LANGS SLUIZEN EN HAVENS Motortrawlers Belangrijk grotere omzetten op Beverwijkse groenteveiling Voorpostengevecht voor „vijfdaagse" in Scheveningse visserijbedrijf Hoe de duiven vlogen koelkasten OPGERUIMD staat netjes! VOOR AUTORIJLES Indeling teams komende seizoen Havenberichten Hét meót u&ikocktër Hve/ik Ut ëu/uopa. Eerste steentransport voor Zuidpier komt op 4 augustus VERLICHTING Perce WOENSDAG 26 JULI 1961 „Bescherm de haring" Divanbed Rotan bank 39.— Als bankstel Campino's Schuimplastic matrassen Schaakclub Halfweg bedankt voor NHSB Von Etzdorf Westduitse ambassadeur in Londen? Sport in de IJ mond Voetbal OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY A. J. v. LENT's Automobielbedrijven ALS WE DE motortrawlers die in de laatste jaren door Britse en Duitse reders in de vaart zijn gebracht vergelijken met die van een jaar of tien geleden, dan valt het op, dat er in die betrekkelijk korte tijd toch wel heel veel is ver anderd. De ontwikkeling gaat heel snel. Maar ook in ons land is dit het geval. Toen in 1948 de eerste na de oorlog ge bouwde logger in bedrijf kwam, de „Huiberdina Gijsbertha" KW 85, was dit een bijzonder schip met een naar ach teren doorlopend dekhuis. Dit schip had, toen het nieuw in de vaart kwam, geen bak; die is er pas in 1956 op geplaatst. Ook de kotters die tien jaar geleden voor het eerst ter visserij gingen zijn maar nietige scheepjes vergelekèn met die van de laatste tijd. Wat het motorvermogen betreft, vóór de oorlog was 100-150 pk normaal; thans is 300 pk niet genoeg. De kotter is een kleine motortrawler ge worden. tot de oorlog gevaren, laatstelijk onder de naam „Kehdingen". Duitsland sloot de vooroorlogse periode, wat de bouw van motortrawlers betreft, af met de twaalf schepen van de „Burg"- klasse, waarvan ongeveer de helft de vijf oorlogsjaren overleefde. Ter aanvulling kreeg het Duitse visserijbedrijf nog enkele motortrawlers van Amerika in bruikleen. Het duurde daarna niet lang meer of de Duitse reders kregen toestemming om tot nieuwbouw over te gaan en weldra ver schenen de eerste nieuwe schepen op zee. Voor het merendeel waren het stoomtraw lers; de eerste naoorlogse motortrawlers van Duitsland kwamen eerst in 1950 in de vaart. Het waren de „Bahrenfeld" HH 299 en de „Barmbek" HH 301, die gebouwd zijn bij H. C. Stülcken Sohn te Hamburg. De schepen hebben een bruto inhoud van 454 reg. ton. De lengte bedraagt 45,75 m, de breedte 8,25 m en de holte 4,10 m. Als hoofdmotor hebben de schepen een 8 cil. M.A.N.-motor van 970 pk. Zij behoren toe aan de Atlantische Hochseefischerei in Hamburg. Dat de schepen uitsluitend over stuurboord kunnen vissen en dat het ach terschip aan bakboordzijde dichtgebouwd is, was in 1950 een bijzonderheid. De sche pen die daarna zijn gekomen hebben de „Bahrenefld" en de „Barmbek" verdron gen, maar dat neemt niet weg dat die twee nog altijd in de vaart zijn. Trouwens, de schepen zijn nog maar elf jaar oud. Ar ie van der Veer Voor de tweede wereldoorlog was de motortrawler in Engeland, Duitsland en ook in ons land een zeldzaamheid. Bij de grote trawlvisserij gaf men in deze landen de voorkeur aan de stoomtrawler, zulks in tegenstelling met Frankrijk en België. De weinige motortrawlers die «Duitsland voor de oorlog bezat weken af van de enkele Engelse. De Duitsers begonnen er eerder mee. Zo gleed in 1925 bij de Schiffbau Ge- sellschaft „Unterweser" in Wesermunde al een motortrawler van de helling, een schip van 246 reg. ton bruto, die „Richard Ohl- rogge" gedoopt werd. Het was een schip van de grote