Corrupte teamster-bond daagt bonafide AFL-CI0 uit SMlIllli LI m Opstand tegen Hitler van de 20ste juli 1944 herdacht frites saus WERELDNIEUWS Vlaams blad „onthult" federaal plan van Waalse socialisten I Deze Voormalige SS-officier staat terecht in Wenen voor mannen met smaak f ^Praatótcel Voor REEDS VANAF PER WEEK (Op de VRIJDAG 21 JULI 1961 Verdacht van moord op Joden in de Oekraine i V L; - m KENNEMERPLEIN 1, TEL. 19373, HAARLEM Overdadig eerbetoon heeft bitter bijsmaak Schadevergoeding van een miljoen wegens smaad Tunnel in Europa-weg III onder Noordoostzeekanaal M. Mok Hoffa, (nog) onaanstastbaar voor Robert Kennedys talrijke aanvallen (Van onze correspondent) WASHINGTON. Het was één van de meest vreemd soortige vakverenigingscongressen ooit gehouden, waarop de veelbesproken James Hoffa, de stoere en eerzuchtige voor zitter van de machtige vakbond van vrachtwagenbestuur ders (de „teamsters") dezer dagen in Miami Beach in het voorzitterschap bevestigd werd. James Hoffa, opvolger van de al even beruchte Dave Beck, is reeds enkele jaren lang het mikpunt geweest van hevige critiek van de kant van het Amerikaanse vakverbond (A.F.L.—C.I.O.). Bovendien was hij het voorwerp van een langdurig en diepgaand onderzoek door een senaatscommissie, die opdracht had de misstanden in de vakbeweging en het zakenleven te onderzoeken. Het centrale vakverbond stootte tenslotte ruim drie jaar geleden de teamsters uit omdat de bond, naar het oordeel van het verbondsbestuur, onder corrupt leiderschap stond. James Hoffa weigerde zich echter te ontdoen van de oplichters, tuchthuisboeven, zware jongens en andere onderwereld figuren die in de bond waren doorgedrongen en zich daar ten koste van leden en werkgevers verrijkten en hun machtswellust botvierden. Het vakverbond was van oordeel dat James Hoffa („Jimmy", zoals hij in de wandeling heet) met behulp van al dat ontuig naar de top was gekomen en zich daar nu alleen met hun medewerking kon handhaven. Hij was, meenden velen, de gevangene van zijn eigen snode werktuigen geworden. Het onderzoek van de senaatscommissie is één van de meest opzienbarende acties van de Senaat geweest, die ooit hebben plaatsgehad. Aan het werk van deze com missie zijn vooral de namen verbonden van de voorzitter, senator John McClellan uit Arkansas, en meer nog van Robert Kennedy, broer van de president en op het ogenblik minister van Justitie. Robert Kennedy was jarenlang haar raadsman en hij onderwierp in die tijd, bijgestaan door een waar legertje accountants en rechercheurs, de gedragingen van James Hoffa en diens kornuiten aan een hardnekkig en grondig onderzoek. Een verbijsterend aantal van Jimmy's handlangers en medewerkers ver schenen op het getuigenbankje van de senaatscommissie, de ene oud-tuchthuisboef volgde de andere op. Sommige getuigen waren nog in 't gevang en moesten (zoals bijvoorbeeld de beruchte Johnny Dio uit New York) met handboeien aan voor de commissie worden geleid. Allen speelden ze de een of andere rol in de teamsterbond. Ontstellend was het aantal gevallen van geweldpleging, verduistering, afpersing en omkoperij dat door de accountants en re chercheurs van Bob Kennedy werd achter haald en aan de kaak gesteld. Jimmy Hoffa zélf stond aan de scherpste onder vraging door de vechtlustige Bob Kennedy bloot. Niets mocht hem echter van zijn stuk brengen en hij verliet tenslotte het getuigenbankje even arrogant en zelfver zekerd als hij er bij de aanvang van de ondervraging ingekomen was. Hij bleef weigeren zijn bond van de onderwereld-fi guren te zuiveren en ontkende hardnekkig ook maar iets te hebben gedaan, dat een leider van een vakbond onwaardig is. Zijn eerste verkiezing tot voorzitter was, zo meende een rechtbank intussen, niet hele maal reglementair tot stand gekomen en men stelde dus een raad van toezicht in. Jimmy Hoffa mocht zich alleen als „voor lopig" voorzitter beschouwen, maar ook de raad van toezicht kreeg uiteindelijk geen vat op hem. Aanklachten tegen hem, on