FANTASTISCHE AANBIEDING MODERNE ZIGZAGS deze zomer van ]2%-2Q% goedkoper! Eichmann vergassing moet toegeven van te hebben geweten Glaervn Walvis vond de dood in Theems Plasticbomaanslagen tegen vijf Gaullistische Kamerleden WERELDNIEUWS OPRUIMING bij DOUWMA! G.A v.d.STEUR KRUISSTRAAT 7 Spoorwegstaking in Italië Verrader-officier uit de gevangenis ontsnapt Dinsdag massale staking in Argentinië Hij zou een der ergste misdaden tegen de mensheid te boek willen stellen raatótoel moet zi/rt (Dp de VRIJDAG 14 JULI 1961 Honderden toeristen op stations gestrand Wereldberoemde voor ongekend lage prijs Doe nu uw voordeel en koop direct. Singer is superieur in kwaliteit en service: in ruim 110 jaar hebben meer dan 110 miljoen vrouwen over de hele wereld de voordelen ondervonden van Singer. Ook de Singer zigzags zijn een enorm succes gebleken en daarom is deze sensationele zomeraanbieding mogelijk. Enzelfs bij deze gunstige aanbieding geldt nog het gemakkelijke Singer betalingssysteem. Winkels en agent schappen in elke plaats. Zij lichten u ook gaarne in over de waarde van uw verouderde machine. Geen rechtstik machine «n**» nu xo'n voordelige SINGER zigiaB* 2? Adres:......1 Meer dan II0 miljoen machines in HO jaar! Stroomopwaarts honderd kilometer gezwommen Frankrijk viert vandaag Le Quatorze Juillet Ontwerp varf kieswet voor Indonesië ingediend Gezin herenigd dank zij mevrouw Kroesjtsjev Elias Herenkledinq Haarlem Tel 0 2500 10750 V ROME (UPI) In Italië is te midder nacht een door communistische en niet- communistische vakbonden gesteunde 24- uurs spoorwegstaking begonnen. Honder den vakantiereizigers zijn gestrand. In Mi laan hebben 250 toeristen de nacht slapen de op hun plaatsen in de trein doorge bracht. Zij zijn op weg naar de Italiaanse alpen en konden op het late uur geen ho tel meer vinden. Vier andere toeristentrei- nen zijn in Bologna gestrand en de Mo naco-Rome express is in Verona blijven staan. Ook in Napels lag het treinverkeer stil. De spoorwegemployés hebben deze sta king uitgeroepen omdat de regering zich niet aan zijn beloften heeft gehouden. De vooruitzichten zijn niet rooskleurig. De re gering heeft een „skeletdienst" op de be langrijkste lijnen georganiseerd om zo doende te pogen de situatie enigszins in de hand te houden. Niettemin heeft sedert gisteravond 23.15 uur geen enkele normale trein Rome verlaten. De eerste door mili tairen bemande hulptrein vertrok vanmor gen naar Ancona. Uit berichten uit andere stations over geheel Italië blijkt dat de staking totaal is. (Van onze correspondent) PARIJS. De 41-jarige paracomman dant Roger Vailly is. zonder dat hij er veel moeite voor hoefde te doen ontsnapt uit de gevangenis van Fresnes bij Parijs, waar hij zijn berechting afwachtte wegens de ac tieve rol die hij in april bii de opstand in Algiers heeft gespeeld. Twee andere offi cieren, die de gevangenis tegelijkertijd voortijdig wisten te verlaten, zijn per taxi teruggekeerd. Ze hadden in Parijs per soonlijke zaken af te handelen, zo moti veerden ze hun tijdelijke afwezigheid. De drie officieren stonden vorige week in de hal van de gevangenis op een ambu lance te wachten, die hen naar de militaire dokter in Parijs zou brengen, bij wie ze op ziekenbezoek mochten gaan. Een kolonel, die aan het departement voor Sport en Jeugd is verbonden, kwam juist het huis van bewaring binnen, waar Jjij een be vriende arrestant wilde opzoeken. Bereid willig bood hij zijn drie vroegere strijd makkers zijn auto met chauffeur aan om zich naar de officier van gezondheid te begeven. De gevangenisdirecteur zag'wei- nig been in die oplossing, nadat zijn drie „logé's'' hun erewoord hadden gegeven onmiddellijk na het ziekenrapport terug te komen. Beloften, waaraan twee van de drie zich. zij het met een vertraging van enkele dagen, hebben gehouden Voor zijn lichtgelovigheid is de gevange nisdirecteur. die van de ervaringen met andere voortvluchtige Franse officieren blijkbaar nog weinig had geleerd, in af wachting van een nader onderzoek door de minister van Justitie, voorlopig van zijn functies ontheven. Advertentie COSTUUMS 50.