tijd om een Alleen slecht weer kan de Haarlemse honkbalweek nog doen mislukken Xerxes officieel ontvangen Zondag is de wielerronde van Haarlem in v. d. Aartsportpark tijd om een te rollen! tijd om een te rollen! Enorme belangstelling voor strijd om „Gouden Zweep" Geen landing van parachutisten Heidi Schmidt de sterkste op floret Programma voor Honkbalweek Mooi Maarse won vierde zeilrace Hoge transfers in Engeland Andriessen naar De Graafschap Linksbuiten van Surinaams elftal (Chirill) komt naar de Racing NeVoBo nog steeds niet uit de moeilijkheden Deelnemersveld met grote moeite teruggebracht van 26 op 17... Loting toptennis in Noordwijk De Flamingo's veertig jaar gg VRIJDAG 21 JULI 1961 15 De Vierdaagse Gijs Nass (VVV) stopt met voetballen Kerkhoffs naar PSV Barassi kandidaat president FIFA Grotere prijzenpot in Zweedse voetbaltoto Mm i r i i - De Stichting Sportweek Haarlem, die de organisatie van de Haarlemse honkbal- week in handen heeft, is met de voorbe reidingen klaar! Er bestaat maar één grote zorg en die betreft het weer! Een zeer moeilijk punt was de opening op zaterdag middag, waarvoor geen enkel muziek korps beschikbaar was. Donderdagavond echter heeft men de kunstkring „Apollo" uit Spaarndam bereid gevonden om met een drumband en trompetters de opening meer fleur te geven. „Als het maar niet regent", zeggen de bestuursleden van de Stichting Sportweek Haarlem op elke vergadering. En inder daad, mochten een of meer wedstrijden verregenen, dan komt vooral de wedstrijd commissie voor moeilijke beslissingen te staan. De avond wedstrijden brengen om beurten het Nederlands team en twee Amerikaanse teams in het veld. Als er een wedstrijd van het Nederlands team verregent, is het onmogelijk, om deze wedstrijd op I een middag te la ten inhalen, aan gezien de meeste Nederlandse spe lers geen vakantie hebben. De wed strijd tussen twee Amerikaanse teams verzetten is een zeer moeilijke ;aak, zodat de pro blemen van de wedstrij dcommis- sie, die bestaat uit de heren Van Dee- nen, Baas en J. Hartog, niet gering zijn. De overige zaken zijn prima geregeld. Er is al het mogelijke gedaan om het de tachtig buitenlanders zo goed mogelijk naar de zin te maken. De ploegen zijn on dergebracht in Bloemendaalse hotels. Alle spelers worden voorzien van alle mogelijke gegevens over Haarlem en omgeving. Tij dens de honkbalweek staat een bus gereed, om de ploegen ten allen tijde naar of van het speelveld te kunnen vervoeren. Woens dag 26 juli worden de spelers officieel op het stadhuis in Haarlem ontvangen. In het honkbalstadion wordt koortsach tig gewerkt om alles tijdig in orde te krij gen. Het scorebord is gereed, de vier tri bunes eveneens. Er zijn nu 2500 zitplaatsen beschikbaar. Ook het kleedhuis kan za terdag in gebruik worden genomen, al zal er vandaag nog hard aan gewerkt moeten worden. Voor de deelnemers aan de Haarlemse honkbalweek zijn vele prijzen beschikbaar. De winnaars van het toernooi komen in het bezit van de „Haarlem-Cup", beschik baar gesteld door het gemeentebestuur van Haarlem. De tweede prijs is de „Sport week-Cup". Verder zijn er prijzen voor de beste Amerikaanse ploeg en het beste Europese team. Er zijn ook persoonlijke prijzen: de beste hitter, de beste pitcher, de meest waardevolle speler, de beste coach en scheidsrechter komen voor medailles in aanmerking. a De landing van de Belgische parachutis ten in de Ooy-polder bij de Waal de laatste jaren de spectaculaire „ouverture" van de Nijmeegse Vierdaagse zal dit jaar