Aanvoer visserijprodukten lager, maar de opbrengst steeg toch Negentig nullen SILO koelkasten L0ENDERSL00T SPORT IN DE IJMOND SLIJTERIJ SWIER A.R.de Boer Wat er te doen is van augustus tot april Sleepboot „Utrecht" naar IJmuiden Havenberichten VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1961 COR v. d. MEER Weer voorradig met 5 jaar garantie 40 L 275.— 115 L 369.— 130 L 398.— 135 L 415.— 152 L 428.— f, EHU LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Nieuwe zeesleepboot Geen verkeer in Deutsstraat Voetbal „Neeltje Broere" liep schade op in ruw weer Bridge Fototentoonstelling De „Linda Scarlett" naar Bolnes Duitse auto vloog na botsing in brand Medische verzorging tijdens het weekeinde Voor uw wijnen en gedistilleerd ierlijk zijn de modellen O nverwoestbaar de bekleding olide de konstruktie Voor BETERE MEUBELEN in elke prijsklasse WONINGINRICHTING PLEIN 1945 TELEFOON 8089 Oostduitse jongeren bezoeken IJmuiden CONSTANT - verlovingsringen Blijkens mededelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de to tale aanvoer van visserijprodukten in mei bijna twaalf miljoen kilo met een waarde van bijna negen miljoen gulden. In mei 1960 was de aanvoer 12,6 miljoen kilo met een waarde van 7,6 miljoen. De aanvoer van rondvis nam toe in ver band met grotere vangsten van schelvis. De aanvoerwaarde steeg door hogere prij zen voor kabeljauw en koolvis. De produktie van platvis werd vergroot door grotere aanvoeren van tong en van schol. De grote produktie van tong is be palend voor de totale aanvoer van platvis. De aanvoer van verse haring werd in vergelijking met mei 1960 gehalveerd. De aan land gezette hoeveelheid makreel ver minderde met 0,6 miljoen kilo, de op brengst nam echter toch toe, door hogere prijzen. De garnalenproduktie bleef vrij wel ongewijzigd, ook hier deden hogere prijzen de opbrengst toenemen. In de periode januari-mei bedroeg de totale aanvoer van visserijprodukten 68,9 miljoen kilo met een waarde van 41,7 mil joen gulden. Voor de overeenkomstige pe riode van I960 was de aanvoer dezelfde, echter was de opbrengst lager, namelijk 38,1 miljoen gulden. De rondvisproduktie nam toe in verband met grotere aanvoeren van kabeljauw en wijting. De platvisaanvoer steeg door grotere produkties van schol en tong. Vooral was opmerkelijk de stijging in de aanvoer van tonS- De produktie van verse haring liep sterk achteruit, namelijk van 14,1 tot 8,7 miljoen kilo. Evenzeer was de aanvoer van ma kreel teleurstellend. Deze verminderde van 11,6 tot 9,3 miljoen kilo. De verzending van mosselen steeg van 10,6 tot 16,6 miljoen kilo, de opbrengst steeg mede door een hogere prijs. De aanvoer van consumptievis uit het IJsselmeer verminderde iets. Prijsindexcijfers Het prijsindexcijfer voor de visserij (1960-1952 100) bedroeg in mei 152 tegen 135 in april 1961 en 132 in mei 1960. De stij ging ten opzichte van april 1961 houdt ver band met prijsstijgingen voor verse ha ring, gezouten haring (nieuwe haring), gar nalen en zoetwatervis. De stijging ten op zichte van mei 1960 werd veroorzaakt door prijsstijging van rondvis, makreel, haring en zoetwatervis. Het prijsindexcijfer voor de kostenfacto ren voor april (136) is ten opzichte van de voorafgaande maand met slechts één punt gestegen. In vergelijking met de over eenkomstige maand van 1960 steeg de in dex met vijf punten, hetgeen werd veroor zaakt door hogere prijzen voor gasolie en smeerolie en hogere lonen. Advertentie REFORM VNR-artikelen zoutarme en suikervrije dieet-artikelen KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Het bekende adres, ook voor Helderse Taai. De hoogtepunten