Is er solidariteit mogelijk tussen het Westen en de Afro-Aziaten? Fundamentele vraag, die opkomt bij een terugblik op Bizerta Klaas Bolt woekerde met barokke orgelklanken UITGAAN IN HAARLEM tl QB eh QJ) Bus nog niet geborgen uit Vierwoudstedenmeer Franse boeren niet naar de barricaden VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1961 4 Toetssteen Twee maten Duiker zag in het wrak geen lichamen Twee fouten A. Juridisch B. Politiek Nieuwe inlichtingendienst in de Verenigde Staten i Leden van Amerika-Mos- kou-mars in Bonn beboet Powers naar werkkamp BESPELING VAN HET MüLLERORGEL MUZIEK TONEEL DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN A A nKOHDIGinGEM EnBESCHOUWIHGEn De radio geeft zaterdag 7 etevisiefyrnérnmma Dertig toeristen een dag gratis in Parijs (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) Als Mohammed Masmoudi vroeger Frans sprak, dan deed hij het met zorg vuldig gemak. Achter zijn bril en zijn pijp was de Tunesische minister van Voorlichting een Franse intellectueel, zijn manier van denken en spreken ge stempeld door de Sorbonne, de linker oever van de Seine, en de Cartesiaanse logica. Met zijn donkere haar en zwarte ogen had hij een Fransman uit het zui den kunnen zijn. De 38-jarige Tunesiër behoorde tot die slinkende groep Afro- Aziatische leiders, die zelf gevormd door de westelijke cultuur geprobeerd hebben hun volken naar het westen en het westen naar hun volken te trekken. Als Mohammed Masmoudi vandaag Frans spreekt, dan struikelt hij over zijn woorden. Er is een Arabisch accent ge slopen in zijn vlekkeloze uitspraak van vroeger. Voor de heldere logica en de matigende ironie van weleer zijn vlam mende verbittering en Arabisch sarcas me in de plaats getreden. De man, die vroeger zeer „Monsieur le Ministre" was, spreekt nu met armgebaren, trekt gezichten, hoont, lucht zijn walging over Frankrijk. Wat pijn doet is, dat hij vol strekt geen toneel speelt. Voor hen die Masmoudi en zijn voor een minister bijna onwaarschijnlijke eerlijkheid ken nen, staat één ding vast: zijn razende verontwaardiging is wasecht. Mohammed Masmoudi heeft zich ontzag lijk bezeerd, toen hij en zijn vrienden en zijn land van de westelijke wagen zijn ge vallen. Of zij ervan gesprongen of geduwd zijn, is een andere vraag. Zij hadden te gen de waarschuwingen der neutrale lan den in de verantwoordelijkheid op zich genomen er zes jaar op te blijven zitten. Vandaag staan zij bij de zeshonderd doden en elfhonderd gewonden, die de val heeft gekost. De desillusie, de erkenning van hun ongelijk schroeien hun ziel. In hun plotse linge verlatenheid zoeken zij troost in de Arabische moederschoot, waaraan zij zich ontgroeid waanden en die zij verzaakt had den. Degene, die nu, gedeprimeerd door dit en andere tragische aspecten van de ab surde Bizerta-crisis, naar Europa terug vliegt, merkt daar tot zijn verbazing hoe weinig beroering deze kleine, maar sym bolische crisis verwekt heeft. Europa heeft vakantie en die wordt toch al bedorven door het naderend herexamen over Ber lijn. Men heeft kennis genomen van de ge vechten en. al naar zijn aard, progressief het hoofd geschud over de ruwe parachu tisten of zich conservatief verheugd over president De Gaulle's vastbeslotenheid. Men heeft zich even vermoeid met de vraag waar het .gelijk" lag, lijkt te gelo ven dat de crisis is begonnen met het eerste Tunesische schot op een Franse he likopter en doet het probleem af met de vraag: „Waarom is die anders zo redelij ke Bourguiba subiet gek geworden?" Zulke persoonlijke, maar incidentele en geïsoleerde probleemstellingen vervangen in het westelijke politieke denken helaas nog steeds grotendeels de pogingen tot een analyse van de fundamentele proces sen te komen. Terwijl pro-westelijke Afri kanen en Aziaten al in serie van onze wa gen zijn gevallen, geduwd of gesprongen terwijl dat voor ons een fundamenteel probleem vormt, dat beslist over de vraag of het Westen uiteindelijk zelf een geïso leerde minderheid zal worden in de we