—, 75.—, 90.— IONGENSCOLBERTS 10.—, 15.—, 20.— JACKETS 5.—, 10.—, 15.— GABARDINE REGENJASSEN met 40 KORTING WEEKEND SHIRTS voor heren en jongens Het 2e shirt voor HALVE PRIJS PANTALONS met 50—40 KORTING IN DRAF ER OP AF De start is op 15 JULI I Gen. Cronjéstraat 40 -44 Haarlem Telefoon 54579 BUENOS AIRES (UPI) Meer dan twee miljoen mannen zullen deelnemen aan de 24-uursstaking van de Argentijnse plattelandsbevolking, die door de arbei dersorganisatie C.G.T. is vastgesteld op 18 juli. Er zullen geen kranten verschijnen en geen treinen rijden. Ook de drukkers heb ben besloten de avond van de 17e juli thuis te blijven, zodat dinsdag geen krant van de pers zal komen. De demonstratie is bedoeld als protest tegen de sterk stijgende kosten vdor le vensonderhoud, die in de afgelopen acht tien maanden met 28 percent zijn geste gen. Tevens willen de stakers uitdrukking geven aan hun afkeuring van de wijze waarop politieke gevagenen worden be handeld. Advertentie ZAan Singer Maatschappij N.V., Kalverstraat 60-62, Amsterdam. Zend mij s.v.p. gratis brochure over uw Singer zigzag naaimachine. Naam CD Woonplaats: 14 SINGER JERUZALEM (UPI) Adolf Eichmann heeft donderdag voor de rechtbank van Jeruza'lem de vern/etiging van zes miljoen Joden „een van df ergste misdaden tegen de mensheid" genoemd, en eraan toege voegd, dat hij zichzelf waarschijnlijk van het leven zou hebben beroofd indien hii er verantwoordelijk voor was geweest. Hij ontkende fel het „meester-brein" te zijn geweest achter de vernietigingscampagne. Hij deed voorts een beroep op de rechters om hem in de gelegenheid te stellen na het grote proces een boek te schrijven, waarin hij zijn diepste gedachten over de gehele zaak „aan de toekomstige genera ties" zou kunnen toevertrouwen. In korte, afgebeten zinnen verklaarde Eichmann: „Ik moei zeggen, dat ik de ver nietiging van de Joden als een van de ergste misdaden tegen de mensheid be schouw." „Wat er ook mag gebeuren," zei Eichmann, „van het begin af heb ik deze zaak als een onwettig en verschrikkelijk iets beschouwd Eichmann zei net te betreuren, dat hij op last van de chef van het bureau „ge dwongen" was geweest voort te gaan met de vervulling van zijn taak: het transport van de Joden naar de vernietigingskampen. „Het gaf mij een zekere voldoening, dat ik inwendig mijn meerderen de schuld kon geven. Hierdoor voelde ik mij zelf niet schuldig. Ik voelde dat ik niet schuldig was aan de vernietiging Mijn eigen schuld aan de zaak was al voldoende voor me." Eerder had verdachte voor de rechtbank verklaard, dat hij na de dood van Hitler niet langer „een nazi" was geweest. Het was geen plotselinge overgang geweest, maar een zeer geleidelijke, aldus Eichmann. Eichmanns laatste „bekentenis" kwam aan net einde van de ochtendzitting, toen hij onder een meedogenloos kruisverhoor door de Israëlische openbare aanklager Gideon Hausner keei op keer in een hoek werd gedreven Eichmann leek hierdoor weinig onder de indruk. Hij sprak op vastberaden toon in korte, afgebeten zinnen, terwijl hij iedere keer bij het beantwoorden van een vraag overeind schoot en weer ging zitten als de antwoorden van het Duits in 't Hebreeuws werden vertaald. Het was de vijfde dag. dat hij het kruis verhoor onderging De verdachte zag er bleek en vermoeid uit. maar hij was geen enkele maal om een antwoord verlegen. Soms waren zijn antwoorden ontwijkend en ontlokten zij