EXAMENS van der WERF EEG-contingenten rijwiel- en bromfiets- onderdelen Fantastische koopjes m: motoren en scooters COR OLY A.R.deBoer Havenberichten Pein 1945 Medische verzorging tijdens het weekeinde „Beverwijk" heeft moei lijk jaar achter de rug Diploma's bij brugschool uitgereikt Tricotages Meubelen Huishoudgoed Stoffen Dames- en kinder confectie Mantels Japonnen Corsetten Beha's Tricotages Lingeries Bedden Tapijten Gordijnen enz. Marktplein 29 VRIJDAG 14 JULI 1961 Tel. 6317 BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK afd. woning inrichting afd. Confectie afd. Textiel Ziet onze etalages Vrij entree Friesland liep tijdens noodweer IJmuiden binnen V Haarlem. Aan de Haarlemse Huishoud en Industrieschool zijn de volgende diplo ma's en getuigschriften uitgereikt. Primaire opleiding: M. v. d. Aar, A. M. Dérogee, J. M. van Drunen, S. M. Dijk stra, L. H. Govers, J. M. Griffioen, G. Griffioen, E. J. Jansen, A. Jongeneel, N. Kamphuis, T. de Koter, J. V. Last, H. I. P. Peperkoorn, J. v. d. Pol, H. H. R. Snijder, E. Verhoeven, A. N. P. L. Verschoor, T. C. Vos, E. P. v. d. Voort, M. Wielart, B. Knie- se, M. D. T. Aransman, J. M. Boesveld, H. J. Both, M. Consent, I. C. A. Doets, R. v. d. Haak, Y. M. H. Hildering, P. Klap, L. M. Koper, A. J. v. d. Ley, R. M. Los, C. J. C. de Reus, H. F. A. Royers, A. M. Schippers, J. Sprenkering, M. M. v. Veen, C. P. v. d. Veen, Y. P. v. d. Veldt, M. H. Vittali, R. Zegwaart, B. Booms, J. M. Brouwer, B. S. Entius, M. M. v. Ham, Y. v. Heerden, G. Hofstee, M. J. Joosten, Th. J. Kaestner, W. Koole, J. W. Koopen, S. C. Gerritsen, H. P. Matthijse, M. Sint, S. van Steenbergen, E. Vaders, Y. M. T. Vallenduuk, J. C. v. d. Vosse, A. Herfst, W. P. Berends, E. Boon- \stra, S. C. Bruins, M. Crombeen, M. M. A. v. Eekelen, J. Eichenberger, E. C. Groot, M. Hamstra, M. C. Hasert, M. W. C. v. Heusden, A. Honkoop, J. de Jong, A. Kniep, R. B. C. Korremans, O. W. Krielen, M. v. d. Kuil, S. Meisner, V. L. Moerkerk, M. L. J. Mooy, E. E. Poelgeest, J. M. Reyn- ders, C. M. Wensveen, A. A. Postema, B. Koejemans, J. K. Kol, S. Meyboom, W. Mulder, G. A. Nieborg, S. G. H. Oosterhof, E. Poeder, C. C. E. v. Raay, G. Rabelink, J. B. v. Riel, C. E. Schreuder, A. Snoek, J. Stam, B. J. 'C. v. Velthuysen, S. Verloop, R. J. Voss, W. de Bruin, T. Bakker, C. C. v. Beelen, C. J. Boterblom, S. Enters, W. A. C. Franken, H. van Haren, T. G. Pels, I. Prevost, H. Soomer. Opleiding Aissitente in de Huishouding: M. J. Borg, M. Cluwen, M. A. v. Deene, A, K. v. d. Kleut, I. G. v. d. Meulen, S. v. d Oest, M. Romeyn, N. ten Seldam, J. V. Vallenduuk, H. A. Warmerdam, M. Wes- seling, E. IJntema, A. IJven, G. v. Zadel, M. Flu, C. I. Krijntjes. Opleiding Naaister: J. F. Bohlander, C. J. A. Bouwens, H. Clement, E. P. de Flart, A. C. Hollenberg, C. Hommers, J. A Keur, G. L. J. de Klerk, L. Leon, A. Osinga, M. Prinsen, E. F. Rademaker, A. Smit, H. C. Strieker, P. L. van Weezep. Opleiding Costuumnaaister: M. J. A. v. Baren, G. J. P. C. v. Bunder, L. J. Floor, L. M. de Graaff, G. M. Oldenburg, M. Rem. Opleiding voor Kinderverzorgster: M. Hoogduin, C. J. H. Hörrocks, W. C, Huis man, M. E. Karmelk, R. E. Koch, M. M. v. d. Koppel, L. J. A. Nap, H. H. I. Planting, M. v. Sabben, E. Visscher, R. Damo, N. J. Floor, W. Rijneke. Voor leidster in koloniehuizen slaagden: G. E. Allebé, E. Bakker, F. H. E. Beck, A. M. Bezema, E. Cluwen, M. Drommel, Th. A. Gaartman, C. J. Geerts, W. v. Luipen, F. S. Meyer, F. M. Nicolai, A. Smeding, E. L. v. Wolferen, R. Emous. Opleiding