Superieure Spartans bepaalden score tegen Kieviten op 8-0 V 13 i m Nederlandse tennissers kunnen nog heel wat leren in Hilversum Vlaggen halfstok in Nijmegen fA De vierde dag Jack Culliton: veelzijdig mens Herman Beidschat hield Amerikanen drie innings lang in bedwang Zweden Europees golfkampioen Deen gebruikte doping... Herman Willemse verdiende 5000 in Atlantic City Weer wereldrecord voor Halberg WOENSDAG 26 JULI 1961 13 - Vijf punten 13-0 Ontevreden VIERDAAGSE NVMEGEN-2eCAG N'JMFGEKi Favorieten In Apeldoorn Darius Dhlomo gaat voor Vitesse spelen Zwitserse groepen blijven in vierdaagse t Het belangrijkste feit van de vierde dag van het Haarlemse honkbaltoer- nooi is de nederlaag van het Neder lands team tegen Al- conbury Spar- :ans, dat hier door wel een ?eer duidelijke kandidatuur stelde voor de Haarlem-Cup. Met 8—0 ble ven de „En gelse Ameri kanen" in de meerderheid na een wed strijd, waarin de Nederlandse verdediging zich van haar beste zijde liet zien, doch waar in de aanval zoals altijd faalde. Het werd overigens de eerste wedstrijd van het toernooi, waarin geen home run werd geslagen. In de ochtendwedstrijd waren wel homeruns te noteren. De Chateauroux Sabres Patton en Smith sloegen tegen de London All Stars ieder een vol treffer, waardoor Patton zich naast Don Gilmore nestelde in de strijd om de homerunbeker. De Engelsen presteerden het om negen innings lang op de been te blijven tegen de Sabres, die na acht innings de nood zakelijke marge van tien punten ver schil niet konden bereiken. In de laatste innings bereikten de Sabres de eindstand 13—0. De stand na de vierde dag: Alcon- bury 2—4; Chateauroux 3—4; Wies- baden 2—2; Mannheim 2—2; Neder land 3—2; London 2—0. Vanavond spelen de Amerikaanse teams Wiesbaden Flyers en Chateau roux Sabres tegen elkaar. Donderdag morgen wordt gespeeld Alconbury Spartans—London All Stars; donder dagavond speelt het Nederlands team tegen de Wiesbaden Flyers. Een van de kleurrijkste figuren van de Haarlemse honkbalweek is de manager van de Wiesbaden Flyers, Jack Culliton. Niet vanwege zijn felgekleurde jacket, maar door zijn veelzijdigheid. De bijzon der populaire Jack is namelijk lid ge weest van de bobslee-bemanning, die de Verenigde Staten op de Olympische Spe len van 1956 en 1960 vertegenwoordigde en hij was ook lid van diverse Air Force- ploegen. In Sankt Moritz heeft Culliton vier snelheidsrecords op zijn naam staan. s De sterke indruk die de Alconbury Spartans maandagavond vestigden, is zeker niet geflatteerd geweest. Voor bijna 4.000 toeschouwers hebben de Spartans dinsdagavond laten zien, dat het Nederlandse tophonkbal nog niet te vergelijken is met het spel van deze Amerikaanse luchtmachtkampioenen. Weliswaar speelden de Nederlanders in het veld sterk, maar men kon niet ver hinderen, dat de Spartans met 8—0 won nen. De Nederlandse starting-pitcher, Herman Beidschat, weerde zich drie in nings bijzonder goed, maar moest daar na toch capituleren voor de slagvaardige Spartans. In de zesde innings werd Beidschat vervangen door Echobardo, die nu niet bepaald geconcentreerd wierp en de Amerikanen dus ook niet kon stuiten. Dat de volle negen innings werden gespeeld, was een succesje te Uit, beslist veldscheidsrechter Scheur man. Op deze foto kan men zien, dat de Spartans-werper Ellison (achter Scheurman) eerder