Tweetal MET een (honk)bal WERF vanöer Tweetal ZONDER (honk)bal SPORT IN DE IJ MOND SOLEX Krijn Nelisse gaat met pensioen maar blijft in zijn huisje EVEN PROFITEREN - en bromfiets onderdelen A-R-de Boer (ftpiiiim SLIJTERIJ SWIER Medische verzorging tijdens het weekeinde Havenberichten Hoe de duiven vlogen VRIJDAG 28 JULI 1961 5 REFORM VNR-artikelen C O R v. d. M E E R BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Voor alle naar Kennemerlaan 19 Tel. 6317 Jeugd- en sportuit- wisselingen Jeugdige kampeerders hadden feest Goedkope groente op Castricumse veiling >IÜS Examens Ongeval in Breestraat O T O 595. GEBR. v. BUGNUM ZN. CONSTANT - verlovingsringen Op het land Duin en Kruidberg Voor uw wijnen en gedistilleerd Advertentie zoutarme en suikervrije dieet-artikelen KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Het bekende adres, ook voor Helderse Taai. GEBOREN: Wouter KL, z. van C. Koet zier en van J. J. van den Berg; Monick, d. van M. H. M. Machielse en van E. M. Latensteyn; Petrus A. M., z, van P. Scheer- man en van P. J. Boon; Alexius P M., z. van P. J. Zonneveld en van C. Twisk; Wilhelmus S. G., z. van J. W. Spanjaard en van W. J. Grijzen; Johannes A. G., z. van J. C. Vonk en van C. M. Verwoerd; Johannes, z. van J. Broersen en van M. M. Beentjes; Maria J. C., d. van J. A. Hel- lenaar en van G. J. M. Bense te Uitgeest; Judith B., d. van L. Th. van Duin en van A. B. Bakker te Castricum; Franzo, z. van F. Gentile en van G. Rozenhart; Vin- centius H. M., z. van J. W. Kobesen en van B. M. A. Eugelink; Suzanna M. E., d. van J. P. Moerkerken en van M. Lingeman te Castricum. GETROUWD: G. Bakkum en M. A. A. Smit; J. C. de Vreeze en A. M. Henne- man. De deelnemers van de internationale honkbalweek zijn woensdagmiddag offi cieel ontvangen m de Ridderzaal van het Haarlemse stadhuis Loco-burgemeester D J. A. Geluk heette een ieder welkom en dankte de zes teams voor de deelname Bij de officiële ontvangst waren de Ame rikaanse ambassadeur, de heer Rice en wethouder Bakker eveneens aanwezig. De voorzitter van de Stichting Sportweek Haarlem, de heer Voogd, bedankte voor de ontvangst en bood loco-burgemeester Ge luk de bal aan (z e foto), waarmee de heer Geluk zaterdag de eerste worp verrichtte in dit toernooi. De voorzitter van de KNHB. dr. W. H E- Posthuma. voerde daarna het woord en dankte het gemeentebestuur van Haarlem voor dit toernooi, dat zo good-will voor honkbal in Nederland brengt en bracht tevens hulde aan de geestelijke vader van dit evenement Gé Hoogenbos. De ontvangst duurde ruim een uur Advertentie XiOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOCOOOOOOOOOOCODOCOOOOOOOOOOOOOOC Een gezelschap bestaande uit 25 jonge lui uit Guildfort in Engeland zal maandag 31 juli op het raaohuis te Velsen wor den ontvangen door loco-burgemeester H. de Boer en enkele wethouders. Burgemees ter Bührmann, die met vakantie is, zal hierbij niet aanwezig kunnen zijn. De excursie van de atletiekvereniging Suomi in Velsen-Noord naar het Duitse plaatsje Aulendorf aan de Bodensee, die zaterdag aanstaande zou beginnen, gaat niet door. Suomi heeft namelijk geen re presentatieve atletiekploeg kunnen samen stellen. Waarschijnlijk zal Suomi volgend jaar een atletiek-uitstapje naar West- Duitsland maken en zal in de zomer van 1962 een Duitse atletiekploeg naar Velsen- Noord komen. Bijna 1400 kinderen heeft de jeugdcom missie van de KVB (de vereniging van op het kampeerterrein te Bakkum ver blijvende vakantiegangers) weer een on vergetelijke dag bezorgd met diverse spe len. Deze kinderfeestdag werd zoals gewoon lijk weer begonnen met de