SPORT IN DE IJMOND Suède jasjes Dat is opruimen! Coen Visser won na felle sprint in de wielerronde van Beverwijk 'i Moren en scooters COR 0LY COR 0LY HAVENBERICHTEN Nieuwe garage in Beverwijk geopend Uitbreidingen bij Hoogovens OPRUIMING SPOTPRIJZEN Plastic Herenjassen DONDERDAG 20 JULI 1961 9 bij ons betekent MOOIE MODERNE SCHOENEN voor Faillisementen LEDERKLEDING VELDHUIS KAMGAREN COSTUUMS 66.— KAMGAREN PANTALONS 15.— POPLIN REGENCOATS 31.15 BEIGE HEREN SPORTJACKS 15.— VAKANTIEAANBIEDING alle naden gelast alle maten O J mèt etui a»»vO Alle dagen nieuwe koopjes! (vooral ook in jongenskleding en -modes) KLOOSTER5TR. 33-35, BEVERWIJK Puch Vespa Heinkel Zündapp Bella Teleurstellend seizoen voor aardbeienkwekers Cemij breidt uit Kok op Zweeds schip mishandeld Manden aardbeien haalden in Castricum hoge prijs Opzichter bij ongeval aan hand gewond Nieuwe bezems VENTEN ZONDER VERGUNNING Typhoon Zündapp Avada Victoria Avada van 745.- voor van 625.- voor van 785.- voor van 745.- voor De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma ImrLhSurblijspti: 2130 k Handbal In het kader van de sportuitwisseling tussen de handbalvereniging „IJmond" en de handbalafdeling van de Frankforter sportvereniging „Rot Weiss" werden woens dagavond op het sportpark „Watervliet" in Velsen-Noord een drietal wedstrijden gespeeld, waarvoor, ondanks de koude, toch nog een flinke publieke belangstelling was. Aanvankelijk zouden deze wedstrijden zich beperken tot ontmoetingen van de junio renteams en van de reserve-teams. Later bleek, dat ook het eerste herenteam van Rot Weiss (dat dinsdag drie uren oefende) voor een wedstrijd in aanmerking wilde komen; het eerste herenteam van De Blin- kert uit Haarlem werd bereid gevonden om de strijd aan te gaan. De IJmond junioren, die de eerste wed strijd tegen de Frankfort-junioren speel den, kwamen tot een redelijk resultaat, in aanmerking genomen dat de Duitse gasten veel meer zijn ingesteld op snel en vooral ook hard spel, hetgeen in Duitsland blijk baar gewoon is. De IJmonders weerden zich goed, zodat zij met de rust slechts een 23 achterstand hadden. Daarna echter demonstreerden de gasten een nog hoger tempo. De Velsense jongens namen dit snelle spel over. Maar dn kon niet ver hinderen, dat de einduitslag 610 voor de gasten werd. De reserve-teams waren in de volgende wedstrijd aan elkaar gewaagd met vlugge en vooral doortastende aanvallen, maar evenzeer in het spoedig terugtrekken op de verdediging. Zelfs zagen de IJmonders kans om de rust met een 32 voorsprong in te gaan. Na de hervatting maakten de gasten gelijk, echter tegen het einde her nam IJmond opnieuw de leiding (43)). Eerst in de laatste minuut slaagde Rot Weiss er in gelijk te komen (44). Onder leiding van de NHV-scheidsrech- ter Egbert Jonker traden vervolgens de „groten" van De Blinkert en de gasten van Rot Weiss aan voor een zeer snelle strijd van Duitse zijde. De Blinkert kon hierop voorlopig geen antwoord vinden. Reeds na twee minuten kwam Rot Weiss na een ver keerd opstellen van de Haarlemse doelman tot resultaat (01). Ever later was de stand al 02 voor de gasten, voordat De Blinkert met een prachtig schot de uitste kende Duitse doelman verraste. (12). Vlak daarop schoot Rot Weiss weer raak (13), waarna de thuisclub evenzeer succes had (23). De gasten speelden veel sneller en doortastender, maar zij gingen zich te bui ten aan het scoren in de cirkel, hetgeen meer dan eens door de scheidsrechter (waarschijnlijk wegens het hoge tempo en het wel minimale speelveld) niet altijd werd opgemerkt. De Blinkert-doelman had bepaald zijn dag niet. De gasten hadden bij de rust een 410 voorsprong. Daarna vond De Blinkert toch echt wel enige keren staander en