Vierjarenplan voor handhaving van burgerlijk leven in oorlogstijd AGENDA Nieuwe Medinos triomf voor extra witte tanden IN HET KOMENDE NAJAAR Grote aandacht voor verzekering van democratisch bestuur Jongen knipte in leeszaa platen uit de boeken Bespreking over het verdrag met Duitsland Bijna 17.000 woningen in het eerste kwartaal Papoea-delegatie komt naar Nederland Beraad over actie van belastingapibtenaren Enkhuizer Drommedaris nu een studentencentrum Weer blijft onvast ff I DONDERDAG 20 JULI 1961 Schuilplaatsen Haarlem V elsen-IJ muiden extra reinigend, geen spoor meer van tandaanslag extra krachtige en langdurige bescherming tegen tandbederf extra anti-septische werking, desinfecteert mondholte extra krachtige bestrijding van slechte adem extra lekkere, zuivere spearmintsmaak Noodhavens f oorlichting zeer grote tube ÉiitltiiS In een week 12.166 ton tomaten geëxporteerd Kerkelijk nieuws Beter Schilderwerk maakt JEEN DUURSMA Beverwijk Gaat u met vakantie Schipper verdronken Kort nieuws k* zo z Advertentie (Van onze reportageredacteur De Memorie van Toelichting bij de begroting van het ministerie van Al gemene Zaken voor 1962 zal belangrijke gegevens behelzen over de ontwikkeling van de civiele verdediging van de Ne derlandse bevolking. Het gaat hier om een vierjarenplan ter verhoging van de materiële en morele weerbaarheid van de Nederlandse samenleving in geval van oorlog. Dat plan heeft niet uitslui tend maar wel in de eerste plaats ten doel de maatschappij ook onder rampzalige omstandigheden zo goed mogelijk te laten functioneren, maar vormt tevens door de ernst waarmee het wordt uitgevoerd een der factoren welke meewerken aan het voorkomen van oorlog. Een eventuele vijand houdt immers bij het beramen van een aanval niet alleen rekening met het militaire potentieel, maar ook met het uithoudingsvermogen van het land. Een daadwerkelijke civiele verdediging is niet alleen gericht op het bieden van een redelijke bescherming van het leven der burgerij, zij versterkt de geloofwaardigheid van het voorgenomen militaire verzet tegen agressie. Dat kan betekenen, dat een eventuele aanvaller zich minder snel misrekent in de kracht van de tegenstander. Misrekening blijkt in de geschiedenis een van de belangrijkste directe oorzaken van het uitbreken van een oorlog. De internationale betekenis van de civie le verdediging wordt in NAVO-verband steeds meer ingezien en op langere ter mijn ontworpen. Na de enige jaren gele den gehouden oefening „Sidestep", waar aan in Nederland duizend tot twaalfhon derd ambtelijke ingewijden meededen, zal de in 1962 te houden NAVO-oefening een veelvoud aan deelnemers tellen. Met name zullen nu ook de gemeenten in de oefening worden betrokken. De in oktober te hou den lokale Nederlandse exercitie vormt daartoe reeds een voorbereiding. De civiele verdediging wil dus het bur gerlijk leven zo goed mogelijk in oorlogs tijd handhaven door het verzekeren van het normale democratische bestuur, het beschermen van de mensen, het laten functioneren van het economisch leven en het hoog houden van het moreel. Wat het bestuur betreft, zal noodrecht zoveel mogelijk worden vermeden, omdat Het beter is ook in noodtoestanden uit te gaan van de bestaande wetgeving, welke daartoe zeker mogelijkheden biedt. Dat wil ook zeggen, dat de democratische controle door vertegenwoordigende lichamen zo goed mogelijk gewaarborgd zal blijven, al zal het bestuur onder de druk der omstan digheden wel sterk gedecentraliseerd wor den. De commissarissen der Koningin in de provincies en de burgemeesters zullen in de coördinatie van het bestuur centrale figuren zijn. Veel aandacht zal worden be steed aan het handhaven van de openbare orde en de rechtspleging. Een en ander veronderstelt de