van de feestelijke ope ning van het oester- en mosselseizoen 1961-1962 zullen zijn: de langzaam ver maard geworden vlootschouw van ruim 100 schepen op de Oosterschelde, de op voering van het spel aan de haven „90 Advertentie De nieuwe zeesleepboot „Thames", die gebouwd wordt voor rekening van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, zal op Burgemeester en Wethouders van 25 augustus te water worden gelaten bij Heemskerk maken bekend dat zij voor- J. en K. Smit's Scheepswerven n.v te I nemens zijn om de Deutsstraat en het Kinderdijk. Het schip krijlgt een lengte I Rendorpplein tijdelijk voor alle verkeer in van 53,40 meter en een vermogen van I beide richtingen gesloten te verklaren we- 3250 pk. Twee verrassingen Toen we woensdagavond van de wed strijd HaarlemVSV, gespeeld op het CSV-terrein te Bakkum, huiswaarts keer den, waren we twee „verrassingen" rijker. Daar was dan in de eerste plaats onze be en verwondering over het prachtige ter rein en de dito accommodatie van genoem de Castricumse derde-klasser. Gelegen in een fraaie omgeving, bedekt met een schitterende grasmat en met af metingen, die voor ons onvolprezen „Schoonenberg". niet onderdoen, moet het voor de spelers een lust zijn zich op zulk een veld in hun sport uit te leven (wat de 22 IJmuider en Haarlemse voetballers zeer ten genoege van de talrijke bezoe kers dan ook prompt deden). Voorts stond er langs één der lengte zijden een alleraardigste tribune en was er een clubhuis met kleedgelegenheid, dat er ook in alle opzichteu mocht wezen. We kunnen ons dan ook voor stellen, dat de Castricummers trots op hun bezit zijn! De tweede verrassing school aan VSV- kant. De roodwitten hadden namelijk om der de lat een jongeman Stuy genaamd staan, die keer op keer de handen van de bezoekers op elkaar bracht. Vooral in de tweede helft, toen Haarlem vaak sterk aanvallend was, verrichtte hij, buiten gewoon snel reagerend, vaak wonderen. We wisten onder anderen door zijn prestaties in het Velser J rugdelftal dat deze knaap aardig wat in z'n mars had, maar hetgeen hij in de ontmoeting tegen Haarlem liet zien, overtrof onze verwach tingen verre. VSV kan nog veel pleizier aan deze jeugdige doelman beleven! Stormvogels-VSV Zaterdagavond opent het sportpark „Schoonenberg" zijn poorten weer. Dan wordt om half 7 gespeeld de wedstrijd jaar in nullen" en'daarna een openlucht-! Stormvogels—VSV. De Vogels komen in maaltijd. Zoals bekend, zullen de prinses- de volgende opstelling uit: sen Beatrix en Margriet de feestelijkhe- De Graaf; De Vries en Frenks; Haver den bijwonen. kamp, Van der Bor en Pirovano; Noomen Degenaar, Rijkaard, Snoeks en Visser 's Morgens worden de schepen in de Zoals uit deze opstelling blijkt, is aan haven van Yerseke gepavoiseerd. Om alle gecontracteerde ex-Blauw Wit-spe- twaalf uur trekt een optocht met uitbeel- lers een plaatsje ingertbmd. hetgeen na'-' dingen van het oester- en mosselbedrijf tuurlijk allerminst wil zeggen, dat bijvoor door het rijk versierde Yerseke. Om half beeld spelers als Janssen, Van Wooning twee volgt de vlootschouw van vissers- e. a. „afgevoerd" zijn, schepen uit Bruinisse, Tholen en Yerseke. VSV gaat met frisse moed het komend Tijdens deze schouw worden de eerste oes- seizoen in. Op de voortgezette ledenvei- ters van het seizoen gevist. Deze worden gadering, die dinsdagavond in Du Com- de Prinsessen en de commissaris der merce te IJmuiden is gehouden, was de Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot stemming opperbest. Men toonde vertrou aangeboden. wen en uit tal van vragen bleek de be- Het openluchtspel „90 jaar in nullen' langstelling