tijd om een te rollen! Eerste Haarlemmers al door gasten verslagen in Groenendaal Holland week II is begonnen rond het eilandje Pampus Derby op Duindigt kan een maximum aan strijd geven Bondsteam verloor weer maar nu met redelijke cijfers: 7-5 Om de Zilveren Zweep van Santpoort NielandVan der Veer, Steffelaar, Heringa en Clegg een ronde verder Ook Parlevliet is uit de strijd Nederlandse baanrenners verloren in Zürich Uhlman leidt in Marienbad Vele kanspaarden in traditionele hoogtepunt van drafseizoen Weer een zege voor Hairos II? Match in zevende innings gestaakt m» 12 VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1961 13 9"7- Toernooi in Oostende Frank Budd liep 100 meter in 10.2 see. Kleine ploeg voor militaire atletiektitelstrijd Hongaarse voetballers naar Zwolse Boys Helmond contracteerde een Duitse speler ROYAL Er begint in het omvangrijke tennis toernooi van Groenendaal tekening te komen. In het B- en C-toernooi hebben enkele spelers en speelsters de kwart eindstrijden bereikt en in de A-afdeling heeft men de singles van de eerste ronde bijna achter de rug. Verrassingen leverden de eerste partijen niet op, hoewel er veel spanning heerste er. een viertal duels drie sets vergden. De hoofdstedelijke gasten begonnen met bet „wippen" van enkele Haarlemmers; P IHddinga moest buigen voor Goudsmit Schreuder werd uitge schakeld door Witteman en Wijkhuizen moest de eer laten aan Horn. Bovendien werd Gerard Koenders door Aad Tervoort afgewezen en kwam W. Nederkoorn iets te kort bij Tcrvoort's clubgenoot, de Beverwijker John Groen. T ennit In de plaatselijke duels viel het Cees Nieland zwaar om H. Boer te weerstaan. Het lukte hem na drie sets; 6-2 3-6 en 6-3. Hans Steffelaar versloeg Van Splunter. Voorts bereikte v. d. Veer de volgende ronde door een zfge op P Treffers, klopte de HLTC-Ameril aan N. Clegg zijn tegen stander J. Pieksma en toonde Watse Herin ga zich net iets sterker dan C. de Boer; 6-3 3-6 en 6-3. Vanavond ontmoet om aes uur Hans Steffelaar de Amsterdammer Blom, speelt Jan Tervoort tegen Piet Witteman en duelleert Aad Tervoort met de derde hoofdstedeling, M Koster. Bij de dames plaatste Cockie v. d. Broek zich in de halve-Unale. door een overwin ning op Millie Sikkes. die geruime tijd geen toernooien speelde. Cockie won met 6-3 en 6-1 en zal nu Kietie Tervoort ontmoeten. Het herendubbelsoel tussen de Amster dammers Witteman en Horn en de Haar lemmers Muschttr en Titiheru trok gister avond in Heemstede alle toeschouwers. Na een enerverende, spontane partij tennis wonnen de Amsterdammers met 6-3 en 9-7. A-toernooi, HE. 1ste ronde: J. v d.Veer versl P- Treffe-s 4-6 6-3 6-3, N. Clegg versl J Pieksma 3-f 6-3 6-4, R. Goudsmit versl. P. Hiddinga 6-2 6-0. A. Tervoort versl. G. Koende's 6-4 6-2. J. Groen versl. W Nederkoorn l' 4 9-7, R. Heringa versl. C de Boer 6-3 3 6 6-3, P Witteman versl. H. Schreuder 6-1 6-3, G. Horn versl. J. Wijkhuizen 6-2 6-2, H. Steffelaar versl. H van Splunter 6-1 6-1 C. Nieland versl. H. Boer 6-2 3-6 6-3 D.E., 1ste ronde; mej C v. d. Broek versl. mej. M. Sikkes 6-3 6-1. H.D., 1ste rond» - Mulder-Horstman versl. Van Buuren-Deibe! 