opstelling en indeling van de deelnemers en deelneem sters naar groep en leeftijd en daarna marcheerden zij, voorafgegaan door een tamboerkorps, naar het grote speelveld waar door de kleinen de spelletjes werden uitgevoerd en van waaruit de groteren begonnen aan hun vossenjacht en oriën- tatierit per fiets. Traktaties van limonade en versnaperingen zorgden voor een pret tige stemming. Des middags was er de traditionele feestelijke voorstelling in het openluchttheater ,,de Pan" waar de jeugd aangenaam werd beziggehouden met goochelen, jongleren, musiceren enz. De belangstelling op de groenteveiling Ons Belang te Castricum was woensdag maar zeer gering. Er werden slechts ma tige prijzen voor de aangevoerde produk- ten gemaakt. Kruisbessen, die eind vorige week nog 3 per mand opbrachten, haalden nu slechts de helft en zo was het ook al met de bloemkool. De sperziebonen en capucijners kwamen er nog redelijk onder uit want hiervoor waren de note ringen respectievelijk 95 en 82 cent. Een partijtje pijpsjalotten ging voor slechts 1 cent per kilo van de kar. De noteringen van woensdag waren: Sla 3'/2-4; boskroten 6; capucijners 48-82; tuinbonen 15-49; was- peen 11-23; bloembkool 11-54; groene dop erwten 48-57; sperziebonen 81-95; doperw ten 65; bospeen 22; sjalotten 1; uien 11; kruisbessen ƒ.1,50 - ƒ.1,60; rode bessen ƒ.1,90. DUITSER STRUIKEI.DE IN 'T DUISTER Vannacht omstreeks kwart over twee is een Duitser wiens tent staat in de cam ping bij het IJrruiaer strand, gestruikeld over een op het terrein liggende steen, waardoor hij met zijn hoofd tegen een muur viel. Met een bloedende hoofdwonde is hij naar het Antoniusziekenhuis overge bracht. waar de wond werd verbonden Daarna kon de Duitser, afkomstig uit Obernausen, weet naar het kamp terug IJMUIDEN Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; J. MacDaniël, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort Dorp, tel. 8510. Apotheek: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550- 6504, IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster A. de Ruiter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 2560-6054, DriehuisVelsen-Noord; zuster K. Langejan, Brederoodseweg 106, Santpoort, tel. 02560-7477, Santpoort- NoordSantpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 5300. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: G. K. Fier- stra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel. 02510-4987. Apotheek: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte. Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-2266. Apotheek: De Heemskerkse Apotheek, Maerelaan 46, tel. 2490. „LEVE DE MUZIEK" Sedert twee jaar bestaat er in Heems kerk een gemengde jeugdmuziekclub „Viva la musica". In het ieugdhuis „De Zevensprong" werd een ouderavond ge houden, waardoor men in de gelegenheid werd gesteld van de prestaties der kinde ren op de hoogte te komen. Onder leiding van de heer D. Janse is blijkens het peil van de uitvoering ge ducht geoefend. Al spoedig had men de zaal op de hand en de stemming was er goed in. Tevens werd op deze avond groepsgewijze gemusiceerd en hier viel dadelijk op het verschil tussen beginners en gevorderden. Al met al een avond die een grotere zaal waardig was geweest. De ochtendwedstrijd .van gisteren in het internationale honkbaltoernooi in Haarlem bood weinig attractiefs. De voortreffelijke Alconbury Spartans namelijk speelden tegen de London All Stars, die tot dusver nog geen enkel winstpunt boekten. Het werd na zes innings 12-1 voor de Spartans, die het ene tegenpunt nog cadeau gaven ook. Men wilde kennelijk wat te doen hebben zoals men op de foto ziet was de verveling van de eerste en tweede honkman bij tijd en wijle groot en dus werd het de Stars wat gemakkelijker gemaakt. Voor de Spartans zorgde eerste honk man Danny Marchant met twee homeruns voor niet minder dan vijf punten. De wedstrijd duurde slechts zes innings en was in een uur en drie kwartier bekeken. Amsterdam. Geslaagd voor het examen Engels M.O.