Koningin maakte in Drente onverwachte fietstocht N.C.A.B. noemt ministeriële maatregel onbegrijpelijk AGENDA Ford Taunus 17 M Nieuwe Boswet vindt algemene instemming in Eerste Kamer Kort en bondig^ V Haar gevolg moest er ook aan geloven Ondernemingen voor 100.000,- opgelicht Filiaalchef veroordeeld Gemeenten bevoegd tot vellen van bomen in particuliere tuinen Tegen inbreker drie jaar geëist Weesperstraat wordt geheel vernieuwd Toch weer regen Een plezierige vacantièdag be hoeft niet bedor ven te worden door hoofdpijn! WOENSDAG 19 JULI 1961 2 Koningin Juliana heeft tijdens haar bezoek aan Drente zelf voor een sensatie gezorgd .Toen zij zich in Terhorsterzand liet inlichten over het centrale fiets padenplan en zag hoe deze paden zich slingeren door een bijzonder fraaie om geving, besloot ze zelf eens deze paden te proberen. Het gevolg van de Ko ningin en haar gastheer, de Commissaris der Koningin, mr. J. Cramer, moesten er ook aan geloven. Rijkswaterstaat had hij rijwielhandelaren in Beilen een aan tal fietsen gecharterd en de vorstin opende een wat vreemde stoet, die zich aarzelend in beweging zette: een stoet van hof dignitarissen, provinciale en ge meentelijke autoriteiten, rechercheurs en leden van de Vereniging ter bevordering van de rijwielpaden in Drente. Koninklijk bezoek aan La Courtine 4 ipftii BEPERKING VRIJE WONINGBOUW Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE Eendengezin stak over: auto in de sloot Toegangsweg tot IJ tunnel Steekvlam trof drie arbeiders Neem direct Rheumin ■of 2 1 e Sa Toen de Koningin in zeer snel tempo rijdend, een groep fotografen ontwaarde, riep ze: „Daar rijd ik nu eens lekker op in". Ze maakte een schijnbeweging, die de fotografen evenwel niet van hun stuk bracht. Lachend en wuivend naar werk volk op het land fietste de Koningin door de bossen. „Ik dacht dat ik nog maar op de helft was", riep de landsvrouwe haar gezelschap toe, toen ze moest afstappen na een tocht van drie kilometer. Voordat dit onverwachte intermezzo ge schiedde, had de Koningin er al een flink programma op zitten. Op het kam peerterrein in de bossen van Roden deel de zij temidden van kampeerders en ca- ravanbezitters in de vakantievreugde die ondanks de regen niet getemperd was. Geen paraplu Toen het gezelschap werd overvallen door een ware stortbui, schoot burgemees ter Bushoff toe met een grote paraplu, maar de Koningin wilde hier niets van we ten. „Ik ben er op gekleed", zei zij „en de mensen staan hier ook niet onder een pa raplu". De burgemeester, gekleed in def tig zwart zonder regenjas, kreeg het ad vies van de Koningin de paraplu zelf maar op te zetten, maar hij bleef solidair en druipend van de regen vervolgde Rodens eerste burger zijn tocht met zijn hoge gas te. Majoreen Boukema. het elfjarig doch tertje van Zuidlarens burgemeester of- ging aanzienlijk beter dan in november 1958 toen Majoreen bij een koninklijk be zoek eenvoudie weigerde de Koningin bloe men aan te bieden. Zij liep huilend weg freerde de Koningin een fraai boeket. Dit vóór het grote moment aanbrak en liet haar vader, ietwat verlegen met de situa tie, excuses maken. Majoreen, in de loop der jaren geplaagd door haar broers, deed het nu beter en maakte samen met haar vader nog eens excuses voor het incident in 1958. Vreugde na teleurstelling Een grote teleurstelling kregen de kin deren van het christelijk gezondheidskolo- niehuis „Het Ruige Veld" in Rolde te ver werken. Al weken te voren hadden zij zich op het bezoek van de Koningin verheugd. Ze hadden een welkomstlied ingestudeerd en tot in den treure enkele kringspelletjes gerepeteerd. En toen kreeg een van de kinderen, een jongetje uit Rotterdam, roodvonk. Het jochie werd