m. 0 Eichmann beëindigt zijn getuigenis in Jeruzalem Mr. Stikker in West-Berlijn Lloyd lanceert zijn aanval op inflatie en exportdaling Oost-Afrika-mens overtreft Peking-mens in jaren Parijs duldt geen inmenging INSECTEN VERDELGING Spanning stijgt in Zuid-Rhodesië Neem Boldoot mee Joodse Kapo in Israel tot een jaar veroordeeld Italiaanse premier gaat in augustus naar Moskou 1.750.000 jaar oude schedel van een Zinjanthropus gevonden C~Praatótoel DINSDAG 25 JULI 1961 3 met handige spuitbus 3 50 M kwaliteits product van Organon Morgen referendum over de nieuwe grondwet Dr, Mengele zou opnieuw zijn ontsnapt Uitnodiging aangenomen na drie weken aarzelen Communistische delegatie gestrand op Curasao Machtsevenwicht moet gehandhaafd worden Ondermeer een belasting op consumptiegoederen en personeelsbezetting verwacht 0p de Maria Storm Gaat u met vakantie Vervolg van pag. 1) PARIJS. In de Franse hoofdstad is men maar matig ingenomen met het bezoek van Hammarskjoeld aan Tunis zo meldt onze correcpondent. Naar het oordeel van de meeste Franse bladen heeft Bourguiba het op alle fronten verloren. Hij heeft noch steun gekregen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië, noch van de Sovjet- Unie, welk land Berlijn belangrijker acht dan Bizerta. Bourguiba wil derhalve vol gens Franse opvattingen, zijn politieke en militaire nederlaag camoufleren door een diplomatieke overwinning in de UNO-As- semblee, waar de 'Afro-Aziaten over de helft van de stemmen beschikken. Dat zal echter voor De Gaulle geen reden zijn om van standpunt te veranderen. Hij be schouwt de zaak Bizerta als een zuiver Frans-Tunesische aangelegenheid en zal geen enkele inmenging, of aanbod van goe de diensten, aanvaarden. Men weet boven dien hoe hij over de UNO denkt, dia hij eens „machin" („dinges") heeft geschol den. De kans dat Hammarskjoeld naar Pa rijs komt is dus vrijwel uitgesloten. Van alle Franse avondbladen is Le Mon de de enige, die een voorzichtige critiek uit. Het blad zegt namelijk dat Frankrijk door zijn starre houding het risico loopt Bourguiba aan zijn diplomatieke overwin ning te helpen. De socialistische „Populaire" acht het lang niet uitgesloten, dat Bourguiba het op den duur toch nog wint met zijn diplomatiek offensief. Washington en Londen zitten met het conflict over Bizerta blijkbaar in hun maag. Vooral is dat het geval met Wash ington, dat zijn oog gericht heeft op West- Berlijn en waar men van oordeel is, dat het conflict-Bizerta de positie van het Wes ten er niet beter op heeft gemaakt. De Franse regering ontgaat dat natuurlijk niet. Het is niet de eerste maal, zegt Pa rijs, dat de bondgenoten Frankrijk onvol doende steunen en voor de Franse proble men maar weinig begrip tonen. Wij zitten dus, vervolgt de Populaire, met twee soorten van onderhandelingen, die niet op gang komen. In Lugrin praat men ellenlang over de procedure die bij de besprekingen gevolgd moet worden. In Bi zerta praat men over de manier waarop het gesprek op gang kan komen. Intussen slaat een deel van de Franse pers zich op de borst hoe sterk wij toch wel zijn en welk een hoog begrip de Franse regering van het Franse nationalisme heeft. En dat op het tijdstip van de Europese eenheid! Dat de Franse troepen op de Tunesische aanval moesten antwoorden, is duidelijk. Maar zo hoog van de toren blazen en uit bazuinen, dat wijeen tweede Dien Bien Phoe hebben vermeden, is zotteklap. On ze nationale belangen liggen elders. Wij moeten, na de gevechten van drie da gen, in de eerste plaats alles vermijden dat aanleiding zou kunnen geven tot verde re verergering van de Frans-Tunesische betrekkingen. Wij moeten contact opne men met de Tunesische regering om het gevaar van internationalisatie te ontgaan. Daarna moet de Franse regering duidelijk zeggen wat zij met de oorlogshaven Bizer