Ruwe zee trok veel bezoekers Hamburg heeft grootste havenplannen Niemand weet precies hoeveel Amsterdammers er zijn IN DE VISHAL EN OP M Dagblad- abonnees mm MISDAAD BELEEFDE IN LONDEN EEN RECORD-JAAR Koude golf 1 én Gasgeysers en Gasfornuizen TELEFONISTE-TELEXISTE WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1961 6 Publikatie van Dode Zee rollen over twee jaar Britse baronet probeert inkomsten te vergroten Internationale conferentie over water in Londen OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Zending bouwt in Afrika een radiostation V erkeersongeval Omslaghaven voor massagoederen in Waddenzee X X X AMSTERDAMS ALLERLEI Slaperdijk 1 LUIDSPREKERS ft *3* in uw wlnknli - De harde zuidwestelijke wind zorgde er dinsdagmiddag voor dat tientallen mensen een bezoek brachten aan het IJmuidens strand om te kijken naar een kokende zee, die schuimend over de verhoogde pieren spatte. De vette kwallen, die 's morgens waren aangespoeld werden bij partijen tegelijk door het water teruggegrist en zo maakte de zee haar eigen paadje schoon; de toe gangen tot strand en paviljoens lagen al gauw onder dikke lagen zand. Er werden deze middag echter nog even zaken ge daan aan het strand en een kniesoor die dan nog let op dit zanderig ongemak. De foto is gemaakt op de noodbrug, waar ve len het binnenlopen van de schepen gade sloegen. Wist u overigens, dat er bij deze brug een bordje staat: „Verboden stil te staan". Nou ja. JERUZALEM (UPI) Professor Yigael Yadin heeft in Jeruzalem meegedeeld, dat de Dode Zee-rollen die Israëlische oud heidkundigen vier maanden geleden heb ben gevonden, binnen twee jaar zullen worden gepubliceerd. Professor Yadin zei tot de deelnemers aan de derde wereld congres voor Joodse studiën, dat alle 42 documenten teruggaan tot de tijd dat de Hebreeuwse leider Bar Kochba in opstand kwam tegen de Romeinse bezetting. De rollen zullen worden gepubliceerd in hun oorspronkelijke idiomen: Hebreeuws, Ara mees, Nabatees en Grieks. DARTMOUTH (Engeland) De Engel se baronet Sir Ralph Newman heeft laten weten dat hij een model van een Missis sippi-showboat zal laten verankeren op de Dartmouth rivier die langs zijn landgoed stroomt. Op de boot zal de baronet thee en ijs laten serveren voor de bezoekers, om wier kwartje het de zwaarbelaste vol geling van de Hertog van Bedford is be gonnen. Gevraagd hoe het plaatselijk gemeente bestuur zijn plan zou ontvangen, zei Sir Ralph: „Wat kunnen ze er tegen hebben? Wat verwacht u anders op een strand aan te treffen dan een boot?" (Van onze correspondent) LONDEN. Er wordt in Londen elke 21/» minuut een misdaad gepleegd 550 per dag. Dit blijkt uit het jaarlijkse rap port van de Londense hoofdcommissaris, Sir Joseph Simpson, die er over klaagt, dat het tekort aan politiemannen 3.266 be draagt. De gehele Londense politiemacht omvat 17.237 man. In het afgelopen jaar heeft in Londen de misdaad een absoluut hoogterecord bereikt, narpelijk meer dan 200.000 gevallen. Er werden bovendien minder ernstige misdadigers opgespoord,, dan het jaar daarvoor. Het aantal mis daden dat werd opgehelderd nam af van 27,5 tot 26,1 percent. De oorzaak is het tekort aan personeel. De recherche ts over werkt en staat vrijwel machteloos tegen over de toenemende misdadigheid. Boven dien worden de misdadigers arroganter in hun optreden. De commissaris hoopt dat in de toekomst de surveillerende straatagent weer de plaats zal kunnen innemen van de op scooters en motoren rondrijdende politie mannen. Hij zegt: „De politieagent te voet in voortdurend contact met de leden van het publiek, zorgt er voor dat de