voor de zaken van de ver fde grootte van oesters wordt met nullen eniging. aangeduid) zal geheel in het teken staan Tijdens het seizoen en wel zo spoedig van de in 1870 begonnen oestercultuur. mogeijj,k zai het bestuur gedetailleerde Voordien was er de zogenaamde vrije vis- voorstellen voorbereiden betreffende een serij, die echter een steeds teruglopende eventuele fusie met Stormvogels. Want produktie opleverde. men bleek in groten getale toch niet af in een spel met tekst, zang, dans en wyMnd tegenover een eventuele fusie te muziek zal een beeld worden gegeven van staan Maar dan zou men er voor moeten de ontwikkeling in de voorbije negentig zorgen tijdig gereed te zijn. jaar. Men zal horen (en zien) hoe velen nieuwe aanwinsten heeft VSV niet zich in 1870 verzetten tegen de plannen om Beifrojd (ex-EDO) is de Velsense gelede- tot de oestercultuur over te gaan. Tal van ren komen versterken en ook Dikstaal historische figuren zullen herinneringen (ex_Aikmaar en ex-West-Frisia) fs nu oproepen aan dit verleden. Uiteraard zal vrijgekomen. blijken van hoeveel belang dit alles voor onder leiding van trainer Wit. wiens Zeeland is geweest. De produktie werd contract nu besloten is afzonderlijk als verdertigvoudigd. Het spel wordt opge- semiprofciub het nieuwe seizoen in te gaan voerd op een drijvend toneel in de haven jg vernjeuwd zai men zijn uiterste best Als decor zal daarop worden geplaatst een dogn het eersteklasserschap te behouden, vergroting (3 maal 5 meter) van het be- het veteranentoernooi van de voetbalver eniging „IJmuiden". De volgende wedstrijd is op 19 augustus te vier uur tussen Kinheim en Waterloo en vervolgens op 26 augustus te drie uur gens uitvoering van onderhoudswerken. Dit zal waarschijnlijk drie weken duren. Het verkeer zal tijdens de afsluiting wor den omgelegd via de Van Coevenhoven- straat en de Kerkweg. „Neeltje Broere" uit Dordrecht, heeft ma- IJmuidenKinheim en op 2 september te I cbineschade gekregen tijdens ruw weer drie uur tussen Kinheim en Tweede Jeugd. voor de Noorse kust De „Neeltje Broe- In Bennebroek gaat Kinheim 2 van de I re„ js door bet Duitse schip „Erwin Nue- zaterdagafdeling een wedstrijd spelen te- bel„ naar de rede van Horten gesleept, gen Van Nispen 2 op zaterdag, 12 augustus. waar de scbade zal worden hersteld. De „Neeltje Broere" was onderweg van Os- De bridgeclub „Sant Atout" te Bever wijk heeft de zomercompetitie voortgezet. De voornaamste uitslagen waren: 1. A. Tand—J. Bos 73 pnt.; 2. A. Hoen—C. Gun- neman 63; B. en C. Hoageboom 58; 4. G. C. Tabak—J. Krab 55%; 5. mevr. Tabak- D. Biben 54'A. Schaken lo naar Skiën. Enige leden van de beman- I ning hebben lichte verwondingen opgelo pen door het slingeren van het schip toen het stuurloos dreef. De fotokring Heemskerk is voornemens om van 9 tot en met 17 september een foto tentoonstelling te gaan houden in zaal „Bloemlust". Ter gelegenheid hiervan wordt een wed kende schilderij van Jan Steen; Het Oes- teree ts tert j e. Na het spel zullen de genodigden worden vergast op oesters en mosselen. Ook 's avonds worden te Yerseke tal van fees telijkheden gehouden. Advertentie De Nutsspaarbank handhaaft een strikte geheimhouding STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen. Contractspelers Bij VSV hebben voorlopig de volgende spelers een contract gekregen: Vader, Schoon, Pieterse, Minks, Versluys, Brom, Kort, Van Gerven, Van Dolder, Jager, Farenhorst, Belfroid, Dikstaal en Van Leeuwen. Stormvogels contracteerde De Graaf, Freriks, De Vries. Janssen, Smits, Van Wooning, Rijkaard, Degenaar, Van der Bor. Noomen. Haverkamp, Nat. Vessies. Doorneveld, Egner, Minneboo, Snoeks