het eerste honk bereikte dan Van Reyssen, die tever geefs naar zijn batting-helm grijpt. >,<v In het Amerikaanse stadje Gay lord (Michigan) denken vele van de ruim 5.000 inwoners nog steeds aan hun burgemees ter, die hun stadje plotseling verliet, toen in 1950 de Koreaanse oorlog uitbrak. De naam van die burgemeester? Jack Culli ton! In Korea vloog hij in bommenwer pers en verkenningsvliegtuigen. Na Korea keerde Jack niet meer terug naar Gay- lord, waar hij zich van 1946-1950 zeer ge liefd maakte; hij ging naar Noord Afrika, waarna hij in Wiesbaden terecht kwam. In Wiesbaden werd hij assistent van Chuck Costello, die toen nog manager was van de Flyers. Culliton ging terug naar de Verenigde Staten, waar hij vier jaar diverse functies in het Amerikaanse leger vervulde. Op 17 maart jl. keerde hij terug naar Wiesbaden, waar hij de supervisie kreeg over de Wiesbaden Flyers. „Het volgend jaar houd ik er mee op en dan ga ik scheidsrechteren. Als jullie in Haarlem het volgend jaar weer zo'n prachtig toernooi houden, dan neem ik vakantie en dan kom ik gratis scheids rechteren. Dit toernooi is het best ge organiseerde, wat ik ooit meegemaakt heb. En het veld? Prima, alleen de velden van de Major Leagueteams in Amerika zijn even goed, er kunnen daar alleen meer toeschouwers op." noemen voor de Kieviten, die in deze wedstrijd weer eens overduidelijk demonstreerden, dat de slagprestaties in het Nederlandse tophonkbal nog steeds onvoldoende zijn: alleen Henk Keule- mans slaagde erin om een honkslag te geven op de worpen van de zeer goede Spartans-werper Ron Ellison. Drie innings lang hebben de weer tal rijke toeschouwers in de stille hoop ge had, dat hun favorieten zich zouden kun nen meten met de Alconbury Spartans. Herman Beidschat hield namelijk de Spar tans gedurende die periode op veilige af stand van de thuisplaat. In de vierde Ame rikaanse slagbeurt echter werd deze hoop grondig vernietigd, toen honkslagen van Imbriale, Balint, Marchant en Gilmore voor drie Spantanc-runs zorgden. In de vijf de innings dreigde een debacle, toen Bill Blanton met een tweehonkslag opende en Bobby Hunt 4w. kreeg, maar Beidschat wist de situatie zonder schade op te los sen. In de zesde innings sloegen de Spartans hard en ongenadig toe. Blanton en Hunt gaven honkslagen en op dit moment ver ving Fraser Beidschat door Echobardo, die met een vrije loop en honkslag, ook nog runs tegen zich kreeg. Vijf punten be droeg de oogst van de Spartans, die in totaal dertien honkslagen plaatsten. De Nederlandse ploeg hield in deze wedstrijd de Spartans zes innings voor nul en dat is al een prima prestatie te noemen. Voor al het dubbelspel, ingeleid door Kops en via Keulemans en Regeling volbracht, gaf het publiek in de zevende innings reden tot voldoening. Aanvallend was Nederland in de verste verte niet opgewassen tegen de sterke wer per Ron Ellison. Slechts vijf kieviten be reikten de honken, waarvan Houtkamp drie maal. Twee maal 4w. en een veldfoutje brachten de snelle EHS-er op de kussens. Alleen in de zesde innings werd de situa tie zo gevaarlijk, dat er aan een run kon worden gedacht- Dat was toen Keulemans een tweehonkslag gaf, waardoor Houtkamp op het derde honk kwam. Ben Tromp zag echter geen kans om hem over de thuisplaat te helpen. De werpersresultaten waren: winnende werper: Ron Ellison 13-2-1 verliezende wer per was Beidschat: 7-1-11, Echobardo: 0-1- 2 en Hoffmann 1-0-0. Aan slag presteerden de Spartans het volgende: Farabee .750, Hunt, Imbriale en Gilmore .500, Blanton, 400, Balint en Marchant .250, Henk Keule mans was de enige Kievit met een slag gemiddelde: .333. Ondanks een 13-0 nederlaag heeft het Engelse team dinsdagmorgen een goede prestatie geleverd door negen innings op de been te blijven tegen de Chateauroux Sabres. De Amerikanen waren aan slag bijzonder op dreef en gaven in totaal 18 honkslagen, waaronder twee homeruns. Jack Patton en Guy Smith brachten het totaal aantal voltreffers na zes wedstrijden op dertien. Guy Smith was bijzonder pro- duktief met vier hits uit vijf beurten, ter wijl ook Bazner (.750) en Draper (.600) er goed het oog in hadden. De werper van de Chateauroux Sabres, Don Moore, kreeg in negen innings slechts 28 spelers aan de plaat, dat is een tegenstander meer dan het minimum. Moore werd winnende wer per met 14-1-0. Slechts drie London-spelers bereikten de honken in de wedstrijd tegen Sabres. Een Een beeld uit de wedstrijd Alconbury SpartansKieviten. Hoewel Bobby Hunt (tweede van links, 3) zijn teamgenoot Rudy Holmes (rechts) be duidt, dat hij geen sliding hoeft te maken, glijdt Holmes over de thuis plaat, terwijl catcher Ricky Kersout (Nederland) op de bal wacht. Scheids rechter Gardner hoeft geen moeilijke beslissing te nemen. foutje van de Sabres-eerste honkman Ed Perrin en een misgreep van kortestop Guy Smith stelde twee Engelsen in staat de honken te bereiken, terwijl werper Don Moore in de achtste innings de enige maal 4w. wierp. In de Sabres-aanval liep het veel gesmeerder: in de eerste innings al werden er drie runs gescoord door twee honkslagen en een veldfout. In de derde innings sloeg Jack Patton zijn tweede homerun in dit toernooi, terwijl een in nings later de stand op 4-0 kwam door drie honkslagen. De score liep gestaag op, maar na acht innings was het verschil nog geen tien pun ten, zodat de Londen All Stars een volle dige wedstrijd konden spelen. In de laatste Sabres-slagbeurt sloeg Guy Smith een homerun, waardoor de eindstand op 13-0 werd gebracht. De cijfers voor de Engelse werpers wa ren: John Booth (verliezende werper): 2-1- 11 (6 innings), Campbell 1-0-7 en Dawber: 0-0-0. Aan slag noteerden de Amerikanen de volgende slaggemiddelden: Smith .800, Bazner: .750, Draper: .600, Moore: .400, Lockhart: .333, Brown: .250, Patton en Per rin .200 en Lewis .167. Door een enerverend gelijkspel tegen Engeland is Zweden er dinsdag in ge slaagd voor de tweede keer beslag te leg gen op de Europese titel golf voor landen teams. De Engelsen hebben lange tijd de leiding behouden, maar de Zweden Lein- born, Bielke, Moller en Carlander wisten gelijk te komen: 4i%. Nederland zege vierde met 6!/j tegen 2)4 over Zwitserland en verzekerde zich in groep c van de eerste plaats voor Zwitserland en Oosten rijk en eindigde in het totaalklassement op de achtste plaats. In groep B versloeg Duitsland met 5'A3Vs België. Frankrijk dat met 54 Italië versloeg eindigde in het eindklasse ment achter Zweden en Groot-Brittannië op de derde plaats'. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Zweden 2V» pnt; 2. Groot Brittannië 2 pnt; 3. Frankrijk 1% pnt; 4. Italië 0 pnt.; 5. Duitsland l'/« pnt; 6. België 1 pnt; 7. Span je <4 pnt; 8. Nederland 2 pnt; 9. Zwitser land 1 pnt; 10. Oostenrijk 0 pnt. In het sterk bezette internationale ten nistoernooi in Hilversum valt er voor de Nederlandse spelers en speelsters veel te leren. Vrijwel alle buitenlanders hand haafden zich in de eerste ronde, terwijl daarentegen de Nederlandse Davis Cup spelers, Willem Maris, Piet van Eijsden en Hans van Dalsum, reeds in de eerste ronde werden uitgeschakeld. Maris ver loor in twee sets van de Indiër Mukerjea, die in alle opzichten superieur was. Van Eijsden begon veelbelovend tegen de Australiër Holland door zijn eerste set te winnen (62), maar toen Holland steeds beter ging spelen werd Van Eijsden on vast en verloor tenslotte kansloos. Het zelfde lot trof Van Dalsum tegen Palafox. Bij de dames leverde de oud-Nederlands kampioene, mej. Rollin Couquerque, een bijzonder goede prestatie. Zij versloeg de Australische mej. Gibson in twee sets: 6—2 7—5. De voornaamste uitslagen van de eerste ronden zijn: Heren-enkelspel, eerste ronde: Camp bell (NZ) versl v. d. Broek (Ned) 61 64; Rawstone versl Dirks 63 75; Bennett (GB) versl Tervoort (Ned) 60 60; Holland (Australië) versl Van Eijs den (Ned) 2—6 6—1 6—0; Ryan (Z Afrika) versl Huizinga (Ned) 64 61; Palafox (Mexico) versl Van Dalsum (Ned) 36 Wielrennen Bij een laboratoriumonderzoek is geble ken dat pillen die onlangs in het bezit zijn gevonden van de Deense wielren ner Dan Nielsen, een dubbele dosis amphetamine, een sterk opwekkend mid del, bevatten. Op 2 juli zou Nielsen deel nemen aan een klassieke wegwedstrijd in Kopenhagen. Met vier andere renners werd hij aangewezen voor een routine controle iegen doping. Sedert de Deen se wielrenner Jensen stierf tijdens een wedstrijd op de Olympische Spelen in Rome, is al vaker zo'n controle op Deen se renners uitgevoerd. Op weg naar de plaats waar de controle zou geschieden, werd gezien dat Niel sen een pilledoosje liet vallen. De in houd werd opgestuurd naar een laborato rium. Het bleek dat elke pil de dubbele dosis amphetamine bevatte van pillen die men in Denemarken alleen maar op doktersrecept kan krijgen. Toen de pil len werden gevonden, beweerde Nielsen dat ze hem door de dokter waren voor geschreven wegens nervositeit. Hangen de het onderzoek is Nielsen geschorst. De wielerbond zal de kwestie vrijdag op een vergadering bespreken. Inmiddels heeft Nielsen verklaard dat ne gen van de tien prominente renners pil len gebruiken. Hij zeide dat hij enige tijd doping had toegepast, er toen weer van was afgestapt en het toevallig op de tweede juli weer eens zou proberen. „Ik wist wat ik deed, maar ik heb pech gehad", verklaarde Nielsen. De renner bleek niet bereid te vertellen hoe hij aan de pillen kwam. Ook ver klaarde hij dat zijn zaak de Deense wie lersport al genoeg had geschaad en dat hij zich daarom terug zou trekken zonder dat hij sensationele onthullingen zou doen. In het bondsbestuur is de stem ming zo dat Nielsen wel voor het leven zal worden geschorst. Bondsvoorzitter Thorkild Madsen heeft met het oog op de vergadering van vrijdag zijn vakan tie onderbroken. Een tragische gebeurtenis heeft dinsdag morgen, toen de Vierdaagselopers door Eist trokken, een schaduw geworpen over de 45ste Nijmeegse Vierdaagse. Pal voor de eretribune in het Betuwse stadje is de Zwitserse fuselier