Leerlingverkoopster: P. M. Keur, J. v. Linschoten, I. Oldenburg, M. G. Schouten, B. M. v. d. Staay, C. M. Ummels, W. M. v. d. Weiden, M Bon, H. Heeg, C. A. v. Hemert, M. v. Osch, C. v. Sabben, M. Steenkist, G. L. de Vries, A. M. H. v. d. Wetering. Vormingsklas: E. Boer, S. A. M. Boersen, J. F. Blansert, M. A. Brakel, W. H. Corne- goor,- E. M. H. Haverhals, W. K. v. d. Hoek, J. M. Hubèr, D. de Kruyf, C. Padmos, F Schultz, M. J. C. Wabeke, W. Wietsma. Huishoudkundige voor Inrichtingen: I. B. Bcturce, C. A. Luyten. Avondopleiding Kinderjuffrouw: T. Bal der, J. Bastiaan, A. Bosse, E. Kortleve, A. Luit, J. A. Vossegat, A. v. Wijk, E. J. H. Zebregs, G. Zwierzina. Bij de Staatsexamens voor de akte Na (lerares naaldvakken) slaagde mej, W. G Tolman, en voor de akte NS (lerares Kunstnaaldwerk) slaagden de dames: E. F. Both, M. Th. de Geus, G. Eissesv. d. Ploeg, A. G. HumerSchuurman, G. J. Pander, F. E. Nijman. Haarlem. Geslaagd zijn voor het mulo diploma: mei T. Faber, W. R. J. Bronk- horst, mej. L. van Beek. allen te Haarlem; L. van Klink, J. R v d Heide. J, M. Hoek. allen te IJmuiden" mej. E. G. Westerhof Driehuis; A. A. Smur, Velsen: mej L M van Vielen, IJmuiden; mej. A. Visser. Bad hoevedorp; mej. C M. Algera. mej. K M Lanser, J. Mijnders G. C. Guldemond. allen te Lisse; mej. C B Reijnhoudt. Bennebroek J Roeleveld Haarlem; Ch Rijke. Heem stede; Ch. A. Schreuder Haarlem; F de Voogd. Heemstede' H Wijnen mej. M A BraaKsma. beiden Haarlem;; mej. H H Koning. Velsen, K Rodink. Haarlem; T J Wentink. Heemstede: T Kok. Velsen; mej Ch Nieuwenkamn Badhoevedorp: mej M J Verheul. Haariem: mei- D J. Verhulst mej B J. Oldenhof beiden Zwanenburg mej A M L. Otte. Badhoevedorp; N C v. d Vooren Haarlem: mej A M Broerse Advertentie ^pOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCv v ■-■^oror1ry~00000000C Voor alle naar Kennemerlaan 19 XXJOOOOOOOOOOCV Ponderdag kwamen in IJmuiden aan: Hiram van Rotterdam; Dorine, Fresco, props voor Vel sen', Lingestroom, Londen; Huybergen, Antwer pen; Labotas, Rotterdam; Fernland, Rotterdam; Blankenstein, Antwerpen; Gouwestroom, Londen; Midas, Rotterdam; Loke, Antwerpen; Honte- stroom, Shoreham; Hermes, Kiel; Swilt, Londen; Spes, Swinemünde, kalk voor IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Herm Kiepe van Harmna; Alexander Terehin, Archangel, hout voor Zaandam; Lebu, Hamburg; Rhuys, Agadir; Heriot, Leith; Vibeke Christensen, Otterbacken, erts voor IJmuiden; Fallowfield, Swansea. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Albert V naar Kingslyn; Diogenes, Curagao; Axel, Olhol- men; Boston, Haugesund; Jacob Teekman, Pate- niemi; Ruysbergen, Gothenburg; Ulanga, Ant werpen; Mragrit Brivig, Lulea, ledig IJmuiden; Bomma, Delfzijl; Michael M, Felixtowe; Angola- kust, Freetown; Huybergen, Karlstad; Taras, Rotterdam; Spaarnestroom, Londen; Ask, Rotter dam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Mithras naar Rotterdam; Royal Paper, Rotterdam; Lijnbaans- gracht, Gent. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Zwanenburg; mej. H. E. Dijkstra, en mej. M. A. G. Holleman beiden Haarlem. De uitslagen van de examens bij de prot. chr. nijverheidsschool in Haarlem luiden: 2-jarige voor bei eidende klas: C. C. Aarts, H. Alferink, E. C. v d. Beid. W. Th. van Berk, A. Blaas. W Boer, A. H. Bos, M. H. C. Bos, H. Th. Brok, G. Bronsveld. I. Buys. P. Croon, A- van Daalen, T. Dek, Y. J. S. Dekkers, M. van Dokkumburg, M, F. Drom mel. A. Effern. C Geurtsen, A. F. Glatz. J. H. v. d. Goorbergh. M. M. van Graas. L. de Haan. W. v ci Ham, H. M. Heeren, M. C. Hentenaar J. K- v. d. Heuvel. L. J. Hiemstra. A. v d. Horst, H. Hulshof, I. C. Jonkers. P-*J E v. d. Kamp. M. Kemper, M R. E. Kérekgyarto, M. Klomp. P. M Koehorst. M Koelman. A. Koese, C. B Kok. M. Krol. J. M. Kuntzel, R. Kuurstra. C. L. Lutgendorf. G. Moleman, B. A. Mor ren, M. C. A. Mullei H. B. Neuman. G. v. d. Nieuwenhof, M. C Nooy. F. B. Ouwerkerk. A. Philippo. A E van Riessen, J. M. van Riessen. E. v. d. Ruit. A. J- Setz. P. H. Spaanderman S. Stelma, E. van Straaten. M. M. Swaen E Z. Timmerman. J- F Tolsma. T. W. van Uden. M. van Veelen. M C. Veen. C. W Vermeeren. A A J Voogt. M Vrolijk A. M. J. Wormgoor, M Zuurhout. Afgewezen: 17. Voortgezet exa men wegens ziekte: 1. Huisnaaisters: L. J Brouwer. M. F. Clau dius. A. Hoekstra A. E de Jong, M Larsson. G. W Meyer. I. Schornagel. J. Smit. E. E. v Vliet. M. Zwart. Afgewezen: geen. Costuumnaaisters* M van Ginkel. C T Harting. W Heemskerk. W A. A. 't Jong Afgewezen: geen. Assistente in de huishouding: C. G E Belles, K M. van Beyeren. C. A. Blok, W R- D. Blom, M Boekee. I. Bokhove. H A A. van Brederode P G. Bronsveld. Th H Burger. J. C. J C-shoek L. J. de Cock. M. Deen. J. R. Dekker. J. F Donker. M. van Dijck. H. Eken. S v. d Erf. H. W. v d Gaag. J. D. Hagen J H Hagen, M. E. van Hasselt. I. M Hensen. H Hessels. J. Hes sels, M. L. Hester, D. van der Kolk (met lof). G. J Koster. G. Kuykhoven. L H. M. Loor F Moerbeek. W P Mulder J. W. Nieuwenhuvse A. M Nieuwkoop. M C. van Pareren. B L. Pen. K Prins. E A v. d. Putten. I M Raadsveld. M. Redeker E. Rosies. J Ros'es J. H Schultz. M W Selier. C. P Smaicman. M Stouthamer. M A. Top. S. A Vas Visser. E J. A. Vegter. E. H. Verheul. J B Verschoor. J. H ten Voorde. G. G, v. Wal. A. C. Westland. A Wiegel. H Witkamp H P van Wonde ren. J G. Zonneveld. S G v d Zwaag Afgewezen: 10 Voortgezet examen wegens ziekte: 1. Kinderverzorgster: J M. Bakker N D in den Berken A. .J Breurs. C Commelter C. H. A var Duynen, T J Eelman. E J Goedman. M H Hnistede. S Jonker C F Kerkman. S Kofr'eman. G W Koops. A Kuntzel. E. v. d Lei H van Leuven. M Matthiissen. A. Maurice M G Meesman E W Molemaker C E v d. Plas C T Poelma G L var Riiswiik. K Vaalburg G M F Veldman A Wentink. A T Wietsma Afgewezen: 2. Leidster in koloniehuizen: M P. Bueno de Mesquita M C-agel (met lof). J Hart man. N J. van 't Hul. J. Mandersloot. M C C. van Os. C den Otter. B. H Schoen maker. D. Visser A Zuidam Afgewezen geen. Vormingsfelas: W. E. van Beem. H. V Beets. A. M E. Bestebreur J Brouwer S. J. H Bruins Slot, E. Ditmars, S. Hartog, I. v. d Heyden GEM Kok. M M Kos ter. D Loos. W A de Mever. A S de Nie C. M van Orden M Streefland J Vern- hout. T Visser .1 H W Wevers. Ti A W Wiersma H Willekes. J W A Zuy- derduvn. Afgewezen geen HAARLEM. Geslaagd voor het eind examen m.m.s. van Eerste Christelijk Ly ceum: Jotiene Boltjes, Elly v. d. Holst, Ella Piccardt, Dieuwke Schuyt, Ans Su therland, Dini Teunisse, Ella Waaldijk, Hélène Wijs, Saartje Klaver, Mary Mesch- endorp Leny van Schaik, Erna van Schie- veen, Willy de Vries en Tineke Zandee te Haarlem: Lied Collet, Ineke van Dalen. Tineke Kortleve en Margootje Woud te Heemstede; Rini de Pater te Zandvoort: Hennie Schouten te IJmuiden; Nel Arents- horst te Sassenheim; Adna Gevaert te Santpoort; Jozien Huisman en Annemarie van Seters te Beverwijk; Noortje