Velsen vergaderde chronisch zieken over „Tehuis voor Kennemer gaarde" PH. DE KONING SPORT IN DE IJ MOND Kentucky's best! Douwe Egberts De opruimingsverkoop begint zaterdagmorgen 8.30 uur 't Is lekker roken van ZWARE SHAG Straffen voor vernieling en flessentrekkerij IJmondverenigingen vandaag en morgen 7 Havenherichten HERENMODES EN CONFECTIE Bark shag Altijd DONDERDAG 13 JULI 1961 Beeldhouwwerk voor J. S. Bach-school Eerste prei op de Beverwijkse veiling KENNEMERLAAN 25 - TELEFOON 49 63 EL-MIOR OVERHEMDEN STURKA SPORTCOLBERTS PYAMA'S WEEKENDERS DUMAK PANTALONS TERLENKA ZOMER KAMERJASSEN DASSEN REGENJASSEN ZOMER WOLKAM-VESTEN SHETLAND-VESTEN ANKLETS WOLLEN PULLOVERS SINGLETS SLIPS STURKA HEREN-SHORTS BADJASSEN BADBROEKJES VERKOOP ALLEEN TEGEN CONTANTE BETALING in handige tabakszak D»E soepel en vers XSZ tot de laatste draad! DE GEMEENTERAAD VAN VELSEN heeft gisteravond in openbare vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester C. J. Bührmann, een dienst ingesteld voor het beheer van het „Tehuis voor chronisch zieken Kennemergaarde" en een begroting voor dit tehuis vastgesteld. Aan het slot van deze vergadering deelde de wethouder voor openbare werken, de heer R. Verbeek mede, in Den Haag enig beter begrip te hebben geconstateerd ten aanzien van Velsens wensen een raadhuis, een centraal kantorengebouw en andere urgente objecten te mogen bouwen, waarvoor tot dusver geen toestemming is verkregen. Hij onthulde voorts het voornemen om het Plein 1945 eventueel ook beschikbaar te stellen voor de weekmarkt, een bankgebouw te doen verrjjzen aan het eind van de De Noostraat en de voorgenomen bouw van een tjjdeljjk winkelpand voor Albert Heyn op de plaats waar in de toekomst de schouwburg aan genoemd plein zal komen. Tot de stichting van' het tehuis voor chronisch zieken had de raad reeds aan het einde van 1957 besloten. Naar het zich laat aanzien, zal de ingebruikneming van dit tehuis, waaraan zeer grote behoefte be staat, in de eerste dagen van september aanstaande kunnen pjaats hebben. De ver ordening op het beheer werd nagenoeg conform het ontwe-p van B. en W. door de raad aangenomen, de begroting werd geheel overeenkomstig het voorstel van het college vastgesteld. De heer J. Nuijens (KVP) kwam met het voorstel dat de directrice, belast met de dagelijkse leiding van de dienst, zal wor den benoemd door de raad en niet, zoals B. en W. hadden voorgesteld, door het college. Het voorstel van de heer Nuijens werd met 14 tegen 13 stemmen aangeno men. Ook ir. N. van der Kolk (VVD) stelde wijzigingen van een aantal artikelen voor maar na stemming hierover bleek, dat hij behalve zijn fractiegenoten slechts een en kel jander raadslid met zich mee kreeg. De heer Nuijens verklaarde wél accoord te kunnen gaan met één verpleegprijs, zo als door het college was voorgesteld, maar dan met een prijs die in overeenkomst zou zijn met wat uit de boeken zou blijken; daarom diende deze verpleegprijs door de raad te worden vastgesteld, en niet, zoals B. en W. hadden voorgesteld, door het col lege. Wethouder H. de Boer stelde hiertegen over het college machtiging te geven voor de tijd van een jaar en daarna een en an der dpnieuw te bekijken. Hiermee kon de heer Nuijens zich wel verenigen, maar hij stelde het uitdrukke lijke voorbehoud dat de reserve niet zou worden bestemd voor hetgeen zij niet wordt geacht te moeten worden gebruikt. Dokter A. J. van Leusen (P.v.d.A.) wees er met nadruk op, dat men nog maar aan het begin staat en dat men verstandig deed de ontwikkeling af te wachten. Om praktische en economische redenen is het juist dat een dergelijk tehuis aan een groot goed uitgerust ziekenhuis aanleunt, maar het moet ervan gescheiden blijven, er geen onderdeel van