Twee „veertigjarigen" gehuldigd bij de Hoogovens Koninklijk zilver voor jubilaris N. van Domselaar Kentucky's best! S Douwe Egberts (D-E) 't IS WEER STUKKEN 90RDELIGE VOOR AUTORIJLES ZWARE SHAG >1 IJmondverenigingen vandaag en morgen Hoe de duiven vlogen WÊÊmm Havenberichten 't Is lekker roken van „Japara" werd in dichte mist aangevaren Nederlands scheepswrak uit 1780 gevonden Altijd WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1961 Kinderen van Plan West naar Biltse duinen Nog veel logeerruimte in IJmuiden Mijn in visnet Comité voor hulp aan Papoea-tweelingen Sport in de IJmond Atletiek EHBO-examens in Heemskerk KAPSTOK S1CO LOPER 70 cm 4.95 p.m 100 cm 6.95 p.m 1-pers. 97.— 2-pers. 135.— 105.- A. J. v. LENT's Automobielbedrijven in handige plastic tabakszak! soepel en vers tot de laatste draad! Gestrand Noors schip na een maand vlotgekomen De „Maria" had een motordefect Scheepvaartraad Wereldbond Hervormde Kerken vergadert in Oegstgeest Kerkelijk nieuws Twee jubilarissen, 40 jaar in dienst by de Hoogovens, zijn dinsdagmiddag onder grote belangstelling gehuldigd door direc tie, chefs en collgea's. Het waren de heren P. J. Jansen, baasrengeerder, en H. J. Ro zemeijer, werktuigkundige bij de afdeling nieuwbouw. In de leerlingen-werkplaats werd de heer P. J. Jansen allereerst toegespro ken door ir. F. W. E. Spies, die het woord voerde namens de directie. Ir. Spies vroeg zich af wat men nu bij een dergelijk jubileum moet doen, zijn geheugen raad plegen of diep in het archief duiken om te zien hoe het wel en wee van de jubi laris geboekstaafd is. Van de jeer Jansen staat er weinig of niets in het archief. Maar gaat men zijn eigen herinneringen na, dan treft men hem 40 jaar geleden aan in de voormalige Breesaap te midden van de aardbeienvelden, fazanten en ko nijnen. Tussen deze flora en fauna werd een kooksoven gezet. Er kwamen mannen met schoppen en deze verrichtten de eer ste pioniersarbeid. Tot hen behoorde ook Jansen. Hoe gemoedelijk het leven toen voort rolde illustreerde ir. Spies met nog enke le voorbeelden. Tussen de eerste fabries- gebouwen liep ook boswachter van der •Meij nog rond en later zag men vaders en moeders met hun kinderen aan de ingang van de fabriek zitten om te kijken als de lavastroom uit de kooksoven kwam. Jansen werkte zich op en kwam bij het vervoer. Hij werd rangeerder en later baas rangeerder. Nog een jaar rest de jubilaris en dan gaat hij met pensioen. Bij allen zal Jansen steeds in goede her innering blijven. Ir. Spies liet zijn woor den vergezeld gaan van het gouden hor loge, een enveloppe met inhoud en een oorkonde. Namens de chef van de afdeling vervoer Ing. F. W. E. Spies, adjunct-directeur van Hoogovens, brengt de heer P. J. Jansen de gelukwensen over van zijn directie bij gelegenheid van het veer tigjarig ambtsjubileum van laatst genoemde. sprak ir. W. Ni je. Deze schetste de loop baan van de jubilaris ten voeten uit. Hij maakte de omwenteling mee van stoom- naar motor-tractie en zag de grote uitbrei ding van het bedrijf tot stand komen. De chef van het railvervoer de heer H. W. J. Jansen, zei, dat de jubilaris de mensen niet alleen altijd in hun juiste waarde liet, maar dat hij ook altijd be reid was een ieder bij te staan. De heer G. J. Voerman voerde het woord als waarnemend chef van het rail- vervoer. Hij schetste de jubilaris als de vader van de ploeg en voegde hem ook waarderende woorden toe namens het ju bileum fonds. Als oudste collega sprak de heer J. van de Outenaar, die er op wees Leidster breekt arm Met zeven autobussen zijn dinsdag ruim 400 kinderen mee geweest met het jaar lijks uitstapje yan Plan West op de markt. Bij de terugkeer begeleidden de tamboerkorpsen van de Beverwijkse Har