dermeer wegens poging tot omkoperij van een rechercheur van de senaatscommissie, leidden eveneens tot niets. Al was vooral in dat laatste geval de bewijslast nog zo overtuigend, de gladde Jimmy wist, met behulp van eerste-rangs en duur-betaalde advocaten, de dans te ontspringen. Groeiende macht - g Hoffa kwam desondanks in een zeer kwa de reuk te staan. Het vakverbond moest niets meer van hem hebben. De senaats commissie deed over hem de meest be zwarende onthullingen. De hele vakbewe ging kwam er door in opspraak. Maar het merkwaardige feit deed zich voor dat de teamstersbond bleef groeien als kool. Hij groeide als het ware tegen alle ver drukking in, terwijl tegelijkertijd de vak beweging als geheel, die niet onder ver denking stond, in ledental en invloed ach teruitging. Jimmy Hoffa bereikte namelijk in contract-onderhandelingen in het hele land voor zijn leden verbeterde arbeids voorwaarden. Zeker, er was verzet in de Advertentie WENEN, (UPI) Dr. Franz Razesberger, voormalig SS-Sturm' mn-führer (majoor) heeft in Wenen voor zijn rechters ver klaard, dat hij schuldig is aan het neer schieten van driehonderd Joodse mannen, vrouwen en kinderen. Volgens de beschul diging gaf Razesberger opdracht de Joden neer te schieten, toen hij hen in juli 1942 in Berditsjev in de Oekraine te bewaken kreeg. Na de oorlog kreeg Razesberger een hoge functie bij de Oostenrijkse politie in Stier marken. Zijn activiteiten kwamen aan het licht, toen in 1960 en begin werd gemaakt met de verhoren in de zaak-Berditsjev. Paul Helsduenker, een van de belangrijk ste getuigen in dit onderzoek, noemde de naam Razesberger. Razesberger trachtte de verantwoorde lijkheid van deze moordpartij te schuiven op hoge SS-"fficieren, die hij echter niet kon identificeren.Hij zei, dat Himmler indertijd het plan had geopperd alle par- tisanen blind te maken, terwijl enkele andere SS-leiders zich voorstander hadden getoond van het afhakken van de handen. Hoffa bond, er werd hier en daar danig gemord, maar geen ogenblik kwam het gezag van de leider werkelijk in ernstig gevaar. On verschilligheid onder de massa der leden en angst om zich bloot te stellen aan af straffingen en wraaknemingen weerhiel den de leden ervan massaal in verzet te komen. Zo kon het dan ook geschieden dat het teamsters-congres Jimmy Hoffa dezer dagen bij acclamatie definitief tot voorzitter koos. Meer dan dat, men gaf hem door statutenwijzigingen dermate gro te bevoegdheden dat hij praktisch ge sproken de onbestreden dictator van de bond is geworden. Men verhoogde zijn sa laris tot het fantastisch hoge bedrag van 75.000 dollar per jaar plus een onbegrens de onkosten-vergoeding. Men kende hem het recht toe ook andere categorieën ar beiders in de bond op te nemen, zodat de teamsters zouden kunnen uitgroeien tot een waar vakverbond, dat de AFL-CIO concurrentie zou kunnen aandoen. Daar mede heeft Hoffa trouwens al gedreid, als het bestuur van de AFL-CIO hem niet bin nen anderhalf jaar weer als lid opneemt. Zijn eerzucht en arrogantie kennen geen grenzen. Brandschoon En alsof dit alles nog niet verbijsterend genoeg was, beklom in Miami Beach een zekere Joseph Curran, voorzitter van de Amerikaanse zeeliedenbond, het podium om te verklaren hoe trots hij erop was met de teamsters-bond van Jimmy Hoffa een overeenkomst tot vaste samenwerking te kunnen aangaan. Deze Joseph Curran is nota bene bestuurslid en onder-voorzit ter van de AFL-CIO. Dat het vakverbond, waarin hij zo'n verantwoordelijke post be kleedt, elke samenwerking tussen aange sloten bonden en de uitgestoten teamsters 4 Premier Macmillan heeft in Londen een monument onthuld ter nagedach tenis aan maarschalk van de Royal Air Force, bruggraaf Trenchard, de „vader van de R.A.F.". Het monument staat in de onmiddellijke omgeving van het ministerie voor Luchtvaart, in Victoria Embankment Gardens. Het is een schepping van de beeldhouwer William Macmillan. De basis en de sokkel zijn ontworpen door Sir Albert Richardson. heeft