ta wil. Wij moeten de oosterse wereld niet verwijten te marchanderen, wanneer wij hetzelfde doen. Als Bizerta werkelijk nodig is voor de verdediging van het vrije Wes ten, zoals de eerste minister en de minis ter van Buitenlandse Zaken dat in het, parr lement hebben gezegd, dan is Bizerta ook een probleem, dat onze bondgenoten aam- gaat. Wij begrijpen dan ook niet waarom de Franse regering geen rekening wil hou den met de Amerikaanse en Britse reac ties. Frankrijk heeft er niet het minste be lang bij, dat Noord-Afrika zich bij het neu- tralistische kamp aansluit. Als men dat vergeet door een overdreven opvatting van nationale grootheid, dan zal men zulk soort prestige eens duur moeten betalen, besluit de Populaire. Advertentie OMYL A SALISBURY (Zuid-Rhodesië) (Reuter) - De reservisten van het eerste bataljon van het in de Zuidrhodesische hoofdstad Salisbury gelegerde Koninklijke Rhodesia- regiment zijn maandagavond onder de wapens geroepen uit protest tegen de nieuwe grondwet. Voor Zuid-Rhodesië had den de Afrikanen in dit gebied gisteren een staking uitgeroepen. Bij het bescher men van werkwilligen heeft de politie twee negers gedood en vier gewond. De pers was tevoren weggestuurd. Morgen wordt over de grondwet een re ferendum gehouden. Vandaag zijn volgens een officiële mededeling „de arbeiders uit de twee negerwijken van Salisbury onder bescherming van troepen naar hun werk gegaan, ondanks de stakingsoproep van de Afrikaanse nationalistische leiders". Advertentie De bekende, verkwik kende Boldoot Eau de Cologne in sportieve, platte reisflacon f. 1.65 Handig* Boldoot Towelett*. Reinigt en verfrist. Doosje met 5 stuks f. t- Heerlijk verkoelende Usstift Eén streekje over het voorhoofd., wég u dot lome ge «Mt tL&5 JERUZALEM, (Reuter) Eichmann heeft gisteren zijn getuigenis voor het Is raëlische hof beëindigd. Hij begon hiermee op 20 juni en had er 117 uur voor nodig. Maandagmorgen heeft Eichmann vragen van de Israëlische rechters over zijn ac tiviteit bij de SS beantwoord. Eichmann zei het altijd jammer gevonden te hebben dat hij speciale verzoeken van religieuzen ten aanzien van zijn antijoodse maatrege len niet kon inwilligen. Op de vraag van rechter Landau waarom hij zijn antwoor den aan de Berlijnse geestelijke Gruber steeds in de eerste persoon begon, zoals „Ik weiger", „Ik moet er nog over den ken", zei Eichmann dat het wel mogelijk was dat hij „deze manier van converseren had gebruikt" maar dat hij aan Gruber slechts „de bevelen van zijn superieur had overgebracht". Hij gaf toe alle verzoeken geweigerd te hebben. Eichmann zei dat hij niet antisemitisch was. Hij had echter jarenlang de Völki- Beobachter, het officiële nazi-orgaan gele zen. Hij erkende dat dit blad vol antisemi tische propaganda stond, maar hij zei het gelezen te hebben om van de lopende ge beurtenissen op de hoogte te blijven. In antwoord op een vraag van rechter Landau zei hij destijds niet geloofd te heb ben dat het met de toepassing van de uit gevaardigde antijoodse wetten van 1934 en 1935 zo'n vaart zou lopen. Over het voor nemen van de nazi's om alle Joden uit Duitsland te verwijderen dacht ik hele maal niet na. Ik was toen juist overge plaatst en het speet me dat ik met mijn neus in de kaartenbakken moest duiken. Op de vraag of hij uit de nazipartij en de SS had kunnen treden antwoordde Eichmann dat dit voc 1939 misschien mogelijk geweest zou zijn, maar na het uitbreken van de oorlog niet. Hierop vroeg de rechter waarom Eich mann niet ontslagen was omdat hij niet hard was. „Dat kan ik niet zeggen. Ik was een rustige man, die altijd instructies vroeg, een precieze, nauwgezette ambte- ft'aa'r" Tenslotte wees rechter Landau Eich mann op.een tegenstrijdigheid in zijn ver klaringen. „Tijdens het kruisverhoor hebt u gezegd dat u nooit geprobeerd hebt de