moniekapel en Hercules hen door de Beverwijkse straten. In de Biltse duinen hebben de kinderen volop genoten van alles wat men in deze speeltuin aantrof. Het was daarom jammer dat deze dag eigenlijk met een klein incident begon, want men was nauwelijks in dé speeltuin aangekomen toen een der leidsters, de 19-jarige mejuffrouw Winkelhuizen, een oefening aan de ringen wilde demonstre ren. Door de gladheid kwam zij te vallen, waarbij zij en arm brak. De ongelukkige leidster werd naar het ziekenhuis Berg en Bos gebracht waar zij enige dagen zal moeten blijven. Al hebben de hotels en grotere beroepspen sions in IJmuiden niet te klagen over de bezetting in dit seizoen, het aantal lege kamers bijparticulieren die ingeschreven zijn bij VVV IJmuiden is nog zeer groot. Juni en de eerste weken van juli waren bepaald teleurstellend wat betreft het lan ger verblijf van buitenlandse toeristen, maar daarna is verbetering ingetreden, die, naar verwacht wordt, zeker tot eind augustus zal aanhouden. De indruk is, dat steeds meer particulieren tijdelijk woning- ruil doen met eigen relaties: hoe langer hoe meer families in IJmuiden ruilen hun woning voor enkele weken met families in West-Duitsland. De bemanning van de viskotter „Oud dorp 14" heeft vanmorgen in de „Greve- lingen" een grote magnetische mijn in het net aangetroffen. Bij pogingen de mijn aan boord te krijgen scheurde het net en is de mijn gezonden. De ligplaats, nabij de Krammerplaat, is door een boei ge markeerd. De mijnopruimingsdienst uit Vlissingen zal trachten de mijn onschade lijk te maken. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 30 juli tot en met 5 augustus zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 178 schepen (382.557 brt.) en vertrokken 177 schepen (393.293 brt.). Ir. A. Drijver, directielid van Hoog ovens, feliciteert de heer H. J. Roze- meijer met het feit dat laatstgenoemde veertig jaar geleden in dienst trad van Hoogovens. dat waar mensen samen werken ook ver schil van mening komt. Maar daar zijn het ook mensen voor, „Piet" wiest echter steeds weer de vrede te bewaren. Voor de jongere collega's bracht de heer van de Outenaar de gelukwensen over. Op geestige wijze kwam de heer A. Aberson voor de preparateurs het woord voeren. Allen lieten hun woorden verge zeld gaan van cadeau's. Getroffen door zo veel hulde sprak de heer Jansen mede na mens zijn vrouw en familie een dank woord. H. J. Rozemeyer In de cantine van de walserij Oost werd de heer H. J. Rozemeijer gehuldigd. Ir. A. Drijver, directeur, was hier de eerste spreker, die de 40-jarige loopbaan van de heer Rozemeijer de revue liet passeren. Ook jubilaris Rozemeijer heeft gepio- neerd. Van het beginstadium af heeft hij zijn beste krachten gegeven om het be drijf te helpen uitbreiden, hij is bij uit stek op de hoogte van alle ondergrondese leidingen. De gebruikelijke cadeau's, een gouden horloge, enveloppe met inhoud en oorkon de werden de jubilaris overhandigd. Het hoofd van de nieuwbouw-uitvoering, ir. J. T. van der Koogh, wees er op dat het een unicum is nu iemand aan te tref fen die 40 jaar bij een werkgever is. Te meer omdat men tegenwoordig ziet dat men na 2 of 3 jaar weer veranderen wil! Veertig jaar werkte Rozemeijer met Hoog ovens samen, samen maakten zij al het wel en wee mede. De project-ingenieur, af deling nieuwbouw, ir. F. C. van der Ploeg, schetste nog eens de kundigheid op het gebied der kabels van de jubilaris. De onderafdelingschef buitendienst werktuig kundige afdeling, de heer F. G. F. Strobbe, sprak gaarne namens collega's en vrien den, te meer omdat hij dit deed als oud Wijkeroger en hier ook tegenover een oud-gediende stond die veel wist van de ontwikkeling van Hoogovens. De gepensioneerde