Contract voor 16-jarigen In schemerdonker sloeg Hubbard Kieviten naar nederlaag (7-6) Derde dag was weer zwaarste Alconbury had tegen London aan 5 slagbeurten genoeg Managers in de strijd De Vierdaagse in Nijmegen Homerun- wedstrijd Deventer industrie helpt Go Ahead Jeugdcompetitie betaald voetbal Zesde dag van honkbalweek Werper Jan Smidt hield Flyers lang in bedwang Evo Mini: ik wil wel in Nederland gaan wonen Weer Surinaamse crack naar RCH Ook v. d. Schilden (Elinkwijk) gaat naar de Racing Bal zat klem in hek RCH en EDO tegen elkaar op 20 aug. Weinig uitvallers in Apeldoorn VRIJDAG 28 JULI 1961 15 Programma op de laatste dag iets gewijzigd Adolf Poerwo Atmodjo, linkshalf van Robin Hood en Surinaams XI N'JMEGEN, Alverna Molenh, Maas Heufnen •roenewoud OeffelL «OU I-P- t Rustolaahsl Da mnaagers van de ploegen, die deelnemen aan de Haamlemse honk- balweek kunnen het niet laten. Mana gers zijn mensen, die de algemene lei ding hebben over een honkbalteam. Meestal spelen zij niet meer. Woens dagavond ging het de Chateauroux Sabres niet goed in de wedstrijd tegen Wiesbaden, dat zeer verrassend met 8-2 voorkwam. In de laatste innings kwam manager Evo Mini aan slag om een beslissing te forceren. Hij kreeg echter 3 sl. Donderdagmorgen stond ook de Engelse manager Arthur Abbott in het veld. Alconbury-manager Chuck Cos- tello wilde niet achter blijven en kwam in dezelfde wedstrijd als pinch-hitter aan de plaats. Costello werd vlak voor het hoge hek in het linksveld uitge- vangen. Donderdagavond kwam ook Ron Fraser in het veld. In een span nende situatie zette hij zichzelf in als pinch-hitter en hij kreeg 4 w, waar door er een run gescoord werd. De volgende slagbeurt kreeg hij echter 3 sl.! Een slecht voorteken voor de homerun-wedstrijd, waarover elders op deze pagina meer. Zet drie Amerikaanse honkbal-mana gers bij elkaar en men krijgt de won derlijkste resultaten. Zo kwamen dins dag Ron Fraser en Chuck Costello de perskamer binnen met een uitgewerkt plan van Chateauroux-manager Mini. „Voor de All-Stars wedstrijd, waarmee het honkbaltoernooi zal worden be sloten op zondagmiddag, kunnen we een homerun-toernooi houden met de managers," aldus Fraser en Costello, wier ogen van pret glinsterden. De bedoeling is het volgende: Voor het sluitstuk van de Haarlemse honk- balweek, de sterren-wedstrijd op zon dagmiddag, zullen de zes managers van de deelnemende teams de kans krijgen op niet al te moeilijke worpen van een batting-practice-werper tien klappen te geven. De manager, die in die tien keer de meeste homeruns slaat, is winnaar. EHS-coach Hoogenbos heeft met een collega een beker voor de winnaar be schikbaar gesteld! Elke manager mag zijn eigen werper kiezen. Chuck Costello koos Vince Balmt (Alconbury), Evo Mini koos Dick Draper (Chateauroux), Culliton Russ Dicveil (Wiesbaden). Ron Fraser wenste Leo Kops, de Engelse manager Abbott koos Terry Warner en Claus Heimig nam Jerry Hoede beek. Na de minder goede verrichtingen in het afgeloDen seizoen heeft Go Ahead door een actie van he* Deventer bedrijfsleven de beschikking gekregen over de finan ciële middelen om nieuwe spelers te kopen. De Deventer eerste divisie club zal ook daadwerkelijke steun ontvangen van het gemeentebestuur. Go Ahead heef', inmiddels de volgende spelers aangetrokken: v. d. Voort (Blauw Wit). Goedhart (DWS-A). Veldhuis en De Jong (beiden Elinkwijk), Lammers (NOAD). Pfeiffer (Enschede). Faber AGOVV) en Paule (De Graafschap). Te beginnen met het komende seizoen zal een jeugdcompetitie betaald voetbal worden ingevoerd. Hierin zullen jeugdeif- tallen uitkomen van alle clubs uit dc ere divisie 1960-'61, alsmede van de drie ge promoveerde verenigingen en de kampioen van de drie afdelingen geselecteerde jeugd t.w. Enschedese Boys, Volendam en Fortu- na. In de elftallen voor deze jeugdcompeti tie betaald voetbal kunnen amateurspe