opbouw van een hecht te- lecommunicatie-net. De bescherming van de bevolking zal, zeker in financieel opzicht, veel ingrijpen der maatregelen vergen. Daarbij stelt men zich op het standpunt dat het hier ten dele om voorzieningen gaat, welke vroeger of later toch getroffen moeten worden. In dat geval wordt zo'n uitgave slechts ver vroegd. Dat geldt met name voor investe ringen op het gebied van P.T.T. en de energiebedrijven. In andere gevallen wordt er naar gestreefd speciale voorzieningen voor de civiele verdediging zo mogelijk dienstbaar te maken aan het normale dagelijkse doen. Zo is er een kentering merkbaar op het gebied van de schuitplaatsenbouw. Aanvan kelijk overheerste de mening dat daaraan niet zoveel gedaan kon worden, omdat de Nederlandse bodengesteldheid een be scherming tegen de gevolgen van kern bom-aanvallen vrijwel onmogelijk maakte. Wel werden kelderruimten bjj woningbouw in twee en meer lagen wettelijk voorge schreven. Thans helt men ertoe over, met het oog op de bescherming tegen de „fall out" (de radio actieve neerslag) onder grondse schuilgeiegenheden te bouwen, welke in vredestijd tot garage- en par keerruimten kunnen dienen. Alle bij de volksgezondheid betrokkenen zullen voorts in de komende jaren ge traind dienen te worden in het beoefenen van de geneeskunde met schaarse midde len. hetgeen een sterk vereenvoudigde en uniforme behandelingsmethode vereist. Er zullen grote hoeveelheden bloedplasma op geslagen moeten worden, zoals er ook een noodvoedselvoorziening moet worden en in feite reeds is georganiseerd, met na me centrale keukens, noodrantsoenen en bonkaarten. Het is de bedoeling ook hier de noodmaatregel voor een eventuele oor log te laten samengaan met een facet van de vredespolitiek. Bloedplasma en noodrantsoenen kunnen steeds, tegen de tijd dat verversing nodig is, ter beschik king van onderontwikkelde gebieden wor den gesteld. In het sociaal-economische vlak treft men voorbereidingen voor de omschake ling van de voedselvoorziening op de in landse produktiemogelijkheden. Op dat ge bied heeft Nederland echter reeds een rui me ervaring, zodat van een nieuwe pro blematiek geen sprake is. Een aantal goe deren zal schaars worden en omdat het drukken zeker zes weken vergt is het niet meer dan normaal dat de papieren voor een voorlopige distributie reeds klaar lig gen. Daar de havens kwetsbaar zijn, worden maatregelen getroffen dat de overlading c Vleeshals Vandaag 20 u.: Bespeling oude orgels door Klaas Bolt. Woodbrookershuis (Bentveld): Vandaag 20 u.: Pianorecital Hans Dercksen. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 u.. „Tarzan de geweldige", 14 j. Van vrijdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Jerry, hou je roer recht", a.l. Iedere ochtend 10.30 u. (behalve zondag): Vakantiejeugdprogram ma. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 U.: „Drijfzand der begeerte", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., echter dinsdag 14 en 20 u.: „Operatie Petticoat", a.l. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Malle gevallen bij de marine", a.l. Van vrijdag af 14 en 19 u.: „Alles draait om Conny", a.l.; 21.15 u.: „Om zonden huilt men later", 18 j. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Anny get your gun", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Legioenen van de Nijl", 14 j. Minerva Theater: Vandaag besloten voorstelling. Vrijdag en zaterdag 14.30, zondag 14 en 21.15 u.: „Doornroosje", a.l. Vrijdag 20.15 u., zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „Zij waren nog geen 20", 18 j. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Bandeloos", 18 j. Van vrijdag af 14, 18.15, 19 en 21.15 u.: „De ontwrichten", 14 j. Elke ochtend 10.30 u.: „De sneeuw koningin", a.l. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 u.: „Rifpiraten", 14 j. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vlammen over de Philippijnen", 14 j. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 u., echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Brave soldaat Schwejk", a.l. Elke och tend 10.30 u. (behalve zondag): „Dik Trom en het circus", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 u.: „En zij schaamden zich niet", 18 j. Vrijdag tot en met zondag 20 u.: „Sing baby sing", a.l. Iedere middag 14.30 u.: „Vrolijke zwervers", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en Vishal (Grote Markt): Tot 31 juli dagelijks van 1017 u. en van 2022 u. (dinsdag van 19—22 u.): „Neder landse orgelpracht". Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 28 juli expositie van schilderijen, goua ches en plastieken van Bonies. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein) tot 1 aug. expositie van teke ningen, aquarellen en schilderijen van Cor Dik. Dagelijks van 1022 u. ook zondag. DIVERSEN Zandvoort (Raadhuisplein): Vandaag 20.30 u.: Concert accordeonver. Zandvoort en Zandvoorts mannenkoor. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 14 juli). DONDERDAG 20 JULI City Theater, 20 u.: „De bloem uit de achterbuurt" (speciale voorstelling). Rex Theater, 20 u.: „Expresso Bongo". Expositiezaal Fehson. Heidestraat 45, 1921 u.: Tentoonstelling werken van Jac. van Looy. VRIJDAG 21 Juli City Theater. 20 u.: „Het zwaard van Monte Cristo". Rex Theater, 20 u.: „Jonge liefde - grote gevaren". Expositiezaal Fehson, Heidestraat 45, 1921 u.: Tentoonstelling werken van Jac. van Looy. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, 9 3012 en 1416.30 u. Kindercircus De Bas, Santpoort-Zuid, 20 u.: Openingsvoorstelling. van de zee- op de binnenschepen op het water kan plaats hebben. Met geringe mid- delen, zoals boeien en drijvende kranen, kunnen noodhavens worden geïmprovi seerd. Voor het weg- en watervervoer in oorlogstijd zijn organisaties voorzien, waarbij het uiteraard onvermijdelijk is, dat de overheid deze taken voor een groot deel zelf ter hand zal nemen. De Nederlandse situatie op het gebied van de energievoorziening is niet ongun stig. De kolenvoorraden zijn reeds ver spreid, het koppelnet der samenwerkende elektriciteits-produktiebedrijven (S.E.P.) verzekert de stroomlevering in het gehele land als een of meer centrales mochten j uitvallen en bij de zes gasbronnen kan met een koppeling tussen het noordelijk en zuidelijk gebied worden volstaan. De olie voorziening is wel kwetsbaar, daar deze afhankelijk is van de raffinaderij te Per nis, terwijl tussen de waterleidingsbedrij ven meer koppeling mogelijk blijkt dan vroeger werd aangenomen. M 955 Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H.-apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche De beste materiële voorzorgsmaatrege len hierboven werd slechts een greep gedaan uit de vele terreinen welke de ci viele verdediging bestrijkt zullen ech ter tekort schieten, wanneer het met het moreel van de bevolking slecht is gesteld. En zo goed als de civiele paraatheid in een meer-jarenplan wordt ontwikkeld, dient de voorlichting van de bevolking niet geforceerd, doch geleidelijk te ge schieden. Het ideaal is uiteraard, dat de civiele verdediging als een even natuur lijke zaak wordt beschouwd als de verde diging tegen het water. Iedereen aan vaardt allerlei waterstaatkundige voor schriften en gedragsregels omdat men, zonder zich daarvan steeds bewust te zijn, beseft dat het om lijfsbehoud gaat. Dat zelfde geldt voor een oorlog, zelfs wanneer Nederland door een vrij groot aantal kern bommen zou worden getroffen. Bij oefeningen is gebleken, dat het over blijvende