Geluk voor Hollanders: toen Friezen voorsprong hadden ging de wind liggen I i Nederlandse ploeg voor honkbal- week in Haarlem is aangewezen Amerikaanse atletiekploeg leidt na de eerste dag tegen Westduitsers IC Nederland leidt in Birmingham Aanzienlijke stagnatie bij de afwerking honkbalprogramma SACHS De Kaagweek Maarse vijfde bij Warnemünde Flamingo's tegen sterk Oxford Un. Team bevat zeven werpers, waaronder twee debutanten Hoogtepunt: race over 800 meter die een dubbele Duitse zege werd Interland-programma is ingekort Rob Kuypers invaller voor Piet van Eysden) boekte overwinning Operatie „Centraal" bij Vierdaagse Deze Oud-scheidsrechter Schipper overleden Drie combinaties zonder fouten in Hoofddorp Competitiewedstrijden tijdens honkbalweek Zilverberg weer thuis i tym: j Pluim Voor Motor. nieuwemachtige membraan-motor! WOENSDAG 19 JULI 1961 13 Cricket Jeugdteam naar Orleans Vanavond: EHS-Schoten voor Fraser-league Sirola is geblesseerd Groenendijk trainer bij Quick (N) m Op de vierde dag van de Kaagweek gaf Vrouwe Fortuna een knipoogje aan het Hollandse team, dat door de felle Friezen in grote nood was gebracht. Op het mo inent dat het leek of de Friezen door beter teamzeilen een overwinning zouden boe ken in de derde race, ging de wind liggen, en dreef het veld in elkaar, waardoor Hol land een kleine zege kon behalen. De wedstrijd was goed begonnen voor de Hollanders. Ir. G. A. Bakker ging aan de kop met achter hem zjjn teamgenoot John Hofland. Maar toen de Rotterdammer be merkte dat hij de Fries Alberda niet kon houden, en Hofland liet passeren, ging alles mis voor de Hollanders. Alberda en De Wilde veroverden de tweede en derde plaats en trachtten daar bij nog gelegenheid te scheppen voor het oprukken van de andere Friese teamge noten, hetgeen hen bijzonder goed ge lukte. Helaas zakte de wind bij het naderen van de finish weg en in de luwte liep het veld in elkaar. Hofland behield zijn eerste positie voor Alberda en diens teamgenoot Van der Zee. Maar daarachter kwamen de Hollanders op de betere plaatsen, ondanks een loefpartij, die De Wilde nog op het laatste ogenblik aanging om de kansen ten gunste van Friesland te doen keren. Het was een schrale Hollandse overwin ning: n.l. 28,1 pnt tegen 27 pnt. De stand na drie wedstrijden is: Holland 86,2 pnt tegen Friesland 78 pnt. Het Hollandse team teert dus nog steeds op de glorie en de puntenvoorsprong van de eerste formi dabele dagoverwinning. In de tweede en derde wedstrijd is het teamzeilen van de Friezen beslist beter geweest. Bij de nationale wedstrijden gaat de strijd om de hoofdprijzen nu spannen. In één klasse pas is er reeds zekerheid, n.l. in de Flying Junior-klasse, waar A. E. Dudok van Heel jr. zijn derde achtereenvolgende zege behaalde. In de Valkenklasse wordt de laatste race bijzonder belangrijk. De eindstrijd gaat tussen de grote rivalen E. J. Hoppe en Egon Rolf van der Baumen, beide Kaagzeilers. Bouw van Wijk is in de Vrijheidsklasse nog lang niet zeker van de hoofdprijs. Zijn jeugdige rivaal Lex van Tienhoven werd dinsdag tweede achter P. J. Willemsen en is nog volop in de running. In de individuele regenboog