Alconbury Spartans klasse apart in Haarlems honkbaltoernooi Tom Willwerth zo goed als onbespeelbaar De derde dag Nederlandse renners bleven Zwitsers duidelijk voor Ze zijn er weerNijmegen NWB is bereid tot gesprek Charley Gardner: scheidsrechter Zweden leidt in Brussel Alleen nederlaag Daan de Groot Gerrit Voges naar Sicilië? Wim Anderiessen naar SHS DINSDAG 25 JULI 1961 11 Op de fiets WIELER-INTERLAND IN STADION Waarom A pplaus Oud-internationaal Horsten overleden Wuissen y Valburg jHouttiai )erm*l #)Sli|kEvMjk t Rusfplaafs —Route Een beeld uit de wedstrijd Chauteau- roux Sabres-Mannheim Knights. Een spannende situatie by het thuishonk. De Duitse catcher Hoffmann krijgt de bal niet onder controle. Guy Smith maakt een sliding en het zal 20 wor den. De nu nog gespannen toekijkende scheidsrechter Van Tuyl zal „in" geven. We moeten ons wel heel erg sterk vergissen, als we gisteravond niet de winnende ploe^ lie gisteravond tegen de Wiesbaden Flyers speelde, de sterkste is, die ooit in Nederland heeft gespeeld. Het was een gave demonstra tie en dat nog wel tegen een ploeg als de Wiesbaden Flyers, die toch ook van klasse is. Maar tegen het slaggeweld van de Spartans en het gave veldwerk is waarschijnlijk geen ploeg bestand. Daarbij komt nog, dat de linkshandige werper Tom Willwerth zo goed als on bespeelbaar is. De Flyers gaven slechts twee honksla- gen en de enige veldfout, die door de Spartans werd gemaakt leverde de Wies- baden Flyers een punt op. Tot verdere daden kwam de Flyers-ploeg niet. In de Spartans-aanval speelde catcher Don Gil more de hoofdrol. Met twee homeruns en een tweehonkslag sloeg htj maar liefst vijf punten binnen. Die homeruns zijn alleen al een verhaal waard. De eerste bracht de bal in de tuinen van de huizen aan de Kleverparkweg. De tweede belandde in de Delft, maar enkele seconden eerder had Gilmore een foutslag gegeven, die de bal eveneens in de Delft deponeerde. De laat ste homerun van Gilmore werd geslagen met twee honken bezet en bracht het ver schil tussen de ploegen op tien punten. Dat was in de achtste innings en de stand was toen gekomen op 11-1 en daarmee werd Alconbury de enige ongeslagen ploeg in het toernooi. Gaaf De sterkste ploeg, die ooit in Nederland op de velden heeft gespeeld, zo kwalifi ceerden wij de Alconbury Spartans al. En niet zonder reden, want de Amerikanen gaven bijzonder gaaf honkbal te zien. In de eerste innings al raakten de ruim dui zend toeschouwers onder de indruk van de Charley Gardner is de enige Amerikaan se scheidsrechter in het internationale honkbaltoernooi. Zijn twee collega's uit Wiesbaden waren op het laatste moment verhinderd. Gardner amuseert zich best in Nederland. Hij is het reizen gewoon. Zijn standplaats is Wiesbaden, waar hij sport- instructeur is, maar in Wiesbaden is hij niet zo vaak. Als official vertoeft hij over al in Europa. Hij was bij zwemwedstrij den in Essen en ging als waarnemer naar de Olympische Spelen in Rome. Hij is op en top militair. Tweeëntwin tig jaar zit hij nu al in dienst, maar bin nenkort gaat hij de dienst verlaten. Dan gaat hij weer scheidsrechteren in zijn va derland. Kansas City is zijn „hometown". In de Verenigde Staten heeft Charley in vele afdelingen wedstrijden geleid. „De Amerikaanse umpires worden betaald", zegt Charley, die een bijzonder prettig ver teller is. „Bij wedstrijden, zoals deze en hij doelt hier op het Haarlemse honk baltoernooi krijg je in de States 25 dol lars. Ik heb de grootste bewondering voor de Nederlandse scheidsrechters, die bijzon der collegiaal zijn." Ko Hetem is zijn favoriet: „Hij ziet er uit als een goed scheidsrechter". Gardner heeft zijn eigen mening over het scheidsrechteren in het algemeen: „Als je te oud bent om te spelen, ga je coachen. Als je te stom bent om te spe len, ga je scheidsrechteren. Als je van mensen houdt, stop je er mee". Een pit tige uitspraak van deze Amerikaan! Hij is vol lof over de organisatie