Friezen behaalden de dagwinst maar Hollanders konden de wedstrijdbeker houden EHS behield kans in Fraser league door zege op Schoten nê Westduitse atletiekploeg kon niet tegen geweld van V.S. op Tour-renners gehuldigd in Ol. stadion Alphenaar De Kaagweek Gebroeders Kraan gehuldigd Maarse weer vijfde Feijenoord in de finale-poule van de intertoto Alconbury Spartans: Geen tegenstand van betekenis van ploeg zonder werpers Germar liep 200 m in 20.7 sec. Spannend slot bij Haarlem-Englefield Honkbalprogramma Wereldrecord voor Wilma Rudolph Koersen Duindigt IC Nederland in Birmingham geklopt DONDERDAG 20 JULI 1961 15 Xerxes moet haar terrein verlaten één van de favorieten in de honkbalweek Schorsing van Marianne Heemskerk opgeheven Volgend jaar weer een Ronde van de Toekomst Kampioenschappen van „de oudere jeugd" Eindelijk is dan de spanning gebroken in de gigantische strijd in de Regenboog klasse tussen het Hollandse en het Friese team. Op de laatste dag van de Kaag- week gingen beide teams in een miezerig regentje en met een vrij krachtige noor denwind van start. Ir. G. A. Bakker (H) en mr. A. van der Werf (F) werden we gens te vroeg starten terug geroepen. In het stoomboten-gat ontstond een verwarde situatie door een beurtschipper, die de Re genbogen nogal dwars zat. Na een aan varing ging de Fris Van der Zee uit de strijd. Hofland (H.) leverde intussen een zware strijd met De Wilde (F.), Na de eer ste boei was De Wilde voorop gekomen, maar al spoedig nam Alberda (F) de lei ding van hem over. Na een duel, dat vrij wel de gehele eerste ronde duurde, ging John Hofland De Wilde voorbij. J. H. C. Sieverts werd na het finishen wegens een protest dat De Wilde tegen hem had ingediend, uitgesloten. De Frie zen behaalden dus de dagwinst, maar toch hadden zij niet zoveel punten verzameld om de eindoverwinning veilig te stellen. Het Hollandse team kan dus de beker nog voor één jaar houden. Beide teams heb ben een sportieve strijd geleverd, en hoe wel de Friezen niet veel toegaven, was de Hollandse zege volkomen verdiend, daar drie van de vier wedstrijden in een over winning voor de Hollanders eindigden. A. E. Dudok van Heel jr. bleek ook op de laatste dag onverslaanbaar in de Flying Junior-klasse. Vlak voor de finish wist hij nog H. Ozinga te passeren en dit leverde hem zijn vierde overwinning op. Heike Blok maakte in de laatste wed strijd van de Vliegende Hollander-klasse de onvergeeflijke fout om in plaats van te finishen nog een vierde ronde te gaan varen. Hij lag ver voor in eerste positie maar merkte niet dat De Kat legaal als eerste binnenkwam en door dit resultaat is Blok de vrijwel zekere hoofdprijs ont nomen. In de 12-Voetsjollenklasse was er iede re dag een andere winnaar. Mevr. M. E Plantenga-Tims zeilde echter het meest constant en veroverde daardoor de hoofd prijs. De zware strijd tussen E. J. Hoppe en E. Rolf van der Baumen in de Valkenklas se werd tenslotte in het voordeel van Hop pe beslist. Jacques Kraan hield woensdag zijn Valk het best overeind in de vrij ster ke windvlagen en werd eerste voor Hoppe, Mevr. 