Duitser Arndt gisteren aan Zwitserland uitgeleverd AGENDA 3 Even laten uitspreken Tweede Kamer spreekt zich uit over de spijtoptanten KOELKASTEN 4 Ook in huur, reeds vanaf ƒ1.50 per week Minister Beerman: Zwitserse rechter moet uitmaken of hij schuldig is Voorzitter Kortenhorst komt op voor de Tweede Kamer Jongen en meisje uit Duitsland kwamen hier stelen Tweede Kamer neemt afscheid van C. Ravelli Militairen zijn niet „radio-actief" AMCO - BENDIX KOELKASTEN 100 literƒ348.- Onduldbaar Koel en buiig fi I DONDERDAG 13 JULI 1961 Op N.-Guinea vermiste marinier gevonden Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE- VOORNAAM EN AANGENAAM KRUISSTR. S - HAARLEM TEL. 11008-14489 Sociale verzekering en de „vijfdaagse" Predikant ernstig gewond na val met bromfiets Nieuw beleid Niet tevreden Kort ës nieuws De minister van Justitie, mr. Beerman, heeft gisteren besloten de 41-jarige Duitse wapenhandelaar R. Arndt, die sedert begin april in het Huis van Be waring te Maastricht was opgesloten in verband met een Zwitsers verzoek tot uitlevering, inderdaad uit te leveren. De heer Amdt werd om twee uur op trans port gesteld naar Amsterdam. Onder ge leide van een Zwitserse rechercheur werd hij van Schiphol per vliegtuig naar Zwitserland overgebracht. De Duitser wordt verdacht van een in september 1957 in Genève gepleegde moord op de wapenhandelaar Marcel Leopold, die door de Algerijnse F.L.N. als verrader werd beschouwd. Omdat Arndt zelf ook wapens aan de F.L.N. pleegde te leveren en een groot vriend van Algerije werd ge noemd, kwam er verdenking op hem te rusten. Hij heeft echter steeds het plegen van die moord ontkend. Daar hij zich de laatste maanden door de illegale Franse rechtse organisatie „De Rode Hand" be dreigd voelde was hij in april uit Duits land naar Nederland gevlucht, waar hij tijdens de Paasdagen op verzoek van Inter pol werd gearresteerd, aangezien Zwitser land om zijn uitlevering had gevraagd. Omdat de beslissing van minister Beerman over het uitleveringsverzoek zo lang uit bleef, heeft de Duitser in het Huis van Bewaring te Maastricht dagenlang voed sel geweigerd. De Maastrichtse rechtbank had de minister geadviseerd niet tot uit wijzing over te gaan, daar uit door de ver dediger van de heer Arndt ter beschik king gesteld bewijsmateriaal was gebleken, dat de Duitser op de dag van de moord m Berlijn verbleef. Dit was bevestigd door een onderzoek van de Duitse justitie. Minister: Weigering was niet mogelijk In de Tweede Kamer heeft minister Beerman gistermiddag, in antwoord op vragen van de heer Baeten (K.V.P.) er kend dat de rechtbank een afwijzend ad vies gaf. Het systeem van het met Zwit serland gesloten uitleveringsverdrag brengt echter met zich mee dat het niet aan een Nederlandse rechter ter beoordeling staat, of een opgeëist persoon het feit, waarvan hij in Zwitserland wordt verdacht, al dan niet heeft gepleegd. Minister Beerman wees erop dat het oor deel over schuld van de betrokkene geheel berust bij de rechter van het aanvragende land. Hier te lande dient alleen te worden voldaan aan de vereisten van het uitleve ringsverdrag en de uitleveringswet en aan de waarborgen, die daarin voor de opge eiste persoon zijn gelegen. Aan die vereis ten is voldaan. Naar aanleiding van hetgeen door Arndt bij zijn verhoor in Maastricht naar voren werd gebracht, is contact met de Zwitserse autoriteiten opgenomen, waarbij deze vol ledig op de hoogte zijn gesteld van hetgeen de heer Arndt aanvoerde om aan te tonen dat hij niet schuldig is aan de moord. De Zwitserse regering heeft daarop doen weten, dat zowel de rechter te Genève als zijzelf het verzoek om uitlevering onver kort handhaaft. De redenen, die tot hand having van het verzoek van Zwitserse zijde hebben geleid, staan niet ter beoor deling van Nederlandse