en Bakker. Kinheim Na de officiële openingsdatum van het nieuwe voetbalseizoen op 15 augustus zal de voetbalvereniging „Kinheim" maar direct de kansen grijpen om alvast als één van de eers% de bal weer te laten rollen. Op donderdag 17 augustus te kwart voor zeven 's avond opent het Kinheim-vete- ranenelftal het seizoen met een wedstrijd In de zomercompetitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit is men aan de slotfase strijd georganiseerd, toe. Na nog drie speelavonden zal de „zomerkampioen" bekend zijn. De derde groep-speler H. Koster heeft op de kam' pioen van vorig jaar, de 73-jarige C. Ab- spoel reeds een geriefelijke voorsprong genomen en kan in feite nog slechts door deze speler worden bedreigd. Zijn spel is resoluut en doelbewust. Tegen een gerou tineerd en sterk speler als H. Aarts wist hij een remise te scoren, terwijl hij de vierde groep-spelers C- Bakker en J. van Zwieten geen kansen liet. Het leverde hem 120 punten op. Abspoel kon tegen dit geweld niet op en verloor belangrijk terrein door een neder laag tegen C. Bakker. Overigens zal de Kijk Uit-nestor nog wel alle moeite doen de achterstand te overbruggen De beste prestatie van de afgelopen periode leverde ongetwijfeld de ook niet meer zo jonge schaker J. Plugboer. In zijn duel met eerste groep-speler Tj. de Jong kwam zijn rijke ervaring hem goed van pas. Met een uitgekiend spelletje kwam hij in het voordeel en zou de partij beslist hebben gewonnen indien hij bij promotie van een pion niet een vergissing had ge maakt. Nu werd het een overigens even fraaie remise- Plugboer bleef hierdoor op de vierde plaats in de rangschikking en daarmee serieus gegadigde voor één der 'prijzen. De derde plaats wordt np ingenomen door de leider van deze wedstrijden, J. G. Bonten bal. Hij krijgt daarmee een juiste hono rering voor de moeite welke hij zich ge troost gedurende de zomermaanden elke speelavond opnieuw de wedstrijden vlot te laten verlopen- W. Huiser, die het winterseizoen weinig aktief kon deelnemen, is nu regelmatig present, hetgeen in zijn vijfde plaats tot uitdrukking komt. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: A. J. van NiekerkenG. L. de Haas 0-1, W v. d. Berg—J. Plugboer 0-1, C- GravemakerW. Huiser 0-1, J. BlokF. J. Broertjes 1-0, J van ZwietenH. Koster 0-1, C. bspoelC. Bakker 0-1, J. J. v. d Veldt—C. Bouman 1-0. G. L. de Haas—Tj. de Jong 0-1. J. G. BontenbalA. J. van Niekerken 1-0, C. Bouman—J- van Zwie ten 1-0. J J. v. d. VeldtJ. G. Bontenbal 0-1 C. Bakker—H. Koster 0-1. A van Maanen—J G. Bontenbal 0-1, J. Plugboer Tj de Jong remise, C. BoumanC- Ab spoei 0-1. A B. Kistemaker—T. A. Lange- 13 t/m 20 augustus „Felison", tentoon dijk 0-1. A. van MaanenC. Bakker 1-0. stelling van werken van „schilders rondom H. Koster—H. Aarts remise, C. Abspoel— IJmond" in het expositielokaal aan de C. Bouman 1-0. H. AartsJ. Plugboer 1-0 Heidestraat 45, IJmuiden, dagelijks ge- De tien hoogste plaatsen in de rangschik- opend van 14 tot 17 uur. kl^H KostVssfpnr^cTbspoel 295V2 26 augustus Wandelsportver. „Vé-Bé", pnt 3 J G Bontenbal 230 pnt. 4. J. Plug- tunnel tocht. Start gebouw Kennemersta- boer 2OOV2 pnt. 5. W. Huiser 186 pnt. 6. Tj. ten te Beverwijk. Bestuurder werd zwaar gewond Vannacht is op de Kennemerstraatweg in Heiloo een Duitse personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. De wagen raakte onmiddellijk in brand. Gasten uit een hotel waarvoor het ongeval plaats had, kwamen, gealarmeerd door de klap, naar buiten lopen. Zij konden de in zittenden van de wagen bevrijden door de voorruit in te slaan en hen door de