't Hooft-Snijders en Rolf van der Baumen. Deze race leverde Hoppe genoeg punten voor de hoofdprijs. Het verschil tussen hem en zijn rivaal Rolf van der Baumen was echter zeer miniem, slechts één punt. De resultaten De uitslagen waren: HollandFriesland, teamwedstrijd in de Regenboogklasse: Individueel: 1. Algri, stuurman J Alber da (Friesland); 2 Beneventum, J. Hofland (Holland); 3. Tempo J. de Wilde (F.); 4. Freya. A. Gebuis (F.); 5. Cadans. G. A. Bakker (H.); 6. Waterrot II. A. van der Werf (F.); 7. Blikstiender, K. J. Tol (H); 8. Griffioen, G. Ooms (F.). A. van der Zee met De Bruiser gaf hal verwege de wedstrijd op en J. H. C. Sie verts die met Coppeistock als vierde finish te, werd wegens een tegen hem ingediend protest uitgesloten. Holland behaalde woensdag 23 punten, Friesland 24,1 punten; de eindstand luidt: 1. Holland 109,3 pnt, 2. Friesland 103,1 pnt. CuracaoDe Kaag teamwedstrijd in de Pampusklasse: Individueel: 1 Lethe. J. Greevelink (De Kaag); 2. De Blauwvoet. D van Eek (K.); 3. De Klos, J. Servaas (Curagao); 4. Poele- Poele, J. van der Harst (C.); 5. Optimist, J. J. M. Vegt (C.); 6. Windekind. J. W Lemson (K.). Curacao verzamelde woensdag 9 pnt., De Kaag 12,1. De eindstand luit: 1. De Kaag 47.2 pnt., 2 Curacao 37,2 pnt. Vrijheidsklasse: 1. Rakker, B. van Wijk (Woubrugge); 2. Monique. L. P. J. Wil- De nieuwe Europese kampioenen in de Flying Dutchmanklasse, de gebroeders Bart en Henk Kraan, zijn woensdagavond op grootse wijze in de Kaag-societeit aan de Kagerplassen gehuldigd. De huldiging vond plaats na de uitreiking van de prij zen aan de winnaars van de wedstrijden tijdens de woensdag afgesloten Kaagweek. De kampioenen werden toegesproken door de voorzitter van de Koninklijke Verbonden Nederlandse Watersport Ver- eenigingen, de heer A. J. Dragt, die de prestaties van de gebroeders in het ver leden verricht belichtte en hen namens de Nederlandse zeilsport lof toezwaaide voor hun fantastische prestatie. De heer Chr. van der Ploeg, lid van het Neder- landsch Olympisch Comité, bracht de nieuwe kampioenen uit naam van alle Nederlandse sportlieden hulde voor het door hen behaalde succes. De Zweed Göransson heeft woensdag de tweede race om het Europees kampioen schap eenmanszwaardboten. dat in de Mecklenburgse Bocht bij Warnemunde wordt gehouden, gewonnen De Zweed had van siart tot finish de leiding. Wim Maar- se. de Nederlandse vertegenwoordiger, eindigde evenals ir, de eerste race op de vijfde plaats. De Oostduitser Gartner heeft na de tweede race de leiding. Maarse bezet de vierde plaats. Het was woensdag mistig en er stond weinig wind. De uitslag van de tweede race luidt: 1. Andersson (Zweden). 2. Gartner (Oost- Duitsland). 3 Raudaschl (Oostenrijk). 4 Kuhweide (West-Duitsland). 5, Maarse (Ned.), 6. Spacek (Tsjechoslowakije). Na de tweede dag luidt het algemene klassement: 1 Gartner (O.-Did.) 2129 pnt 2. Andersson (Zweden) 1828 pnt. 3 Rau- daschl (Oostenrijk) 1652 pnt 4 Maarse (Ned.) 1032 pnt. 5. Pinaud (Fr.) 999 pnt. lemsen (Rotterdam); hoofdprijs: Rakker, B. van Wijk met 129 punten. Pampusklasse: 1 Even, H. J. Duchateau (Sassenheim); 2. Westeinder, H. J. de Ruij ter (Heemstede), hoofdprijs: Even. H. J. Duchateau met 80 punten. Va-jrienklasse: 1. Spirit, R. Swart (Koog aan de Zaan): 2. Krekel, W. Wittoeck (Deurne, België», hoofdprijs: Krekel. W Wittoeck met 101 punten. Vliegende Hollander-klasse: 1. Djinn, D de Kat (Den Haag). 