wedstrijd tenslotte ging de overwinning naar J. H. C Sieverts, die Do van der Hulst achter zich hield. De Friezen kwamen er ditmaal niet aan te pas, want ook de volgende plaatsen waren voor de Hollanders. De uitslagen van de derde dag van de Kaagweek waren: HollandFriesland, teamwedstrijd in de Regenboogklasse: uitslag derde race: Hol land 28.1 pnt, Friesland 27 pnt; stand na drie dagen: Holland 86,3 pnt, Friesland 78 pnt. Individuele uitslag derde race: 1. Be- neventum, John Hofland (H.), 2. Algri, J. Alberda (F.) 3- De Bruiser, A. van der Zee (F.), 4. Coppelstock, J. H. C. Sieverts (H.), 5. Tempo, J. de Wilde (F.), 6. Cadans, ir. G. A. Bakker (H.), 7. Freya, A. Gebuis (H.), 8. Griffioen, G. Ooms (F.), 9. Blik- stiender, K. J. Tol (H.), 10. Waterrot II, A. van der Werf (F.). CuragaoDe Kaag, teamwedstrijd in de Dinsdag is in de Mecklenburgse bocht voor de Oostduitse havenplaats Warne münde het Europese kampioenschap één- manszwaardboten begonnen, dat wordt ge varen in de finnjollenklasse. Nederland is hierin vertegenwoordigd door Wim Maarse, die in de eerste race de vijfde plaats bezette. Het was prachtig weer, toen de deel nemers uit dertien landen dinsdag om half drie gestart werden. Voor de baan van 8,5 zeemijlen, die in de vorm van een driehoek welke tweemaal moet worden gevaren ten oosten van het Warnemunder kanaal in volle zee is uitgezet. De uitslag van de eerste race was: 1. Walter (O.Did) 1215 punten; 2. Raudaschl (Oostenrijk) 914 pnt.; 3. Pinaud (Frank rijk) 738 pnt.; 4. Andersson (Zweden) 613 pnt.; 5. Maarse (Ned.) 516 pnt.; 6. Schoe- mer (Hongarije) 437 pnt.; 7. Kuhweide (W.Dld.) 370 pnt.. De 12 m2 Streepk.la.sse in actie op de Kagerplassen. Pampusklasse: Uitslag derde race: De Kaag 15,1 pnt, Curagao 6 pnt; stand na drie da gen: De Kaag 35,1 pnt, Curagao 28,2 pnt. Individuele uitslag derde race: 1. Lethe, J. Greevelink (K.), 2. Blauwvoet, D. van Eek (K.), 3. Windekind, J. W. Lemson (K.) 4. Poele-Poele, J. van der Harst (C.), 5. Op timist, J. J. M. Vegt (C.), 6. De Klos, J. Ser- vaas (C.). Nationale wedstrijden: Vrijheidsklasse: 1. Monique, L. P. J. Willemsen (Rotter dam), 2. Cluyveduyker, Lex van Tien hoven (Den Haag). Pampusklasse: 1. Westeinder, H. J. de Ruyter (Heemstede). 2. Even, H. J. Ducha- teau (Sassenheim). Vaurien-klasse: 1. Spirit, R. Swart (Koog aan de Zaan), 2. Krekel, W. Wittoeck (Bel gië). Vliegende Hollander klasse: 1. Brave Hendrik II, H. C. Blok (Den Haag), 2. Djinn, D. de Kat (Den Haag). Valkenklasse: 1. Bounty II, Egon Rolf van der Baumen (Den Haag), X Tarentelle, E. J. Hoppe (Leiden). Sharpie-klasse: 1. Spotvogel, W. Gülde- mond (Leiden), 2. All Weather, A. Borra (Amsterdam). Drakenklasse: 1. Joy II. J Bier (Hilver sum), 2. Norremeer II, J. C. P. Hofkes (Den Haag). Regenboogklasse: 1. Coppelstock, J. H. C. Sieverts (Santpoort), 2. Kwikstaart II, Do van der Hulst (Hillegom). 16 m2 Streepklasse: 1. Symon den Dan ser, J. P. van Dijk (Leiden), 2. Keesie, J. Blonk (Rijswijk). Finnjollenklasse: 1. Zomerweelde, Koos de Jong (Rotterdam), 2. Fel Finn, H. W. van Berkel (Rotterdam). Olympia-Jollenklasse: 1. Janus. Tj. M. de Vries (Den Haag), 2. Mustang, Chr. Zwetsloot (De Kaag). Flying Junior-klasse: 1. Flevo jr, A. E. Dudok van Heel jr (Bussum), 2. Scara- bough, H. C. Heineke (Hilversum). Sternklasse: 1. Mistral, J. Visser (Vinke- veen), 2. Caugek, W. H. Holtrop (Haarlem). 