spon ning te trekken. De bestuurder, een 22-jarige student uit Kettwig-Ruhr, moest wegens ernstige kwetsuren aan zijn rug naar een zieken huis in Utrecht worden vervoerd. Zijn 23- jarige passagier uit Wolfsburg, werd niet gewond. De auto is geheel uitgebrand. HOOIBERG IN BRAND Bij de landbouwer Verver aan de Breed weg te Castricum stond gisteren de hooi berg achter zijn woonhuis ineens in lichter laai. De brandweer werd gealarmeerd en deze ging de brand grootscheeps te lijf- Dit was nodig, want op nog geen tien meter afstand stond een schuur met kostbare materialen en een hooiklamp. De vrijwillige brandweerlieden zijn vier uren onafgebroken in touw geweest maar tóen was het gevaar voor uitbreiding ge weken. Omtrent het ontstaan van de brand tast men nog in het duister, al wordt aan genomen dat hooibroei de oorzaak niet is. Veeleer wordt gedacht aan het achteloos wegwerpen van een peukje sigaret of sigaar. IJMUIDEN: Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652; F. N. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheek: Apotheek Pleyer, Planeten- weg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT: Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560—8249. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550 6504, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zr. C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 025506195, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zr. J. Markerink, Middenduinerweg 89, Santpoort, tel. 025608924, IJmuiden- OostVelsen-Zuid; Zr. A. de Ruiter, Ha- gelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560 6054, DriehuisVelsen-Noord; Zr. K. Langejan, Brederoodseweg 106, Sant poort, tel. 02560-7477, Santpoort-Noord Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Harmsen-v. d. Beek, Lessestraat 1-3, tel. 5365. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510-3745. Apotheek: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: Onbekende arts. Apotheek: De Heemskerkse Apotheek, Maerelaan 48, tel. 2490. Kraam- en Wijkverpleging Witte Kruis, Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster De Ruyter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. Kraamverzorging: Zuster Dijkstra, v. OI- denborgweg 33, Wijk aan Zee, tel. 02517- 343. CASTRICUM: Artsen: H. Wieringa, Schelgeest 31, tel. 2289. Wijkverpleging: Zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: Mevrouw Scholten- Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEF. 7281 Bezorgen door de gehele gemeente de Jong 157V? pnt. 7. J. Blok 150 pnt. 8. G. L. de Haas 142 pnt. 9. J. J. v. d. Veldt 123 pnt. AUTO NAM DUIK IN SLOOT De Nederlandse sleepboot „Hugin" en tegen de VSV-veteranen in het kader van de duwboot „Olivier van Noort' zijn op 27 augustus Wandelsportver. „Vé-Bé", als 26 augustus. 11 september Velser Kunstkring „Voor Allen", toneelvoorstelling Stadsschouw burg te Haarlem, 20 uur. 20 september V.P.R.O., Tl uur bindings- Op de provinciale weg bij Castricum is I avond Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.), mejuffrouw K. uit Amsterdam, die met 3 oktober Velser Kunstkring „Voor Al- haar kleine automobiel in de richting Am- len", 20 uur voordrachtsavond door Enny sterdam reed. met haar wagen in de langs Mols de Leeuwe in het City-theater te deze weg liggende sloot gekomen. IJmuiden. 