lers worden opgesteld, die op 1 september 1961 nog geen 19 jaar zijn en verder jeugd- contractspelers. Voor deze jeugdcontract- spelers is een geheel nieuwe regeling ont worpen, ten gevolge waarvan de bestaan de zogenaamde ijskastregeling, inzake de bescherming van jeugdspelers, komt te vervallen. Spelers van 16 en 17 jaar, die lid zijn van een semi-profclub, kunnen een ieugdcontract aangeboden krijgen, dat ver lengd kan worden tot en met het seizoen waarin de betreffende speler 19 jaar wordt. De vergoedingen, die aan deze spelers zullen worden uitgekeerd, bedragen per seizoen voor 16-jarigen tenminste 500,- en ten hoogste 1500,- en voor 17-jarigen ten minste 700,- en ten hoogste 2000,-. Is de speler, die een dergelijk jeugdcontract heeft 19 jaar geworden, dan moet hem met ingang van het volgende seizoen voor de duur van tenminste een seizoen een full - profcontract worden aangeboden met als minimum vergoeding het maximum, dat geldt voor semi-profs (op het ogenblik 7.500,-). Krijgt de sneler daarna geen full-prof- contract meer aangeboden, dan valt hij on der de groep semi-profs, waarop de trans ferbepalingen van toepassing zijn. Dit laatste overigens met de bepaling, dat de transfersom gelimiteerd is tot 10.000,- indien een andere semi-profclub hem wel als full-prof in dienst wil nemen. De maximale vergoeding blijft gehand haafd op 7500,- per seizoen. Weigert de jeugdspeler het hem aangeboden contract, dan wordt hij ten aanzien van de transfer som beschouwd als semi-prof. Het bedrag is dan ongelimiteerd. Een jeugdcontract- speler, die de leeftijd van 18 jaar heeft be reikt, kan in het volgende seizoen niet als semi-prof worden gecontracteerd. Dat wil dus zeggen: de vergoeding moet tenminste f 4200,- per jaar bedragen. Elke semi-profclub krijgt de gelegen heid maximaal 15 van deze contractspe lers aan zich te binden, die dan niet mo gen uitkomen in de door de afdelingen ge organiseerde jeugdcompetities. De thans geselecteerde jeugdcompetities blijven ge handhaafd. Bij verenigingen die niet in de nieuwe jeugdcompetities van het betaald voetbal uitkomen mogen de jeugdcontract- spelers spelen in het eerste en tweede elf tal. Wenst een semi-profclub een jeugdspe ler te contracteren, die nog geen 2 jaar speelgerechtigd is, dan is men aan de voormalige vereniging een bedrag van f 500,- verschuldigd. Krijgt de betrokken speler na zijn „opleiding" een full-prof- contract aangeboden, dan is nog eens 2500,- verschuldigd. In de maand juli kan, met medewerking van de opleidende club, een jeugdcontract- speler overgaan naar een andere semi- profclub, die dan de verplichtingen ten aanzien van de speler moet overnemen. Zo wel de speler ais de vereniging kan aan het einde van het seizoen het jeugdcon tract opzeggen. De speler is daarna uitsluitend gerech tigd het volgende seizoen als amateur uit te komen. De sectie betaald voetbal van de KNVB is van mening, dat met de huidige gene ratie van contractspelers geen opvoering van het spelpeil kan worden bereikt. Ook niet met de tegenwoordige full-profs. De enige mogelijkheid is om van de grond af, dat wil zeggen, door spelers van 16 a 17 jaar op te leiden, het Nederlandse voetbal op te bouwen. De Nederlandse catcher Rick Kersout tikt vlak bij de thuisplaat Dick Hub bard uit. Op de plaat aan slag Leroy Prater; geheel links hoofdscheids- rechter Van de Berg. kwam, applaudisseerde men luid. Het Nederlandse team begon met Ruud Zijlstra op de plaat. Zijlstra, die tot nu toe tegen Amerikaanse teams weinig suc ces kon boeken, bleek ook-nu niet in staat, om de Flyers met zijn fast-ball in bedwang te houden. Zijn eerste tegenstander, Tho mas, kreeg 4w. en daarna gaven Dobens, Curry en Golden hits, die in totaal drie runs opleverden. Direct werd Zijlstra vervangen door Jan Smidt, die verder on heil voorkwam. In de eerste helft van de eerste innings was ook al