verboden, betekent kennelijk niets voor hem. Jimmy Hoffa kneedde overigens het con gres, dat hem herkoos, naar zijn wil. Dat was niet moeilijk. Zeer vele afgevaardig den zijn bezoldigde afdelings- en districts bestuurders, die voor hun dagelijks brood rechtstreeks van hem afhankelijk zijn. Al le bezwaren van het vakverbond werden eenvoudig genegeerd. De onthullingen van de senaatscommissie werden zonder meer terzijde geschoven. Volgens het congres was de stoere Jimmy brandschoon. Het ging er zelfs mee akkoord dat in het ver volg alle bezoldigde afdelingsbestuurders recht hebben stemgerechtigd congres-afge vaardigde te zijn. Als men weet dat de meeste districten en afdelingen van de bond meer bezoldigden hebben daan waar op ze recht hebben, zal men beseffen dat het „gewone" contributiebetalende lid er niet aan te pas komt. Jimmy zit vaster in het zadel dan ooit. Er zijn er die menen, dat Jimmy's hoog moed hem ten val zal brengen. Met zijn onbeheerste ambities en heerszucht bereidt hij, voorspellen velen, zijn eigen ondergang voor. Misschien is dat zo, maar voorlopig speelt Hoffa nog mooi weer. Advertentie Bijzonder ruim gesorteerd is dit voorjaar weer «Ie HERENcoofectie- en Mode-afdeling bij CENTRA: Costuums, colberts, pantalons en demi's in de NIEUWSTE tinten en van de hoogste kwaliteitsstoffen. DAMES- en HEREN- CONFECTIE Van onze correspondent) BONN Naar aanleiding van de her denking van de aanslag op Hitler van 20 juli 1944 heeft het curatorium Unteilbares Deutschland gisteren een oproep aan het Duitse volk gelanceerd om de traditie van het verzet in ere te houden. Wie zich keert tegen het bewind in Oost-DuitsJand moet het verzet tegen de terreur van het natio- naai-sociaiisme goedkeuren, wie tegen de dictatuur van het derde rijk opstond kan nu niet de totalitaire geweldheerschappij van de Oostduitse communistische partij dulden, aldus zegt de oproep. Overal in de bondsrepubliek werden gis teren herdenkingsbijeenkomsten gehouden ter ere van de 20ste juli. Zoals elk jaar kwamen de nabestaanden van de 158 ver zetslieden, die door het Hitler-regime ter dood werden gebracht, samen op de bin nenplaats van het voormalige ministerie van Oorlog in de vroegere Bendlerstrasse in Berlijn. Woensdagavond was er samen komst in het executievertrek van het tucht huis Ploetzensee, waar de meeste verzets lieden het leven lieten. In Bonn werd in het ministerie van Bui tenlandse Zaken eer gedenksteen onthuld door minister van Buitenlandse Zaken von Brentano, waarop de namen staan van de diplomaten, die bij de aanslag op Hitier betrokken waren en ten gevolge daarvan ter dood werden gebracht. Onder hen be vinden zich bekende figuren zoals Ulrich von Hassel, Werner von Schulenburg, Adam von Trott zu Solz, Bernd von Haef- ten en anderen. Opvallend is dat de Bundeswehr de 20ste juli herdenkt door vijf kazernes namen te geven van verzetslieden van de opstand tegen Hitier. De namen van Julius Leber, Henning von Treskow, Erwin Rommel, Graf von Stauffenberg en pater Alfred Delp zijn hiervoor uitgezocht. Hieruit blijkt dat het nieuwe Duitse leger bewust deel wil hebben aan de traditie van de 20ste juli, die door een officiële publikatie van de Bondsregering aldus wordt gety peerd: „Uit verantwoordelijkheid van het geweten en uit achting voor het recht aan de grondslagen van een zedelijke en juri disch gebaseerde sociale en politieke or de vrij baan verschaffen tegen geweld en onrecht in". Reeds twee jaar geleden heeft het leger laten blijken beter dan voorheen raad te weten met opstandige officieren uit de oorlog, toen inspecteur-generaal Heusinger zijn befaamde dagorder uitgaf. Verkeerde indruk Toch is er iets onprettigs aan de hele zaak. Men krijgt namelijk de indruk dat de paar verzetslieden die nazi-Duitsland heeft voortgebracht permanent worden op geblazen om te kunnen dienen als een soort alibi. Iedereen die ooit een vleug van een anti-nationaal socialistische gedachte heeft gekoesterd, voelt zich nu verwant met de