r 3.50 AGENDA m Amsterdam beperkt pontdiensten over het IJ INSECTEN VERDELGING Dokter van „Rotterdam" hielp zieke Ameri kaanse visser Zeventigduizend gulden gestolen uit waren huis in Helmond Tram ramt Duitse kolenauto Massaal congres van Jehova's Getuigen in Amsterdam Weer schilderijendiefstal aan de Cóte d'Azur Tina Scarlett heeft een nieuwe eigenaar Dief van 30.000 in Venlo gepakt Kie^KTwlïï WKCrS Sli •ü.lg'&gÊ Juli was te koud en te nat Tekort van half miljoen bij bankiersfirma nog een raadsel De „Nieuw-Amsterdam" wordt gemoderniseerd Drie kinderen en een Duitse student verdronken LEEF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY Nog niet stabiel 'I I Zeven doden in het verkeer DINSDAG 1 AUGUSTUS 1961 2 it i met handige spuitbus kwaliteits product van Organon Gaat u met vakantie Haarlem Velsen-IJ muiden Schuldenlast werd reder Jensen te zwaar Twintigjarige jongeman wist met het geld niet goed raad I. Keesing 75 jaar Beverwijk Minder lagere akten bij u.l.o.-leerkrachten WEERRAPPORTEN La <:V - Dinsdagochtend, ongeveer zeven uur, is een grote Duitse vrachtauto met aanhanger, geladen met kolen en af komstig uit Aken, op de kruising Stad- houderskade/Ferdinand Bolstraat te Amsterdam gegrepen door een tram trein. De aanhanger kantelde, de voorzijde van de tram werd aanzien lijk beschadigd en een dikke laag kolen dekte de straat De bestuurder van de tram werd gewond. Amsterdam gaat het aantal pont- en veerdiensten over het IJ beperken met in gang van 15 augustus. Het personenveer van de De.Ruyterkade naar Boorstraat-Schellingwoude wordt op geheven. Ter compensatie van deze ophef fing zullen bussen een dienst gaan onder houden tussen de stadsdelen noord en oost met Schellingwoude via de Schellingwou- derbrug. Voor deze dienst zullen twee speciale bussen worden aangeschaft. Deze maat regelen worden genomen wegens de gerin ge belangstelling voor deze verbindingen over het IJ op zondagen en buiten de spits uren en ter beperking van het personeels tekort bij het gemeente-vervoerbedrijf. Advertentie ,Aan boord van de Amerikaanse vis sersboot „Camden" is een lid van de be manning ernstig ziek. Hij heeft hevige maagpijn en spijsverteringsstoornissen en is erg bleek. Er is geen medische hulp aan boord. Het zenden van medische hulp vanwege de kustwacht vergt twaalf uur. Verzoeke doktershulp te verlenen". Dit telegram ontving kapitein C. Bou- man van het s.s. „Rotterdam" op de dag van vertrek uit New York met bestem ming Southampton, vrijdag 21 juli 's a- vonds om vijf minuten voor elf van de kust wacht Boston. Onmidellijk werd contact gezocht met de „Camden" langs radio- telefonische weg. Een motorboot werd in gereedheid gebracht en de scheepsarts van de „Rotterdam" dr. Noorlander, pak te al vast zijn koffertje met instrumenten. Spoedig bleek echter, dat de „Camden" een bootje van 65 voet lengte, gemakkelijk langszij kon komen, zodat de motorboot geen dienst behoefde te doen. De „Camden" moest de radar inscha kelen bij het langszij komen, daar het reeds slechte zicht door mist vrijwel tot nul was gereduceerd. Dokter Noorlander ging over en onder zocht de patiënt. Gelukkig bleek de ziek te niet gevaarlijk te zijn. De dokter kon zich dus bepalen tot het verstrekken van pijnstillende middelen. Een patrouillevaar tuig van de kustwacht heeft de patiënt la ter opgehaald. Deze hulpverlening op zee is door een coördinatie-systeem, dat als AMVER (At lantic Merchant Vessel Report System) bekend staat, veel verbeterd. Tot voor kort gingen talrijke schepen, als zij de oproep ontvingen, naar het hulpvragende schip. Nu