12-VoetsjoIlenklasse: 1. Wildzang II, P. J. M. Bulters (Heemstede), 2. Pinquin, mevr. M. E. PlantengaTims (Rotterdam). Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de Cricket Touring Club „De Flamingo's", zal de jubilerende vereni ging op zaterdag 29 en zondag 30 juli op het HCC-terrein in Den Haag een twee daagse wedstrijd spelen tegen het team van de Oxford University. Deze ontmoe ting belooft een cricketevenement van de eerste rang te worden. De Engelsen heb ben toegezegd met hun sterkste formatie naar Nederland te komen en gezien de kracht van het team. dat kortgeleden het Australische testteam een draw afdwong, mag men verwachten dat de komende match cricket van grote klasse zal ople- Uit de volgende dertien spelers zal de Engelse ploeg worden samengesteld: D. R. Worsley, D. M. Green, A. A. Baig, C. Fry. C. D. Drybrougih (captain), R. H. Waters, A. R. Duff, J. D. Piachaud, T. R. Jakobson, S .C Potter, E. W. Anderson, P. Thompson, A. J. Murray. Voor het team der Flamingo's zal een keuze worden gemaakt uit de volgende spelers: R. Colthoff (HCC), C. de Ruig (Rood en Wit), W. Gallois (HCC), H. Stolk (Hermes—DVS), P. van Arkel (HCC), W. van Weelde (VOC), P. van der Vlugt (HCC), N. Spits (VRA), J. van den Bosch (HCC), E. Vriens (HCC), J. van Staay (HCC), M. Maas (Haarlem), R. Onstein (Rood en Wit). We komen op het jubi leum der Flamingo's nog nader terug. Ron Fraser heeft het Nederlandse team voor de Haarlemse honkbalweek bekend gemaakt. Het team bevat zeven werpers, waaronder twee debutanten. De grote ver rassing is wel de keuze van de binnen velders: van de tien gekozen spelers zijn niet minder dan vier eerstehonk-spelers. In het buitenveld zien we de HHC'ers Henk Talens en Richard van Reyssen voor de eerste maal in een vertegenwoordigend team. Het Nederlands team, dat onder de naam Kieviten speelt is als volgt samengesteld: werpers: Herman Beidschat (EHS), Ruud Zijlstra (Schoten), Jan Smidt (HHC), Rob Hoffmann (HCAW), Hans Bouwen (ADO), Bobo Echobardo (Storks) en Bert Paal man (HCK). Achtervangers: Ricky Kersout (UW), Dolf de Zwart (EDO), Wim Crouwel (OVVO) en Wim van Dus- schoten (EHS). Binnenvelders: Henny Re geling (OVVO), Simon Heemskerk (Scho ten) Boudewijn Maat (HCK), Henk Keule- mans (Schoten) Roel Hopman (EDO), Leo Kops (EHS), Han Urbanus (OVVO), Jan Wemerman (HHC), Ruud Kramer (EHS) en 'Wil Meijer (OVVO). Buitenvelders: Teun de Groot (Schoten), Ben Tromp (EHS), Jan Schreuders (OVVO), Jan Mol- leman (EDO), Nol Houtkamp (EHS), Henk Talens (HHC) en Richard van Reyssen (HHC). Coaches zijn Ron Fraser en Char les Urbanus (OVVO). Verzorger is Otto Sterman. Ruim 40.000 atletiekliefhebbers hebben dinsdagavond in het Neckarstadion in Stuttgart gezien, hoe de Duitse heren at letiekploeg een achterstand van 16 punten tegen het Amerikaanse team tot 6 redu ceerde. Hadden de Amerikanen na vier nummers een 30-14 voorsprong, toen alie nummers die voor dinsdagavond op