politie de noodzakelijke inlichtingen krijgt. Bo vendien is hij de beste public relations- man voor de politie. Inderdaad wordt de ongewapende Engelse bobby in het alge meen als de sympathieker helper van het publiek beschouwd. Hij is een van de be zienswaardigheden van Engeland. Overi gens klaagt de hoofdcommissaris, dat het publiek soms medewerking weigert bij opsporing van misdadigers of als getuigen. In Londen nam in het afgelopen jaar het aantal sexuele Vergrijpen met 5,4 per- cen toe, terwijl dit in het gehele land met 3 percent verminderde. Als gevolg van het „tippelverbod" in Londen nam het aantal veroordelingen van vrouwen, die op straat mannen lastig vallen, met 60 percent af. Er valt echter slechts een kleine vermindering van het aantal pros- Advertentie P/9 KENNEMERLAAN 9 JL CL UC TEL. 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Tijdens een watertentoonstelling van 31 oktober tot 3 november in de Seymour Hall te Londen te houden zal een inter nationale conferentie worden gehouden van deskundigen op het gebied van de waterbehandeling. Op deze conferentie worden deskundigen verwacht uit Frank rijk, België, Duitsland, Italië en Finland. Op de tentoonstelling zullen onder andere installaties voor het reinigen van water worden gedemonstreerd. Op de conferentie zullen onder meer rapporten worden be sproken over de verontreiniging van ri vieren, de invloed van radio-actieve stof fen op binnenwateren en de reiniging van vuil water. Intussen is een rapport verschenen van de Britse commissie inzake synthetische reinigingsmiddelen, die van oordeel is, dat het optreden van schuim in rivieren en ka nalen tot de helft kan worden terugge bracht of zelfs grotendeels zou kunnen worden voorkomen, indien in de huishou dingen van een nieuw zacht reinigings middel gebruik zou worden gemaakt. Dit nieuwe reinigingsmiddel wordt aan nadere onderzoekingen onderworpen. Volgens het rapport worden bacteriën in rioolwater door het nieuwe middel sneller opgelost. Indien de onderzoekingen inderdaad zou den bewijzen, dat het „zachte" middel be tere resultaten afwerpt, dan bestaande „harde" middelen, dan zou dit een vooruit gang betekenen en de introductie van het nieuwe middel zou dan in het openbaar belang zijn. tituees waar te nemen. De vrouwen ope reren thans in grote getale vanuit flats. De hoofdcommissaris bestrijdt in zijn rap port de mening, dat velen hunner hun toevlucht hebben gezocht in clubs en pubs (cafés). Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Boerderijbrand. Een boerderij aan de Zomerdijk in Meppel, bewoond door de heer J. Krjkke is geheel uitgebrand. Van de inventaris kon maar weinig worden ge red. De oorzaak van de brand was hooi- broei. De bewoner was tegen brandschade verzekerd. In de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba is men bezig een radiostation te bouwen, dat „De stem van het Evangelie" zal heten en waarschijnlijk volgend jaar met uit zenden zal bginnen. Het station wordt ge financierd door de Wereldfederatie van Lutheranen, de Raad voor Christelijke Kerken in het Midden-Oosten en de Raad van Protestantse Kerken in de Verenigde Staten. Men stelt zich met dit station ten doel de boodschap van het christendom onder de volken van Afrika te verbreiden. Het station zal uiteindelijk beschikken over twee zenders van honderdduizend watt elk. In de Amerikaanse stad Los Angeles is een commercieel radiostation opgericht, dat uitsluitend nieuwsberichten uitzendt. Het programma bestaat uit nieuwsuitzen dingen van zeven minuten elk, die geregeld met nieuwe feiten worden aangevuld. Daartussenin