een Nederlandse speler ver vangen: Regeling, deze Amsterdammer bleek zo ongeïnteresseerd, dat Fraser maar één ding overbleef: vervangen. Nu kwam Boudewijn Maat in het veld en hij maakte een goed debuut, al was het niet zijn eerste optreden in dit tournooi. De wedstrijd tegen Mannheim blijven wij ech ter beschouwen als een minder geslaagd experiment. Maat presteerde ditmaal tus sen de geroutineerden veel goeds, zowel in het veld als aan slag. Drie-nul dus na één innings. In de derde slagbeurt kon Keulemans na een magnifie ke tweehonkslag scoren door een veldfout van de Amerikaanse eerstehonkman (3-1). Het werd 4-1 door een honkslag van cat cher Hubbard, maar in de zesde innings kwam Nederland terug: een honkslag van Jan Smidt bracht Kersout (velderskeus) en Houtkamp (tweehonkslag) over de thuisplaat (4-3). Op een doorgeschoten bal scoorde Harry Golden 5-3, maar de Neder landers waren niet meer te stuiten. In de zevende innings moest Flyers-werper Le roy Prater van de plaat: hij liet de eerste twee tegenstanders naar de honken gaan met 4w. Relief-pitcher Doc Gibbons was nog niet geheel ingegooid en ook hij begon met twee vrije lopen, wat dus een run betekende (5-4). Een korte tik van Kersout betekende 5-5. Zoals geschreven, de beslissing viel in de achtste innings, toen Hubbard de enige homerun van de wedstrijd sloeg met een „man aan boord". In de laatste slagbeurt gaf de Nederlandse catcher, Ricky Kersout, met twee nullen een tweehonkslag, waarna Houtkamp (de beste Nederlandse slagman na vier wedstrijden) hem met een honk slag over de thuisplaat hielp. Pinch-hitter peter Tel slaagde er daarna niet in om een gelijkspel te forceren. Winnende werper werd Doe Gibbons met 6-2-3. Jan Smidt was verliezende werper met 5-2-6. Zijlstra noteerde 0-1-3 en Prater 4-3-6. De slagmensen bij Wiesbaden wa ren: Hubbard 750, Greenville 1.000 Do bens, Demichele, Golden en Prater. 333 en Curry. 250. Bij Nederland was Nol Hout kamp met .400 de beste hitter. Tromp, Maat en Urbanus noteerden .333. De organisatoren van de Haarlemse Honkbalweek hebben, gezien het competi tieverloop. het programma voor zaterdag- de laatste dag van het toernooi enigszins gewijzigd. De wedstrijd tussen de nog ongeslagen Alconbury Spartans en de officieuze Duitse nationale ploeg, Mann heim Knights, die slechts één nederlaag leed, zal nu 's middags om drie uur wor den gespeeld, in plaats van in de ochtend uren. En daarmee krijgt het toernooi een boeiende finale. Het aanvangsuur van de ontmoeting Ne derland (De Kieviten)-London All Stars, aanvankelijk op de middaguren geprojec teerd, werd vervroegd tot 10.00 uur. De elfde wedstrijd van het honkbal- toernooi in Haarlem heeft de talrijke toeschouwers van het begin tot het eind kunnen boeien. De Wiesbaden Flyers, vechtend voor een laatste kans op de eindoverwinning, en de Nederlandse ploeg, fel gebrand op een tweede over winning, gaven elkaar bijzonder weinig toe, hoewel de Flyers aanvankelijk een ruime voorsprong namen. Starting- pitcher Zijlstra kon de Amerikaanse slagploeg niet haas en op drie honk- slagen scoorden de Flyers in de eerste innings drie runs. Ron Fraser bracht toen Jan Smidt op de plaat en deze slaagde er zes innings in met medewer king van zijn velders de Flyers op twee runs te houden: een knappe prestatie. De Nederlandse slagploeg, die in de drie voorgaande wedstrijden faalde, kwam dit maal ook tot redelijke prestaties en na zeven innings was de stand gelijk: 5-5. De beslissing viel in de tweede helft van de achtste innings toen de Amerikaanse catcher Hubbard (750) (in de snel vallen de schemer) met een „man aan boord" een homerun sloeg, waardoor de stand op 7-5 kwam. In de laatste innings kon Ker sout scoren op een honkslag van de beste Nederlandse Slagman van dit toernooi. Nol Houtkamp, maar verder kwamen de Kievi ten niet. Volop spanning dus en bovendien goed