6-3 6-0, Putters-v. d. Maessen versl. C. er- H. Boer 6-4 6-2, Wit- teman-Horn versl. Muschter-Titiheru 6-3 B-toernooi. H.E.. 1ste ronde; S van Roo- den versl. J. Francken 11-9 7-5, H. Maas versl. L. Vorstman 6-1 6-4, L. van Schagen versl. W. Struijckenkamp 3-6 6-3 7-5, H. van Engelen vers!. P Groenland 6-4 6-2 2de ronde: J. v d. Veer versl. H- Kamp man 6-1 6-3, R. van Pampus versl. M. Bos man zonder spelen C Schul versl. H. Zan ders 6-4 8-6. J. K.in versl. B Duin 6-4 6-3. 3de ronde: H. van Doorn versl. J. v. d Veer 6-1 6-1, H van Splunter versl. J. Pieksma 6-0 7-5 H. Schreuder versl. J. de Haan 6-2 6-4. H. Eilers versl. R- van Pam pus 6-1 4-6 7-5. Kwart-eindstrijden: H. van Doorn versl H. van Splunter 6-0 9-7, H. Schreuder versl. H. Eilers 6 1 6-3. D. E„ 1ste rondtmevr. H. Schoone versl. mej. J. Hooy 6-4 6-i. mej. I. Groot versl mej. A. Vink 6-4 6-1. Kwart-eindstrijden, mej. E. Schmeink versl. mej. L. Scholten 6-3 6-2, mej. M. Schui versl. mei A Tollenaar 6-3 3-6 6-1. H D-, 1ste ronde: J. S. en J. Th. Blom versl. Vetter-Knui.it 6-2 2-6 6-4. Groen land-Blokker versl Kemeling-Parlevliet 6-1 6-4, Hartir.an-Perry versl. Nusink- Schiphorst 6-2 6-3. v. d. Hoff-Verspoor versl. Pieksma-De Haas 7-5 4-6 10-8. 2de ronde: Hs-t-Danner versl. Groen land-Blokker 5-7 6-3 6-2. G. D„ 1ste ronde: mevr. Venekamp-Blom versl. mej. Kloet-Weijers 6-4 6-8 6-4. mej Tollenaar-Vogelzang versl. mevr. Vetter- Knuyt 6-2 6-4. 2de ronde: mevr. Leenderts-Vogelzang versl. mevr. Venekamp-Blom 0-6 6-4 9-7, mej. Vink-Koen.Ws versl. mevr. Kuipers- De Haan 7-5 6-3 Kwart-eindstriiden: mej. A. Vink-G Koenders versl- mej. Tollenaar-Vogelzang 4-6 6-4 8-6. C-toernooi, H.E 1ste ronde: B Spee versl. J. van Leeuwen 6-0 6-3. J. Derks versl. N. Struijckerkamj. 6-3 7-5. C Gor dijn versl. E N;eu*enhuizen 6-2 6-2. H Falke versl. J van Dam 7-5 6-3 2de ronde: C Scbul versl. H Koenders 6-3 6-3. J. Zegwaard versl F Alders 6-3 6-4. W. Passtoors versl. P. Königel 6-3 9-7. C. Vogelzang versl M. Weijers 4-6 8-6 7-5. H. Blokker versl H. van Engelen 6-0 6-2 In net internationale toernooi voor ten- nisleraren, dat ir. Eastbourne (Engeland) wordt gehouden is de Nederlander Parle vliet in de kwartfinales uitgeschakeld Hij verloor met 0-6 1-6 van de Britse titel houder Peter Cawthorn. De resultaten van de overige ontmoetingen in de kwart- eindstrijden luiden. Kurt Nielsen (Dene marken) versl BUI Moss (G.B.) 6-3 6-3. Mike Davies (G.B.) versl Joh. Melhuish (G.B 6-4 7-5, John Horn (Ierland) versl Mike Evans (G.B.) 6-2 6-0. Donderdag is in Oostende het internatio nale tennistoernooi voortgezet met de par tijen uit de tweede ronde. De belangrijkste resultaten waren' Herenenkelspel' Palafox (Austr.) versl Mantia (België) 6-0 6-1. Brichant (België) versl. Bettens (België) 7-5 6-3, Newcombe (Austr.) versl- Len.aire (België) 8-6 6-4 Pimentel (Venezuela) versl. Kelecom (Bel gië) 6-3 6-0. Stol e (Austr.) versl Spiege- laere (België) 6-i 3-6 6-3, Fletcher(Austr versla Valentin (België) 6-1 6-0. Damesenkelspel mej. Hunt (Z.-Afr) versl. mevr. Kabn (België) 6-4 6-1. mej. Gerson (Z.-Afr.) versl mei Marechal (België) 4-6 6-4 fi 3. mei. Ebbern (Austr.) versl. mej. Bellers (België) 6-4 6-2. S. Danner versl. B Dicker 6-1 7-5, P. Kin kel versl. L. Stokx 6-3 3-6 6-1. H. Maas versl. J. Franck»n 6-2 0-6 6-2, J. Sonne- mans versl. W. Bakker 5-7 6-1 6-4, P. de Jongh versl- C. Klei.in 2-6 6-1 3-0 opge geven, H. Kempenaar versl. B. Streelder 6-2 6-1. Laatste ronde: I. Vogelzang versl. H. Kampman 7-5 6 -i. C Schul versl. J. Zeg waard 6-0 6-0. D. de Haas versl. W. Pastoors 1-6 6-2 9-7 H. Blokker versl. C. Vogelzang 6-1 9-7. S Danner versl. P. Kin kel 6-4 4-6 7-5 D. E., 1ste ronde. mej. M v. d. Raadt versl. mej. L van Beurten 6-0 7-5, mej. G. Comans versl mej. G. Brand 6-1 6-1. 