kiest de kustwacht, die dank zij het AMVER-systeem een volledig over zicht heeft van alle in de nabijheid varen de schepen, het meest in aanmerking ko mende schip uit om hulp te verlenen, waardoor overbodige vertraging voor an dere schepen vermeden wordt. Inbrekers hebben ongeveer 70.000 ont vreemd uit het filiaal van een groot wa renhuis aan de Veestraat in Helmond. Door het forceren van een getralied raam zijn zij binnengekomen. Volgens de politie hebben zij op deskundige wijze de alarminstallatie buiten werking gesteld. In het kantoor op de tweede étage hebben zij een zware brandkast van de muur ge schoven en deze aan de achterzijde met snijbranders opengebrand. Tijdens hun werkzaamheden hadden zij de ramen met bedden en dekens geblindeerd om licht- uitstraling te voorkomen. De portier van het warenhuis heeft de inbraak de vol gende morgen ontdekt. Hij vond de vloer van het kantoor bezaaid met klein geld. In Amsterdam heeft een nieuwe tramwa gen van lijn 25 vanochtend omstreeks ze ven uur op het kruispunt Stadhouderskade Ferdinand Bolstraat in Amsterdam een met kolen geladen truck met oplegger uit Aken in volle vaart aangereden. Er ontstond door deze aanrijding een enorme ravage. De aanhangwagen van de auto werd een tiental meters meegesleurd, ramde een verkeerszuil en kantelde daar na. De tram, die ook zwaar werd bescha digd, liep uit de rails. De stremming van het tramverkeer duurde bijna een uur. Vol gens de politie is de aanrijding vermoede lijk te wijten aan onvoorzichtig rijden van de tram. De Duitse vrachtwagen was het kruispunt bijna gepasseerd. Alleen de aan hangwagen werd aangereden. De trambe stuurder werd door de botsing aan beide benen gewond. In Amsterdam is naast het Olympisch Stadion een tentenstad verrezen, die bijna vijfduizend inwoners zal krijgen, afgevaar digden uit binnen- en buitenland naar het congres van Jehovah's Getuigen, dat tot en met zondag in het Olympisch Stadion wordt gehouden. Het congres is de groot ste bijeenkomst, die Jehovah's Getuigen ooit in ons land hebben gehouden. Er wor den 22.000 deelnemers verwacht. Op het Stadionterrein is een keuken ingericht, die vijfduizend warme maaltijden per uur kan bereiden. Een grote tent is als cafétaria ingericht. Het congres gaat gepaard met een gro te campagne in en om de hoofdstad. Vrij- PARIJS. In het expositielokaal Arts I dagmorgen zullen in het Zuiderbad te de France te Cannes midden in de stad Amsterdam 600 mensen worden gedoopt, zijn in de afgelopen nacht schilderijen, tekeningen en gravures gestolen voor een waarde van 8miljoen oude francs. Ontvreemd zijn onder andere een land schap van Vlaminck van 7 miljoen, 2 doe ken van de schilder Claude Venard ter I waarde van 800.000 francs en een tekening van Buffet (300.000). Men neemt aan dat de dieven tijdens I hun inbraak gestoord zijn, want zij hebben de kunstvoorwerpen alleen maar uit de achterwinkel meegenomen en niet uit de tentoonstellingsruimte zelf waar eveneens schilderijen van grote waarde hingen. Een Parijse schilderijenhandelaar is eigenaar van de galerie. Alle gestolen voorwerpen waren verzekerd. In anderhalf jaar is dit reeds de zevende schilderijendiefstal aan de Cóte d'Azur. De vorige diefstal dateert van 16 juli toen 57 doeken ter waarde van 1 miljard oude franken werden ont- vreemd. (Van onze correspondent) en wilt u dat wij uw krant naai uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam. uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor hel laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE boot Tina Scarlett heeft een nieuwe eige- ontdekt na het overlijden van de hoofd- naar gevonden, die daarmee gelijk is be- kassier. Deze is in de avond van de 5de last met de schuldenlast, die er op rust, juli gestorven na 's middags op kantoor aldus meldt de Neue Ruhrzeitung. De Kopenhaagse reder Joerge Jensen, de vorige eigenaar, heeft zijn rederij, de zet. Er zijn echter zoveel raadsels in deze Skandinavisk Linie Trafikk, verkocht aan zaak, dat de politie en de accountants er de S.V.E.A.