De wind zegt steeds neen tegen „het ding" van Folkestone Suède jasjes restant- prijzen!! Oogst is al begonnen in de Wijkermeerpolder IN DE VISHAL+EN OP ZEE 8IG-BEN REGENKLEDING 2.98 ZATERDAG 10% KORTING RESTANTEN Slepers krijgen er schoon genoeg vanmaar ze moeten wachten Volgende springtij is veertien dagen later Vier zware jongensop nieuwe kademuur in Velsen-Noord De bonen groeien maar langzaam Ontsnapte psychopaat te Castricum gepakt Schorsing van kapitein veranderd in een berisping erard van Praa De OPRUIMING bij CHRIS DUIN is troef! r~ J VRIJDAG 28 JULI 1961 l7 LEDERKLEDING VELDHUIS voor DAMES en HEREN Nylon Dames- en Herenregenkleding Kennémerlaan 100-106 Tel. 5501 Afscheid kapelaan P. v. Velzen Zaterdag dP o.a. PLASTIC HERENREGEN] ASSEN alle naden gelast, allle maten met étui Kloosterstraat 33-35, Beverwijk IJmuider zeekadetten naar zomerkamp Hilversum DE LAATSTE WEEK VAN ONZE VER- BGUWINGS- UITVERKOOP WEEKABONNEMENTEN J) Schee pvaartraad Twee jongens gewond door val van schillenwagens Tot en met 29 JULI op alle niet afgeprijsde artikelen KOSTUUMS SPORTCOLBERTS REGENDASSEN PANTALONS OVERHEMDEN WEEKEND-SHIRTS koopt u nu nog VOORDELIG Kennemerlaan 61 - IJmuiden Tel. 5134 Veertienjarige jongen haalt drenkeling uit zee (Van onze speciale verslaggever) „Nou hebben we de hele maand het mooiste weer van de wereld hier gehad, met uitzondering dan van die paar stormdagen in de eerste week, dagen dat we dat gevaarte voor wat betreft het weer elke dag naar zijn bestemming hadden kunnen slepen en nu hebben we dit. Het is nu eenmaal zo ver gekomen, dat de barometer zwaar is gaan vallen als een baksteen en het is öp met de gun stige gelegenheid". Hoofduitvoerder Moerkerk van Van den Tak, de grote man bij menig zwaar hergingskarwei, zegt het een beetje verwijtend, eigenlijk tegen niemand. Maar het moet hem toch even van het hart. Hij heeft drie jaar geleden het slepen en plaatsen van „de Steen van Aberthaw" aan het Bristolkanaal mee gemaakt en als naaste medewerker van de leider van deze operatie, de heer Vink ,een belangrijk aandeel gehad in het succes. Want als bergingsspecialist, die van alle markten thuis moet zijn, maar vooral goed moet kunnen improvi seren als het eens anders loopt dan het „boekje" of zelfs de jarenlange ervaringen aangeven, was hij ook nu belast met dat uiterst belangrijke voorbereidende werk voor het sleepkarwei van de stalen koelwaterfilter voor de in aanbouw zijnde atoomcentrale in Dungeness. Voor ankers, draden, winchen en nog veel meer van die dingen die je bij zulk werk nu eenmaal nodig hebt, als de sle pers hun werk hebben gedaan en het ge vaarte precies, maar dan ook zo precies mogelijk, op de aangegeven plaats op de zeebodem moet worden gezet, 360 meter uit de kust van Dungeness, moet je bij de mannen van Van den Tak zijn, die daar een zeer specialistische kennis van heb ben. Zonder die „jongens van de berging" begin je niets bij zo'n uitzonderlijk kar wei. „Publieke tribune" De bergingsspecialist Moerkerk stond daar op de havenkade van Folkestone, waar de badgasten rondflaneerden en voor de zoveelste maai belangstellend keken naar dat onmogelijke stalen staketsel, dat daar in de modder van de volkomen drooggevallen haven stond te wachten op het vervoer naar zijn plaats in zee. Die publieke tribune in vakantiestemming deed zich te goed aan gekookte garnalen, in het zuur gelegde zeeslakken en kokkels en had, gelukkig maar, geen benul van de zorgen die dat handjevol Hollanders, die daar op en om dat gevaarte zwierven, op dat ogenblik bezighield. „De barometer valt al meer dan een halve dag", vervolgde hij. Hij kijkt maar eens naar de lucht. De veren bevallen me niks. Dat ruikt naar wind. Daar zijn we heus niet zo bang voor, maar in dit ge val kunnen -we ze echt niet gebruiken. Moerkerk heeft de leiding gehad bij al le