2de ronde: me.) M. Schul versl. mej. D. Kleijn 6-3 6-3, mej. E. Borgerding versl. mej. B. Kauling 6-0 7-5, mej. F. Beunder versl. mej. R van Leeuwen 6-4 4-6 6-1. Kwart-eindstrijden: mej. L Scholten versl. mej. C. Nanninga 6-4 6-2. mej. M. Schul versl. me; F Knape 7-5 6-2. Een spelmoment uit het herendubbel spel tussen F. Muschter-P. Titiheru (Haarlem) en G. Hom-P. Witteman (Amsterdam). Atletiek De Amerikaan Frank Budd heeft don derdagavond tijdens internationale atle- tiewedstrijden in Göteborg de 100 meter gewonnen in 10,2 sec. De Canadees Harry Jerome met Armin Hary, houder van het wereldrecord (10 sec.) werd tweede in 10,5 sec. Wereldrecordhouder Ralph Boston (VS) won voorts het vèrspringen met 7,95 meter. De Nederlandse ploeg, die van 18 t.m. 20 augustus a.s. in het Heysel-stadion in Brussel zal uitkomen in de internationale militaire atletiekkampioenschappen, be staat uit slechts acht man. Het team be staat uit: Kunei (sprint): 5000 en 10 000 meter; Goverde (Thor): vèrspringen; Nijs- ten (Kimbria): 400 meter; Verhalle (Zee macht): kogelstoten en discuswerpen; Snepvangers (MOC '17): 800 en 1500 meter; C. Gelens (K. eri K.): polsstokhoogsprin- gen; Konings (Zaanland): 800 meter; Hout huis (Minerva)' 40C meter en 400 meter horden. Uit deze acht atleten zal voorts nog een ploeg worden samengesteld voor de 4 x 400 meter estafette. Advertentie Op een driehoeksbaan rond het eilandje Pampus zijn donderdag de eerste wedstrij den van de Hollandweek II gevaren. Er stond een stevige bries en een behoorlij ke golfslag. Er deden zich geen noemens waardige incidenten voor. Wel liepen enige Hornetjachten reeds vóór de start lichte averij op doordat hun roer en zwaard be schadigd werden in de lei van Pampus, waar het nu eenmaal zeer ondiep is. Zeilen De oostelijke zijde van het lange kruis- rak was uitgesproken de gunstigste. Toen in de Pampus-klasse de kopgroep, be staande uit Henk de Ruyter, Kat en Bes- seling, de westzijde van het eiland koos, bleek wel hoe ongunstig die was. Het groepje kwam in de staart van het veld uit. De leiding werd overgenomen door Proper, die tot het einde toe stand wist te houden, terwijl Saur een veilige tweede plaats verwierf. In de Flying Dutchman-klasse had Hei- ke Blok de gehele race de leiding. Bij de finish ging hij gelijk r et Bart Kraan over de eindlijn. De wedstrijdcommissie con stateerde dat Blok nog juist enkele centi meters vóór Kraan was doorgekomen, zo- Wielrennen Zwitserland heeft .donderdagavond op de Oerlikon-baan in Zürich een wedstrijd tegen een Nederlandse wielerploeg gewon nen. De Zwitsers brachten drie onderdelen op hun naam, Nederland won de stayer- wedstrijd over drie manches. De voornaamste uitslagen waren: Sprint: Adolf Suter (Zw.) versl. Jan Derksen (N.) in drie ritten; achtervolging: Willy Trepp (Zw.) haalt Daan de Groot (N.) na 2 min. 51,8 sec. in de achtste ronde in; omnium: Zwitserland 4 pnt.; Nederland 1 punt. Sprint: 1. Nederland Marinus, Van der Putten, Plantaz: 9 pnt. 2. Zwitserland Plattner, Pfenninger, Wirt: 12 pnt. af- valwedstrijd: 1. Zwitserland 9 pnt.; 2. Ne derland 12 pnt.; puntenwedstrijd: 1. Zwit serland 67 pnt.; 