BRITSE BELASTINGEN EN DISCONTO VERHOOGD INTERNATIONAL prijs f L- Hammarsk j oelds nog geen enkel bezoek levert resultaat op Verkeersplannenmaker is een oorlogsmisdadiger Bourguiba De Gaulle is teleurgesteld, zeer ontstemd KAUWGOM Wereldnieuws Rijnleger eventueel verzwakt Man overleeft val van 60 m in Zwitserland Akkoord over procedure tussen Parijs en FLN Rust in Salisbury en traangas in Boelawayo 3 a MAPLE LEAF Op de raatótoel WOENSDAG 26 JULI 1961 Anti-climax Critiek Life is béter, omdat Life sigaretten gemaakt worden volgens de internationale kwaliteitsstandaard, zoals vastgelegd door Brown Williamson Tobacco Corporation, Louisville-Kentucky U.S.A. ~k *STATS1>^ Nu ook onder licentie in Nederland Prof. Leibbrandt gaf ook advies in Dne Haag Zware wapens Weerzien Slechte indruk Vijf arrestaties na rel in Australisch wachtkamp Hoofdproblemen verwezen naar vijf commissies Rhodesisch referendum VANPUEAÏAV Duif ("Vervolg van pagina 1) De overzeese financiële hulp aan de on derontwikkelde landen blijft onveranderd, maar zal het tegenwoordige bedrag van 180 miljoen pond niet mogen overschrij den. Er zal bovendien 10 percent worden bezuinigd op de buitenlandse diplomatieke dienst. Al deze maatregelen beogen de be talingsbalans weer in evenwicht te bren gen. Selwyn Lloyds onthullingen vormden een anti-climax, vooral omdat hij de afgelopen weken was geschilderd als de redder des vaderlands. In het gunstigste geval heeft Lloyd thans alleen maar een eerste stap in de goede richting gedaan. Het doel is intussen de veel te zwakke Britse econo mische positie te versterken, kennelijk me de ais voorbereiding tot een intreden in de Euromarkt. Immers, pas indien de Britten er economisch beter voorstaan dan thans, zullen zij in staat zijn hun invoer rechten te verlagen en het tegen hun Euro pese concurrenten op te nemen. Behalve de discontoverhoging zijn, zoals gezegd, de belangrijkste directe stappen die ter vermindering van de Britse koop kracht met 200 miljoen pond per jaar verhoging van de aankoopbelasting met 10 percent van het bestaande tarief, waardoor ondermeer auto's, radio's, televi sietoestellen, camera's, meubelen en kle ding belangrijk duurder worden. In de middenklasse stijgen auto's van 200 tot 250 gulden in prijs. verhoging van de accijnzen met 10 percent van het bestaande tarief. Sigaret ten worden hierdoor 4 pence (20 cent) per pakje van twintig stuks duurder en kosten van vandaag af minimaal 2.25. De ben zineprijs is tot bijna een rijksdaalder per gallon (4,5 liter) opgelopen. Een fles whis ky kost nu ƒ20,75, een fles tafelwijn 6,75, een lippenstift 3,50. verhoging van hypotheekkosten en dit nu de prijzen van huizen en flats reeds fantastisch zijn gestegen. bemoeilijking van overheidsleningen aan de industrie en van bankleningen aan het publiek. stopzetting van bankleningen voor lou ter speculatieve doeleinden, speciaal voor de thans buiten de perken gaande spe- culatiebouw. uitstel van minder dringende projec ten. Lloyd beloofde verder volgend jaar de steun aan de landbouw critisch te bekijken. Het tegenwoordige afbetalingssysteem blijft echter onaangetast, hoewel de rente, als gevolg van de stijging van het bank- disconto, hoger wordt. Ook produktieve be leggingen, met name in de genationaliseer de industrieën, blijven onaangetast. Selwyn Lloyd zeide, dat hieruit blijkt, dat hij geen paniekmaatregelen heeft genomen. Op lange termjin zijn de volgende maat regelen aangekondigd: een voorstel om bepaalde., winsten,, welke tot dusver de dans zijn ontsprongen, in 1962 door belasting te achterhalen. Dit betreft beurs-, grond- en huizenspeculaties welke beide laatsten vooral een schrikba rende omvang hebben aangenomen en mo reel een slechte invloed uitoefenen. Deze suggestie nadert dicht de door Labour ge wenste belasting op kapitaalwinst, welke de regering om technische redenen onge wenst acht. mogelijke planning van delen van de Britse economie. De