uitmaken. Het had mevrouw G. E. Heijkoop-Van Reekum (VVD) bevreemd, dat telkens weer de indruk werd gewekt als zouden slechts bejaarden in aanmerking kunnen worden gebracht voor opneming in het te huis voor chronisch zieken. Zouden niet be jaarden onder de chronisch zieken buiten gesloten zijn? Wethouder De Boer, die de voorstellen van B. en W. rustig maar mét grote vast' houdendheid en vaste overtuiging verde digde, verklaarde dat het bepaald niet in de bedoeling ligt jongere chronisch zieken uit te sluiten. Woningen Zoals in dit blad al is gemeld, heeft de gemeente Velsen een belangrijk extra wo ningbouwvolume in 1961 toegewezen gekre gen. De heer J. de Groot (P.v.d.A.) was hierover, evenals andere raadsleden, wel verheugd, maar hij zei nog even bekom merd te zijn als voorheen over de woning nood en hij betwijfelde het dat deze ge meente ooit uit de misère zou komen. Is er eigenlijk wel ruimte genoeg beschik baar? wilde hij weten. Wethouder R. Verbeek antwoordde, dat het daarmee inderdaad niet. best gesteld was, maar hij wees in dit verband op de bekende uitbreidingsplannen, Velsen-Oost, Zeewijk. De heer J. Visser (A.R.) wees er op, dat niet alleen de groot-industrie om woningen verlegen zat, maar ook de kleinere indu strieën. Voorts moesten de woningbouw verenigingen niet worden vergeten. Haarlemse politierechter Wegens het opzettelijk vernielen van twee autoruiten stond gisteren een 37-ja- rige arbeider uit Velsen terecht voor de Haarlemse politierechter. Op 10 juni van dit jaar was de man met zijn bromfiets in Velsen in botsing gekomen met êen auto. Het advies van een bakker uit de straat aan de automobilist, om de politie er bij te halen had de verdachte in woede doen ontsteken Hij was de bakker te lijf gegaan en toen deze de benen nam had hij zijn woede gekoeld op de ruiten van diens auto, waarvan hij er twee had ver nield. De verdachte leek niet erg onder de indruk van zijn vergrijp Dat raakte hij wel toen de officier van Justitie, mr. G. W. F. Van der Valk Bouman, twee we ken gevangenisstraf tegen hem eiste. De politierechter, mr. N. Rèeling Brouwer, veroordeelde de man tot een boete van 50 gulden, subsidiair 10 dagen hechte nis en een voorwaardelijke gevangenis straf van een week met een proeftijd van drie jaar onder de bijkomende voorwaar de dat de door de verdachte toegebrachte schade binnen drie maanden aan de eige naar van de auto wordt vergoed. Conform de eis werd een 38-jarige groentehandelaar uit Velsen veroordeeld tot een week gevangenisstraf Hij had op 31 maart bij zijn vrouw in IJmuiden, van wie hij gescheiden was, een paneel uit de deur stuk getrapt. Dit was gebeurd drie dagen nadat de verdachte voorwaar delijk op vrije voeten was gesteld na een vorige straf te hebben uitgezeten. Een 26-jarige huisvouw uit Heemskerk werd wegens flessentrekkerij veroordeeld tot 75 gulden boete, subsidiair 30 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevan genisstraf van een week met een proef tijd van twee jaar met onder toezicht stellen van het Nederland Genootschap tot Reclassering Onder opgave van een valse naam en een vals adres had zij bij een aantal winkeliers goederen gekocht zonder deze te betalen. De officier van jus titie had naast een boete van 75 gulden een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar geëist. De wethouder vond er eveneens iets on aangenaams in zitten als Gedeputeerde Staten zeggen, dat er wofiingen mogen ko men maar dat er. woningen voor a of b be stemd moeten worden. Voor zover het col lege er iets aan kan doen, wordt naar het best bereikbare gestreefd. Hij zegde toe, dat aan de bouwvereniging „Eigen Haard" een deel van de toewijzing zal komen, waarvoor de heer Visser dank zegde. De raad stemde in met