instanties. Na een De sedert 23 juni op Nieuw-Guinea ver miste sergeant der mariniers Meyers, is in de nacht van 12 on 13 juli door een pa trouille op Misool. tegenover de Vogelkop op Nieuw-Guinea gevonden. Volgens de eerste berichten ij zijn toestand redelijk. nauwkeurige bestudering van alle aspecten was de minister tot de conclusie gekomen, dat de uitlevering niet kon worden gewei gerd. Hij verklaarde dat het uitleveren niet betekent dat men de betrokkene schuldig acht. Minister Beerman zei groot vertrou wen te hebben in de Zwitserse rechts pleging. Te laat Eén der juristen van het Maastrichtse advocatenkantoor, dat de zaak-Arndt in handen heeft, mr. R. Lfsööne, heeft giste ren, nadat hem het eerste bericht van het departement over het besluit tot uitleve ring ter ore was gekomen, met de heer Arndt in het Huis van Bewaring enkele regelingen getroffen, opdat de vrouw van Arndt, die in Berlijn vertoeft, snel naar Maastricht zou komen.om haar man voor c Grote Kerk: vandaag 20 u.: COV Haar lem met „Hohe Messe'. Vleeshal: vrijdag 20 u.: bespeling door Klaas Bolt van oude orgels m.m.v. Leon- hardt Consort. BIOSCOPEN Cinema Palace: vandaag 19 en 21.15 u.: „Eichmann en het derde rijk", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Tarzan de geweldige", 14 j. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u., echter dinsdag 14 en 20 u.: „Drijf zand der begeerte", 14 j. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 u. „Sergeant X van het Vreemdelingen legioen", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Malle gevallen bij de Marine", a.l. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u. „De oude man en de zee", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag tevens 16.15 u.: „Uit het leven van een zondige vrouw", 18 j. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „Klokslag middernacht", 14 j. Vrijdag 20.15 u., zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Conny en Peter maken muziek", a.l. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 u„ zondag tevens 16.15 u.: „Bande loos", 18 j. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Zes dieven en een danseres", 18 j. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: Kogels voor de getuige", 14 j. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Dol, driest en dorstig', a.l. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.15, 19 en, 21.15 u.: „Brave soldaat Schwejk", a.l. Elke ochtend 10.30 u.: „Dik Trom en het circus" e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.30 u.: „Om zonden huilt men la ter", 18 j. Vrijdag tot en met zondag 19 en 21.30 u.: „Tante zet een kraak", 14 j. Elke middag 14.30 u.: „Met de 3 Stooges de lucht in", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en Vishal, Grote Markt: Tot 31 juli dagelijks van 1017 u. en van 2022 u. (dinsdags van 1922 u.): „Nederlandse orgelpracht". Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 28 juli expositie van schilderijen, gouaches en plastieken van Bonies. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 aug. expositie van te keningen, aquarellen en schilderijen van Cor Dik. Dagelijks van 1022 u., ook zon dag. DIVERSEN Zandvoort: (Muziektent Raadhuisplein): vandaag 20.15 u.: concert Tiroler kapel, later als boerenkapel. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 7 juli). DONDERDAG 13 JULI City Theater, 20 u.: „Hotel de Vrijgezel". Rex Theater, 20 u.: „Ik was aan hem verslaafd". Expositiezaal Felison, Heidestraat 45, 79 u.: Tentoonstelling werken Jac. van Looy. VRIJDAG 14 JULI City Theater, 20 u.: „Zo zal je er een hebben". Rex Theater, 20 u.: „Zorg dat je er bij komt". Pieter Vermeulenmusuem, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. Expositiezaal Felison, Heidestraat 45, 79 u.: Tentoonstelling werken Jac. van Looy. DONDERDAG 13 JULI Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Witte wildernis". VRIJDAG 14 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het begon in Napels" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De vruchten zijn rijp". W.B. Theater, 20 u.: „De weg der ver gelding". diens uitlevering naar Zwitserland nog te zien. Mr Lissone kreeg echter kennis van een nagekomen bericht van het departe ment, dat het transport nog diezelfde mid dag zou moeten plaats hebben. Telefonisch kon mr. Lissone mevrouw Arndt nog me dedelen, dat zij geen kans meer kreeg haar man vóór de uitlevering nog te ont moeten. De Tweede Kamer is tot de derde dins dag van september uiteen gegaan. In zijn traditionele terugblik op het parlementaire seizoen maakte voorzitter Kortenhorst mel ding van drie incidenten: de plotselinge kabinetscrisis van december, het afbreken van het kinderbijslagdebat door het ontslag van minister Van Rooy, en het abrupte einde van de vergadering van 21 juni toen het door de grondwet vereiste quorum van tenminste 76 leden niet in de zaal aanwe zig bleek. Dit door velen gekritiseerde absenteïsme was voor dr. Kortenhorst aanleiding wat dieper in te gaan op het parlementaire werk. Hij betoogde dat de toewijding, het plichtsbesef en de verdienste van een Ka merlid niet in de eerste plaats beoordeeld mogen worden naar het aantal dagen en uren, dat hij in de vergaderzaal aanwe zig is. Zijn aanwezigheid kan elders veel meer tijd nodig zijn. Niet zond-er reden is in 1956 het aantal leden van de Kamer van 100 op 150 gebracht. Als argument daar voor gold de actieve en intensieve deelne ming aan internationale en supranationale parlementsvergaderingen en buiten de landsgrenzen uitgezonden parlementaire missies. Daarnaast aldus dr. Kortenhorst werd het in toenemende mate wenselijk en noodzakelijk geacht, dat de leden contact onderhielden met groepen der bevolking teneinde op de hoogte te komen van noden en wensen. Bovendien is de werkwijze der Kamer door beraad in de fracties en commissies er op berekend, dat de openbare debatten in menig geval volko men tot hun recht komen ook wanneer slechts een beperkt aantal leden in de zaal aanwezig is. Intussen gaf de voorzitter toe, dat onge motiveerde afwezigheid door niemand mag worden goedgepraat. Aan de hand van cij fers trachtte dr. Kortenhorst vervolgens aan te tonen dat het verwijt, alsof in de Kamer een niet te tolereren absenteïsme is geslopen, ongegrond was Het leek hem niet verantwoord door een enkel ongeluk kig toeval het verwijt van absenteïsme tot de Kamer te richten. „De betrekking van lid der Kamer is geen beroep. Het is normaal en begerens waardig dat leden der Kamer naast hun lidmaatschap nog andere functies bekle den en zodoende niet geïsoleerd staan te genover hun medeburgers. Ons college is daardoor een getrouw spiegelbeeld van het volk dat het vertegenwoordigt". De Utrechtse politie heeft een Duitse jongen en een Duits meisje van 17 en 16 jaar, afkomstig uit Hamburg, in een Utrechtse juwelierswinkel aangehouden. Zij hadden daar vijf zilveren ringen ge stolen, terwijl de juwelier zocht naar een ringetje, dat zij wilden kopen. Bij het ver hoor bleek, dat het tweetal ook een gouden ring had gestolen in een juwelierszaak in Amersfoort. In Edam en Baarn bleken zij diefstallen te hebben gepleegd. Advertentie Kent U ze óók? De mensen die altijd iemand in de rede vallen? Terwijl U nog lang niet klaar bent met Uw betoog, praten ze dwars door alles heen. Geen wonder, dat U dan zelf ook ongeduldig wordt en met Uw vingers begint te trommelen. Toch is dat niet goed. Het geeft maar een ner veuze stemming. Gelukkig is er een ideale manier om even af te reageren. U presenteert zo'n iemand (en Uzelf) een Gladstone - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt. KING SIZE 20 STUKS F1.