-rederij in Stockholm. Met de rederij wisselde ook het zusterschip van c Grote Kerk: vandaag 20 u.: orgelcon cert Piet Kee. Openluchttheater: woensdag 14.30 u.: Kindervoorstelling „De drie wensen van de vrolijke ketellapper". BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek", a.l. Elke ochtend 10.30 u.: „Lassie's grote avontuur". Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u., van daag 20 u.: „Operatie Petticoat", a.l. Lido Theater: 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Weit ist der Weg", a.l. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Fan fare" a.l. Minerva Theater: tot en met woensdag 20.15 u.: „Pa krijgt de klappen", a.l. Woens dag en donderdag 14.30 u.: „Laurel en Hardy bij de luchtbescherming". Rembrandt Theater: 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Avontuur per ballon", a.l. Elke ochtend 10.30 u.: „Gipsy Colt", a.l. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vijand kwam 's nachts", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u.: „Brave soldaat Schwejk", al.l. Elke ochtend 10.30 u.: „Dik Trom en het circus". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.30 u.: „Weduwnaar met vijf doch ters", a.l. Woensdag en donderdag 19 en 21.30 u.: „Kriminal-Tango", a.l. Elke middag 14.30 u.: „Schlagerparade" a.l. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal en Vishal (Grote Markt): Tot 16 aug. dagelijks van 1017 en van 2022 u. (dinsdag van 19—22 u.): „Nederlandse orgelpracht". Dagelijks 13.15 u. rondleiding Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein) tot 1 sept. expositie van gra fiek van Jan Forrer. Dagelijks 1022 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 28 juli.) DINSDAG 1 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Heimweh". Kindercircus De Bas: Santpoort-Zuid Voorstelling om 20 uur. WOENSDAG 2 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Heimweh". Rex Theater, 20 u.: „De wraak van Tan goroa." Pieter Vermeulenmuseum: Cultureel Centrum (9.3012 en 1416.30 u.). Harddraverij Santpoort: Elfde ronde van Santpoort, wielerwedstrijd van 100 kilo meter. Kindercircus De Bas: Santpoort-Zuid Voorstellingen om 14 en 20 u. Het wrak in de Rijn van de Deense veer- De politie te Venlo heeft een 20-jarige jongeman gearresteerd, die ervan werd verdacht in het kantoor van zijn vroege re werkgever, een machinefabriek aan de Rummerkampstraat te Venlo, 30.000 te hebben gestolen. Bij zijn verhoor legde hij een bekentenis af. Hij was het fabrieksgebouw aan de ach terzijde binnengedrongen. Dit was door een verbouwing vrij eenvoudig. Ook zijn volgende gang die naar de directieka mer had geen enkele moeilijkheid op geleverd. De deur stond namelijk open. In de kamer brak hij het schrijfbureau open van de directeur en vond in een lade de sleutel van de muurkast, waarin de sleutel van het safeloket hing. Uit dit kast je haalde hij tenslotte de sleutel van de grote safe. Met enkele honderden loon zakjes, welke de vakantietoeslag voor het 350 man tellende personeel bevatten, maak te de jongeman zich uit de voeten, na eerst alles weer keurig te hebben gesloten