4 oktober Gezamenlijke Kerkkoren Tijdens een poging om een andere wagen Herv. IJmond-gemeente, gemeenschappe iivté halen, verloor mej. K. de macht over jjjk concert, 20 uur in de Nieuwe Kerk haar stuur, waardoor zij, na licht de ge- aan de Kanaalstraat. passeerde auto te hebben geraakt, met 7 november Velser Kunstkring „Voor wagen en al een salto mortale maakte om Allen", 20 uur filmvoorstelling in het daarna in de sloot te belanden. Wonder I city-theater IJmuiden. boven wonder kwam de bestuurster met de jg november Accordeon Ver. „IJmui- schrik vrij. Maar haar zwaar gehavende dens R0em", 20 uur Patronaatsgebouw wagentje moest opgetakeld en weggesleept IJmuiden (O.) uitvoering, worden. het ogenblik op de Rijn bezig aan het transport van de veerboot „Linda Scar lett" van de Duitse plaats Walsum naar Bolnes bij Rotterdam. Het enorme casco 78 meter lang, veertien meter breed en dertien meter hoog boven de waterspiegel arriveerde gisteravond in Tiel. Hedenavond wordt de Linda Scarlett" bij de werf van Boele in Bolnes verwacht, waar zij zal worden afgebouwd. De veerboot, die diensten gaat onder houden tussen de Deense eilanden en Zweden, is een zusterschip van de „Tina Scarlett", die vorig jaar oktober bij Emmerich na een noodlottige manoeuvre in aanvaring kwam met de tanker „Dia mant" en in brand vloog. GESLAAGD Bij de te Geleen (Limburg) gehouden examens door de Koninklijke Nederlandse Chemische Vereniging slaagde voor het diploma A chemisch bedrijfsanalist de heer K. J. Kroon te IJmuiden. De heer Kroon is werkzaam op het be drijf slaboratorium van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen. Advertentie verspuy 24 november Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur Stadsschouwburg te Haar lem, toneelvoorstelling. 1962. 12 maart Velser Kunstkring „Voor Al len", 20 uur Stadsschouwburg te Haarlem, toneelvoorstelling. 11 mei Velser Kunstkring „Voor Allen' 20 uur Stadsschouwburg te Haarlem, to neelvoorstelling. 6 februari Velser Kunstkring „Voor Al len", 20 uur filmvoorstelling in het City theater IJmuiden. 10 april Velser Kunstkrin? „Voor Allen 20 uur filmvoorstelling in het City-theater IJmuiden. GROENTEVEILING CASTRICUM Ook woensdag waren er geen al te hoge prijzen op de veiliing van Ons Belang te Castricum. Bloemkool en capucijners wa ren lager in prijs dan maandag en ook de bospeen heeft een veer moeten laten- Tuin bonen, waarvan nog enkele prima par tijtjes aan de markt kwamen, liepen op tot 4i cent. Sla 3Vz5Vi, sperziebonen 4248 tuinbonen 11—41. komkommers 17—25, bloemkool 2041. uien 11, capucijners 35— 75, bospeen 32—38, boskroten 7. Als onderdeel van een campagne van de Engelse regering tegen de misdaad is een amnestie van drie maanden af gekondigd voor hen, die in het bezit zijn van vuurwapens en munitie en deze inleveren. Aan het einde van de vierde dag van de amnestie waren in het Londense Metropolitan district 1.040 vuurwapens en 6.000 patronen ingeleverd. Een kijkje bij Scotland Yard, waar de wapens worden nage- gekeken en geregistreerd. Van 11 tot 22 augustus brengen op uit nodiging van het Politiek Jongeren Con tact in Velsen acht leden van de Freie Deutsche Jugend uit Halle/Saal in Oost- Duitsland een bezoek aan Velsen. Dit be zoek geldt als een tegenbezoek. Enige tijd geleden zijn vertegenwoordigers van het Jongeren Contact naar Oost-Duitsland gereisd. De acht jonge Duitsers worden onder gebracht op logiesadressen. Nadat zij in de morgen van 11 augustus aan de grens bij Oldenzaal door het be stuur van het P.J.C.V. zijn begroet, zullen zij de eerste avond in Nederland deelne men aan een begroetingsavond. De vol gende dagen zijn dan bestemd voor dis- mussies en bezoeken aan Rotterdam, Den Haag, de Veluwe en de Hoogovens. Advertentie ALLE MODELLEN De sleepboot „Utrecht" die anderhalf jaar geleden door Bureau Wijsmuller te IJmuiden van Morai» in New York is over genomen, komt naar IJmuiden. Eind