2. Nederland 23 pnt.; rit over 1 km.: 1. Plattner 1.05.3; 2. Marinus 1.08,8; teamachtervolging: 1. Wirt-Pfen- ninger 5.05,6; 2. Van der Putten-Plantaz 5.07,7). Stayerwedstrijd: 1. Nederland; 2. Zwit serland (le manche: 1. Gallati (Zw.), de 20 km. in 16.54,3; 2. Van Houwelingen (N); 3. Post (N.)4. Wickihalder (Zw.); 5. Bucher (Zw.); 6. Wierstra (N.). Tweede manche (na 21 km. gestaakt): 1. Wierstra; 2. Post; 3. Van Houwelingen; 4. Gallati. Derde manche: 1. Gallati, de 25 km. in 21.13,4; 2. Post; 3. Van Houwelingen; 4. Wierstra. Schaken Donderdag zijn in Marienbad (Tsj.sl.) de partijen uit de vierde ronde van het zone schaaktoernooi gespeeld. De uitslagen zijn: Filip (Tsj.sl.)Szabo (Hong.) 1-0; Sliwa (Polen)Perez (Sp.) re mise; Ciric (Joegosl.)Barendrecht (Ned.) remise; Ghitescu (Roem.)—Bobotsov (Bul.) 1-0; Lundquist (Zweden)—Johannessen (Noorw.) remise: Niemela (Finl.)Uhlmann (O.Dld) 0-1; Gragger (Oost.)Olafsson (IJsl.) afgebroken; Milic (Joegosl.)Blom ■Den.) 0-1. De stand luidt: 1. Uhlmann 3 punten 1 afgebroken partij; 2. Filip 3 pnt; 3. Olafs son 2'/! pnt. 1 afgebr. partij; 4. Sliwa 21/» pnt.; 5. Blom 2 pnt. 1 afgebr. partij; 6 en 7. Ciric en Johannessen, beien 2 -pnt.; 8. 9 en 10. Ghitescu, Szabo en Milic 1 llt pnt. 1 afgebr. partij; 11 en 12. Perez en Bobotsov, beiden l'/2 pnt.; 13 en 14. Baren- dregt en Gragger, beiden 1 pnt. 1 afg. partij; 15. Niemela 1 pnt.; '6. Lundquist 'It pnt. Voetbal De tweede divisieclub Zwolse Boys heeft een Hongaarse speler gecontracteerd. Het is de 34-jarige Janos Magyar Naar het ANP uit Boedapest verneemt, heeft Magyar enkele jaren in de Hongaarse eerste klas- ser Ujpest gespeeld, doch in tegen stelling tot andere beweringen nooit in een vertegenwoordigend Hongaars elftal. De prognostiekeir. die vijftig jaar ge leden voor de teal stonden de winnaar aan te wijzen voor de vijfde Nederlandse Derby voor dravers, hebben hierover geen enkele zorg gehad, want de naar de goede Nederlandse naarr luisterende 3-jarige hengst „Boer" kon eenvoudig niet verlie zen. Hij won dan ook met gemak. Maar voor de 48ste Deibj. die zondagmiddag op de renbaan Duinöist wordt gelopen, liggen de zaken met zo eenvoudig. De steeds betere resultater van de draverfokkerij weerspiegelen z;ch ieder jaar over een breder niveau, zodat in de komende Derby niet eén kanspaard aan te wijzen is, waar van met enige zekerneid gezegd kan wor den: die wint 't" Paardesport Trainers, eigenaren en alle insiders bre ken zich nu al lang het hoofd welk paard van de negentie" overgeblevenen uit een totaal van 120 inschrijvingen dit fel be geerde nummer op zijn carrière-lijst kan bijschrijven. Enige weken geleden nog leek het vrij eenvoudig omdat Zégerus Th. Hol- landia en Zéfa de lakens uitdeelden en hun superioriteit o m. duidelijk demon streerden in de nieuwe record-tijd ge lopen Sweepstakes- Maar tijdens de laatste meetings kwa men meerdere kanóiaaten naar voren, die door hun tijden, uithouding en hun groeiende vorm niet alleen de voorlopige prognoses op een wankel fundament plaat sten. '(och zelfs de mogelijkheden hebben de aanvankelijk gedoodverfde favorieten van nun troon te stoten. Vooral Zippora overigens een volle zuster van de crack Theo Messidor - Zus van Spencer, Gay, Zypani en Zilverreiger S hebben door hun prestaties aan r.eze ontwikkeling meege werkt. om dan nog maar niet te spreken