wordt de gebruikelijke re clame uitgezonden. Dinsdagmorgen om ongeveer negen uur is een 22-jarige typiste uit Haarlem op de hoek van de Hagelingerweg en de Over- bildweg in Santpoort met haar scooter te gen een 68-jarige wielrijder uit Santpoort gebotst. Beiden vielen en liepen verwon dingen op. Het ongeluk werd volgens de politie ver oorzaakt door de wielrijder die zonder op het overige verkeer te letten plotseling linksaf sloeg. HAMBURG (DPA) Hamburg wil in de Waddenzee tussen de eilanden Schar- hoern en Neuwerk, voor de monding van de Elbe, een haven voor de omslag van massagoederen bouwen, die een vaarwa terdiepte heeft van twintig meter en de grootste door kernenergie aangedreven su pertankers en de onder water varende koopvaardijschepen van de toekomst zal kunnen opnemen. De tegenwoordige ha vens van Hamburg zijn geschikt voor schepen met een draagvermogen van ten hoogste 45.000 ton. De modernste omslag en andere haveninstallaties, alsmede buis leidingen en spoorwegaansluitingen zullen er voor zorgen, dat de lading van de sche pen langs de snelste weg op de plaats van bestemming komt. Niemand kan evenwel zeggen, wanneer met de bouw van deze voorhaven zal wor den begonnen. Wellicht pas over tien of vijftien jaar, zo meent men op het stad- 'ivj 19U901YI gj 94Ü99U j - (Van onze Amsterdamse redacteur) DE volkstuin neemt een voorname plaats in in het leven van duizenden Am sterdammers. Rondom de stad zijn ruim 300 ha door de gemeente in huur aan volks tuinders afgestaan en de toekomstige uit breiding van Amsterdam houdt rekening met vijf vierkante meter volkstuinopper vlak per inwoner van de stad. Naar schat ting 4000 Amsterdamse huisgezinnen ver laten van mei tot september de stadswo ning om zich gedurende deze zomermaan den permanent op het volkstuintje te ves tigen. Tot dusver was het zelfs gebruikelijk dat de PTT haar postbestellers ook naar deze tuincomplexen zond om daar de post af te leveren. Dezer dagen is echter besloten deze dienstverlening te staken, omdat er eenvoudig geen personeel is om deze tijd rovende service langer voort te zetten. De Bond van Volkstuinders is allerminst te spreken over deze maatregel en heeft inmiddels een protestbrief gezonden naar de directeur van he' postdistrict. De volkstuinders hebben overigens het idee dat de klappen altijd in hun hoek val len. Herhaaldelijk ziet het gemeentebestuur zich gedwongen tuincomplexen te verplaat sen om ruimte te maken voor de stadsuit breidingen. Aan de andere kant hebben de gemeentelijke overheden van Amster dam en een viertal randgemeenten deze maand besloten dezelfde gedragslijn te volgen bij de aanleg van nieuwe complexen. Hierdoor kan worden voorkomen, dat de volkstuinders binnen betrekkelijk korte tijd weer tot verhuizen worden gedwon gen en bovendien kan men de inrichting van de tuinparken aan strenge regels bin den, zodat het geen rommeltje wordt. Ook deze maatregel zullen de volkstuin ders niet toejuichen, maar op den duur zullen zij hierdoor wellicht meer rechts zekerheid verkrijgen. Schuttingschilderijen EEN paar jaar geleden gaf een Amster damse brouwerij een kunstenaar opdracht de schutting, die in verband met een ver bouwing van de fabriek in de Ferdinand Bolstraat was opgetrokken, te beschilde ren. Het werd een succes dat spoedig na volging vond. Op het ogenblik kan men dergelijke kunstuitingen zien in de Wibautstraat bij het in aanbouw zijnde kantoor van de ge meentelijke technische diensten en in de Leidsestraat bij de verbouwing van het KLM-passagekantoor. Nu het Stedelijk Museum sinds kort ge deeltelijk achter een schutting