en is weg van het honkbalveld. „Het is het mooi ste veld van Europa, ik heb in Amerika alleen bij de Major League teams betere velden gezien". „Ik moet donderdagavond weer weg. Ik moet atletiekwedstrijden in Wiesbaden or ganiseren. Maar als er prijs op wordt ge steld, dat ik zondag bij de All Stars-wed strijd aanwezig ben, zal ik er zijn". Op de derde dag van het inter nationale honkbaltoernooi in Haar lem hebben ruim 2500 toeschouwers kunnen genieten van goed spel van de Amerikaanse ploegen. Vooral het eerste optreden van de Alconbury Spartans is indrukwekkend geweest. Zij versloegen door sterk werpen van Tom Willwerth en goed slagwerk van catcher Gilmore, die twee homeruns sloeg, de Wiesbaden Flyers (bij de Spartans vergeleken beginnelingen). Na acht innings werd de wedstrijd gestaakt, omdat de Spartans tien punten voorstonden: 11—1. In de ochtenduren lieten de Chateauroux Sabres zien, dat zij toch wel degelijk meetellen. Zij overwonnen de Mann heim Knights, die overigens ook zeer goed speelden, na acht innings even eens met 11—1. Tn deze wedstrijd werden drie homeruns geslagen, waardoor het totaal aantal geslagen homeruns na vijf wedstrijden is ge komen op 11. Er resten nog elf wed strijden. De stand na de derde dag is: Alcon bury 1—2; Chateauroux 2—2; Mann heim 2—2; Nederland 2—2; Wies- baden 2—2; London 1—0. Het programma voor vanavond be vat de wedstrijd tussen het Neder lands team en de Alconbury Spartans. Vlorgen wordt gespeeld London All Stars—Mannheim Knights (11 uur) en Wiesbaden Flyers—Chateauroux Sa bres (17.30 uur). Spartans. Nadat de Flyerswerper Doe Gib bons indrukwekkend was begonnen met twee man op 3 sl. uit te schakelen, be reikte Rudy Holmes met 4w. de honken. Chuck Imbride, de linksvelder van de Spartans, volgde met een honkslag en de supersnelle Holmes kwam op drie. Eerste honkman Vince Balint sloeg daarna de eerste twee runs binnen. In de tweede in nings was het catcher Gilmore, die de bal voor het eerst in de Nederlandse honkbal geschiedenis voor een homerun in de tui nen aan de overkant van de Delft depo neerde. De score liep regelmatig op tot, 7-0, voordat de Flyers tegènscoorden. Twee dubbelspelen zorgden er verder voor, dat de ploeg van Jack Culliton niet verder tot scoren kwam. Dit was wel het geval met de Spartans en wel dank zij 4w. voor Ba- lint, een honkslag van Danny Ivlarchant, een tweehonkslag van Art Farabee en de eerder vermelde homerun van Don Gil more. De eindstand wrerd in de achtste innings behaald en was 11-1 voor de Spar tans. Winnende werper was Tom Willwerth met 10-4-2, terwijl Doe Gibbons (8-1-6) verloor. Joe Jablonski noteerde in relief 3-1-4. De slagprestaties waren: Spartans: Gilmore 750, Hunt 500, Holmes, Imbride, Balint en Farabee .333 en Marchant .250. Bij de Flyers waren Doe Gibbons (.500) en Thomas (.250) de hitters. Prachtig De vierde wedstrijd van de Haarlemse honkbalweek heeft prachtig honkbal opge leverd. Maandagmorgen hebben de Cha teauroux Sabres het bewijs geleverd, dat zij ook favoriet voor de eindoverwinning zijn. De Mannheim Knights boden zeven innings lang goed tegenstand, maar in de achtste innings kon de vermoeide werper Larry Rorbough de Sabres niet meer stui ten. Fen homerun van Ken Bazner met twee honken bezet velde het vonnis. Te voren hadden de Chateauroux-spelers Jack Tatton (tweede innings) en Dick Lewis (vierde innings) de bal ook al buiten het veld geslagen. Het veldspel van de Ameri kanen was perfect, terwijl de Duitse ploeg drie steken Het vallen. Winnende werper werd Jim Lipari, de man, die zaterdag middag de Nederlandse ploeg in de negen de innings voor nul hield. Hij noteerde 8-1-5. De enige Duitse run werd gescoord door de verliezende werper Larry Ror bough (3-0-8) op een doorgeschoten bal. De strijd eindigde na acht innings met een 11-1 score. Ruim 1500 toeschouwers hadden zich maandagmorgen op de tribunes verza meld voor het duel tussen de Sabres