rederij „Nordsee". Gezien de grootte van het schip was het motorver mogen gering, namelijk slechts 380 pk. De „Ohlrogge" had het aanzien van een stoom trawler. De lange schoorsteen, waar de Duitsers zo'n voorliefde voor hadden, ont brak zelfs niet. Een andere werf had even eens een motortrawler onder handen, een vaartuig van 305 ton met aanmerkelijk meer motorvermogen, namelijk 625 pk. De Reiherstieg Schiffswerft leverde het af onder de naam „Grohm", welke naam later veranderde in „Carl J. Busch". Na de oor log heeft deze trawler nog voor de Rederij „Nordsee" gevaren. Vervolgens kwam in 1929 een voor die tijd grote motortrawler, de „Volkswohl". Over dit schip verschenen uitvoerige artikelen in de vakbladen. Met zijn 500 ton was het inderdaad dis motor trawler iets bijzonders, temeer omdat het schip was uitgerust met een koelinstallatie. Maar helaas beantwoordde deze grote trawler niet aan de gestelde verwach tingen. Tenslotte heeft men er een drijven de vismeelfabriek van gemaakt. Het heeft 1 A: 1 B: MSC Bloemendaal Oppositie Heemstede 2 Schaaklust Kijk Uit 2 VVV 2 Pat Mat 2 Zaandam 2 Santpoort Zaanstreek-N. Weenink 2 B: 2 C: Caïssa 2 Bloemendaal 2 MSC 2 Castricum De Pion HWP Purmerend Santpoort 2 Saende VHS 3 Witte Paard Zandvoort 3 A: 3 B: DEZ Castricum 2 KTV 2 DOS Magnus Oppositie 2 Schaaklust 2 Purmerend 2 Schaakmat 2 Westsaen Schoorl Zaandam 3 3 D: 4 A: Aalsmeer 2 Aardswoud Heemstede 3 Caïssa 3 HWP 2 KTV 3 Rolland 2 Purmerend 3 VHS 4 WV 4 Zandvoort 2 Wieringermr. 2 4 C: 4 D: Assendelft 2 Aalsmeer 3 Castricum 3 HWP 3 Kijk Uit 4 KSC 2 Lasker 't Oosten 3 't Oosten 4 't Oude Slot Weenink 3 Rolland 3 SSCH „De haringstapel van de Noordzee moet onvermijdelijk uitsterven." Deze waar schuwing kan men lezen in het jaarver slag 1960 van de Engelse H.I.B. (Herring Industry Board). In het vorig jaar werd nauwelijks haring aangevoerd om aan de vraag van de binnenlandse en buiten landse markten te voldoen. Er is en wordt veel gedaan om nieuwe visgronden te ontdekken, hetgeen nood zakelijk is wegens fa uitbreiding van de Ierse territoriale wateren. Tot dusver zijn de resultaten allesbehalve gunstig ge weest. Dit jaar werden intensieve onderzoe kingen gedaan, in het bijzonder op de vis gronden tussen Ierland en de Shetland- eilanden. Experimenten met haringnet ten worden in de komende herfst op de haringgronden van de Noordzee uitge voerd. In acht nemend dat de haringstapel van de Clydegronden stationair blijft en rekening houdend met het feit fat de ha ringvisserij gedurende de laatste tien jaren rampzalig moet worden genoemd, zijn de vissers uit de voornoemde streek uitermate omzichtig bij het exploiteren van hun visgronden Het is te hopen dat deze zelfdiscipline in stand zal worden gehouden en een les is voor de buitenlandse haringvangers die schijnbaar als enig doel hebben, deze gronden in de kortst mogelijke tijd vol ledig leeg te trekken, aldus het verslag. KERKELIJK NIEUWS Remonstr. Broederschap Examens: Voor het proponentsexamen slaagde de heer G. J. Bieringa geb. te Bus- sum. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Meppel J. Y. Pijlman, kand. te Heerenveen. Advertentie model sport 27.50 model super van 39.— voor 29. matras, onderdek deken en kussen van 100.