schuilgaat voor een ingrijpende restauratie, zijn hier thans Theo Blom en Ger Gerrits aan het schilderen. Straks zullen nog drie kunstenaars wor den uitgenodigd hier kunstzinnige schut tingtaai uit te beelden. Geheel in de geest van het Stedelijk Museum zullen hier voor namelijk abstracte voorstellingen prijken. „Parijse" winkelsluiting WAS het voorheen voor een Nederlan der ietwat vreemd, dat tal van Parijse winkeliers gedurende de zomermaanden hun zaak sluiten om met vakantie te gaan, thans is ook Amsterdam ietwat schoorvoe tend op deze weg gevolgd. Winkels, die de afgelopen jaren slechts drie dagen slo ten, zijn nu al een week dicht en als straks door de langere vakanties Amsterdam evenals Parijs in de zomer voor een deel ontvolkt zal zijn, zal ook die sluitingsduur van de winkels worden verlengd. Voor het eerst in de geschiedenis van Amsterdam zal nu ook in het grootste deel van de stad gedurende vier weken geen brood en geen melk meer worden bezorgd. De huisvrouwen zullen zich moeten voegen in de vakantieregeling van de bezorgers, die er bij toerbeurt op uit trekken, terwijl de achterblijvenden op centrale punten in de woonbuurten hun kar met brood of melk opstellen, omdat het contact met de klanten niet geheel verloren zal gaan. DE overstromingsramp in Tuindorp- Oostzaan, die anderhalf jaar geleden plaats had, heeft het gemeentebestuur van het zo laag gelegen Amsterdam voorzichtig gemaakt. Polderdijken zijn grondig gecontroleerd en sommige zijn ontdaan van in het dijk- lichaam gegraven waterleidingbuizen. Voor de watergraafsmeer worden diep gaander maatregelen overwogen. Deze pol der, waarin ongeveer 30.000 mensen wo nen, ligt maar liefst vijf meter beneden Amsterdams peil en een dijkdoorbraak zou hier rampzalige gevolgen kunnen hebben. Nu wil het toeval dat dwars door deze polder de spoordijk Amsterdam-het Gooi loopt en dat het woongebied zich uitslui tend ten westen van deze dijk uitstrekt. De dienst van Publieke Werken over weegt nu deze spoordijk als „slaperdijk" aan te wenden, die in tijd van nood het water zal kunnen tegenhouden. Wel zal het dan noodzakelijk zijn de openingen in deze dijk twee viadukten en een dui ker afsluitbaar te maken. De kans is groot dat in deze viaducten sluisdeuren zullen worden aangebracht, die bij een dijkdoorbraak kunnen worden gesloten. huis van Hamburg, maar men voegt hier aan toe, dat het ook langer of korter kan duren Hamburg meent, dat de geprojecteerde voorhaven de zeer grote schepen van de toekomst ideale mogelijkheden biedt. De stroombedding van da Elbe zal het moge lijk maken de pieren onmiddellijk aan de vaarweg in de Noordzee te leggen, een voordeel, dat tot dusverre nog geen enkele haven in Noord-Europa heeft. Er zal een terrein van 9.000 ha beschikbaar zijn voor industrievestiging. Door de gunstige lig ging ten opzichte van het Noord-Oostzee kanaal en van het Westduitse net van bin nenwateren zal de haven de liggingsvoor delen van de havens aan de Rijnmonding in belangrijke mate kunnen compenseren. De Westduitse minister van Verkeer, dr. Seebohm heeft „naar vermogen" steun toegezegd, en beloofd dat de aansluiting van de voorhaven aan het achterland door een autowegverbinding tussen Bremen en Cuxhaven zal worden verbeterd. De Hamburgers willen overigens eerst de verdere ontwikkeling in de scheep vaart afwachten, alvorens zij tot grote in vesteringen in de Elbemonding besluiten. De capaciteit van de huidige haven van Hamburg (omslag in 1960 bijna 31 miljoen ion), kan nog, worden verdubbeld. De Bondsregering fieéft bovendien reeds be loofd het vaarwater van de Elbe te zullen