-A is Mej. G. J. Schaaf, Badhoe vedorp. Amsterdam. Geslaagd voor de akte middel baar onderwijs lichamelijke oefening: R. Prins, Heemstede en H. J. Terra, J. H. We merman en J. Massaro, allen te Haarlem. De uitslagen van de hoofdakte-examens in Haarlem luiden: Geslaagd voor de gehele akte: Mej IJ P. Prins te Den Helder; de heren: W. Geurtsen te Heemstede; W. Dorrepaal te Hoofddorp; A. de Haan te Oostzaan; Th. M Jansen te IJmuiden; J. J. L. van Doorn te Haarlem; A. P. W. M. v. d. Ven te Alkmaar Voor gedeelte A: de dames: J. E. Vreugden- hil te Haarlem; A. C. Kooger te Amsterdam; de heer T. H. W. van Haaften te Zaandam. Voor gedeelte B: Mej. Van de Ameele te Aalsmeer; de heren: J. Fekkes te Heiloo; R. Bot te Haarlem; S. J. Kramse te Heiloo. Haarlem. Voor de Mulo-examens te Haar lem zijn geslaagd voor diploma A: de dames: M. D. Hofer, Haarlem; E. A. Klut, Velsen; I. Dankmeijer, Haarlem; C. M. Kuné, Sant poort-Zuid; P. van der Hulst, Velsen-Sant- poort; Y. E. van den Eijkhof, Haarlem; A. J. Huijning, Zandvoort; P. C. Tack. Zand- voort; E. H. van Soolingen, Zandvoort; D. C. Verhoeven, Zandvoort; en de heren: J. H. Hensen, Haarlem; J. G. Koster, Velsen; R Bogaard, Haarlem; H. Klompe, Heemstede; P. G. E. Leunig, Haarlem; O. D. Lion, Heem stede J. den Nieuwenboer, Heemstede; G. J. van Delft, Haarlem; A. Verjaal, Heemstede; W Th Brouwer, Castricum D. J. W. Veen- huizen, Amsterdam; J. G. Brouwer, Haar lem; Ch. L. Ottenbros, Haarlem; J. van Rongen. Haarlem; *H Raaijen, Heemstede; J. Th. de Groot, Haarlem; J. C. Lenterman, Haarlem; G. V. Bajema, Haarlem; J. H. G. van Veen, Zandvoort. Kandidaten, met gemerkt, behaalden te vens het Middenstandsdiploma. Totaal afgewezen: 9 kandidaten. Heemstede. Van de cursus Heemsteeds Han delsonderwijs zijn voor het examen midden standsdiploma de volgende kandidaten ge slaagd: Rika van Bezu; Piet Booms; Frans Gozeling; Han Heiligers; Wim Kaptein; Carla van Leuven; Els Mol; Leo v. d. Prijt; Jac. v. d Prijt; Marja Termeer; John Voorham; Me vrouw Weyers; Jan Zonneveld; Wim Zuid hoek; Mevrouw Schouten; Jaap van Benten; R. C. v. d. Aar; C. Brand; Peter Engering; Frans Jansen; Wim Laarman; Ton Leuven; •Jan van Os; A. Perfors; C. Peschar; W. van Schouwenburg; Wim Schutter; Henk Seyse- ner; W Stoltenborg; Ruud Veldhuis; G. Wal kers; Leo v. d Weiden; Ton Hendriks. In totaal geslaagd 33 kandidaten. MIDDENSTANDEXAMEN HEEMSKERK Aan de r.k. Middenstands Handels avondschool te Heemskerk behaalden bijna alle cursisten van het afgelopen studiejaar het middenstandsdiploma. Het waren de dames: A. de Boer; A. Beemster- boer; T. Berkhout; A. Keulen; W. Roo- zenbeek; T. Schoehuis; A. Visser en R. Zonneveld en de heren: K. Baltus; Nic. Beentjes; B. de Boer; A. Brakenhof; W. Denneman; B. v. Egmond; B. Hiemkens; C. Limmen; G. Minneboo; P. Neeft; L. van Roon; P. Schuit; J. Sinnige; H. de Swart; J. Termes; N. v. Tuman; A. van Wijn gaarden; J. de Wildt; W. Wouters; K. Win ter en P. Zonneveld. Schaken De competitieleider van de Noordhol landse Schaakbond heeft nu, evenals zijn collega van de landelijke bond, de indelin gen oekend gemaakt voor het seizoen 1961- 1962. Voor wat de clubs uit deze omgeving betreft zal het IJmtiider Kijk Uit in de 2de