- voor 68. met hoge en lage fauteuil69. De wedstrijdleider van de Noordholland se Schaakbond heeft de indeling bekend gemaakt voor de bondscompetitie 1961 1962. Voor de hoogste afdeling kon men in grote trekken wel nagaan hoe deze in deling zou uitvallen, maar voor de lagere clubs is het elk seizoen weer een groot vraagteken. Dit als gevolg van toevoegen van nieuwe teams en uitvallen van ande ren. Het opmerkelijkste feit is ditmaal wel dat de schaakclub Halfweg heeft bedankt voor de NHSB. Deze club is het afgelopen seizoen met het eerste tiental tot de hoog ste afdeling in de NHSB doorgedrongen en had nog een tweede en derde tiental in de competitie. Het sterke teruglopen van het aantal werkende leden alsmede het bedanken (overgaan naar andere vereni gingen) van enkele prominente spelers heeft deze drastische maatregel van het Halfweg-bestuur tot gevolg gehad. De indeling dan ziet er als volgt uit: Heemstede Pat Mat Rolland Schaakmat VHS 2 VVV 2 A: Bergen Caïssa Edam KTV VVV 3 Wieringermeer 2D: Aalsmeer Hoofddorp KSC 's Oosten 2 De Torens De Uil 3 C: Bloemendaal 3 Driehuis Kijk Uit 3 Pat Mat 3 Santpoort 3 Weenink 2 4 B: Assendelft De Pion 2 Saende 2 Schoor 12 Witte Paard 2 Zaandam 4 BONN (DPA) In diplomatieke krin gen in Bonn verluidt dat Hasso von Etz dorf. thans functionaris bij het Westduit- se ministerie van Buitenlandse Zaken, tot Westduits ambassadeur in Londen benoemd worden als opvolger van baron Hans Hein- rich von Herwarth, die in september lei der van het presidentieel bureau in Bonn wordt. Voor het nieuwe voetbalseizoen gaat be ginnen, hebben ook de Kennemers enige oefenwedstrijden vastgesteld om straks be slagen ten ijs te komen. Het oefenprogram ma is nog niet geheel rond, maar voor de jeugd en het eerste elftal staan er al in teressante wedstrijden op stapel. Op 6 augustus wordt in het Sportpark de jaarlijkse jeugddag gehouden voor aspi ranten en pupillen, die om de Pieter Hout koperbeker zullen strijden. Aan het KNVB-kamp ift Baarn. dat van 14 tot 19 augustus wordt gehouden, zal een 40-tal aspiranten van de Rood-Zwarten deelnemen. Het eerste elftal van de Kennemers komt op 20 augustus in het veld, in het sport park Adrichem, tegen de Apeldoornse derdeklasser Albatros. Op deze dag nemen de aspiranten A deel aan het Jan van Gemerdentoemooi, terwijl de pupillen A en B naar het VVB-jeugdtoernooi gaan. Het eerste elftal van de Rood-Zwarten gaat op 27 augustus naar Aalsmeer en ne.emt daar aan een toernooi deel waaraan ook Aalsmeer, Zandvoortmeeuwen en Was senaar meedoen. De junioren A gaan naar Bussum om in het Allen Weerbaartoernooi hun wissel beker te verdedigen; ook de aspiranten A en B nemen aan dit toernooi deel De ju nioren B en C doen mee in het Kinheim- jeugdtoemooi. Wielrennen Donderdagmorgen om 9 uur zal in de Torenstraat te C3stricum weer het start schot klinken van de (dit jaar voor de 5de keer) georganiseerde TOUR DE FLEVO, het wielerevenement voor Castricumse jongens in de leeftijd van 1217 jaar. Woensdagavond (heden) daaraanvooraf- gaande zal eerst een voorstellingsronde worden gereden waar de 80 knapen, die dit jaar zullen deelnemen, zich aan het publiek zullen presenteren. Ook de afgelopen week heeft men van hen een glimp kunnen opvangen toen er door hen, in tenue, een collecte werd ge houden, die een bedrag van 700 opbracht. Hiermede zijn voor een groot gedeelte de financiële zorgen weer opzij gezet kun nen worden. Dit jaar zijn er tien ploegen met 8 jon gens, die elk door één of andere firma zijn geadopteerd. Voor overnachtingsadressen in de Tour rond het IJselmeer is ook gezorgd evenals voor talrijke evenementen naast het wed strijdevenement. 