partij en de SS te verlaten. Nu zegt u dat de mogelijkheid hiertoe niet bestond. Wel ke lezing is nu waar?" Eichmann gaf de tegenstrijdigheid on middellijk toe. „Na het uitbreken van de oorlog werd ons lidmaatschap bevroren en was het onmogelijk uit te treden". „Dus u bleef bij de SS tegen uw wil?" „Eerlijk gezegd dacht niemand daarover na. Het had toen even weinig zin te probe ren uit de partij te treden als te proberen door een berg heen te lopen". Hierna verklaarde de president dat hij geen vragen meer had. Drie vragen Na het beëindigen van de vragen van de rechters stelde de openbare aanklager, Hausner, nog drie vragen. Een daarvan was, waarom Eichmann eens de bijbel uit de handen van zijn vrouw had gerukt. „Het is jammer dat ik niet de gave-heb gekregen van nooit fouten te maken, dan had ik dit niet gedaan. Sommige daden worden uit boosheid of drift gedaan en la ter betreurd", antwoordde Eichman De tweede vraag was, waarom Himmler Eichmann met een medaille gedecoreerd had. „Dit was een onderscheiding die bij pak ken tegelijk over de verschillende eenhe den werd uitgestrooid", aldus Eichmann. Op verzoek van Hausner las hij tenslotte de volgende passage uit het document Sas sen voor: „Ik volbracht mijn taak met het fanatisme dat van een doorgewinterde HAIFA (Israel) (Reuter) De recht bank in Haifa heeft een voormalig lid van de kamppolitie („Kapo") in het Poolse dwangarbeiderskamp Skarzysko bij Kielce, de 42-jarige Israëlische politieman Chaim Silberberg, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Silberberg werd onlangs door voormalige medegevangenen uit het kamp in Haifa herkend. Hij werd schuldig bevonden aan wreedheid tegen kampge noten, vooral vrouwen, en aan het toe brengen van ernstig lichamelijk letsel. RIO DE JANEIRO (AFP) De arres tatie van een zekere Joseph Kanat, die werd aangezien voor dr. Joseph Mengele, die kamparts van Auschwitz is geweest en als oorlogsmisdadiger wordt gezocht, blijkt het gevolg te zijn geweest van mis leidende inlichtingen, die de Braziliaanse autoriteiten werden verstrekt door voor malige nazi's, die zich als slachtoffers van Mengele hebben voorgedaan. Op hun' mededelingen werd Kanat in een plaatsje aan de grens tussen Brazilië en Paraguay gearresteerd, terwijl de echte dr. Mengele, van wie op déze wijze de aandacht werd afgeleid, zich in veilig heid kon brengen. Het Braziliaanse dagblad „Ultima Ho ra", dat dit meldt, voegt hieraan toe dat men nog niet weet of Joseph Kanat ook met de voormalige nazi's onder één hoed je heeft gespeeld, of dat hij zelf om de tuin werd geleid. nationaal-socialist en van een man die een taak opgedragen heeft gekregen verwacht kan worden". Eichmann gaf toe dat dit tot 1945 het geval was. Getuigenverklaringen De verdediger van Eichmann, Dr. Serva- tius overhandigde negen beëdigde ver klaringen van getuigen uit West-Duitsland. De voormalige SS-kolonel professor Franz Six heeft volgens deze verklaringen gezegd dat Eichmann nooit buiten de hem ver leende bevoegdheid is gegaan. Volgens een andere passage uit dezelfde getuigenver klaring had de afdeling van Eichmann „een speciale status" en had Eichmann „zonder enige twijfel meer zeggenschap dan welk ander afdelingshoofd ook." Hermann Krumey, een vroegere onderge schikte van Eichmann, zegt in een verkla ring dat hij de indruk heeft gekregen dat Eichmann bij de beruchte mars van 25.000 Hongaarse Joden naar de Oostenrijkse grens tussenbeide had kunnen komen. Aerdenhoutse juriste Hausner heeft meegedeeld geen bezwaar te hebben tegen overlegging door de ver dediging van een verklaring en een boek van de Aerdenhoutse juriste, mr. L. van Tahlingen-Dolz die heeft getracht de Ne derlandse professor Meyers tegen betaling van 150.000 Zwitserse franc aan de Duit sers naar het buitenland te krijgen. Zij zegt te verstaan