die zaterdag met 4-0 van Nederland verloren en de Mannheim Knights, overwinnaars van het Nederlandse team. Welnu, zij zul len niet teleurgesteld huiswaarts zijn ge gaan, want gedurende twee uur werd een bijzonder aantrekkelijk partijtje honkbal geserveerd, met de Duits-Amerikaanse linksvelder John Parker als gérant. Par ker ving niet minder dan zes Sabres-tik- ken, waarvan die van Guy Smith op een fabuleuze wijze. De manier waarop Guy Smith in de derde innings op een stootslag van pitcher Jim Lipari van het eerste honk ineens doorging naar drie, was om nooit te vergeten! Evenmin de sliding, waarmee Dick Draper in de achtste in nings scoorde! Homerun In de tweede innings namen de Cha teauroux Sabres de leiding door een ge weldige homerun van Jack Patton. In de derde innings werd het 2-0 door Guy Smith, die na geraakt te zijn door een worp van Rorbough, op al eerder gemelde wijze op het derde honk kwam. Een verre tik van Farley, die gevangen werd door de midvelder Johnny Walker, was voldoen de voor Smith om te scoren ondanks de strakke aangooi van Walker. Een innings later was het Dick Lewis, die de bal over het hek van het rechtsveld sloeg (3-0). Voordat de Knights tegen konden scoren door Rorbough, was het al 5-0 geworden door een honkslag van Ernie Brown, waar op Draper en Lewis scoorden. Zoals geschreven, de wedstrijd kreeg in de achtste innings een abrupt einde. Wer per Larry Rorbough begon tekenen van vermoeidheid te vertonen en Farley, Dra per en Lewis bevestigden dit met honksla- gen. Op een korte tik van Patton scoorde Draper, terwijl Farley op de hit van Le wis de thuisplaat al gepasseerd had. De homerun van Ken Bazner, die toen volgde was voldoende voor drie punten, waardoor de stand op 10-1 kwam. Jürgen Heimig ging werpen, maar hij kreeg di rect een tweehonkslag tegen. De fout, die kortestop Jager daarop maakte, beteken de de elfde Sabres-run en dus het einde van de wedstrijd. De wedstrijd duurde twee uur en een minuut. De slagprestaties waren: Sabres: Dra per en Lewis. 500, Farley en Smith 0.333, Patton, Brown en Bazner. 250. Voor Mann heim waren Jurgen Heimig en Jerry Hoe- debeck de beste hitters. Zij noteerden 0.667. Hoedebeck maakt een goede kans om de beste slagman te worden. In twee wedstrijden gaf hij vier honkslagen in vijf beurten 1 Don Gilmore Iedere ploeg, die deelneemt aan de Haarlemse honkbalweek heeft een tolk-contactman toegewezen gekregen. Peter Maat is de tolk van de Wiesbaden Flyers en hij kreeg maandag een mooi verzoek: of hij 15 herenfietsen en twee damesfietsen kon huren! De Flyers gaan vandaag met. zijn allen naar Zandvoort. Op de fiets! Op de voorlaatste dag van het toernooi om het Europee^ amateur-golfkampioen- schap voor landenteams in Tervuren heeft Zweden de leidin* genomen door een over winning met 7-2 op Italië en mede door het gelijke spel (4V24'/«) tussen Groot-Brit- tannië en Frankrijk. De Zweden hebben nu in de finalegroep 12 punten tegen Groot- Brittannië 11 Frankrijk 8V2 en Italië 2'/«. Vandaag komen in de laatste en beslissen de wedstrijd Zweden en Groot-Brittannië tegen elkaar uit. In groep B van het troosttoernooi won België met 5-4 van Spanje, terwijl in een wedstrijd voor groeo C waarin ook Neder land uitkomt Zwitserland met 6-3 won van Oostenrijk. Met dezelfde cijfers heeft Nederland zaterdag de Oostenrijkers vefri slagen. De landenwedstrjjd tussen de wielerploe gen van Nederland en Zwitserland, die gisteravond In het matig bezette Olym pisch stadion is verreden Is in een dui delijke overwinning voor onze landgenoten geëindigd. Van deze zes onderdelen won nen zij er maar liefst zes en alleen de prof-achtervolger Daan de Groot moest zijn meerdere erkennen in de Zwitserse specialist op dit onderdeel, Willy Trepp. Verheugend was het uitstekende en voor al „met het hoofd" rijden van de Neder landse Amateurs, waarvan enkele duide lijk hun kandidatuur voor sommige wereld titels stelden, hetgeen