lat in de weg bij het uit stekende verdedigen van de Duitse doel man. Aan beide kanten werd een straf- worp genomen. De gasten konden wegens de minder doortastendheid van de tegen standers, die de aanval te lang ophielden, de voorsprong gaandeweg vergroten, zodat zij de Haarlemmers uiteindelijk met 619 een gevoelige nederlaag toebrachten. Voor het begin van de hoofdwedstrijd werd aan De Blinkert een fraaie herinne ringsvaan aan Rot Weiss aangeboden. Zaterdagmiddag om twee uur begint het internationale zevenhandbaltoernooi op het gemeentelijk sportpark aan de Aagtendijk te Beverwijk. In poule A senioren spelen Braunau (Oostenrijk), De Blinkert (Haar lem) en Niloc (Amsterdam). In poule B Advertentie De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 18 juli 1961 geen faillissementen uitgesproken. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 18 juli 1961 ge ëindigd het faillissement van: De N.V. R. A. v. d. Schoot's Bloembol- lenhandel en Kwekerij te Hillegom, uitge sproken bij vonnis d.d. 13 augustus 1935. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, ad vocaat en procureur te Haarlem aan de Nieuwe Gracht 11. Bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 18 juli 1961 is de op 13 juni 1961 aan: Adrianus Gerardus Wassenaar, van beroep woninginrichter, wonende te Haarlem aan de Muiderslot- weg 115 en zaakdoende te Haarlem aan de Kruisstraat 22, de voorlopige surséan ce van betaling ingetrokken. Bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, van 11 juli 1961 werd gehomologeerd het accoord, aange boden in het faillissement van: Max Gos- schalk, van beroep groothandelaar in lom pen en materialen, te IJmuiden, gemeente Velsen aan de Ampèrestraat 27, uitgespro ken bij vonnis d.d. 4 april 1961. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Ram- bonnet. Curator: mr. J. Roggeveen, advocaat en procureur te Haarlem aan de Nieuwe Gracht 11. komen uit Concordia (Haarlem), Rot Weiss (Duitsland) en IJmond, en in poule C Niloc 2 ei Rot Weiss 2. De Blinkert, Rot Weiss en IJmond spelen een poule voor jongensjunioren en voorts is er een poule voor meisjes-junioren met De Blinkert 1 en 2 en IJmond 1 en 2. Korfbal Hoewel de korfbal voorlopig nog ver geten in een hoekje zal liggen, werpt de nieuwe competitie toch al weer haar scha duw vooruit. Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging „Watervliet", dat na een jaar in de eerste klasse van de KNKB te hebben ge speeld is gedegradeerd, zal in het komende seizoen voor de KNKB uitkomen in de tweede klasse A. In deze afdeling zijn verder ingedeeld: Amsterdam-Zuid, Hespa, KVD, MEO, Wit- tenburg (alle Amsterdam), Nieuw Flora en Oosterkwartier (beide Haarlem), en Vogel (Utrecht). In de reserve tweede klasse A van de KNKB speelt Watervliet 2 de nieuwe com petitie met Blauw Wit 3, DDV 2, LUTO 3, Rohda 3, Swift 3 (alle Amsterdam), Koog Zaandijk 3 (Koog Zaandijk), Oosterkwar tier 2 (Haarlem) en Samos 2 (Utrecht). De indeling van de teams voor de Haar lemse Korfbal Bond zal later worden be kend gemaakt De Watervlieters hebben het voornemen om in de tweede helft van augustus enige propaganda- tevens oefenwedstrijden te spelen op een terrein aan de Wijk aan Duinerweg te Beverwijk. Vermoedelijk zal de vereniging „Haarlem" als tegenstand ster fungeren. Neptunus De tweede neutrale korfbalvereniging in Velsen, „Neptunus", die tw 2 maanden ge leden werd opgericht, kan de toekomst met goede verwachtingen tegemoet zien. Be' halve een eerste senioren-twaalftal, kan Neptunus al drie aspirantenteams samen stellen. Deze IJmuidense korfbalclub kan echter best nog een aantal jongens gebrui ken. Met de training op het Triabasveld aan de Kennemerlaan gaat het uitstekend. Neptunus