stormen van gelach aan de toeschouwers- Rechter Mosje Landau maakte hieraan steeds krachtig een einde. „Bij de naam Tegen het einde van de ochtendzitting zei Eichmann tegen zijn rechter, dat hij hoopte op een kans om eventueel na het proces een boek te kunnen schrijven, waar in hij dan „het beestje bij de naam wilde noemen" en „alles aan het nageslacht wilde uitleggen." „Ik w'l u erop wijzen, dat het uw plicht is. om reeds hier precies te ver tellen, wat u in dat boek zoudt willen schrijven", vermaande rechter Landau hem- .Ook hier moet u „het beestje bij de naam noemen". Na deze terechtwijzing verklaarde Eich mann. dat hij de vernietiging der Joden als „een van de ergste misdaden tegen de mis daden" beschouwde. Hij voegde eraan toe. dat hij „gedwongen' was door de „ijzeren noodzakelijkheid om zijn werk voort te zetten." Nadat hij evenals woensdag had be weerd, dat hij verscheidene malen aan zijn chef, generaal Henrich Müller overplaat sing had gevraagd, voegde hij er vergoe lijkend aan toe: „Tot nog toe heb ik hier niets over gezegd, omdat ik niet misver staan wilde worden, het zou erop kunnen lijken of ik het vonnis te mijnen gunste trachtte te beïnvloeden." Hij noemde Rudolf Höss, de laatste commandant van Auschwitz, en zijn vroe gere nazi-kameraden „leugenaars", omdat zij na de oorlog tijdens het proces van Neurenberg hadden getuigd, dat hij de vrije nand had bij de vernietiging der Joden. Hij beweerde, dat zij dit hadden gezegd, omdat het voor de rechters te Neu renberg „aannemelijk" had geklonken. Hij beschreef Höss als een man „die medelijden en sympathie" bij hem had opgewekt. Hij weigerde evenwel hardnek kig ondanks aanhouden van Hausner Höss „een moordenaar" te noemen. Schoorvoetend Aan het begin van de zitting gaf Eich mann schoorvoetend toe, dat hij had ge weten dat de nazi's hun Joodse slachtoffers vergasten, en dat hij verantwoordelijk was geweest voor het vervoer naar de kampen. Herhaaldelijk ontkende hij echter verant woording te dragen voor de levering van gas voor de gaskamers. (AFP) Ik geef toe dat ik via mijn as sistent Günther in kennis gesteld ben van de leveranties van het gas Zyclon B, zo erkende Eichmann. Hausner ontlokte Eich mann deze bekentenis op een handige ma nier. Ik heb al zoveel dingen bekend dat ik dit nu ook wel kan toegeven, aldus de Advertentie LONDEN (UPI) Een walvis zwom sproeiend en rollend de Theems op. Het werd zijn dood. Het beest was vijf meter lang en woog duizend kilo. Het dier werd voor het eerst ter hoogte van Kew Gardens ontdekt, waar het ge strand was. Men sleepte de walvis vlot, waarop het dier onmiddellijk vrolijk met de staart sloeg en. wegzwom. Een motor boot van de Londense havenautoriteiten werd achter de walvis aangestuurd om de scheepvaart te waarschuwen en te trachten het dier naar open zee (ruim honderd kilometer verder) te leiden. Maar gisteren vond men het beest dood in de troebele rivier. De doodsoorzaak is niet bekend. De Londense politie vraagt zich af, of de komst van de walvis te maken kan hebben met de dood van de 44-jarige ingenieur, William McWhinnie, die dins dag verdronk, toen zijn bootje in de Theems plotseling omsloeg. Sommigen menen, dat de walvis de boot heeft doen omslaan. Deskundigen vragen zich verwonderd af, hoe de walvis veilig die honderd kilo meter van open zee tot aan Kew Gardens heeft kunnen afleggen. ex-kolonel van de S.S. Ik hoorde van deze gaskwestie toen ik in 1944 in Hongarije was. Deze zaak viel niet onder onze dienst tak. Eichmann heeft eerder verklaard dat hij zich niets herinneren kon over een gesprek met Günther. Hausner had het dossier voor zich met de verklaringen, die de verdachte tijdens het vooronderzoek heeft afgelegd. Hij vroeg Eichmann voortdurend hem on omwonden te