te hebben gekregen, dat het verzoek aan Gestapo-chef Müller moest worden gezonden. De naam Eich mann was nooit genoemd. Toen zij later naar Berlijn ging om de de zaak te be spoedigen, had zij van Eichmanns plaats vervanger Günther te horen gekregen, dat Himmler de enige was die bevoegdheid had deze kwestie te behandelen. De behandeling van de zaak zal, naar wordt verwacht, vandaag voor een week worden verdaagd teneinde prosecutie en verdediging in de gelegenheid te stellen requisitoir en pleitrede op te stellen. Voor requisitoir en pleitrede is eveneens een week uitgetrokken, waarna de rechtbank' wellicht to half oktober met reces zal gaan. In deze tijd zullen de drie rechters hun vonnis overwegen. Tijdens de middagzitting nam Eichmann de koptelefoons van het hoofd, waardoor hij naar de gelijktijdige vertaling van het Hebreeuws had geluisterd en viel na een half uur knikkebollen in slaap. Na een paar minuten werd hij voorzichtig door een van zijn Israëlische bewakers aange stoten, en schrok hij wakker. ROME (Reuter-UPI) Premier Amin- tore Fanfani van Italië heeft na drie we ken aarzelen besloten, een uitnodiging te aanvaarden van premier Kroesjtsjev voor een bezoek aan Moskou. Fanfani en de mi nister van buitenlandse Zaken Antonio Segni zullen Moskou van 2 tot 5 augustus bezoeken. De Russen hadden hun voelhorens over de mogelijkheid van zo'n bezoek drie we ken geleden uitgestoken. Het schijnt dat Fanfani tijd heeft nodig gehad om te over leggen met de westerse bondgenoten, of zulk een bezoek op het ogenblik wel op portuun kon worden geacht. Fanfani moest voorts ernstig rekening houden met onwel kome reacties in eigen gelederen, die zijn kabinet-van-de-gulden-middenweg zouden kunnen bedreigen. Gagarin's bezoek aan Cuba deed vliegreis stagneren WILLEMSTAD, (Curasao) (UPI) Een entwintig afgevaardigden van vier com munistische landen, van wie velen op een diplomatiek paspoort reizen, zijn gisteren op Curasao gestrand vanwege de strenge veiligheidsmaatregelen, die de Cubaanse regering had genomen voor het bezoek de Russische ruimtevaarder Gagarin. De communisten negen Chinezen, vijf Bulgaren, vier Russen en drie Tsjechen die gisteren met een KLM-toestel te Wil lemstad op weg naar Havana waren aan gekomen, konden het eiland niet meer ver laten omdat op Cuba een landingsverbod voor alle vliegtuigen van kracht was. BERLIJN (Reuter-DPA) De secreta ris-generaal van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie, mr. D. U. Stikker, is ervan overtuigd dat de Sovjet-Unie even tueel bereid is grote risico's te lopen om haar doelstellingen inzake Berlijn te ver wezenlijken. De Russische regering wil West-Berlijn, „het laatste eiland der vrij heid", in het communistische imperium trekken, aldus mr. Stikker in een interview voor de Berlijnse zender Rias. Alle tekenen wijzen er op dat het Kremlin in de kwes tie Berlijn „waarschijnlijk het poten tieel gevaarlijkste element in de huidige situatie" een nieuwe crisis wil veroorza ken. Ondanks de westelijke vorderingen op economisch, sociaal, politiek en militair terrein staat nog niet vast dat de voor sprong op het Chinees-Russische blok kan worden gehandhaafd. In talrijke landen is het Westen politiek en psychologisch in het defensief gedrongen. Door afstand te doen van Berlijn zou het Westen „de fundamenten van zijn politieke en militaire doctrine ondermijnen", aldus mr. Stikker. Het lot van Berlijn en het lot van het Noordatlantische bondgenoot schap „hangt er in de eerste plaats van af of de NAVO-landen in militair opzicht, in vastberadenheid en wilskracht even sterk zijn als de Sovjet-Unie". Wanneer de westelijke mogendheden Russi sche ontwapeningsvoorstellen zouden aan vaarden die niet „onverbrekelijke garan ties tegen misbruik" bevatten, zouden zij slechts bijdragen aan een wijziging