's Avonds te 8 uur zal vanuit het kampement, waar men die dag aankomt, per telefoon weer een directe re portage over de die dag geleverde presta ties worden verzorgd. Zondagmiddag te kwart voor vier wordt de karavaan in Bakkum terug verwacht. Men maakt dan een rondrit door Castri- cums straten en tenslotte wordt de groep bij de ULO-school aan de W. de Zwijger- straat ontbonden. Ook voor Meisjes Dit jaar voor het eerst heeft de leiding van de TOUR DE FLEVO te Castricum ook een fietstocht voor meisjes georgani seerd. Dit draagt vanzelfsprekend geen wedstrijdkarakter maar is uiteraard al leen gebaseerd op het bieden van een vier tal echt gezellige vakantiedagen. De meis jes zullen er per fiets op uit trekken op 7, 8, 9 en 10 augustus naar Blaricum. De lei ding van dit meisjes-vakantiefeest berust bij mevr. Padt die gesteund wordt door de leidsters van de meisjesclubs o.a. mevr. Bos terwijl de neer Settels het technische gedeelte hiervan voor zijn rekening neemt. Na de minder gunstige berichten over de resultaten van het aardbeienseizoen 1961 en de weinig hoopvolle toekomst voor de kwekers in en om Beverwijk, zijn er heel wat betere geluiden bij de veiling Kennemerland te beluisteren ten aanzien van de groente-omzet. Was er per 1 mei van dit jaar een achterstand bij verleden jaar van rond 340.000. vorige week was deze achterstand niet alleen ingelopen, maar men staat nu 344.092,75 voor op de overeenkomstige periode in 1960. Als men de ver gelijkende omzet- en aanvoercijfers van dit jaar en die van vorige jaar ziet, springt deze verhoogde omzet heel duidelijk in het oog. De groente bracht tot en met 19 juli 1961 2.737.698,26 tegen 2.393.605,51 in 1960 op. De aanvoer was tot en met juli van dit jaar 952.556 kisten en vorig jaar kwamen er in de overeenkomstige periode 796.130 kisten aan de markt: er zijn dus 156.425 kisten met groente meer aangeboden. verlopen kan. Behalve het altijd onbe rekenbare weer, spelen tal van andere factoren een rol. Het mag dan een waar heid zijn dat Beverwijk als marktcentrum uitstekend ligt, temidden van een zich snel uitbreidende industriestreek, waar de be hoefte aan groente steeds groter zal wor den, maar het is evenzeer waar, dat niet alleen de binnenlandse markt de omzet bepaalt. Het is in feite de export, het zijn de hoog opgeladen vrachtwagens die men dagelijks de Beverwijkse veiling ziet ver laten met bestemming West-Duitsland of België waar het vooral om gaat. Al willen we hier direct aan toevoegen, dat de bin nenlandse handel door het moderne snel verkeer, de goede verbindingen met Den Haag, Utrecht en Friesland belangrijker dan voorheen is geworden. De grond waarover de tuinders beschik ken wordt steeds kleiner maar men haalt er nu ook meer uit dan voorheen. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat uit een hoe langer hoe groter deel van de pro vincie Noordholland het produkt naar de Beverwijkse veiling komt. In enkele maanden tij'ds is aldus niet slechts een achterstand weggewerkt, maar een ruime voorsprong behaald. De oorzaak hiervan is spoedig gevonden: het gunstige resultaat is te danken aan de gunstige gang van zaken met de exportprodukten. Het waren vooral de bospeen en de sla die in grote kwantums van de Beverwijkse veiling naar België en West-Duitsland werden gezonden. De prijzen die hiervoor werden betaald, waren geruime tijd uit stekend te noemen; trouwens, de bospeen heeft het gehele voorjaar nog geen kwaad kunnen doen op de markt en ze brengt ook nu nog ongekende prijzen op. Intussen wordt hiermee weer eens aan getoond hoe grillig de handel'in groente (Von onze Haagse redacteur) Het „voorpostengevecht" voor het invoeren van de vijfdaagse werkweek voor het walpersoneel in het Scheveningse