het programma stonden waren afgewerkt, bleek de stand nog slechts 56-50 in het voordeel van de Amerikaanse atleten. Het hoogtepunt van de avond was de 800 meter-race. Direkt na de start nam de Duitser Paul Schmidt in de binnenbaan de leiding, terwijl zijn landgenoot Balke hem a4s een scnaduw bleef volgen. Na 400 meter verhoogde Schmidt het tempo. In de laatste bocht voor de finish sprintte de Amerikaanse kampioen James Dupree langs de beide Duitsers heen en scheen op een zekere overwinning af te stevenen. Onder oorverdovend gejuich van het pu bliek gelukte het Schmidt echter de lei ding te heroveren en ook Balke slaagde erin door een machtige eindsprint de Ame rikaan nog te passeren. Een dubbele Duit se overwinning dus. Atletiek Ook op de 5000 meter eindigden twee Duitsers op de ereplaatsen. De jonge Flossbach en zijn ploeggenoot Watschke lieten hun tegenstanders Young en Kitt geen gelegenheid tot initiatief. In dezelfde tijd (14.08,6) verbraken zij het finishlint. De 100 meter eindigde in een gemakke lijke zege voor de Amerikaanse wereldre cordhouder Frank Budd. Hij eindigde in 10.4 sec als eerste, voor zijn landgenoot Jones en de Duitse sprinter Manfred Ger- mar (beiden 10,5 sec). De Amerikanen Hayes Jones, Frank Budd, Charles Frazier en Earl Young ble ken de sterksten in de 4x100 meter estafet te. 400-meterloper Young was pas op het laatste ogenblik ingezet, omdat Paul Drayton licht geblesseerd was. Dat belet te het Amerikaanse team niet om in 39,9 sec te zegevieren, voor het Duitse viertal Cullmann, Gamper, Burg en Germar, dat 40,2 sec liet afdrukken. Een dergelijke prestatie was nog nooit tevoren door een Duitse estafetteploeg geleverd. Een goede verrichting dus van de Duitsers, die als ploeg vrijwel ongetraind aan de start kwam. Tot een goede prestatie bij het discus werpen kwam de Amerikaan Jay Sylves ter, die de ronde schijf 57,69 meter ver wierp. 5000 meter: 1 Horst Flossbach (Did.) 14.08.6: 2. Roland Watschke (Did) 14.08,6; 3. George Young (VS) 14.35,2; 4. Nicholas Kitt (VS) 14.55,4; 110 meter horden: 1. Hyaes Jones (VS) 13,8 sec; 2. Francis Washington (VS) 14,1 sec; 3. Walter Pensberger (Did) 14,3 sec 4. Klaus Winter (Did) 14,7 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. VS (Jones, Budd. Frazier, Yóung) 39,9 sec; 2. Duits land (Cullmann, Gamper, Burg, Germar) 40,2 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Henry Wads- worth (V.S.) 4,60 meter; 2. John Uelses (V.S.) 4,50 meter; 3. Klaus Lehnertz (Did) 4,40 meter; 4. Dieter Moehring (Did) 3,80 meter. Discuswerpen: 1. Jay Sylvester (V.S.) 57,69 meter; 2. Robert Humphreys (V.S.) 53,19 meter; 3 Jens Reimers (Did) 50,49 meter; 4. Josef Klik (Did) 49,49 meter. De belangrijkste resultaten van de eer ste dag waren: 100 meter: 1. Frank Budd (V.S.) 10,4 sec.; 2. Hayes Jones (V.S.) 10,5 sec.; 3 Manfred Germar (Did.) 10,5 sec.; 4. Peter Gamper (Did.) 10,8 sec. 400 meter: 1. Earl Young (V.S.) 46,5 sec. 2. Manfred Kinder (Did.) 46,7 sec.; 3. Jo- hann Kaiser (Did.) 47,1 sec.; 4. Adolf Plummer (V.S.) 48,2 sec. 800 meter: 1. Paul Schmidt (Did.) 1,51,3 2. Joerg Balke (Did.) 1.51,5; 3. James Du- pree (V.S.) 1.51.5; 4. James