- De Tweede Kamer heeft met ingang van I 1 september eervol ontslag verleend aan De vijf militairen die reeds verschei- (Vervolg van pag. 1 Het toelatingsbeleid begint een nationa le schande te worden, oordeelde de heer D a a m s. Veel ellende zou de spijtop tanten in Indonesië bespaard zijn gebleven als de regering de motie van vorig jaar had uitgevoerd. Wanneer nu de „laatste kans" niet wordt aangegrepen, zou de so cialist zijn laatste greintje vertrouwen in de regering verliezen. De heer Van de Wetering vroeg zich af, waarom minister Beerman (Justitie) al leen achter de regeringstafel zat. Waar was minister Zijlstra(Financiën), minis ter Klompé (Maatschappelijk Werk), mi nister Marijnen (ad interim belast met Sociale Zaken en Volksgezondheid) en mi nister Van Aartsen (Volkshuisvesting)? Al deze bewindslieden hebben met de repa triëring te maken, en minister Beerman zit, voor het visum, eigenlijk pas op de laatste stoel. „Premier De Quay komt altijd als er moeilijkheden zijn gewéést" voegde de heer Van de Wetering hieraan toe. De C.H.U.-afgevaardigde deed een be roep op minister Beerman het kabinet dui delijk te maken, dat Nederland zich niet kan onttrekken aan de consequenties van de soevereiniteitsoverdracht. Hij herinner de aan het denkbeeld van zijn partijvoor zitter Beernink een groot aantal commis sies in te stellen voor de behandeling van de dossiers der spijtoptanten Hoewel ook de heer Lankhorst (PSP) een snellere toelating van spijtop tanten bepleitte, zocht, hij de oplossing van het probleem toch 'n een andere richting. Een verbetering van de betrekkingen met Indonesië zal de positie der spijtoptanten zodanig verbeteren, dat de „spijt" (over Advertentie K$K Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft zonder hoofde lijke stemming haar goedkeuring gehecht aan een aantal voorzieningen in verband met verkorting van de werkweek. Het be treft hier een aanpassing van de sociale verzekeringswetten aan de „vijfdaagse". Ook zes wetsontwerpen tot naturalisatie van totaal 128 personen, gingen onder de hamer door. Woensdagmiddag omstreeks half vijf is de Nederlands hervormde predikant ds. D. C. van Wijngaarden uit Hoorddorp door een tot dusver onbekende oorzaak met zijn bromfiets gevallen op de Heem- steedse Dreef in Heemstede. Hij is met hoofdwonden en een zware hersenschud ding overgebracht naar de Mariastichting in Haarlem, waar hij is opgenomen. De Heemsteedse politie vraagt getuigen van dit ongeluk zich met haar in verbinding te stellen. In de woensdag aanvaarde motie-Van Doorn spreekt de Tweede Kamer als haar oordeel uit dat de veelal kennelijk zeer grote geestelijke en materiële nood van de visum-aanvragers het onduld baar maakt dal in gevallen van duide lijk aanwijsbare bindingen met Neder land de visumverlening nog langer wordt uitgesteld Daarom meent de Kamer, .dat de regering onverwijld na overleg met de vaste Kamercommissie voor de repa triëring a. de toelatingsrichtlijnen aanmer kelijk dient te verruimen in dier voege dat aan bepaalde gemakkelijk te veri fiëren criteria tei stond doorslaggevende betekenis ten gunste van de betrokkene wordt toegekend. o. het onderzoek in de overige ge vallen aanmerkelijk dient te versnellen, in dier voege dat een aan het menselijk leed der aanvragers aangepaste werk wijze wordt toegepast." het opteren van het Indonesische staats burgerschap) zal verdwijnen betoogde de PSP'er. Minister Beerman begon zijn antwoord met een uiteenzetting van de ernst en de omvang van het repatriërings-vraagstuk Sinds de Japanse capitulatie zijn 265.000 mensen van Indonesië naar Nederland te ruggekeerd, en van 1950 tot 1960 is ruim 365 miljoen aan de repatriëring besteed. Er zijn drie grondslagen voor toelating: de nood, de plicht voor Nederland om in die nood te voorzien, en de mogelijkheid voor betrokkenen zich aan te passen in Nederland („assimileerbaarheid"). Al zijn de richtlijnen dan niet herzien, toch was volgens de minister uitvoering gegeven aan de in december door de Kamer aan genomen motie. Als belangrijke wijzigingen in het toela tingsbeleid zag mr. Beerman dat de nood niet meer alleen in materiële zin wordt opgevat, en dat veel soepeler maatstaven worden aangelegd voor de binding met Nederland. „In feit* kan men spreken van een nieuw beleid". De commissie-Van Vol lenhoven, die tot voor kort eens per week bijeen kwam, was zelf tot de conclusie gekomen dat met een vergadering per 14 dagen kon worden volstaan. De minister wilde nog wel eens nagaan of door de be noeming van een of meer plaatsvervan gende leden het wekelijks vergaderen zou kunnen worden hervat. Maar hij zag daar de noodzaak nog niet van in. Er zijn nu nog 2000 „levende" dossiers. Elk gezin heeft één dossier, zodat het naar schatting ruim 8000 personen betreft. De minister beloofde er voor te zullen zor gen dat die 2000 dossiers binnen een jaar in behandeling zullen worden genomen. Dit jaar verwacht hiit departement er nog 850 af te zullen doen. Hoeveel toelatingen daaruit zullen voortvloeien kon de minis ter niet zeggen Hij verwachtte echter dat dit jaar totaal 3000 a 4000 personen uit Indonesië ln de gelegenheid zullen worden de heer C. Ravelli, hoofdadministrateur ter dene maanden radioapparatuur behandel- griffie, wegens het bereiken van de 65- den, welke voorzien was van regelings- iarige leeftijd. I knoppen waarop radioactieve lichtgeven- Bij de aanvang van de vergadering van de verf bleek te zijn aangebracht, zijn woensdag sprak de voorzitter der Tweede medisch onderzocht, aldus deelt de Leger- Kamer, de heer L. J. Kortenhorst, de schei- voorlichtingsdienst mee. dende functionaris toe. De heer Ravelli is Daarbij is gebleken dat deze militairen 47 jaar in staatsdienst geweest, waarvan vee* minder dan de aanvaardbare hoe- 45 jaar bij de griffie van de Kamer. Zo'n veelheid radioactieve stoffen in het li- iubileum wordt zelden bereikt, aldus dr. chaam hebben opgenomen. Deze hoeveel- Kortenhorst, die het plichtsbesef en de ^eid is niet beduidend verschillend van onverwoestbare opgewektheid" van de de hoeveelheid die rormaal bij de bevol- heer Ravelli memoreerde. king in Nederland voorkomt. Schadelijke gevolgen zijn niet te verwachten. 'Illllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll gesteld naar Nederland te komen. Er zijn in het eerste halfjaar 1961 al visa aan 1400 mensen verstrekt. Voor een beroep op zijn barmhartigheid I zei de minister gevoelig te zijn maar een Het K.N.M.I, deelt mee: Het weer ln .emotioneel beleid" kon hij niet aanvaar- West-Europa staat geheel onder invloed ^en- van een depressie die oorspronkelijk een Indonesiërs koers volgde langs het Kanaal, maar die I vervolgens in twee delen splitste. waar- Toen mr. Beerman de spijtoptanten aan- door de hoofdkern in Schotland terecht duidde als „Indonesiërs", interrumpeerde kwam. De oorspronkelijke depressie trekt mej. Ten Broecke Hoekstra en nu dicht langs ons land naar de Noordzee, de heer Van de Wetering prompt: De zware storm, die gisteren boven de Het zijn geen Indonesiërs". Golf van Biscaye woedde, heeft zich over Minister Beerman (Fel): „Het zijn Frankrijk en Zuid-Engeland uitgebreid, wèl Indonesiërs!" maar is in kracht afgenomen. Er resteert De heer Van de Wetering (boos)I echter nog een krachtig windveld. Morgen „Ach, juridisch geklets!" zal de wind gaan afnemen Overigens blijft De bewindsman ontkende, dat de gehe- het weer tamelijk koel. Morgen komen in le groep in Indonesië vijandschap zou de onstabiele lucht opnieuw enkele buien ondervinden. „Dat ligt