de gevraagde ga rantie en aanwending van een gedeelte der reserve met betrekking tot de bouw van 150 woningen door de „Woningstichting Velsen" ten behoeve van personeel dat be last is met de uitvoering van de werk zaamheden aan de nieuwe havenmond van IJmuideh. Namen De nieuwe gymnastiekzaal aan de Ra darstraat in IJmuiden kreeg, overeenkom stig het voorstel van B. en W., de naam van „Duinwijkzaal". De raad heeft zich ook kunnen verenigen met de voorgestelde naamsverandering van de Gemeentelijke Visserijschool, die voortaan „Gemeentelijke School voor Vis serij en Scheepvaart" heet. Dit is name lijk meer in overeenstemming met de op leidingsmogelijkheden aan die school. Benoemingen Tot leeraar aan de Mevrouw dr. J. van den Bergh van Eysmga-Eliasschool werd door de raad benoemd de heer J. F. A. Pieterse. In de vacatures die door het overlijden van de heren H. P. van Roozendaal en D. de Wilde zijn ontstaan in de Commissie tot wering van het schoolverzuim werden door de raad benoemd de heren G J. van Roo zendaal en J. N. Vermeer, beiden uit Sant poort. Vragenuur Het was tijdens het vragenuur, dat wet houder Verbeek zijn onthullingen deed, waarvan in het begin van het verslag reeds melding is gemaakt. De heer J. van Leeuwen (KVP) had een schriftelijke vraag ingediend met betrekking tot het Plein 1945, opgezet met de bedoeling „het hart van de stad aan zee" te zijn. Maar behalve de winkels, staat er nog niets: raadhuis, hotel en schouwburg moeten daar nog komen. De braakliggende stukken ter rein bij de winkels worden misbruikt als stortplaats voor allerlei rommel en de heer Van Leeuwen had het college ge vraagd, welke mogelijkheden het zag^om hierin verbetering te brengen, in afwach ting van de realisering der eerdergenoem de gebouwen. De burgemeester was vorige week ver gezeld van de wethouder van openbare werken naar Den Haag geweest en op het ministerie hadden zij een kentering waar genomen, zodat er weer een sprankje meer hoop is op de verwezenlijking van de voor Velsen zo urgente gebouwen. Het IJmuidense Marktplein is te klein geworden voor de weekjnarkt, zodat thans onderzocht wordt hoe men het Plein 1945 hiervoor zou kunnen inschakelen. Het op te trekken bankgebouw en het tijdelijke BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Robbv z. van H P. D. Rem mers en J. Groen. Maria L. d van A. M Westerburger en A M. C. Dekker; Lam bertus H., z. van M. P van den Elzen en S. de Wit; Eduard J. H z. van W van Roon en M. H. Hambuckers: Columba M A., d. van G. Bakkum en M Castricum; Gerrit P.. z. van J W. Stalknecht en A G van der Zee ONDERTROUWD- G J. M. Terra en E M. C Rozemeiier; O Oord en I. W Dumas; H. van Burgel en C Six: J. J. van Leeuwen en S- M- Kleist- W M Deppe en A. M Kiekens. GETROUWD: J. Houtkoop en A M. T de Jong; N. Verw°r en G. E. Stegeman; H F. Pronk en M. M Appelman; C. A van der Poel en J A Wernke; L. van den Kom mer en A. M. We"del; P. J. Thomassen en Q. Gooijer. ÖVERLEDEN:( B Doorn. 81 iwedn van A van Essen. C. IJff. 74 j.; G. Kaat. geh. met F Brandenburg. winkelpand van Albert Heyn zuller, minder braakliggend terrein betekenen. Bovendien zullen meer beplantirgen worden aange bracht, zal de busoverstapplaats worden verbreed en een verharde parkeerplaats worden aangelegd. Ofschoon de heer Van Leeuwen met zijn vraag geen critiek op de activiteiten van het college ten aanzien van Velsens wen sen voor een raadhuis en andere urgente gebouwen had bedoeld uit te oefenen, zo als hij zich haastte te verklaren, zei hij toch verheugd te zijn te hebben vernomen van een kentering in Den Haag. Hij was uiteraard voldaan over de voorgenomen voorzieningen op het Plein 1945. Aan het slot van de vergadering deelde burgemeester Bührmann mede, dat de