voorbereidende maatregelen voor dit uitzonderlijke sleepkarwei, een werk dat niet elke dag en zelfs niet elke tien jaar zal voorkomen. Begin juli kwam hij met twee bergingsvaartuigen naar Folkestone en ging hij de twee zware ankers voor de kust van Dungeness uitbrengen, ankers waarop draden van 700 meter werden ge sloten, die het mogelijk moeten maken het gevaarte op zijn juiste plaats te dwingen en te houden tot de tijd van zinken (laag water) daar is. „Na die paar stormdagen in begin juli vertelt hij waren die draden een paar voet onder het grint verdwenen. Zo had de zee daar huisgehouden. We moes ten ze weer voor de dag halen, maar daar na is alles vlot verlopen." Hij is overal zelf bij, is met zijn wagen tje van de overkant gekomen en verdeelt zijn tijd van inspectie tussen Dungeness, Folkestone en Dover. Bijna een maand hebben ze nodig gehad om alles voor el kaar te brengen. En nu het zover is, moet het dan maar gebeuren. Maar daar heeft een mens weinig, of beter gezegd, niets in te zeggen. Venijnige depressie Er kwam na al die mooie zomerdagen over de oceaan een venijnige depressie aanwandelen, net op de tijd dat alles ge reed was om de sprong te wagen. Die de pressie gooide er een stootje wind tegen aan, die de zee lekker deed oplopen, maar waaraan de slepers geen brood hadden. Die wind en die zee kunnen zij nu net niet gebruiken al zijn ze er anders niet gauw bang voor. De slotfase van het werk vertraagd nu, wordt verschoven naar mor gen, misschien naar overmorgen of nog veel later. Er blijft te veel wind, daar hebben ze zo'n idee van. De roering is er niet zo gauw uit de natuur, als hij er in is geko men. En van Folkestone hebben ze echt wel genoeg. Ze hebben het al lang beke ken. De schaarse vrije uren lopen ze maar wat rond. En ze zeggen dat het overal in de wereld toch wel iets genoeg lijker is dan in Folkestone. Voor de ke rels van Van den Tak heeft het al lang genoeg geduurd. Ze willen resultaat zien van hun voorbereidend werk. Maar de de pressie zegt voorlopig „neen". Ze krijgen ook zo langzamerhand ge noeg van die haven, die bij elke eb vol komen leeg loopt zodat alles dat tevoren nog dreef, dan lekker in de modder gebed ligt. Ook „het ding" dat versleept moet worden, hun eigen scheepjes waarop ze leven en zelfs de vrachtstomer, die elke dag, als de vloed zijn boeien slaakt, met zijn lading stukgoed naar Calais over steekt. Geen geul „Die haven hadden ze wat moeten uit diepen", zeggen ze. „Dan hadden we er al veel eerder uit kunnen komen, in- plaats van nu gebonden te zijn aan die paar dagen hoge vloeden rond de datum van springtij. Maar daar voelden de ha venautoriteiten niet veel voor, of beter ge zegd niets. De haven van Folkestone is een kleine vissershaven, die al genoeg zijn plicht doet als hij de vissers gelegenheid geeft bij hoog water binnen te lopen. Een geul baggeren voor „het ding" dat er in een uurtje moet worden uitgesleept en dan geen zin meer voor de haven heeft, om dat niemand er om zit te springen, kost naar verhouding veel te veel geld. En wie geeft de garantie dat door zo'n geul niet het „bed", waarin die vrachtboot tel kens bij laagwater heerlijk ligt te wach ten tot de vloed hem weer optilt en de ge legenheid geeft uit te varen, danig zou verstoren, waarvan die wat haveloze vrachtboot toch alleen maar de last zou hebben. Maak „het ding" maar zo dat hij er met hoogwater springtij uit kan, was het be scheid. En de zaak was afgedaan. En zo wachten ze maar in Folkstone tot het wat op gaat klaren en ze het kunnen wagen met het ding uit te varen en het werk af te maken. Die van Folkestone zullen het gevaarte wel missen, want het gaf al vele maanden een typisch cachet aan het havenbeeld. De sympathieke Canadese ingenieur Ju nipper van de firma Mc Alpine, die voor de atoomcentrale de filter, de tunnel, en de pomphuizen