2. Flying Funn 3. F ten Herkei (Den Haag); hoofdprijs: Djinn, D. de Kat met 67 punten. Valkenklasse: 1 Anneke. Jac. Kraan (Oude Wetering), 2 Tarentelle, E. J. Hop pe (Leiden): hoofdprijs: Tarentelle, E. J. Hoppe met 99 punten. Sharpie-klasse: 1. Spotvogel, W. Gulde- mond (Leiden); 2. Aeolus 3. Th. A. Goetjes (Amsterdam); hoofdprijs: Spotvogel, W Guldemond met 89 punten. Drakenklasse: 1. Joy II, J. Bier (Hilver sum); 2. 't Hondsbes J. W. Boersma (Alk maar); hoofdprijs: Joy II. J. Bier met 58 punten. Regenboogklasse- 1. Algri. J. Alberda Sneek); 2. Beneventum. J. Hofland (Rot terdam); hoofdprijs Algri, J. Alberda met 86 punten. 16 n2 Streep-klasse: 1. Jean Bart II, B. N. Ooms (Hilversum); 2. Keesie. J. Blonk (Rijswijk Z.-H.); hoofdprijs: Jean Bart II, B. N. Ooms met 93 punten. Finnjollenklasse: 1. Finncet, A. de Vries (Rotterdam): 2. Fel Finn. H. W. van Ber- kel (Rotterdam) hoofdprijs: Zomerweelde J. H. H. J. de Jong (Rotterdam) met 102 punten. Olympiajollenklasse: 1. Janus, Tj. M. de Vries (Den Haag). 2. Killroy. N. J.' Keyzer (Maasland); hoofdprijs: Killroy, N. J. key zer met 82 punten. Flying Junior-klasse: 1. Flevo jr, A. E. Dudok van Heel ji (Bussum); 2. Nimbus, H. Ozinga (Reeuwi.ik); hoofdprijs: Flevo jr. A E. Dudok van Heel jr met 145 punten. Sternklasse: 1 Miss Mistpoes. F. Loozer (Katwijk aan Zee) 2. Mistral. J. Visser (Vinkeveen): hoofdprijs: Mistral, J. Visser met 127 punten. 12 voetsjollenklasse: 1. Barry, F H. Da niels (Leidschendam); 2. Koedoe, L. Hom mels (Bentveld): hoofdprijs: Pinquin. me vrouw M. E. Plantenga-Tims (Rotterdam) met 112 punten. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM Voetbal Feijenoord heeft zich door woensdag avond in Zwitserland met 52 van Chaux- de-Fonds te winnen als eerste Neder landse club geplaatst in de finale-poule van de intertoto-competitie. Bij de rust van deze wedstrijd, die door 2000 toe schouwers werd bijgewoond, was de score 2—2. Het heeft Feijenoord weinig moeite ge kost. De Rotterdammers overspeelden de Zwitsers in de eerste fase van de strijd ge heel, waardoor de score na ruim 20 minu ten door doelpunten van rechtsbuiten Ben- naars al 20 in het voordeel van de Ne derlandse kampioenen was. Kort voor de rust herstelde Chaux-de-Fonds zich en zwakke momenten in de Nederlandse de fensie waren er oorzaak van dat de rust toch inging met een gelijke stand (22). Na de hervatting heeft Feijenoord de wedstrijd echter weer volkomen beheerst. Geheel regelmatig bouwden de Rotterdam mers een 52 voorsprong op. Vooral de rechtervleugel, gevormd door Bennaars en Bouwmeester, speelde een bijzonder goe de wedstrijd. Bij de Zwitsers was doelman Eichmann een van de beste spelers. Feijenoord kwam in de volgende opstel ling uit: Doel: Kutterink; achter: Kerkum en Veldhoen; midden: Van Woerden, Wal- hout en Klaassens; voor: Bennaars, Bouw meester, Van der Gijp, Schouten en Mou- lijn. Het scoreverloop was als volgt: 6de mi nuut: Bennaars 01, 21e minuut: Ben naars 02, 40ste minuut: Morel (Chaux- de-F.) 21, 45 ste minuut: Antenen (Ch.) 22. Rust. 15de minuut: Bouwmeester 23, 29ste minuut: Van