Paul Mathis onwel ge worden en in elkaar gezakt. Dokter Ave- narius, chef van de medische dienst van de Vierdaagse, die op de tribune aanwezig was, kon slechts de dood constateren. Ma this, die 49 jaar oud is geworden, is waar schijnlijk overleden aan een hartverlam ming. De Zwitser, die gehuwd was, en va der van twee kinderen, woonde in Zürich. Hij was een geroutineerd wandelaar en kort geleden nog medisch gekeurd. Het was de tweede maal dat Mathis in de Nij meegse Vierdaagse uitkwam. Majoor Breunisse, de organisator van de Vierdaagse, heeft onmiddellijk de muzika le ontvangst in Nijmegen afgelast. Alle vlaggen werden halfstok gehesen. Het overlijden van Paul Mathis waarvan de meeste deelnemers pas in de avond ken nis namen heeft uiteraard de vreugde van de prachtige eerste wandeldag voor een groot deel weggenomen. Het begon dinsdagmorgen allemaal zo goed. Het was koel weer. De wind was niet hinderlijk en het zonnetje werd getem perd door een licht egaal wolkendek. Slechts de individuele wandelaars, die zich omstreeks half zeven bij de startcon trole aan de „Vereniging" meldden, hadden pech. De controleurs konden de drukte met geen mogelijkheid aan en al heel spoedig stond er een file van zeker 150 meter lang en vijf rijen dik. Een klein half uur hebben die lopers ten minste verspeeld. Maar dat verlies werd gezien de tevredenheid over de prachti ge weg gemakkelijk aanvaard. Hjalmar Roedas, de snelwandelaar uit Oslo die elk jaar weer naar Nijmegen trekt, was wat ontevreden. Het baatte hem allemaal wei nig, want niemand verstond Hjalmar's Noorse, boze woorden. Overigens kostte het de lange, tanige wandelaar uit Noor wegen weinig moeite toch als een van de eerste terug te keren in Nijmegen. Bij de militairen ging het vlotter. Toch kostte het luitenant-kolonel B. D. F. Breu nisse een neef van de leider der mar sen alle moeite om alles in goede banen te leiden. En als een jonge luitenant, die kennelijk voor het eerst deelnam, eens al te militair commandeerde, dan was het commentaar van de overste: „Opschieten daar, niet teveel exercitie. Het is geen och tendappel, maar een start voor een Vier daagse. Druten t Rüstploote Winsen Wëur Puyflijk Hemen Hatert 1 30-40-5O Wychen Moeilijk hebben de wandelaars het op deze eerste dag niet gehad. Daarvoor was het weer te goed. Alleen de slechtgetrain- den kwamen in nood Van de 11.087 gestart- te deelnemers zijn er dan ook maar 39 met de „bezemwagen" in Nijmegen terugge keerd, zodat 12.048 lopers woensdag het Land van Maas en Waal mogen intrekken, nemers dat verstek heeft laten gaan. Van Opvallend is ook dit jaar het aantal deel de 13.551 ingeschrevenen, hebben er name lijk niet minder dan 1464 de startcontrole niet eens bereikt. Waar zij dan wel zijn? Niemand weet het, maar velen menen toch wel dat zij stellig niet thuis zullen zitten. Op deze eerste dag lag het operatieter rein van majoor Breunisse's legioen ten noorden van Nijmegen, in de Betuwe. Vroeg in de morgen de eerste vertrok ken al om voor vieren ging het via Weurt, Bemmel, Houtakker, Elden naar Eist, waar ook dit jaar de centrale rust plaats was. De tweede helft via Lienden, Valburg, Slijkewijk en Oosterhout voerde het wandelleger, moe maar onversaagd naar Nijmegen terug. Zoals gezegd, moeilijk is het nog niet ge weest, soms wel wat vervelend. Zeker