moet bouwen, kwam in ok tober van het vorig jaar naar Folkestone en ging „het ding" in elkaar zetten. En nu wil hij ook wel eens zien dat het naar zijn bestemming wordt gesleept. Elfhonderd ton metaal „Ik weet in de verste verte niet wat we aan „het ding" hebben en hoe het zich als sleep zal gedragen, of het zwaar of licht zal slepen, zegt de heer Vink. Er is 1100 ton metaal aan verwerkt en het is een samenstel van buizen en palen. Het drijft en het heeft natuurlijk een grote windvang. Dat is zeker. En ook is zeker dat ik onder die omstandigheden geen har de wind en geen zeegang kan gebruiken. Bedenk dat het gevaarte miljoenen ge kost heeft, terwijl er heel veel mensen aan boord zitten als het wordt versleept. Daar om nemen we geen risico en kunnen we, als het moet, lang wachten. Maar de zo mer is nog lang niet om en alles valt dikwijls op de wereld erg mee als je er eenmaal aan bent begonnen." Voorlopig is er dus te veel wind. Het water komt wel hoog genoeg. Dat duurt nog tot zondag. Dan is het springtij weer over en gaat het tij- snel vallen. Lukt het niet voor die tijd met „het ding" weg te komen, dan moet er gewacht worden op het volgende springtij, dat over veertien dagen valt. Om de tijd goed door te bren gen, worden alle fasen van het sleepwerk nog eens duchtig door allen die erbij be trokken zijn, gerepeteerd. Met een van de bergingsvaartuigen is men op de plaats gaan liggen, waar „het ding" moet komen te liggen en het hele draaiboek van vast maken en zijverbindingen is nog eens se rieus doorgenomen. En misschien helpt de geste van een middenstander van Folkstone wel mee om het hart van de depressie te vertederen en het mooie weer terug te brengen. Hij, de eigenaar van een koffieterrasje bij de Jiaven, waar de slepers en bergers altijd een warme dronk konden halen, heeft na melijk reeds een fijne-fles-voor-onderweg gestuurd, met een kaartje er aan, waarop hij schreef: to the officiers and crew of h.m.s. Mc Alpine „the thing", bon voyage, En als ondertekening: „Gi Gis", de naam van zijn etablissement. Advertentie PRACHTIGE OOK VOOE HEREN Breestraat 12 - Beverwijk - Telef. 5629 Een met recht kranig stukje werk wordt op het ogenblik verricht op de kade van de nieuwe Rijkshaven te Velsen-Noord. Een ploeg van slechts tien monteurs van de Rotterdamse firma Hensen is hier bezig met de montage van vier enorme kranen van een geheel nieuw type. Deze kranen, elk met een hefvermogen van zeven en een halve ton, zijn in zes delen aange voerd. Tevoren zijn al die delen in de fabriek te Rotterdam geconstrueerd. Op de bouwplaats behoeft men dus niet anders te doen dan ze te monteren, een karwei overigens dat nog wel een paar maanden zal duren. Een van de vier kranen zal op 28 augustus opgeleverd worden, de twee andere volgen daarna. Ze worden gebouwd voor rekening van Hoogovens. Een andere kraan, met een groter hefvermogen, wordt Nu de aardbeien geweest zijn, staat er weer een nieuwe oogst te wachten: de bonenoogst. In de streek Kennemerland behoort de boon nog altijd tot de hoofd- produkten, al zullen er lang niet zoveel bonen meer worden geteeld als voorheen. De stokbonen ziet men nog in menige tuin staan. Het is tot nu toe weinig bevorder lijk weer voor de bonen geweest. Bonen moeten vooral warmte hebben. Veel zon is er nog niet geweest en nu men overal bezig is de hagen uit de tuinen te halen, heeft de wind hier vrij spel en dit is nu iets dat de groei bepaald niet aanmoedigt. Overi gens, het gewas is gezond, er zijn geen ziekten gemeld en dit is toch ook veel waard. De oogst van de snijbonen zal nog wel even op zich laten wachten en dit mag men ook verwachten van de pronkbonen en de stokprinsessenbonen. Wat de sper ziebonen betreft die komen nu al in enige partijen aan de markt, al zijn het er lang zoveel niet meer als bij voorbeeld vóór de