klasse van de KNSB debuteren. De duo uit het Cultureel Centrum is ingedeeld in afdeling B, waar het de strijd zal moeten aanbinden met Ptnhdor 1 en 2 (Leiden), Watergraafsmeer De Pion, VVGA 2 (alle Amsterdam), Zaannam en Het Oosten (Haarlem). Een interessante omgeving dus waar de Kijk Uiters een felle strijd zullen moeten voeren. Le favoriete verenigingen zijn nier Philidor 1. De Pion en Zaandam. Reeds in de eerste ïonde krijgt Kijk Uit al een zware opgave als de Amsterdamse club De Pion op bezoek komt. Bij een eventueel gunstig resultaat zullen Steijn c.s. ook in het vervolg nog een geducht woordje kunnen meespreken. De loting (vier thuis- en drie uitwedstrijden) is in elk geval al een prettig geluid voor de strijd is be gonnen- In de hoogste Noordhollandse afdeling, de overgangsklasje, heeft het Beverwijker Pat Mat de taak. te bewijzen dat haar précaire positie van vorig seizoen een ver gissing is geweest. Met Heemstede, VHS 2 (Haarlem). VVV (Alkmaar), Rolland (Overveen) en Schaakmat (Noord-Schar- woude) is dit wel mogelijk. VVV is overi gens weer sterk favoriet voor het kam pioenschap. Bij de eerste klassers treffen wij n afdeling B vier verenigingen aan uit deze omgeving; Santpoort is wellicht de sterkste. Ween nk (Beverwijk), Pat Mat 2 en Kijk bit 2 zijn hier de andere IJmond-clubs- Zn zullen het verder op te nemen krijgen tegen Bloemendaal en Heemstede 2. die beide gevreesde tegen standers zijn. Kijx Uit 2 is hier door pro motie de nieuweling in het gezelschap. Voor de Kennemerland-clubs is in de tweede klasse slechte afdeling C van be lang. Wij treffen hier de Santpoort-reser ves aan, die vermoedelijk tegen sterke clubs als Castricum en HWP (Haarlem) de enige zullen zijn die zich in de strijd om de eerste plaats kunnen mengen. Bloe mendaal 2, VHS 3 en Zandvoort comple teren de groep. Slecnts Bloemendaal 3 belet dat de derde klasse C niet uit enkel clubs uit deze streek bestaat. Vooral interessant zal het zijn de prestaties van het gepromoveerde Driehuis te volgen. De Dnehuis-schakers zullen het dit jaar heel wat moeilijker krijgen nu zij het onder andere moeten opnemen tegen Kijk Uit 3, Pat Mat 3 Santpoort 3 en Weenink 2. De krachten zullen elkaar hier bijzonder weinig ontlopen. In de vierde klasse C komt Weenink 3 uit en vormt met Kijk Uit 4 het IJmond- element. De IJrnuidenaren kunnen hier hoge ogen gooiermaar zullen van Het Oosten 4 (Haarlem). Lasker (Uitgeest), Castricum 3 en Weenink 3 wel hardnekkig weerstand ondervinden De volledige samenstelling van de groepen waarin de streek-verenigingen vertegenwoordigd zijn. luiden: KNSB 2de klasse B: Philidor 1 (Leiden), Watergraafsmeer (Amsterdam), VVGA 2 (Amsterdam). Kv'k Uit (IJmuiden), De Pion (Amsterdam), Het Oosten (Haarlem), Zaandam, Philidor 2 (Leiden). NHSB. Overgangsklasse: Heemstede. Pat Mat (Beverwijk). Rolland (Overveen), Schaakmat (Nooid-Scharwoude), VHS 2 (Haarlem), VVV (Alkmaar). 2de klasse C: Bloemendaal 2, Castricum, HWP (Haarlem). Santpoort 2, VHS 3 (Haarlem), Zandvoort. 3de klasse C: Bloemendaal 3, Driehuis, Kijk Uit 3 (IJmuiden), Pat Mat 3 (Bever wijk). Santpoort 3 Weenink 2 (Beverwijk). 4de klasse C: Assendelft 2, Castricum 3. Kijk Uit 4 (IJmuiden), Lasker (Uitgeest), 't bosten 4 (Haailem). Weenink 3 (Bever wijk). Aangetekend d.ent nog dat door het te rugtrekken uit de NHSB de schaakclub Halfweg haar plaats in de overgangsklasse heeft afgestaan aan Schaakmat. Wielrennen Voor de onderlinge zomeravondcompe titie heeft de Rennersclub Kennemerland in het sportpark Acrichem een wedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen luiden: B- klasse: 1. J. de Ruiter, 2. R. Jachtenberg H. Wentink. 