vooral coach-trainer Arie van Vliet, die niet van „zijn" jon gens is weg te slaan, zal verheugen. Het begon al met een drievoudige sprint overwinning voor de Nederlandse kampi oen Aad de Graaf. In drie ritten was hij de Zwitserse kampioen Rechsteiner en verder de Nederlander Nolten en de Hel- veet Boller te snel af. Uit alle posities won hij zoals hij wilde en deze overwinning zal hem zeker weer een behoorlijke dosis zelf vertrouwen gegeven hebben. De achtervol gingskampioen bij de amateurs Oudkerk wilde niet voor hem onderdoen, want on danks de waarschuwingen van Arie van Vliet om zich vooral niet te forceren was zijn voorsprong op Heinemann na de vier kilometer al aangegroeid tot een meter of vrijftig. Het trio Van der Lans-Nijdam-Koel maakte de triomf voor de amateurs volle dig door in eendrachtige samenwerking en zonder een moment te verslappen een om nium bestaande uit een klassementsrit, een sprint en een ploegachtervolging glansrijk te winnen. De profs Derksen, Plantaz, Marinus en Van der Putten hadden iets meer moeite met hun Zwitserse tegenstanders onder leiding van Oskar Plattner. Maar ondanks het verlies van de afvalwedstrijd werd dit omnium dank zij de overwinningen in de klassementsrit en de sprintrace toch een Nederlandse zege. Daan de Groot was vervolgens kansloos tegen de langzaam startende, maar sterk eindigendeWilly Trepp en de prof-stayers moesten toen de beslissing over deze lan- denwedstrijd brengen in twee races over respectievelijk dertig en veertig kilometer. De Zwitser Gallati, die als eerste mocht starten stond deze gunstige positie in de eerste wedstrijd over dertig kilometer niet meer af, maar achter hem maakten Wier stra, Van Houwelingen en Post elkaar het leven danig zuur. De Nederlanders waren door onderlinge rivaliteit kennelijk vergeten, dat zij deel namen aan een landen-ploegen-wedstrijd, want zij joegen elkaar voortdurend op, dongen om beurten naar de gunst van het publiek en streden alsof er een titel op het spel stond. De gangmaker van Wier stra, Van Ingelghem, gind daarbij zelfs zover, dat hij alle veiligheidsvoorschriften vergat, zijn tegenstanders geen gelegen heid gaf te passeren en als een ware dui vel op het cement rondtolde. De jury bleef lankmoedig en liet ondanks enkele waarschuwingen Van Ingelghem doorrijden. Pas na afloop van deze gevaarlijke race hoorde het publiek tot zijn tevredenheid, dat Van Ingelghem een stevige boete was opgelegd. De tweede race over veertig kilometer verliep iets rustiger, totdat kort voor het einde de Nederlanders zich opnieuw met elkaar gingen bezig houden. Van Houwe lingen en Wierstra vochten rondenlang om de leiding een strijd, die tenslotte door de Sassenheimer werd gewonnen. Post kwam deze keer niet tot indrukwekkende presta ties al moet gezegd worden, dat hij tussen zijn geroutineerde collega's uitstekend meedraaide. Het individuele eindklassement luidde: 1. Van Houwelingen (Ned.), afgelegd to taal 69.900 meter; 2. Wierstra (Ned.), 69.740 meter; 3. Bucher (Zwits.), 69.560 meter; 4. Gallati (Zwits.), 69.470 meter; 5. Post (Ned.), 69.320 meter; 6. Wickiholder (Zwits.). 66.230 meter. Nederland 2 punten; Zwitserland 1 punt. Eindstand: Nederland 11 punten, Zwit serland 7 punten. Ze zijn er allemaal weer. De stoere, onvermoeibare Zwitserse alpenjagers, de stramme sergeant-majoor uit Manches ter met zijn vervaarlijke knevel, de on verstoorbare Londense „bobby's", de charmante meisjes uit Israël en al die anderen. Nijmegen is weer helemaal Vier daagse stad. Niet alleen door de talloze vlaggen en fleurige bloemversieringen, veel meer door de uitbundigheid het roekeloze optimisme zo u wil waar mee het „legioen van majoor Breunisse" bezit genomen heeft van de Keizer Karelstad. Wandelsport Extra treinen, vele bussen en talloze militaire trucks hebben dat legioen maan dag naar Nijmegen vervoerd. Een legioen dat niet alleen bestaat uit de ruim 11.000 wandelaars, die dinsdag