spel. En dat nog wel in een typisch Hol lands weertje: harde wind, fris en af en toe wat lichte regen. De stemming rond het schitterende veld was bijzonder gezel lig en bovendien geladen. Onder de ruim 2.000 toeschouwers bevonden zich immers spelers van de Alconbury Spartans, Cha teauroux Sabres, en de Mannheim Knights, die niets liever wensten dan een Flyers- nederlaag. Daarbij waren de aanwezige Nederlanders allen voor de Kieviten, zodat de ploeg van de vliegende burgemeester Jack Culliton op weinig steun van het pu bliek kon rekenen. Sportief was het publiek echter wel, want toen catcher Dick Hubbard in de achtste innings de enige homerun van de wedstrijd sloeg, waardoor de stand op 7-5 In het komende seizoen zal RCH met drie Surinaame voetballers in het veld ko men. Wij berichtten al over het contrac teren van de linksbuiten van de vereni ging Robin Hood en het Surinaams elftal, Cirill, maar dezer dagen is daar nog een tweetal bijgekomen. Dat is Charles Dorst geruime tijd beter bekend in de Ne derlandse voetballerij onder de naam Charley Marbach en Adolf Poerwo At modjo, kortweg Poerwo genoemd. Deze laatste is op het ogenblik nog in Suriname, maar komt begin augustus naar Nederland. Hij kan dan dat ligt althans in de bedoeling meteen meedoen in de eerste oefenwedstrijd van de. Racing tegen DWSA in het Heemsteedse sportpark. Poerwo zal bij RCH de linkshalfplaats gaan bezetten dezelfde plaats die hij inneemt bij zijn vereniging Robin Hood (ook Cirill is van Robin Hood) en het Su rinaams elftal. In Suriname is Poerwo, van geboorte Javaan, verleden jaar uitgeroepen tot sportman van het jaar. Hij is 22 jaar en van beroep technisch tekenaar. Cirill, die met groot enthousiasme de training (drie keer per week) bij de Racing volgt, is vol lof over het spel van Poerwo, waarvan RCH, zoals hij zegt, nog veel plezier kan hebben. De leider van het betaald voetbal bij RCH, de heer Kasbergen (links), in gesprek met zijn twee nieuwe Surina- mers. De linkse is Charley Dorst, de rechtse Chirill, de linksbuiten van het Surinaams elftal. Hedenochtend heeft RCH nog een voet baller aan de groep contractspelers toe gevoegd. Dat is de 27-jarige Van der Schil den. die van Elinkwijk naar de Racing komt. In een teleurstellende wedstrijd heeft Alconbury donderdagmorgen met 12-1 van de London AU Stars gewonnen. De Spar tans hadden slechts vijf slagbeurten nodig om hun runs te scoren. Danny Marchant had met zijn twee homeruns een groot aandeel in de zege. In de eerste innings stond er één man, in de vijfde innings twee man op de honken, toen Marchant zijn kogels losliet. De werpprestaties van de Engelsen waren zeer matig: de drie pitchers wier pen in vijf innings niet minder dan 12 maal 4w. In de zesde slagbeurt van de London All Stats 'stond AlConbury-werper Vince Balint een sun toen. Don Tinton gaf een tweehonkslag, Adey volgde met een infield-hit, waarna Reynolds met een mooie tweehonkslag voor de enige Engelse run zorgde. Het enige aardige moment van de wed strijd was de klimpartij van London-links- velder Ray Reynolds. In de vijfde innings sloeg Olivera voor de Spartans een twee honkslag tegen het hoge hek. De bal viel echter niet terug in het veld, maar bleef klem zitten tussen het hek en een reclame doek. Reynolds deed wanhopige pogingen om de bal te pakken te krijgen en klom tenslotte tegen het hek op. Winnende werper was Vince Balint met 8-2-3. De beste slagman van de Alconbury Spartans was derdehonkman Olivera met twee honkslagen uit twee beurten. Van der Schilden, die al vanaf zijn jeugd lid is van Elinkwiik. heeft altijd in de schaduw gestaan var. keepers van naam. Eerst, was dat Piet Kraak, later Volder. Niettemin speelde hij geruime tijd in Elinkwijks toptearo toen Volder gebles seerd was. Op bovenstaande foto ziet men hem in actie voor de Utrechtse ploeg. Zoals bekend speien RCH en EDO