visserijbedrijf is in volle gang. Vanmorgen hebben de directeuren van de bedrijven, die haringpakkers en haringkuipers in dienst hebben, overleg gepleegd om ook voor dit personeel de „vijfdaagse" in te voeren. Wat betreft de vislossers en visknechten de mensen dus, die direct zijn ingeschakeld bij het overnemen van de lading van de schepen zijn de betrokken bonden, zoals de Nederlandse Vervoerders Bond en de Christelijke Bedrijfsgroep Centrale toe aan een onderling overleg om het zwaarwegende probleem dat de exportpositie van de handel bedreigt te bespreken. Verwacht mag worden, dat de bespre kingen voor de haringpakkers en haring kuipers een gunstig resultaat zullen heb ben. Vrijwel unaniem is men het er in de bedrijven over eens, dat de ontwikkeling van het invoeren van de vijfdaagse werk week niet is tegen te houden. En boven dien heeft men bij de invoering van de verkorte werkweek haast, want aanver wante bedrijven, waarvan men in het vis serijbedrijf afhankelijk is, staan op het punt de „vijfdaagse" in te voeren. In ok tober a.s. b.v. krijgt het spoorwegpersoneel de vijfdaagse, zodat de export van haring en verse vis een ander beeld zal krijgen. Voor de vislossers en visknechten is het probleem groot, omdat bij het invoeren van een vrije zaterdag, de handel op die dag stil komt te liggen, wat funest kan zijn voor de export, vooral van groene haring. Wanneer dit personeel op zaterdag niet zal werken, heeft het voor de visafslag weinig zin om op die dag de deuren open te houden, waarmee dan tevens de dienst haven- en marktwezen vrijwel gedwongen zal zijn om haar personeel op vrijdag avond naar huis te sturen. Bij het invoeren van een vrije zaterdag de dag van de grootste aanvoer van vis zijn vooral de vleetloggers de dupe. Voor de kleinere schepen, zoals schokkers, bestaat er geen enkel probleem, omdat de ze toch al op vrijdag met hun lading aan de markt komen. Voor de weekkotters komt het wat moeilijker te liggen, omdat deze tengere reizen maken. Een andere weekindeling zou de oplossing kunnen zijn. Voor de trawlers is het volgens insiders te regelen, dat deze 'reeds op vrijdag aan de markt komen, maar voor wat betreft de vleetloggers, met hun belangrijke aan voer van groene haring, zal een op zater dag gesloten visafslag grote moeilijkheden met zich brengen. Wanneer een vleetlogger donderdag reeds naar huis moet komen, om met alle krachtsinspanning de markt voor de licht gezouten haring nog te halen, omdat dit produkt te veel aan kwaliteit inboet, wan- Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 GESLAAGDEN MODEVAKSCHOOL De volgende dames, allen leerlingen van de Modevakschool Mevrouv. Harten dorp, Meidoornstraat 5 in IJmuiden-Oost, hebben met goed gevolg examen afgelegd, Voor costumière: Corry Veldmeijer en mevr. ServaasZorgdrager; voor cou peuse: Hanny Voet en mevr. Koning Meringa; voor lerares: mevr. HaanBijl. neer het pas 's maandags in de handel wordt gebracht, dan blijft de reders niets anders over het snelste schip van een combinatie naar huis te sturen of de mo gelijkheid proberen te scheppen, dat voor de Verkoop van groene haring 's zater dagsmorgens tussen 6 en 7 uur een uit zondering wordt gemaakt. Een heel ander probleem is, of de visafslag in vijf dagen de gehele weekaanvoer zal kunnen ver werken. Hier zou echter een marktinde- ling een oplossing kunnen bieden. Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Libertas van Lissabon; Bloemgracht, Mantyluoto; Jason, Para maribo; Belos, Gefle; Theaho, Dieppe; Jan Brons, Santander, erts voor Hoogovens; Earlsfield, Swan sea; Calvijn, Mantyluoto; Heemskerk, Hamina; Tove Maersk, Stanlow; Tom Struemer, Ventspils; Barbara, Puerto Plata; Leonidas, Delfzijl; Julin, Rotterdam: Heilo, Rochester; Jan Kreumer, Bos ton, ledig IJmuiden; Zeehond, Londen; Gazelle, Rochester, ledig IJmuiden; Gouwestroom, Poole; Ciudad de Valencia, Rotterdam; Amigo, Ports mouth, ledig IJmuiden; Kitty, Brugge, ledig naar Zaandam; Kryptos, Abö; Scheldestroom, Dagen ham; Ramona, Abö, bijlegger. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Progres van Rotterdam, bijlegger; Roepat, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Ella naar Halmstad, walsmateriaal van Hoogovens; Korvus, Stavanger; Auseklis, Lipaja, walsmteriaal van Hoogovens; Agios Nekolaos, Gdynia; Vinga, Lon den; Hans, Rendsburg; Hasselwerder, Aarhus; Yewarg, Blyth; Kuludsborg, Stettin, walsmateri aal van Hoogovens; Reliable, Halmstad; Castor, Botlek; Lingeborg, Domsjö, zout van IJmuiden; Ladon, Paramaribo; Vanessa, Delfzijl; Corsica, Hamina; Barhouft, Stettin, walsmateriaal van Hoogovens; Joost, Delfzijl; Eenris, Rotterdam; Harrogate, Goole; Saint Jean. Rotterdam; Gerd, Londen; Bonanza, Hull; Hinde, Londen; Spray, Hull; Asterope, Hampton Roads; Memnon, Avon- mouth; Semstroom, Leith; Clangula, Rotterdam; Grebbestroom, Huil; Dinkelstroom, Vlissingen; Julia Mary, Londen; Rijnstroom, Londen; Jan, Randers; Henja, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Atna naar Rotterdam; Jason. Dordrecht; Sheratan, Hamina; Borde, Londen: Biri, Oslo; Lasbek, Antwerpen; Transvaal, Hamburg; Earsfield, Newcastle. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie WIELRENNEN. Antonio Suarez is zon dag kampioen van Spanje op de weg ge worden. Hij won de race over 100 km. in de omgeving van Madrid met een tijd van 2 uur 26 min. 47 sec. De uitslag was verder 2. Lorono 2,29.31, 3. Bahamontes 2,29.58, 4. Manzaneque 2.33.32. Het Atoom Van de postduivenhoudersver. Het Atoom te Velsen-Noord namen 192 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af (172 km.). Gelost tij dens noordwesten wind om 9.30 uur. Eerste duif van Ulehake om 12.54 uur, laatste prijsduif om 14.28 uur. Atmosferische storingen hebben de wedvlucht ongunstig beïnvloed. Uitslag: Ulehake I 34; Van der Linde 2 19 20; Antonis 3; Stijnman 4 36; Asjes 5; B. Schoo 6; Roos 7 26 30; De Bot 8; Winkel 9 13 24 25 27 29; Vos 10 12; L. Veldt 11 31; De Jong 14 38; Timmer 15 32; J. Schoo 16 18 37; Martinius 17 23 35; Van der Wiele 21; Kat 22; Schouten 28 33. Bonte Duif Van de postduivenhoudersver, Bonte Duif te IJmuiden namen 214 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af (170 km.). Gelost om 9.30 uur. Eerste duif van W. Donkersloot om 12.58.9 uur, laatste prijsduif om 15.1 uur. Zeer slecht verloop, 's Avonds waren er 100 duiven thuis, dus meer dan 50 percent is niet terugge keerd. Uitslag: W. Donkersloot 1 14 15 16 31 38; P. Griekspoort 2 27; P. Verschuren 3 40; Sj. Heis 4 6; J. Minneboo 5 11 13 29; J. v. d. Werf 7 10; J. Kaldenbach 8 26 38; Th. Dekker 9 35; H. Ver duin 12 17 34 42; W Wilm Floet 18 30; G. van Zutphen 19 21 22; R. Schaaper 20 36 43; J. v. Loon E. Klinge 23 25 41; K. Jellema 24; D. Donker sloot 28 32 33 38 De Bonte Duif nam tevens met 40 duiven deel aan een wedvlucht van Bordeaux af (930 km.) Gelost zaterdag 12 uur. Eerste duif van J. Kalden bach zondag om 14.41 uur. 