en de sleutels weer op hun plaats te hebben gelegd. Het gevolg hiervan was, dat men wel iswaar direct bemerkte, dat het schrijf bureau van de directeur was opengebro ken, maar dat de diefstal pas 's middags werd ontdekt, toen de boekhouder de va Advertentie STRIJKT GEMAKKELIJK De grondlegger van „Keesings Histo risch Archief", de heer I. Keesing jr., die kluis leeg vond. De dief was met de loonzakjes, die hij in worden. In 1911 werd de basis gelegd voor een grote kartonnen doos had geborgen, de uitgeverij die nog steeds door de heer naar huis getogen en had het geld op de Keesing wordt geleid Aanvankelijk ver vliering verborgen schenen alleen overzichten over financien De volgende morgen wist hij zich de en economie, later werden ook overzichten sleutel te bemachtigen van de woning van van het wereldnieuws uitgegeven, zijn gehuwde zuster uit Eindhoven, die in In 1931 verscheen het eerste nummer Venlo met vakantie was. Hij reisde naar van „Keesings Historisch Archief dat nu Eindhoven, waar hij in het huis van zijn een grote bekendheid geniet, zuster het geld sorteerde en er pakjes van Keesings archieven verschijnen thans in maakte. Terug in Venlo verstopte hij het alle moderne talen, geld in zijn ouderlijke woning. Omdat hij er geen raad mee wist kwam bij hem het plan op de helft van het bedrag terug te bezorgen. Hij pakte 15.000,- in een stuk papier en verborg dit onder een struik in het stadspark van Venlo, dat in het cen trum van de stad is gelegen. In een publie ke telefooncel belde hij daarna de directeur van de fabriek op en vertelde deze, dat hij Jansen heette en dat de directeur het geld zou terugkrijgen indien hij in de krant zou laten publiceren dat het gestolen geld te recht was. Inmiddels had de politie reeds verdenking tegen hem opgevat. Bij huis zoeking vond zij de helft van het gestolen geld. Ontkennen had toen voor de jongen geen zin meer. R* fnnaaknrU/kfnfcè- I gemiddeld twee u'ren per dag betekent. Ondanks het warme, droge en zonnige begin is juli toch een koude, natte en som bere maand geworden, aldus het K.N.M.I. in De Bilt. Van de 31 dagen waren er in De Bilt niet minder dan 26 aan de koude kant. Het aantal zomerse dagen bedroeg vier te gen zeven normaal. Het was op twee na de koudste juli van de laatste dertig jaar. Het aantal uren zon was in De Bilt 136 tegen 199 normaal, hetgeen een tekort van Het is nog steeds niet duidelijk hoe bij I de bankiersfirma R. Mees en Zonen te Rot terdam bijna een half miljoen is verdwe nen. Het tekort werd, zoals bericht is, een hartaanval te hebben gekregen. Uiter aard wordt het politie-onderzoek voortge- hun handen vol aan hebben. De hoofdkassier was een man, die van de Tina Scarlett, de sinds korte tijd in de onderste sport tot de functie van hoofd- Linda Scarlett omgedoopte Lily Scarlett kassier was opgeklommen. Men vertrouwde van eigenaar. hem volledig, zozeer zelfs dat het geen Tot de onderneming van Jensen beho- argwaan wekte, dat hij gedurende elf jaar geen dag vakantie had opgenomen. 's Morgens was hij als eerste present en 's avonds ging hij als laatste weg. De hart- Joerge Jensen het laatste hoofdstuk van I aanval die hij op de vijfde juli heeft ge- een veelbesproken scheepsramp geschre- kregen, was niet de eerste. Reeds eerder ven. Het Rijnscheepvaartgerecht heeft in was dit gebeurd, maar de volgende dag en verder twee veerboten van elk 780 brt. Met de verkoop van zijn rederij is voor en is nooit met de politie in aanraking ge weest. Hij is ter beschikking van de justi tie gesteld. De Holland-Amerika-Lijn gaat enkele miljoenen uitgeven voor een grondige mo dernisering van de „Nieuw-Amsterdam". De kajuitklasse komt geheel te vervallen, zodat het schip, evenals alle H.A.L.