Drie gestraften ontsnapt uit Haarlemse gevangenis mmm op ieders tipt Eerste Kamer behandelt op 12 september de Toto-wet Ford Taunus 17 M AGENDA Kort en bondig li Jongetje kreeg azijnzuur in zijn gezicht Dordrecht doet ozon in het drinkwater Twee Duitse jongens in zee verdronken Senatoren gingen op reces Arbeiders in Sluiskil dreigen met staking Twee ontsnapte jongens in boshut ingerekend Prinses Irene was op Mexicaans feest Twee doden in het verkeer Raad van Oostkapelle behandelde ernstige verwijten aan B. en W. Pluim Deze Zomer zet nog niet door Voor WOENSDAG 26 JULI 1961 Staatssecretaris in La Courtine Duitsers (te ver in zee) op 't nippertje gered 20 STUKS F1.- N.V. HAARIEMSCHE AUTO-CENTRALE Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Grote partij levensmiddelen en bestelauto gestolen Prinsesselijke namen voor Surinaamse kampementen Nieuwe jachthaven in Harderwijk geopend Kort nieuws Kerkelijk nieuws B1 SS ès ("Vervolg van pagina 1) De Haarlemse strafgevangenis is in het verleden reeds enige keren in het nieuws geweest, doordat gevangenen wisten te ontsnappen. Juist met het oog hierop is verleden jaar januari de muur rondom de „koepel" met anderhalve meter verhoogd. Deze maatregel bleek echter niet voldoen de'te zijn geweest, want het drietal dat gisteren is ontsnapt wist met behulp van touwen deze hindernis te nemen. Nader vernemen wij nog dat er wel bewaking in de werkplaats aanwezig was. Er waren in die grote ruimte echter tientallen gevan genen bezig met werkzaamheden op veler lei gebied, waartoe zij in het bezit waren van allerlei werktuigen. Het verdwijnen van het drietal is kennelijk niet opge merkt. De centrale recherche van de Amster damse politie heeft gisteravond huiszoe king verricht in de woningen van H. T. S. en IJ. T. Ook werd in de afgelopen nacht een oogje in het zeil gehouden in de om geving van de plaatsen waar het drietal gewoonlijk verbleef. De Amsterdamse politie houdt rekening met de mogelijkheid dat het drietal over Een Jongetje van zes jaar wonende aan de Prins Hendrikstraat in IJmuiden, heeft dinsdagmorgen, terwijl hij stond te kijken naar het lossen van vaten met een azijn- zuuroplossing, een straal van dit zuur in het gezicht gekregen. Het knaapje is in het Antoniusziekei.huis opgenomen. Een bezorger van een expeditiebedrijf loste de zware vaten met een zeventig pro cent azijnzuuroplossing in de Frogerstraat waar ze bestemd waren voor een haring- inleggerij. De man liet de vaten rechtstandig val len op een paar autobanden. Eén vat viel echter niet op de band maar kantelde er naast, waardoor een stalen vatenband sprong en door de kieren van het hout een straal zuur spoot. De zesjarige Eddie D. stond naar het lossen te kijken en kreeg op dat moment zuur in zijn gezicht. De bezorger merkte niets van het gebeurde. Een buurjongetje bracht Eddie naar zijn huis, vanwaar hij later per auto van de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis is overge bracht. Staatssecretaris Calmeyer van Defensie die maandag in La Courtine is aangeko men, heeft dinsdag een nieuwe fase bij gewoond van de grote Nederlandse ma noeuvres daar. Hij bezocht onder meer het hospitaal van het kamp, waar enkele zieke soldaten liggen. Ook vandaag zal de heer Calmeyer verschillende diensten in het kamp bezoe ken. Verleden jaar januari is de muur rond om. de koepelvan de Haarlemse strafgevangenis met het oog op ont snappingspogingen verhoogd. Dat deze maatregel niet voldoende is gebleken, werd bewezen door het drietal Amster damse veroordeelden dat er dinsdag middag in slaagde uit te breken. de grens zal proberen te komen of reeds in het buitenland is. Alle grensposten zijn gewaarschuwd. De politie van Amsterdam heeft gister avond onmiddellijk de foto's van het drie tal laten verspreiden. De gemeenteraad van Dordrecht heeft besloten het drinkwater in deze gemeente voortaan te laten ozoniseren. Het gemeen telijk