w 1 KERKDIENSTEN SPORT IN DE IJMOND Ooi is OrtieH, uh Havenberichten Gaat u met vakantie? 'n Haarscherp beeld met televisie van RADIO BECKER KENNEMER GARAGE voor RIJLES FILM EN FILMWERELD 1 Luxaflex Aluminium Jaloezieën ook met dessins ZATERDAG 15 JULI 1961 5 ÈM G. VAN TELGEN Examens RADIO BECKER VELSER ANALYSTEN SCHOOL Gladiolen favoriet op bloemenveiling CORN. ZWIER Kinderwagen van minstens zes geslachten terug is „SUCCES Lange Nieuwstr. 718 Telef. 4313 Atletiek Uitgevaren visserijvaartuigen '.OLDAIJMDIDKNAr ZWIJN DRKCHT In het gezellige winkelstraatje aan het einde van de „geul" naar het IJmuidense strand, heerst een gezellige drukte. Dames in badkleding doen hier hun inkopen en de heren bladeren in tussen wat in kranten die ze kocht hebben, staat zowat wind en het is druk kend weer. De zon heeft deze dag ver stek laten gaan en in de namiddag zou het bijna donker worden bij een stortregen, zoals men in lange tijd niet heeft be leefd. Maar meneer Dienaar, de exploi tant van de vis- en zuurkraam vindt dit best weer. Hij noemt het „eetbaar" weer. De mensen lusten dan een gebakken visje wel. Hoe hij het bij zijn gloeiend hete fornui zen uithoudt, is mij een raadsel. Het raampje staat open, dat wel, maar buiten is het broeierig, zo dat er niet al te veel verkoeling is. De heer Dienaar is ech ter aan dit werk ge wend. Ongeveer tien jaar geleden begonnen de heer en mevrouw Dienaar hun kraam op het strand. Acht jaar lang hadden zij hun standplaats bij de zuiderpier, maar omdat hieraan gewerkt moest worden, verhuisden zij naar het nieuw aangelegde winkelstraatje. En het echtpaar Dienaar vindt het hier reuze gezellig. Voor meneer bestaat er trouwens niets beters dan het IJmuidense strand. Immers, hier kun je wat beleven. „Wat is eraan om de hele dag in Zandvoort op het strand te zitten en naar de zee te kij ken, waarop nauwelijks iets te zien is", vult zijn vrouw aan. Hier in IJmuiden heb je de schepen en die zijn een enorme trekpleister. Er komt een dame om een gebakken scholletje. Op het bankje ter zijde van de kraam peuzelt zij het op. De drukste tijd nadert. Het loopt tegen etenstijd. Bewoners van strandhuisjes ha len dan meestal nog een visje, vooral bij dit weer. Jammer dat de huisjes van de vereniging „Ons Buiten" er niet meer zijn, vinden de heer en mevrouw Dienaar. De opheffing, ook al als gevolg van de werk zaamheden in het kader van de pierver- lenging, heeft haar terugslag gehad op de omzetten van de exploitanten. Volgens de heer Dienaar was er met een beetje moei te wel een plekje geweest voor de mensen. Het gekke is, dat een aantal huisjes er nog steeds staat, maar niet bewoond mo gen worden. Advertentie Wij hebben een pracht sortering GROTE REISTASSEN v.a10.95 KOFFERS in alle maten REISNECESSAIRES voor dames en heren enz. enz. De Speciaalzaak voor IJmuiden TROMPSTRAAT 2 - 4 en 10 IJmuiden-Oost - Telefoon 4078 Haarlem. Voor de mulo-examens te Haarlem zijn geslaagd voor diploma A: A. Postma, IJmuiden; mej. E. M. Noten boom, IJmuiden; mej. Th. de Looze, IJmuiden; J. Molenaar, Hoofddorp; mej. A. Rom, Velsen; mej. H. v. d. Linden, Velsen; mej. M. Lub, IJmuiden; G. Koning, Driehuis; R. Amama, Zwanenburg; mej. I. v. d. Berg, Haarlem; J. D. Hovenier, Haarlem; G. H. Zorgdrager, Haarlem; J. J. Smits, Haarlem; G. K. de Vries, Halfweg; J. v. d. Wal, Zwanenburg; J. H. Wille, Haarlem; mej. F. D. Battefeld, Zwanen burg; J. C. van Belle, Haarlem; G. Groen, IJmuiden; mej. D. C. ten Have, Santpoort; mej. C. W. v. d. Broek, Haarlem; mej. W Dijkstra, Haarlem; mej. M. Mölman, Haar lem; mej. E. J. Verhoeff, Haarlemmermeer; M. Rikkers, Hillegom; R. Kolthek, Bad hoevedorp; mej. M. P. S. Dwarswaard, Hoofddorp*; mej. M. M. Bakker, IJmui