weliswaar di rect geïsoleerd, maar de geneeskundige hoofdinspectie van de volksgezondheid liet Soestdijk weten dat een bezoek aan dit wellicht besmette koloniehuis geen aanbe veling zou verdienen en daarom stonden de kinderen in de motregen voor het ge- toch nog iets meentehuis van Rolde om van de Koningin te zien. De vorstin had echter een verrassing voor de kinderen in petto, want toen zij Rolde binnenreed, stopte ze voor de rij kinderen. Henk Blaauwbroek die 's mor- De Koningin en de Prins zullen in de tweede helft van september de Nederland se troepen in La Courtine bezoeken. Dan zullen in La Courtine groepen van de vier de divisie en van het legerkorps gelegerd zijn, te weten de 13de pantserinfanterie brigade, de 121ste lichte brigade, een com pagnie van het korps commandotroepen en enige logistieke eenheden. Advertentie X'x'' gens in het jeugdverkeerspark in Assen de Koningin een trapauto cadeau deed, kwam hier de auto namens de Koningin aanbie den aan de gedupeerde kinderen. In Rolde werd ook het bosbad bezocht, dat tot stand kwam door de sterke ge meenschapszin der bevolking. Begin april van dit jaar werd de eerste spade in de grcnd gestoken en nog geen acht weken later konden de Roldenaren voor het eerst een duik in hun eigen bosbad nemen. Bevreesd dat de Koningin met haar voe ten zou wolzakken in het rulle zand, was een apart tegelpad aangelegd naar het bassin, zodat de vorstin van dichtbij het bad en zijn kunstmatige strand kon bekij ken. Toen het gezelschap na de reeds ver melde fietstocht in Terhorsterzand weer in de hofauto's stapte, bleek een band van de koninklijke auto lek te zijn. Met een hand pomp slaagden politiemannen er in de band gedeeltelijk te vullen. De inmiddels gealarmeerde wegenwachter Doorten ver wisselde snel de band en vermeldde met trots op zijn dagrapport: „Band op ko ninklijke auto omgezet". Aan het slot van het koninklijk bezoek aan Drente werd de thee gebruikt in een schuur van de boswachterij in Dwingelo De Nederlandse Christelijke Aanne mers- en Bouwvakpatroonsbond heeft ge reageerd op de maatregel, waarmee mi nister Van Aartsen vrijwel de gehele vrije woningbouw heeft stilgelegd door voor werken boven de 10.000 gulden rijksgoed keuring verplicht te stellen. „Dat in de duurdere sector beperkt moest worden is nog wel te aanvaarden, maar wij begrijpen niet, dat er nu ook be perkt moet worden in de goedkope onge subsidieerde sector, die gelijkstaat met de premiebouw", zo verklaarde mr. W. Aan tjes, algemeen secretaris van de N.C.A.B. Hij was temeer verbaasd over de minis teriële maatregel, omdat de minister een beroep heeft gedaan op de bouwers, zo goedkoop mogelijk te bouwen. Volgens de N.C.A.B. worden nu juist de mensen die aan deze wens gehoor geven getroffen. c Grote Kerk: donderdag 20 u.: orgelcon cert door Marie Claire Alain en Anton Heiller. Vleeshal: donderdag 20 u.: bespeling oude orgels door Gustav Leonhardt. Openluchttheater: donderdag 14.30 u.: kindervoorstelling met Pipo de Clown en Mammaloe. BIOSCOPEN Cinema Palace: dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Tarzan de geweldige", 14 j. Frans Halstheater: dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Drijfzand der begeerte", 14 j. Lido Theater: dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Malle gevallen bij de marine", a.l. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Uit het leven van een zondige vrouw", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Anny get your gun", a.l. Minerva Theater: Vandaag 20.15 u.: „De grote bedrieger", 14 j. Donderdag besloten voorstelling. Rembrandt Theater: dagelijks 14, 19 en 21.15 u.: „Bandeloos", 18 j. Iedere ochtend 10.30 u.: „De geschiedenis van de kleine Moek", a.l. Roxy Theater: dagelijks 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rifpiraten", 14 j. Studio Theater: dagelijks 14.15 19 en 21.15 u.: „Brave soldaat Schweijk", a.l. Elke ochtend 10.30 u.: „Dik Trom en het circus", e.a. Theater Monopole (Zandvoort): vandaag en donderdag 19 en 21.30 u.: „En zij schaamden zich niet", 18 j. Elke middag 14.30 u.: „Met de 3 Stooges de lucht in", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en Vishal Grote Markt: dage lijks van 1017 u. en van 2022 u. (dins dag van 1922 u.): „Nederlandse orgel- pracht". Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland): tot 28 juli expositie van schilderijen, goua ches en plastieken van Bonies. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein) tot 1 aug. expositie van teke ningen, aquarellen en schilderijen van Cor Dik. Dagelijks van 1022 u. ook zondag. DIVERSEN Strand Zandvoort: Vandaag 22 u.: Vuur werk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 14 juli). WOENSDAG 19 JULI City Theater: 14.30 u.: „Rin Tin Tin, de dappere wolfshond", 20 u.: „Heute blau, morgen blau". Rex Theater: 20 u.: „Expresso Bongo", Expositiezaal Felison, Heidestraat 45, 1921 U.: Tentoonstelling werken van Jac. v. Looy. DONDERDAG V JULI City Theater 20 u.: „De bloem uit de achterbuurt", (speciale voorstelling). Rex Theater: 20 u.: „Expresso Bongo". Expositiezaal Felison, Heidestraat 45, 19—21 u.: Tentoonstelling werken van Jac. v. Looy. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. WOENSDAG 19 JULI Kennemer Theater: 19 en 21.15 u.: „Jonge liefde, grote gevaren". Luxor Theater: 19 en 21.15 u.: „Das hab ich in Paris gelernt". DONDERDAG 20 JULI Kennemer Theater: géén voorstelling. Luxor Theater: 19 en 21.15 u.: „Das hab ich in Paris gelernt". In Laren is een kleinkunstartiest gear resteerd, die ervan wordt verdacht een aantal ondernemingen in het land voor on- ongeveer 50.000 te hebben opgelicht. Ook de Belgische justitie heeft zijn aanhouding verzocht. Hij zou zich in België aan de zelfde praktijken schuldig hebben ge maakt. Ook daarbij zou het om ongeveer f 500.000,- gaan. Hij organiseerde shows en kreeg geld van ondernemingen voor het maken van reclame. In vele gevallen blijkt hij niet aan zijn verplichtingen te hebben voldaan. Enige tijd geleden is hij in staat van faillissement verklaard. Bij het onderzoek is uitgekomen, dat hij ook gelden aan dit faillissement heeft onttrokken. Mr. Aantjes geloofde niet, dat door de jongste maatregel bouwkrachten vrijge maakt kunnen worden. De arbeidsmarkt zal er nauwelijks door worden verruimd omdat iedere bouwer zijn arbeiders zo lang mogelijk vasthoudt. De mensen moe ten dan onderhuudskarweitjes opknappen of worden uitgeleend aan collega's, het geen de zaak niet goedkoper maakt. Door de beperking in de vrije sector zal de wo ningwetbouw evenmin in ruime mate over meer materialen kunnen beschikken. Om niet boven de „curveprijs" te komen is de woningwetbouw aangewezen op goedkope stenen. Het materiaal dat in de vrije 'sec tor wordt gebruikt is voor de woningwet- bouw te duur. In de maatregelen van minister Van Aartsen kunnen wij moeilijk een beleids lijn ontdekken, zei mr. Aantjes. Toen de duurdere sector een paar maanden gele den werd beperkt, kwam er 80 miljoen gulden vrij voor de utiliteitsbouw. Aange zien nu blijkt dat de markt zo krap is dat de gehele vrije sector stilgelegd moet wor den, had men indertijd de beschikbare ruimte beter voor de woningbouw kunnen benutten, aldus de N.C.A.B.