der Gijp 24, 41- ste minuut: Van der Gijp 25. Scheids rechter was de Westduitser Eckl. De stand in groep 5 van de intertot-com- petitie luidt thans: 1. Feijenoord 10 punten uit 6 wedstrijden; 2. Schalke '04 (W. Did), 6 punten uit 5 wedstrijden; 3. IFK Gote- borg (Zweden), 3 punten uit 5 wedstrijden, 4. Chaux-de-Fonds, 3 punten uit 6 wedstrij den. De landskampioen der amateurs, het Rotterdamse Xerxes, zal waarschijnlijk haar terrein moeten verlaten. In het uit breidingsplan „Kleiweg en omgeving", dat het gemeentebestuur bij de raad heeft in gediend, is namelijk op de plaats van het sportveldencomplex een nieuwe uitvals; weg in noordelijke richting geprojecteerd) Als compensatie zal Xerxes eventueel nieuwe sportvelden krijgen op een recrea tieterrein in de onmiddellijke omgeving. VOETBAL. Peter Dobing, een 22-jarige Engelse linksbinnenspeler is voor een be drag van 35.000 pond sterling van Black burn Rovers naar Manchester City over gegaan. Anibal Olivera De Alconbury Spartans is de enige Ame rikaanse ploeg, die een professional in de gelederen heeft, als de ploeg op Schiphol landt. Die speler is de 22-jarige Dan Mero- hant, die als derdehonkman in de AAA- Class bij Demoines heeft gespeeld. Zo ver heeft zijn coach Chuck Costello het niet kunnen brengen: Costello speelde in het begin van de tweede wereldoorlog in een AA-ploeg van Wyoming. Assistent-coach Al Hamby (43) speelde als semi-prof. De oudste speler van de Spartans is de 33- jarige Anibal Olivera, die in zijn jonge ja ren veel in Puerto Rico-competities speel de om een paar dollars bij te verdienen De Alconbury Spartans nemen slechts drie werpers mee naar Haarlem. Dat is weinig in vergelijking met de andere teams: de Wiesbaden Flyers komen met vier, de Chateauroux Sabres met zes pit chers. Van de drie-Spartans-werpers zijn er echter twee zo sterk, dat deze na be ëindiging van hun diensttijd direct in dienst treden bij de profclub Baltimore Orioles, die de spelers in een van hun farm-teams zal trachten op te leiden tot major-leaguers. Het zijn de 22-jarige Tom Willwerth en Ron Ellison. De Alconbury Spartans, de gemiddelde leeftijd van de spelers is 24 jaar, behoren tot de favorieten voor de eindoverwinning in de Haarlemse honkbalweek. EDO nog geen kampioen van de Fraser League- Dat is het ïesultaat van de woens dagavond gespeelde wedstrijd Schoten EHS. De Bulldogs met Beidschat op de plaat wonnen van een verzwakt Scho ten met 15-0 na zeven smakeloze innings in een voor honkbal onaangename tempe ratuur. Schoten kreeg slechts vijf spelers op de honken, waarvan er nog twee sneu velden. Beidschats resultaten waren 19-3-1. Hil van Maren gaf de enige honkslag voor de landskampioenen. Bij EHS was Kramer de beste slagman: hij sloeg in de derde innings een homerun. In de voor EHS zo belangrijke wedstrijd tegen Schoten bij een nederlaag zouden de EHS-ers uitgeschakeld zijn heeft de ploeg van Keulemans de Bulldogs geen tegenstand van betekenis kunnen bieden. De oorzaak hiervan was het gebrek aan werpers, dat Schoten parten speelde: Ruud Zijlstra moest de volgende dag examen doen en Munsterman was met vacantie. Nu moest Teun de Groot het opnemen tegen de EHS-slagploeg, die in de eerste