verdiepen van elf tot twaalf meter, het geen betekent, dat over ongeveer vier jaar schepen van 65.000 ton naar Hamburg kunnen varen. De kosten van de eerste bouwfase van de voorhaven zullen volgens globale schat tingen van de deskundigen ongeveer 250 miljoen Dm bedragen. Hierin zijn dan de kosten van installaties en administratie- en andere gebouwen nog niet begrepen. OFFICIËLE PUBLIKATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op - 10 augustus 1961 voor EERSTE oefening onder de wapenen komen, wordt een aantal EXTRA-treinen ingelegd. Deze dienstplich tigen MOETEN van deze EXTRA treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het desbetreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van VERTREK of BESTEMMING GEEN gebruik kunnen maken van een van de hierna genoemde EXTRA-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de EERSTVOLGENDE reisgelegenheid né 06.59 uur. EXTRA-TREINEN: GRONINGEN—BERGEN OP ZOOM: Groningen v. 8.20 - Assen v. 8.40 - Zwolle a. 9.31 v. 9.35 - Amersfoort v. 10.23 - Utrecht v. 10.45 - Geldermalsen v. 11.09 - 's-Hertogenbosch v. 11.28 - Tilburg v. 11.49 - Breda v. 12.10 - Roosendaal v. 12.34 - Bergen op Zoom a. 12.45. LEEUWARDEN—BOXTEL: Leeuwarden V. 8.18 '- Heerenveen v. 8.40 - Steenwijk v. 8.57 - Meppel v. 9.09 - Zwolle a. 9.27 v. 9.44 - Deventer v. 10.08 - Zutphen v. 10.23 - Arn hem v. 10.49 - Nijmegen v. 11.10 - Wychen v. 11.20 - 's-Hertogenbosch v. 11.50 - Vught a. 11.55. NIJMEGEN—ROERMOND: Nijmegen v. 11.11 - Venray v. 11.40 - Blerick v. 12.00 - Venlo v. 12.07 - Tegelen v. 12.14 - Roermond a. 12.28. ROOSENDAAL—NIJMEGEN: Roosendaal v. 10.44 - Breda v. 11.03 - Tilburg v. 11.22 - 's-Herto^fenbosch v. 11.43 - Oss v. 12.02 - Wychen v. 12.16 - Nijmegen a. 12.25. AMSTERDAM—BERGEN OP ZOOM: Am sterdam CS v. 9.26 - Sloterdijk v. 9.32 - Haar lem v. 9.46 - Leiden 10.14 - Den Haag HS v. 10.28 - Delft v. 10.36 - Schiedam v. 10.45 - Rotterdam CS v. 11.00 - Blaak v. 11.03 - Zuid v. 11.07 - Barendrecht v. 11.13 - Dordrecht v. 11.23 - Roosendaal v. 11.51 - Bergen op Zoom a. 12.02. AMSTERDAM—EINDHOVEN: Amsterdam CS v. 9.35 - Muiderpoort v. 9.42 - Amstel v. 9.46 - Utrecht v. 10.12 - 's-Hertogenbosch v. 10.47 - Vught v. 10.54 - Eindhoven a. 11.17. ROTTERDAM—EINDHOVEN: Rotterdam CS v. 9.49 - Blaak v. 9.53 - Zuid v. 9.57 - Dor drecht v. 10.09 - Lage Zwaluwe v. 10.19 - Breda v. 10.30 - Tilburg v. 10.44 - Eindhoven a. 11.07. Aanvoer vasi woensdag Vijf schepen zorgden woensdag voor aanvoer van rondvis, haring en makreel, 25 schepen brachten platvis- De totale aan voer was 3322 kisten, waarvan 130 schel vis. 75 wijting, 35 gul en kabeljauw, 1750 haring, 675 makreel, 300 schol, 210 varia, 95 stuks kabeljauw. 6000 kilo tong. De HD 79 Drie Gebroeders voerde aan 500 kisten en 80 stuks kabeljauw; de VL 121 Willem zorgde voor 735 kisten; de SCH 27 Onderneming 2 voor 710 kisten; de IJM 54 Swift voor 305 kisten en 15 stijve kabeljauwen; de KW 87 Albatros voor 430 kisten. De lossing van de VL 121 verliep weinig vlot, want de gangen lagen vol ijs. zodat de lossers eerst weigerden aan de slag te gaan. Later werd toch met de lossing begonnen. Prijzen van woensdag Per kilo: heilbot 4.80, tarbot 4.203.70, zalm 7, grote tong 65.60, grootmiddel tong 5.104.20, kleinmiddel tong 4.50—4.20, tong 1 3.403, tong 2 32.20. Per 50 kilo: grote schelvis 5646, middel schelvis 56, kleinmiddel schelvis 5551, schelvis 1 6247, schelvis 2 5039, dichte wijting 2322, gestripte wijting 4023, schol 1 60, schol 2 5540. scholletjes 3722, schar 2825, poon 27, haai 33, bot 1817, haring 3013.40, makreel 19.608, grote gul 6048, kleine