heeft zich inmiddels voor het deelnemen aan de nieuwe competitie in komende seizoen gemeld. Om deze compe titie behoorlijk geoefend te kunnen be ginnen, gaat Neptunus zondag met één en één aspirantenteam naar Zandvoort voor vriendschappelijke wedstrijden tegen de korfbalclub Zandvooi Het Neptunus- bestuur vraagt ieder aan die in neutraal verband het korfbalspel wil beoefenen en spelen contact op te nemen met de secre taris, de heer J. van Aken, IJmuiderstraat- weg 79, IJmuiden-Oost. Wielersport Aan de ronde van Castricum, die aan staande zondag verreden wordt, zal een ronde voor adspiranten voorafgaan, zij zul len te 1 uur starten. (40 deelnemers). En kele favorieten: R. Troost uit Zaandam, die al enkele goede resultaten heeft ge boekt dit seizoen; De Wit uit Wormer; Vis ser uit Zaandam. De nieuwelingen, onge veer 60 in getal, starten te 1.45 uur en hierbij zijn de Castricummer N. Lute, de Heemskerker De Ruyter en Van der Velde uit Limmen grote favorieten. Bij de amateurs verschijnt ook een Cas- tricummer aan depart: Frgns T Klardie,. teruggekeerd uit dé'Wdst rWSar hij d*e" mi litaire dienstplicht heeft vervuld. Overi gens zal hij wel zwaar worden belaagd door renners als N. N. Post (broer van'de bekende Peter Post) uit Amsterdam, Tel en Van Dijk uit Zaandam, Van der Leek uit Enkhuizen, Roele uit de Rijp en Van Dijk uit Lisse (die winnaar werd van de Cross-Country.) Ook Dokter uit Halfweg en Pronk uit Warmenhuizen verschijnen aan de start en het zal geen gemakkelijke zege worden voor de winnaar. De amateurs starten om 3.15 uur en rij den om de tien ronden ook nog voor een klassementsprijs. Bij Hotel Lefering zullen de deelnemers de rugnummers kunnen afhalen en hier zullen na afloop ook de prijzen worden uit gereikt. Voetbal Voor het komende seizoen is de indeling van de tweede klasse vastgesteld. Het Cas- tricumse Vitesse heeft het hierbij' op te ne men tegen oude bekenden als Alcmaria Victrix, West Frisia; Purmersteyn; QSC; de Kennemers; VVB; Zandvoortmeeuwen en WA, Daarnaast zullen er nieuwe clubs zijn in deze afdeling. Deze nieuwe clubs zijn de gepromoveerde ploegen van Velsen; en SDW (Amsterdam west) en voorts DWV uit Amsterdam noord. Ongetwijfeld echter zal Vitesse haar best doen om in het 8ste lustrumjaar te trach ten het eerste klasserschap te bereiken. En dit zal misschien ook wel mogelijk zijn wanneer de in de afgelopen competitie geblesseerd geraakte spelers allen weer aan de start zullen kunnen verschijnen. Voor de nieuwe competitie aanvangt, zul len eerst nog enkele vriendschappelijke wedstrijden worden gespeeld. Zo gaat het eerste en tweede elftal van Vitesse op 20 augustus naar de Beverwijk- se club DEM en bezoeken deze beide elf tallen zondag 27 aug. het Haarlemse TIJBB Op 3 september spelen het eerste en tweede team tegen de, uit het betaald voetbal teruggekeerde, ploeg van Zeist. Op 10 september zal de nieuwe competi tie een aanvang nemen. Advertentie PRACHTIGE OOK VOOR HEREN Breestraat 12 - Beverwijk - Telef. 5629 „STEM DES VOLKS" Op een bijeenkomst van de arbeiders zangvereniging „De Stem des Volks" te Heemskerk werden de plannen besproken die men heeft voer het nieuwe seizoen. De repetities beginnen weer op 17 augus tus. Het koor is uitgenodigd op te treden op een begroetingsavond voor nieuwe in woners. Waarschijnlijk zal dit in oktober plaats vinden. Het bestuur heeft plannen om concerten te gaan geven in ziekenhuizen, sanatoria en tehuizen voor ouden van dagen. Advertentie Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Liberty van Nifty; Henny, Sundsval; Bolt, Delfzijl; Pe regrine, Dagenham; Ladon, Rotterdam; Christa Tieleman, Kotka; Nias, Antwerpen; Margrit Gor- thon, Lulea, erts voor IJmuiden; Borde, Thames; Selvik, Londen; Jan Kreumer, Colchester, ledig IJmuiden; Scheldestroom, Londen; Jean E, Lon den; Spaarnestroom, Dagenham; Jans, Londen; Clytoneuj, Hamburg; Stoerdiek, Karlstad; Adm. De Ruyter, Shoreham; Cornells, Kristinestad; In- victa, Baie Comeau; Artillero, Hamburg; Martha Ahrens, Hamburg. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Theodora van Kopenhagen; Catharina Sartori, Hamburg; Kyle Queen, Manchester. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Novian Coast naar Londen; Sulev, Rotterdam; Mosel, Hamburg; Cartagena Des Indeas, Le Havre; Kap- tajn Nielsen, Noordzee; Krautsand, Immingham; Glyfada, Lulea, ledig van IJmuiden; Hoogkerk, Marseille; Annie Hennie, Southampton; Tarfala, Narvik; Triton, Poole; Dankwart, Graasten; Grebbestroom, Hull; Marie, Neuhaus; R. E. Frit- zen, Lulea, ledig van IJmuiden; Visten, Delfzijl; Calchas, Hamburg; Aino, Kotka, ledig van Vel sen; Bodenstein, Bremen; Plato, Rotterdam; Ga- bonkust, Antwerpen; Cresta, Archangel, ledig van Zaandam; Bohus, Randers; Peregrine, Har lingen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Trito naar Rotterdam; Dido, Rotterdam; Hestia, Rotterdam; Panther, Rotterdam; IJstroom, Plymouth; Ardeas, Rotterdam Zilveren priesterjubileum Op vrijdag 18 augustus zal pater Ed. Hollink -te Heemskerk zijn zilveren prfesr- terfeest herdenken. Sedert september 1955 is pater Hollink werkzaam in onze ge meente. Eerst wei. hij belast met het vrouwelijk jeugdwerk, later werd hij derde kapelaan. Op de dag van het feest zal de pater afwezig zijn. Door de parochie worjit het feest «evierd op zendag 20 augustus. Advertentie Teruggehaalde en ingeruilde Ook nog enkele BROMFIETSEN BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK De burgemeester van Beverwijk, de heer J.G.S. Bruinsma heeft woensdagmid dag een nieuwe garage geopend, die is ondergebracht in de pas gereedgekomen torenflat aan de Warande. Het betreft hier de garage van de heer A. van Kuyk, die zijn bedrijl' in 1955 aan de Wijkermeerweg is begonnen onder de naam n.v. Beverwijks Automobiel Bedrijf. De heer Van Kuyk is in het automobiel bedrijf een bekende persoonlijkheid. Van af zijn zeventiende jaar reeds is hij in deze branche werkzaam en heeft hij tal van leidinggevende functies ook in Amerika bij Ford vervuld. Het was dan ook niet verwonderlijk dat zovelen uit den lande gisteren naar Bever wijk waren gekomen om de officiële ope ning van de grote garage bij te wonen. Burgemeester J.G.S. Bruinsma prees de goede naam van de heer Van Kuyk en de goede service die zijn bedrijf verleent. De burgemeester stelde dat de behoefte aan garages toeneemt, omdat de verkeers stroom steeds dikker wordt. De heer Bruinsma prees de goede band van de heer Van Kuyk met zijn personeel. In dit verband wees de heer Van Kuyk erop, dat hij een belangrijk deel van de netto-winst voor het personeel bestemt in de vorm van tantième. „Van de over winst laat ik geen broodje goud gieten, maar laat het ten goede komen aan het bedrijf", aldus zei hij. In de nieuwe garage is gelegenheid zelf zijn auto te wassen waarbij men gebruik mag maken van reinigingsartikelen. Ge durende de maand augustus kan men dit zelfs gratis doen. Voorts zijn er tal van de nieuwste modellen auto's uit Amerika, Engeland en Duitsland, te kijk gezet. Na een felle eindsprint met Wim van Dok en de steeds meer op de voorgrond tredende Henk Peters, waarbij het ver schil maar enkele banddiktes bedroeg, is de Santpoorter Coen Visser erin geslaagd om de Ronde van Beverwijk voor ama teurs en onafhankelijken, die woensdag avond door de rennersclub „Kennemer- land" in het sportpark „Adrichem" werd verreden, in zijn voordeel te beslissen. Sa men met de sterk