innings al danig het hout erop legde. Na 4 w. voor Ben Tromp, waren het Leo Kops en Ruud Kramer, die twee honkslagen gaven, waarna een drietal fouten de stand op 4-0 brachten. In de derde innings opende Kramer met een homerun, waarna Leo Kops 3 si. kreeg, maar toch veilig op het tweede honk kwam, omdat de doorgeschoten bal niet tijdig werd geretourneerd. Honkslagen van "om. Willwerth Op 5 augustus 1961 zal het veertig jaar geleden zijn dat dr. Max E uwe in Nijmegen Nederlands schaakkam pioen werd. Men kan dus zeggen dat hij op die dag veertig jaar schaak meester is. Bovenstaande foto stond hij die gelegenheid (1921) in de krant. Ook de tweede dag van de atletiekwed strijd tussen de herenteams van Amerika en Duitsland is met een ruime Ameri kaanse zege geëindigd. Het resultaat van deze tweede wedstrijd, die dinsdag- en woensdagavond in het Neckarstadion in Stuttgart werd gehouden, week nauwelijks af van de eerste ontmoeting. Zegevierde Amerika in 1938 met 122 tegen 92 punten, in Stuttgart was de overwinning met. 12091 voor Amerika. Met groot enthousiasme werd de „come back" van Manfred Germar begroet. De oud-wereldrecordhouder liep een voor treffelijke 200 m en zegevierde na een ver beten strijd met de Amerikaan Frank Budd Voor beide atleten werd 20.7 sec. afgedrukt, een tijd die slechts 0,2 sec. boven het wereldrecord ligt. Al heel snel werd het duidelijk dat de overwinning wel naar Amerika moest gaan, want na Germar duurde het heel lang voordat opnieuw een nummer in een Westduitse zege eindigde Dubbele over winningen van de Amerikanen bij het kogelstoten, het hoogspringen, de steeple chase en het vèrspringen maakten dat het puntentotaal van de gasten snel steeg. De voornaamste uitslagen van de tweede dag luidden: 200 meter: 1. Manfred Germar (W.-Dld.) 20,7 sec.; 2. Frank Budd (V.S.) 20,7; 3. Charles Frazier (V.S.) 20,9. 400 meter horden; 1. Clifton Cushman (V.S.) 50,4 sec.; 2. Helmut Janz (W.-Dld.) 50.4; 3 Dixon Farmer (V.S.) 51,4. 1500 meter: 1. Dyrol Burleson (V.S.) 3.50,3; 2. Klaus Lehmann (W.-Dld.) 3.50,6; 3. Karl Eyerkaufer (W.-Dld.) 3.51,3. Cricket Haarlem versterkt met de Rood en Wit-spelcr H. Wijkhuizen speelde een wedstrijd tegen het Engelse cricketteam Englefield Green, een ma'tch die na een spannend laatste half uur door de gasten met 4 wickets werd gewonnen. Van Dok won voor Haarlem de toss en koos batten. De eerste wickets vielen spoe dig, maar Wijkhuizen en Van Alphen zet ten met goed batten een stand van onge veer 40 runs op. waarbij het langzaam lopende veld een handicap voor de bats- men vormde Toen op 48 Van Alphen in de slips werd gevangen voor een gedegen 22. verleende Voogd (15) aan Wijkhuizen steun tot 91. op welk totaal eerstgenoemde werd ge- cleaned. Daarna bleef alleen Paul Maas (11) nog even standhouden; de overige wickets vielen, door- de> noodzaak snel te scoren, spoedig ter prooi aan de goede Engelse bowlerij, voor welke tenslotte ook Wijkhuizen, na een zeer bekwame 57. het hoofd moest buigen Het einde kwam op 128. De Engelse battineside. hoewel van goed gehalte, kon evenmin on top komen. On danks goede score.