kanselier zeide onder toejuichingen van de oppositie, dat hij niet tot degenen behoort, die planning een „vies woord" vinden. uitwerking van een vijfjarenplan voor regeringsuitgaven, dat Lloyd reeds in april jl. aankondigde. Hierdoor zal, naar men hoopt, voorkomen worden, dat regerings departementen op hol slaan, zoals het ge val is geweest met hun tot dusver jaar lijks verstrekte toewijzingen. Labours Lagerhuis-fractie, welke van mening is dat de nieuwe maatregelen vol komen ontoereikend zijn om de Britse eco nomie op poten te zetten, heeft voor het tweedaagse debat, dat vandaag zou begin nen, reeds een motie van afkeuring inge diend. De grote grief van de oppositie is en blijft de verlaging in april jl. van de vermogensbelasting. Voorts heeft de rege ring niets gedaan voor de lagere inkomens, welke ook nu weer de zwaarste lasten te dragen krijgen. De socialisten zijn alleen bereid de regering te steunen, indien deze er eindelijk toe over gaat een in hun ogen waarlijk nationale politiek op te voeren. Thans zullen looneisen aan de orde van de dag blijven en nieuwe stakingen moe ten dan ook worden gevreesd. Het is spe- iaal een ha*rd gelach voor onderwijzers en leraren, die reeds protestacties hebben ge voerd en nu te horen krijgen, dat er geen geld is voor de beloofde en nog altijd be scheiden nieuwe salarisschaal. In de Tory-pers klinken vandaag verwij ten, dat vooral de toekomstplannen veel te vaag zijn en dat Lloyds remedie oudbak ken is. Lloyd heeft gefaald de moeilijkhe den in de kern aan te tasten. Indien bin nenkort de dingen weer beter gaan, zo schrijft de Daily Mail, zullen alle mooie plannen waarschijnlijk worden vergeten en er is daarom geen enkele garantie, dat de chronische crises niet zullen terugke ren. Het is niet genoeg om een „loonpau- ze" te vragen en te zeggen, dat hogere dividenden niet gerechtvaardigd zijn. PARIJS Bij Luzern in Zwitserland is een man van het dak van een kabelbaan cabine gevallen en meer dan 60 meter om laag gestort. Hij werd tot ieders verba zing ongedeerd in een ziekenhuis opgeno men. De cabine van de kabelbaan was te klein om een houten balk te vervoeren. De balk werd op het dak vastgebonden en de man begon de afdaling bovenop het dak naast de balk. Bij de eerste kabelmast maakte de cabine echter een onverhoedse beweging, waardoor de man in de afgrond stortte. De conducteur van de cabine ver volgde zijn weg, menende dat de man dood was. Bij aankomst beneden waar schuwde hij de politie die een ambulance naar de plaats van het ongeluk stuurde. Het bleek dat de man in een moeras was terechtgekomen. Zijn hoofd zat diep in de modder en zijn benen staken in de lucht. Hij zag paars en rood van benauwdheid toen men hem uit zijn benarde positie be vrijdde. Over enkele dagen kan hij het ziekenhuis verlaten om zelf het verhaal te doen over zijn wedervaren. Advertentie NAT een Betere sigaret (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) TUNIS, 26 juli. Hammarskjoelds bezoek aan Tunis heeft nog geen enkel resultaat opgeleverd. De wapenstilstand duurt weliswaar voort, maar geen van beide partijen is teruggetrokken op zijn uitgangsstellingen. De Fransen hou den Bizerta en omstreken bezet, het handjevol Tunesische vrijwilligers kam peert, voor zo ver men kan nagaan, nog steeds in de Sahara. De situatie in Bi zerta, waar Franse troepen Tunesische soldaten in de Arabische wijk omsin gelen, maar op hun beurt weer door het Tunesische leger omringd zijn, is door beide partijen als onhoudbaar en explo sief gekwalificeerd. De Franse admiraal Amman zei dat hij zijn troepen wel op de basis zou willen terugtrekken als hij maar zekerheid had dat de Tunesiërs het hem daar niet lastig zouden maken. President Bourguiba verklaarde dinsdag dat ieder incident in Bizerta nieuwe vijan delijkheden zou kunnen ontketenen. Hij had daarom de Tunesische gedelegeerde bij de UNO opdracht gegeven een nieuwe zitting van de Veiligheidsraad te