in het machtsevenwicht in het voordeel van de Sovjet-Unie, en zo een situatie scheppen die hun vroeg of laat slechts de keus tus sen totale oorlog en overgave zou laten, aldus mr. Stikker. (Van onze correspondent) LONDEN. De Britten wachtten vandaag ongerust de hedenmiddag half vier onze tijd in het Lagerhuis door Selwyn Lloyd, de kanselier van de schatkist, in verband met het opnieuw dreigende inflatiegevaar en de exportcrisis aan te kondigen nood maatregelen af. In grote lijnen kan men wel raden hoe Lloyd's plan er uit zal zien, maar het is zeker dat er sprake zal zijn van enkele verrassingen. Lloyd heeft al lang duidelijk te kennen gegeven, dat, in dien er ingegrepen moet worden, de oude medicijn ontoereikend is. Thans wil de re gering namelijk niet alleen maar corrige rend optreden voor de problemen op korte termijn, maar trachten de ingedutte Brit ten wakker te schudden om het concurren tievermogen van de industrie te. vergroten, zodat Groot-Brittannië gereed zal zijn een plaats- in te nemen in de Europese Econo mische Gemeenschap. De algemene verwachting is dat Lloyd's plannen de volgende maatregelen zullen bevatten: een verhoging van 10 pet. van de aan koopbelasting en de accijnzen, waardoor speciaal auto's, de meeste huishoudelijke goederen, benzine, olie, tabak en alcohol zullen worden getroffen. Bij de in april door Lloyd ingediende begroting vroeg en kreeg hij de bevoegdheid tot deze heffin gen. een bevriezing van lonen en salarissen in de openbare diensten en de genationa liseerde bedrijven. een vertraging van het tempo van de beleggingen in de staatsbedrijven en een vermindering van andere regeringsuitga ven, met invoering van een vijfjarenplan wat betreft de overheidsfinanciën, hetgeen grotere bezuinigingen zal mogelijk maken. niet uitgesloten is voorts dat Lloyd ook de hem gegeven nieuwe bevoegheid tot in voering van een belasting voor de werk gevers op de personeelsbezetting 2, voor elk lid van het personeel) zal ge bruiken om de arbeiders daarheen te krij gen, waar ze het meest nodig zijn. Hoger PTT-tarief De stemming onder de conservatieven is, dat het nu eindelijk tijd wordt voor har de maatregelen, welke de Britse economi sche kwalen blijvend kunnen genezen. De grote vraag is of dit zal kunnen geschie den zonder de door hen verafschuwde eco nomische planning. De industriële en finan- WASHINGTON (UPI) Onderzoekingen op een prehistorische schedel hebben uitgewezen, dat de oudste mens, die van werktuigen gebruik maakte, 1.750.000 jaar geleden reeds de aarde bevolkt moet hebben. Aldus heeft de National Geographic Society te Washington bekendgemaakt. Met deze ontdekking is de ouderdom van bet vroegste mensentype een miljoen jaar verder in het verleden geplaatst. Het Amerikaanse genootschap onthulde, dat deze nieuwe voorvader van de mensheid, die Zinjanthropus of „Oost-Afrika-mens" is gedoopt, in een grijs verleden geleefd moet hebben, dat bevolkt werd door reuzenvarkens en schapen, giraffen met ge weien, en andere reusachtige dieren, waarop de Zinjanthropus gewapend jacht maakte. De fossiele schedelfragmenten zijn twee jaar geleden door een Britse anthropoloog, dr. L. S. B. Leakey, in een vulkanische ravijn in Tanganyika gevonden. Twee jonge Amerikaanse geologen, dr. J. F. Evemden en dr. G. H. Curtiss hebben later in de universiteit van Californië met een soort atoomklok de ouderdom van de schedel vastgesteld. De Zinjanthropus had een laag voorhoofd en hield het hoofd rechtop. Hij had grote, diepe kaken en ge weldige kiezen. De werktuigen, waarvan hij zich bediende, bestonden uit grote werpstenen en stukken rots die door hem waren bewerkt voor het villen en snijden van wild. Tot dusverre was de Peking-mens, wiens ouderdom op 600.000 jaar wordt geschat, de oudst bekende mens. Om de ouderdom van de Zinjanthropus