chef van de tekenka mer, de heer F. Bongers, die 36 jaar sa men werkte met de jubilaris, gaf een his torisch overzicht van het moment af dat Rozemeijer in 1921 bij de machinefabriek Kennemerland vandaan ging tot nu aan toe. Een groot aantal cadeau's werd de ju bilaris en zijn vrouw aangeboden. De Nederlandse Vereniging van Twee lingen heeft ten behoeve van de hulp aan Papoea-zuigelingen in het algemeen en aan Papoea-tweelingen in het bijzonder een comité ingesteld om de onder de pa- poea's in Nederlands Nieuw-Guinea ver waarlozing van pasgeboren tweelingen te gen te gaan. Vroeger was het bij alle Papoea-stam men gewoonte, twee- en meerlingen te vermoorden, omdat men hiervan onheil verwachtte. Onder invloed van zending, missie en de medische vooruitgang is hier in wel verandering gekomen, maar bij primitieve stammen komen deze kinder moorden in indirecte vorm nog voor. 5en van de kinderen wordt dan namelijk goed verzorgd, terwijl men het andere kind min of meer laat verhongeren. Ook de Dienst Gezondheidszorg in Nederlands- Guinea houdt zich met dit probleem be zig. Het bestuur van de Kennemerstaten Atletiekvereniging SUOMI, zal wegens het twintigjarig bestaan van deze eerste en enige neutrale atletiekclub in de IJmond op zaterdag 19 augustus de jubileumvie ring openen met een receptie, die 's mid dags te half vier in het Statenhuis aan de Velserweg te Beverwijk wordt gehouden. Hoogtepunt van deze lustrumviering zal ongetwijfeld worden de te houden natio nale jubileum-atletiekwedstrijden op zon dagmiddag 20 augustus tussen half twee en half vijf op het sportpark „Watervliet", waarvoor de beste atletes en atleten van Nederland zijn uitgenodigd om deel te nemen. Deze wedstrijden bestaan uit „normale" en enige „bijzondere" atlefieknummers. Voor dames: sprint-tweekamp 100 en 200 meter A, 100 meter B, 400 meter A en B, 800 meter A en B, hoogspringen A, discus werpen A en B, kogelstoten A, speerwerpen A en 4 x 100 meter A en B. Meisjes: 100 meter A en 80 meter B. Heren: sprint-tweekamp 100 en 200 me ter A, 100 meter B, 400 meter A en B, 1000 meter A en B. 2 Engelse mijl A, B en C, hinkstapsprong A, B en C, polshoogsprin gen A en B, kogelstoten A en B, discus werpen A en B, speerwerpen A en B en 4 x 100 meter A en B. Jongens: 200 meter A, 3000 meter A, 100 meter B en 1500 meter B. De jubileumviering wordt afgesloten met een grote feestavond op vrijdag, 29 sep tember in het Kennemer Theater te Bever wijk voor leden, donateurs en genodigden. WOENSDAG 9 AUGUSTUS Julianaplein, Wijk aan Zee, 9 u.: Start VVV-duinexcursie Meerplein, Beverwijk. Lunapark. Zaal de Zon, Wijk aan Zee, 20 u.: VW- klaver j aswedstrij den. DONDERDAG 10 AUGUSTUS Expositiezaal Heidestraat, IJmuiden, Felison. Tentoonstelling '„Schilders rond om IJmond", 1417 en 1921 uur. Tachtig IJmuidenaren waren op congres Jehovah's getuigen Onder de 23.708 deelnemers aan het vorige week te Amsterdam gehouden con gres van Jehovah's getuigen, waren tach tig mannen en vrouwen uit IJmuiden- Of de massale bijeenkomst te Amster dam een belangrijke vermeerdering van het aantal getuigen tot gevolg zal hebben, dient nog te worden afgewacht. In elk geval heeft de in Amsterdam, Haarlem en omgeving ondervonden gast vrijheid wel indruk gemaakt. Er werden (volgens gegevens, verstrekt door het hoofdkwartier der J.'s G. te Amsterdam) meer dan 7000 slaapplaatsen beschikbaar gesteld, terwijl zelfs 115 per sonen hun gehele huis ter beschikking hadden gesteld. Dicht in de buurt van het stadion was een tentenstad opgetrokken, waar 5600 personen onderdak vonden. In een bonte verzameling stonden er meer dan 1600 tenten en caravans. Door middel van een speciaal aangelegde telefoonkabel konden de lezingen die in het stadion wer den uitgesproken, ook in tentenstad wor den beluisterd. Naast het stadion waren enkele grote tenten opgetrokken, waarin de mammoet cafetaria ingericht was. De capaciteit hier van was zodanig dat er in slechts anderhalf uur tijds zevenduizend maaltijden konden worden verstrekt. In het Wit Gele Kruis heeft dr. W. H. Geursen uit Velsen de examens afgenomen van de Heemskerkse E.H.BO.