verzoeken. De FRANKFORT (Reuter) De politie te Frankfort heeft meegedeeld de 47-jarige professor Kurt Leibbrand te hebben gear resteerd omdat hij ervan wordt verdacht in de tweede wereldoorlog bevel te heb ben gegeven tot het doodschieten van der tig Italiaanse dwangarbeiders. Professor Leibbrand is thans, verkeersplannenmaker onder meer voor Den Haag. Volgens de politie gelastte Leibbrand als commandant van een Duitse afdeling pioniers de Italianen dood te schieten toen de Duitsers zich moesten terugtrekken in Frankrijk. Hij werd gearresteerd toen hij in Frankfort een tussenlanding maakte tijdens een reis van Zürich naar Bremen. Er is reeds geruime tijd een onderzoek tegen professor Leibbrand aan de gang. Talrijke getuigen zijn reeds verhoord. Het bericht van zijn arrestatie sloeg te Frank fort als een bom in. Professor Leibbrand heeft na de oorlog faam verworven als verkeersplannenma ker. Hij heeft tot dusver algemene ver keersplannen opgesteld voor een aantal Duitse en Zwitserse steden en verder voor Athene, Ankara en Rome. Voor de oorlog heeft professor Leibbrand die in Berlijn is geboren, bij de Duitse spoorwegen en aan de aanleg van de gro te snelwegen gewerkt. In 1946 opende hij een eigen ingenieursbureau en vier jaar later werd hij hoogleraar voor spoorweg en verkeerswetenschap te Zürich. (ANP) In Den Haag trad professor Leibbrand op als adviseur van de directie van de H.T.M. Hij heeft de eerste fase vol tooid van een verkeersonderzoek dat ten doel had uit te maken hoe het bus- en tramnet van Den Haag kan worden ver beterd Daarnaast heeft hij onderzocht in hoeverre de routes van de lijnen zouden Professor Kurt Leibbrand. (Telefoto) dienen te worden gewijzigd om beter aan de vervoersbehoefte te beantwoorden. Het bericht van de arrestatie van prof. Leibbrand heeft begrijpelijk ook in ge meentelijke en in leidende kringen' van de H.T.M. grote ontsteltenis verwekt. Mocht prof. Leibbrand voor geruime tijd van het toneel verdwijnen, dan zal dit ge lukkig niet betekenen, dat zijn onderzoek waardeloos zal zijn. Immers, nadat de H.T.M. haar metingen had verricht, zijn alle gegevens wel naar Zürich gegaan, maar de kopieën daarvan bevinden zich in Den Haag. In elk geval beschikt de H.T.M. over veei meer gegevens dan ooit het geval is geweest. Raad zou zijn opdracht aan de strijdende partijen om zich op hun uitgangsstellingen terug te trekken kracht bij moeten zetten. Bourguiba repte gisteren op zijn perscon ferentie met geen enkel woord van Ham marskjoelds aanwezigheid. Het begint er op te lijken dat de machteloos gemaakte secretaris-generaal in zijn bezoek aan Bourguiba nauwelijks meer dan een troost prijs ziet voor liet trouwe UNO-lid, dat het kleine Tunesië ongetwijfeld altijd geweest is. Het ziet er ook niet naar uit dat Ham- marskjoeld persoonlijk naar Bizerta zal gaan. Admiraal Amman verklaarde daar trouwens dat hij Hammarskjoeld niet zou ontvangen zonder instructies uit Parijs. President Bourguiba herhaalde gisteren zijn eis, dat de Franse troepen zich eerst op de basis terug zou trekken en dat de versterkingen vervolgens naar Algerije of de Franse vloot teruggebracht zouden wor den. Hij verklaarde dat Tunesië op alle eventualiteiten voorbereid wil zijn en daar om maatregelen neemt om symbolische contingenten van buitenlandse vrijwilligers naar Tunesië over te brengen. Het wil voornamelijk guerillaspecialisten. Tunesië wenst ook wapens: niet alleen afweerge schut, tanks en artillerie, maar ook vlieg tuigen, jagers en bommenwerpers, die zo wel binnen als buiten Tunesië gestatio neerd zouden kunnen worden. Tunesië heeft landen die deze hulp heb ben aangeboden reeds meegedeeld aan welk soort wapens het behoefte heeft. Bourguiba deed ten slotte een beroep op andere landen die nog Franse bases op hun grondgebied hebben tegen die bases te ageren. Uit dit alles blijkt overduidelijk dat het conflict om Bizerta met de wapen stilstand geenszins is afgelopen