4 T. Groot. 5. H Wester, 6. B. van Vliet. Adspiranten: 1 J Serpenti. 2. Sj. de Goede, 3. P. Slotemaker, 4. Duivenvoorde, 5. J. van Egmond. 6. Koridon, 7. P. van der Bos, 8. J. Koridon. 9. E. Berneveld, 10. Rozemeijer. 11. G van der Winden. Op de Breestraat te Beverwijk zijn woensdagmorgen een 17-jarig meisje uit Zwijndrecht met haar bromfiets en een fietser met elkaar in botsing gekomen. De jongedame haalde de wielrijder in, toen deze plotseling zonder de hand uit te steken, linksaf sloeg. Beiden kwamen te vallen. Het meisje liep hierbij een hersen schudding op. Zij werd in het Rode-Kruis- ziekenhuis opgenomen. STRANDGANGERS LET OP UW FIETS In de laatste dagen zijn vanaf het plateau bij de zuiderpier te IJmuiden, enkele fiet sen verdwenen. Een zestienjarige lood gietersleerling uil Haarlem deed gisteren aangifte van diefstal van zijn fiets. Hij had het voertuig op slot gedaan. Een paar dagen geleden is op dezelfde plaats een meisjesfiets weggenomen. Advertentie „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATIONS Meervlietstraat 69 - Velsen-Z. - Tel. 5701 Planetenweg 40 - IJmuiden - Tel. 5290 Wijk- en kraamverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster Luyting, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverzorging: Zuster Dijkstra, v. Ol- denborghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517-343. CASTRICUM Arts: H. van Leesten, Bakkummer- straat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Zuster Boots, Koningin Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevrouw Scholten- Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500. Advertentie ALLE MODELLEN i LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TEL. 6121 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Swift van Londen; Lingestroom, Londen; Jean E, Londen; Simba, Le Havre; Lireco, Soederham; Wolanda, Londen; Atlantic, Dagenham; Hontestroom, Huil; Willem Rotuin, Rotterdam; Rugen. Halmstad; Stuttgart, Antwerpen; Jan Kreumer, terug uit Noordzee met machineschade; Aldert L, Truro, bijlegger IJmuiden; Irvar, Swansea; Martha Ahrens, Hamburg; Togo, Monrovia; Temple Main, Las Palmas; Jan Jonas, Shoreham; Ganja, Ham burg Wulp, Rotterdam; Osterbotten, Hamina, props voor Papierfabriek Velsen; Wubbina, Swan sea; Alcetas. Rotterdam; Leliekerk, Antwerpen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Heriot van Grangemouth; Joseph Frering, Monrovia, erts voor Hoogovens; Maguda, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Mosestein naar Aruba; Calchas, Rhodos; Prerow, Wismar, walsmateriaal van IJmuiden; Zeehond, Roches ter; Rottum, Londen; Vestas, Rotterdam; Car men, Kingslynn. Jan Kreumer, Rochester, kunst mest van IJmuiden; Sont, Goole, veekoeken van Zaandam; Wolfgang Vogelsang, Haderslev; Fen- ja, Esbjerg; Prins der Nederlanden, Southamp ton; Jan Brons, Wasklot. ledig van IJmuiden; Hunzeborg, Halmstad, zout van IJmuiden; Belos, Rotterdam: Bomma, Delfzijl; Woltersum, Bre men: Swift, Harlingen; Dora Horn, Yarmouth; Cornells, Horsens; Diannel, Goole; Anneliese, Kirkenes: Aldert L, Karlstad, bijlegger IJmuiden; Adi, Aalborg; Venus, Londen; Heiloo, Londen; Imke. Hamburg; Aldebaran, Rotterdam; Lifana, Rotterdam; Nero, Rotterdam; Almdijk, Las Pal mas: Artillero, Duinkerken; Scheldestroom, Lon den; Willem Fortuin, Hernösand; Ank Winsemius, Karlsborg. ledig van Zaandam; Vliestroom, Man chester; Brinda, Londen; Timca, Archangel; Bar bara, Bremen; Gouwestroom, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). KRIJN NELISSE, chauffeur en huisknecht van de heer J. T. Cremer, ■presi