het komende voetbalseizoen samen in de twee de divisie. En in de eerste de beste wed strijd komen zij ai tegen elkaar uit. Dat gebeurt op zoncag 20 augustus in het Heemsteedse Sportpark. Groesbeek was het centrale punt van de derde dag van de Nijmeegse vierdaagse. Vele tienduizenden hebben er, terwijl de luchtmachtkapel speelde, het voorbijtrek ken van de wandelaars gadegeslagen. De Israëlische Kinnereth-wandelgroep zorgde hier ook al voor een vrolijke noot. Een dame, die kennelijk in nauwe relatie staat met een Groesbeeks café, sprong onver wacht de weg op en trachtte de wandel groep met een elegant gebaar het etablis sement binnen te loodsen. Zeer charmant maakte zij daarbij enkele danspasjes, die door de Israeli's tot grote vreugde van het publiek ove-igens onmiddellijk wer den beantwoord en de inleiding vormden tot een woeste hora. Aangezien op dat zelfde moment de spoorbomen enkele tien tallen meters verder omlaag gingen, ken de de vreugde nauwelijks grenzen. Vijf mi nuten stond die nogal luidruchtige dame in de kring van dansende en zingende Is raeli's. In Groesbeek heerste niet alleen vreug de, er was ook een moment van verwar ring. Dat was toen de vijftienjarige Hil versummer Wim Pel, wiens groene trai ningspak in grote letters het opschrift „ra- diostad Hilversum II" draagt, alleen bin nenmarcheerde. Vader en zoon vormen hier namelijk op het oog een schier on scheidbare equipe. Pel senior gaat hierbij uiteraard als Hilversum I door de vier daagse. Een recht, dat hij behalve aan zijn vaderschap ontleent aan het feit, dat hij al een viertal malen aan de Nijmeegse Vierdaagse heeft deelgenomen. „Hilversum I is uitgevallen," zei een oud moedertje, die al door de kranten van het bestaan van vader en zoon Pel had ge hoord. „Geeft niets," was het commentaar van haar eveneens wachtende man, „het is nu Vierdaagse en de radio interesseert me niet." Nadat 's mans onwetendheid was verhol pen, kwam subiet de ontknoping van het drama-in-zakformaat. De jeugdige Wim Pel is, tengevolge van zijn leeftijd, inge deeld in de categorie, die 30 km. per dag moet afleggen, om Pel senior zijn extra kilometers te kunnen laten maken, scheid den vandaag de wegen van vader en zoon zich kort voor Mook. Een half uurtje la ter arriveerde ook Hilversum I in het fees telijke Groesbeek, waarmee het mysterie van de uitgevallen zender helemaal was opgelost. Sergeant-majoor Heinrich Ferch is een dapper man. Kort na Heumen, op nog geen 10 km. van Nijmegen dus, kon de pant sergrenadier uit Hannover al niet meer. Zijn schoenen knelden van teen tot hak. Eerst maakte hij zijn laarzen los. Dat hielp niets. Doch geen kilometer verder nam de 22-jarige Duitser een kloek besluit. De laarzen gingen over de schouder en bar revoets zette Ferch het gevecht voort. Het einde moest dachten wij heel spoe dig komen. Maar de Westduitse pantsergrenadier was even onverzettelijk als dapper. Tegen het middaguur kwam hij Groesbeek, 15 km verder gelegen, binnenlopen. Manmoedig liep hij daar, vechtend tegen de pijn. Het heeft alles niet mogen baten, want de strijd was te ongelijk. Halverwege de prachtige, maar o zo zware zevenheuve len weg is hij, in het zicht van de haven, gestrand. Dat is volkomen begrijpelijk, want het is bijzonder zwaar geweest, deze derde dag. Gelukkig heeft het gunstige weer de regen is toch weggebleven velen nog kunnen redden. Van de 11.726 gestarte wandelaars zijn er namelijk 64 op deze zwaarste Vierdaagsedag uitgevallen, stel lig geen bijzonder hoog aantal. Ook ditmaal waren het de beruchte laatste loodjes, de 10 km van Groesbeek naar Nijmegen, die de meeste slachtoffers eisten. Prachtig was het parcours daar, maar de wandelaars zullen nauwelijks weet hebben gehad van de mooie verge zichten over korenvelden en landerijen. Immers, op die Zevenheuvelenweg, waar over de toeristen niet uitgepraat komen, gold voor