helden van de 20ste juli en ver goelijkt daarmee zijn gedrag tijdens het Derde Rijk. Daar komt nog bij dat het his torisch ronduit onrechtvaardig is dat al leen de officieren die de aanslag op Hit- Ier beraamden en uitvoerden algemeen bekend zijn geworden. Er zijn tenslotte veel meer mensen in het verzet geweest en van hen zijn er velen met betere mb- tieven tegen Hitier opgestaan dan de of ficieren rondom Stauffenberg. Een aan tal van deze, de goeden, zoals generaal Beek, niet te na gesproken, waren immers slechts overtuigd van de noodzaak Hitier uit de weg te ruimen omdat zij zagen dat de oorlog verloren zou worden en Duits land een rampzalig einde tegemoet ging. Typerend Typerend was de tekst die het Duitse persbureau naar aanleiding van de her denking publiceerde en waarin als motief voor de aanslag zonder blikken of blozen genoemd werd, het streven een catastrofaal einde van de oorlog te voorkomen. Dat velen om hun geweten en uit morele over wegingen trachtten het misdadige Duitse bewind opzij te schuiven is blijkbaar niet voor iedereen zonder meer te aanvaarden. Generaal Friedrich Foertsch heeft in een toespraak tot officieren en manschap pén van de Bundeswehr gezegd, dat de leiders van de opstand „hun eed aan de vlag en hun soldatentrouw hebben gebro ken met het recht van degenen die weer stand bieden aan het kwaad". „Deze man nen hebben ons geleerd over de vraagstuk ken van plicht, eed en gehoorzaamheid diep na te denken. Wij weten nu beter, waarvoor en waartegen wij pal moeten staan". De aanslag op Hitier op 20 juli 1944 heeft de wereld en de geschiedenis bewezen dat Hitier en zijn nazi-systeem aan het Duitse eergevoel niet het zwijgen hebben kunnen opleggen, aldus Foertsch die destijds aan het oostelijk front was. LONDEN. Wegens een twee en half jaar geleden door de Londense Daily Telegraph gepubliceerd bericht over een justitieel onderzoek naar de financiële gedragingen van een rubberfirma, dat een onjuiste in druk wekte, werd dit conservatieve blad, dat in geen enkel opzicht van sensatie zucht kan worden beschuldigd, door het gerechtshof wegens smaadschrift veroor deeld tot betaling van een schadevergoe ding van honderdduizend pond (een mil joen gulden). Hiervan krijgt de directeur van de fir ma, het vroegere socialistische Lagerhuis lid John Lewis, 25.000 pond. Dit is het grootste bedrag dat in Groot-Brittannië ooit wegens smaad is toegewezen. De Dai ly Telegraph zal tegen deze uitspraak waarschijnlijk in beroep gaan. De rechter zei, dat de jury de uitstekende reputatie van de firma ên zijn directeur in over weging behoorde te nemen. RENDSBURG (West-Duitsland) (DPA) Dinsdag zal onder het Noordoostzee kanaal in Duitsland een tunnel worden ge opend, die het verkeer van de „Europa- weg III" een snellere doortocht zal ver lenen. Tot nu toe werdent de passerende auto's dikwijls opgehouden door de draai brug, die herhaaldelijk voor het scheep vaartverkeer geopend moest worden, zodat aan beide zijden van het kanaal lange rijen auto's stonden te wachten. Per jaar pas seren er ongeveer 3,5 miljoen motorvoer tuigen;- - 1 De tunnel.-,i? 1280, gieter lang en heeft 50 miljoen mark gekost. Er is vier jaar aan gebouwd in het kader van een pro ject, waarbij het stratennet in de omge ving van Rendsburg wordt verbeterd en waarbij elf bruggen gebouwd worden. Tien ventilatoren zorgen voor de lucht verversing. De tunnel heeft vier rijbanen, met een afscheiding in het midden, en is van allerlei technische snufjes voorzien, voorzien. Straatnaambordjes Nu alweer verscheidene tientallen jaren geleden kwam ergens iemand tot de schrikbarende ontdekking dat het streven, verdienstelijke lieden te vereeuwigen door hun naam aan een straat of ander open baar weggedeelte te verbinden, niet het beoogde resultaat opleverde. Het was deze opgeschrikte ziel gebleken dat het gros der mensheid zich aan een straat vestigde zon der naar de historische achtergronden te peilen van de op het bordje vermelde naam. Daarin moest