Beatty (V.S.) 1.51.8. De volgende Nederlandse scheidsrech ters zijn aangewezen: T. v.d. Berg (Haar lem), H. T. van Dalen (Haarlem), J. C. Hetem (Haarlem), H. J. C. Schotel (Am sterdam), J. Scheurman (Haarlem) en E. H. van Tuyl (Amsterdam). Zij zullen worden geassisteerd door een drietal Ame rikanen: Charley Gardner, Gene Smith en Mike Paoletti. De Amerikanen zullen alle wedstrijden van het Nederlandse team leiden. Door de grote stagnatie in de honkbal competitie voor de hoofdklassers en eer steklassers, heeft het bestuur van de KNHB moeten besluiten het interland-pro gramma enigszins te bekorten. Zo zal de Amerikaanse invitatie om deel te nemen aan een toernooi in Bitburg (Duitsland) worden afgewezen. Of de weekeind-trip naar Italië door kan gaan, zal nog worden bekeken. De wedstrijd tegen België zal er waarschijnlijk een worden tussen twee ploegen, samengesteld uit jeugdige, veel belovende spelers. Van 26 juli tot 2 augustus zal in Orleans (Frankrijk) het Europese kampioenschap voor de Babe Ruth League worden ver werkt. Nederland zal niet worden verte genwoordigd door de winnaar van deze competitie; men neeft vijftien spelers aan gewezen uit de diverse teams. Onder hen bevinden zich vier Haarlemse jongens: de Schoten-junioren Van Lieshout en Pols, de HCK-er Robert Frank Maat en de HHC-er Budel. Vanavond speelt EHS tegen Schoten voor de Fraser League op het Haarlemse honkbalveld. Wint EHS, dan behoudt deze ploeg een kans op het kampioenschap en zal de vorige week verregende wedstrijd EHSEDO de beslissing moeten brengen. Wint Schoten, dan is EDO kampioen. Advertentie Advertentie De IC Nederland nam op de eerste dag van de tenniswedstrijd tegen een team van Warwickshire in Birmingham een verdiende 5-3 voorsprong. Een dubbelspel werd gestaakt bij gelijke stand en zal niet worden hervat, tenzij de einduitslag dit noodzakelijk maakt. Het Nederlandse team won vier van de zes enkelspelen. De meeste indruk maak te de overwinning van Rob Kuypers. Deze jonge speler, die op het laatste moment de niet beschikbaar zijnde Piet van Eys den verving, kwam voor het eerst uit op een grasbaan en zegevierde met 6-4, 7-9, 6-4 over de linkshandige Brit George Holdsworth. Tennis De Nederlander bleek zich bijzonder snel aan te kunnen passen aan de voor hem vreemde omstandigheden en nam di rect een voorsprong. In de tweede set was Kuypers minder succesvol met enkele lobs, maar in de beslissende set herstelde hij zich, retourneerde de service van zijn tegenstander bijzonder scherp en zegevier de verdiend. Willem Maris had veel moeite met Matt Mohtadi. De Brit, die in de tweede set twee matchpoints redde, kwam in de be slissende set zelfs met 5-2 voor te staan. Tweemaal nog kreeg de Engelsman de kans bij 6-5 en 7-6 om op eigen service de beslissing te forceren, maar beide ma len faalde hij. Maris nam de service van zijn tegenstander om vervolgens zijn eigen service te behouden: 3-6, 8-6, 9-7. Evert Schneider speelde tegen Ralph Oliver een taktische partij. Inplaats van risico's te nemen, bepaalde hij zich er in hoofdzaak toe lengte en vaart in het spel te houden, waardoor de Brit fouten begon te