rijdende Maarten den Outer, Bert de Reus, Leo Hermens en Cok Dullemans waren deze drie felste strijders om de hoofdprijs 'n volle ronde uitgelopen op het peloton. Er is in deze avondronde van Beverwijk, waarvoor de belangstelling weer enigszins tegenviel, volop strijd geleverd door de renners. In het begin waren vooral Den Outer, die al meteen na de start een uit looppoging ondernam, Frakking, Timmer en Tel het meest actief om een afschei ding te verkrijgen in het 58 man sterke pe loton, maar deze vroege demarranten kre gen daartoe geen enkele kans. Daarvoor waren hun acties te individueel van opzet Meer succes hadden Dullemans, Helsloot en De Reus. Zij wisten na amper een half uur koers te ontsnappen en daarbij 'n paar honderd meter voorsprong te veroveren Toen die voorsprong echter bedenkelijke afmetingen verkreeg voor het peloton, kwamen ook Cees Lute, Van Dok, Her mens, Henk Peters en Steenvoorden in ac tie. Deze achtervolgers konden zich bij de drie aanvoerders aansluiten en met zoveel favorieten op het voorplan, waren de pe lotonrijders op slag kansloos. Alleen Vis ser en Den Outer slaagden er nog in om de voortijlende kopgroep, waarin Steen voorden zich niet kon handhaven, te be reiken. Meer animo Een door Lute gewonnen premiesprint die door de jury ongeldig werd verklaard omdat Peters in deze sprint De Outer ge hinderd zou hebben, was er de oorzaak van dat streekfavoriet Cees Lute er zon der meer de brui aan gaf. Tot grote te leurstelling van zijn vele supporters stapte hij van de fiets en verdween naar de kleedgelegenheid. Door het opgeven van de sterke Lute bleken de overige aanvoerders er opeens meer zin in te krijgen om de ontsnapping voort te zetten en vooral Visser liet zich steeds meer op kop van het vluchttroepje zien; hij was ook de eerste renner die het peloton te pakken kreeg en daarmee een vette premie verdiende. Kort voordat de acht vluchtelingen het tot 25 man geslort- ken peloton „dubbelden" waren Tel Krabbenbos, Boogaard, Timmer, Stam en Hermans daaruit ontsnapt. Deze zes jagers hebben nog van alles geprobeerd om ook een ronde uit te lo pen, maar in die opzet zijn zij niet ge slaagd, want Visser, Van Dok, Peters, Den Zoals we al gemeld hebben, is de laat ste aardbeienveiling in Beverwijk dinsdag gehouden. Voor de meeste kwekers, die een goed aardbeienseizoen hadden ver- Wacht, is het een teleurstelling geworden Volgend jaar zullen de Beverwijkse aard beienveilingen naar alle waarschijnlijk heid niet meer aan de Breestraat gehou den worden, want dan zal, naar gehoopt wordt, het nieuwe veilinggebouw in ge bruik kunnen worden genomen. Voor de laatste doosjes aardbeien be stond woensdag veel animo er werd tot 74 cent per doosje betaald, terwijl men voor de sloffen rond de 3 per slof neer telde. De kwekers die de komende dagen nog aardbeien plukken veilen die tijdens, of direct na de groentenveiling. De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: andijvie 7-14; bloemkool 34-88; sla 4-10; spinazie 48-80; sperziebonen 85-135; snijbonen 120-215 doperwten 34-87; bospeen 28-47; waspeen 19-44; prei 28-43. De raad van beheer van de Cemij heeft haar goedkeuring gehecht aan een aan tal belangrijke uitbreidingen. Door de bouw van een nieuwe cementmolen zal de productie te IJmuiden worden verhoogd van 750.000 ton tot circa 900.000 ton cement per jaar. De nieuwe molen komt naast de molen nummer een te staan. Het molen- gebouw moet daarom met circa 10 meter worden verlengd. De opslagterreinen voor grondstoffen zullen worden vergroot, de si lo's, en de haveninstallaties worden ook uitgebreid. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Huibert J. W., z. van J. W. Bruggeman en A. Spoelstra; Monique, d. van G. M. Heemskerk en S. Kuipers; Jaco bus H. W M., z. van J. F. W. M. Zwager en M. J. Schelvis; Sylvia M„ d. van J. L. Rand en W J. C. van der Zijl; Hermanus H. W. M„ z. van H. H. Duiker en C. J. Koks; Rudolf, z. van W. J. de Ligt en J. C. van der Schans; Felix H., z. van L. Bout en C. J. Hendriks; Koert, z. van G. Wie- ringa en A. C. de Groot; Wilhelmus H., z. van C. J. van der Horst en J. J. Ooms; An ton H z. van C. Kuiper en G. C. Agter- berg; Cornelis P. J„ z. van N. A. Zoontjes en M. Haaker; Petrus J. M., z. van H. Voor- meer en A. A. M. 't Hoen; Johanna A. B„ d. van J. C. Knikking en B. J. Dobbelaar; Annetta, d. van J. Bosscher en C. A. M. Vrouwe; Constance F., d. van P. W. Bo- telho en D. J. Ponder; Ellen, d. van G. J. Boerlage en M. A. H. van Deursen; Mar- tje, d. van W Kremer en T. Aard erna; Linda I., d. van J. N. Otte en S. H. Wijling. ONDERTROUWD: P. de Reuver en M. Breebaart; N. J. van Houten en L. van der Maarel; J. Plukkel en K. van Balen; L. de Wit en E S. Janssen; J. Zandvliet en M. C. Duin; P. Helemigh en G. A. Berghuis; J. Warink en M. Roskam; F. F. J. Vlees houwers en A. J. M. Eijking; C. J. van Lieshout en F. van der Wateren; C. Kooij en J. van Weering; T. Kuiper en A. C. Verhoef; A. van den Berg en D. R. Gra- pendaal. GETROUWD: P. van Haaften en M. A. Hoogewerf; M. B. de Nijs en C. C. Eist; J. J. Spek en A. E. H Derks; H. M. van Oost en G. A. Lomans; P. J. Eeuwijk en M. C. Feij; W. R. van Olden en J. P. Goossens; L. G. in 't Veldt en J. Niesten; J. Rol en H. A. Poerstamper. OVERLEDEN: A. J. Janse, 65 j., geh. met C. Beentjes; A. IJff, 77 j. geh. met T. Winter; A van Eerde, 50 j„ geh. met S. Kramer; P. Kwakernaat, 61 j., geh. met A. C. Koeman. Outer, De Reus, Hermens en Dullemans Helsloot kreeg een inzinking en moest zijn voorsprong volledig prijsgeven ble ven in het peloton de toon aangeven. Angst vallig bleven de zeven koplopers elkaar bewaken en elke ontsnapping werd met een in de kiem gesmoord. Een eindsprint moest ten slotte de beslissing brengen en daarbij stoven Visser, Van Dok en Peters in deze volgorde naast elkaar over de eindstreep. Den Outer, De Reus, Hermens en Dullemans moesten zich in die fel be twiste sprint met een ondergeschikte rol tevreden stellen. De uitslag luidde: 1. C. Visser, Sant poort, de 100 kilometer in 2 uur 18 min, en 59 sec.; 2. W. van Dok, Enkhuizen; 3 H. Peters, Heemstede; 4. M. den Outer. Nieuwerkerk, 5. B. de Reus, Velsen-Noord 6. L. Hermans, Nijmegen; 7. C. Dullemans Beverwijk; 8.J. Stam, Rotterdam; '9. J Timmer, Velsen-Noord; 10. F. Tel, Zaan dam; 11. G. Krabbenbos, Haarlem; 12. J v. d. Boogaard, Ter Aar; 13. G. Hermans Amsterdam; 14. H. van Gent, Leiden; 15 J. Schoen, Zaandam. In het uiterste noordwesten van het fa brieksterrein van Hoogovens te IJmuiden maakt men thans een nieuw opslagterrein voor het transportwezen in orde. Dit ter rein zal straks 148.000 vierkante meter groot zijn. De grootste breedte van het terrein is 145 meter en de grootste lengte 300 meter. Er komen vier spoordijken met dubbel spoor. Het terrein is bestemd voor de opslag van grondstoffen die men niet direct nodig heeft. Besloten 'is 'dé Sint'erfabriek met een derde band uit te breiden. Voordat echter met de bouw daarvan kan worden begon nen zullen de sporen ten noorden van de fabriek gewijzigd mbetèn 'wo'rdén. 