- van Belton en Layton (beide 20) waren zi: een half uur vóór tijd nog 40 runs van de 128. waarvoor zij 2Vj uur hadden, verwijderd. Door ziin slow- bowlers aan te zetten, bracht Van Dok toen een spannend element in de match waar Read (46 n o.) en Monaghan (16 n.o.) een sportief gebruik van maakten, zodat iuist binnen de speeltijd het totaal kon worden gepasseerd Het Haarlemse fielden was goed. met Van Reenen (een prachtige run out!) en Ledebner als uitblinkers. Bowlingciifers' F Maas. van captains- zorgen vrii. 0-35 Wijkhuizen 1-16 Voogd 1-3. Van Dok 1-22 en Ledeboer 1-23. Zwemmen De voorlopige schorsing van de Naar- dense zwemster Marianne Heemskerk is opgeheven. Deze schorsing werd de Olym pische zilveren medaille-winnares destijds door de KNZB opgelegd, omdat zij op 10 juni aan de 2 km zwemwedstrijd van De Robben had deelgenomen zonder daar toe gerechtigd te zijn Het onderzoek in deze zaak duurt inmiddels voort. Nonnekens van Schoten wordt door Kramer op het eerste honk uitgetikt. Beidschat en Van Dusschoten, brachten 8-0 op de kaarten. Ben Tromp scoorde in de vierde innings 9-0 op een tik van Meenhorst, die gemist werd. Oosterbaan maakte er in de volgende innings 10-0 van met de volledige mede werking van de Schoten-velders. Wim van Dusschoten gaf in de zesde slagbeurt zijn tweede honkslag, die met een foutje de stand op 13-0 bracht. Een tweehonk- slag van Leo Kops, een honkslag van Busch en een voltreffer van Beidschat zorgden voor 15-0. Beidschat werd winnende werper met 10-3-1, De Groot wierp 6-9-10. EHS maak te twee veldfouten, Schoten niet minder dan negen. Kramer had een slaggemid delde van 0.667, Van Russchoten 0.500, Leo Kops en Beidschat 0.400, Busch en Oosterbaan 0.333. Bij Schoten noteerde Hil van Maren 0.333. Het honkbalprogramma voor het aanstaande weekeinde is als volgt: Zaterdag 22 Juli Eerste klasse: ABCSC Haarlem; Schoten 2— Vole wijekers. Overgangsklasse A: LaakkwartierPSV; HFC HaarlemHCK 2. Overgangsklasse B: Blauw WitSparta 2. Tweede klasse B: SpartaanEDO 2. Zondag 23 juli Hoofdklasse: OVVO-UVV; Sparta—VVGA. Eerste klasse: Neptunus—WVHEDW. Overgangsklasse A: SVV—Thor. Overgangsklasse B: TjikalongRooswijk. Tweede klasse ARFC—THB; VVGA 2-Feijen- oord; Sparta 3Storks 2. Tweede klasse B: Bloemendaal—SC Haarlem 2; Volewijckers 2—EHS 2 Tweede klasse C: WVHEDW 2—Rood Wit; HHC 2—Terrasvogels; Ajax 2—SOS; Quick—Shell. Ten aanschouwe van nog geen 1000 toe schouwers heeft de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie, dr. P. van Dijk, woensdagavond in het Olym pisch stadion in Amsterdam de Nederland se Tourploeg gehuldigd, waarbij alleen de genen die de beide ronden geheel of bijna geheel hadden uitgereden aanwezig waren. Dat waren bij de profs Piet van Est, Piet Damen, Jaap Kersten, Jan Westdorp en Toon van der Steen en bij de ama teurs en onafhankelijken Jan Janssen, Miel Verstraete, Mik Snijder, Dick Groeneweg, Frits Knoops en de nog wat strompelende Huub Zilverberg. Dr. Van Dijk had voor elk der coureurs, en in het bijzonder voor Zilverberg, een vriendelijk woord, evenals voor de beide ploegleiders Klaas Buchly en Sjefke Jans sen. „Deze gedeeltelijke ploeg," aldus dr. Van Dijk, „heeft het zeer zwaar gehad, daar de anderen hun ploeggenoten in de steek lieten. Maar deze jongens hebben een goed moreel getoond door de zware ronden uit te rijden." Na de huldiging beklommen de Tour renners hun fietsen voor een 10 km.