reld, zoekt men bij ons eerder het ant woord in het humeur van Bourguiba of in de trots van De Gaulle. De onderontwikkelde Tunesiërs hebben zich daarentegen, terstond na het ontwa ken van Bizerta, een meer ter zake doen de vraag gesteld: „is er een natuurlijke solidariteit, een identificatie van doel en idealen, mogelijk tussen het Westen en de Afro-Aziaten, de geëvolueerde blanke lan den en de gestagneerde niet-blanken?" De Tunesiërs hebben die vraag in de over haasting van hun radeloze woede met ,neen" beantwoord. Zo het al niet te laat is, dan is het toch de allerhoogste tijd dat het Westen zich ernstig over die vraag gaat beraden. Want als wij er niet in sla gen die vraag positief te beantwoorden dan keren wij, internationaal gezien, de rug tot de jungle. En de Tunesische crisis is in de ogen van de Afro-Aziaten een toets steen geworden. Een eerste voorwaarde, veel dringender nog dan economische hulpverlening, is dat het westen niet met twee maten meet. Als wij Franse rechten, soevereiniteit en men senlevens heiliger achten dan Tunesische, dan valt niet te verwachten dat Tunesië bij het Westen zal willen behoren. De Tunesiërs hebben niet minder rechts gevoel dan wij omdat zij minder indus trieën hebben. Men mag misschien uit. de Franse voorlichting de indruk hebben ge kregen dat Frankrijk de verdrukte on schuld was, maar de Franse pers is zo langzamerhand aardig gelijk geschakeld en was bovendien zorgvuldig op de Bizer ta-crisis voorbereid. Als men zich distan tieert van de vraag waarom de „redelij ke Bourguiba subiet gek is geworden", mag men tenminste kennis nemen van de juridische en politieke argumenten voor de Tunesische actie tegen Bizerta. Of men die actie dan wil billijken is een andere zaak, men kan haar althans begrijpen. Het Tunesische standpunt grondt op het vol gende: LUZERN (UPI) De goeverneur van het Zwitserse kanton Nidwalden heeft gis teren alle openbare vermakelijkheden ver boden tot zaterdag als in de kerk te Her- giswil de mis gelezen zal worden voor de zestien slachtoffers va het busongeluk bij Luzern. De Oostenrijkse duiker Siegfried Nau- mann, die gisteren anderhalf uur onder water heeft doorgebracht nadat hij de po sitie van de bus had vastgesteld, heeft verklaard, dat het wrak op 59 meter diep vastzit in het slik en geheel met modder is gevuld. Hij zag geen lichamen. Vandaag zal men trachten de bus te lichten, maar men is er niet zeker van dat deze operatie zal slagen. De duiker heeft een kabel aan het voertuig beves tigd. Met speciale uitrustingsstukken wil men de bus naar een aanlegplaats slepen Het voertuig zal daar worden gelicht. Van wege de bergingswerkzaamheden is de weg in de buurt van de plaats van het ongeluk afgesloten. De weg rond het meer is ter plaatse zeer smal. Onderzoek Terwijl de politie nog een onderzoek in stelt naar de toedracht, bestaat er onder overlevenden en ooggetuigen verschil van mening over de vraag wat er nu pre cies is gebeurd. De Italiaanse bestuurder van de bus be weert, dat de vrachtauto, die kort voor dat het ongeluk gebeurde tegen de bus opreed, niet rechts had gehouden en slin gerend had gereden. Hij beweerde dat dit zigzaggend om hoogrijden er de oorzaak van was ge weest, dat de oplegger achter de vracht auto een schuiver had gemaakt en tegen de voorzijde van de bus terecht was ge komen. een Noordafrikaanse federatie te stichten, waarvoor Bourguiba als leider werd aan geduid, in feite een manoeuvre was om de Noordafrikanen tegen elkaar uit te spelen. De fransen fluisterden de Algerijnen immers in, dat die op Bourguiba niet hoefden te rekenen „want die was al ge kocht". Bourguiba vond nu dat hij een ge baar moest maken om te bewijzen dat hij mogelijk wel een onafhankelijke sympa thisant, maar geen vazal van het Westen was, anders dreigde zijn zorgvuldig opge bouwde „positie in de marge", zijn be middelaarsrol tussen het Westen en de neutralen, verloren te gaan. Hij achtte een krachtdadige eis aan Frankrijk om de belofte tot onderhande lingen over de evacuatie van Bizerta na te komen, het minste dat hij kon doen. De basis Bizerta was niet louter een prestige kwestie. De Gaulle's positie werd nog steeds bedreigd door een staatsgreep van rechts. Wanneer die zou lukken is een bliksemaanval van Bizerta uit op de F.L.N.