Jongsma te Amsterdam en Ankie van Nieuwenhuy- zen te Hoofddorp. Afgewezen werden zes kandidaten. Aan het Koninklijk Technicum PBNA te Arnhem slaagden J van Veen Heemstede burgerbouwkundige (deel 1): B. T, J Nij- huis. Haarlem, asr bouwkundig tekenaar. P J Plantema. Haarlem, asp bouwkundig tekenaar. O verveen. Aan het Jac P Thijsse-lyceum te Overveen zijn eeslaagd voor het eind examen hbs-B de heren C J Broere. jonkheer HEP Coenen. J. W. Looman. F Meiiers. J W P Valk en de dames: M H Immink en C Meijer Afgewezen: geen De examens aan het Jac. P Thijsse-lyceum ziin aeindigd. Amsterdam (V.U.) Geslaagd voor het kandidaatsexamen psychologie mej. E. J. Hijszeler te Bloemendaal. UTRECHT. Geslaagd voor het docto raal examen geschiedenis mej. W. M. L. van Beeck, Haarlem. Voor het tandarts examen J. W. Th. Beek, Hillegom. Voor het artsexamen E. G. P. Consten, Haar lem. AMSTERDAM. (V.U.) Geslaagd voor het kandidaatsexamen rechtswetenschap mej. A. M. J. van Andel, Heemstede. EINDHOVEN. Geslaagd voor het propaedeutisch examen scheikundige tech nologie P. W Appel, Heemstede. Utrecht (Rijksun Geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde de heer H M Gribnau. Bennebroek. Leiden ("Rijksun.) Geslaagd voor het semi-artsexamen de heer H G. S Snijder Haarlem GEBOREN; Jacob W., z. van J. L. N. Moné en van J. Lelie te Beverwijk; Lidui- na J. M., d. van J. M. de Wit en van G. L. M. Ivens; Petrus J., z. van J. C. Schouws en van M. H. Admiraal; Theresia G. H., d. van J. de Boer en van H. E. van Lieshout; Jacobus Mz. van G. van Egmond en van M. Castricum te Beverwijk. GETROUWD: J. P. Dobbelaar te Bever wijk en M. M. de Ruyter; B. P. Vierhout te Beverwijk en C. A. Ruiter; G. F. Breu ker te Amsterdam en A. v. Rookhuizen. Advertentie De commissie detailhandel in vis acht het onbegrijpelijk dat de importen van fi lets steeds weer moeilijkheden opleveren. Op 10 juni bleek het contingent voor de eerste twee kwartalen (het zogenaamde E.E.G.-contingent) te zijn uitgeput. De commissie stuurde een brief voor de be stuursvergadering van het produktschap. In deze vergadering werd besloten dat in mindering op de twee laatste kwartalen 1961 nog een hoeveelheid van 150 ton in juni beschikbaar zou worden gesteld. Van belang is deze aangelegenheid spe ciaal voor de filets kabeljauw en koolvis uit Duitsland, waarvan men in het bijzon der in het oosten en zuiden van het land veel gebruik maakt. De commissie besprak deze aangelegen heid en was in bijzondere mate verontrust over de steeds weer voorkomende moei lijkheden met dit contingent. Uit het jaar verslag 1960 van het produktschap voor vis en visprodukten blijkt namelijk overduide lijk hoe sterk de exportpositie van de Ne derlandse visserij wel is en het wordt daarom onbegrijpelijk geacht dat deze im porten van filets steeds weer zoveel moei lijkheden moeten opleveren. De Commissie Internationale Samenwer king van het produktschap wil nu de prin cipiële grondslagen van deze contingente- ring eens in ogenschouw nemen, omdat hierover blijkbaar in visserij kringen een onvoldoend inzicht bestaat. De commissie heeft niervoor een stuk, dat als basis ter discussie kan dienen, ingezonden. Advertentie Teruggehaalde en ingeruilde Puch Vespa Heinkel Zündapp - Bella Ook nog enkele BROMFIETSEN BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK De sleepboot Friesland van het IJmui- dense sleepbedrijf Wijsmuller, die met de kraan Pelikaan, de zuiger E 55 en het pompstation