maken. Schneider won met 6-3, 6-2. De uitslagen waren: Enkelspelen: Schneider (N) versl. Oli ver 6-3, 6-2; Kuipers (N) versl. Holdsworth 6-4, 7-9, 6-4; Drane versl. Breukink (N) 6-8, 6-2, 8-6; Buswell versl. Van Dalsum (N) 7-5, 6-4; Goris (N) versl. Powell 7-5, 8-6; Maris (N) versl. Mohtadi 3-6, 8-6, 9-7. Dubbelspelen: Goris en Van Dalsum (N) versl. Oliver en Powell 7-5, 6-3; Holdsworth en Drane versl. Breukink en Kuipers (N) 0-6, 9-7, 6-3. Orlando Sirola, die samen met Nicola Pietrangeli het zo geduchte Italiaanse Da- viscupteam vormt, heeft last van een ten nisarm en zal kijn land niet kunnen ver tegenwoordigen in de wedstrijd tegen Frankrijk voor de halve finales van de Europese zone. Voor Italië zullen nu uit komen Nicola Pietrangeli en Fausto Gar- dini. Er is nog een kleine kans dat Sirola wel het dubbelspel zal kunnen spelen, als dat niet het geval is, wordt hij daarin ver vangen door Giuseppe Merlo. Met ingang van het nieuwe voetbalsei zoen is oefenmeester W. Groenendijk als trainer verbonden aan de Nijmeegse ama teur-eerste klasser Quick N. Ex-Feijen- oordspeler Groenendijk is o.a. trainer ge weest bij Eindhoven Elinkwijk en NEC. Wandelsport Ook dit jaar zal de operatie „Centraal", die al enige jaren de verzorging van de duizenden binnen- en buitenlandse mili tairen, die deelnemen aan de Vierdaagse afstandsmarsen van de KNBVLO in Nij megen. op zich neemt, weer groots van opzet zijn. Er komen maar liefst 12.000 militairen naar Nijmegen. Dagelijks zullen zij 10.000 kg aardappelen, 3.000 kg diep vriesgroenten, 1200 kg fruit en vele dui zenden boterhammen in hun hongerige magen doen verdwijnen. Drie keukens, elk met 30 man van de militaire kokschool te Leiden, zullen de maaltijden verzorgen. Voor het vervoer van de militairen en het transport van de maaltijden zijn 200 drietonners in geschakeld. De 40 rust plaatsen, die op de route van de militai ren zijn geprojecteerd, kunnen via radio verbindingen onderling contact houden. Voor eventuele noodgevallen zal een heli kopter worden ingeschakeld. Een nieuwigheid in de maaltijden van de militairen is het karbonaatje, dat tij dens de broodmaaltijd aan de deelnemers zal worden uitgereikt. Zo'n 120 varkens zullen daarvoor per dag het leven moeten laten In het Diaconessenhuis in Groningen, waarin h(j enige dagen geleden ter obser vatie was opgenomen, is vanmorgen om kwart voor zeven de bekende internatio nale voetbalscheidsrechter Klaas Schipper overleden. De heer Schipper, die de leeftijd van 51 jaar bereikte, heeft in de voetbal sport zeer grote bekendheid verworven als arbiter. 31 jaar lang heeft hij in binnen- en buitenland zijn grote kennis van de spel regels, maar vooral ook zqn tact om die toe te passen in dienst gesteld van de voet balsport. En niet alleen nationaal maar ook inter nationaal heeft hij daarvoor grote waar dering ontvangen. Buiten de grenzen werd hij, nadat hij in 1946 op de FIFA-lijst was geplaatst, graag geinviteerd om belangrijke landenwedstrijden te leiden; hij heeft eveneens deelgenomen aan de administra tie van de Olympische S;-°len in Londen in 1948. Hij begon zijn loopbaan in de afdeling Groningen van de KNVB in 