-troepen in Tunesië geen hersen schim, maar vermoedelijk slechts een kwestie van tijd. Zeker heeft Bourguiba politieke fouten gemaakt: hij heeft zich tegen de Algerij nen laten uitspelen, hij heeft empirisch gezien onvoldoende laten blijken dat het hem dit keer ernst was en hij heeft de Franse reactie verkeerd getaxeerd. Die laatste twee fouten kan men echter ook zijn westelijke gesprekspartners aanwrij ven. Men kan het ondanks alles met Bour guiba oneens blijven, maar men kan niet zeggen, dat hij zonder enige aanleiding als een dwaas heeft gehandeld. De Indonesiërs en Bourguiba zelf stellen zich nu echter een diepgaande vraag: „Was de politiek van samenwerking met het Westen een fout, een kunstmatige, tegennatuurlijke constructie, die op den duur tegen de stroom van het neutralisme geen stand kon houden?" Dat is een dringende vraag. Tunesië stond met Nigeria, India en Brazilië op de lijst van „welwillende neutralen" waar Amerika met het volle gewicht van zijn hulpverlening zou laten zien, dat het bin nen afzienbare tijd stagnerende econo mieën op gang kan brengen. Als het Wes ten het economische antwoord op die uit daging niet van een politiek complement kan voorzien, dan valt te vrezen dat dit behaaglijke experiment in Tunesië niet zal op gaan. Frankrijk bezat de basis in Bizer ta niet op grond van een verdrag, maar als laatste overblijfsel van de Fran se bezetting van Tunesië. De Franse aan wezigheid in Bizerta werd door de Tune sische regering slecMg tijdelijk en onder steeds herhaald protest getolereerd. De Fransen hebben het principe van de Tune sische soevereiniteit over Bizerta trou wens expliciet erkend. Juridisch gezien hadden de Tunesiërs het recht militaire overvluchten te verbieden en zoals de Sovjet-Unie met de U-2 deed overtre ders neer te schieten. Of dat politiek ver standig was, is wat anders. Maar men kan Tunesië moeilijk het recht ontzeggen dat De Gaulle zich toemat, toen hij zijn Ame rikaanse bondgenoten verzocht hun bom menwerpers uit Frankrijk terug te trek ken. Bourguiba was tegenover de neu trale landen en vooral de Arabieren en Algerijnen in een geëxposeerde positie ge komen, pijnlijker nog door het naderen van de conferentie der neutralen in Bel grado, waarvoor Tunesië als „westerlijke lakei" niet was uitgenodigd. Bourguiba had het gevoel dat het Franse plan om Al gerije onafhankelijkheid te geven en dan PARIJS. Gedurende de maand augustus komen er geen barricaden op de Franse wegen. De boerenbonden hebben besloten dat zij tegen de regeringsmaatregelen tot reorganisatie yan de landbouw niet zullen ageren door middel van directe acties, maar via hun vakbonden. Maatregelen zullen worden genomen om het parlement in buitengewone zitting bijeen te laten roe pen. Het is evenwel niet te verwachten, dat de regering aan deze eis zal toegeven, ook al zou het nodige aantal handtekeningen van Kamerleden bijeen kunnen worden gebracht. Dat aantal was er eveneens in het begin van 1960, doch president De Gaulle weigerde toen een decreet tot bij eenroeping van de volksvertegenwoordi ging te tekenen. Voorts zullen de boerenbonden tijdens de vakantie een psychologische actie be ginnen om de stadsmensen op de hoogte te brengen van hun verlangens. Op som mige Franse wegen ziet men al borden met allerlei eisen, maar het slot ervan luidde steeds: „Leve Frankrijk en goede reis". (UPI) De gewone zitting van het par lement zou niet eerder dan 3 oktober be ginnen. Premier Debré heeft verklaard dat de door hem verleden week aangekondigde concessies „absoluut" het maximum zijn waartoe de regering zich voorlopig kan binden. De concessies komen neer op prijsver hogingen van de landbouwproducten en pensioenen en andere emolumenten voor, de boeren. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft be sloten tot de oprichting van een nieuwe militaire inlichtingendienst D.I.A. Defense Intelligence Agency voor alle tak ken van de strijdkrachten. De staf van ongeveer 1500 man zal worden gevormd uit officieren die thans aan de inlichtingen diensten van leger, vloot en luchtmacht zijn verbonden. Advertentie li i BONN (Reuter) Vijf leden van de groep, die naar Moskou wil lopen uit pro test tegen de kernbewapening, zijn door de politie in Bonn gearresteerd toen zij pogin gen deden om een protestmars te maken naar het Westduitse ministerie van Defen sie. Zij werden voor een rechtbank geleid en veroordeeld tot het betalen van een boete wegens het houden van een verbo den betoging. Een deel van de groep is in december uit San Francisco vertrokken voor de mars naar Moskou. NORTON (UPI) Francis Powers, de Amerikaanse U-2-piloot, die in Rusland tot tien jaar gevangenisstraf werd veroor deeld wegens spionage, heeft zijn ouders geschreven binnen drie maanden naar een werkkamp te worden overgebracht in plaats van ziji^ straf in de gevangenis uit te moeten zitten. Zijn vader verklaarde: „Hij schreef dat ze hem verteld hadden dat dit in november zou gebeuren." Me vrouw Powers mag haar man in de gevan genis een maal per maand een uur bezoe ken. Zij zendt hem uit de Verenigde Sta ten regelmatig paketten. Leslie Caron zal de hoofdrol spelen in een film die wordt gemaakt van het leven van Edith Piaff. DE GEMEENTELIJKE orgelbespe ling van donderdagmiddag werd vervuld door de kerkorganist van het Bavo-orgel, Klaas Bolt. Hebben wij bij de jongste bespelingen van de beide stadsorganis- ten de proef op de som te horen ge kregen, dat het gerestaureerde orgel evengoed als voorheen over de klank middelen beschikt om de suggestie te wekken van de sfeer der kunst van Cé- sar Franck en zijn volgelingen (wat uiteraard om verschillende redenen al tijd betrekkelijk blijft) ditkeer moch ten wij een programma beluisteren dat aanleiding gaf te woekeren met renais sance- en baroktimbres. HET BEGON MET Variaties over Psalm 24 Van Anthonio van Noordt (1620-1675), wiens composities voor orgel en clavecim- bel de belangstelling van de huidige gene ratie beginnen te verwerven. En werkelijk, wanneer zo'n Psalmbewerking met smaak geregistreerd wordt, blijkt het contrapun- tisch weefsel van Van Noordt lang niet de stroeve opgave die de vorige generaties er in gezien hebben. Bolt wist het stuk op kleurige en stijlschone wijze te herschep pen. Herscheppen is hier wel het juiste woord voor de kunst van het orgelspel, want de organist staat geregeld voor de taak een werk uit zijn onderdelen op te bouwen en in klank te boetseren. En dit geldt zeker voor de composities van Van Noordt, die de vertolkèr als 't ware de vrije hand geeft er een klankenpoëem van te maken. VAN BACH vertolkte Bolt de uiterst speels barokke Fantasia in a, waar mid denin een fuga verwerkt is. Wat het orgel aan verrassende barokeffecten met mix tuurwerking te bieden heeft, werd ruim schoots te pas gebracht om deze capri- cieuze Fantasia boeiend van tinten tema ken. Alleen de registratie van de fuga vond ik minder gelukkig; een fuga waarin één stem domineert verliest zijn ware beteke nis als klankenweefsel, want elke draad is er even belangrijk in. Met dat al bleef het doorlopend een fantastisch Fantasia. CITEREN WIJ VERDER een prachtig koraal van Walther (de „cantus firmus" Vrijdag 4 augustus, Vleeshal, 20 uur: Be speling van enkele der tentoongestelde orgels door Wim Daim. Zondag 6 augustus, Teylermuseum, 15 uur: Bespeling van het 31-toonsorgel door Anton de Beer. Op het programma staan werken van Sweelinck, Badings en Ri- dout. Zondag 6 augustus, Openluchttheater Bloe- mendaal, 20 uur: De Hoofdstad Operette geeft een uitvoering van de operette „Wiener Blut" van Johann Strauss onder regie van Otto Aurich en onder muzi kale leiding van Ger. Terwiel. Als gasten werken meer Willy Scherdeck en Rudolf Vogler uit Wenen. Iny Nahuys bezet de rol van gravin Zedlau. Dinsdag 8 