zeggen wat hij al aan de politie bekend had. Ik herinner mij niets. Mijn geheugen laat mij in de steek. Ik haal alles door elkaar. Ik weet niets zeker meermet deze woorden trachtte Eichmann, die in zijn eigen tegenspraken verward raakte, zijn bekentenis nog te verzwakken. In een laatste poging trachtte hij nog de „administratieve" verantwoordelijkheid af te schuiven op Günther en de „politieke" op zijn chefs Müller en Himmler, maar ondanks dit alles gaf hij toe geweten te hebben dat men de Joden met gas uit roeide. „Alles over Joden..." Hausner citeerde hierna een door Eich mann ondertekend bevel aan de bevelheb ber van de Sieherheitspolizei in Nederland. Eichmann verbood in dit bevel de brief wisseling tussen de bewoners van het kamp Westerborg en hun verwanten. Eichmann zegt in dit document dat hij „van zeer betrouwbare zijde" vernomen had dat er brieven het kamp werden bin nengesmokkeld. Hausner: Wat had uw bureau hiermee te maken? Eichmann: Het hoofdkwartier van de Duitse veiligheidsdienst had inlichtingen ontvangen over de briefwisseling en die aan mijn afdeling doorgegeven om er een eind aan te maken. Hausner: Maar waarom speciaal aan uw afdeling? Eichmann: Omdat het over Joden ging. Hausner: Juist, het ging over Joden. Al les wat de Joden betrof, ging door uw han den. Ik heb het antwoord dat ik wilde hebben. (Van onze correspondent) PARIJS. Tussen het gebruikelijke ge raas en geknal van voetzoekers en don derbussen, waarmee ter verhoging vi de feestvreugde de nationale 14 juli-her- denking in Parijs de vorige dag gewoon lijk al placht te worden ingeluid, heb ben zich de afgelopen nacht ook de ont ploffingen gemengd van vijf plasticbom- men, bestemd voor vijf gaullistische ka merleden. Letsel hebben de parlements leden niet opgelopen van deze aanslagen waardoor echter wel aanzienlijke schade werd aangericht. In Algiers hebben de fascisten een nog ruimer aandeel aan de nationale vreugde willen bijdragen door afgelopen nacht vijftien plasticbommen tot ontploffing te brengen. In Algerije waren vijf slachtof fers te betreuren. De militaire parade ter herdenking van de Franse revolutie zou in Algiers uit vrees van acties van FLN of OAS, het geheime leger, een tamelijk discreet ka rakter dragen en de parachutisten, die an ders met hun luipaarduniformen deze dag het straatbeeld beheersten, zullen voor een groot deel in hun kazernes blij ven. Men weet dat de laatste militaire opstand te Algiers in april voornamelijk door de para's van het Vreemdelingenle gioen en van andere eenheden werd uit gevoerd. In Parijs heeft het staatshoofd, gene DJAKARTA (UPI) De Indonesische regering heeft een ontwerp kieswet aan geboden aan president Soekarno, om diens goedkeuring hiervoor te verkrijgen. Een zegsman van het kabinet deelde mee, dat men de bijzondere aandacht van de president had gevraagd voor dit ontwerp. Zo spoedig mogelijk wil men het ontwerp aan het parlement ter ratificatie over handigen. Volgens plan zullen aan het einde van 1962 algemene verkiezingen voor het par lement worden gehouden. SALZBURG (UPI) Na zestien jaar is het Oostenrijks gezin Waver uit Gos- sing bij Salzburg herenigd, dank zij de echtgenote van premier Kroesjtsjev. In de chaotische dagen van 1945, na de tweede wereldoorlog, werd de vijf-jarige Heinrich Waver meegevoerd door Russi sche soldaten, die dachten dat het Rus- sisch-Duits sprekend kind een Rus was. Tot 1956 leefden Heinrich en Maria Waver in de veronderstelling dat hun kind dood was. Toen vernamen ze dat het bij een oom in Tsjarkov was. De pogingen die werden ondernomen om de jogen terug te krijgen, hadden geen succes. Vorig jaar waagde Maria Waver nog een kans, door aan Mevrouw Kroesjtsjev in Salzburg een verzoekschrift te overhandigen. Het resul