den*; mej. A. G. Bakkernes, IJmuiden*; D. W G. van Laar, IJmuiden*; mej. J. A. van Duyn, IJmuiden; mej. E. G. A. F. Woudenberg, IJmuiden; mej. A. L. Wijker, IJmuiden; mej. G. A. Ritskes, IJmuiden; H. de Bie, Uitgeest*; mej. M. Heijndijk, Heemskerk; P. de Reuver, Beverwijk. Afgewezen 5 kandidaten. Ook geslaagd voor middenstandsdiplo ma. Delft. Geslaagd voor het propedeutisch examen voor scheepsbouwkundig ingenieur A. J. van der Hulst, Bloemendaal. Voor het kandidaatsexamen voor natuurkundig in genieur J. H. Rietman, Haarlem. Voor het propedeutisch examen voor werktuigkun dig ingenieur J. J. Bromrfter, Velsen, J. J. M. Evers, Hillegom, J. P. Kant, Aerden- hout, C. J. Overgauw, Haarlem, R. A. P. J. Schulze, Haarlem, A. L. Smid, Santpoort en R. F. Veldhuyzen van Zanten, Hille gom. Amsterdam (Vrije Univ.) Geslaagd voor; kandidaatsexamen psychologie: de heer H. ter Haar, Heemstede. Amsterdam (V.U.) Geslaagd voor het kandidaatsexamen psychologie mej. E. J. Hiiszeler uit Bloen er.daal arts te Den Haas De heer Dienaar zit op een krukje ach ter de fornuizen. Achter hem staan twee krukken. Hij is invalide geworden. Dank zij de hulp van velen nooit zal hij ver geten dat het halpersoneel en nog vele anderen in IJmuiden hem een invalide wagen hebben bezorgd kon het echt paar de vis- en zuurkraam beginnen. En daarin verdienen zij een behoorlijk stuk brood, in het seizoen. Maar er moet wat voor worden gedaan. „We zijn hier allemaal broodvechters", zegt de heer Dienaar. Er komt weer iemand om een visje. Dit maal is het een haring. Stel eens dat je op het IJmuidense strand geen vis kon krijgen. Eenvoudig ondenkbaar. De kraam van het echtpaar Dienaar hóórt bij het strand. Op de foto ziet men mevrouw Dienaar. Advertentie uitgebreide service door staf van eigen T.V.-technici; enorme ervaring op het gebied van antennebouw; A ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom; it 4 topmerken, n.l. PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Ook toonaangevend ln de NIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 - TELEF 6490 Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Lauwersborg van Colchester, ledig Hoogovens; Minou, Antwer pen; Mitropa, Dublin; Glyfada, Abu Zenima, erts voor Hoogovens; Cardiganbrook, Dover; Wulp, Rotterdam; Ittersum, Lt Havre; Wiema, Rotter dam; Reliable, Gothenburg; Driebergen, Felix- towe, ledig Hoogovens; Carasso, Londen; Heeren gracht, Duinkerken; Westerdok, Delfzijl; Rubato, Rauma; Libra, Delfzijl. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Kadmos van Baton Rouge; Martenshoek, Mantyluoto; At lantic, Dagenham Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Ltjnbaans- gracht naar Gent; Loamedon, Hamburg; Eos, Rotterdam; Vliestroom, Shoreham; Crescendo, Halmstad; Martha Ahrens, Hamburg; Ingeborg, Helsingborg; Christa Jurgens, Hamburg, veekoe ken van Wormerveer; Anna Ursula, Norrköping; Fiona, Norrköping; Juvalta, Gefle; Holdemith, Kirkcaldy; Dicky, Norrköping; Loppersum, Ant werpen; Johannes Russ, Casablanca, ledig van Hoogovens; Erich Haslinger, Archangel; Marie Sophie, Gefle; Anna Brodin, Baltimore; Nord- vest, Rouen; Swift, Harlingen; Olhorn, Karlstad; Saint Louis, Rouen; Roepat, Antwerpen; Vibeke Christensen, Rotterdam, ledig van Hoogovens Midas, Algiers: Zaanstroom, Huil; Lebu, Cabalao; Overijsel, Lissabon. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Gooiland naar Bremen; Labotas, Kopenhagen; Leonidas, Lissabon; Westfalia, Wabana, ledig van Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie „Dr. C. v. d. POL" - Tel. 8213 Avondcursus ter opleiding voor het examen leerling chemisch en medisch analyst(e). Inschrijving en inlichtingen aan het secretariaat Wijk aan Zeeërweg 19, IJmuiden-Oost. HET SCHOOLBESTUUR Zondag 16 juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Keek, Nieuwe Kerk, 10 en 19 u.: ds. G. van Doorn (herdenking 50-jarig bestaan van de Nieuwe Kerk); de Rank, 10 u.: jongerendienst o.l.v. de heer P. Verschoor; Bethlehemkerk, 10 en 19 u.: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk,' 9.30 U.: prof. dr. N. H. Ridderbos; 17 u.: ds. G. E. R. Riphage; Petrakerk, 9.30 u.: ds. G. E. R. Riphage, 17 u.: ds. W. Diepersloot; Zee- loods aan het strand, 11 u.: ds. J. Knol. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 10.30 u.: ds. L. Oosterhoff, 15 u.: ds L. E. Kurpershoek. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. Kerk. Gregoriuskerk. 8.30 en 10.30 u.: stille mis; Petruskerk 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; woensdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: Heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstr., o.l.v. Kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: G. Piersma; 11.15 u.: zondagschool. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: bijeen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: G. R. Mik; dinsdag 20 u.: kleurendia's over Jeruzalem. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult. Geb., 17 u.: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 9.30 en 10.30 u.: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: prof. ds. N. H. Rid derbos. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: Th. Goud. Jehovah's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 u.: ds. F. H. van Aalst. Vergad. v. Gelovigen, De Ruyterstr. 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis; 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. Evangelisatiever. Elon, Elonkapel, 10 u.: A. Agtereek; 19.30 u.: ds. J. Bruyn. IJMUIDEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8 u.: ds. P. J. Bakker; 10 u.: W. Ph. Leenman. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. S. W. de Vries, jeugddienst. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. J. Knol; 17 u.: ds. A. C. van Nood. Vrjje Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: H. Esmeyer. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis: 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Kapel Wester- veld, 11.15 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 u.: ds. J. Remijn; 10 u.: ds. A. A. Spijkerboer; De Hoeksteen, 9.30 u.: ds. D. ter Steege; Ad- ventskerk, 11 u.: ds. J. Remijn. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 9 u.: ds. M. Vlietstra; 15 u.: ds. J. P. Geels. Geref. Kerk, 9.30 u. en 17 u.: ds. N. J. W. C. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis; 7, 8.15, 9.30 en 11.30. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; Regina Coeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hoogmis). Vrjje Evang. Gem., Koningstraat 117, F. J. Nijkamp, 20 u.: H. Raven. Maranatha, Baanstraat, 10 u.: ds. W. Teeuwissen. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. J. C. Koppert; 19.15 u.: ds. J. A. Eek hof; Irenekapel, 10 u.: ds. J. Bronsgeest; De Opgang, 10 u.: ds. A. de Haan; Oos terwij k-Meeresteyn, 10 u.: ds. J. Don; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: mevr. Olivierse. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 u.: ds. C. B. Burger. Geref. Kerk, Moensplein 9 en 10.30 u.: ds. H. M. Enderdijk; 17 u.: ds. F. R. M. El ders. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 u.: ds. F. R. M. Elders; 17 u.: ds. Joh. Knol. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 9.30 en 19 u.: ds. M. Wendte Heilig Avondmaal en Dankzegging. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. A. C. v. Nood; 17 u.: ds. F. R. M. Elders. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.; Kinder mis 11 u.; Avondmis 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, 8.15 en 10 u.: H. Missen. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15, 11 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. P. Salm. Ger. Kerk, 9 u.: ds. L. Kuiper; 17 u.: ds. S. Oegema. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. Ned. Herv. Gem. (kerktent Bakkum), 9 u.: F. H. Geursen. Ger. Kerk (kerktent Bakkum) 10.30 u.: ds. L. Kuiper. Op de bloemenveiling te Beverwijk be ginnen de gladiolen nu de overhand te krij gen. Er is veel vraag naar de laatste bol- bloemensoort van het jaar. Er komen nu verschillende soorten, zoals Allerd Pier- son, Johan Strauss, Sneeuwprinses, Ac- calaurentia e.a. Voor een bos gladiolen werd tot 75 cent betaald. Er komen nu ook verschillende zomerbloemen, waaron der de Segetum een ruime plaats inneemt. Maar ook ziet men volop anjers en rozen, die weer duurder zijn dan vorige week. De eerste rose lelies kwamen aan de markt; ze zijn de voorbode van een grote aanvoer van deze lelies die de Beverwijkse markt een zekere bekendheid heeft gege ven. De aanvoer van potplanten is momen teel klein. Pas in september zullen de cy clamens ln een iets ruimer aanbod aan de markt komen. Advertentie KENNEMERLAAN 224 - 226 IJMUIDEN - TELEFOON 4324 voor eerste klas service Een dezer dagen werd de Kennemer Oudheidkamer verrijkt met een interes sante kinderwagen. De schenker, ds. A. Vis, meende dat hij er geen betere be stemming aan kon geven. Wellicht is de ze schenking een aansporing voor degenen die zich het doel van de Kennemer Oud heidkamer herinneren: Het leven uit vroe ger tijd te laten spreken uit voorwerpen en documenten voor het nageslacht. De typische lichtgeschilderde kinder-calèche op hoge wielen bood in haar tijd plaats aan verschillende kinderen. De ijzeren banden om de wielen wijzen er op dat zij werd getrokken in een tijd dat men dikwijls liep langs zandwegen en paden. Mevrouw Vis, geboren De Breijls, deelde mede dat een harer voorvaderen van zes geslachten terug er in had gereden. Maar wie onder onze lezers kan melden of dit bijzondere voertuigje misschien ook reeds voor de Franse tijd in gebruik was? Het bestuur der Oudheidkamer moet het voor lopig veilig opbergen, tot een wellicht na bije tijd dat het meer expositieruimte be schikbaar krijgt dan nu in het overigens pittoreske Regthuis nabij de Ned. her vormde kerk te Uitgeest. Zij hier nog medegedeeld, dat het Regt huis in de zomermaanden 's maandags ge opend is voor bezoekers 's avonds van half acht tot negen uur en overigens op aan vraag van de voorzitter, Th. Luijpen, Moensplein 4 en bij de bode J. J. van Uum. Groenelaan 21 te Beverwijk. Advertentie T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Er zijn ongeveer driehonderd inschrij vingen op een groot aantal nummers van de atletiekwedstrijden die zondagmiddag om halftwee op het sportpark „Water vliet" in Velsen-Noord worden gehouden. Dit zijn dan regionale atletiekwedstrijden van de afdeling Kennemerland der Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie in samen werking met de plaatselijke atletiekclub „SUOMI". Met medewerking van Kenne- merstaten heeft men de sintelbaan ter be schikking gekregen. In verband met een besluit van de tech nische commissie van de KNAU om voor de zondag, 23 juli in Udine (Italië) te hou den dameslandenwedstrijd Italië - Neder land nog een selectie toe te passen voor de 200 meter, zullen deze wedstrijden nog aan belangrijkheid toenemen. Voor deze selectie zijn uitgenodigd, de bekende Aatmodes-atlete Ellen Ort uit Haarlem, die de vorige zondag op de 100 meter in Enschede winnares werd vóór enige snelle Duitse sprintsters; Tilly