dent-directeur van de Deli-Maatschappij en eigenaar van het landgoed Duin en Kruidberg, gaat per 1 augustus aanstaande met pensioen. Het heeft niets te maken met de verkoop van het hotel en restaurant Duin en Kruidberg, waarover in de laatste weken zoveel te doen is geweest. De heer Nelisse wordt 5 november van dit jaar zeventig en al ziet hij er veel jonger uit, hij vindt het welletjes, na 42 dienstjaren bij de familie Cremer; een periode waarover alle partijen zeer tevreden waren en zijn. Het echtpaar Nelisse-De Bruyn blijft wonen in het aar dige witte huisje aan de Duin- en Kruidbergerweg (no 74) even voorbij het hierboven genoemde hotel-restaurant. „Het is allemaal keurig geregeld", zegt Krijn. „Ik ben best tevreden". En zijn vrouw Co egt er aan toe: „We hebben het trouwens altijd uitstekend gehad bij de familie Cremer". Krijn Nelisse werd 69 jaar geleden in Rotterdam geboren, maar hij verhuisde al heel gauw met zijn ouders naar Den Haag, waar hij tot z'n negentiende bleef, om vervolgens via Middelburg in Haarlem te belanden. In Haarlem werd hij huisknecht bij burgemeestei Sandberg en na enkele jaren trad hij in dienst van de heer Her- bert Cremer. die toen in het Kenaupark woonde. De Cremers hadden, naast paard en wa gen, wel een autu. maar Krijn leerde eerst veel later auto-rijden. Na drie jaar Haarlem verhuisden Krijn en zijn vrouw (die hij in Haarlem had leren kennen, als mejuffrouw A. B. de Bruyn) mee met de Cremers naar Kenne- mergaarde. Weer enkele jaren later verhuisden de Cremers opnieuw, thóns naar Duin en Kruidberg, het landhuis dat gebouwd werd in opdracht van de oude heer J. T. Cremer, grootvader van de heer J. T. Cremer, in wiens dienst Krijn Nelisse sinds 1951 is en tot 1 augustus blijft. Ofschoon Krijn' "eerst na de dood van Herbert Cremer bij diens zoon (J. T.) in betrekking ging. kende hij „de jonge heer Cremer" (nu 59) toen al heel goed. Hij had hem 'mmers meegemaakt in Haarlem, waar J T. toen nog op de handelsschool ging. Krijn is met zijn werkgever op vele reizen in vrijwel alle landen van Europa geweest. Hij heeft vele merken auto's ge reden, de laatste jaren waren het Cadillac. Mercedes of Borgward. maar ook wel een Volkswagentje. D t Volkswagentje mag hij ook „voor eigen gebruik" rijden, want een eigen wagentje „nee. meneer, heb ik nooit gehad." Erg druk heeft Krijn Nelisse het de laatste jaren niet gehad. Zijn werkgever woont immers a! jaren in Amerika en komt niet zo hee' dikwijls in Nederland. Toevallig is hij nu wel in Europa, in Salz burg, en daarna gaat hij naar Schotland, jagen. Krijn is ook heel dikwijls mee op iacht geweest, ock in Schotland. Maar Amerika heeft hij nooit gezien. „Je kunt ook niet alles zien in ie leven. Ja. mooi was het eigenlijk wel overal waar ik geweest ben. Maar de oude heer Herbert Cremer zei altijd: ,.'n kikker wil toch altijd we] weer terug naar z'n land" en zo denk k er ook over. Ik ben blij. dat ik hier kan blijven wonen, want het is hier mooi. In ons tuintje is altijd wel wat te doen en ik schilder en timmer zo af en toe heel graag." Krijn Nelisse heeft geen commentaar op de berichten over de verkoop van het gebouw Duin en Kruidberg (sinds 1958 hotel). „Het land wordt beslist niet verkocht, het is een prachtig jachtterrein", zegt hij gedecideerd Houd de heer Nelisse van auto rijden? „Ja. ik zit liever aan het stuur, dan achter in de wager. Tot dusver heb ik altijd gelukkig gereden, nooit een ongeval gehad. Maar tegenwoordig moet ie wel meer dan vroeger uitkijken, dat een ander ie niet aanrijdt. De IJmuider zuiderpier is weer open gesteld voor het publiek, dat