taat was dat Heinrich voor de keus werd gesteld in Rusland te blijven of te ver trekken naar het land, de ouders en de taal die hem vreemd waren geworden. Hij koos het laatste. raai De Gaulle, de traditie getouw, al le leden van de regering, de Hoge Raad, de Académie Frangaise en andere officiële organen alsmede de tachtig buitenlandse ambassadeurs op de ere-tribune» uitgeno digd om de militaire plechtigheden bij te wonen ,die echter ook hier van iets min der grote allure en omvang waren dan in afgelopen jaren. De herdenking van de dag waarop de Bastille werd bestormd, „Le Quatorze Juillet" is door de Parijzenaars ingezet met een grandioos vuurwerk. Wapens bij Messali Hadj De Franse politie heeft in de woning van Messali' Hadj, de leider van de Alge rijnse Nationale Beweging (MNA), vijf tien vuurwapens in beslag genomen. Mes sali Hadj heeft een gedwongen verblijf plaats in Chantilly, veertig kilometer van Parijs. Medewerkers van Messali Hadj hebben verklaard dat de wapens, mitraillettes en revolvers, dienden voor zelfbescherming. Zoals bekend staan de meer gematigde MNA en het nationale bevrijdingsfront ■(FLN) fel tegenover elkaar. fa Blij dat ik niet meer hoef Nooit voel ik mij zo kip-uit-'t-vuistje- lekker als in de examentijd, dat wil zeg gen: als in deze tijd, wanneer duizenden en nog eens duizenden examen doen. Het is niet bijzonder altruïstisch van me te erkennen dat deze kiplekkerheid voortkomt uit de verrukkelijke zekerheid, dat i k géén examen heb te doen en nim mer meer te doen zal hebben. Zelfs geen rij-examen, want als ik er ooit toe zou ko men een auto aan te schaffen dan zou dat zijn mét butler-chauffeur. Quod absurdum. Meen nu niet, lieve lezersschaar, dat ik geen meêlij met al die zwetende en psy chologisch-gefrustreerden heb. Ik herin ner mij na al die jaren, mijn eigen pleit nog duidelijk genoeg om dat niet te heb ben. Het waren verschrikkelijke uren, eind- en hoogtepunten van afschuwelijke maanden. Of is het niet afschuwelijk je al die vele dagen te verdiepen in materies waarvoor ge niet de geringste belangstel ling kunt opbrengen? Trouwensr later wordt het nóg frustre- render, wanneer je tot de or\,wederspreke- lijke conclusie komt, dat je aan driekwart van het geleerde niets hebt gehad, niets hebt en nooit iets hebben zult. Ten eerste: Om toch niet. En ten tweede: Omdat er zo veel verou derd is. Om een voorbeeldje te noemen: door de invoering van de nieuwe spelling is het grootste gedeelte van het taalonderwijs dat ik „genoten" heb, volstrekt nutteloos ge worden. Later, aan de universiteit, heb ijp, uiterst moeizaam, examen afgelegd in „dé econo mie". Wanneer mijn hooggeleerde exami nator thans op aarde zou terugkeren, zou hij de schok van zijn (tweede) leven krij gen als hij ervoer hoeveel van zijn wijs heid als as op de storm is weggeblazen en hoe onbruikbaar zijn „handboek" gewor den is. Natuurlijk veroudert alles. Maar ik geloof dat de veroudering van het onderwijs zo vliegensvlug geschiedt, dat er geen bijhouden aan is. Ach, ik heb met succes toelatingsexamen gymnasium gedaan. Eén mannetje was er dat toen gezakt is. Ik herinner mij van al zijn toenmalige gaffes één: op de vraag wat er van de Lofoden komt, antwoordde hij: „horloges". Antwoorden op zulke dwa ze vragen vindt men met één handgreep in elke encyclopedie. Hij is nu een zéér hooggeplaatst persoon in Neêrlands Staats bestel, ondanks de Lofoden. Er valt over dit onderwerp nog heel wat meer te zeggen. Zal ik niet doen. Maar ik ben blij dat ik niet meer hoef. Ik zou niet één vraag goed beantwoor den en nooit zou iemand zó zakken als i k zou zakken. En toch ben ik een groot man geworden. Hoe kan dat eigenlijk, meneer Cals? Advertentie Zaterdag, 15 juli, om 8.30 uur begint onze