1928, en ves tigde onmiddellijk de aandacht op zich door de ambitie die hij aan de dag legde. Het duurde dan ook slechts 6 jaar (1934) eer hij met als start de ontmoeting SpartaKFC in de hoogste regionen van het nationale scheidsrechterswezen werd toegelaten. Een zeer groot aantal wedstrijden waaronder niet minder dan 11 interlands zijn daarna door hem tot een goed einde gebracht. Toen hij op drie juni 1959 als scheidsrechter stopte, werd hij door de toenmalige voorzitter var de sectie be taald voetbal van de KNVB, de heer Mar tens, voor zijn verdiensten tot bondsridder benoemd. De afdeling Groningen van de KNVB benoemde hem daarbij tot lid van verdienste, terwijl de CO VS (de nationale scheidsrechtersorganisatie) hem met de "gouden scheidsrechter" onderscheidde. Paardesport Slechts drie van de zestien combinaties, die hun kandidatuur hebben gesteld voor het Nederlandse kampioenschap springen, slaagden erin het jachtspringconcours in Hoofddorp zonder fouten door te komen. En dit drietal eiste ook de ereplaatsen voor zich op. Want geen der anderen wist de strafseconden te compenseren met een snelle tijd. Behalve Proets Arts, die met Teresa in 90.2 sec rond kwam, maar door twee foutsprongen (op het hek en op de tweede hindernis in de driesprong) haar totaal op 104.2 zag komen, reed geen der deelnemers het parcours als een waar jachtspringconcours. Het Nederlands kampioenschap sprin gen omvat drie manches een jacht springconcours, een springconcours mb en een puissance springconcours. De uitslag van het jachtspringconcours, was dus 1. A. Timmer met Rebel 96.3 sec; 2. mej Mady Koster met Axel, 97.4 3. A. Ebben met Tamara, 97.8 sec.; 4. mej Proets Arts met Teresa, 104.2 sec.; 5. A. Ebben met Bajazzo, 108.4 sec.; 6. Lance Huet met Karnac, 116 sec. De toegestane rijtijd bedroeg 117 sec. voor elke foutsprong werd 7 seconden bij de werkelijke rijtijd geteld, terwijl elke seconde tijdsoverschrijding werd be straft met twee seconden. De regen heeft de honkbalcompetitie voor de hoofdklassers en eerste-klassers aanzienlijk gestagneerd; en dat juist in dit seizoen, waarin al twee weekends niet ge bruikt konden worden door de Amerikaan se trip. Van het plan om ook tijdens de Haarlemse honkbalweek de competitie twee weken stil te zetten, heeft competitie leider Wildervan- kdan ook af moeten stap pen. Zo zullen tijdens dit weekeinde enke le hoofdklasse- en eerste klasse-wedstrij den worden gespeeld ondanks het feit, dat enkele teams spelers moeten afstaan voor het Nederlands negental. De situatie in de overgangsklassen is iets gunstiger, omdat deze afdelingen tij dens de Amerikaanse trip van het Neder lands negental wel hebben gespeeld. In de overgangsklasse A gaat het HFC Haar lem voor de wind. De Haarlemmers heb ben bovendien geluk. Vorige week was de moeilijke uitwedstrijd tegen TYBB vastge steld en Haarlem-pitcher Klooswijk was niet beschikbaar, maar de wedstrijd ver regende. Bovendien verspeelden de con currenten PSV en ADO beiden twee punten aan het Schiedamse SVV. Doordat HFC Haarlem dit weekeinde haar wedstrijd we derom zag verregenen, moest het de eerste plaats voorlopig afstaan aan PSV, dat