raad tot woensdag 23 augustus op reces gaat. Op de laatste vergadering voor de va kantie waren niet aanwezig de wethouders A. de Jong, die ernstig ziek is geweest, en C. P. J. Maas, die met vakantie is. Hoewel de bouw van de Johan Sebastian Bachschool te Heemskerk reeds enige tijd voltooid is. ontbrak er toch altijd nog wat aan de school. Eén percent van de aan nemingssom mocht namelijk worden be steed voor het aanbrengen van een kunst werk als versiering van de school. Er is nu een beeldhouwwerk geplaatst, voor stellende het uitvliegen van verschillende vogeis- Men zou weer erwtensoep kunnen eten, want woensdagmiddag werd aan de vei ling Kennemerland te Beverwijk de eerste prei aangevoerd. Voor dit mid winter produkt werd maar liefst 58 cent per kilo betaald. De noteringen waren: aardbeien 120 500 per slof en 16—63 per doosje; andijvie 720; spinazie 3465; postelein 1228; bloemkool 21—68: bospeen 22—52; was- peen 2145; sperziebonen 135160; snij bonen 190220; tuinbonen 1833 en doperwten 4087. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Spaarneborg van Colchester, zout laden IJmuiden; Margit Brovig, Lulea, erts los sen IJmuiden; Holdernith, Rotterdam; Cresta, Hudiksval, hout lossen Zaandam; Schippersgracht, Rauma; Jean-E, Londen; Chaterina Kolkmann, Ventspils; Liberia- kust, Le Havre; Rijsbergen, Rotterdam; Jan Kreumer, Kingslynn, laden Staal- haven IJmuiden; Zaanstroom, Dagenham; Sleipnir 1, Mantyluoto, hout lossen Zaan dam; Jans, Londen; Merak, Karlskrona; Freddy, Mantyluoto; Brage, Ljusne; Li- reco, Hornfors; Royal Paper, Lauholmen; Titus, Antwerpen; Saint Louis, Rotterdam; Michael-M, Rotterdam; Aino, Tolbris, cel lulose lossen Velsen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Leliegracht van Hamina; Westfalia, Wa- bana, erts lossen buitenhaven IJmuiden; Eos, Hamburg; Glenside, Poole; Kaduna, Rotterdam; Brouwersgracht, Tokis. Woensdag vertrokken uit IJmuiden; Normandië naar La Guaira; Blink, Ant werpen; Gabonkust, Hamburg; Earlsfield, Manchester; Maria Angele, Rotterdam; Spaarneborg, Herro, zout geladen IJmui den; Ara Nordenham, ledig van IJmuiden; Magne, Gefle; Peregrine, Harlingen; Clan- gula, Rotterdam; Artura, Hamburg, Thor- wald, Bremen; Amstelstroom, Plymouth; Henriëtte-B, Le Havre. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Theano naar Rotterdam; Rane, Rotterdam; Daje Boehmer, Rotterdam. Strabo, Rotter dam; Capella, Antwerpen; Catherine Kolk mann, Ventspils. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). I DONDERDAG 13 JULI Padvlndersgroephuis, Mozartstr., Heems kerk, 1819 u.: Avondvierdaagse. VRIJDAG 14 JULI Jongeren Centrum, Snelliusstraat 41, IJmuiden, 20 u.: Contactavond Kampeer- commissie. Advertentie effen en ton sur ton no-iron van 12,90 voor 11,60 15,90 14,30 16,90 15,20 17,90 16,10 18,90 17,- 19,75 17,75 Restanten halve prijs van 59,50 voor 49, 69,50 59,- 79,50 69,- 89,50 79,- Restanten met 30°/o korting katoen en flanel in effen en streepdessins van 15,90 voor 14,30 17,90 16,— van 16,90 voor 15, 17,90 W 16- 18,90 w 17,— 19,75 w 17,75 21,75 n 19,25 22,75 20,- Restanten Halve prijs van 39,50 voor 35,- 45,- 40,- 49,50 44,- 55,- 49,- Restanten f 30, wol van 34,50 voor 22,50 ook Terlenka Restanten reeds vanaf 98 cent van 54,50 voor 44, 59,50 49,- 64,50 54,- van 89,50 79,— voor 99,50 89,- 105,— 95,— van voor Restanten 309/o korting van 39,50 voor 35,50 van 47,50 voor 42,50 in wol en nylon vanaf 1,V8 21,50 voor 19,25 24,50 22.