van de „dark-horses" in deze Derby. De loting voor de plaatsing aan de start in een veld var. 19 paarden vaak van doorslaggevendj betekenis heeft Vrouwe Fortuna het hoofd afgewend van de nieuwe lingen. maar Zégerus Th. Hollandia op de eerste plaats aa 1 de start genesteld. Dat desondanks twijfel bestaat aan zijn over winning is te wiiten aan het feit. dat Geersen heel zijn grote rijkunst en tacti sche gaven zal moeten aanwenden om de ionge hengst over de 2500 meter lange afstand in veilige haven te brengen. Hier over behoeven F-erenberg en Van Dooye- weerd. resp. met Zippora en Zus van Spen cer Gay, zich geer al te grote zorgen te maken, omdat de beide merries adem ge noeg hebben on- wat royaler met haar krachten om te springen. En dit moeten zij en de overigen ook wel om de min of meer gevaarlijke beginfase in dit veel te grote veld te omzeilen. Zo liggen dus min of meer de kaarten voor dit traditionele hoogtepunt in het dirafseizoen. De troef zit nog in het spel, maar als de kaarten na 2/2 kilometer zijn geschud, dan kon Zippora de slag wel eens gewonnen hebben van Zus va'11 Spen cer Gay en Zégeru. Th. Ilollandia, maar er behoeft ook maa niets te gebeuren of Zéfa. Zilverreiger S. Zypani, Zusanna van Gonny en zelfs de steeds als een duivel eindigende Zatopeka B zullen het grootste deel van de prijzenpot ruim 14.000 binnenhalen. Een volkomen open en aantrekkelijke Derby, die het middelpunt vormt van een uitstekend programma, waarin behalve de snelsten uit de generatie der 3-jarigen, ook de oudere grote k'asst vertegenwoordigd door Vrijdag Theo Messidor en niet te vergeten Hairos II van de partij zullen zijn. Op de Derby-da? van de renbaan Duin digt verschijnen 'n de omlijstende draf nummers de beste paarden, die op het ogenblik in de Nederlandse entrainementen zijn te vinden. In de Generaal Van Heem stra-beker is het Haiiros II, die in dit num mer Theo Messidor van zijn derde zege kan afhouden waa'door de fraaie wissel beker weer een jaar langer mee kan gaan In dit gezelschap kan Vrijdag niet verder komen dan de derde plaats. In net slotnummer is er een groot en bijzonder sterk veld. waarin de Derbv- winnaar 1960 Ybo van Papenhoef. De jonge hengst gaat na zijn buitengewone succes- senreeks hierin eer vrij zekere nederlaag tegemoet tegen Vlieger D en William Z. Desondanks blijft hi.i een mogelijk out sider, evenals Way Jewell, wiens vorm sterk oploopt Bram Nottelman kan zich voor zijn bescheiden kansen in de Derby met Zypani een moreel steuntje verschaf fen door met Waiïda van Gonny het daar aan voorafgaande nummer in te palmen door Walter Mitiy en Wendy Hollandia te kloppen. Outsider is Winston Hanover. Een wel bijzonder moeilijke en open koers is de Walter Hollandia-prijs. waarin het spelend publiek een overvloedige keus aan favorieten heeft Gelet 00 de recente prachtige verrichting van Yankee Maid mag worden aangenomen, dat deze voor treffelijke merrie opnieuw zal winnen, vóór Youthful Nora Spencer, Yberflöte en Ylite Rose. Zeer wel mogelijke outsiders zijn bovendien nop Xaiverius II en Yper- moron. Voor de goede Wilfield ligt in de auto- startkoers de zege te wachten, vóór Ys- vogel S en Xanthos Narciso, die na vele maanden van afwezigheid zijn heroptreden doet. In net 2500 m lange openingsnummer is de klasse niet groot, waardoor stal Arctic nu kan winnen van Y Y Hanover