en dat het zeker politiek, maar misschien ook mili tair, nog vérgaande internationale conse quenties kan hebben. Naast de ellende in Bizerta zelf was het weerzien van Bourguiba een van de meest pathetische indrukken die ik in dit tragi sche conflict heb opgedaan. De man die in een leven van strijd het geweld steeds tot het uiterste beperkt heeft, moet hier met zware wapens dreigen, waarvan hij de namen nauwelijks wist. Hij versprak zich voortdurend, hij gedroeg zich als een man die struikelend over volkomen onbe kend terrein gaat. Bourguiba, die dertien jaar in Franse gevangenissen en balling schap heeft doorgebracht, en desondanks altijd van samenwerking met het verlichte deel van Frankrijk en het Westen heeft gedroomd, moest nu dat Westen dreigen met een bondgenootschap met diens vijan den. Hij leek in een maalstroom terecht gekomen te zijn, daar hij immers geen meester van de internationale situatie is. Hij dreigt de gevangene te worden van zijn redders. Hij wendt nu zelfverzekerd heid voor, maar alles waarin hij gelooft heeft ligt in scherven. De dromer en plan nenmaker van weleer is een oud en bitter man geworden met een gebroken stem. Niet dat hij voor Frankrijk zal zwichten: zijn ongelooflijke vasthoudendheid blijkt ongebroken. PARIJS Al van de aanvang af, zo meldt onze correspondent, was het duide lijk, dat het bezoek van Hammarskjoeld aan Bourguiba niet in goede aarde zou val len bij president De Gaulle en de Franse regering. In conservatieve kringen wordt de ontstemming over dat bezoek hoe langer hoe groter, aangezien men vreest dat Ham marskjoeld president Bourguiba zal steu nen bij diens pogingen om het conflict over Bizerta te internationaliseren. Het heeft in Parijs een slechte indruk gemaakt dat de UNO onmiddellijk vliegtuigen beschikbaar heeft gesteld om Tunesische troepen uit Kongo over te brengen naar Bizerta. Voorts heeft men zich geërgerd aan foto's waar op men Hammarskjoeld en Bourguiba kan zien die elkaar de hand drukken. De UNO-secretaris, zo zegt men in Pa rijs, heeft ten opzichte van Frankrijk niet dezelfde égards in acht genomen als je gens Bourguiba. Een van Hammarskjoelds ondergeschikten heeft de Franse ambassa deur in New York niet persoonlijk, maar telefonisch op de hoogte gesteld van het vertrek van de UNO-secretaris naar Tunis. CAIRO (AFP-UPI) De raad van de Arabische Liga heeft besloten onmiddel lijk een groep vrijwilligers uit de Arabi sche landen naar Tunesië te zenden. De raad zal ook wapens en andere militaire uitrustingsstukken aan Tunesië leveren. Tijdens de spoedzitting van de raad werd een voorstel van Saoedi-Arabië af gewezen om onmiddellijk alle banden met Frankrijk te verbreken, zo is in welinge lichte kringen vernomen. Wel nam de Raad een in krachtige bewoordingen ge stelde resolutie aan, waarin hulp voor de „bevrijding" van Tunesië, en veroordeling van Frankrijk werden neergelegd. MELBOURNE (UPI) Twee Duitsers en drie Italianen zijn gearresteerd wegens de relletjes die de vorige week uitbraken in het Bonegilla-immigrantenkamp in de omgeving van Melbourne. De vijf mannen worden beschuldigd van ordeverstoring en het aanrichten van schade. Een van hen wordt bovendien beschuldigd van geweld pleging. Hij zou een politieagent hebben aangevallen. De relletjes in het kamp wa ren ontstaan omdat de immigranten boos waren over het lange wachten op werk. (Van onze correspondent) PARIJS In de vergadering van dinsdag tussen de Franse en de Algerijnse, delega tie aan het meer van Genève is enige voor uitgang geboekt. De vertegenwoordigers van net FLN hebben in beginsel aanvaard dat over diverse problemen niet alleen zal worden gesproker in voltallige vergade ringen, maar ook in commissies. Tot dus ver waren de Algerijnen alleen maar be reid te onderhandelen in voltallige bijeen komsten, waaraan alle gedelegeerden deelnamen. Van Franse kant was daarentegen voor gesteld vijf commissies te benoemen, ie der met een eigen