-wed- strijd, waarin vier premiesprints waren opgenomen. Piet van Est, de enige die op een baanfiets reed, won drie van de vier door de KNWU uitgeloofde premies, ter wijl Jan Janssen de vierde voor zich op eiste. De uitslag was: 1. Piet van Est, 10 km. in 14 min. 13,4 sec. 2. Jan Janssen, 3. Miel Verstraete, 4. Frits Knoops, 5. Mik Snijder, 6. Dick Groeneweg, 7. Jaap Kers ten, 8. Piet Damen, 9. Jan Westdorp. Toon van der Steen moest door een knie blessure opgeven. De rest van de avond werd gevuld met de z.g. populaires. De sprint bij de amateurs werd gewonnen door De Graaf, die over de laatste 200 meters een tijd van 12,6 sec. maakte. Van der Touw werd tweede en de Nederlandse kampioen achtervolging Oudkerk derde. Het tandem-nummer eindigde in een overwinning voor het koppel Schep-Burger vóór Van der Lans-Paul en Schipper-Re- deker. De uitslag van de 30 km. wedstrijd ach ter grote motoren luidde: 1. Koch 22 min. 4,4 sec. 2. Van Houwelingen op 250 meter op twee ronden: 3. Van der Meulen, 4. Ro mein op drie ronden: 5. Van Kampen. Wielrennen Jacques Goddet schijnt niet ontevreden te zijn over de eerste Ronde van de Toe komst, die zondag in Parijs is geëindigd. H(j verklaarde tenminste in Parijs, dat hjj beslist van plan is, in 1962 opnieuw naast de Tour de France een ron de van de Toekomst te organiseren. Kogelstoten: 1. Jay Silvester (V.S.) 18,42 m; 2. Garry Gubner (V.S.) 18,04; 3. Hermann Lingnau (W.-Dld.) 18,00. Hoogspringen: 1. John Thomas (V.S.) 2,15 m; 2. Robert Avant (V.S.) 2,05; 3. Peter Riebensahm (W.Dld.) 2,00. 3000 meter steeple chase: 1. Deacon Jo nes (V.S.) 8.47,4; 2. Robert Schul (V.S.) Atletiek 8.47,8; 3. Ludwig Müller (W.-Dld.) 8.52,6. Speerwerpen: 1. Rolf Herings (W.-Dld.) 74,68 m; 2. Chuck Wilkinson (V.S.) 72,25; 3. Hermann Salomon (W.-Dld.) 71,52. Vèrspringen: 1. Ralph Boston (V.S.) 8,01 m; 2. Anthony Watson (V.S.) 7,72; 3. Wolf gang Klein (W.-Dld.) 7,45 10.000 meter: 1. John Gutknecht (V.S.) 29.46,8; 2. Gustav Disse (W.-Dld.) 29.48,8; 3. Peter Kubicki (W.-Dld.) 30.47,-. 4 x 400 meter estafette: 1. Amerika 3.06,1; 2. West-Duitsland 3.12,0. Tjjdens woensdagavond in Stuttgart ge houden atletiekwedstrijden heeft de Ame rikaanse atlete Wilma Rudolph het we reldrecord op de 100 meter verbeterd. Zjj liet een tijd van 11,2 sec. noteren. Met Wilma Rudolph waren twee andere sprint sters houdster van het oude wereldrecord, dat op 11,3 stond. Het waren de Australische Shirley Strickland-De la Hunty en de Russin Vera Krepkina, die respectievelijk in 1955 (War schau) en 1958 (Moskou) hun prestatie ver richtten. Wilma Rudolph zelf liep tijdens de Olympische Spelen in Rome de toen malige wereldrecordtijd van 11,3 sec., een tijd die ze ook in juli van dit jaar in Mos kou liet afdrukken. De uitslagen van de woensdagmiddag op Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: Draverijen: met autostart: Halleghen- prijs (1300 m): 1 Annemieke Hollandia 1 33.8. 2. Alice van Haghewevde. 3. Ageeth Hollandia. W 2.60 PI f 1.90, f 3.50 K. f 20.70. Cov. 7 40 Hanneke Scott-nriis (2040 m): 1. Zato- peka B 1.30 4; 2 Zora W, 3 Zion B. W. f 4.70. PI. f 2.50. 