augustus, St. Bavo, 20 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Het pro gramma vermeldt werken van Scheidt, Ritter, Pasquini, Couperin, Buxtehude, Penping en Hindemith. Woensdag 9 augustus, Vleeshal, 20 uur: Bespeling van enkele der tentoongestelde orgels door Haite van der Schaaf. Donderdag 10 augustus, St. Bavo, 15 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Op het pro gramma staan werken van Sweelinck, Ritter, Pachelbel, Stanley, Bach, Piet Kee en Hendrik Andriessen. Zaterdag 5 augustus, Openluchttheater Bloemendaal, 14.30 uur: De toneelgroep Arena voert „De drie wensen van de vrolijke Ketellapper" op onder regie van Onno Molenkamp. Dit Ierse sprookje is voor toneel bewerkt door Peter van der Linden. Maandag 7 augustus. Concertgebouw, 14.30 uur: Het poppentheater Merlijn met „Het blauwe water". Dinsdag 8 augustus, Concertgebouw, 14.30 uur: Het poppentheater Merlijn met „De Chinese draak". Woensdag 9 augustus. Concertgebouw, 14.30 uur: Het poppentheater Merlijn met „De Toverhoek". Donderdag 10 augustus, Concertgebouw, 14.30 uur: Het poppentheater Merlijn met „Het Torenhaantje". Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Dagelijks geopend van 9-17 uur tijdens de concerten op maandag, woens dag en vrijdag van 18-20 uur. Van 6 augustus tot 2 september expositie van plastieken van Tjeerd Visser en tekeningen en schilderijen van Cor Vis ser-Van der Woude. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks ge opend van 10-17 uur: zondagen 13-16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e eeuw tot op heden. Zaterdagavond van 20.30-22.30 uur extra avondopenstelling: Interieur en stijl kamers met kaarsen verlicht; feeëriek belichte en met bloemen versierde bin nenhof; oude gevels in floodlight; spe ciaal arrangement van Hals' meester werken; oude muziek. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103: Op donderdagen ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Op zondagen van 14-17 uur. Teylermuseum, Spaarne 16: Tentoonstel ling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten, 31- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Kunstzaal 't Goede Uur, Nieuwe Kerks- plein: Dagelijks geopend van 10-22 uur. Dagelijks van 21-22 uur klassiek gram- mofoonplatenconcert. Gedurende de maand augustus expositie van grafiek van Jan Forrer. Vleeshal en Vishal, Grote Markt: Tot 16 augustus dagelijks van 10-17 uur en van 20-22 uur (dinsdag van 19-22 uur): Tentoonstelling „Nederlandse Orgel- pracht". Museum Het Huis Van Looy: Van 5 augustus tot en met 16 september expo sitie van aquarellen en tekeningen van Van Looy en tijdgenoten. Zoals reeds vele jaren traditie is zal de Hoofdstad Operette, de voorzetting van de Fritz Hirsch Operette, gedurende deze zomer een tournee maken door Nederland, die circa vijf weken zal duren. Op zondag 6 augustus zal zij in het Openluchttheater te Bloemendaal één voorstelling geven van Johann Strauss' „Wiener Blut", waarmee de Hoofdstad Operette gedurende het af gelopen winterseizoen veel succes heeft geboekt. Aan „Wiener Blut" zal het ge hele ensemble van de Hoofdstad Operette 'medewerken, benevens de Ween se gasten Willy Scherdeck en Rudolf Vogler. Iny Nahuys is voor de rol van gravin Zedlau geëngageerd. De regie is van Otto Aurich de muzikale leiding is in handen van Ger Terwiel. De foto toont Rudolf Vogler en Lizzi Schöffmann. iets te veel overstemd door de omspeling van de tweestemmige discant) en een ef fectrijke „Toccata" van Johann Krieger, gepresenteerd als een barokke staalkaart van wisselende geluiden en nuances. In het Concert van Bach (adaptatie van een Con certo grosso van Vivaldi) wist Klaas Bolt de grenzen van de vereiste kleurgeving met smaak af te bakenen. Preludes, Fanta sia's Toccata's, enzovoorts zijn allicht met ruime afwisseling van tinten gediend; maar hét Concert eist meer een constant toonplan voor elk deel, wat bepaalde con trasten en climaxen niet uitsluit. Na deze fraaie transcriptie van Bach be sloot de organist