onderwerp zoals bij voorbeeld: een commissie voor de Sahara een commissie voor de garanties aan de Franse minderheid in Algerije en een commissie voor de overgangsperiode naar de onafhankelijkheid. Als men het in de ene commissie niet eens wordt, aldus het Franse standpunt, wordt men het wellicht eens in een andere commissie en op die manier kan geleidelijk een gemeenschap pelijke basis worden gevonden. Met dat Franse standpunt schijnt de Algerijnse delegatie zich te hebben ver zoend. Het was de langste vergadering die ooit werd gehouden. Over het akkoord moet men zich niet teveel illusies maken want het is slechts een overeenkomst over de procedure en niet over de eigenlijke problemen. Maar er zit althans enige voor uitgang in de onderhandelingen. De vol gende vergadering is bepaald op donder dag. SALISBURY (Zuid-Rhndesië) (Reuter) - De staking, die naar aanleiding van het vandaag te houden referendum over de nieuwe grondwet in Zuid-Rhodesië, door Afrikaanse nationalistische leiders was uit geroepen, schijnt op een mislukking te zijn uitgelopen. De arbeiders in Salisbury ston den vanmorgen in de rij om onder be waking van politie en soldaten naar de stad vervoerd te worden. Alle bijeenkom sten en demonstraties waren voor vandaag verboden. Onder de 84.000 stemgerechtig den voor het referendum zijn slechts on geveer vierduizend Afrikanen. De voor naamste Europese oppositie komt van de uiterst rechtse Dominion Partij, die een politiek voert gebaseerd op de suprematie van het blanke ras. Nkomo De politie in Boelawayo (Zuid-Rhodesië) heeft vanmorgen een grote menigte Afri kanen met traangasbommen uiteenge dreven, zo is later meegedeeld. De Afri kanen waren samengestroemd om de voor zitter van de Nationale Democratische Partij. Joshua Nkomo, te begroeten. Nko mo wilde zich aan het hoofd van een op tocht stellen. De regering heeft echter het houden van betogingen verboden. Ook op een andere plaats in Boelawayo heeft de politie een menigte met traangas verspreid. Advertentie fa V er slag De vogels ruien in ons bos. Van Eek hoorn is de laatste tijd helemaal niets meer te zien. Het is stil geworden na de geweldige activiteit van voorjaar en voor zomer. Enkele weken geleden nog wekten allerlei vogelgeluiden de mens, nu echter zwijgt alles 's morgens. Alleen de turkse tortels knorren in de vlucht of geven me lancholieke maar buitengewoon-eentonige roekoe-klanken af. Zij worden niet moe een onafgebroken roekoe uitonze beuken te roepen naar een verderop wonende turk en soms houden zij het halfuren lang vol. Het zijn overigens fraaie nieuwe bewoner tjes van het bos. Zij zijn, in het begin van de eeuw of zo, uit Turkije of daaromtrent langzaam opgetrokken naar het westen en nu, juist dit jaar voor het eerst, wonen ze in onze beuken en allerhande boswachters en ander groen volk loert alweer op ze met de kruitroer want ze moeten uitge roeid worden. In ons bosje hebben ze niets te duchten en dat doet ze goed; ze tippelen onbevangen door de bosbessen, baden bij zonder waterschuw en snel in de vogelbak en zorgen voor een levendig geknor, voor vleugelklappen als uit een romantisch ver haal en voor de parelgrijze beweging van hun elegante stapjes en onverhoedse, waaierige opvluchten. De zangvogels zwij gen. Zij zitten, met kale ruiende koppen voor zich uil te kijken en het is duidelijk dat het broedseizoen weer eens teveel van hun krachten gevergd heeft. Trouwens dat is nóg niet afgelopen want de akkerman tippelt nog steeds, zij het nu vaal en ver kleurd, met geweldige snelheid over het gazon en zijn staart wipt als die van een speelgoedje-op-een-plankje. Hij verzamelt nog voer en dat betekent dat hij nog er gens kinderen opvoedt. Overal zweven veertjes en pennen. Overal in het bos liggen ze. De kleren van de vogels. Bij de schaar se zon van deze zomer zijn ze te zien zoals ze, als bloesem, neerzweven: warm en licht en vol van de intimiteit van het vo gellijf. Pips en