's Maandags nog twee prijzen niet vervlogen. Uitslag: J. Kalden bach 1 5; P. Verschuren 2 6; J. v. Loon 3. G. van Zutphen 4. De IJmonden Van de postduivenhoudersver. De IJmonden te IJmuiden namen 50 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af (228 km.). Gelost om 11.45 Eerste duif van De Vlugt om 16.05 uur, laatste prijsduif om 16.25 uur. Ondanks de koude n.w. wind had de vlucht een snel verloop. Knapen klokte 5 van zijn 8 ingemande duiven in de prij- zenn. Uitslag: De Vlugt 1 7 10; Knapen 2 5 6 8 9; Vendel 3; Suurmond 4. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden namen 436 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af (171 km.). Gelost om 9.30 uur. Eerste duif van A. Ham om 12.48.14 uur, laatste prijsduif om 14.32.29 uur. De duiven wer den gelost met n. w.wind. Door niet te verklaren oorzaken heeft de vlucht een erg onregelmatig verloop gekregen met veel verliezen. Zeker de helft van de duiven was zondagavond nog niet op de hokken teruggekeerd. Uitslag: A. Ham 1 5 43 47 54 63 65; A. Koster 2 12; R. Prins 3 18; J. v. d. Kammen 4 20 36 43; H. v. d. Wiele 6; F. Reker 7 46 67; Joh. Broek 8 10 29 34 37 86 87; C Zwanenburg 9 13 17 30 33 49 56 60 66; F. de Boer II 39 52 53 62; C. Boender 14 15 26 77 78 83; H. Broek 16 28; B. Glas" 19 23 35 79; O. Wezelman 21 25 57 61; E. de Boer 22 41; R. Jung 24 50; Jac. Broek 27 31 38 49 71 76 85; A. Schotvanger 32 45; J. Koorn 44 51; G. Glas 48 64 81; F. Schaap 55; L. Otte 58; P. Schelvis 59 68 75 J. Anepool 69: H. in 't Velt 70; Godde 72; J. Wijker 73, 74, 80, 88; W. Remmers 82; S. Voet 84. Advertentie Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. - Postbus 8005 IJmuiden Van de postduivenhoudersver. IJmuiden te IJ muiden namen 152 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af (170 km.). Gelost om 9.30 uur. Eerste duif van J. Waal om 13.00.49 uur, laatste prijsduif om 15.02.32 uur. Uitslag: J. Waal 1 4 8 9 17 26 31; J. de Waard 2 7; P. Hoekstra 3 5 15 21; P. Eelsing 6 10 29 30 34; J. Oldendoro 11 32 36; G. v. d. Struijk 12 24; K. Inia 13 28 35; J. Opbergen 14 16 18; J. Eelsing 19 20 25 33; P. Don gen 22; M. Akkerdaas 23 27; Ons Genoegen Van de postduivenhoudersver. Ons Genoegen te Beverwijk namen 209 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af (172 km.). Gelost om 9.30 uur. Eerste duif van Th. Kuyer om 12.57.54 uur, laatste prijsduif om 14.30.37 uur. Uitslag: Th Kuyer 1 2; R. Zoontjes 3 14; A. v. Leeuwen 4 21; G. Vijzelaar 5 31 37; G. Weel 6 10 22 27; gebr. Weel 7; A. v. Son 8 15 18 19 20 28 30; S. Vergonet 9 11; J. Schelfers 12 13 35 39 41; S. Bosschaert 16 17 40; A. Goderie 23 33 42; S. Slotemaker 24 34; W. v. Wijk 25; W. v. d. Raadt 26; F. Blommaert 29; S. Berlee 36; G. Vergonet 38. De Reisduif Van de postduivenhoudersver. De Reisduif te Beverwijk namen 654 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af (175 km.). Gelost om 9.30 uur. Eerste duif van A. Six om 14.51 uur, laatste prijsduif om 14 51 uur. Uitslag: A. Six 1 68 81 98; C. Castricum 2 17 26 36 79 87 104; B. v. Vuuren 3 5 19 22 48 93; C. Zoet 4 16 107; H. Beentjes 6 24 53 66 76; L. Kneppers 7 15 29; S. Zoet 8 111; D. Stiemer 9 12 23 40 80 97; E. Verschuren 10 37 112; C. Westrate 11 31 33 39 88 106; J. Snijders 13 77 166; C. Smit 14 44 55 58 63 89 101 119 120; J. Pen ning 18 42 67; W. Brasser 20 46 76; P. Dekker 21; M. Goedhart 25 61; G. Mulder 27 75 96; R. Wes trate 28 84; G. Grapendaal 30; H. Gaasenbeek 32 94; J. Durge 34 86 109; S. v. d. Kolk 35 38 41 60 65 71 74 100 117; H. v. d. Kommer 43 54 118; G v. d. Outenaar 45; P. v. d. Outenaar 47 56 83; M. Koorn 49 50 52 82; G. v. d. Winden 51; N. Dekker 57; W. Tuyn 59 78 108; J. Westrate 62 69 115; Th. de Winter 64 103; H. Zillig 