op die smalle grintweg voorbij Houtakker. Het overvolle parkoers de oude kwaal van de eerste dag maakte dat er vele kilo meters lang aan geen passeren te denken viel, zodat tot overmaat van ramp vaak het langzame en dus vermoeiender tempo van de voorgangers moest worden aange houden. Het publiek heeft inmiddels al weer zijn favorieten uitgekozen. Ook dit jaar zijn het de jongens en meisjes uit Israël, die bij elk huis en bij elke boerderij uitbundig wor den begroet. Maar ook de Israeli's toonden dinsdag door een spontaan applaus hun be wondering. Dat gebeurde op de Waaldijk, kort voor Nijmegen. Een bejaarde wande laar passeerde daar het kittige groepje. Verwonderd keken zij eerst, toen barstte het applaus los. Niet ten gevolge van 's mans leeftijd, maar omdat hij veertig kilometer op klompen aflegde. Dat was volgens de onvermoeibare militairen uit Israël toch wel een onmogelijke opgave. Om half vjjf "anmorgen zijn de eerste wandelaars alweer op pad gegaan voor de tweede mars van de Nijmeegse Vierdaagse. Van de 12.048 deelnemers, die de eerste dag volbrachten, hebben zich woensdag morgen 124 niet gemeld. Onder gunstige weersomstandigheden zjjn dus 11.924 wan delaars vertrokken, Hoe groot de belangstelling van de Nijmeegse bevolking voor het binnentrek ken van het legioen is, blijkt wel uit het feit dai men reeds vanmorgeen in alle vroegte bezig was met het bouwen van de geïmproviseerde tribunes in de straten. Slechts één uitvaller heeft de leiding van de Apeldoornse Vierdaagse na afloop van de eerste dag moeten boeken. Voor de tweede dag van de Apeldoornse vierdaagse zijn woensdagmorgen 1101 deelnemers vertrokken. Dat zijn 3 wan delaars minder, dan er dinsdag zijn aan gekomen. Tot de uitvallers behoorden de beide oudste deelnemers, de heren De Boer (78) uit Amersfoort en Buurman (77) uit Rotterdam. De 75-jarige Beverwijker G. Krom is thans de oudste wandelaar in Apeldoorn. Vele deelnemers hadden last van blaren en spierstijfheid. 64 62; Apparo (India) versl v. d. Tuyn (Ned) 6—4 6—8 6—1; Lall (India) versl Dominicus (Ned) 64 63; Mukerjea (In dia) versl Maris (Ned) 61 63; Mayers versl v. d. Weg (Ned) 64 61. Tweede ronde: Ramanathans Krishnan (India) versl Rawstone 61 61; Fletcher Austr) versl Diepraam (Z Afrika) 63 62; Lall (India) versl Hillebrand (Austr) 7—5 6—3. Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. Rollin Couquerque (Ned) versl mej. Gib son (Austr) 62 75; mej. Joyce Marin- kelle (Ned) versl mej. Bove 63 16 75; mej, Moritz (Ned) versl mej. Seven (Ned)' 36 64 64; mej. Mercelis (België) versl mej. Tervoort (Ned) 60 61. Zwemmen De Utrechtse profzwemmer Herman Wil lemse heeft voor de tweede achtereenvol gende maal de internationale 25 m\jl zwem- marathon rond het eiland Absecon (New Jersey) gewonnen. Zjjn tijd bedroeg 11 uur, 14 min. 45 sec. Vorig jaar deed hij 10 uur en 30 min. over deze afstand. Voor de eer ste plaats was een geldprijs van 5.000 dol lar beschikbaar gesteld. De oud-Olympische kampioene Greta Anderson, een in Amerika woonachtige Deense, eindigde op de tweede plaats. Haar tijd was 11 uur 35 min. 5 sec. Greta Ander son veroverde met haar tweede plaats een bedrag van 3000 dollar, waarbij inbegrepen 800 dollar voor de eerste aankomende vrouw in deze zwemmarathon. De Nederlandse zwemster Mary Kok kwam als zesde binnen in 