te bepalen hebben de geleerden gebruik gemaakt van de wetenschap, dat het in de natuur voor komende kalium een radio-actieve isotoop bevat, die 1.2 miljard jaar nodig heeft om de helft van zijn radio-activiteit te ver liezen. Die activiteit wordt omgezet in cal cium en argon. Bij de resten van de Zin janthropus werd tussen twee lagen lava een kalium bevattende stof aangetroffen, die met de atoomklok op een ouderdom van 1.750.000 jaar werd bepaald. Volgens het genootschap zijn er aan wijzingen, dat nieuwe vondsten die door dr. Leakey in Tanganyika zijn opgegraven, de resten van een kind, zelfs ouder zijn dan de Zinjanthropus. ciële wereld heeft thans echter op een ze kere planmatigheid speciaal op export- gebied, in navolging van de bondsrepu bliek aangedrongen. Maandag kreeg het publiek de eerste schok door aankondiging van hogere P.T.T. tarieven. De minister van Posterijen heeft echter verklaard, dat deze verhoging los staat van de economische regeringsmaat regelen. Het is namelijk al lang de bedoe ling geweest om het P.T.T.-bedrijf niet langer al lang de bedoeling geweest om het P.T.T.-bedrijf niet langer te beschouwen als een sociale dienst, maar zo veel mo gelijk als een gewone commerciële onder neming. De hogere salarissen en algeme ne kosten vereisen hogere tarieven. Sub sidies van de schatkist zullen daardoor kunne;}, woeden, hepe^t. ,r De afgelopen dagen zijn in afwachting van Lloyd's versoberingsmaatregelen de winkels bestormd om zoveel mogelijk goe deren tegen de oude prijzen binnen te ha len. Zwerver Hij zat in het gras langs de kant van de weg. Zijn rug leunde tegen een smalle ber- kenstam, zijn hoofd hing wat schuin voor over, langs zijn borst en buik stroomde een lange, lange baard. Vuilwit en misschien wel honderd jaar oud. Aan de ene kant naast hem lag een grauwe hoed, aan de andere kant een knoestige stok. Z'n benen staken recht vooruit, tenen omhoog. Hij kwam nergens vandaan en ging nergens heen. Hij zat te rusten. Hij had de tijd. Achter hem raasde het snelverkeer. Schuin onder hem liep een smal wandel pad. Daar liepen wij en zagen hem. Hij keek ons aan vanonder ruige wenkbrauwen en stak een lome hand op. Hij was oud en vies en mooi. Een zwerver in de welvaartsstaat. Mijn gedachten schoten tientallen jaren terug. Naar „De Barre Winter". Die dwaalde dag en nacht door mijn geboorte stad. Sliep in een laantje achter de spoor dijk. Dreigde met zijn stok naar plagende kinderen. Bedelde 's nachts bij thuiskeren- de feestgangers en zei: „God zegen je, kind," als je hem een dubbeltje in de hand drukte. Schuifelde dan stinkend verder. Een oude, kromme zwerver met een baard vol ongedierte. Een zwerver onder een boom. Waarom was ik zo verrukt toen ik hem zag? Waar om kwam het verleden zo plotseling om hoog? Ik zou het dadelijk weten. We waren nog geen tien stappen voorbij de ongewone verschijning of mijn jongste dochtertje keek me met grote ogen aan en vroeg: „Moeder, was dat een sprookjesmeneer?" Ze had gelijk. We hadden een sprookje gezien. Zwervers bestaan niet meer. Advertentie STRIJKT GEMAKKELIJK Brand. Een vijftigjarige negerin is te Lo well in de Amerikaanse staat Massachu setts met vijf van haar kinderen omge komen tijdens een brand in haar woning. Zij was met haar man en vier van haar tien kinderen voor het vuur gevlucht, maar keerde terug om de andere zes te redden. In de vuurzee viel zij twee ver diepingen naar beneden toen de trap het begaf. Het zesde kind wordt nog vermist. Twintig anderen werden uit het branden de huis gered. Asiel. Twee 21-jarige Hongaarse soldaten zijn zondag in hun uniformen uitgeweken naar Oostenrijk, en hebben er om politiek asiel gevraagd. De soldaten, die geen wapens droegen, staken de Oostenrijks- Hongaarse grens over bij Ritzing ten zuidoosten van Wenen. Vierde De minister van