in het persoonlij ke vlak. Het is individueel." Een spijt optant komt niet in moeilijkheden, omdat hij een spijtoptant is. betoogde mr. Beer man, die vervolgens uitweidde over de zware financiële lasten van de repatrië ring en de moeilijkheid om voor huisves ting te zorgen. Totaal zijn (seder' de soevereiniteits overdracht) al 24.000 woningeh beschik baar gesteld. „Dat zou bijna neerkomen op 10 kabinetscrises" constateerde de minister in een toespeling op de decem- bercrisis, toen het om 2500 huizen ging De heer Van Doorn was niet te vreden met het antwoord van minister Beerman. Hij betreurde het vooral dat de tot ontwikkeling. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a Den Helder half bew. z Ypenburg zwaar bew zo Vlissingen zwaar bew zo i-lelde zwaar bew De Bilt half bew. Twente zwaar bew Eindhoven half bew. Zd-Limburg half bew. z zo z ozo z tlelsinki Stockholm licht bew. onbewolkt minister genoegen had genomen met de I Oslo half bew. merkwaardige halvering" van het werk Kopenhagen onweer der adviescommissie. De 3000 a 4000 toe- Aberdeen motregen latingen, waartoe de bewindsman wilde t onden regen komen voor 1961, achtte de KVP'er te wei- Amsterdam nig. Daarom diende hij de motie in, waar- Brussel mee hij al eerder had gedreigd en waar- Luxemburg van hij al gezegd had dat, evenals vorig Parijs jaar, de gehele Kamer (behalve commu- Bordeaux nisten) er achter zou staan. Grenoble Dit bleek echter niet het geval te zijn. Nice De PSP'er Lankhorst kwam verkla- Berlijn ren tevreden te zijn met de regeringstoe- Frankfort zeggingen (3000 a 4000 toelatingen en een Miinchen mogelijkheid van terugkeer naar de we- Zurich kelijkse vergaderingen van de commis- Genève sie-Van Vollenhoven). Het in de motie on- Locarno der (b) gestelde vond de heer Lankhorst Wenen een slag in de lucht Hoe andere Kamer- Innsbruck leden er over dachten, werd niet onthuld. Belgrado Maar toen voorzitter Kortenhorst dege- Athene nen, die vóór de motie waren, verzocht Rome op te staan, bleven behalve de PSP'er ook dr. Tilanus (CHU), enkele anti-revolutio nairen (de heren Van Eibergen en Smal- lenbroke) en enkele liberalen (mevrouw Kuiper-Struyk en de heer Van Leeuwen) rustig zitten. De motie-Van Doorn anno 1961 werd dus wel met grote meerderheid, maar niet met vrijwel algemene stemmen aanvaard. Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon o o ono o o W licht bew. zzo zwaar bew. zzo regen z regen wzw zwaar bew. w regen licht bew. w zwaar bew. ozo geheel bew. zzw regen zw zwaar bew ono regen wzw half bew. ono onbewolkt onweer onbewolkt onbewolkt onhewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. 22 24 21 26 25 26 28 28 18 20 24 18 12 21 25 26 27 23 22 windst. 35 27 27 31 29 31 29 24 28 30 31 nw nw no windst. ozo w w nnw wzw 32 27 31 23 9 17 16 18 0 13 12 0,4 0 0 0 0 25 5 18 21 5 11 7 29 5 0 18 3 16 8 90 0 16 0,1 Vrijdag 14 juli Zon op 4.36 uur, onder 20.55 uur. Maan op 6.20 uur, onder 21.39 uur. Gebouw voor Het Parool. De Amster damse gemeenteraad heeft zich akkoord verklaard met een voorstel van B. en W. een terrein aan de Witbautstraat in erf pacht uit te geven aan de n.v. Het Parool voor het stichten van een nieuw gebouw voor haar dagbladbedrijf. Tevens verleen de de raad aan de n.v. het recht van optie j op een ander terrein aan de Wibautstraat tot en met 30 augustus 1972. Op dit tweede terrein is onder andere een blok winkels geprojecteerd. 12 juli 21 juli 27 juli Maanstanden 20.12 uur nieuwe maan. 0.14 uur eerste kwartier. 20.51 uur volle maan. Hoog en laag water in I.Imuiden Donderdag 13 juli Hoog water 4.00 en 16.27 uur. Laag water 12.03 en uur. Vrijdag 14 juli Hoog water 4.37 en 17.02 uur. Laag water 0.22 en 12.40 uur. Hit hoog en laag wateT te Zandvoort r 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2