gebied belangrijk genoeg is om het zo goed mogelijk te laten functione ren. Daarom wordt nu reeds veel aan dacht geschonken aan de continuïteit van het bestuur, omdat alleen een wettig be stuur met machtsmiddelen in staat is or de in de chaos te scheppen. Voorkomen dient te worden dat de bevolking reeds bij de eerste voorzorgsmaatregelen in paniek raakt. Wanneer moet de regering bijvoor beeld iedereen aanraden voor veertien da gen noodvoedselrantsoenen in te slaan? Zij kan niet wachten tot het laatste ogen blik. Het beste zou zijn wanneer de aan wezigheid in elk huis van een dergelijke buffervoorraad reeds in vredestijd gebrui kelijk was. De moeilijkheid is echter dat, wanneer op dit ogenblik een dergelijk ad vies gegeven zou worden, de industrie nog niet in staat zou zijn aan de vraag te vol doen. Tenslotte zijn er nog de financiën. Op de vraag welk percentage van het nationale inkomen voor de civiele verdediging be steed moet worden en hoe de financiële verhouding dient te zijn tussen de kosten van de militaire en de burgerlijke verde diging is men nog niet uitgestudeerd. Ze ker is dat het bedrag voor het lopende jaar vijftig miljoen, later aangevuld met dertien miljoen in de eerstkomen de jaren niet voldoende zal blijken te zijn en dat voor 1962 dan ook een zwaardere begrotingspost verwacht kan worden. Zij die voor de civiële verdediging verant woordelijk zijn, vertrouwen dat het over grote deel der burgerij de redelijkheid van deze vorm van defensie zal inzien en er de consequenties van zal willen aan vaarden. In Venlo heeft een 18-jarige jongen in de openbare leeszaal herhaaldelijk illustra ties uit soms kostbare en deels onvervang bare boekwerken geknipt. Met dit mater riaal had hij vijf knipselboeken aangelegd. Zijn belangstelling ging vooral uit naar werken met een historische inslag, zoals de atlas der westerse beschaving van prof. F. van der Meer en de Atlas van de Bijbel van L. H. Grollenberg. Hij knipte er tekeningen, foto's en ge kleurde platen uit en kreeg zo een ver zameling van vele honderden afbeeldingen, die hij systematisch rangschikte in zijn knipselboeken. Geconstateerd is dat hij een vijftigtal boeken heeft „bewerkt". De schade wordt op 600 gulden geschat, maar het overzicht van zijn activiteiten is nog verre van volledig. Dat deze merkwaardige verzamelaar zo lang ongestoord zijn gang heeft kunnen gaan is te wijten aan de noodbehuizing van de leeszaal. Wegens plaatsgebrek staat deze vol boekenkasten, zodat een nauwlettend toezicht niet mogelijk is. In de week van 2-8 juli bedroeg de to tale Nederlandse tomatenexport 12.166 ton. Daarvan was West-Duitsland met 8868 ton de voornaamste afnemer. Groot-Brittannië bezette met 2038 ton de tweede plaats. Kleinere hoeveelheden tomaten werden verzonden naar België, Luxemburg, Frank rijk, Zweden, Zwitserland en West-Indië. Voor de goede kwaliteit tomaten wordt op het ogenblik op de Nederlandse veilingen 85 a 90 cent per kilo betaald. De. Nederlandse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. H. R. van Houten, heeft in Bonn met de leider van de juridi sche afdeling van het Westduitse minis terie van Buitenlandse Zaken, dr. Von Haefften, gesproken over de nog niet ge regelde kwesties van het Nederlands-Duit se verdrag. Zoals bekend is wordt van Nederlandse zijde een regeling verlangd betreffende de exploitatie van aardgas in het Eems-Dollart-gebied en is er kritiek geleverd op de regeling van de schade loosstelling van Joodse Nederlanders. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn 16.910 woningen gereed gekomen. Hiervan werden 8.961 gebouwd in opdracht van par ticulieren, 4.019 in opdracht van gemeen ten, 4.173 voor rekening van woningbouw verenigingen en 27 in opdracht van rijk, provincies en dergelijke. Van het totale aantal zijn er 5.863 bestemd voor bewo ning door eigenaren. Dit wordt meegedeeld in de driemaan delijkse publikatie van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, die mede is samengesteld uit gegevens van het Centraal bureau voor de Statistiek. Een van de leden van de Nieuw-Guinea raad, die deel uitmaakt van de delegatie, die in de tweede helft van augustus naar Nederland komt, is de heer M. W. Kaisie- po. Hij heeft voor onderwijzer gestudeerd. Gedurende de oorlog met Japan heeft hij verzetswerk verricht in een kleine illegale groep van K.N.I.L.-militairen en Papoea's. Na de oorlog werd hij voorlichtingsambte naar. Vorig jaar was de heer Kaisiepo ook in Nederland. Hij zei toen dat een Nieuw- Guinearaad niet belangrijk is en ook niet het stellen van een termijn, waarbinnen zich een vorm van zelfbeschikking moet voltrekken. Belangrijk vo.nd hij. .het,, .vast stellen van de normen, waaraan een staatsburger van Nigiüw-Guinea fpoet \*ol doen. „Als die normen"eenmaal zijn vast gesteld, komt de rest vanzelf", zei hij. De delegatie van de Nieuw-Guinearaad zal nu in Nederland met de Nederlandse regering overleggen over de normen, die gehanteerd zullen worden bij het vaststel len of iemand het burgerschap van Nieuw Guinea heeft. De delegatie zal zich voorts op de hoog te stellen van de aard en de werkwijze van verschillende Nederlandse staatkundi ge instellingen. De leden van de Nieuw- Guinearaad zullen nagaan of de in Neder land gevolgde methoden van belang kun nen zijn voor de ontwikkeling van Nieuw- Guinea in de richting van zelfbeschikking en zelfbestuur. De delegatie zal ook aanwezig zijn bij de opening van de Staten Generaal op 19 september. Vertegenwoordigers van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA), de Algeme ne Rooms-katholieke Ambtenaren Vereni ging (ARKA), de Nederlandse Christelij ke Bond van Overheidspersoneel (NCBO) zijn gisteren bijeen geweest om opnieuw de situatie te bespreken welke is ontstaan na het antwoord van de regering in de Tweede Kamer op 12 juli op de door ver scheidene Kamerleden gestelde vragen over de positie van het belastingpersoneel. Nagegaan is welke mogelijkheden voor verdere actie nog zijn overgebleven. De verantwoordelijke bondsinstanties zullen hierover uiterlijk maandag 24 juli een be slissing nemen. Geref. Kerken Beroepen te Westmaas: J. Rowaan. kand. te Zeist; te Wissenkerke: C.W. Plooy, kand. te Soest; te Vinkevten: C W. Plooy. kand. te Soest. Bedankt voor 'sGravenhage-Oost (vac. C. v d. Brink): J. van Reeven te Utrecht-Zuid; voor Schiedam (vac. E. J. Oomkes): N H. Heiner te Heinkenszand. Voor de arbeiu onder de hier studerende Chinezen en Oosterlingen te Leiden, zal als opvolger van ds W. Fijn van Draat, die naar Zwitserland vertrekt, worden be noemd de heer A. Hofman, theol. kand. Advertentie Pallasstraat 17 - Haarlem - Tel. 62787 DONDERDAG 20 JULI Kennemer Theater: géén voorstelling Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Das hab ich in Paris gelernt". VRIJDAG 21 JULI Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: „Strij ders der duisternis". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Conny en Peter maken muziek". W. B. Theater, 20 u.: „Kogels voor de getuigen". en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE Te Amsterdam is de 48-jarige G. T. Plat voet, fchipper van een modderbak, in de Jan van Riebeeckhaven te water geraakt en verdronken. Personeel van de rijks politie heeft anderhalf uur later zijn lichaam opgedregd. In Enkhuizen is gisteren de „Dromme daris" als internationaal studentencentrum in gebruik genomen. De Amsterdamse student Johan Rijfkogel, die samen met de studente Lyda Baerveldt het initiatief tot de oprichting van het centrum