'Mfddën 1963 denkt men de nieuwe derde Sinter band gereed te hëbbfen. Hoogovens gaat een gasleiding van ze ventien kilometer lengte aanleggen vanaf het regelstation te Heemskerk naar de gas fabriek te Alkmaar. De-leiding zal bestaan uit gietijzeren buizen met een doorsnede van 250 millimeter. De huidige leiding heeft een doorsnede van 150 mm. De werkzaam heden zijn reeds begonnen Aan boord van het Zweedse vracht schip „Rote", dat in de Coenhaven in Am sterdam ligt, is de 40-jarige kok C. E. Johanson uit Farber in Zweden tijdens een vechtpartij door de 60-jarige tweede stuurman M. S. zo mishandeld, dat hij met een grote wond aan zijn linkerarm in het Wilhelminagasthuis moest worden op genomen. De stuurman is door de politie aange houden. De onenigheid ontstond tijdens de maal tijd, toen de stuurman enige opmerkingen maakte over de door de kok opgediende vis. Voor de doosjes aardbeien werd woens dag een zeer goede prijs betaald op de veiling van „Ons Belang" te Castricum. Hoewel er ook enkele partijtjes voor 29 cent per doosje weggingen, kwamen de meeste toch boven de drie kwartjes uit en noteerden enkele zelfs tot 81 cent. Voor de manden werd 4.20 betaald. Deze hoge prijs is in de afgelopen weken nog niet vaak voorgekomen. Op de groentemarkt zakten de sperzie bonen heel wat in prijs. Er kwamen nu geen hogere noteringen voor dan 1.25 per kilogram. Tuinbonen liepen op tot 43 cent. Bospeen bleef gelijk aan de prijs van de voorgaande veilingdagen en de bloemkool zakte weer iets. Dus een schommelende markt wat de noteringen betreft. De zwarte bessen gin gen nog iets de hoogte in. De noteringen waren: aardbeien per mand 310-420, per doosje 29-81; zwarte bessen 310-340; rode bessen 240; klapbes sen 160-220; doperwten 40-71; sperziebo nen 110-125; tuinbonen 14-43; uien per stuk 3; capucijners 45-67; sla 3V2-4; bos peen 18-28; peulen 15-50; bloemkool 11-53 komkommer 16; waspeen 38; boskroten 8 Om ongeveer half een is woensdagmid dag op een bouwwerk aan de Lange Nieuw straat in IJmuiden een bedrijfsongeval gebeurd, waarbij een 28-jarige opzichter ernstige kwetsuren aan zijn hand opliep. Bij de montering van een torenkraan schoot een kabel los, waardoor de kraan werd opgelicht. Een badding viel weg onder het gevaar te en de kraan zakte terug waarbij de hand van de opzichter bekneld raakte. Hij is door een wagen van de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis gebracht. PBNA-CURSISTEN BEHAALDEN DIPLOMA'S De heren M. J. Kossen en G. A. M. Swart, respectievelijk uit Heemskerk en IJmuiden, hebben onlangs het PBNA-di ploma voor chemisch vakman a behaald. De neer J. Keur uit Velsen en de heer C. M. Kleverlaan uit IJmuiden hebben respectievelijk hun PBNA-diploma voor aspirant-elektronisch opzichter en basis opleiding bedrijf technicus chemische in dustrie behaald. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Nicolaas Petrus Plechelmus, z. van P. H. Veldt en C. Th. Rodenburg; Elisabeth, d. van R. Huisman en G. Vaal- burg; Willibrordus Christiaan Gerardus, z. van W Breetveld en M .M. Hofland; Si mon Jan, z. van J. van den Berg en A. Plug; René, z. van J. A. Huisman en G. H. Wight. GETROUWD: A. H. Bastiaan en B. Mallée; P. van den Kommer en R. Steen voorden; T. Roodenburg en E. Handgraaf. DUITSE MATROZEN STALEN FIETSEN Leden van de bewakingsdienst van de Hoogovens hebben woensdag twee Duitse matrozen uit Hamburg aangehouden die op het Hoogoven-terrein een dames- en een herenrijwiel hadden gestolen. Na een verhoor door de Velsense politie zijn beiden weggezonden. W 7''"* In het raam van de landelijke actie „Opgeruimd staat netjes" is een ploeg werkstudenten, gestoken in hagelwitte kleding, begonnen met het schoon houden van het plein rondom het Nationaal Monument en het Damplein in Amsterdam. Uit de foto blijkt wel dat het oude Nederlandse spreekwoord nog altijd niets aan kracht heeft ingeboet. De Velsense politie heeft woensdag pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee dames uit Amsterdam die zonder vergunning ventten met zeep. De baten, aldus deze dames, zouden gedeeltelijk ten goede ko men aan de Nederlandse