-sche- pen twee klassen zal hebben, een eerste en een toeristenklasse. Het schip krijgt modern ingerichte hutten voor 300 tot 600 eerste-klasse-passagiers en 600 tot 900 toeristenklasse-passagiers. De totale capa citeit zal niet veranderen en blijft 1260. In de loop van 1962 zal de verjongde "j Nieuw-Amsterdam .weer in e'^aar^ hierbjj e'chter niet bijzonder hoog. Alleen d«"wÏÏt Houston Street op Manhattan U Midden- en Zuid-Frankrijk wordt de_2S <N„ Vort, «.reedI en kan deH^.- twee to*.- Hoboken daarheen verhuizen De pier worm f t d dinsdag™^"'! „„c- r .^n. 247 bij2,45-f-fdHd pen tegelijk afgehandeld kunnen worden. lanezaam Een ander voordeel is, dat op de nieuwe plaatst zich langzaam pier 1300 auto's kunnen parkeren. ls""vePr5hfkfnTmét>het vorige'ja" luchtlagen Is het mogelijk, dat het motgat, teruggelopen, ruim vljt percent. Aanga U.JS bul» verzaakt de afgelopen maanden 60 getuigen bijeen getrommeld om over de laatste dagen van de Tina Scarlett inlichtingen te verstrek ken. Nog steeds is niet opgehelderd wie de schuld van de ondergang draagt. Jen- was hij weer op kantoor. Na zijn dood wilde men uit de kluis de „bufferkas", het geld waarmee aan onver wachte grote aanvragen moest kunnen worden voldaan, halen. In de afdeling van sen moest het schip uiterlijk 31 maart heb- de kluis waarin dit geld, bijna een half ben geborgen, maar de hoge waterstand deed tot nu toe alle plannen teniet. Alleen de berging zal een half miljoen mark kos ten. Iedere verdere dag, dat het Rijnwa ter over het steeds dieper zinkende wrak spoelde, heeft reder Jensen verdere schul den gebracht. Toen het schip op 7 oktober 1960 zonk, was nog niet eens de bouw be- miljoen, moest liggen, werden alleen wat restjes kaas en andere beschimmelde etensresten aangetroffen.... Men ging terstond de boeken contro leren, maar boekhoudkundig was alles in orde Uit het onderzoek is tot dusverre geble ken dat de hoofdkassier een flat aan het taald. Jensen hoopte met de te verwach- Qostplein had gekocht, waar ook een hy- ten winst de rekening te betalen. De laatst potheek op rustte. Deze flat had hij zeer bekende schuldenlast bedroeg echter reeds luxueus ingericht. Gedurende de laatste O mlliAAn »v* n »*lr I uil 1 i jaren heeft hij drie nieuwe auto s gekocht. Hij reed zelf niet, maar liet zich door een familielid rijden. In vele commissies en comité's vervulde hij vooraanstaande functies. Op aanbeve lingslijsten prijkte zijn naam meermalen vlak onder die van de burgemeester en andere vooraanstaande stadgenoten. Bui tensporig veel geld blijkt hij te hebben uitgegeven aan bloemen, gedurende een jaar zelfs meer dan drieduizend gulden 8 miljoen mark. Een Rotterdams meisje van anderhalf jaar, Johanna Zwarts, is verdronken in een sloot naast haar ouderlijke woning aan de Bergse Linkerrottekade. Het kind Tot voor enkele jaren placht hij nog al van het leven te genieten, maar sinds zijn gezondheid slechter was geworden, bleef hij veel thuis. Vaak kwam hij ziek op kan toor. Wellicht heeft hij met speculeren of met wedden geld verloren. Bij het onder zoek wordt ook nagegaan of hij misschien gechanteerd werd. De hoofdkassier was gehuwd. Hij had geen kinderen. DINSDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sum mer place". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Om zon den huilt men later". WOENSDAG 2 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Sum mer place". Luxor Theater, 14.30 u.: „Avonturen van een zigeunerjongen"; 19 en 21.15 u.: „Om zonden huilt men later'. spelen. Haar moeder bemerkte dat twee minuten later, maar toen lag het meisje al in het water. In het Bergwegziekenhuis werd vergeefs kunstmatige ademhaling toe gepast. In Jisp is het 2-jarig jongetje Kees Meu- lenhof, dat nabij de ouderlijke woning aan de Kanaaldijk aan het spelen was, in het water gevallen en verdronken. De 2-jarige Fransje de Boer is in de dorpsgracht te Markenesse gevallen en verdronken. Een kwartier later werd het kind gevonden. Twee artsen pasten kunst matige ademhaling toe, maar dat mocht niet meer baten. Een 25-jarige Duitse student Rolf Pe ter Siebel uit Wuppertal-Elberfeld is in Egmond aan Zee verdronken. Hij was te De overeenkomstige percentages voor de I „l.i. n..Un iiin O O nn QO tiAnr knoolc Het aantal u.l.o.-leerkrachten, in het be, zit van de lagere akte Frans, daalde van 44 percent in 1957 tot 36 percent in 1960 ver in zee gegaan en kwam daarbij in moeilijkheden. Een 17-jarige-vriend en 2 Alkmaarse jongens wisten hem in bewus teloze toestand op het strand te brengen. lagere akte Duits zijn 39 en 32, voor Engels 45 en 40 en voor handelskennis 30 en 26. Alleen het bezit van de lagere akte wis kunde bleef vrijwel gelijk (20 percent). Dit I BjS" u-l.o.-akten I-, I (moderne talen, wiskunde, handelskennis) Examens I dat een u.l.o.-leerkracht bezit bedroeg in 1960 1,71 tegen 1,99 in 1957 en 2,42 in 1953 Amsterdam. Geslaagd voor het examen I Bij het openbaar u.l.o. ligt dit gemiddelde boekhouden m.o. A. J. de Swart, Bloemen-aktenbezit per leerkracht op 1,72, bij het daal. Advertentie Met Togal bevrijdt U zich snel én afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstniatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. protestants-christelijk onderwijs op 1,78 I bij het rooms-katholiek op 1,64. Nieuw aangestelde leerkrachten bezaten gemid deld slechts 0,8 akten. Het relatief grote aantal nieuwe leerkrachten verklaart voor een belangrijk deel de daling van het I totaal. Bij het g.l.o., v.g.l.o en b.l.o bleek het aktenbezit der onderwijzers vrijwel niet gewijzigd te zijn. Tot dusver zijn in deze eeuw slechts drie julimaanden nog somberder geweest. Bij na overal was het aan de natte kant, voor al in Zeeland en Zuid-holland. Ook in het noordoosten van het land was dit het geval. Daarentegen is aan de kust van Noordhol land, op de Waddeneilanden en ook plaat selijk in Noord-Brabant de normale regen- hoeveelheid in juli niet geheel bereikt. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllllllllilllllllll Het K.N.M.I. deelt mee: een gebied van hoge luchtdruk, waarin afzonderlijke ker nen voorkomen, strekt zich uit van de A'20- ren naar Midden-Europa, zodat het weer in vrijwel geheel West-Europa droog en ta- De temperaturen zijn oceaanfront, dat dinsdagochtend over Lon den naar Stavanger liep. Dit front ver- naar het oosten. Het front is weinig actief, maar wegens een toenemende onstabiliteit in de hogere zien echter 1960 een topjaar was, ziet de directie in dit verschijnsel dat overigens Achter het front zijn de temperaturen maar een of twee graden lager dan vóór Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 5-S a 19 alle vervoersmaatschappijen tussen de ou- het front De wind zal morgen waarschijn- de en de nieuwe wereld treft niets ver- hjk westelijk zijn. ontrustends. Bij een botsing op een wegkruising in Den Haag is de 83-jarige mevrouw J. Meeldiik-Snoek uit Vlaardingen om het le ven gekomen. Zij zat in de auto bij haar Den Helder zoon, die geen voorrang verleende aan een Ypenburg