— 29,50 26,50 34,50 30, 32,50 27,50 47,50 4250 Restanten 37,50 voor 29,— 55,— 35, 59,50 35, van 2,95 voor 1,98 van. 2,95 voor 1,98 van 12,50 voor 11,25 13,95 12,50 15,90 14,30 van 29,75 voor 26,50 35,— 31,— 37,50 33,50 van 6,90 voor 6, 8,50 7,50 11,90 10,50 Uitsluitend kwaliteitsgoederen tegen extra lage prijzen M otorsport Het bestuur van de Kennemer Motor en Auto-Club houdt op 6 augustus een toertocht, waarbij gelegenheid is tot het bezichtigen van enkele druivenkassen in het Westland. Vanzelfsprekend blijft het niet bij kijken! Vanaf het Westland gaat men over Rotterdam, Schoonhoven (de Vliet) Gouda en Leiden weer naar Bever wijk. Het vertrek is bepaald op 9 uur 's morgens en men denkt om «halfacht weer in Beverwijk terug te zijn. Plaats van vertrek is het Meerplein vóór het veilinggebouw. De rijsnelheid is 50 km. per uur en de heer J. J. Konz, Kerkbeek- laan 23, tel. 5568 te Beverwijk is bereid verschillende vragen te beantwoorden. Handhal Voor de handbalvereniging „IJmond" breekt volgende week een drukke tijd aan wegens de ontvangst van de Duitse hand balvereniging Rot Weiss uit Frankfort, die de gehele week de gast zal zijn van de Veisense club. De gasten komen met zesenveertig per sonen voor de te houden sportuitwisse- ling maandagavond, 17 juli te acht uur aan het Statenhuis te Beverwijk aan, waar zij worden begroet en kennismaking plaats heeft met de „pleegouders." Op woensdag 19 juli 's avonds is er een wedstrijdprogramma samengesteld voor zevenhandbal, waarbij het reserveteam en het jeugdteam van de gasten op „Wa tervliet" binnen de lijnen komen tegen pen herenteam en een gecombineerd jeugdteam van IJmond. In het herenteam van IJmond zijn opgesteld L. Tjepkema (doel); J. Bbom, H. Bos, J. Burghoorn, 8. Grootendorst, G. Munter, F. Rem, H. Dijkstra, R. Siebenlist, R. Spierenburg en G. de Vries. Het jeugdteam bestaat uit R. Goed (doel), R. Jansen, J. Bos, T. Dijkstra, H. Lagrand, B. Minnes, J. van Schelt, F. Stedelaar, K.Veldhuizen, T. Vrijhoef en J. van Wijk. De Rot Weiss-leden hebben vervolgens voor de komende dagen een zelfverzorgd programma, dat op zaterdag, 22 juli wordt afgerond met een internationaal zevenhandbaltoernooi, dat 's middags om twee uur begint op het gemeentelijk sport park aan c^e Aagtendijk te Beverwijk. Dit toernooi zal om zes uur eindigen. Aan dit toernooi nemen deel De Blinkert (Haar lem); Braunau (uit Braunau, Oosten rijk); Concordia (Haarlem); Niloc (Am sterdam), Rot Weiss (Frankfort) en IJmond (Velsen-Noord). In het paviljoen „Watervliet" wordt za terdagavond, 22 juli een afscheidsfeestje gegeven, waarna de Duitse gasten zondag morgen, 23 juli om negen uur weer huis waarts keren. Tussen de wedstrijden van zaterdag door spelen twee meisjes-juniorenteams van IJmond nog wedstrijden tegen twee teams van het Haarlemse De Blinkert. Voetbal De voetbalvereniging „Kinheim" zal ook dit jaar de traditie handhaven met haar grote familiedag, die op zondag, 6 augustus op het fraaie sportpark „Tussenwijk" wordt gehouden. Deze familiedag, die voor het begin van de nieuwe competitie altijd een hoogte punt in de vereniging is, staat open voor alle leden, oud en jong, en voor de suppor ters, verenigd in „Geel Zwart". Voor deze familiedag is een zeer uitge breid sportprogramma ontworpen, waarin zijn opgenomen de vijfkampen voor seni oren om de „Feike Cnossen-wisselbeker", die thans gezamenlijk bezit is van de heren A. Geerlofs en W, Demmers; voor aspi ranten om de „Jan de Graaf-beker", vorig jaar gewonnen door Roel Meyer; voor pupillen om een wisselprijs, welke Roel Nieuwenhuis bezit; voor meisjes, voor.wie de vijfkamp dit jaar voor de eerste maal wordt gehouden en voor dames (in 1960 ontving mevrouw Knorren de prachtige wisselbeker). De Kinheim-familie, die reeds 's morgens om tien uur haar grote dag gaat beginnen, heeft tussen twaalf en één uur een geza menlijke picknick. Om vijf uur is er voorts een voetbalwedstrijd tussen twee dames- elftallen, waarna tenslotte de prijsuitrei king tegen zes uur 's avonds zal