oorlog. Maar toen had elke tuinder een hoek bonen in zijn tuin en dit is al lang niet meer het geval De noteringen op ae Beverwijkse groen teveiling waren donderdag: andijvie 822, sla 49. bloemkool 2267, spinazie 4276, postelein 5877. fcospeen 3362, waspeen 843, doperwten 4498. sperziebonen 65 110, snijbonen 150—250. bosbieten 816, tomaten 3477 komkommer 1628, tuin bonen 1752. gebouwd door een Duitse fabriek. Deze kraan is ter plaatse gemonteerd. Op de plaats waar de nieuwe kade is gemaakt stonden nog niet zo lang geleden nood woningen Advertentie Bij het afscheia van kapelaan P. van Velzen, gisteravond in de kelder van de kerk aan het Kunenplein te Beverwijk, was ook een deputatie aanwezig van de Oecumenische club waarin vertegenwoor digers van de Ned. Hervormden, de Gere formeerden en Chr. Gereformeerden zit ting hebben naast katholieken. Bij monde van de heer K. Bijl bracht men dank aan de scneidende kapelaan voor het belang rijke werk dat hij heeft gedaan. Met ds. G. van Schuppen zocht kapelaan Van Velzen naar mogelijkheden om katholieken en protestanten nader tot elkaar te bren gen. In zijn dankwoord zei kapelaan Van Velzen: wij hebben elkaar leren waar deren en dit is al een heel goede stap in deze haastige wereld, waar toch zo heel veel op het spel staat. Kaoelaan Van Velzen. die 7 jaar aan de Regina Caeli-parochie verbonden was. is benoemd tot recto-- van de Maria Stichting in Haarlem. Aanvoer van donderdag Donderdag was de aanvoer te IJmuiden in totaal 5430 kisten verse vis, waarvan 406 tong en tarbot i heilbot, 12 tongschar en schartong. 567 schol, 9 schar, 1928 verse haring, 1420 mikreel, 475 schelvis. 370 wijting. 200 kabeljauw en gul, 4 haai, 7 poon en 27 diversen Prijzen van donderdag Per kilogram in guldens: heilbot 4.50 .20, grote tong 65, grm. tong 4.604.10, kim. tong 4.504.10 kl. tong 1 32.60, kl. tong 2 1.30—1.92. tarbot 1 4.10—3.50. Per 50 kilogram: tongschar 84, kl. tong- hcar 7668, kim. schol 4643, kl. schol 1 60—47, kl. schol 2 50—19, schar 32—24. verse haring 3312 makreel 22.406, grm. schelvis 70, kim. schelvis 66-61, kl. schel vis 1 6555 kl schelvis 2 3716, wijting 2512. gr. gul 5540. middel gul 4536, kl. gul 3621. kl haai 21, kl. rode poon 2 25—17. Per 125 kilogram grote kabeljauw 424— 96. Besommingen v.in donderdag KW 116 5760 KW 155 f 6350, KW 12 5950, IJM 47 6550 SCH 277 11.600. Advertentie In de Wijkermeerpolder staat men aan de vooravond van de grote oogstdrukte; augustus is de oogstmaand en straks krioelen de maaiende en dorsende combi nes over de polder. Reeds krijgt men op het ogenblik een voorproefje te zien: men is al begonnen met de oogst van koolzaad en graszaad. Maar deze gewassen nemen slechts een heel kleine oppervlakte in be slag van de hoofdzakelijk met tarwe, haver en gerst beplante vlakte. Over het alge meen staat de oogst er wel goed voor, al lijkt het er op, dat bij de granen het ge wicht dit jaar wel beter kon zijn. De oor zaak is vermoedelijk wel te zoeken in het feit dat er te weinig zon is geweest. De zaadakkers staan er goudgeel bij, het koren rijpt op tijd af en men rekent er op na volgende week een begin te kunnen maken met het binnenhalen van de oogst. Men is nu ook reeds druk bezig met het vlas af te maaien; van dit produkt staat ook een behoorlijke oppervlakte in de polder. De erwten zijn reeds groen van het land gegaan om direct gedorst te wor den voor de conservenfabrieken; hier zijn de akkers alweer omgeploegd, ze wachten tot in september volgezaaid te worden met wintertarwe. Ook de karwij komt aan de beurt, ter wijl het koolzaad gemaaid en meteen ge dorst wordt. De oppervlakte met aardappelen is dit jaar niet zo groot als anders, en men ziet nu ook veel minder bieten staan. De pe- Advertentie Vroeg begonnen veel gewonnen STICHTING j NUTSSPAARBANK In de gemeente Velsen tatten staan er