zijn bespeling met drie Preludes en Fuga's van Jan Koetsier, van een tijdgenoot aldus, maar een wiens werk zich voortreffelijk eigent in de sfeer van de barok, wanneer het tenminste niet, zo als het eerste stuk, een cerebrale indruk maakt, wat zeker niet te zeggen valt van de beide andere werken (Bes en e) die, in een effectrijke registratie, van gezonde muzikale inspiratie blijk gaven. Klaas Bolt vertrekt volgende week voor een concertreis door Sleeswijk-Holstein, Denemarken en Noorwegen. Hij zal twaalf concerten geven, waarvan één voor de Noorse radio. Jos. de Klerk HILVERSUM I. 402 m. 7.0024.00 KRO. KRO: 7 00 Nieuws. 7.15 De zingende kerk. 7.30 Gram. 7 45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. «3 18 Gram 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichte muz. 10.45 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 13 00 Nieuws. 13.15 Zon newijzer 13.20 Gram. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Voor de ieugd 15 00 Zangrecital 15.30 Gram. 16.00 Gregoriaanse zang. 16 30 Gram. 16.50 Mannen koor 17 15 Gram 18.00 Gram. 18.45 Vragenbeant- woording. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.00 Pooul. klass. muziek. 21.00 U bent toch ook van de partij? lezing. 21.10 Voor de toeristen. 22.25 Boekbespr 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Kamermuz. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA 1 00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8 18 Gram. 8.40 Voor de jeugd. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Tips voor vakantie. 9.20 Gram. VPRO; Samen thuis, praatje 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10 20 Gevar. progr. 12.00 Orgelspel en zang. i2.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws 13 15 VARA-varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.20 Gram. 16.40 Boekenwijsheid. 17 00 Tazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz en voordr. 10.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Leven in een verdeelde wereld, lezing. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20 05 Gram 20.45 Metropole-orkest, solist en radiokoor 21 15 Soc. comm. 21 30 Walsorkest. 22.00 Sportnieuws. 22.30 Nieuws 22 40 Cabaretprogr. 23.10 Radiokoor. 23.25 Gram. 23 55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12 00 Nieuws. 12.02 Operamuz. 12 30 Weeroer 12 35 Gram 13.00 Nieuws 13.15 Voor de teenagers 14 00 Gevar. muziek. 16 10 Tips voor trips 16 20 Lichte muz. 17 00 Nieuws. 17 15 Dagklapper en lit. kal. 17 30 Lichte muz. 18 00 Orgelrecital. 18.30 Voor de srldaten 19 00 Nieuws 19 40 Lichte muz. 20 00 Ork.conc. 21 00 Volksliederen. 21 30 Amus - muz. 22 00 Nieuws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.05 Gevarieerde muziek. 23.5524.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS' *0 00 Weekjournaal en weeroverz KRO rV-spel. 21 15 De wijde wereld, buitenl notities 21 35 Film over de Missie in Azië 22 00 Epiloog VOOR ZATERDAG AVRO: 17.00—1730 Voor de kinderen. NTS- 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20 20 Televizier. 20.30 Blijspel. 21.20 Amus.progr. 22.00 Quizprogr. 22.20 Einde. (Van onze correspondent) PARIJS Dertig buitenlandse toeristen zijn donderdag in Parijs de gasten ge weest van het regeringscommissariaat voor Toerisme. Zij hebben een dejeuner gehad in het restaurant op de eerste ver dieping van de Eiffeltoren, zonder dat het hun een franc heeft gekost. Het Commis sariaat had aan enkele hotels de namen gevraagd van gasten van buitenlandse nationaliteit. In aanmerking hiervoor kwa men Belgen, Nederlanders, Zweden, Duit sers, Italianen, Spanjaarden, Canadezen, Amerikanen en Brazilianen. Toen de der tig bij elkaar waren, heeft men hun een gratis dag in Parijs aangeboden. Men maakte een boottocht op de Seine, bezocht Versailles, Fontainebleau, een kranten drukkerij en de wijnkelders van de Eiffel toren. 's Avonds werd het gezelschap voor het diner over drie verschillende restau rants verdeeld.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4