waterleidingbedrijf van Dordrecht heeft proeven gedaan met het ozoniseren van het drinkwater met het doel de kwa liteit van het water te verbeteren. De uit komst van deze experimenten is zo, dat B. en W. de gemeenteraad voorstelden kredieten te verlenen om het waterleiding bedrijf (als eerste in den lande) in staat te stellen in het vervolg het drinkwater, behalve met zuurstof, ook met ozon te be handelen. Bij de proefnemingen kwam vast te staan dat het water na een ozonbehandeling als gevolg van een gedeeltelijke afbraak van organische stoffen helderder van kleur en absoluut reukloos werd. Ook trad duidelijk een relatief belangrijke smaakverbetering op, die met zuurstof alleen niet te berei ken bleek te zijn. Ozon is een krachtig desinfectiemiddel, zodat de bacteriologische gesteldheid van het water aan hoge eisen kan voldoen. Ozonisering zal de kostprijs van het wa ter met slechts 0.6 cent per kubieke me ter verhogen. Twee 19-jarige Duitse jongens ztijn in zee verdronken bij het kampeerterrein „Oc- kenburg" in de gemeente Den Kaag. Het zijn Helmut Hofmann en Helmut Claszen, beiden uit Mönchen-Gladbach. Twee mannen zagen een lichaam in zee drijven. Zij haalden het aan land en ter wijl zij bezig waren met kunstmatige ademhaling, spoelde een tweede lichaam aan. Beide slachtoffers wapen reeds over leden. Aan het strand te Bakkum zijn twee Duitsers, leden van een groep van 90 per sonen die per bus vanuit Stuttgart een toer maakten door Nederland, ternauwer nood aan de verdrinkingsdood ontsnapt. Tegen de tijd dat allen zich klaarmaak ten om weer te vertrekken, miste men twee jongelieden, zij bleken zich bij nader onderzoek in een zeer benarde positie in zee te bevinden. De knapen konden niet meer op eigen gelegenheid uit het, met een sterke onder stroom, vrij woelige water komen. Hoe wel er een flinke consternatie ontstond verloren de leiders overigens niet de te genwoordigheid van geest. Aan hen is het dan ook te danken dat de twee, die zich te ver in zee waagden, van een verdrinkingsdood konden worden gered. Allen maakten n.l. een lange schakel waardoor de onvoorzichtige zwemmers op het strand konden worden teruggebracht. Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) Ook de Eerste Kamer is met vakantie gegaan, en wel tot 12 september, een week vóór Prinsjesdag. Dan zullen de senatoren de wijziging van de Loterij- wet en de invoering van een loterij belasting behandelen. De minister van Justitie, mr. Beerman, heeft namelijk verzocht zoveel mogelijk spoed te be trachten bij het tot stand brengen van deze wettelijke voorzieningen, die het onder meer mogelijk moeten maken de voetbaltotoprijzen in contanten uit te keren. Tijdens een schorsing van de openbare vergadering heeft de Eerste Kamer dins dag in de afdelingen de wetsontwerpen tot wijziging van de Loterijwet en tot invoe ring van een loterijbelasting onderzocht Advertentie vanaf f 7765.— incl. kachel Werkplaats en kantoor Jansweg 915 Showroom Houtplein 24 Haarlem Telefoon 1.4.1.2.5 c Grote Kerk: donderdag 15 u.: orgelcon cert deelnemers zomeracademie voor or ganisten. Vleeshal: donderdag 20 u.: orgelbespe ling door Albert de Klerk BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Jerry, hou je roer recht", a.l. Iedere och tend 10.30 u.: Tom Jerry Festival. Frans Halstheater: 14 19 en 21.15 u.: „Operatie Petticoat", a.l. Lido Theater: 14, 16.15 en 19 u.: „Alles draait om Conny", a.l. 21.15 u.: „Om zon den huilt men later", 18 j. Luxor Theater: 19 en 21.15 u.: „Le gioenen van de Nijl", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Jane Eyre". Minerva Theater: 14.30 u.: „Drie kleine detectives", a.l. 20.15 u.: .Nonnen voor het vuurpeloton", 14 j. Donderdag 20.15 u.: „Orfeu Negro", 14 j. Rembrandt Theater: 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De ontwrichten", 14 j. Elke ochtend 10.30 u.: „De sneeuwkoningin", a.l. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u.: „Battle Taxi", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u.: „Brave soldaat Schwejk", a.l., Elke och tend 10.30 u-: „Dik Trom en 't circus", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 14.30 u.: „Vrolijke zwervers", a.l.; 19 en 21.30 u.: „De kinderrechter". 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en Vishal (Grote Markt): Tot 31 juli dagelijks van 1017 u. en van 2022 u. (dinsdag van 1922 u.) „Neder landse orgelpracht". Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland): Tot 28 juli expositie van schilderijen, gouaches en plastieken van Bonies. Dage lijks 917 u., tevens ma., wo. en vr. 18—20 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein) tot 1 aug. expositie van teke ningen, aquarellen en schilderijen van Cor Dik. Dagelijks 1022 u. DIVERSEN Strand Zandvoort: 22 u. vuurwerk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 21 juli). DONDERDAG 27 JULI City Theater, 20 u.: „Rore Marie", spe ciale voorstelling. Rex Theater, 20 u.: „De blanke Squaw". Kindercircus De Bas, Santpoort-Zuid, Voorstellingen om 14 en 22 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. „Uit WOENSDAG 26 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: het leven van een zondige vrouw". Luxor Theater, 14.30 u.: „Conny en Peter maken muziek"; 19 en 21.15 u.: „Venus in nerts". DONDERDAG 27 JULI Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Venus in nerts". Ongeveer 200 arbeiders werkzaam in de zwavelzuurfabrieken van de Compagnie Neerlandaise de 1' Azote in Sluiskil dreigen vrijdagmorgen in staking te gaan, als zij geen tien gulden meer loon per week krij gen, de dagploegen niet iedere zaterdag vrij zijn inplaats van om de veertien da gen en de nachtploegen niet vijftig en za terdags 100 percent toeslag krijgen. Dinsdagmiddag maakte de onderne mingsraad van de fabriek deze eisen aan de directie bekend. Deze heeft evenwel medegedeeld hieraan niet te kunnen vol doen, onder andere omdat de arbeiders geen steun hebben van de drie vakbon den. Vandaag zou opnieuw worden verga derd waarbij ook de vakbondsbestuurders aanwezig zouden zijn. De arbeiders baseren hun eisen op het feit dat de omstandigheden waaronder zij in de zwavelzuurfabrieken werken, niet in evenredigheid zijn met de lonen. De rijkspolitie in Vaals heeft twee 17- jarige jongens, R. uit Vaals en N. uit Kerk- rade, aangehouden. Zij waren op 15 juli ontsnapt uit de inrichting St. Jozef in Heer waar zij onder toezicht van de regering waren gesteld. De politie ontdekte tijdens een routine patrouille in de bossen een verlaten hut. Zij bleef enkele uren posten tot de bewo ners zouden thuiskomen. Niemand ver scheen echter. Toen in de morgenuren een winkelier uit Vaals aangifte deed van dief stal van een grote partij levensmiddelen en een bestelwagen, trok de politie ander maal naar de hut in de bossen en vond bo vendien nog een soortgelijk verblijf, dat naar het scheen, al een paar dagen veria ten was. In dezelfde hut, die zij 's nachts had aangetroffen, vond zij de twee knapen slapend aan. Zij werden ingerekend en in Vaals ingesloten. Nagenoeg de hele partij levensmiddelen werd in de omgeving van de hut aange troffen. Er was een grote vrachtwagen voor nodig om alles naar de eigenaar te kunnen retourneren. De gestolen bestel wagen werd in de buurt van het drielan denpunt teruggevonden. Tijdens het verhoor bekenden de jongens nog, dat zij tal van andere diefstallen en inbraken hadden gepleegd. Zo hadden zij op de dag van hun ontsnapping reeds een aantal radio's in Heer gestolen. Zij voor zagen verder in hun onderhoud door plun dering van tenten van toeristen en van tassen van fietsen en bromfietsen. Ook ontvreemdden zij in Heer een par tij antiquiteiten, die zij naar hun zeggen, in Maastricht in de buurt van de Maas hebben verborgen. Deze zijn echter nog niet teruggevonden. Burgemeester van Esch. Tot bunge- van 16 augustus is benoemd tot burge meester der gemeente Esch (N.