in de vroege morgen het gevecht tegen de vaak lange kilometers beginnen, doch ook de duizen den „oudgedienden", de familieleden en kennissen die hun favorieten vier dagen gaan verzorgen en geen kilometer minder afleggen dan de wandelaars, doch de tocht rustig peddelend op de fiets volbrengen. Het is het vertrouwde beeld in het ver sierde centrum van Nijmegen. De Vier- daagse-gangers mogen dan dit jaar de tra ditionele landing van de Belgische para chutisten in de Ooypolder moeten mis sen, de stemming is er niet minder om. De binnenstad is weer helemaal in het bezit van de voetgangers, die weinig meer doen dan lopen en kijken. Waarom ze allemaal weer gekomen zijn? Een groot aantal natuurlijk omdat het Vierdaagse-kruis hen wel vier dagen moeizaam wandelen en vechten tegen de blaren waard is, velen zullen echter het argument gebruiken, dat mr. K. T. M. van Ryckevorsel „de vertegenwoordiger van de Nijmeegse vierdaagse in de Twee de Kamer", zo werd al meer dan eens schertsend opgemerkt aanvoerde, toen hem de vraag werd gesteld, waarom hij toch steeds weer aan de Vierdaagse van Nijmegen deelneemt. Het antwoordt van het Tweede Kamerlid was heel simpel: „ik kan het nu eenmaal niet laten....". Traditie getrouw werd de proloog be sloten met de vlaggenparade, waaraan af vaardigingen van 18 vertegenwoordigende landen hebben deelgenomen. Ook hier was het beeld oud. Desondanks hebben het vlaggenspel en het défilé van de groe pen de ruim 30.000 toeschouwers het Gofferstadion was weer volledig bezet twee uur lang in hun ban kunnen houden. Het was boeiend en indrukwekkend tege lijk. En toen de meisjes van de Nijmeegse gymnastiekvereniging bij windstil-prach tig zonnig weer hun vlaggenspel hadden gespeeld was de beurt aan de militairen. Met groot machtsvertoon marcheerde de befaamde koningscompagnie van de gar degrenadiers in ceremonieel tenue langs de geestdriftige toeschouwers, daarna nam de eigenlijke vlaggenparade een aanvang. Langzaam gingen, terwijl de volkslie deren werden gespeeld, de vlaggen in top. Eerst Australië, toen België, Canada, Duitsland en zo ging het verder tot als achttiende vlag het rood-wit-blauwe dun doek was gehesen. Ook ditmaal kreeg die ene Italiaan, die in Nijmegen woont, een goed beklante ijszaak drijft en zich alleen maar op de dag voor de vierdaagse er duidelijk bewust van is, Italiaan te zijn, zijn hulde. Groot was het enthousiasme toen het défilé van de deelnemende groepen begon. Onvermoeibaar was het publiek met zijn applaus. Weer klaterden de bijvalsbetui- giingen over het prachtig in de bossen ge legen Gofferstadion. Een ovationeel ap plaus ontlaadde zich op het moment waar op de kloeke groep jongens en meisjes uit Israël voorbij de tribunes marcheerde. Ook ditmaal heeft het vrolijke groepje, dat zingend en klappend een „ere-rondje" liep al voor dat de marsen van majoor Breunisse werkelijk zijn begonnen, zich van de sympathie van het publiek ver- VIERDAAGSE N'JMEGEN-leDAG N'JMEGEN zekerd. Maar dat kon ook moeilijk anders na al die voorgangers.... Kort na negen uur spoedden de Vier- daagselopers, die grotendeels de parade vanaf de tribune hadden gevolgd, zich naar huis, nog twee dingen waren voor hen van belang: het weerbericht dat was al goed en het bed, want dinsdag was het voor de meesten al heel vroeg in de ochtend „reveille". Met enkele toespraken, het hijsen van de vlaggen, een défilé van de deelnemers en een officiële ontvangst van officials van de Nederlandse Wandelsport Bond door het gemeentebestuur van Apeldoorn is maandag ook de achtste Apeldoornse vierdaagse geopend. Daar de voorzitter van de NWB, mr. R. Oosterhof, wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, heette de vice-voorzitter, de heer T. Dicker, de welgeteld 1103 wande laars welkom, alsmede het gemeentebestuur van Apeldoorn, dat hij dank bracht voor de ondervonden hulp en gastvrijheid. Apeldoorns burgemeester, mr. A. L. des Tombe, hees