-secretaris. Hij voegde hier aan toe, dat de woningbouw sinds vorig jaar steeds is beperkt, terwijl de utiliteitsbouw voortdurend is verruimd, ondanks het feit, dat het uitgangspunt al tijd is geweest dat de woningbouw voor rang moet hebben. Als het tekort zo groot is dat nu ook de ongesubsidieerde goedkope bouw moet worden stopgezet, is de consequentie, naar de mening van mr. Aantjes, dat de wo ningwetbouw het volgend jaar belangrijk zal worden „teruggeschroefd". Hij vroeg zich overigens af, waarom er van over heidswege gebouwd moet worden, als de particuliere bouw bereid en in staat is, hui zen in dezelfde klasse zonder subsidie neer te zetten. Mr. Aantjes verklaarde nadrukkelijk, dat de N.C.A.B. begrip heeft voor de moei lijkheden van minister Van Aartsen en dat de bond ook geen bezwaar heeft tegen het geven van wat meer armslag aan de uti liteitsbouw. Vreemd vindt de N.C.A.B. het echter, dat, om dit te bereiken, de parti culiere bouw moet worden stilgelegd. De ministeriële maatregel kwam niet als een verrassing voor de N.C.A.B. De bond heeft verleden week, vrezende dat er iets dergelijks zou gebeuren, minister Van Aartsen in een brief attent gemaakt op de noodzaak van continuiteit in de bouw. De particuliere bouwers zijn meestal maan den bezig met de voorbereidingen voor nieuwbouw. In het maken van de plannen gaat zeer veel geld zitten. Nu er een punt achter de bouw wordt gezet, moet dit geld er toch uitkomen. De woningen worden er nooit goedkoper door, aldus mr. Aantjes. Om te voorkomen dat de continuiteit hele maal in het gedrang zou komen heeft de N.C.A.B. verleden week een beroep ge daan op de minister, de particuliere bouw niet nog verder te beperken, een beroep dat dus vergeefs is geweest. De rechtbank in Alkmaar heeft een 52- jarige filiaalchef uit Enkhuizen, tegen wie de officier van Justitie veertien dagen ge leden wegens verduistering in dienstbetrek king van circa 15.000 achttien maanden had geëist, veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaar delijk. De man had als filiaalhouder van een firma in Alkmaar gedurende vijf jaar gel den achtergehouden. Om zijn handelingen te camoufleren had hij een lijst van gefin geerde pofklanten aangelegd. Showroom vanaf 7765.— incl. kachel Werkplaats en kantoor Jansweg 915 Houtplein 24 Haarlem Telefoon 1.4.1.2.5 De Boswet, die twee maanden ge leden in de Tweede Kamer de tongen los maakte, heeft de Eerste Kamer weinig moeilijkheden opgeleverd. Na een korte discussie hechtte de Senaat gistermiddag zonder hoofdelijke stemming zijn goed keuring aan de „nieuwe bepalingen ter bewaring van bossen en andere hout- opstanden". Over de bevoegdheid der gemeenten om het vellen van bonten in particuliere tui nen te verbieden, die in de Tweede Kamer tot een heftig debat leidde, werd nu nau welijks gesproken (Naar men zich zal her inneren, werd een amendement van de li beraal Den Hartog om de gemeenten zo'n kapverbod te ontzeggen in de Tweede Ka mer fel bestreden door zijn fractiegenoot Geertsema en ten slotte met 91-35 stem men verworpen). De senatoren schonken wel aandacht aan de regeling voor schadevergoeding in ver band met toepassing van het kapverbod, In de oorspronkelijke tekst van het wets ontwerp werd gesproken van een „billijke tegemoetkoming". De behandeling in de Tweede Kamer leidde tot een „naar bil lijkheid te bepalen schadevergoeding' 'Verscheidene senatoren, aangevoerd door de heer Geuze (C.H.U.), vonden dat de regering maar erg moeilijk over de brug kwam op dit punt, zoals trouwens ook was gebleken bij de Monumentenwet en de Wet op de ruimtelijke ordening. De gedachte van een volledige schade vergoeding bij onteigening leeft niet meer betoogde senator Geuze. Maar staatsse cretaris S c h o 11 e n zette uiteen dat hier geen sprake is van onteigening. „Een be paald deel van het genot kan beperkt wor den in het algemeen belang," aldus de