en Yostra. De drie rennen zijn maar matig bezet. De klassieke Clingendaal-ren voor 2-jari- gen is de belangrijkste. De goede Hafppy Time kan hierin de baas blijven ovei Electrified en P.iturion II. Hoewel Loyal in de amateurren met 4 kg extra is belast zal geen enkele van zijn vier tegenstanders hem de overwinning kunnen ontnemen East Wyn en Ren.us zullen op de plaatsen eindigen. In de laatste ren over 2700 meter gaat de voorbeur naar oe nieuwe aanwinst voor de rensport, de Belgische volbloed Ishan die in staat is Deer Gallows en Rex Mundi te kloppen. Sport in het kort ZWEMMEN. Tijdens zwemwedstrijden in Split heeft de Joegoslavische zwemmer Nenad Koeridza op de 200 meter vlinder slag een nieuw Joegoslavisch record op zijn naam laten schrijven. Hij liet de chro nometers op 2 minuten en 23,5 seconden stilstaan. dat de overwinning naar Blok's Brave Hen drik II ging. Visser werd bij de start van de Draken boven het merkteken geloefd, zodat hij een rondslag moest maken. Hij draaide toen gelijk door naar stuurboord-boeg en zette deze slag goed door, hetgeen hem, als laatste gestart, toch als eerste bij het bovenwindse merkteken deed arriveren. Hij kon daarna zijn positie aan de kop van het veld handhaven vóór Bier. In de Vrijheidsklasse won Jaspers, die eveneens de gehele race de leiding had. Wel was er een protest tegen hem inge diend wegens een stuurboord-bakboord-si tuatie. Het protest werd evenwel niet aan genomen, omdat de tegenpartij de protest- vlag te laat gezet had. Een knappe race voer Wim Maarse in zijn plastic Finnjol. Hij wist zich steeds als koploper voor Koos de Jong te hand haven. Gerard Leverland werd met een gering verschil op Dj Jong derde. Van Mesdag was de sterkste in de Hornetklas- se en Mesdag eindigde hier als tweede. In het kleine Olympiajollen-veld zegevier de Keyzer. Tweede aankomende was Jan sen. De uitslagen luiden: Flying Dutchman-klasse: 1. Brave Hen drik II, stuurman Heike Blok. 2. Mustang, Bart Kraan. 3. Vento Sul, Roderbourg (Braz.) Hornet-klasse: 1. Blue phoenix, Van Mesdag, 2. Eksplosie, Fels, 3. Kliejet, Drakenklasse: 1. Bonte Haen, Visser 2. Joy Bier 3. Vanquard, Warners Pampusklasse: 1. Trim, Proper 2. Stormvogel, Saur 3. De Zilveren Leeuw, Hejpeke Finnjollenklasse: 1. Finnig, Wim Maar- se 2. Zomerweelde, Koos de Jong 3. Hau- karopora, Leverland Olympiajollen-klasse: 1. Killroy, Keyzer 2. Phoenix, Jansen 3. Zomerweelde, Du Pon. Vrijheidsklasse: 1. Flottant Deux, Jas pers 2. Sirocco, Smits 3. Tuimelaar, Van Walbee. De Chateauroux Sabres zijn ook in Wassenaar in de meerderheid gebleven. De cijfers 7-5, waarmee het Nederlands bondsteam verloor, waren echter heel wat redelijker dan in Amsterdam. Dit was vooral te danken aan Han Urbanus, die vanaf de vijfde innings weer zijn oude vertrouwde plaats als pitcher in nam. Bovendien werd het duel in de zevende innings gestopt, omdat het te donker werd. Toen Evo Mini namelijk een worp van Urbanus op zijn gezicht kreeg, vond de Amerikaanse hoofdscheidrechter Huges het welletjes. Honkbal Het was trouwens toch geen fortuinlijke wedstrijd voor Chateauroux, want in de eerste innings kreeg Charles Burley een foutslag op zijn enkel, zodat hij al onmid dellijk van verder spelen moest afzien. Een bezwaar vonden de Amerikanen aan slag ook het scherpe gele score-bord, dat precies op ooghoogte in het middenveld