niet zo florissant voor: hier en daar zijn al gele plekken in de akkers te zien en dit is veel te vroeg. Het personeelsvraagstuk baart momen teel nog niet zo heel veel zorgen, men kan in de vakantie nog wel enige hulp krijgen Maar hoe of het straks moet gaan, als de oogst volop draait is nog een vraagteken Want ondanks het feit dat er al heel veel machinaal gedaan wordt, moet men toch nog altijd de beschikking over handar beiders hebben en die worden elk jaar schaarser. Advertentie Aa'nvoer van vrijdag Veertig vissersvaai tuigen zorgden heden morgen te IJmu;den voor een aanvoer van 2112 kisten vis. De specificatie hiervan is als volgt: 365 scneivis 30 radio, 70 wijting, 225 gul en kabeljauw, 125 haring, 65 ma kreel, 500 schol, 260 varia. 360 stuks stijve kabelauw en 22.500 kilo tong. Enkele schepen: Ce KW 172 voerde 200 kisten aan, de KW 152 370 kisten en de KW '46 225 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw. Prijzen van vrijdag Per kg.: tarbot 3.702.60. zalm 8.508, gr. tong 5.405 grm. tong 4.404. kim. tong 43.60, tong 1 2.702.50, tong 2 2 1.62. Per 50 kg: haiirg 27.20—20.80, makreel 4215.40, tongschar 60, pieterman 74, gr schelvis 60, mirtdel schelvis 5547, kim. schelvis 4847, schelvis 1 5740, schelvis 27—19. dichte wijting 118 50. gestr. wijting 2010, sihol 2 3116, schar 4130. grote gul 4134. middel gul 3731, kl. gul 3223, schol 2 4'?3, kl. tongschar 70 Per 125 kg. grote kisten kabeljauw 104 98. kisten middeJ kabeljauw 9686. grote regels kabeljauw 9463, en regels middel kabeiiauw 4623. Besommingen van vrijdag KW 172 f 7380 KW 152 f 10.400. KW 146 8700, KW 68 f 1770. IJM 66 6300. Scheveningcn Te Scheveningei werden hedenmorgen aangevoerd: 20 kisten schelvis. 150 wijting 400 noordharing. 140 makreel. 220 platvis 200 stuks stijve kabeljauw, 6000 kilo tong 200 kantjes groene haring en 600 kantjes jonge haring. Zaterdag Voor de zaterdagmarkt zullen lossen de IJM 35 Postbov met 960 kisten vis en 300 kleine kistjes haring en de IJM 72 Beatrice die met onbekende vangst thuisstomende is. Op zee Er stond gisteren en vannacht een bries om de Noord. De visserij leverde voor enkele schepen wat op. De gemiddelde vangsten liepen uiteen van 100 tot 600 manden haring eii makreel per etmaal. De Oceaan 5 deed een trek van 2 pakjes; de Nellie een trek van 50 manden haring en makreel; de Petronella een trek van 150 manden haring; de Beatrice een trek van 100 manden haring en de Delft een trek van 200 manden haring. De Jan Senior had een dagvangst van 600 manden haring en makreel. De voor de kust vissende loggers en kotters vingen gemiddeld van 80 tot 200 kilo tong en van 8 tot 100 manden andere vis. De loggers en kotters op Het Zand boekten er vangsten, van 20 tot 50 manden schelvis en wijting per etmaal. De Haarlem is weer naar zee gegaan. Haringvangsten KW2 1 KW5 1 KW9 1, KW16 2. KW138 KW140 1, KW168 1. KW40 6. KW44 8, KW85 4. K110 5 KW22 2. KW37 2, KW95 KW130 5. KW15' 2. KW175 3. Trekkers: de 149-100, 99-40. 74-10, 176-60, 141-15, 75-25. De gemiddelde vangsten te Scheve- ningen 6 en te Katwijk 2 kantjes. Zaterdagmorgen vertrekken van het Sluisplein 31 zeekadetten van het IJmui- dense Zeekadet-korps naar het Marine Op leidingskamp in Hilversum waar zij, met de 8 andere korpsen, ruim een week zullen doorbrengen. De IJmuidense zeekadetten staan onder leiding van de commandant, de heer H. E. Kloosterhuis en de 3de offi cier, de heer N. Oldenburg. Er is dit jaar een bijzondere kampweek omdat het 12V2jaar geleden is, dat het eer ste zeekadetkorps, in Gouda, werd opge richt. Donderdag 3 augustus is de jubileum dag, die in het kamp zal worden gevierd, terwijl zondag 6 augustus de traditionele ouderdag plaats vindt. Ook dit jaar worden van alle korpsen weer enkele zeekadettten in de gelegen heid gesteld een kustreis mede te maken met een koopvaardijschip. Van