1.90. K. f 9.10, Cov. f 3.90 Harry Guy-priis (2020 m): 1. Zoraya du Commerce 1.28.5 2 Yellow Rose. 3. Y Y Hanover. W. 4 80. PI. f 2.10, f 2.20, f 3.20. K f 15. Cov f 7.40. Hanover Bertha-prijs (2100 m): 1. Xave- rius II 1.25.6e 2. Ysvogel S. 3. Wilna van Oranie. W. f 38.20. Pi. f 5.30. f 2.—, f 5 30, K. f 21.40. Cov. f 5.40. Harvest Lee-prijs (2100 m): 1. Way Jewel 1 23.6. 2. Uranie. 3. Untrepid. W f 2 80. PI. f 1.80. f 2.IC K. f 6. Cov 3.40. Hermina Scott-prijs (2100 m): 1. Uranus 1.23.1, 2 Qui Suit. 3. Harley. W. f 2.70 PI. f 2.-10. f 3.90. f 4.40 K. f 13.90, Cov. f 7.30. Rennen: Quicko-prifs (1350 m): 1 Petlna 1 26.8. 2. Easter Monday, 3. Fairey Maid. W. f 3 50 PI. f 1.20. f 1.10. f 1.10. K. f 6.50. Cov. f 3.90. Pharis-prijs (1800 m): voor amatrices en amateurrijders: 1. Agram 2.00.3. 2. Easy Wyn. 3. Heraut. W f 2.10, PI. f 1.60, f 1.50 K f 4. Cov f 3 20. Cillas-prijs (2000 m): 1. Escurial 2.12 2, 2 Fram. 3. Crusader W. f 4.50, PI. f 2.50, f 2.20. K. f 10.70. Cov f 4.80. Totale omzet: f 165.796,50. T ennis De IC Nederland heeft de tweedaagse tenniswedstrijd tegen een team van War wickshire, die vandaag en woensdag in Birmingham is gehouden, met 710 ver loren. De Nederlandse tennissers hadden na de eerste dag een 53 voorsprong. Aan gezien op de tweede dag slechts Evert Schneider en Henk Goris tot winst konden komen, werd de voorsprong omgezet in een 710 achterstand. Een grote handicap voor de Nederlandse ploeg was het uitvallen van Willem Maris. De Hagenaar had dinsdag een rugblessure opgelopen, en van verder spelen was geen sprake. Hij werd vervangen door Peter Hare, voorzitter van de plaatselijke tennis club en erelid van de IC Nederland. De resultaten van woensdag waren: Enkelspelen: Schneider (N) versl. Walton 62. 64; Goris (N) versl. Buswell 6—4, 36, 108; Oliver versl. Kuipers (N) 60, 61; Hicks versl. Breuking (N) 62, 36, 63; Mothadi versl. Van Dalsum (N) 26, 64, 63; Mackintosh versl. Hare (N) 64, 46, 75. Dubbelspelen: BuswellWalton versl. Goris—Van Dalsum 97, 26, 64; Mo thadiOliver versl. SchneiderKuipers 62, 62; HicksMcintosh versl. Breu king—Hare 6—3, 9—7. Marian Moritz en Jan Hayer zijn woens dagmiddag in Amersfoort winnaar gewor den van het tennistoernooi om het Neder landse kampioenschap oudere jeugd (t.m. 19 jaar). De wedstrijden werden op de banen van de Amersfoortse tennisvereni ging Alta gehouden. De uitslagen luiden: Halve finales jongensTheo van der Broek (R'dam) verslaat Jan Coebergh (in Zwitserland woonachtig) met 6-3, 2-6, 8-6; Jan Hayer (R'dam) verslaat Just Bart (Amsterdam) met 6-2, 6-1. Meisjes: Marian Moritz (A'dam) ver slaat Patricia v. d. Heuvel (R'dam) met 8-6, 6-0; Joyce Sluyters (R'dam) verslaat Marijke Jansen (Den Haag) met 6-4, 2-6, 7-5. Finales jongens: Jan Hayer verslaat Theo v. d. Broek met 6-2, 6-3. Meisjes: Marian Moritz verslaat Joyce Sluyters 6-3, 6-3. WIELRENNEN De amateurploeg. die Nederland zal vertegenwoordigen in de Grand Prix Francois Faber. op 30 juli in Wiltz (Luxemburg), bestaat uit de vol gende renners: Kees de Jongh Bert Boom, Toon Mertens Toon Rutte en Nico Wal- ravens.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15