Slokop onderweg was van Larvik naar Rotterdam, is gisteravond omstreeks zeven uur de haven van IJmui den binnengelopen Het transport werd hierbij geassisteerd door de sleepboten Assistent en Simson De drie slepen wer den afgemeerd op de palen bij de Zuider- sluis. De IJmuidense haven werd door de Friesland aangedaan omdat tijdens slecht weer op de Noordzee de kraan was gaan werken. Nadat de Pelikaan weer zeeklaar is gemaakt zal de sleep deels binnendoor, deels over de Noordzee naar Rotterdam worden gebracht. De Friesland is van morgen weer uit IJmuiden vertrokken naar de zuidkust van Engeland, waar een nieuwe sleep wacht IJMUIDEN: Artsen: G. Brouwer, Koningin Wilhel- minakade 79, tel. 4507; W. A. Oepts, Zee weg 295, tel. 4023. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5953; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijn straat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuf frouw E. W. Engelhart, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949. SANTPOORT; Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 8570. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 TEL. 6321 „Alle critiek die men langs de lijn hoort blijkt nu toch wel ongegrond te zijn", al dus voorzitter Grapendaal van de voetbal vereniging „Beverwijk" die woensdag avond in café Sport de jaarvergadering hield, „want dan had de vergadering toch heel wat drukker bezocht moeten zijn". Beverwijk heeft een moeilijk jaar achter de rug. „In mijn lange bestuursloopbaan", aldus de voorzitter, „is dit wel het moei lijkste jaar geweest en dan nog wel in velerlei opzicht. De vereniging wordt ge leid door mensen, die stuk voor stuk fou ten maken, laat men ons daar op de juiste plaats en op de juiste manier op wijzen. De competitie heeft voor Beverwijk niet het gewenste doel gebracht, integendeel, door verscheidene oorzaken kwam Bever wijk slecht uit de strijd vandaan. Als er dan nog elftallen zijn, die met zeven man in het veld komen, wat tot gevolg heeft dat men hoge boetes krijgt, straf punten en spelers, die voor niets zijn gekomen, dan begint ook de sportiviteit zoek te raken. Ook het bezoek aan de training was slecht. Maar er zijn ook enkele licht punten. Er is een nieuwe trainer, en op de eerste trainingsavond waren er 24 spe lers gekomen". Na deze ietwat sombere woorden van de voorzitter kregen de leden de jaarver slagen te horen van secretaris en penning meester. Ook deze stonden in mineur. De secretaris, de heer C. Hoeben, wees er in zijn jaarvergadering op dat Bever wijk tot nu toe een gezonde vereniging is, die er ook financieel goed bijstaat Ma-r toch zullen de leden meer mee moeten gaan leven, want het bestuur maakt niet de vereniging uit maar alle leden tezamen. Beverwijk heeft momenteel 650 leden en mag zich vooral op een heel sterke jeugd afdeling beroepen. Op het sportveld aan de St. Aagtendijk is men druk bezig met de bouw van een nieuwe cantine. Als alles zo loopt als men zich dit voorstelt hoopt men deze op 20 augustus in gebruik te nemen, waarbij men onder anderen een groot veteranen- toernooi zal organiseren. De penningmeester, de heer S. Rum- ping, had zijn boeken moeten afsluiten met een nadelig saldo, de voetbaltoto heeft ook hier de reddende hand geboden. Maar toch kan men op deze wijze niet doorgaan, men zal het volgende jaar met een contri butieverhoging rekening moeten houden. De aftredende bestuursleden, de heren C. Hoeben C. van Etten, F. Nieman en F Wüst werden