in deze zomerse dagen een druk gebruik weet te maken van deze in Nederland unieke ge legenheid om meer dan een kilometer ver „in zee te wandelen". De openstelling geldt echter alleen gedurende de vakantie van de bouwvakarbeiders en die duurt ook maar twee weken. In ieder geval pro fiteert menig pierhengelaar van de ge legenheid. Hij werpt zijn aas in zee en vangt misschien bot.... Krijn Nelisse Snelvllegers Tour De 3de etappe in de Snelvliegers Tour, van Vil voorde naar IJmuiden, is een heel zware gewor den. Gelost om 9.30 uur, werden de duiven tus sen 12 en 12.30 uur thuis verwacht. Niemand kon toen vermoeden dat hij 's avonds pas de helft van zijn duiven terug zou hebben. Vele liefheb bers kregen in het totaal klassement na deze etappe een achterstand van meer dan een uur. De gele trui kwam echter deze zondag totaal niet in gevaar want een duif van A. Ham wist zich ondanks alles als eerste te plaatsen. Hij behaalde hiermee zijn 2de etappezege. De ploegenprtjs werd gewonnen door de ploeg waarin de gele truidrager zich bevindt, namelijk de Krassen. De uitslag van de 3de etappe was verder: 1. A. Ham; 2. A. Koster; 3. R. Prins; 4. J. v. d. Kammen; 5. A. Ham: 6. H. v. d. Wiele; 7. F. Reker; 8. Joh. Broek; 9. C. Zwanenburg; 10. Joh. Broek. De Krassen met de liefhebbers Ham, Prins en Zwa nenburg wonnen dus het dagploegenklassement voor de Rooien van v. d. Kammen, v. d. Wiele en F. de Boer.Derde werden de Blauwen voor de Valen en Bonten. In het algemeen klassement leidt nu dus A. Ham met een totaaltijd van 6.33.6 uur, op 6 min. 42 sec. gevolgd door C. Zwanen burg; 3. Joh. Broek op 15 min. 20 sec.: A. A. Koster op 17 min. 46 sec.: 5. C. Boender op 23 min. 50 sec.; 6. J. v. d. Kammen op 27 min. 8 sec.; 7. O. Wezelman op 27 min. 29 sec.; 8. F. Reker op 28 min. 17 sec.; 9. F. de Boer op 29 min. 54 sec.; 10. H. v d. Wiele op 30 min. 53 sec.; 11. B. Glas op 3 min. 20 sec.; 12. R. Prins op 33 min. 11 sec.; 13. R Jung op 36 min. 16 sec.; 14. E. de Boer op 36 min. 46 sec.: 15. H. Broek op 39 min. 32 sec !6. 16. Jac. Broek op 44 min. 38 sec. De overige !eden volgden op meer dan een uur. In het algemeen ploegenklassement luidt de stand na de 3de etappe: 1. Krassen 20.2.56; 2. Rooien 20.23.16: 3. Blauwen 20.52.37; 4. Valen 21.20.23; 5. Bonten 21.48.20. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden namen 50 duiven deel aan' een wed vlucht van Bordeaux af (930 km.). Gelost zater dag 12 uur. Eerste duif van E. de Boer zondag om 14.37.15 uur, laatste prljsduif dinsdag om 16.3.57 uur. Het is geen gemakkelijke vlucht ge weest. Zondag was er slechts één duif thuis". De laatste twee duiven werden op dinsdag getoond Uitslag: E. de Boer 1: H. J, Broek 2 4; B. Glas 3 9; O. Wezelman 5 11; F. de Boer 6 13; L. Otte 7 10 12; C. Zwanenburg 8. Door deze uitslag zijn nu alle kampioenen bij de Snelvlieger bekend Ze zijn: Vitesse: 1. E. de Boer; 2. A. Ham; 3 C. Zwanenburg; 4. J. Koorn: 5. S. Voet. Midfondo 1. Joh. Broek: 2. L. Otte: 3. C. Zwanenburg; 4. J. Koorn; 5. A. Ham. Fond: 1. C. Zwanenburg; 2. B. Glas: 3. L Otte; 4. J. Verwer; 5. H. Broek. Oude duiven: 1. C. Zwanenburg; 2. L. Otte; 3. B. Glas; 4. J. Koorn; 5. J. Verwer. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEF 7281 Bezorgen door de gehele gemeente LOSLOPENDE NERTS DOODDE KIP In een tuin aan de Overbiltweg te Velsen is woensdag een loslopende nerts aange troffen. die reeds een kip had gedood. Met de hulp van een deskundige kon het beest in een speciale kooi worden gevangen. Het is nog niet bekend wie de eigenaar van de nerts is-

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5