geschieden. Op zaterdag, 25 augustus gaat de voetbal Advertentie u "v voor Kinheim weer rollen door deelneming aan het Zandvoortmeeuwentoernooi, waar in meespelen Telefonia en IJmuiden. Zondag, 27 augustus wordt opnieuw een een grote dag voor de Kinheimers, die dan hun internationale juniorentoemooi hou den. Hieraan wordt deelgenomen door een groep Duitsers van de vereniging „St- Tönis", waarmede al enige jaren een sportuitwisseling plaats heeft. Behalve 5 echtparen en 5 leiders komen er 25 jon gens van St. Tönis om aan het voetbal toernooi deel te nemen. De gasten worden vrijdagavond, 25 augustus verwacht en blijven tot en met 27 augustus. Voor de lagere klassen in zondagvoetbal 19611962 is competitie-indeling bekend. In de tweede klasse C spelen ADO '20 2, Haarlem 5, HFC 4, Kinheim 2, RCH 5, Stormvogels 5, Terrasvogels 3, Waterloo 2, Wijk aan Zee 2, Zandvoortmeeuwen 3. Derde klasse B: ADO '20 4, Bloemendaal 3, DSB 2, HFC 6, Kinheim 3, Renova 2, Spaarnestad, Schoten 4, Velsen 3, VVB 3. Derde klasse G: Beverwijk 5, DEM 5, DSS 3, Geel Wit 2, IEV 3, Kinheim 4, Vlie gende Vogels 3, VSV 6, VVD 2. Schaken De schaakclub Pat Mat heeft woensdag avond een schaakwedstrijd gespeeld te gen de Oostenrijkse vereniging O.M.V. uit Wenen. De bezoekers toonden zich sterker en wonnen deze ontmoeting met 9.5 tegen 10.5. Het eerste tiental van Pat Mat verloor met 3-8, het tweede tiental deed het beter en won met 6.5 tegen 3.5. Deze wedstrijd was een onderdeel van een bezoek dat de Oostenrijkers brachten aan de Hoogovens in het kader van de Euro-Sportring. Bij de Hoogovens werden zij verwel komd door de heer van Kampenhout, waarna de film Vuur en Vlam werd ver toond. De excursie die hierna op het bedrijf volgde viel enigszins in het water want men werd juist rondgeleid toen het hevige onweer losbarstte. Het bezoek werd be sloten met een gezamenlijke maaltijd. De bijeenkomst in het Statenhuis had een sportief karakter, waarbij de Oosten rijkers een vaantje aanboden aan het be stuur van Pat Mat. Na de schaakwedstrijd bleef men nog gezellig bijeen. De Watervrienden gaan een „zeemijl" organiseren en wel op 27 augustus. Men heeft hiervoor de medewerking verkre gen van de IJmuider Reddingsbrigade. Elke goede zwemmer of zwemster kan meedoen als hij ouder is dan 14 jaar. Vele Watervrienden uit het hele land hebben al ingeschreven voor deze zwemtocht op zee. De Watervrienden hebben bij de NCS- estafettekampioenschappen aardige pre staties geleverd. Vooral de meisjes op de vier maal 50 meter schoolslag hebben het goed gedaan. Ze werden tweede. Het nummer 10 maal 25 meter vrije slag meisjes en jongens gemengd bracht een derde plaats op. In het algemeen klasse ment werd IJmuiden vijfdh. Atletiek Bij de in Hilversum gehouden rijksexa mens voor ieugdsportleider. afdeling atle tiek. onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. slaagden van de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" de heren A Koet. L. Schol en W. Kok. Van de atletiekafdeling van de r.k. sport vereniging DEM te Beverwijk slaagden de dames mejuffrouw Th. Potma en mevrouw A. Pallesen. Wielrennen Zondag 23 juli wordt op het parcours Geelvinckstraat-Di Leenaersstraat-Burg. Lommenstraat-Pei néstraat weer de Ronde van Castricum verreden. De amateurs zul len zoals ook voorgaande jaren 100 km ofwel 90 ronden moeten afleggen en tde adspiranten zullen 25 km (22 ronden) moeten rijden. Aan de wedstrijd, die ook nu weer ge organiseerd wordt door de Zaanlandse Wielerclub in samenwerking met de Castri- cumse V.V.V.. zullen ook nu tal van be kende rijders deelnemen, die naast strijd om de vereniging.*- en V.V.V.-prijs. ook zullen kampen om de grote NISUS-prijs.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7