staatssecretaris vsan Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, die tezamen met minister M a r i j n e n (Landbouw en Visserij) het wetsontwerp verdedigde. ,We gaan juist in de door de heer Geuze gewenste richting," zette de staatssecreta ris uiteen. Bij het kapverbod, zoals we dat tot dusver kenden, kon men geen enkele aanspraak laten gelden op schadevergoe ding. In dit opzicht doet de nieuwe Bos wet dus een stap vooruit. Maar wij gaan niet zo ver aldus staatssecretaris Schol ten dat voor elke rechtmatige over- heidsdaad volledige schadevergoeding, te bepalen door de burgerlijke rechter, kan worden geëist. Nadat minister Marijnen nog had be loofd een soepel beleid te zullen voeren, onder meer wat de verplichting tot her planting van gevelde populierbossen be treft, werd het wetsontwerp zonder hoof delijke stemming aanvaard. Binding met Antillen Ook de cassatieregeling voor de Neder landse Antillen had de algemene instem ming van de Eerste Kamer. De heer Van Meeuwen (K.V.P.) vond het een bij zonder wijs besluit van de Antillen de cas satierechtspraak van de Hoge Raad te aanvaarden. Prof. De Gaay Fortman (A.R.) noemde het een bewijs van groot ver trouwen in de Nederlandse rechtspraak, dat een Nederlands rechtscollege tot de hoogste Antilliaanse rechter wordt ge maakt. Dit wetsontwerp bewijst welk een sterke binding er tussen Nederland en de Antillen bestaat, beaamde minister Beer man. Prof. De Gaay Fortman bestreed intus sen dat de rechtspleging in de drie delen Drie jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van Justitie bij de rechtbank in Utrecht, mr. R.W.H. Pitlo, geëist tegen een Rotterdammer, die in de eerste maan den van dit jaar een serie inbraken pleeg de in Culemborg, Maarssen, Heemste de, Lisse en Hillegom. Vooral in Hillegom was hij actief. Verdachte maak te er een gewoonte van, zich toegang te verschaffen tot fabrieken. In zijn requisitoir legde de officier er de nadruk op dat de man al omstreeks 40 processen verbaal wegens diefstal en inbraak heeft gehad en twaalf veroorde lingen achter de rug heeft. Van 1943 af heeft hij geregeld het verkeerde pad be wandeld. Een eend met tien jongen was er de oor zaak van dat een personenauto, bestuurd door een 27-jarige Utrechter over de kop sloeg en in de berm van de veg belandde. Het gebeurde op rijksweg 12 (Utrecht- Arnhem) ter hoogte van de Ballastmaat- schappij. De bestuurder teed met een snelheid van 110 kilometer per uur en moest voor de overstekende moedereend en kroost plotse ling afremmen waardoor de wagen begon te slippen. De bestuurder liep geen letsel op. Wel was de carrosserie van ziin wa gen flink ontzet en ingedeukt. van het Koninkrijk een koninkrijkszaak zou zijn, zoals minister Beerman in de Tweede Kamer had verklaard. Hierover werden de A.R. senator en de bewindsman het niet eens, hetgeen intussen de goede stemming niet vermocht te verstoren. Prof. Samkalden (P.v.d.A.) vroeg de aandacht voor een politiek facet, te we ten de vrijwilligheid waarop de nieuwe regeling berust. Hij achtte het van belang dat de regering duidelijk zou verklaren ook de negatieve consequenties van deze vrij willigheid te aanvaarden, namelijk als de Antillen de regeling weer zouden willen wijzigen of teniet doen. Minister Beerman verzekerde dat de regering in principe bereid zal zijn bespre kingen te voeren over wijziging of beëin diging der cassatieregeling, wanneer daar in de Antillen behoefte aan mocht bestaan. Nadat de gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen de heer Lampe, nog uiting had gegeven aan de hoge ver wachtingen, die men in de Antillen koes tert van de nieuwe regeling waarbij hij terloops de president, de vice-president en de