van der Zwaard (Sagitta, Amsterdam), Willy Kapel (Celebes, Rotterdam) en Ria van Kuik (Olympia '48, Amsterdam). Ellen Ort start onder anderen met de Sagitta-atletes Paula van der Wegen en Toos Mutter en met Mieke de Graaf- Schenk (de dochter van de even bekende Klaas Schenk, coach van de Koninklijke Nederlandse Schaats Bond) op de 100 me ter, zodat hier flinke strijd kan worden verwacht. Mieke de Graaf-Schenk komt bovendien uit op het nummer verspringen. Bij de technische nummers zullen voorts Loes Boling van Sagitta en de dames Duijn van DEM (Beverwijk) proberen goede plaatsen te bereiken op respectieve lijk kogelstoten en speerwerpen, waaraan nog door talrijke andere atleten(es) wordt deelgenomen. Onder de deelnemende heren is de na tionale kampioen hoogspringen Harry van Kleeff (DOS, Rotterdam). De Oiympia-man Wim Bruin uit Wie- ringerwaard komt uit op de 100-meter. Voorts doen mee de AAC'er Thissen, de Doves-man Pronk uit Heiloo en Smit van A.V. Holland uit Leiden. Sportdag Huishoudschool De jaarlijkse sportdag van de gemeen telijke Huishoudschool in Beverwijk die Vrijdag op het sportveld aan het Harmo nielaantje werd gehouden, is onder min der gunstige weersomstandigheden begon nen, maar kon nadat het programma ten dele in het gymnastieklokaal werd voort gezet, later weer buiten plaats hebben. De schoolbeker ging voor het jaar 1961 naar Hannie Koens, die deze na afloop uit handen van de directrice der school mej. C. Keus mocht ontvangen. Aan deze sportdag namen 150 meisjes deel. Voetbal Maandagavond 17 juli speelt een voetbal elftal van Heemskerkse zakenlieden aan het Bachplein een wedstrijd tegen collega's van het Europaplein. De wedstrijd vindt plaats op de sportvelden aan de Hoogdor- perweg te Heemskerk. Na afloop wordt in café Kloes een nabe schouwing gehouden. Wandelsport '145*11 lid .liJSiYl iOO 1 i'Ji &J.te 'De laatste avondvierdaagse van Noord holland is deze week in Heemskerk ge houden. Georganiseerd door de onlangs opgerichte wandelvereniging DVO is Zo zal je er een hebben (City Theater, IJmuiden). Het stelen van een kind met het doel er een losgeld voor af te persen is een mis daad die zelfs in de onderwereld niet ge accepteerd wordt: geen genade voor een „kidnapper" geldt ook daar. Fernandel een gemene kinderdief, het is welhaast onvoor stelbaar... Tóch begaat hij deze laagheid. Wel, hij ontgaat z'n verdiende straf niet. Geen gang naar de gaskamer, elektrische stoel of guillotine, ook geen levenslange ge vangenisstraf wordt hem toebedeeld. Maar boeten moet hij; zwaar, heel zwaar moet hij betalen voor z'n grote zonde. Volgens een regeling buiten de rechtbank om. Ech ter. in dit geval is er bepaald wel iets voor dit „eigen rechter spelen" te zeggen En meer vertellen we niet over de ori ginele vergelding, die vele malen „goed zo"! in de zaal zal uitlokken, evenals me nig lachsalvo. Deze pittige en komische film gaat hedenavond en in de zondag avondvoorstelling. Voor maandag, dinsdag en woensdag is de keus gevallen op „Heute blau und morgen blau". een vrolijk ver haal rondom eer. champagne-erfenis, een film om in vakantiestemming te komen of te blijven. Zondagmiddag is het „Tarzan's verbanning" die de aandacht vraagt. Tarzan de aapmens zien we dan in nieuwe avonturen in het altijd weer fas cinerende oerwoud waar deze wonderlijke figuur op z'n best is. De speciale cyclus voorstelling donderdag aanstaande brengt „De bloem uit de achterbuurt" (Asphalte) met Frangoise Arnoul op het doek. Zorg dat je er bij komt Rex Theater. IJmuiden.) Dit weekeinde draait een zorgeloos filmpje, waarin de Engelse komiek Norman Wis dom de dolste avonturen beleeft. De naam van deze film „Zorg dat je erbij komt" duidt er reeds op dat we met