gul 4536. Per 125 kilo: grote kabeljauw 200, middel kabeljauw 190, grote zwarte koolvis 140. Per regel: kleine kabeljauw 8382, grote kabeljauw 188170. Besommingen van woensdag HD 79 f 12.951, KW 87 f 8770, IJM 54 f 8003, KW 94 f 445, KW 92 f 373, KW 109 f 570. KW 61 211, KW 21 351, KW 119 f 261, KW 112 622. Op zee Tot 's avonds was het gisteren, op zee wel uit te houden, maar daarna stak een storm op die windkracht 9 bereikte. De meeste schepen gingen voor anker bij Flambo- rough en Whitby. De vangsten waren niet best, namelijk 40 tot 250 manden makreel en haring voor tien percent van de sche pen. De rest beschadigde zijn netten. De Tan Senior VL 84 deed een trek van 80 manden makreel en haring; de Nelly een trek van 60 manden haring; de Huibertje boekte een dagvangst van 220 manden haring; de Postboy een trek van twee pakjes evenals de Amsterdam en Delft. De loggers en kotters op de kust hadden een bries met windkracht 6. De vangsten waren 40 tot 200 kilo tong en 7 tot 15 manden andere vis. Nu steken ze met windkracht 8. Haringvangsten KW 5 moet nog halen, 2250, 13815, 16830 uit halve vleet, 41 nog halen, 20 30, 43—35, 44—50, 110—60, 22—1, 30—50, 70—85, 95—100, 151—45 nog 40 netten halen, 163—65, 175—136. Trekkers: KW 99—35, KW 74—40. Gemiddeld: Scheveningen 84, Katwijk 50. Voor donderdag De KW 8 Deining komt morgen met 700 kisten. Vermoedelijk komt ook de SCH 135 Cornelia Maria met onbekende vangst. Verwacht worden verder de IJM 34 Allanwater en de IJM 28 Amsterdam. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 50 schol, 1500 kilo tong en 22 kantjes. De „koude golf", die eerst al langs Zwe den Noorwegen, Denemarken, Groot-Brit- tannië en Duitsland was gerold, heeft nu het traditionele land -van de fijne viskeu- kens en de fijnproevers, Frankrijk, bereikt. De Deutsche Fischwerbung maakt er ge wag van dat ook in Frankrijk nu de diep- vriesvis steeds meer in de belangstelling komt. Duitsland heeft al jaren een groot aandeel in de aanvoer van diepvriesvis in Frankrijk. De Franse produktie is op dit gebied wat achtergebleven. Slechts één percent van de in Frankrijk aangevoerde vis wordt diep gevroren. In Groot-Brittannië bedraagt dit aandeel reeds twaalf percent. fVi België is het nog meer, namelijk twintig percent. Franse experts zijn van mening dat men alle krachten zal moeten inspannen om de produktie te verhogen. Men zal gelijke tred moeten houden met de ontwikkeling in an dere landen. In de landelijke gebieden en vooral in midden- en Zuid-Frankrijk is het klimaat warm en juist door diepvriesvis zou men er in kunnen slagen vis tot in de kleinste dorpen té brengen. Dit is het doel, dat men zich momenteel overal stelt. Door middel van diepvriesvis wil men het platteland openstellen voor de vis. WERKSTER gevr., 3 ocht. p. w. Grote Beerstraat 43, IJmuiden. NETTE WERKSTER gevr. voor 2 d. p. w. wegens huw. tegenw. Marowijnestraat 13, Santpoort. Gevr. NET WINKELMEISJE ■in"levensmiddelenbedrijf. Br. L 6277. Zo spoedig mog. gevr. bij Paul van Ewijk, le klas BANKETBAKKER. Hoog loon. Willemsbeekweg 1. BANKETBAKKERS- BEDIENDE of LEERLING gevraagd. Van Breukelen, Lagersstraat 13. Telef. 5362. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt DAMES voor controle werkzaam heden. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt DAMES voor controle werkzaam heden. Welke bejaarde VROUW wil de verzorging op zich nemen van bejaarde heer? Tegen kost en inwoning en enige vergoeding. Hulp voor ruw werk aanwezig. Telef. 7932 Aangeb. PENSION 4-8 pers. Inlicht. Telef. 