niet doorgaan. Dat was 't belangrijkste nieuws, dat majoor b/d J. N. Breunese, lei der van de marsen, donderdag op een pers conferentie in Nijmegen bekend maakte. Aan deze 45ste internationale vierdaagse afstandmarsen, die van dinsdag 25 tot en met vrijdag 28 juli worden gehouden, zul len 13.551 wandelaars deelnemen. Zij ver tegenwoordigen een recordaantal van 18 landen, t.w. West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Israel, Luxemburg, Lybië, Nieuw Zeeland, Noorwegen, Pakistan, Zuid Afrika, Spanje, Ver. Staten, Zwitserland, Australië, België, Canada en Nederland. De Olympische kampioene Heidi Schmidt (Did.) is donderdagavond bij de wereld kampioenschappen schermen in Turijn kampioene geworden op floret. In de fi nale behaalde zij zes overwinningen en moest zij slechts éénmaal een tegenstand ster feliciteren. De uitslag van de finale-pool was: 1. Heidi Schmidt (W.-Dld) 6 overw., 1 neder laag; 2. Alexandra Zabelina (Rusland) 5 overw., 2 nederlagen; 3. Rostvorova (Rus land) 4 overw., 3 nederl., 15 ontv. treffers; 4. Gorokova (Rusland) 4 overw., 3 nederl., 18 ontv. treffers; 5. Szabo-Orban (Roem.) 4 overw., 3 nederl., 22 ontv.. treffers, 6. Juhasz (Hong). 3 overw., 4. nederl., 7. Ias- sukovich (Rusland) 1 overw., 6 nederl., 24 ontv. treffers; 8. Sakovits (Hong), 1 overw., 6 nederl., 26 ontv. treffers. Het programma voor de internatio nale honkbalweek in Haarlem (22 tot 30 juli) is als volgt: Zaterdag 22 juli aanvang 16.30 uur Chateauroux SabresKieviten. Zondag 23 juli aanvang 10.00 uur Wiesbaden FlyersLondon All Stars; 15.00 uur Kieviten—Mannheim Knights. Maandag 24 juli aanvang 11.00 uur Chateauroux SabresMannheim Knights; 17.30 uur Alconbury Spartans Wiesbaden Flyers. Dinsdag 25 juli aanvang 11.00 uur London All StarsChateauroux Sa- bres; 17.30 uur Alconbury Spartans Kieviten. Woensdag 26 juli aanvang 11.00 uur London All StarsMannheim Knights; 17.30 uur Wiesbaden FlyersChateau roux Sabres. Donderdag 27 juli aanvang 11.00 uur Alconbury SpartansLondon All Stars; 17.30 uur Wiesbaden FlyersKieviten. Vrijdag 28 juli aanvang 11.00 uur Mannheim KnightsWiesbaden Flyers; 17.30 uur Chateauroux SabresAlcon bury Spartans. Zaterdag 29 juli aanvang 10.00 uur Mannheim KnightsAlconbury Spar tans; 15.00 uur KievitenLondon All Stars. Zondag 30 juli aanvang 15.00 uur American All StarsEuropean All Stars. Donderdagavond zijn de eerste deel nemers aan de Haarlemse Honkbalweek gearriveerd. Het waren de manager en coach van de Chateauroux Sabres. Ma nager Mini was verrukt over Neder land: „Wat een prachtig land! Ik ken de het al, want ik vloog er om de week over heen in een Flying Fortress. Dat was in 1943. Van de grond af gezien is Nederland net zo mooi als vanuit een vliegtuig!" De Nederlander Wim Maarse heeft don derdagmorgen de vierde race voor het Europees kampioenschap eenmanszwaard- boten (Finnjollen), dat in de Mecklen- burgse Bocht bij Warnemünde wordt ge houden, gewonnen voor de Fransman Yveslouis Pinaud en de Oostenrijker Rau- daschl. De Oostduitser Walter Gartner, die na drie races de leiding had, gaf in de vierde race, na één ronde te hebben gezeild, op. Hij verspeelde daardoor de leiding in het klassement. Deze is nu in handen van de Oostenrijker Hubert Rau- daschl. Na meer dan vier uur praten besloot de jury de Fransman Pinaud, die als tweede was geëindigd, te diskwalificeren, omdat hij één van de boeien had geraakt. De uitslag werd daardoor: 1. Maarse (Ned.) 1215 punten; 2. Raudaschl (Oostenr.) 