auto die van rechts kwam. De auto van Vlissingen de heer Meeldijk sloeg daarbij om. Eelde Een 16-jarige Amsterdamse jongen, R. De Bilt Scheiner, die op het Stadionplein door een Twente bestelauto werd overreden, is in het Wil- Eindhoven helminagasthuis aan de opgelopen zware Zd-Limburg half bew, verwondingen overleden. De jongen, die op een bromfiets reed, verleende geen voor rang aan de bestelauto. Een bromfietser, de heer L. Hölscher uit Barger-Compascuum, die in Emmen I Kopenhagen regen in botsing kwam met een wielrijdster, is Aberdeen in het ziekenhuis te Emmen aan de op- Londen gelopen verwondingen overleden. De 21-ja- Amsterdam Helsinki Stockholm Oslo licht bew. z mist windst. 21 zwaar bew. zo 21 half bew. wzw 21 windst. 22 windst. 21 windst. 22 z 22 licht bew. licht bew. licht bew. - n onbewolkt regen half bew. rige jongeman werd bij de botsing op Brussel straat geslingerd en liep zeer ernstige ver- Luxemburg wondingen op. Parijs De 81-jarige heer S. van Amersfoort is Bordeaux in de Linnaeusstraat in de hoofdstad Grenoble door een bus van de N.B.M. aangereden. Nice Hij is later in het O.L.V.-ziekenhuTs over- Berlijn leden. Frankfort Een 62-jarige koopman in galanterieën, München de heer J. M. A. van Arnhem uit Utrecht Zürich is om het leven gekomen op de niet-be- veiligde overweg in de gemeente Houten. Hij werd door een trein Utrecht-Den j Bosch aangereden en was op slag dood. Een driejarig zoontje van de familie Schiltman uit Tiel is bij Geldermalsen uit een rijdende trein gevallen. Het knaapje werd ernstig gewond overgebracht naar I een ziekenhuis in Tiel. Het jongetje reisde in gezelschap van zijn ouders. In Duitsland Bij een auto-ongeluk nabij Sigmaringen in Duitsland is mej. Hofman uit Enchede om het leven gekomen. Haar broer en zijn vrouw en hun 17-jarige zoon werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de auto van de heer Hofman in Jungnau bij Sigmaringen in een bocht slip te en tegen een vrachtwagen botste. Bij een auto-ongeluk bij Siegburg in Nordrhein-Westfalen zijn vier Nederlan ders zeer ernstig gewond. Zij zijn de 60- jarige heer H. Eshuis, zijn 46-jarige echt genote, en het echtpaar D. en M. Immig, 60 en 52 jaar oud, allen afkomstig uit I Amsterdam. Bij Siegburg is hun auto door nog niet opgehelderde oorzaak uit een bocht gevlogen, tegen een boom gereden I en vervolgens naar beneden gestort. De wagen werd geheel vernield. De gewon den zijn opgenomen in het ziekenhuis in Siegburg. Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon o 23 3 no 18 0,3 windst. 21 0 wnw 17 4 zwaar bew windst. 16 0 zwaar bew windst. 23 0 licht bew. z 21 0 zwaar bew. ozo 21 0 onbewolkt no 20 0 onbewolkt windst. 24 0 zyiaar bew. z 28 0 zwaar bew. windst. 27 0 onbewolkt nno 24 0 onbewolkt w 18 0 onbewolkt ono 22 0 onbewolkt zo 21 0 onbewolkt windst. 23 0 licht bew. windst. 25 0 half bew. windst. 25 0 onbewolkt windst. 21 0 mist windst. 24 0 onbewolkt nno 33 0 onbewolkt windst. 29 0 onbewolkt o 29 0 licht bew. windst. 27 4 onbewolkt windst. 32 0 onbewolkt nnw 27 0 Woensdag 2 augustus Zon op 5.02 uur, onder 20.29 uur. Maan op 23.25 uur, onder 12.16 uur. Maanstanden 3 aug. 12.48 uur volle maan. 11 aug. 11.36 urr nieuwe maan. 19 aug. 11.52 uur eerste kwartier. 26 aug. 4.14 uur volle maan. Hoog en laag water in Umuiden Dinsdag 1 augustus Hoog water 6.49 en 19.17 uur. Laag water 2.36 en 14.57 uur. Woensdag 2 augustus Hoog water 7.38 en 20.06 uur. Laag water 3.25 en 15.44 uur Het hoog en laas water te ZanrK 10 tot 15 minnt"^ eger dan te I.lni'i

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2