herkozen. Ape*heek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zem.ade 181, Haarlem-Noord, tel. 02500- 52956. VELSEN: Wijkverpleging: Zr. C. Nap, Rembrandt- laan 5, IJmuiden, tel. 025506195, IJmui den— IJmuiden-Oost; Zr. Zw. Kuiper, J, P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550- 6405, IJmuiden-OostVelsen-Noord; Zr. TJ. de Jong, Brederoodseweg 45, Sant poort, tel. 025607548, DriehuisSant poort-Noord; Zr. J. Markerink, Midden- duinerweg 89, Santpoort, tel. 025608924, IJmuiden-OostVelsen-Zuid; Zr. K. Langejan, Brederoodseweg 106, Sant poort, tel. 025607477, Santpoort-Noord Santpoort-Zuid. VELSEN (N.)—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. Zijlmans, v. d. Hoopstraat 187, tel. 5666. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: H. Kloppert, G. van Assendelftstraat 25B, Heemskerk, teiL 02512—2476. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 46, tel. 2490. Wijk- en kraamverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverzorging: zr. Luyting, Prins Bem- hardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverpleging: zr. Boersma, Witte Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512—2247. CASTRICUM: Arts: A. de Jongh. Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6, tel. 2500. Woensdagavond heeft deken B. G. Hos- man, geassisteerd door burgemeester J. G. S. Bruinsma, de diploma's uitgereikt aan de leerlingen van de r.k. Brugschool „St. Tareisius", aan de Brink te Bever wijk. Voor deze uitreiking was veel be langstelling van de zijde van de winkelstand en de ouders van de leerlingen. De deken zei dat de opgedane leerstof de jongens in staat zal stellen een loop baan op te bouwen. Het is altijd nog te wensen dat de school wordt uitgebreid met een lesrooster voor de detailhandel en winkelopleiding. Voor de middenstand noemde de deken het een groot voordeel, dat deze groep haar mening had kunnen ge ven bij de samenstelling van het leerpro gramma. Burgemeester Bruinsma bracht de gelukwensen over van het gemeentebe stuur en wees op het grote nut van goede kennis van het vak. Hij wees hierbij op de toestand bij Hoogovens. Volgens de bur gemeester zou daar bij de vestiging van het bedrijf twee en vijftig percent van de werknemers ongeschoold zijn geweest welk cijfer nu is teruggelopen tot twintig. Wethouder W. J. Vessies sprak woorden van dank namens de Middenstands Cen trale en wenste de jongens veel geluk. Aan de volgende jongens werd een diplo ma uitgereikt: Johan Adrichem, Cor Boer, Peter van de Bos, Karei Duineveld, Arie Durge, Jacques de Goede, Louw Niesten en Kees Nieuwenhuizen, welke laatste tot slot de leraren dankte voor hun toewij ding. DIPLOMA'S VOOR PBNA-CURSISTEN De heren B. van der Nulft, C. Hilgers en F. C. Vleugel, allen woonachtig In IJmui den, hebben onlangs het PBNA-diploma van de hoger technische basiscursus werk tuigbouw behaald. De heer H. J. Bosch uit Heemskerk heeft het PBNA-diploma aspirant bouwkundig opzichter-tekenaar (deel 1 en 2) behaald. i. De Nederlandse kotters vormen momen teel wel de ruggegraat van de vloot. Elke week varen deze nijvere scheepjes de haven uit om met hun netten de zee bodem te gaan afschrapen. Een groot KW 118 aandeel in die vloot leveren de Katwij- kers. Voor de bewoners van die plaats is het heel normaal om hun spaargeld in een kotter te beleggen. Op de foto stormt zo'n Katwijks kotter de haven uit: de Cornelis.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5