verandering komen. En die verandering is er gekomen, zo niet in alle, dan toch in vele gemeenten. Haar lem was de eerste plaats die mij oog in oog bracht met dit soort voorlichting en sindsdien heb ik nog in tal van andere oorden mijn historische kennis via straat naambordjes mogen aanvullen of opfris sen. Voor mij, behept met een zin voor nauw keurigheid die anderen wel eens irriteert, moge dit een levensveraangenaming bete kenen, het lijkt mij dat de meeste men sen er niet op hogere temperatuur door komen. Hun belangstelling gaat naar an dere zaken uit en indien hun nieuwsgierig heid al door een onbekende naam wordt geprikkeld, leggen die andere zaken door gaans zoveel beslag op hen dat de prikke ling spoedig wordt overwonnen. Ieder mens heeft recht op zijn eigen on wetendheid. De maatschappelijke ontwik keling heeft ertoe geleid dat de overheid door middel van de leerplicht inbreuk op de onwetendheid harer onderdanen maakt, maar zij stelt hun gelukkig niet de onver vulbare eis, alles van alles te weten. Een inmiddels vervlogen tijdperk had in zijn banier geschreven dat kennis macht bete kende. Wij hebben mogen ervaren dat men ook met een minimale of verwrongen ken nis tot een ontzaglijke machtspositie kan geraken, wij zien nog dagelijks dat weten schappelijke gegevens zodanig worden ge kneed dat ze aan machtsbeginselen dienst baar kunnen worden gemaakt. Alles reden om enigszins huiverig tegenover die ken spreuk van een vroegere generatie te staan. De natuur laat zich trouwens niet dwin gen. Zij duldt niet dat het intellect van de grote schare dermate wordt bijgevijld dat er louter scherpe geesten door de we reld wandelen. En dit niet opdat er ten gerieve van een élite een leger van werk ezels zal zwoegen, maar uit een wijsheid die hoger en dieper reikt dan alle mense lijke kennis. Een wijsheid die onder meer hierin schuilt dat niet alle bomen hun krui nen even hoog kunnen verheffen, dat er ook dichter bij de aarde geluk is te vinden en dat macht, door kennis of anderszins ver kregen, niet het uitnemendste van alle din gen is. Inmiddels ga men rustig voort op straat naam bordjes levensbijzonderheden te vermelden. De voorbijganger zal er, al naar zijn geaardheid, kennis van nemen of blind voor blijven. Advertentie Twijfel. De Britse ambassade in Moskou heeft verklaard niets te hebben gehoord over een voorgenomen bezoek van pre mier Kroesjtsjev aan de Russische ten toonstelling in Londen. De ambassage verklaarde te twijfelen aan de juistheid van de berichten over een dergelijk be zoek. Kroesjtsjev brengt, naar men aan neemt, op het ogenblik zijn vakantie door in bet zuiden van de Sovjet-Unie. Vuurwerk In een warenhuis in het Zwit serse Wil, probeerde een winkeljuffrouw een Bengaalse lucifer. Het werd een compleet vuurwerk. Het vier verdiepin gen tellend gebouw brandde tot de grond toe af. De materiële schade is voorlopig op meer dan een miljoen Zwitserse franc geschat. De winkeljuffrouw en haar collega's, alsmede de klanten kwa men er met de schrik af. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Volgens het Vlaamse dag blad „Het Laatste Nieuws", dat te Brussel verschijnt, zou een groep Waalse socialis tische volksvertegenwoordigers binnen kort met een voorstel tot herziening van de grondwet willen komen. Deze volks vertegenwoordigers menen, dat deze dan een federale inr'chting van het land mo gelijk zou maken. Zij gaan uit van het standpunt, dat een federaal bestel op de volgende beginselen zal moeten steunen: a. Erkenning van twee volksgemeen schappen. de Vlaamse en de Waalse, en van drie bevolkingsgroepen: Wallonië, Vlaan deren en de Brusselse agglomeratie; b- Oprichten van een Vlaamse kamer en van een Waalse kamer met uitgebreide bevoegdheden op cultureel, economisch en sociaal gebied; c. De bewone- s van de Brusselse agglo meratie kunnen kiezen tussen de Vlaamse of de Waalse „nationaliteit". Zij krijgen grondwettelijke waarborgen op cultureel gebied en er zal een algemene raad voor het