het legioen van majoor Breunese maar één devies: elke heuvel, die geno men is, is er één. En wij geloven niet, dat die vermoeide wandelaars na de Vier daagse van 1961 zeven nog steeds een heilig getal zullen vinden Tjjdens malse regenbuien is van morgen het Nijmeegse wandelleger voor de laatste marsen gestart. De lastige tocht over het traject Groesbeek had donderda'g 64 uitvallers gevergd en de organisatoren vreesden dat var de 11.662 overgebleven deelnemers zich vrijdagmorgen zeer velen niet zouden melden Dat aantal wegblijvers viel echter mee Het waren er maar 39, zodat 11.623 wandelaars voor de tocht door het land van Cuyk op pad gingen. De derde Vierdaagsedag in Apeldoorn zit er weer op en het NWB wandelleger is er met weinig brokken afgekomen. In aan merking genomen dat de derde dag als de zwaarste van het gehele wandelevene ment wordt beschouwd is het aantal van drie uitvallers zeer zeker aan de lage kant. Een van deze drie, een lid van de wan delvereniging NTV, kreeg het te kwaad met zijn blindedarm. Het vorige jaar tel de deze vereniging door dezelfde oorzaak ook een uitvaller. De deelnemers aan de Apeldoornse Vier daagse waren zonder uitzondering enthou siast over de schitterende omgeving, waar door de tocht donderdag werd gemaakt. Vooral in het Kroondomein raakte men niet uitgekeken. De stemming was weer voortreffelijk, er viel geen druppel regen. Voor de laatste dag zijn vanmorgen 1095 wandelaars hetzelfde aantal dat donder dagavond de controleposten passeerde gestart. maakte n.l. 35 vluenten vanuit Engeland naar Duitsland in de tweede wereldoorlog, als schutter in een Amerikaans Flying Fortress. In 1945 verliet hij de militaire dienst, waarna hij afstudeerde als leraar lichamelijke opvoeding. Daarna speelde hij enkele jaren in diverse prof-teams. In 1950 werd Mini weer opgeroepen voor de militaire dienst Hii vertoefde twee jaar in Hawaï, daarna was hij als sportinstruc- teur ;n diverse plaatsen in de V. S. werk zaam. In mei '60 kwam hij naar Frankrijk. De zesde dag van het honkbal- toernooi in Haarlem bracht in de Ochtenduren schitterend honkbal- weer, maar de London All Stars waren niet in staat de Alconbury Spartans tegenstand van betekenis te bieden, zodat de ochtendwedstrijd een zouteloze vertoning werd met een machteloze Engelse ploeg en een in vakantiestemming spelende Alcon- bury-ploeg. Alleen Danny Marchant had er zin in: hij sloeg met twee home runs vijf pun ten binnen! De Alconbury Spartans won nen na zes in nings met 12-1. De weersomstan digheden wa ren tijdens de avondwed strijd tussen de Wiesbaden Flyers en de Kieviten, het Nederland se team, geheel veranderd. In een triest, winderig en donker honkbal stadion echter zorgden de twee ploe gen voor een bijzonder spectaculair gevecht, dat uiteindelijk door de Wiesbaden-ploeg werd gewonnen door een homerun in de achtste in nings. De stand is nu: Alconbury 3—6, Wiesbaden 4—6, Mannheim 3—4, Chateauroux 4—4, Nederland 4—2, London 4—0. Vanavond wordt de wedstrijd van het toernooi gespeeld tussen de Chateauroux Sabres en de Alconbury Spartans. Zaterdagmiddag ontmoeten de Mannheim Knights en de Alconbury Spartans elkaar; zater dagochtend (10 uur) spelen de Lon don All Stars en de Kieviten de voor laatste wedstrijd van het toernooi. Evo Mini is de manager van de Chateau roux Sabres. Deze S7-jarige uiterst sym pathieke Amerikaan van Italiaanse af komst, amuseert zich bijzonder goed in Haarlem. Zo goed zelfs dat hij eraan denkt om zich na de militaire dienst, die hij over zes jaar gaat verlaten, in Holland te gaan vestigen. Ook zijn vrouw Carol, die het verblijf in Frankrijk aanvankelijk niet erg beviel, is erg enthousiast over Nederland. „Met een baantje i« het Nederlandse honk bal kan ik het financieel zeer wei redden." Mini kende Nederland al vanaf 1943 Hij

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 15