procureur-generaal bij de Hoge Raad uitnodigde tot een oriëntatiebezoek aan de Antillen werd het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Van onze Amsterdamse redacteur) Amsterdam neemt wat de wederopbouw van de Weesperstraat betreft, drastische maatregelen: nadat de gehele, ruim dui zend meter lange gevelwand aan de oost zijde van de Weesperstraat vrijwel geheel is afgebroken, zal deze belangrijke radiaal weg naar de binnenstad met ingang van volgende maand voor twee jaar voor alle verkeer worden afgesloten om radikaal te worden vernieuwd. De Weesperstraat, die sinds de ontvol king van de Joodse bewoners in de bezet tingsjaren een zeer verwaarloosde indruk maakte vele woningen werden in de hongerwinter gedeeltelijk gesloopt—krijgt in de naaste toeaomst een belangrijke functie als toeleidende weg voor de IJ tunnel. Het is de bedoeling dat Ktet via de Gooiseweg Amsterdam binnenkomende verkeer langs 't verkeersnlein bij het Am- stelstation en de brede Wibautstraat door een brede Weesperstraat kan worden ge leid, aan het eind waarvan op het Jonas Daniel Meijerplein een splitsing kan ge schieden tussen het voor de IJtunnel en het voor de binnenstad bestemde verkeer. Voor de verbreding van de Weesper straat is onder meer de verbreding van vier bruggen noodzakelijk, namelijk die over de Nieuwe Achtergracht, de Nieuwe Prinsegracht, de Nieuwe Keizersgracht en de Nieuwe Herengracht. De brug over de laatste gracht zal door een geheel nieuwe worden vervangen. De werkzaamheden aan de vier bruggen zullen vrijwel gelijk tijdig plaats hebben. Met name voor het tramverkeer heeft de langdurige afsluiting van de Weesper straat ingrijpende gevolgen. De tramlijn 5, die rijdt tussen Centraal Station en Amstelstation, zal voor de tijd van twee jaar worden opgeheven; de tramlijnen en 10 krijgen andere routes en de fre quentie van de overige lijnen naar dit ge deelte van Amsterdam zal worden ver hoogd. Als de Weesperstraat over twee jaar als een brede boulevard kan worden heropend, zullen aan de oostzijde van deze straat enkele grote gebouwen hun voltooiing na deren. Naast enkele grote kantoorflats zal hier een groot studentenhuis worden ge bouwd. Bij °en fabriek voor technische en medi sche gassen aan de Transformatorweg bij Sloterdijk in Amsterdam-West is een hoofdafsluiter in een zuurstofleiding uit elkaar gesprongen waardoor drie perso nen brandwonden opliepen. Zij zijn naar een ziekenhuis gebracht. De oorzaak van het ongeluk is waar schijnlijk oververhitting van de zuurstof leiding, waardoor een koperen kraan smolt. Een steekvlam trof drie arbeiders, die bezig waren met het vullen van zuur- stofflessen. De 43-jarige J. Geerards kreeg de steekvlam tegen zijn borst en moest met ernstige brandwonden in het zieken huis worden opgenomen. De 20-jarige Joh. Kemmer en de 21-jarige T. de Groot lie pen lichte brandwonden aan het gezicht op Zij konden na de behandeling in het zie kenhuis naar huis gaan. Ontslag directeur girodienst. Aan de heer A. J. H. Teijen, directeur van de Post cheque- en Girodienst is met ingang van 1 augustus op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de door de heer Teijen a- *i de lande bewezen diensten. Directeur Zuivelbureau. Tot directeur van het Nederlands Zuivelbureau is be noemd de heer F. Baart. De heer Baart, die tot dusver adjunct-directeur was bij de coöperatieve vereniging „Centrale, der Ne derlandse Verbruikscoöperaties" te Rotter dam zal per 1 augustus bij het Nederlands Zuivelbureau in dienst treden. Bekroonde kaas. De president van de Internationale „Good Food Society", de heer Charles de Coti Marsh uit Westminster heeft in Groningen de hoogste onderschei ding van dit genootschap, de