-Br.) is be noemd de heer P. A. Smits te Etten. Hij is sedert 1947 werkzaam op de secretarie van Etten en Leur in de rang van hoofd commies. Hij is 38 jaar en lid van de K.V.P De voorlopige verslagen zullen een dezer dagen verschijnen. Naar men zich zal herinneren, heeft de Eerste Kamer vorig jaar eveneens een week vóór Prinsjesdag de zogenoemde Beerman-toto verworpen. Nu het nieuwe wetsontwerp een tijdelijk karakter heeft, zullen de liberale senatoren, die vorig jaar tegenstemden, er vermoedelijk wel akkoord mee gaan. De agenda voor de gisteren gehouden vergadering vermeldde in hoofdzaak ha merstukken. Een korte discussie had plaats naar aanleiding van de aanpassing van enkele sociale wetten aan de vijfdaag se werkweek. Voor het eerst trad hierbij dr. Veldkamp op als minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid. Hij be loofde bijtijds te zullen zorgen voor meer fundamentele wijzigingen van de wettelij ke regelingen, wanneer de „vijfdaagse algemeen zou worden ingevoerd. Minister C a 1 s moest nog even optreden bij de behandeling van een aanvullende begroting, waarbij f 300.000,- wordt aange vraagd voor uitkeringen aan gewezen leid sters bij het bijzonder kleuteronderwijs, en 250.000,- voor de voorbereiding van de oprichting van een technische hoge school in Enschede. Naar de heer Van Hulst (C.H.U.)) mededeelde, vroegen vele senatoren zich af of het wel juist was gelden aan te vra gen voor de voorbereiding van een derde technische hogeschool, terwijl de Eerste Kamer zich nog niet heeft uitgesproken over de oprichting daarvan. Minister Cals wees erop, dat hij het wetsontwerp betreffende de oprichting van een t.h. in Enschede reeds op 4 april, en de aanvullende begroting pas op 3 juli had ingediend. Over de volgorde, waarin de Kamers de wetsontwerpen behandelen, heeft dj regering geen zeggenschap. De minister verzekerde echter, dat het be schikbaarstellen van de f 250.000,- geen on herroepelijke maatregel betekende in ver band met het al dan niet goedkeuren door de Eerste Kamer van het oprichten van een derde t.h. In elk geval had de post van f 300.000, voor oudere kleuterleidsters algemene in stemming. Alvorens de Kamer op reces te sturen, herinnerde mr. Jonkman nog aan de ur gentie van het op 26 iuni ingediende wets ontwerp tot goedkeuring van het Parijse verdrag betreffende de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikke ling. Dit OESO-verdrag moet 30 september in werking treden. Voorzitter Jonkman zei een beroep te hebben gedaan op zijn collega aan de overzijde van het Binnenhof de nodige medewerking te verlenen opdat de Eerste Kamer niet in tijdnood zal komen. Daar de Tweede Kamer echter tot Prins jesdag (19 september) uiteen is gegaan, is het de vraag of de parlementaire be krachtiging van het nieuwe verdrag inder daad vóór 30 september een feit zal zijn. Prinses Irene, die een studievakantie doorbrengt in Mexico, heeft de oudheid kundige gebieden in de zuidwestelijke pro vincie Oaxaca bezocht. De prinses werd vergezeld van mevrouw Eva Samano de Lopez Mateos, echtgenote van Je president van Mexico, en haar doch ter Senorita Avecita Lopez Samano. De prinses was eregaste op het jaarlijkse festival van de ..maandag van de berg" in de lelierotonde van de Fortin Finca een landelijk buiten. Verrast sloeg zij het schitterend vertoon van folkloristische kos tuums gade door de deelnemers aan de dansen uit zeven verschillende streken van de provincie Oaxaca. Prinses Irene zal in deze provincie twee of drie dagen blijven om er onder meer musea te bezoeken waarin schatten zijn verzameld uit ruines van eeuwen her. Koningin Juliana heeft haar goedkeuring gegeven om de kampementen van de troe penmacht in Suriname te vernoemen naar de prinsessen. Zo zal het kampement in Bosbivak in het vervolg Prinses Beatrix- kampement heten, het kampement in Al- bina wordt Prinses Margriet-kampement. Een Prinses Irene.