914 pnt.; 3. Andersson (Zweden) 738 pnt.; 4. Kuhweide (W.-Dld.) 613 pnt.) 5. Tschut- schelow (Rusl.) 516 pnt. Na vier races bezet Maarse nu de derde plaats in het algemeen klassement achter de Oostenrijker Raudaschl (3480 pnt.) en de Zweed Andersson (2936 pnt.). Wim Maarse heeft 2860 pnt. De Westduitser Kuhweide staat vierde met 2811 pnt. „Het is voor mij een bijzonder voorrecht om binnen zes weken tijds een tweede Rot terdamse club te kunnen feliciteren met het behalen van het landskampioenschap voetbal", zo zei donderdagmiddag de lo co-burgemeester van Rotterdam, de heer J. U. Schilthuis, tijdens een officiële ont vangst, welke het gemeentebestuur van Voetbal Rotterdam de nationale kampioen der amateurs, Xerxes, aanbood op het ge meentehuis. Anderhalve maand geleden had de heer Schilthuis ook al Feijenoord gecomplimenteerd met het behalen van een landstitel. De receptie werd onder meer bijgewoond door de heren A. L. M. Schroder, voorzit ter van de K.N.V.B., L. Brunt, secretaris penningmeester van de K.N.V.B., Dirk Nijs, bestuurslid en J. C. Brinckman, secreta ris van de landelijke bond van amateur verenigingen en „good old" Wim Lagen- Manchester City dat voor de verkoop van Dennis Law aan Torino (Italië) on geveer een miljoen gulden ontving, is op het ogenblik betrokken bij enkele opzien barende transfers in Groot-Brittannië. In het begin van deze week werd de talentvolle Peter Dobing van Blackburn Rovers aangetrokken voor ruim 350.000 gulden en donderdag werd kanthalf Bobby Kennedy aangekocht van het Schotse Kil marnock voor het lieve sommetje van ruim 450.000 gulden een van de hoogste bedragen die ooit bil een transfer tussen twee clubs in Groot-Brittannië werd neer geteld. Op het bekende parcours in het „Van der Aartsportpark" houdt de Haarlemse wielerclub HSV „De Kampioen" zondag 23 juli voor de tweede keer een Ronde van Haarlem voor amateurs en onafhan- kelijken. Nagenoeg alle plaatselijke en streekfavorieten zullen in deze ronde, die voorafgegaan wordt door wedstrijden voor aspiranten en nieuwelingen, van start gaan. Onder de 63 ingeschreven amateurs en onafhankelijken, die zondagmiddag naar het sportpark in Haarlem-Noord komen, bevinden zich de Heemsteedse favorieten Piet Steenvoorden en Henk Peters, de Santpoorter Coen Visser, vorig jaar win naar en woensdag jongstleden de snelste in Beverwijk, de Haarlemmer Cees Piers, Eddy Riethoff, Tonny Peters, Aad Koo nings, Ben Gieske, Gerrit Krabbenbos, Piet Peters, Tom van Dijk, Aad Straver, Gé Fenn'is, Eddy Sminia, Henk Kiekens en Rein Otte, de Beverwijkers Jan Groot, Henk Castricum en Cok Dullemans, de Badhoevedorper Henny Schouten; Wim van Dok uit Enkhuizen, Anton v.d. Knaap uit Wateringen, de Amsterdammers Dries Hesloot, Freddy van Lachterop en Henk Koopmans, de snelle Hagenaar Rinus Paul Bert Zoet uit Sassenheim, Geb Cuvelier uit Nieuw Vennep, Bert de Reus uit Vel- sen-Noord en nog vele anderen. Voorafgaande aan de strijd der amateurs en onafhankelijken over honderd kilometer waarvan de start om half drie is, zijn er wedstrijden voor aspiranten (start 12 uur) en nieuwelingen (start 1 uur). Onder de deelnemende nieuwelingen, die zestig kilometer moeten rijden, bevinden zich onder meer de Haarlemmers Jan v.d. Horst, Bram Schenk, Marcel Rutte. Serge Handgraaf, Ruud Philippo en Abeltje Dei- num, de sterke Amsterdammer Henk Cor- nelisse, de Beverwijker Bert Weeda, Jan Rasch uit Uitgeest, Wim Griffioen uit Half weg, de Aalsmeerder Joop Hoogland en Harm Ottenbros uit Alkmaar. De heer Schildhuis, locg-burgemeester