12 uur 13 min. 5 sec. Zij was na Greta Anderson de twee de vrouwelijke deelnemer, die in Atlantic City aan wal ging. Mary's prestatie werd beloond met een prijs van 700 dollar. De Canadees Cliff Lumsdon, reeds twee maal winnaar van deze marathon, kwam als derde aan in 11.36.35. De Deense Helge Jensen, die eveneens had ingeschreven, trok zich vlak voor de wedstrijd terug wegens een ontwrichte schouder. A tletiek De Nieuw Zeelander Murray Halherg, Olympisch kampioen op de 5000 meter, verbeterde tijdens atletiekwedstrijden in Stockholm het wereldrecord op de 3 mijl met een tijd van 13 min 10.- sec. het oude record stond met 13 min. 10.8 sec. op naam van de Australiër Albert Thomas. Halberg heeft nu drie wereldrecords op zijn naam, namelijk het wereldrecord over 2 mijl, daterend van 7.7.61 in Turku met 8 min. 30 sec., over 3 mijl met 13.10.- en als lid van de estafetteploeg over 4x1 mijl met 16 min 23.8 sec. Niet alleen verbeterde Murray Halberg het wereldrecord over drie mijl, maar hij leverde bovendien een uitzonderlijke pres tatie op de 5000 meter, het nummer waarop hij de Olympische titel veroverde. Hij liep, nadat hij in recordtijd de drie mijl was gepasseerd, verder en noteerde over 5000 meter een tijd van 13 min. 35.2 sec. en bleef met deze verrichting slechts 0,2 sec. boven het wereldrecord van de beroemde Russische lange afstandloper Vladimir Kuts, die in 1957 tot dit resul taat kwam. Een landgenoot van Halberg, de win naar van de gouden medaille op de 800 meter tijdens de Spelen in Rome, Peter Snell, zegevierde in een race over 800 meter en 880 yards. Het werd geen nieuw record maar wel een uitstekende tijd, na melijk respectievelijk 1.48.- sec. en 1.48.8. Dan Waern eindigde op de tweede plaats met 1.48.6 en 1 49 3 terwijl de Nieuw-Zee- lander Gary Philpott derde werd in 1.49.2 en 1.50.- precies. Voetbal De Zuidafrikaan Darius Dhlomo, de voetballer-bokser die het afgelopen sei zoen als linkshalf bij de eerste divisie club Heracles stond opgesteld, is gecon tracteerd door het Arnhemse Vitesse, eveneens een club uit de eerste divisie. Twee Duitsers hebben voorts een con tract met Heracles getekend. Het zijn de reserve-stopper van F. C. Köln, Vinken, en de 23-jarige rechtsback van F. C. Reut- lingen, Wolfram Arnhof. Ook Joop Brandt (ex-DFC) en Gerrit Donners (ex- Enschede) zijn naar de Almelose club overgegaan. TENNIS. De Zweedse tennisbond heeft voor de Europese zone-finale, waarin Zweden op 4, 5 en 6 augustus in Milaan tegen Italië uitkomt, de volgende spelers aangewezen: Hallberg, Johansson, Lundq- vist en Schmidt. Non-playing captain is Hasselquist. De Zwitserse detachementen hebben dinsdagavond in een korte, plechtige rouwdienst, die werd geleid door de detachementscommandant, luitenant kolonel Emil Luethy, hun zo tragisch overleden landgenoot Paul Mathis her dacht. Later in de avond hebben afgevaar digden van de groepen, eveneens onder leiding van overste Luethy, vergaderd over het eventueel terugtrekken van alle ongeveer 500 Zwitserse militairen uit de Vierdaagse. Na langdurige be sprekingen is besloten, dat alleen de groep, waarvan Mathis deel uitmaakte, direct naar Zwitserland zal terugkeren. De overige Zwitsers zullen vanaf vandaag met een rouwband om de arm aan de marsen deelnemen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13