-vereniging St. Christophorus. Zeven kandidaten slaagden en wel de eerw. zusters Joanni, Jacinta en Thoddea, mevrouw C. Zonneveld-Beentjes, mejuf frouw T. Geluk, mejuffrouw A. Koper en mejuffrouw H. van Schie. De Luchtpost Van de Castricumse duivensportver. De Lucht post hebben 135 duiven deelgenomen aan de wed vlucht van Tergnier (Frankrijk) af. Gelost óm 7 uur. Uitslag: 1. J. Zentveld 14.48.52; 2. A. Met selaar 14.51.06; 3 H. Jaspers 14.56.51; 4. P. Kap pers 14.53.54; 5. pastoor Minnebo 14.58.16; 6. J. Vonk 14.59.08; 7 G Aardenburg 15.02.12; 8. H. Sanders 15.04.23: 9. P. Verdonk 15.16.30; 10. J. Steenman 15.20 32; 11 K. Gort 15.27.31; 12. N. Hollenberg 15.42.01; 13. J. Beentjes" 15.48.09. Advertentie frisse kleuren compleet chroom montuur achterwand suwide in rood, blauw of geel compleet met 2 matrassen WRKHUfiN Voor de heer en mevrouw N van Domse laar is het dinsdag een ware feestdag ge worden wegens het veertigjarig arbeids- jubileum van de heer Van Domselaar, werkbaas van de mechanische werkplaats bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen. Deze feestelijke dag werd ingezet met een ontvangst van de jubilaris en zijn echtgenote op het gemeentehuis van Vel sen, waar loco-burgemeester H. de Boer in aanwezigheid van de heer J.H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirecteur, onder hartelijke bewoordingen de jubilaris mededeelde, dat hem de koninklijke onder scheiding met de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau wegens langdurige trouw was toege kend, waarna de versierselen werden op gespeld. In aanwezigheid van de heren ir. G. A. Schoonkind en J. S. Hoogeweg, respectie velijk hoofd van de technische dienst en bedrijfschef van de mechanische werk plaats, herinnerde vervolgens in het direc tiekantoor de heer Smidt van Gelder aan de loopbaan van de heer Van Domselaar, die, na eerst nog als jongen enige jaren ergens anders te hebben gewerkt, op acht tienjarige leeftijd bij het bedrijf kwam als machinebankwerker. In 1930 ging de jubi laris over tot het lassen om vervolgens voorman in de lasserij te worden en in 1945 in dezelfde functie belast te worden met het toezicht op de afdeling hijs- en transportwerktuigen, waarop opnieuw pro motie volgde tot werkbaas. Wegens reor ganisatie kwam de jubilaris in dezelfde functie naar de mechanische werkplaats om tevens zijn werkzaamheden uit te strekken over het onderhoud en de nieuw bouw van de afdeling Centrale. De directeur, die de verdiensten van de heer Van Domselaar voor het bedrijf op hoge prijs stelde, was even goed geïnfor meerd inzake het jarenlange bestuurslid maatschap van de jubilaris van de Har moniekapel „De Eendracht", waarvan hij tweede voorzitter is, na ook vele jaren het secretariaat te hebben gevoerd. Met hartelijke gelukwensen, zowel met het jubileum als met de toegekende onder scheiding schonk de heer Smidt van Gel der als huldeblijken van de directie de draagmedaille van het pas verworven ere metaal en een enveloppe met inhoud. Wegens de langdurige trouw werd de jubi laris vereerd met het getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw Van Domselaar kreeg een foto in lijst van haar man. In „Concordia". Het was te voorzien, dat voor de jubi lerende werkbaas een flinke' belangstelling zou zijn, hetgeen zich demonstreerde in gebouw „Concordia", waar niet