van Rotterdam, schudt Jan Middeldorp van Xerxes de hand tijdens de officië le ontvangst van het gemeentebestuur van Rotterdam. Verder ziet men de heer Keeven, voorzitter van de Rot terdamse amateurkampioen en de heer Lo Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB. daal, de legendarische middenvoor van de blauw-witten. Voorzitter H. F. J. Keeven van Xerxes sprak in zijn antwoordrede aan de heer Schilthuis nog even over de moeilijkheden, welke de overgang voor de amateurkam pioen van Nederland naar de semiprof- sectie met zich mee brengt. „Maar ik zie het zo: als je op de bovenste trede van de lage ladder bent, moet je verder kunnen stappen op de onderste trede van de ho ge". De heer Keeven getuigde overigens van de bijzonder prettige ervaringen, die zijn club tijdens haar korte verblijf in de amateursectie heeft gehad. Wim Anderiessen (28 jaar), in het afge lopen seizoen bij Ajax door Pronk ver drongen als vaste bezetter van de stopper- spilplaats, heeft een contract getekend bij de tweede divisieclub De Graafschap in Doetinchem. De ruim 40-jarige aanvoerder van de eredivisie-club VVV Gijs Nass, heeft don derdag aan het VVV-bestuur meegedeeld zijn voetballoopbaan te willen beëindigen Nass heeft 25 iaa: in het eerste elftal de kleuren van de Venlose club verdedigd waarvan ruim 15 jaar als aanvoerder. Hij speelde meer dan 650 wedstrijden in het eerste team. Ter gelegenheid van het gou den jubileum var. de afdeling Limburg van de KNVB werd hij als enige speler in Limburg tot lid van verdienste van de afdeling benoemd. Zaterdagavond a.s. zal Nas-s zijn af- scheidswedstriid spelen. De besturen van Sportclub Enschede en PSV hebben donderdagavond volledige overeenstemming bereikt over de transfer van de voorhoedespeler Pierre Kerkhoffs naar de ere-divisieclub uit Eindhoven Over de hoogte van de transfersom wenste men zich niet uit te laten. De Italiaanse Voetbalbond heeft offi cieel bekend gemaakt Ottorino Barassi kandidaat te zullen stellen voor het voor zitterschap van de Internationale Voetbal- federatie (FIFA). Barassi is thans vice-voorzitter van de FIFA en van de Italaanse bond. De ver kiezing van de nieuwe voorzitter zal in september plaats hebben, als het FIFA- bestuur in Londen bijeenkomt. Advertentie ROYAL j ROYAL RCH heeft er schot achter gezet. Nau welijks is de ploeg naar de tweede divisie verwezen of men heeft de koppen bjj el kaar gestoken en wegen gezocht die naar verbetering en dus herovering van het verloren gegane terrein moet leiden. En dus zijn er aankopen gedaan. Behalve een speler van Elinkwijk en een amateur van Zandvoortmeeuwen (beide vrjj jeugdige spelers) komt bovendien de linksbuiten van het Surinaams elftal, Chiüll genaamd naar de ploeg van de Racing. De voorbereidingen van het elftal zijn deze week begonnen. Dinsdag &as er een samenkomst, gisteravond heeft men voor de eerste maal getraind. Dat gebeurde in Zandvoort op het strand en in de duinen een duidelijke conditietraining dus die twee keer in de week gevolgd zal worden. Verder is er dan nog een keer per week een veldtraining in het Heemsteedse sport park. De leiding van het betaalde voetbal berust, evenals dat een deel van het vorig seizoen het geval was, bij de heer Kasber- gen; de training staat weer onder leiding van de heer Van der Laan. Over de nieuwe spelers het volgende. Henk Spaan, die van Elinkwijk werd over- genomeh, is een jeugdig talent dat van Elinkwijk ontdekte in het zaterdagmiddag voetbal. Spaan is 24 jaar en