-kampement komt in Nickerie, en het kampement aan de Brownsweg zal worden vernoemd naar Prinses Marijke. Het grote kampement in Paramaribo heet sinds een aantal ja ren reeds het Prins Bernhardkampement. Op een onbewaakte overweg in Mussel kanaal is de 30-jarige heer W. Roffel uit Tweede Exloërmond met zijn auto tegen de achterzijde van een goederentrein ge reden. De auto werd een eind meegesleurd en vervolgens in het langs de spoorbaan lopende kanaal gedrukt. De bestuurder werd zeer ernstig gewond overgebracht naar een ziekenhuis in Groningen, waar hij is overleden. De heer Roffel was ge huwd en vader van een kind. In Lutten aan de Dedemsvaart is de 46 jarige A. J. Hakkers met zijn motor te gen een vrachtauto gebotst. De heer Hak kers, gehuwd en vader van vier kinderen kwam onder de achterwielen van de auto en was op slag dood. Zijn zoontje, die op de duo zat, bleef ongedeerd. De brief van Gedeputeerde Staten van Zeeland aan het gemeentebestuur van Oostkapelle waarin ernstige verwijten aan dit college wordengeuit, is dinsdagavond door de gémeenteraad van Oostkapelle be handeld. In deze brief verwijten Gedeputeerde Sta ten dat tengevolge van de financieel-tech nische ondeskundigheid van het .personeel van de gemeentesecretarie, de gemeente Oostkapelle een slechte financiële positie heeft. Voorts wordt B. en W. verweten dat zij de raad een onvolledige voorlichting hebben gegeven. Vrijwel alle raadsleden spraken hun groot gevoel van onbehagen uit voor de wijze waarop de gemeente Oostkapelle wordt bestuurd. Burgemeester Sprenger moest tijdens de behandeling toegeven dat het aan juiste voorlichting en inzicht heeft ontbroken. De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Don, diende een motie in waarin scherpe afkeuring lag opgesloten Deze werd verworpen met vier tegen twee stemmen. In deze motie werd gesteld dat het college van B en W. faalde en dat de leden ervan zich het vertrouwen van de raad niet waardig hebben getoond. De heer Don deed een bijzonder scher pe aanval op de burgemeester. Hij verweet hem ernstig misbruik van zijn positie te hebben gemaakt en een rol van dictator te hebben gespeeld. Anderen zwegen uit angst voor represailles zei hij De heer Don stelde voorts dat burge meester Sprenger in de gemeente een spoor van misnoegen, angst en onzeker heid achterlaat. Men ging echter niet in op zijn verzoek Gedeputeerde Staten te vragen een onderzoek te doen instellen naar het beleid van B. en W. en de orga nisatie ter secretarie opdat de raad aan de hand van de uitslag van dit onderzoek maatregelen kan nemen. De fractievoorzitter van de A.R., de heer A. Coppoolse, stelde zich achter dit voor stel. Eveneens ondersteunde hij de wens van de heer Don de Kroon te verzoeken de combinatie burgemeester-secretaris op te heffen, zodat een deskundige gemeente secretaris kan worden aangetrokken. Uit gebreide notulen van deze raadsvergade ring moeten op wens van G.S. aan dit college worden gezonden. De commissaris der Koningin in Gelder land mr. H. W Bloemers heeft de nieuwe jachthaven in Harderwijk officieel in ge bruik gesteld. In een grote feesttent aan de strandbou levard heeft de burgemeester van Harder wijk, de heer Numan, in een toespraak op het grote belang van deze haven voor de recreatie en de vrijetijdsbesteding ge wezen. Het Veluwe-randmeer en het toekomsti ge Eemmeer zullen een belangrijk onder deel vormen van de vaarroute voor jachten van het westen van Nederland naar Fries land. Geografisch ligt Harderwijk in deze route zeer gunstig. De haven heeft thans een capaciteit van 140 jachten. Aan uitbreiding wordt nu reeds gedacht. Boerderij afgebrand. Als gevolg van hooibroei is brand uitgebroken in een schuur bij de boerderij „De Steeg" van de heer Van den Anker in Rijswijk bij Nij megen. Door de krachtinge wind sloeg net vuur over naar een tweede schuur en kor te tijd later ook naar de