gouden me daille, uitgereikt aan de directeur van de n.v. Lauwers voor de kaas van deze n.v. Het genootschap heeft leden in 33 landen. Het stelt zich ten doel de vervaardiging en de verkoop van betere voedingsmid delen te stimuleren. Nieuw verzoek. Een tandarts in Den Haag heeft bij de Hoge Raad opnieuw een verzoek ingediend tot herziening van het arrest van het Haagse gerechtshof van 26 januari 1921, waarbij bevestigd werd een vonnis van de rechtbank in Den Haag, dat hem drie maanden gevangenisstraf oplegde wegens diefstal van elektriciteit. In de loop der jaren heeft de tandarts reeds verscheidene van deze verzoeken gedaan aan de Hoge Raad, die ze telkens heeft afgewezen. Dit nieuwe herzieningsverzoek is gebaseerd op het vinden van een nieuwe getuige. De tandarts heeft steeds ontkend, zich aan deze diefstal schuldig gemaakt te hebben. Nieuwe burgemeesters. Tot burge meester van Oudoru (N.H.) is ingaande 1 augustus benoemd de heer J. H. Kok, se dert 1955 hoofdcommies, chef afdeling al gemene zaken ter gemeente-secretarie van Ouder-Amstel. Hij is geboren 6 augustus 1923 en lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Bunnik, Odijk en Werkhoven is per 1 september benoemd de heer F. R. M. Meltzer, thans burgemeester van Schip luiden. Hij is 8 augustus 1916 geboren en lid van de K.V.P. Advertentie Rheumin- tabletten helpen snel, zeker en bovendien veiligOok door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades-product, dus: vertrouw er op I Het K.N.M.I. deelt mede: Een boven Zweden gelegen lagedrukge bied heeft zich het afgelopen etmaal iets uitgediept, terwijl in verband met de na dering van een gebied van hoge druk bo ven de Britse eilanden de barometer iets is gestegen. Tengevolge van deze ontwik keling zijn de luchtdrukverschillen op de Noordzee groter geworden en is de noord westelijke wind in kracht toegenomen. De aanvoer van enigszins onstabiele polaire lucht ging door en er komen daarom ook vandaag op verscheidene plaatsen buien tot ontwikkeling. Het eerstkomende etmaal zijn er in de luchtdrukverdeling geen belangrijke ver anderingen te verwachten. Het enigszins onstandvastige en koele weer duurt daar om voort. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w ,5 Sd binnen- en buitenland. d Neerslag, laatste 24 uur. B o 4, ef u Si Den Heider regenbui nnw 18 0,2 Ypenburg zwaai oew nnw 18 0 Vlissingen zwaar bew nw 17 2 Eelde regenbui wnw 18 21 De Bilt regen windst. 20 0,3 Twente zwaar bew w 18 8 Eindhoven zwaar bew w 18 4 Zd-Limburg motregen w 17 11 Helsinki zwaar bew z 0 Stockholm zwaar bew O 23 0,2 Oslo zwaar bew nno 24 6 Kopenhagen zwaar bew wzw 19 0 Aberdeen geheel bew nw 16 1 Londen half bew. nno 21 0 Amsterdam regenbui nw 19 0,3 Brussel zwaar bew zw 18 0,2 Luxemburg zwaar bew nnw 18 Parijs licht bew. nno 19 0 Bordeaux motregen wzw 19 7 Grenoble regen windst. 22 5 Nice onbewolkt n 25 0 Berlijn zwaar bew w 19 3 Frankfort zwaar bew zw 19 6 München regen w 16 12 Zurich regen nw 18 3 Genève regen ono 21 3 Locarno regenbui z 25 0,1 Wenen half bew w 19 2 rnnsbruck half bew. verand. 20 0 Belgrado onbewolkt wzw 0 Rome onbewolkt windst. 28 0 Ajaccio licht bew. 0 26 0 Madrid half bew. windst. 33 0 Wallorca licht bew. windst. 27 0 Lissabon onbewolkt nnw 32 0 Donderdag 20 juli Zon op 4.43 uur, onder 20.48 uur. Maan op 12.41 uur, onder uur. Maanstanden 21 juli 0.14 uur eerste kwartier. 27 juli 20.51 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 19 juli Hoog water 7.31 en 19.58 uur. Laag water 3.13 en 15.27 uur. Donderdag 20 juli Hoog water 8.19 en 20.44 uur. Laag water 3.50 en 16.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroege: dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2