in Eindhoven met 12-6 van TYBB won. De HFC Haarlemmers hebben echter drie ver- liespunten minder dan PSV. HCK 2 boekte haar eerste zege met acht man spelend. Het zwakke Laakkwar tier was de eerste ploeg, die winst moest toestaan aan de Kinheim-reserves, die met 164 tegenruns na negen wedstrijden toch duidelijk te zwak zijn voor de overgangs klasse. Ook TYBB geven wij weinig kans om zich in deze afdeling te handhaven. In de overgangsklasse B heeft het Haag se Storks, de ploeg van Bobo Echobardo, nog slechts vijf punten uit de resterende vier wedstrijden nodig om aan de promo tie-wedstrijden te kunnen deelnemen. Ken nemerland, RCH en Rooswijk hebben op het ogenblik goede kansen op behoud van hun plaatsen, hoewel de teams daar nog lang niet zeker van zijn. In de tweede klasse A hebben THB en Schoten 3 de opmars voortgezet. THB bleef ongeslagen. Schoten 3 moest slechts het sterke VVGA 2 de overwinning laten- Kam pioenskansen hebben de teams niet meer. maar de degradatiezorgen, die enkele we ken geleden aanwezig waren, zijn er niet meer. In de tweede klasse B bleef EHS 2 ongeslagen en behaalde Bloemendaal voor het eerst sinds negen weken weer eens een winstpunt (8-8 tegen Spartaan), waar- overgedaan In de C-afdeling blijft HHC 2 door de laatste plaats aan EDO 2 werd het Amsterdamse Quick goed volgen. De HHC-reserves hebben de meest productie ve aanval van de landelijke competitie: zij scoorden in acht wedstrijden 117 runs. Terras vogels verwijderde zich verder van de gevaarlijke zone door een overwinning op WVHEDW 2. Hoofdklasse: Overgangsklasse B: Schoten 7 14 Storks 10 18 OVVO 6 10 Kennemerland 10 13 EDO 8 10 RCH 9 11 EHS 9 10 Rooswijk 8 10 Sparta 9 8 Sparta 2 8 10 VVGA 8 6 Tjikalong 9 8 HHC 9 6 Blauw Wit 10 2 UW 8 0 OVVO 2 10 2 Eerste klasse: Tweede klasse A: WVHEDW 9 14 RFC 9 14 ABC 8 11 VVGA 2 8 13 SC Haarlem 8 10 THB 9 10 HCK 8 9 Schoten 3 10 10 Schoten 2 9 8 Storks 2 8 8 Volewijckers 7 7 Feyenoord 9 8 Ajax 10 6 Sparta 3 9 6 Neptunus 9 3 Rivalen 10 3 Overgangsklasse A: PSV 10 14 Tweede klasse B: HFC Haarlem 8 13 EHS 2 7 14 ADO 10 12 SC Haarlem 2 7 12 SVV 9 11 TIW 7 7 Thor 8 8 Spartaan 8 7 TYBB 9 6 Bloemendaal 7 3 Laakkwartier 9 4 Volewijckers 2 7 3 HCK 9 2 EDO 2 7 2 Tweede klasse C: Rood Wit 7 8 Quick Terrasvogels 8 8 8 16 Shell 7 5 HHC 2 8 14 Ajax 2 9 4 WVHEDW 2 9 9 JOS 8 0 Wielrennen Dinsdagavond is de Nederlandse onaf hankelijke Huub Zilverberg in zijn woon plaats Goirle teruggekeerd. Zoals bekend kwam Zilverberg donderdag 13 juli tij dens de tiende etappe van de Ronde van de Toekomst in de afdaling van de Aubis- que zo ernstig ten val, dat hij in een zie kenhuis in Limoges moest worden opge nomen. Maandag zijn de hechtingen ver wijderd en dinsdagmorgen kreeg hij toe stemming om naar huis te gaan. Leden van de supportersclub van de blonde ren ner uit Goirle waren naar Limoges geko men om Zilverberg op zijn terugreis, die dinsdagmorgen vroeg per auto aanvaard werd, te vergezellen. De verwondingen van Zilverberg zijn nog steeds van een dergelijke ernstige aard. dat hij voorlopig nog niet in wed strijden zal kunnen uitkomen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13