zal de stopper- spilplaats bezetten. Een blessure belette hem geregeld uit te komen in Elinkwijks topteam, maar die handicap is intussen ge heel hersteld. Ab Koning, half- en binnen- speler van Zandvoortmeeuwen, is 23 jaar en deed in de Zandvoortse amateurploeg enkele malen van zich spreken. Verreweg de verrassendste aanwinst voor de Racing is de linksbuiten van het Surinaams elftal, Chirill. Deze nu 22-jarige linksbuiten is enige tijd geleden naar Ne derland gekomen om te studeren. Op 16- jarige leeftijd speelde hij nog op blote voeten, maar toen hij een jaar later naar de bekende vereniging Ro bin Hood in Paramaribo overging, ontpop te hij zich als een zeer capabel speler. Op 17-jarige leeftijd was hij vaste speler van het eerste elftal (hij speelde samen met Sparendam, Kruin en Mijnals) en kwam 25 keer uit voor het Surinaams elftal, waarvan 8 keer in een officiële interland. In 1960 nog scoorde hij in de interland te gen Nederland (Nederland won uiteinde lijk met 43) een doelpunt. In hetzelfde jaar nam hij met Suriname ook deel aan de Midden-Amerikaanse Spelen in Havan na. Vertrek Er zijn ook spelers vertrokken van de Racing naar elders. Rooders ging zoals gemeld, naar DOS 20.000,-) en Loek Biesbrouck jr. werd getransferreerd naar DWS-A 3000,-), waar hij een A-contract kreeg, dat vandaag wordt getekend. Het zal in de nabije toekomst mogelijk zijn 350.000 in plaat' van 250.000 Zweedse kronen te winnen in «ie door de Zweedse staat beheerde voetbalpool. Aangenomen wordt, dat dit besluit is genomen, omdat zoveel Zweden aan Engelse voetbalpools meedoen, waarin zij grotere bedragen kun nen winnen dan in de Zweedse voetbal pool. Volleybal In het hoofdbestuur van de Nederland se Volleybal Bond^ijn naar wij vernemen nog steeds moeilijkheden. Die hebben er toe geleid, dat de heren Noest te Assen, Van der Heuvel Reinders te Hilversum en Mens te Enkhuizen voor hun functies hebben bedankt. Dit besluit hebben be trokkenen genomen, nadat zij op een be stuursvergadering in Utrecht feiten verna men, welke hen ertoe brachten onmiddel lijk deze bijeenkomst te verlaten en hun zetels beschikbaar te stellen. De heer Noest heeft nu ook zijn functie als propagandacommissaris noord en die als lid van de commissie, belast met het herzien der regelementen, neergelegd als mede die van voorzitter van de afdeling Assen van de NEVOBO. Wel blijft hij lid noord II. van de districtsscheidsrechtercommissie Op zeer korte termijn zal er een bespre king plaatsvinden tussen de voorzitters van district noord 1 (Friesland) en Noord II (Groningen en een deel van Drente) en de heer Noest. Maar deze heeft verklaard bij zijn besluit te zullen blijven. „Ik heb lang en prettig gewerkt in de NEVOBO, maar er zijn nu zaken, die voor mij een reden vormen er mee op te houden", ver klaarde hij. Op 23 september zal de bonds raadvergadering worden gehouden, .welke een deel van het hoofdbestuur zal moeten herkiezen. Verwacht wordt dat dit moei lijkheden zal geven. Het behoeft geen betoog, dat zondag middag in het sportpark in Hilversum de Gouden Zweep het hoogtepunt van een werkelijk magistraal programma zal zijn, temeer nog omdat Prins Bernhard zich opnieuw bereid heeft verklaard deze van 1823 daterende traditie te bestendigen en thans voor de zevende keer de originele Gouden Zween aan de winnaar uit te reiken. Niet alleen van de zijde van het publiek Koersen in Hilversum is de belangstelling enorm, doch ook van de kant van de trainers en eigenaren, die met 26 inschrijvingen