Onderwijs en Jus titie van Koeweit, de 59-jarige Sjeik Ab doellah Jaber Sabah, heeft de twintig jarige Adelheid Dichter uit Kiel getrouwd als zijn vierde vrouw. De Sjeik is één van de rijkste leiders van Koeweit. Zijn andere drie vrouwen zijn uit Koeweit af komstig. Staking. Vandaag staakt in Italië het tram en buspersoneel, om kracht bij te zetten aan eisen voor een nieuwe CAO. Autobus sen van particuliere ondernemingen, vrachtauto's van het leger en soortgelij ke vervoermiddelen, zullen de zaak op gang proberen te houden. Onwaardig. Het ministerie van Verkeer in Sofia heeft in zijn orgaan „Transporten Glas", geklaagd over het „onwaardige gedrag" van Bulgaarse zeelieden in bui tenlandse havens. Het blad, bepleit het passagieren in collectief verband. Het zegt dat de „ideologische scholing" op vele schepen wordt verwaarloosd, waar door de zeelieden tot gedragingen komen, die in geen enkel opzicht verenigbaar zijn met de socialistische zedelijkheidsop vattingen. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE Verheven. In een eenvoudige plechtigheid, bijgewoond door familieleden heeft Kei zer Hirohito van Japan zijn onlangs over leden dochter, Morihito Higasjikoeni, verheven tot de rang van Sjintogodin. De keizer zelf is de zonnegod van Japan. De ceremonie, een offerande van onge kookte rijst en zout, werd verricht in het paleis, op het altaar waarin de doodkist van de overleden prinses is geborgen. Immigratie. De Amerikaanse senator Ja- vits, heeft gezegd, dat de Amerikaanse immigratiebepalingen geen ruimte laten voor opneming van „een behoorlijk aan tal" vluchtelingen uit Oost-Duitsland en andere landen achter het ijzeren gordijn. Javits pleitte voor verruiming van de be staande wetgeving. Veroordeeld. Wanda Nowicka, een pools meisje uit Warschau, is tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens spio nage voor de Verenigde Staten. In juli 1958, aldus de dagvaardiging, ging zij naar Kopenhagen aan boord van een Pools schip. In de Deense hoofdstad ont moette zij een agent van de Amerikaan se inlichtingendienst. Zij ondertekende een verklaring dat zij met de inlichtin gendienst zou samenwerken. Aangepast. Hoewel de inflatiedagen reeds lang tot het verleden behoren, zijn de Italiaanse autoriteiten er pas kortgele den toe overgegaan de geldstraffen aan te passen aan de huidige stabiliteit van de lire. De minima en maxima zijn ver geleken bij voor de oorlog met 40 ver menigvuldigd, terwijl het peil van de straffen in de naoorlogse jaren met vijf moet worden vermenigvuldigd om een juist beeld te krijgen. De maximale boe te bedraagt nu zestien miljoen lire i 0.000,-) en de minimale achthonderd 5,-.) Verboden. John Rudd, een rijke inwoner van Johannesburg die officier bij de Coldstream Quards is geweest en die te Eton (Engeland) school heeft gegaan, en de negerin Dorothy Tiyo, een nacht clubdanseres, zijn tot ieder zes maan den gevangenisstraf veroordeeld, omdat de rechtbank te Johannesburg bewezen achtte dat zij in intieme betrekking tot elkaar hebben gestaan. Een dergelijke betrekking tussen blank en niet-blank is in Zuid-Afrika verboden krachtens de wet. Hangende beroep tegen het vonnis, werd voor beiden borgtocht vastgesteld, voor Rudd 50 pond sterling en voor me juffrouw Tiyo 250 pond. Voor het eerst. President Makarios Heeft de communistische partij van Cyprus beschuldigd van activiteiten „die de nor male functionering van het regeringsap paraat belemmeren". Het is voor het eerst dat aartsbisschop Makarios de communistische partij, „A.K.E.L.", heeft aangevallen sinds de republiek Cyprus werd gesticht. De partij heeft bij de laatste algemene verkiezingen vijf ze tels in het Huis van Afgevaardigden ver overd, omdat zij het Vaderlandse Front van Makarios steunde.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3