boerderij. De ge zamenlijke brandweren van Maurik en Rijswijk konden niet voorkomen dat de boerderij een prooi der vlammen werd. Plezierjacht uitgebrand. In Voorburg aan boord van een plezierjachtje is een explosie ontstaan. De eigenaar, een 70- jarige scheepsexpert uit C-oningen, zijn echtgenote en enige vrienden, wisten aan de kade te komen. Ondanks snel ingprij- pen van de Voorburgse brandweer brand de het scheepje geheel uit. De schade wordt op ruim 10.000 geschat. De eige naar was verzekerd. Burgemeester benoemd. Met ingang van 16augustus is benoemd tot burge meester der gemeente Krimpen aan den IJssel mr. L. C. A. Lepelaars. De heer Lepelaars is sedert 1942 burgemeester der gemeenten Haastrecht, Stolwijk en Vlist. Hij is 54 jaar oud, gehuwd en niet aange sloten bij een politieke partij. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Deventer (wijkge- meente Bergkerk-Binnenstad-Worp) (toez.) G. J. Rijks te Oosterland (Z); naar Lopper- sum dr. P. J. van Leeuwen te Eelde; naar Hoornaar L. J. Geluk, kand. te Zeist; naar Oosterhesselen (toez.) R. van der Klij, kand. te Rotterdam. Bedankt voor Steen- wijkerwold (toez.) A. van de Bovenkamp te Engwierum; voor Hendrik Ido Am bacht (toez.) C. Bezemer te Zierikzee. Geref. Kerken Beroepen te Nieuwe Pekela en te Veen- dam H, den Boeft, laatstelijk predikant bij de Geref. Kerken (Vrijgemaakt) te Schou werzijl. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-Kralingen K. Boersma en J. Kievit, beiden kand. te Apeldoorn. Beroepen te Aalsmeer en te De Krim H. Biesma, kand. te Lisse. Advertentie Het K. N. M. I. deelt mede: Een oceaandepressie, waarvan de kern ten noordwesten van Schotland is aange komen, heeft de luchtdruk op de Britse eilanden en de Noordzee belangrijk doen dalen. De uitloper van het hogedrukge- bied bij de Azoren boven West-Europa nam in betekenis af. Het bij de depressie behorende frontensysteem bracht in Dene marken en Zuid-Scandinavië regen. Het koufront naderde vanmorgen ook ons land, maar de activiteit ervan nam af. In het noorden van het land bracht het wat lichte regen in het zuidoosten was het weer echter nog zonnig. Het front zal ons gehele land passeren, waarna morgen koele en onstabiele lucht uit het westen zal binnenstromen, waarin naast opkla ringen ook plaatselijk buien kunnen voor komen. De wind zal aan de kust tijdelijk tot hard of stormachtig aanwakkeren. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen he c v binnen- en buitenland. 73? Neerslag laatste 24 uur. a. •s-fi Den Hei der zwaar bew zw 19 0 Ypenburg zwaar bew zw 23 0 Vlissingen licht bew. zw 22 0 Eelde geheel bew zzw 20 0 De Bilt licht bew. zzw 22 0 Twente zwaar bew zw 21 0 Eindhoven zwaar bew. zzw 23 0 Zd-Limburg half bew. zw 23 0 Helsinki licht bew. zzw 20 0.6 Stockholm regen zw 19 2 Oslo regen zo 21 0.1 Kopenhagen regen zw 19 4 Aberdeen half bew. zw 17 9 Londen geheel bew zw 26 0 Amsterdam geheel bew zzw 23 0 Brussel onbewolkt zzw 23 0 Luxemburg onbewolkt zzw 22 0 Parijs onbewolkt windst. 26 0 Bordeaux licht bew. no 30 0 Grenoble onbewolkt windst. 28 0 Nice onbewolkt n 26 0 Berlijn zwaar bew. zw 20 0 Frankfort onbewolkt windst. 24 0 München onbewolkt zzw 23 0 Zürich mist windst 24 0 Genève mist windst. 27 0 Locamo onbewolkt windst. 26 0 Wenen licht bew. windst. 22 0 Innsbruck onbewolkt windst. 25 0 Athene zwaar bew. nno 34 Rome onbewolkt windst. 32 0 Ajaccio onbewolkt O 28 0 Madrid licht bew. n 33 3 Mallorca licht bew. ono 33 0 Lissabon onbewolkt wnw 0 Donderdag 27 juli Zon op 4.53 uur, onder 20.39 uur. Maan op 20.18 uur, onder 4.22 uur. Maanstanden 27 juli 20.51 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 2f juli Hoog water 1.58 uur en 14.31 uur. Laag water 10 01 uur en 22.32 uur. Donderdag 27 juli Hoog water 2.47 uur en 15.20 uur. Laag water 10.54 uur en 23.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minut"n vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2