alleen het afdelingspersonneel aanwezig was maar ook vele leidinggevende personen. Ir. Schoonkind, die in korte trekken de loop baan van de jubilaris behandelde waarbij hij de voormalige lasserij als „catacom ben" kenschetste welke plaats maakte voor de „riante villa" in de M.W., noemde de heer Van Domselaar een man van de grote lijn. Hij had zich gemakkelijk aan de omschakeling aangepast. Wegens de uitbreidende werkzaamheden in de Cen trale en de apparatuur voor de grondstof- fenvoorziening (kranen enz.) is er nog veel werk te verrichten, dat de jubilaris door zijn geweldige vitaliteit zeker tot een goed einde zal brengen, voordat hij over zeven jaar zijn tijd kan gaan wijden aan blazen in de harmonie en vissen. De bedrijfschef, de heer Hoogeweg, sti- -puleerde de prettige samenwerking met allen, die omgang hebben met de jubilaris. Namens het beambtenkorps schonk hij een mooi fotoapparaat en kreeg mevrouw Van Domselaar bloemen. Ook de heer D. Visser roemde namens het jubileum fonds de uitstekende samenwerking op verschillend gebied, zoals o.a. bij de be drijfsbrandweer. Een platenbon en bloe men moesten hieraan herinneren. Een fraaie schemerlamp was het geschenk van de afdelingsploegen Hijs- en transport en Centrale, die na een herinnering aan 37 jaar samenwerking geschonken werd door de heer N. J. Ruyter. Het was de heer Joh. Hommes, hoofdbaas van de M.W. en voorzitter van de Harmoniekapel „De Eendracht", die in een zeer geestige toe spraak toespelingen maakte op de „club van gedecoreerden" bij de fabriek, de ju bilaris een goede collega en vriend noem de, met wie op elk terrein, uitstekend is samen te werken en bovendien de grote verdiensten van de heer Van Domselaar als een tweede Louis Armstrong, naar voren bracht. „De muziek is een stuk van ons leven geworden". De muzikant in de jubilaris werd als voorbeeld voor de jongeren gesteld. Met de „Rossini-ouvertures" op een fraaie langspeelplaat en bloemen voor mevrouw Van Domselaar, die „met hart en ziel" in de muziek heeft meegeleefd" vertolk te de harmonievoorzitter de dankbaarheid. Met enkele woorden dankte de jubilaris voor de spontane huldiging. In haar wo ning aan de Smidt van Gelderstraat mocht de familie Van Domselaar nog vele blijken van belangstelling ontvangen, on der andere veie bloemen, waaronder een fleurig stuk van de directie. Wel jammer was, dat de enige gehuwde zoon het ju bileumfeest wegens vertrek naar het bui tenland niet heeft kunnen meemaken. Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel 3223 - 5052 (02510) Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Jannie van Swansea; Hennie, Korsnaes, hout voor Zaandam; Aldert L., Kristinehamn; Walcheren, Terneuzen; Tetuan, Oxelosund; East River, Baie Comeau; Leliegracht, Mantyluoto, hout voor Zaandam; Jan, Leliegracht, Mantyluoto, hout voor Zaandam; Jan Kreumer, Rotterdam, ledig Staalhaven; Clangula, Liverpool; Clement Sartori, Le Havre; Brage, Gefle. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Clarita Schroder van Rotterdam; Artura, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Wexford naar Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Admiralengracht, Mantyluoto; Border Lass, Isle of Grain; Sagamore, Seven Islands; Gunther Russ, Mena A1 Ahmadi; Manantialis, Valperaiso; Eem- stroom, Leith; Kreon, Rotterdam; Jersbek, Ciud. de Trujuillo; Grebbestroom, Hull; Selandia, Ham burg; Friesland SSM, Immingham, ledig van Hoogovens. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Ceres naar Curasao; Conquistador, Rotterdam, ledig van Hoogovens; Heemskerk, Bremerhaven. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie v'f\ DJAKARTA (UPI) Het achtduizend ton metende Noorse vrachtschip Nagotrader is verleden week vlot gekomen, nadat het bijna een maand geleden was vastgelopen op een rif ten zuiden van Medan op Noord- Sumatra. Het Noorse schip, gecharterd door de Djakarta Lloyd Shipping Co., had een lading rijst uit Birma bestemd voor Indonesië aan boord. Volgens kapitein Thore Haus was het merendeel van de lading met kleine schepen weggehaald, toen de Nagotrader door een sleepboot uit Singapore werd vlot getrokken. Het schip is naar Medan gesleept om er te worden hersteld. Dinsdagavond is de Nederlandse haring- logger „Maria" uit Scheveningen door het hospitaalkerkschip „De Hoop" de Schotse haven Aberdeen binnengesleept. De „Maria" kreeg gistermorgen op 75 kilometer ten oosten van Aberdeen een defect aan de motor. Aan het hospitaal schip werd verzocht assistentie te verle nen. Nadat het defect was hersteld is de „Maria" weer uitgevaren. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, de heer W. Metz, is van mening dat de ka pitein van het 9000 ton metende M. S. „Japara" geen schuld heeft aan de aan varing tussen zijn schip en het noorse N. S. „Biri" op 18 februari. De hoofd inspecteur had weliswaar enige critiek op de anker-manoeuvre van de gezagvoerder, maar hij erkende dat de kapitein een zeer voorzichtige mist-navigatie had ge voerd. De aanvaring geschiedde in een zeer dichte mist. De „Japara" was op weg van Amsterdam naar Bremen. Kort nadat het schip midden in de vaarroute voor anker was gegaan voer de „Biri" er tegen op. De critiek van de hoofdinspecteur was ge richt op het feit, dat de gezagvoerder midden in de vaarroute voor anker was gegaan. Maar de kapitein verweerde zich door te zeggen dat uitwijken nog gevaar lijker geweest zou zijn wegens de vele vissersschepen die ter plaatse ronddre ven. De Raad voor de Sbheepvaart zal bin nenkort uitspraak doen. In 1780 is een Nederlandse driemaster, die van Amsterdam op weg was naar St. Petersburg (Leningrad) in de Finse Golf gezonken. Het wrak van het 23 meter lange schip is nu door een Zweedse amateur-duiker ontdekt. Het wrak staat rechtop op de zeeboden, 34 meter onder de zeespiegel. Het bleek goed geconserveerd te zijn. De man die het 17de eeuwse oorlogschip „Vasa" had ontdekt, kreeg er belangstel ling voor en nam zijn vriend, Gösta Boj- ner, in de arm. Bojner rustte een expeditie uit en vond het wrak. Zweedse duikers brachten een fraai bewerkte wagen naar boven, die in Nederland was gebouwd en die bestemd was voor St. Petersburg. Er zijn nog an dere delen van het schip geborgen door de Zweden, die bijna een maandlang bezig zijn geweest. Het is tot dusver het enige 18de eeuwse vrachtschip dat in zulk een goede staat is aangetroffen. Deze week vergadert op kasteel Oud Poelgeest in Oegstgeest het uitvoerend co mité van de Wereldbond van Hervormde Kerken die zijn zetel heeft in Genève. Van deze bond, die in 1875 gesticht werd, maken thans 85 kerken deel uit. In de vergadering wordt de aanvraag om als lid van de Wereldbond te worden toe gelaten behandeld van een aantal kerken in Afrika, Azië en Zuid-Amerika. Voorafgaande aan de vergadering van het uitvoerend comité heeft, eveneens op Oud Poelgeest, een bijeenkomst plaats ge had van het departement voor de theolo gie van de Wereldbond. In deze bijeen komst is het vraagstuk van de katholici teit aan de orde is gesteld. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wezep A. Gooyer te Som- melsdijk. Geref. Kerken Beroepen te Drayton (Ontario. Canada) (Chr. Ref. Church) D. C. Los te George town (Ontarjo, Canada) (Chr. Ref. Church), laatstelijk predikant te Ferwerd te Pal- merston North. Beroepen te Hoogvliet J. E. Hendriks te Winterswijk te Oosternijkerk B. Fid- der, kand. te Emmen.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5