het IJmui dense korps zullen de zeekadetten J. P. van Asperen, J. van der Kamp en H. van der Plas half augustus met het m.s. „An- nenkerk" van Antwerpen vertrekken om via Bremen en Hamburg in Rotterdam te rug te keren. Dit reisje, waaraan ook twee zeekadetten van het korps Gouda en een van het korps Schiedam deel zullen nemen, staat onder leiding van de heer A. van der Veer, secretaris van het Zeeka detkorps „IJmond". HEREN- PANTALONS Terlenka samen stelling, met wol. ALLE maten 13.75 En nog vele andere koopjes BREESTRAAT 17 BEVERWIJK dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Uit het Noordhollands Duinreservaat na bij „Kijk Uit" is donderdagmorgen de uit Vught ontsnapte psychopaat H. H. door de politie in de kraag gevat nadat een jacht opzichter van het P.W.N. hem hier had gesignaleerd. De man die er wat slordig uitzag had de argwaan van de jachtopzich ter gewekt die daarom de politie van het geval op de hoogte stelde. De politieman nam de man mee naar het bureau waar bleek dat H., na ontsnapt te zijn uit de in richting te Vught, zich in Amsterdam had schuldig gemaakt aan verschillende mis drijven. Hij bleek ook in Castricum al en kele dagen te verblijven en had daar uit de sacristie van de r.k. kerk aan de Dorp straat wat miswijn gestolen. De Raad voor de Scheepvaart heeft na een nieuwe zitting een op 30 mei tegen de kapitein van de „Martje" uit Delfzijl uitgesproken schorsing van een week ver anderd in een berisping. De „Martje" was op 26 januari 1959, tij dens de reis van Wismar naar Dublin, be noorden Ameland op het Bornrif gestoten en had de volgende dag op de Nieuwe Waterweg twee daar liggende schepen aangevaren. Tijdens de eerste zitting wa ren de kapitein en de tweede betrokkene, de stuurman met dispensatie, niet aanwe zig- Na de uitspraak had de kapitein ver zet aangetekend, waarna de raad de zaak opnieuw nu in aanwezigheid van de ka pitein op 16 juni behandelde. Naar aanleiding van de toen door de kapitein afgelegde verklaring is de raad tot een enigszins andere waardering der feiten gekomen, waardoor de medeschuld van de kapitein verlicht werd. De schorsing is op grond daarvan ver anderd in een berisping. Donderdag zijn twee kinderen van schil lenwagens gevallen. Een vijfjarige jongen sprong onder het rijden van een wagen in de Linnaeusstraat in IJmuiden. Hij kwam onder het rechte: a hterwiel terecht. Hij liep inwendige kneuzingen op. In het Antoniusziekenhuis constateerde men een bekkenfractuur en ernstige inwendige kneuzingen. Een elfjarige Duitse jongen uit Mannheim viel gisteren doordat hij het evenwicht verloor, van een schillenwa- gen die bij de Slaperdijk in Santpoort reed. De jongen belandde met het hoofd op het wegdek. Hij liep een hersenschud ding op en is naar het Antoniuszieken huis overgebracht. Zijn ouders brengen de vakantie door in een tent op het weiland van De Boer. Advertentie De 12-jarige Castricummer J. Schram is donderdagmiddag op het Bakkummer- strand van de verdrinkingsdood gered door het moedig optreden van de 14-jarige H. Kingma. Toen een tweetal heren niet ver der zee in durfde gaan om de kleine jon gen te redden gaf hij blijk, dat hij zijn zwemdiploma dat hij de afgelopen win ter behaalde, wel degelijk heeft verdiend. Rustig zwom hij naar de jongen die op het punt stond in de vrij woelige zee te verdrinken. 'Hans slaagde er in de jongen te pakken en hem naar het strand te bren gen. Hier begon hij ook direct met het toe passen van kunstmatige ademhaling. En kele leden van de E.H.B.O. die ook op het strand aanwezig waren hebben de drenkeling tenslotte overgenomen en naar hun tenthuisje gebracht om hem daar ge heel op verhaal te laten komen. Per auto is hij tenslotte naar huis vervoerd Hij bleek geen nade'ige gevolgen hc-: "n overgehouden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7