daarna onder het spelen van het Wilhelmus de Nederlandse driekleur, welke gevolgd werd door de vlaggen van Apeldoorn en van de NWB. Voor de enige buitenlandse deelnemer, een Zwitser, ging tenslotte de Zwitserse vlag in top, terwijl ook zijn volkslied werd gespeeld. Bij de officiële ontvangst door het gemeentebestuur op het raadhuis memoreerde de heer Dicker, dat het bestuur van de NWB nog altijd bereid is tot een gesprek met de leiding van de Nijmeegse vierdaagse. De heer dr. W. van Zijll, algemeen secre taris van de Nederlandse Sport Federatie, die ook bij de opening aanwezig was, deelde ons desgevraagd mee, dat de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding nog steeds niet als lid tot de NSF is toegelaten. Een desbetreffend verzoek, dat de KNBvLO het vorige jaar tot de NSF richtte, is volgens vast gebruik voor advies doorgegeven aan de NWB, die wel aangesloten is bij de NSF. Naar aanleiding daarvan zijn aan het bestuur van de KNBvLO vijf punten voor gelegd, waarover de NWB van gedachten wilde wisselen, alvorens zich akkoord te verklaren met toetreding van de KNBvLO tot de Sportfederatie. Het bestuur van de KNBvLO heeft daarop meegedeeld niets voor een dergelijk gesprek te voelen en sprak als zijn mening uit, dat de NSF met deze procedure te ver ging. Van de zijde van de NWB werd er maandagavond nog eens op gewezen, dat zij van haar kant bereid is te komen tot een oplossing van de geschillen en zelfs genegen is voor de Apeldoornse vierdaagse data te kiezen, die niet samenvallen met die van de Nijmeegse vierdaagse, wanneer deze geschillen eenmaal zijn opgelost. Of deze jongelui allen de eindstreep zullen halen weten we niet, in ieder geval blaakten zij maandag van lust tot wandelen. Voetbal Gerrit Voges van Sportclub Enschede is al geruime tijd via een Duitse manager in contact met de Italiaanse voetbalclub Catania (Sicilië), welke deze zomer in het nieuws kwam door de Duitse speler Horst Szymaniak te contracteren. Voges heeft reeds een bezoek gebracht aan Sicilië en er een proefwedstrijd ge speeld, waarin hij binnen tien minuten twee doelpunten maakte. Verwacht werd dat hij vrij gauw een contract zou krij gen bij deze beroepsvoetbalclub, maar tot vandaag heeft hij noch Sportclub een con tract gezien. De manager bevestigde vori ge week nog dat de transfer tot stand zou komen, maar zekerheid hierover is er op dit moment beslist niet. Het kan niet op bij SHS. Opnieuw heeft de Scheveningse club een aankoop gedaan. Thans is de Ajacied Wim An- driessen aan de rijen van SHS toegevoegd, evenals Jan Fransz uit het tweede van Ajax. Andriessen zou eerst, zoals gemeld, naar Graafschap gaan, maar op het laatste nippertje is het contract niet getekend. SHS heeft bovendien een derde trainer in dienst genomen, n.l. de heer J. Wolf, die op het ogenblik de amateurclub Blauw Zwart traint. In Arnhem is or 61-jarige leeftijd over leden G. A. M. Horsten, oud-voetballer van Willem II en Vitesse. Horsten was in de jaren '20'30 een van de prominent ste Nederlandse voetballers. Hij speelde zesmaal in het Nederlands elftal, vijfmaal als lid van Willem II (in 1924 en 1925) als rechtsback, en éénmaal als Vitesse-speler (in 1928) als reci-tsback. Voorts is hij tal loze malen in vertegenwoordigende ooste lijke elftallen uitgekomen. Meestal trad hij op als aanvoerder Later bekleedde hij bij Vitesse verschil lende bestuursfuncties.Onder meer was hij jarenlang lid van ce elftalcommissie van de Arnhemse clue Horsten was bovendien een gewaardeerd amateurtrainer. De teraardebestelling is donderdag 27 juli om 11.45 uur op de katholieke begraaf plaats Moscowa te Arnhem. ATLETIEK. Tijdens de Franse atletiek kampioenschappen in Parijs, heeft Michel Bogey het Franse record op de 5000 meter met 1,8 sec. verbeterd. Hij legde de afstand af in 13 minuten en 53,8 sec. Het oude record stond op naam van Michel Bernard.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11