72 105 113; J. Struik 73; D. Philippi 85 95; G. Visser 90 92; C. Hoeks 91; A. Kuilman 99. De Vredesduif Van de postduivenhoudersver. De Vredesduif te Heemskerk namen 268 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af (177 km.). Gelost om 9.30 uur. Eerste duif van H. Gooyer om 13.05.51, laatste orijsduif om 14.19.23 uur. Uitslag: H Gooyer 1 29 46; G. Lotterman 2 3 13; J. Castri cum 4 7 21; N. Bakker 5; J. v. Vlaanderen 6 11 20 37 51; N. Timmer 8 9 37; J. Winter 10 17; J. Beentjes 12 14 22 34 52; G. de Boer 15 23 32; P. Lotterman 16 28 45 47; G. Veldhuis 18; N. de Kruif 19; J. Zwaanswijk 24; G. Duin 25; R. van Hooff 26 H. Tromp 27 49; J Peekei 30 31; A. Bruins 33 39 40; C. Limmen 35; A. v. d. Kolk 36; A. Oteman 41; J. Veldhuis 42; J. Knap 43; Ch, Bey 44 A. Durge 48; J. Koper 50. Castricum Ook voor de Castricumse duivenhouders is de vlucht van Bordeaux in Frankrijk af een ramp- vlucht geworden omdat van de 21 woensdag in- gekorfde duiven die zaterdagmiddag te 12 uur waren gelost er zondagmiddag nog slechts één op zijn hok was teruggekeerd. Het was de heer N Hollenberg die te 10 minuten voor 4 één zijner vogels in de klok kon doen en daarmede was dus een buitengewone prestatie geleverd. De wedvlucht met jonge duiven van Vilvoorde af verliep vlotter want de hiervoor 241 ingekorfde duiven bereikten alle zondag hun hok weer. Zon dagmorgen 9.30 uur gelost bereikte de eerste duif van de heer H. Jaspers om 13.13.43 zijn hok weer Verdere uitslag: 2. G. Aardenburg 13.18.27;! 3. K. Boddeke 13.21.25; 4. J. Zentveld 13.27.51; 5. J Steenman 13.37.46; 6. K. Gort 13.41.53; 7. P. Kap pers 13.56.54; 8. A. Peeters 14.02.07; 9. J. Vonk 14.02.59; 10. H. Sanders 14.15.49; 11. A. Metselaar 14.28.19; 12. H. Boddeke 14.39.37; 13. N. Hollen- berg 14.51.10; 14. pastoor W. Minnebo 15.06.51; 15 G. Tromp/J. Lust 15.31.23; 16. P. Verdonk 15.45.34, Daarom geven wij in deze laatste week, in onze onze Herenafd. Prima zomerkolberts voor 29. Kamgaren pantalons voor 15. Overhemden (m. 36 t/m 39) 4.90! Mooie truien en vesten ƒ16.90! Plastic jassen, m. etui voor 2.98! Dassen, uitzoeken voor f 1. Verder vele enkele stuks, als zomerjacks, winterjassen, regen- coats, kostuums, enz., tegen nóg véél lagere prijzen I In onze Jongensafd. Korte kamg. broeken, NU'5. Overhemden, uitzoeken ï.90! Pracht partij wlntercoats, (10 tot 30 gld. beneden de normale waarde!), èlle maten, uitzoeken ƒ59.—! Truien en Vesten tegen restant- prijzen; uitzoeken maar1 Alle dagen nieuwe koopjes Dèt moet u komen zien I En profitéért er van Kloosterstraat 35 - 35 - Beverwijk Naar wij van de zijde der Nederlandse Spoorwegen vernemen, al de eerste trein met Belgische hardsteen bestemd voor de verlenging van de Zuiderpier, op vrijdag 4 augustus te 15.31 uur in IJmuiden aan komen. Het transport zal bestaan uit on geveer zestig wagons. Onmiddellijk na aankomst op het gereedgekomen emplace ment bij de Zuiderpier, zal met lossen worden begonnen, waarna de ledige wa gons omstreeks 19 uur weer terug naar België gaan. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling het transport des nachts te doen plaats vinden, maar wat IJmuiden betreft, stuit zulks op technische moeilijkheden. Voorlopig zal er slechts een trein per dag in IJmuiden arriveren. Zoals wij reeds hebben gemeld is het steentransport ten noorden van het Noord zeekanaal al enkele weken in volle gang. De eerste trein kwam daar aan op 15 juni jongstleden. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur P. E. N.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5