kouwelijk zien de vogels eruit. Ze zijn moe en zelfs de Vlaamse gaaien, rakkers van dieren, die twee altijd krijsende jongen achter zich aan meetrek ken in de vlucht, lijken matter en bleker dan anders toen zij nog het feest van de komende zomer vierden. De zomer is over zijn hoogtepunt heen en daarom zwijgen de vogels; zij hebben hun feestpak alweer uitgetrokken en alweer neigt het seizoen. Alweer, Opgehangen. Voor het eerst sinds 1942 is in Ierland iemand wegens moord opge hangen, in dit geval een veertigjarige arbeider die zijn vrouw had gewurgd. De verzachting van de Engelse wet op de doodstraf geld niet voor Noord-Ierland. Aanslag. Kanselier Adenauer heeft aan verslaggevers verteld dat in maart een poging tot aanslag op hem ia gepleegd; Een ambtenaar in Bonn zei later dat een 45-jarige arbeider bij het huis van de bondskanselier met een mes gezwaaid had onder de uitroep: „Ik zal hem do den". De man zal spoedig terechtstaan. „Gevorderd". In het zuiden van het graaf schap Fermanagh in Noord-Ierland, dicht bij de grens met de republiek Ierland hebben Ierse aanvallers twee bruggen opgeblazen. Hierop verdwenen zij weer over de grens in een auto die zij van een boer „gevorderd" hadden. Opgebracht. De politie van de Faroëreilan- den heeft de Britse treiler „Gregor Pa ton GW 9" opgebracht naar Thorshavn, omdat het op 18 april de visserij grenzen van deze eiland ;n geschonden heeft. Toen het schip maandag in de haven van Klaks aankwam werd het door de poli tie in beslag genomen. Beschuldiging. Vierenzestig Koreanen, on der wie de vroegere minister van Bin nenlandse Zaken Tsjoi In-Kjoe en ander hooggeplaatste ambtenaren uit de tijd van het regime van ex-president Syng- man-Rhee, zijn door de militaire junta officieel in staat van beschuldiging ge steld. Dr. Tsjin Oh Joe, hoofd van de re constructiebeweging die door de junta in het leven is geroepen, heeft de Koreaan se bevolking laten weten dat hen een be- zuinigings- en geboortebeperkingspro gramma te wachten staat. Hij verklaar de dat de regering in de naaste toekomst het publiek zou inlichten over de moder ne geboortebeperkingsmethodes. Topconferentie. De Europese socialistische partijen zullen het komende weekeinde in Kopenhagen een „topconferentie" hou den, zo is uit socialistische bron in Brus sel vernomen. De Belgische delegatie zal onder leiding staan van de minister van Buitenlandse Zaken Paul-Henri Spaak. Effect. Israëlische deskundigen hebben een toestel gebouwd dat zonnestralen in elektriciteit omzet met driemaal zo veel effect als de gebruikelijke met stoom aangedreven machine. Het nieu we apparaat kan tot tien kilowatt leve ren en is speciaal bedoeld voor afgele gen plaatsen. Historie. Een conferentie van historici en kartografen uit Nederland, West-Duits- land, Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, Italië en Vaticaanstad heeft dezer da gen in Göttingen beraadslaagd over het samenstellen van een internationale at las van de kerkgeschiedenis. 85 jaar. Koningin Elizabeth van België heeft gisteren haar 85ste verjaardag ge vierd in intieme familiekring. Naar bui ten kwam deze gebeurtenis slechts tot uiting door het wapperen van de natio nale driekleur van openbare en particu liere gebouwen en door foto's en artike len in tal van dagbladen. De koningin moeder is gisteren in Spanje aangeko men, waar zij gedurende enkele dagen vakantie zal houden op het landgoed van dr. Heremenegildo Arruga, conde van Arruga aan de Costa Brava. Verkiezingsrel. Soldaten en politie hebben in de Mexicaanse stad San Luis Potosi gevochten met duizend opgewonden aan hangers van een verslagen kandidaat voor het gouverneurschap. Ruim twintig men sen werden gewond, van wie vier ern stig. Vijftien personen werden gearres teerd op beschuldiging van aansporing tot verzet tegen het wettige gezag. De kandidaat van de oppositie, heeft huis arrest gekregen. I

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 3