hun animo toonden. Daar 26 paarden in één draverii een te grote luxe is, is met kunst en vliegwerk het deelnemersveld terug gebracht tot een ge tal van 17. Dit toch nog grote aantal stelt de topklasse, vertegenwoordigd door Ty phoon en Theo Me«sidor voor een vrijwel onmogelijke taak. omdat zij dus behalve hun nandicap van 80 meter hun weg versperd zien dooi 15 paarden. Om deze redenen ziet het er naar uit. dat de win naar gezocht moet worden in de grote kopgroep, waarin rle beide snelle 4-jarigen Yankee Maid en tbc van Papenhoef door het grote nubliek tor de favorieten worden bestempeld De vraag is echter of deze jonge garde over de 2400 meter lange afstand de oudere paarden wel kan houden, vooral ook omdat de recente verrichtingen van Yankee Maid en Ybe van Papenhoef een te geflatteerd beeld geven van hun werkelijke capaci teiten. Bovendien ontving .Yankee Maid bij hadr oBR'ëffhal ende overwinning toen een voorgWf 'rlèmK ertie meter, welke voor gift zii nu tegen o.a. Walter Mitty kwijt is. Op grond van deze verschillen zijn wij eerder de mening toegedaan, dat de niet *e onderschatten Bram Nottelman met Wanda van Gonnv aan het langste einde ral trekken, vóór Yankee Maid en Ybe van Papenhoef. Zeer wel mogelijke outsiders ■bin dan nog Walter Mitty en Theo Messi- dor. Een tweede nummer van belang is het De loting voor de Noordwijk Professio nal Championships van 4 tot en met 6 augustus te spelen door een achttal spelers van het „tenniscircus" Kramer heeft het volgende resultaat gehad: Gon- zales-Segura, Mackay-Trabert, Gimeno- Buchholz en Haillet-Hoad. Bij de dubbels spelen Hoad en Gimeno tegen Trabert en Haillet en Mackay en Buchholz tegen Gonzales en Segura. Behoudens onvoorziene omstandigheden wordt er dagelijks gespeeld vanaf twee uur en wel op de middelste baan van het grote centre-court. Bij lange duur van de eerste partijen zullen de derde en vierde partij tegelijk of ten dele tegelijk op baan 1 en baan 3 worden gespeeld. Gonzales Het voorlopig programma is als volgt: vrijdag de eerste vier partijen van de eerste ronde van het enkelspel; zaterdag de beide halve finales van het enkelspel en de beide eerste partijen van de dub bels; zondag de eerste ronde tussen de nummers 3 en 4 van het enkelspel, de fi nale van het enkelspel, de verliezersronde van het dubbelspel en de finale van het dubbelspel. De volgorde van de spelen zal afhangen van het verloop van de strijd, opdat zo mogelijk niemand twee partijen vlak achtereen zal behoeven te spelen. Criterium voor 4-tarigen. waarin Ybe van Papenhoef een uitstekende kans heeft zijn jaargenoten te overtroeven. Zeker is dit niet. want Ysvogcl S loopt in groeiende vorm, waardoor hij een verrassing in de benen heeft. Andere mogelijke kandidaten zijn Yucatan, IJsselmonde en Yperaioron. In het vierde onderdeel van het Ama- teursKampioenschsD heeft de bekwame amateur v. d. Wal de beschikking over William Hanover K, die sneller geacht wordt dan X Mieke HoIIandia en Xessidor. In het 2900 meter lange internationale nummer gaat de voorkeur naar stal Voor- douw (Jour de Java. Hairos II) vóór Sammy Mars. Bi.i de 2-iarigen kan de goede Alida W winnen vóór stalaenoot Axkit Hollandla en Anastasia Hanover. In de belangrijkste autostartkoers zul len X Hanover en Wa*lmut Erebus een ver geefse poging doen de snelle Yberflöte te overtroeven. In eenzelfde koers voor 3- iarigen en enkele oudere paarden zal de einds-rijd gaan tussen Zane Grey en Zal- kestis. een duel dat de goede Zane Grey kan winnen Verder