heeft genomen, belichtte de werkzaamheden die in de afgelopen jaren verricht zijn om van het uit 1540 daterende bolwerk aan de ha ven een studentencentrum te maken. De burgemeester van Enkhuizen, de heer A. Admiraal, zei dat de „Dromme daris" thans een nuttige bestemming heeft gekregen. De jeugd van Nederland en ook buitenlandse jongeren, die een academische vorming krijgen, zullen een bijdrage kunnen geven tot verlevendiging van het stadsbeeld en tot verheffing van het culturele leven. Prof. J. Kok bracht namens het cura torium van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam gelukwensen over en zeg de verdere steun van het curatorium toe. Burgemeester Admiraal, de directeur van Gemeentewerken, de heer D. Bema en de architect de heer J. Wijnalda, die de „Drommedaris" verbouwd heeft, werden gekozen tot ereleden van de „Kring van vrienden van de Drommedaris". Een tentoonstelling van schilderijen, fo to's en kunstwerken en de opvoering van „De Brief" van Tsjechof en „Slachtoffers van de plicht" van Ionesco door de Am sterdamse Studentenvereniging zetten de opening luister bij. Woensdag hebben de studenten bezit genomen van Enkhuizen. De histori sche „Drommedaris" werd namelijk als internationaal studentencentrum in gebruik genomen. Aan boord van drie schepen kwamen de studenten het oude IJselmeerstadje binnen. De „Starfighter". De staatssecretaris van Defensie, de heer M. R. H. Calmeyer, is met een vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht naar Koblenz (Duitsland ver trokken om een oriëntatiebezoek te bren gen aan het gemeenschappelijk bureau voor planning en controle inzake het bouw programma van de F-104 „Starfighter"- straaljager. Het K.N.M.I. deelt mede: De drukverdeling boven West-Europa heeft de laatste 24 uur nagenoeg geen wij zigingen ondergaan. Een ten westen van Ierland aanwezig hogedrukgebied bleef op zijn plaats, terwijl een boven Zweden ge legen depressie zich naar Denemarken verplaatste. Kleine randstoringen veroor zaken daarbij in ons land af en toe regen. Ook morgen komt er weinig verandering in deze situatie. Noordwestelijke winden blijven voor de tijd van het jaar koude lucht aanvoeren. Bovendien blijft het weer onvast. WEERRAPPORTEN cR 4 2 0 9 5 8 2 6 0 0 2 9 0,1 0 6 2 0 0 3 9 0 3 17 10 14 8 0 4 0 0 0 0 0 0 Maan op 13.49 uur, onder 0.02 uur. Maanstanden 21 juli 0.14 uur eerste kwartier. 27 juli 20.51 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 20 juli Hoog water 8.19 en 20.44 uur. Laag water 3.50 en 16.06 uur. Vrijdag 21 juli Hoog water 9.12 en 21.38 uur. Laag water 4.33 en 16.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroegei dan te IJmuiden. Maximum-temper» turen w c binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder regen nnw 16 Ypenburg regen nw 17 Vlissingen zwaar bew. wnw 18 Eelde motregen wnw 15 De Bilt motregen wnw 17 Twente motregen wnw 15 Eindhoven regen w 18 Zd-Limburg motregen wzw 18 Helsinki zwaar bew windst. 23 Stockholm licht bew. 21 Oslo zwaar bew. ono 22 Kopenhagen regen zzw 19 Aberdeen motregen nw 15 Londen licht bew. w 23 Amsterdam motregen wnw 16 Brussel geheel bew w 18 Luxemburg zwaar bew w 17 Parijs onbewolkt nno 21 Bordeaux motregen windst. 21 Grenoble zwaar bew. windst. 23 Nice half bew. n 27 Berlijn zwaar bew zw 20 Frankfort zwaar bew. wzw 21 München regenbui w 19 Zürich geheel bew. windst. 17 Genève zwaar bew ono 21 Locarno onbewolkt nno 19 Wenen geheel bew. windst. 23 Innsbruck zwaar bew. windst. 20 Belgrado onbewolkt windst. 25 Athene onbewolkt wnw Rome licht bew. 28 Ajaccio onbewolkt O 25 Madrid onbewolkt windst. 25 Mallorca onbewolkt windst. 28 Lissabon licht bew. windst. Zon op 4.44 Vrijdag 21 juli uur, onder 20.47 uur.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2