uitverkoop. Vele, sterk afgeprijsde con fectie en herenmode-artikelen. Op alle overige artikelen 10% KORTING behalve op maatkleding. U KUNT VOOR DE DEUR EEN Vj UUR PARKEREN Ook op zaterdagmiddag J Ereburger. Robert Schuman, de voorma lige Franse minister van Buitenlandse Zaken en geestelijke vader van de Europese Gemeenschap voor Kolen- en Staal, is ereburger van Bonn gemaakt Vluchteling. Na bijna twee weken in een zeilkano op zee te hebben vertoefd, is een Oostduitse vluchteling op de Zweed se zuidkust geland. Hij heeft politiek asiel verzoent. De vluchteling leek in goede vorm te zijn. Hij had nog wat mondvoorraad over. De Poolse zeeman die woensdag in de haven van New York overboord sprong en met ernstige ver wondingen in het ziekenhuis moest wor den opgenomen, is donderdag lang ge noeg bij kennis geweest om asiel te vra gen. Beter. De Oostduitse premier Otto Grote- wohl herstelt langzaam van een ernsti ge ziekte en zal voor de herfst een deel van zijn officiële functies weer op zich nemen. De 67-jarige staatsman kreeg vorig jaar november in Moskou een acu te longontsteking. Hij is sindsdien niet meer in het openbaar gezien. De offi ciële functies van de premier werden waargenomen door de vice-premier ge neraal Willi St„ph. Staat van beleg. De regering van de Middenamerikaanse staat Guatemala heeft de staat van beleg afgekondigd voor een periode van dertig dagen na het outdekken van een samenzwering. Inmiddels zijn meer dan honderd ver dachten gearresteerd. Twee gepantser de vrachtwagens en grote hoeveelheden wapens en munitie zijn in beslag geno men. Ontbonden. President Gronchi van Italië heeft de gemeenteraad van Rome naar huis gestuurd, omdat deze niet tot een beslissing is kunnen komen over een nieuw aan te stellen burgemeester. Er is acht maanden over beraadslaagd. De prefect van Rome heeft een regerings commissaris aangesteld, in afwachting van de volgende verkiezingen. Brief volgt. De Britse minister van Transport, Ernest Marples, wiens ver keersregels, parkeerverboden en een- richtingsaanduiding vele Britse wegge bruikers grijze haren hebben gegeven, vertelde gisteren, dat hij het volgende telegram .heeft ontvangen: „Naar de maan met jou. Beledigende brief volgt", boot uit de laatste wereldoorlog hun laat ste rustplaats hebben gevonden. Een van de ontdekkers zei dat de schepen op een reusachtig koraalrif liggen, dat er als een prachtig bos uitziet. Spionnen. Een federale jury in New York heeft dr. Robert Soblen, een zestigjari ge psychiater die aan een ongeneeslijke bloedziekte lijdt, schuldig bevonden aan spionage voor de Sovjet-Unie gedurende de laatste oorlog. De voornaamste ge tuige was dr. Soblen's broer, Jack Soble die in 1959 wegens spionage voor de Sovjet-Unie tot zeven-en-een-half jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Vol gens de openbare aanklager kregen de gebroeders Sobo-Levicius, leden van een gegoede familie in Litouwen, in 1940 toe stemming naar de Verenigde Staten te emigreren op voorwaarde dat zij voor de Sovjet-Unie zouden spioneren. Dambreuk. Zware regens hebben een breuk veroorzaakt in de Khadak-Vasla- dam in de rivier de Moetha (India). Door het uitstromende water wordt de stad Poona met haar half miljoen inwo ners bedreigd. Poona zit zonder water en electriciteit. De telefoon- en tele graafverbindingen zijn verbroken, de spoorwegverbindingen en verkeersbrug- gen zijn weggespoeld. De lagere stads delen zijn uit voorzorg geëvacueerd. Pech De Amerikaanse fotosatelliet Tiros III heeft donderdag niet, zoals men hoopte, een foto geleverd van een storm - ontwikkeling boven de Atlantische Oceaan. De satelliet is niet recht boven de bui geweest. Men hoopt vandaag meer geluk te hebben.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3