grondgebied van Brussel worden on gericht; d. In het par'errent van de bondsstaat België zullen Waler. uit Wallonië en uit Brussel en Vlamingen uit Vlaanderen en uit Brussel verhoudingsgewijze zijn ver tegenwoordigd- Tot zover het bericht van „Het Laatste Nieuws". Wij zullen het niet met het Mon ster van Lochness vergelijken, doch men zal er. ons inziens, wel goed aandoen er met enige voorzichtigheid van kennis te nemen. In de eerste plaats kunnen bepaalde Waalse socialistische volksvertegenwoor digers wel zekere plannen hebben, maar dan is het nog de vraag of zij: a. daarvoor gehoor zullen vinden bij de socialistische partij of dat zij b. genoeg in aantal zijn om een voorstel tot wijzigen van de grond wet in te dienen cq. het behandeld te krijgen in de Kamer. Dan zijn er in het plan. zoals het Brus selse dagblad (dat een redelijk grote op lage heeft, maar weinig gezag) het publi- seert. nog wel enige duistere punten. Met name zien wii niet duidelijk hoe die alge mene raad voor het grondgebied van Brus sel zal moeten worden gevormd en ook vragen wij ons af waarom in het parle ment wel bijvoorbeeld Walen uit Wallonië zullen zijn vertegenwoordigd, maar geen Vlamingen uit Wallonië of Walen uit Vlaanderen. En hoe zal de verhouding zijn van de algemene raad voor het Brusselse grondgebied ten opzichte van de beide Kamers? Naar alle waarschijnlijkheid zal er onder de Waalse socialisten wel iets leven en in de herfst zal André Renard. van wie men zo lang niets heeft gehoord, wel weer ten tonele willen verschijnen Maar het lijkt voorbarig te veronderstellen, dat vastom lijnde plannen bestaan. Maagbloeding. De president van India, dr. R'ajendra Prasad, heeft een maagbloeding gehad. Volgens een medisch bulletin is zijn toestand bevredigend. Havenstaking. De arbeiders in de Italiaan se havens van Imperia nabij de Franse grens tot aan het gebied van Rome heb ben donderdag het werk voor 24 uur neergelegd, omdat zij toeslagen en be tere sociale voorzieningen wensen. In Genua werden 69 schepen getroffen. De staking ging uit van de onder commu nistische leiding staande vakbeweging. Vader. Dr. Lee de Forest, de man die be kend was als de „vader van de radio" en een geweldig fortuin bijeen had ge kregen uit zijn driehonderd uitvindingen, heeft slechts 1.250 dollar in geld nage laten. Hiervan krijgen zijn drie dochters elk een dollar en zijn weduwe de rest. De Forest overleed vorige maand in de ouderdom van 87 jaar. Vrijwilligers. De Verenigde Staten hebben in de commissie voor technische bij stand van de Economische en Sociale Raad van de UNO een voorstel inge diend, dat beoogt vrijwilligers te werven voor de uitvoering van hulpprogram ma's van de UNO. Wolkbreuk. Bij overstromingen in Charles ton in de Amerikaanse staat West-Vir- ginia, zijn vijftien mensen, onder wie acht kinderen, verdronken. Een vierhon derd woningen zijn vernield. De over stromingen zijn een gevolg van een wolk breuk. Penbritine. De Britse onderneming Bee- cham Research Laboratories Ltd. heeft een nieuw type penicilline ontdekt, pen britine, dat meer bacteriën doodt dan penicilline. Het kan met succes worden gebruikt tegen tyfeuze koortsen, voedsel vergiftiging, chronische bronchitis en aandoeningen aan de urinewegen. Tweeling. Cecile Dionne, een der vier van de beroemde vijfling, is bevallen van een tweeling, jongens. Moeder en kinderen maken het goed. Een van de vijfling is overleden, een is er non. De drie ande ren zijn getrouwd. Gertrude t. De ruim anderhalve meter lange worm Gertrude die op een hoogte van vijf kilometer in de Columbiaanse Andes werd ontdekt en naar de Londen se dierentuin overgebracht, is gestor ven De deskundigen willen er alsnog achter zien te komen of het hier om een nog onbekende soort reuzenworm gaat. Veroordeeld. Twee leden van de Ameri kaanse nazi-partij, die een dertienjarige Joodse jongen achterna hadden gezeten en hem op een stoel hadden vastgebon den, zijn tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3