6172. RUILEN: 4-kam. flat bov. winkels, Pl.weg, voor koop huis op g stand. Brieven L 6276. WONINGRUIL. Agb. Rot terdam 4-kam. woning voor huis in IJmuiden of omg. Inlicht. Schulpweg 72, Vel- sen-Noord. GRATIS AF TE HALEN: jonge hondjes. Leeuwerik- laan IA. SOLEX - RAP - PUCH. Verkoop, Service, Reparatie. Van Bugnum, Planetenweg 40-44. Telef. 5290. SPIJKERBROEKEN in alle dames- en herenmaten. 8.95 Zeeman, Bloemstraat 70, IJ muiden. Telef. 4235. ZAG U REEDS onze kollek- tie weekenders? Prijzen v.a. 6.95. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. PAGE CELSTOF LUIERS 1.19 per rol. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. Voor 310.nieuwe moder. ne elektr. zigzag NAAIMA CHINE met kleine lakfout- jes aangeb. door importeur. Zonder zigzag 195.Evt. v.a. 2.54 per week. 15 jaar garantie. Gratis demonstra tie. Brieven L 767. TELEVISIE 198.—!! 43 cm, met garantie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. OPELS REKORD 1961 en V.W. busjes te huur. Rijn straat 91. Telef. 6285. Meisjes TERLENKA ROK JES, mooie blijvende plissé, in wit, groen en blauw, v.a. 8.90. De Ruyter, Planeten- weg 28. VAKANTIE AANBIEDING!! Slijterij „Flora", Zeeweg 115. Bij aankoop van 1 fles zoete Spaanse wijn Brisio een mooi wijnglas cadeau. SPECIALE AANBIEDING! Luxe wandelwagentjes, nor male prijs 39.Nu met 20 korting. Fa. J. Hooy- berg, Lange Nieuwstr. 775. Telef. 4214. INDISCHE SPEKKOEK. De echte Indische lekkernij naar origineel recept verkrijgbaar bij Hazenberg. Wij hebben ook veel LEK KERNIJEN voor diabetici. Hazenberg. MOOIE DAMESVESTEN van de a.s. wintercollectie zijn nu reeds verkrijgbaar bij C. Lodder, Driehuis. DAMESKAPSALON MAI- SON „ANNY", voor elke ge wenste permanent. Perma nent m. de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 9.50. Mai- son „Anny", A J. Waal-v. Opbergen, L. Nieuwstr. 381- 385, bij Marktplein. Tel. 5672 Plaatsen en verplaatsen T.V. en F.M. ANTENNES onder garantie. Velo, Trompstraat 68-69. Telef. 5198. IJmuiden Ruil bij ons uw TELEVISIE in. defect geen bezwaar. Velo, Trompstraa* 68-69. Tel. 5198. Wij maken alle SLEUTELS. Fa. N. P. Zwager, Kenne- merlaan 77. Telef. 5607. J. VELDMAN geeft de hoog ste waarde voor uw ijzer, metalen en oud papier. To renstraat, Oud-Velsen. Telef. 5609. KINDERFIETSJE te koop gevr. Middend.weg 68. Tel. 02560-8133. Gevr. 1 WANDELWAGEN TJE. Adres bureau v. d. bl. Te koop gevr. GITAAR of MANDOLINE. Br. m. prijs opgave L 6285. Te koop ZES KIPPEN met hok en ren. Gulikerstraat 18 IJmuiden. Te koop z.g.a.n. Perfection OLIEKACHET, met spaar brander, leiding en vat. Na 7 uur. Burg. Weertsplant- soen 5, Santpoort-N. Te koop wegens verandering voor bill, prijs 2 zeer goede KOLENHAARDEN, Beckers en Jaarsma. Te bevr. Rijp- straat 18. Te koop agb. prima Jaarsma TRECHTERIIAARD 60—. Weckketel flessen 0.10 p. stuk. Geleenstraat 14. Te koop LINNENKAST, 1- deurs met spiegel 40. Schrijfbureau 30.Uit- zwembak met verwatming enz. 35.—. Wijk a. Zeeër- weg 126. Te koop DAMES SPORT- RIJWIEL 50.Gascom- foor, wit, 2-pits, modern, 23.Pythagorasstraat 7. Te koop ZEILBOOT L. 4t4 m hechthout. Spilbergenstr. 13, IJmuiden. Aangeb. half-Engelse KIN DERWAGEN. Dolfijnstraat 198, IJmuiden. Te koop DUIVENTIL. Te bevr. Lange Nieuwstraat 6. Aannemingsmaatschappij zoekt voor spoedige indiensttreding MULO-opleiding en kennis der moderne talen vereist. Het be zit van typediploma strekt tot aanbeveling. Vijfdaagse werkweek. Sollicitaties worden gaarne in gewacht onder no. A 3839 bij Reel. Adv. Bur. BOLREK, Ko ningsplein 1, Amsterdam. «1 trillen weten wat er te koop li in de wereld. In het land, tn de omgeving

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6