stond opgesteld. Voor Hans Bouwen was het een hele opgave als pitcher de Sabres in bedwang te houden. John Lockhart .667 en Dick Draper .750 gaven in de eerste innings honkslagen en met een fout was het al 2-0. Een stand, die in de volgende slagbeurt tot 4-0 opliep, doordat Byron Skelton en John Lockhart de bal ongrijp baar voor de fielders raakten. Het was echter Han Urbanus, die op prachtige wijze voor de eerste Nederlandse run zorgde. De curve van pitcher O'Connor werd ineens buiten het veld geslagen voor de enige homerun in deze westrijd. In de vierde innings passeerden weer twee Amerikanen de thuisplaat op rake klappen van O 'Connor en Draper, die zijn naam „meest waardevolle speler" van Haarlem alle eer aan deed. O'Connor kon zich echter in de gelijkmakende slagbeurt niet handhaven. Door 2x4-wijd en een honkslag van de opnieuw zichzelf inzetten de Ron Fraser kwamen de honken vol, waarna Ben Tromp met een hit en Leo Kops met een korte slag voor drie runs zorgden. Evo' Mini vond het echter genoeg. Hij nam als relief-pitcher de taak van O'Connor over en gaf verder geen kansen meer weg. Dick Draper bracht met zijn derde honkslag de stand nog op 7-5. In het verreveld was Ben Tromp de gro te man met een prachtige vangbal, waar voor hij een sprint van tientallen meters moest maken. Daarnaast maakte hij met Boudewjjn Maat een weinig voorkomend dubbelspel, namelijk uit het midveld naar het eerste honk. Als fielder was Han Urbanus minder safe dan we van hem gewend zijn, Leo Kops als korte stop was echter zo sterk, dat hij heel wat moeilijkheden wist op te lossen. Aan slag hadden Ben Tromp, Han Ur banus en Ron Fraser ieder. 500 en bracht Leo Kops .250 op zijn naam. Vlak voor het sluiten van de transfer periode heeft de eerste-divisieclub Hel mond de 26-jarige Duitse voorhóedespeler Manfred Piontek gecontracteerd. Piontek verdedigde het afgelopen seizoen de kleu ren van FC Kassei en kwam daarvoor uit voor Schalke '04. Voorts heeft Helmond de 20-jarige amateur Gerard Vaessen van Sparta '25 uit Beek en Donk overgenomen. Het vijfjarige renpaard Xylon S van de stal „Frisia" met als pikeur J. Wagenaar jr. heeft gisteren in Santpoort de Zilveren Zweep in de wacht weten te slepen. Het paard Vuurgoudhaantje van G. T. Wijmenga, dat vorig jaar de kortebaanwedstrijden te Santpoort won, eindigde ditmaal op de vijfde plaats. Tamelijk veel publiek was naar het weiland aan de Westlaan gekomen om de wedstrijden tussen negentien paarden te volgen. !W'; Vuurgoudhaantje wist zich na hevige strijd in de tweede omloop te plaatsen. Voor die tweede omloop waren tien paar den. Daarin is veel strijd geleverd vooral tussen Vuurgoudhaantje en Wachtel P., bereden door pikeur P. Groen. Het werd allengs duidelijk, dat Y Kitty's zoon een steeds meer dominerende plaats begon in te nemen. Het paard kwam dan Links winnaar Xylon S rechts J Kitty's Zoon. Y Kitty en Xylon S moesten in de derde omloop tenslotte strijden om de eerste en tweede plaats. De feestelijke prijsuitreiking vond plaats ook in de derde omloop, waarin het strijd in café „De Uilenboom". De harddraverij- moest leveren tegen Vuurgoudhaantje, die vereniging „Santpoort en Omstreken" kan het op een gegeven ogenblik niet langer weer terugzien op een geslaagde korte- meer kon bolwerken. 1 baandraverij.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13