Norman Wis dom in een marinemilieu terecht komen, waar Norman alles verkeerd pleegt te doen. Hij laat schepelingen te water gaan, zorgt ervoor dat een duikdemonstratie ver keerd afloopt en houdt zowel zijn supe rieuren als de toeschouwers in de bioscoop voortdurend bezig met de vraag „Wat zal er nu weer gebeuren?" Op een wonderbaarlijke manier slaagt hij er zelfs in de ruimte ingeschoten te wor den. Maar de wijze waarop deze reis af loopt en de wijze waarop zijn liefste wens tenslotte in vervulling gaat vertellen we niet. Woensdag en donderdag gaat in deze bioscoop de film „Expresso Bongo". In Beverwijk en Heemskerk In het Beverwijkse Kennemer Theater draait heden avond voor het laatst „Het begon in Napels", waarin de hoofdrollen worden gespeeld door Clark Gable en Sophia Loren. Deze film is al eerder in dit blad besproken. Een kome die, die aangename uren garandeert. „Jon ge liefde, grote gevaren" wil sommige be langrijke problemen waarmee jonge man nen en vrouwen geconfronteerd worden openlijk behandelen. Gaat vanaf zondag. In de matinee wordt „Vogelvrij ver klaard" vertoond. Het LuxorTheaterin Beverwijk ver toont tot en met maandag de film „De vruchten zijn rijp," die een aanklacht wil ziin tegen toestanden in bepaalde kam pen voor jongens en meisjes; de jongelui zijn daar tijdens het fruitplukseizoen in Frankrijk, waarin zij aardig geld kunnen verdienen. Maar behalve het geld lokt ook het avontuur.Zondagmiddag: „Salem Aleikum" en van dinsdag tot en met don derdag zien we Chris Howland alias Fred Miller aan het werk als gentleman-oplich- ter in „Dat heb ik in Parijs geleerd." Een „Western" kan men hedenavond gaan zien en horen in Beverwijks W.T.- Theater. Anthony Quinn vervult de hoofdrol in deze wel zeer actievolle film. Cary Cooper in „De man van de West" komt zondag en maandag in dit theater. Zondagmiddag wordt een luchtvaartfilm vertoont, namelijk „Menselijke raketten," waarin men de United States Air Force prestaties ziet leveren om er stil van te worden. In Marquette (Heemskerk) draait dit weekend „Mein Kampf"; zondagmid dag; „De blauwe maagden van St. Tri deze een groot succes geworden. Had men op honderd deelnemers gerekend, het wer den er tweehonderdtien. In totaal waren er vijf uitvallers. De ronde liep langs mooie streken, men wandelde zowel in Heemskerk, als in Be verwijk, Castricum en Uitgeest. In verenigingsverband namen aan de tocht ook deel de gidsen uit Beverwijk en Uitgeest en de Marquetteboys en de Na tuurvrienden uit Heemskerk. Vrijdagavond liep het parcours door de duinen en op de hoek van de Marquette- laan werden de wandelaars opgewacht door het fanfarekorps „St. Caecilia". On der de tonen van vrolijke muziek wandel de men naar het padvindershuis aan de Mozartstraat. De voorzitster van D.V.O., mevrouw Kossen-Van Hou te, bracht hier dank aan de Rode Kruis-colonne, de poli tie en de deelnemers aan de controlepos ten. Hierna reikte zij aan elk der deelne mers een insigne uit. Bovendien ontvingen de deelnemende groepen een groepsprijs Advertentie MARKTPLEIN IJMUIDEN ZEESTRAAT BEVERWIJK TrawlvisseriJ Woensdag 28 juni: m.l. Maria Jacoba KW 73. Vrijdag 30 juni: m.t. Marian Ellen KW 159. Zaterdag 1 juli: m.t. Beatrice IJM 72. Maandag 3 juli: m.t. Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Onderneming IV SCH 153. Dinsdag 4 juli: m.t. Emma Wilhelmiha KW 135. Woensdag 5 juli: m.t. Wiron II IJM 211, Stadt Enckhuysen KW 82; m.l. Doggersbank KW 75; m.k. Anna Lydia KW 145. Solea KW 180 Donderdag 6 juli: m.t. Arie Jacob KW 149; m.l. Wiron III IJM 221; m.k. Stern KW 36, Willem KW 94, Jacoba KW 105. Vrijdag 7 juli: m.t. IJM 15, Amsterdam IJM 28, Elie Chenevière IJM 32, Brittenburg KW 121, Bel- latrix KW 139, Soli Deo Gloria KW 152, Francina KW 153, Michiel Jan VL 110, Petronella VL 131: m.l. Hette Margaretha KW 74. Zaterdag 8 juli: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Post Boy IJM 35, Jacoba Gesina IJM 36. Delft IJM 37, Deining KW 8. Maandag 10 juli: m.t. Maria van Hattem UM 10, Johannes Polderman IJM 20, Golfstroom KW 4, Nicolaas Senior KW 42, Jan Maria KW 171, Cornelia Maria SCH 135, Ada VL 7; m.l. Doliljn IJM 55, Adrianus KW 10, Leendert Jacoba KW 12, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Henk KW 66, Geertje KW 108, Sursum Corda KW 124, Pieter Anne KW 169, Margaretha KW 184; m.k. Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Maria Loviso IJM 16, Bettie IJM 29, Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42, Frederika Ma ria IJM 52, De Hoop II IJM 59 (12 juli binnen). Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Michiel IJM 63. Ronny IJM 64, Frank IJM 65, Paul UM 66, Hans IJM 67, Corrie IJM 78, Wiron VII IJM 206, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Deo Volente II KW 11, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Tiny KW 34, Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Dinemarie KW 57, Cor nelia Adriana KW 58, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornells KW 68, Nico KW 72, Alnilam KW 90, Adriana Catharina KW 92, Nico KW 96, Espe- ranza KW 102, Karla Ellen KW 106, Gijsbert Dirk KW 109 112 juli binnen), IJsbrand KW 119 (13 juli binnen), Adriana KW 131, Dirk Taat KW 134 Urania KW 136, Gijsberta KW 143, Samenwer king KW '46, Gijsbert Marian KW 150, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Alice KW 182, En Avant KW 210, Okko Bosker WR 25, Jan Willem WR 34, Sagitta WR 37. Sijtje WR 58, Noorderkroon TX 18, Arie Geertje TX 51, Albert MO 1. Dinsdag 11 juli: m.t. Wiron IV IJM 209, Corne lls den Duik KW 144, Voorloper VL 16, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Arie Jacob KW 116, Ver trouwen KW 166, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Mare Liberum KW 117, Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Flevo WR 50, Spes Nostra WR 56. Woensdag 12 juli: m.l. Robert William KW 123, Willy KW 141, Onderneming II SCH 27; m.k. Emisel IJM 31 (13 juli binnen), Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59 (13 juli binnen), Wiron I IJM 210 Gijsbert Dirk KW 109 (13 juli binnen). Donderdag 13 juli: m.t. Ariadne IJM 18, Tho- rina IJM 33, Claesje IJM 46, Wilhelmina Johanna KW 39, Antje KW 49, Jan Senior VL 84 naar Vlaardingen, Willem VL 121; m.l. Cornells KW 24, Drie Gebroeders HD 79; m.k. Jaap IJM 62, Pieter Jacob KW 178, Vrijdag 14 juli: m.t. Haarlem IJM 9, Egmont IJM 99, Sakina Martine KW 32, Albertha Hen- drika KW 81. Haringdrijfnetvisserij Woensdag 14 juni: m.l. Noordzee KW 47 (14 juli binnen). Zaterdag 17 juni: m.l. Vertrouwen KW 6, Hu- bertha Gerarda KW 9. Woensdag 21 juni: m.l. Everard Christina KW 40 (14 juli binnen), Toenadering KW 95, Wilhel mina II KW 138. Donderdag 22 juni: m.l. Mr. Dirk Donker Cur- tius KW 2 Vrijdag 23 juni: m.l. Willem Comelis KW 16. Maandag 26 juni: m.l. Rijnmond V KW 110, Vooruit KW 151. Woensdag 28 juni: m.l. Rijnmond III KW 44. Donderdag 29 juni: m.l. Fierman Eduard KW 5, Orion KW 22, Bertha KV/ 38. Zaterdag 1 juli: m.l. Eendracht KW 168. Maandag 3 juli: m.l. Volharding KW 23, Rijn mond II KW 43. Woensdag 5 juli: m.l. Grietje KW 20, Nelly Maria KW 70, Voorwaarts KW 140, Onderneming KW 175. Donderdag 6 juli: m.l. Wilhelmina I KW 25 Maandag 10 juli: m.l. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Janna KW 163. Woensdag 12 juli: m.l. Aafke Jacoba KW 41, Neptunus KW 45, Nederland VII KW 130, Wil helmina III KW 147 Advertentie t '■-*

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5