Stichting voor het gebrekkige kind. De politie maak te éveneens proces-verbaal op tegen twee Amsterdammers (31 en 25 jaar oud) die zonder vergunning brievenstandaards aan de man trachtten te brengen. Zij sug gereerden hierbij dat zij werkstudenten waren. NAAR SLOPER In de nacht van woensdag op donderdag is de sleepboot Friesland van het bureau Wijsmuller in IJmuiden aangekomen met een landingsvaartuig en een lichter die beide bestemd zijn voor de sloper in Zaan dam. Het landingsvaartuig is afkomstig uit Birdham, de lichter komt uit Ports mouth. Advertentie Nog enkele overjarige BROMFIETSEN Haast u. want 6e voorraad raakt op BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7 00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de kinde ren. 10.05 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nieuws 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Sopraan en piano. 14.45 Gram. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de zieken.'16.30 Te nor en piano. 17.00 Boekbespr. voor de jeugd 17 15 Kmderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. 18.30 Gram. 18.45 Gram. 18.50 Regeringsuitz.Het ?praat-'e van H' A- van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.30 Polit. lezing 19 40 voor de soldaten. 20.30 Lichte muz. .("uz: 21-40 Godsd. gedachtenwisseling. 21.55 Utrechts stedel. ork. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Concertgebouwork. 23.10 Het se- l?nn *T°ver de Kerk' lez*ng. 23.20 Gram. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA' 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO ,ta„ 23.00—24.00 VARA. VARA: I 00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.40 Voor de kinderen 9 00 Gymn voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10 00 U(1 en het andere, litteraire lezing. 10.05 Morgen wijding. VARA 10.20 Holland Festival 1961 Ca- n n°nnv "CT,',e Hilversum 10.30 Metropole-ork. «■«Voor de kleuters. 11.15 Madrigaalkoor. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12 20 Rege ringsuitz voor de landbouw. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded 12 33 Sport en prognose. 12.50 Ca- m os U -00 Nleuws- 13.15 Meded. en gram. w in VnnrS.erL Aé30nDonsmuz- 14 00 Kinderkoor. l4^? tV?°Idr- l4-40 Holland Festival 1961: Instr. sextet. 15.05 Liedjes en: Koek en ei, hoorsp. (deel 17 nn v 0 Gram- 16-30 Voor de zieken. 17 00 Voor de jeugd. 17.25 Gram. 17.50 Act. 18 00 Nieuws. ,8.15 Vlaamse notities 18.20 Lichte muz. lifS* PV£?„esT de Praatje. 19.00 Voor de fl T 6 Lichte muziek. VPRO- 19 30 Het platteland nu rep. 19.45 Op bezoek bij anderen, gespr. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20 10 Film praatje 20.20 Lichte muziek. 20.35 Onderwijs als vÏ»'a le„z,m„f' 2°50 Wereldfederalisme, lezing. VARA 21.00 Gram. 21.55 Litterair progr 22 15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO- 2240 ,ta J'„jd i?„de„ hand> lezinS- 22.50 Dagsluiting. VARA: 23.00 Social, nieuws in Esperanto 23 10 Muziek-revue. 23.55—24.00 Nieuws BRUSSEL. 324 m. ,A2.°6 Nieuws- 12-02 Ork.conc. 12.30 Weerbericht 4 00 rw.m' 13'°1? frleu.ws- -13-15 Voor de soldaten: ifi'nn rf® en beI,c»™°ïï?nc- 15-30 Klass. muziek. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muz. Gevar. muz. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nieuws. i?-?2 TG.ey?T- muz- 20 00 Ork.conc 22.00 Nieuws. 97« oTene„?luz- 23 00 Nieuws. 23.05 Lichte muz. 23.5524.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel, lezing. 20.30 Eind- VOOR VRIJDAG „NJ®; 20.00 Weekjournaal en weeroverz. NCRV: 20.30 Spaanse dansen. 20.55 Van man tot man, documentair progr. 21.20 Liedjes. 21.30 Actueel programma. 22.05 Dagsluiting

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9