worden overwinningen verwacht van Zorro d'Aster. Zion B en Whipbird van Permit. Cricket Zoals we dezer dagen reeds meldden bestaat de Cricket Touring Club „De Fla mingo's" binnenkort veertig jaar. De club werd opgericht toen het thicket in Nederland een dieptepunt doormaakte, mede als een gevolg van de eerste we reldoorlog, waarin het contact met het Engelse cricket geheel verloren was ge gaan. De oprichting van de Flamingo's leidde er toe dat het contact met de Engelsen op intensieve wijze werd her steld, waardoor het spelpeil na enkele jaren belangrijk werd verbeterd. Het werk dat de Flamingo's in de loop der jaren hebben gedaan, is voor het Nederlandse cricket van zeer groot be lang geweest. Niet alleen dat de Touring- club de basis legde voor een hechte band met het cricket in Engeland, maar ook op andere wijze heeft de vereniging zich verdienstelijk gemaakt. Dat befaamde Engelse coaches als Surridge en Robins naar Nederland kwamen om hier het spelpeil op te voeren, had men te danken aan de bemiddeling der Flamingo's. Sinds vele jaren organiseert de vereniging ook de bekende juniorestoernooien en in het zuiden en oosten van het land is veel pro paganda voor de cricketsport gemaakt door het organiseren van de traditionele oos- telijke-zuidelijke toeren. Sedert de oprichting in 1921 speelden de Flamingo's in totaal 608 wedstrijden, waarvan 48 tegen de Free Foresters. Nu de laatste jaren steeds meer clubs zelf initiatieven ontplooien voor het spelen tegen buitenlandse tegenstanders, waar door het oorspronkelijke doel van de Fla mingo's voor een belangrijk deel door de clubs werd overgenomen, heeft het werk van de thans jubilerende vereniging zich grotendeels verplaatst naar het voeren van propaganda onder de jeugd. Er wordt met grote ernst naar gestreefd om de jongeren de interesse voor de „King of Games" bij te brengen, een streven dat alle lof verdient. De „grote man" van de Flamingo's is ongetwijfeld A. M. J. de Beus, een van de oprichters van de vereniging, die als jongste juniorspeler de trip naar Enge land heeft meegemaakt. Van 1921 tot 1925 leidde hij de vereniging geheel alleen. Vanaf dat laatste jaar maakt hij deel uit van het bestuur. De vereniging, waarvan dr. M. Jansen thans voorzitter is, zal behalve de tweedaagse wedstrijd tegen Oxford het jubileum vieren met een diner voor alle leden op zaterdag 29 juli, waaraan ook de Britse spelers zullen aanzitten. Het bestuur van de Flamingo's heeft gemeend dat de viering van het veertig jarig bestaan niet beter kon plaats heb ben dan door het spelen tegen een sterke buitenlandse ploeg. In deze poging is men ten volle geslaagd, want zoals reeds bericht zullen de Flamingo's op 29 en 30 juli in Den Haag de strijd aanbinden met het team van de Oxford University. Het staat vast dat de Engelsen met een bijzonder sterke ploeg naar Nederland zullen komen. In de laatst gespeelde elf wedstrijden verloor Oxford slechts twee keer; het Australische testteam moest tegen Oxford met een draw genoegen nemen. Overwinningen werden behaald op de counties Leicestershire en War wickshire, alsmede op de Free Foresters en „The Army". De Flamingo's, die een ploeg in het veld zullen brengen gelijk aan de kracht van „All Holland", komen tegen Oxford voor een uiterst moeilijke taak te staan. Sinds 1935, toen de county Kent een wedstrijd hier te lande speelde, is er nimmer meer een Engelse ploeg van een dergelijk formaat in Nederland ge weest.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15