augustus wordt dit schip binnen de pieren verwacht en dan zullen de IJmuidenaren voor het eerst kennis kunnen maken met deze sterke sleper, die meteen na de over name werd ingezet en sindsdien al 40.000 mijl heeft gesleept met zeven objecten. Vijf vliegdekschepen werden uit de mot- LANGE NIEUWSTRAAT 413 tenballenvloot van de Verenigde Staten te Boston, Everett, San Diego en Seattle naar sloopwerven in Hongkong en Japan ge bracht en twee voor de sloop bestemde tankers werden van Singapore naar Hong kong gebracht. De „Utrecht" onder commando van kapitein A. v. d. TEL. 6321 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Zaan- stroom van Dagenham; Warner Franck, Felix - towe; Lingestroom, Londen; Hecuba, Rotterdam; Balkan, Rotterdam; Bodenstein, Antwerpen; Lu- zal IJmuiden binnenkomen I cas Bols 1, Karlsvik; Jans, Londen; Jean E., Lon den; Jutland, Hamina, bijlegger; Argosity, Poort- TT ,IT. j. 4. I vliet; Hontestroom, Huil; Brouwersgracht, Abö; Veen uit Winschoten, die in februari ka- I Brinda, Schwamebütte, ledig IJmuiden; Robox, pitein D. van Dorp heeft afgelost. Toen Hamina; Saint André, Duinkerken; Detlef stapte de bemanning van de „Noordholland I Schmidt, Shore ham; Ehrenfeld, Riga; Waalborg, in Honolulu over op de „Utrecht" BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Annemarie, d. van N. A. Delfzijl; Senegalkust, Dakar; Vechtborg,, Botha, hout voor Zaandam; Schieborg, Sornaes; Michael M., Rotterdam; Rosaline, Rotterdam; Oosterdiep, Sundsvall; Sleipner 1, Hernoesand; Martha Ahrends, Hamburg; Dina, Middlesbro, ledig IJ muiden; Oranje, Londen, ledig naar Zaandam; Dam en van M. Tromp te Uitgeest; Rober- Pioneer, Marmugoa; Truus, Middlesbro, ledig ti«. -R R 7 T R Rmit= M C A I IJmuiden; Atlantic, Swansea; Heriot, Leith. tUS K B„ Z. van L. a bmits en JLVi U A. vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Goote van van Zeyll; Petronella M., d. van P. J. Dan- I Rotterdam; Midas, Rotterdam; Pollendam, Fowey, gerak en J. Beintema; Gerbrand C. L-, Z. bijlegger IJmuiden; Uribitarte, Avilez, slabs voor T Cfpnos pn F Kaandorrv Su-zanna A Hoogovens; Reriable. Antwerpen, van L. stengs en E J^aanaorp, öuzanna A., Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ida D. d, van A. Th. Veldt en M. Th. Hareb te naar Rotterdam; Artura, Hamburg; Swift, Har- Castricum; Irma, d. van B. B. Bruinenberg I lingen; Giovanni Ansaldo, Rotterdam; Bomme, en A Hevlieenbere te Beverwijk: Cornelia Delfzijl; Hondsbosch. Helsinki, ledig naar Half- en A. neyngenoerg re De vei wijk, wuiueua weg; Est^ Norrköping. Frans Böhmer, Rotter- G-, d. van C. Dimmen en D. JV1. Bieeker, I dam; Sierra Bra via, Bilbao, walsmateriaal; Hek- Theresia H., d. van P- J. Duineveld en I tos, Rotterdam; Brage, Rotterdam; Cuxhaven, H A de Boer; Ersébet M„ d. van M. Var- Bremen; Togokust, Freetown; Schinkelstroom, tt- Londen; Werner Franck, Immmgham; Argosity, ga en V. A. Franzen te Beverwijk;, tien~ Purfleet; Magas, Rotterdam; Hamina, Bathurst; drika C. M., d. van A. Bruins en J. A. M. Vliestroom, Manchester; Clarita Schroder, Ant- Borghols; Ronaldus Th. H., z. van Th. J. werpen; Jutland, Hamburg TT r* TV/T n T Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Alderd L. Kuypers en C. M. G. van der Dem te naar gundsvall; Fjagerfjell, Burut; Coracero, Le Velsen (N.); Yvonne, d van A. J. van I Havre; Arcturus, Londen; Berganger, La Guaira; Straalen en R. Klok te Beverwijk: Joseph Solmar, Rotterdam, ledig van Hoogovens. tt tt Woi «v-, tt Pnftïorc (Indien achter de scheepsnaam en de haven H., Z. van H. van den Wal en E. van herk0mst of bestemming geen nadere aan- OVERLEDEN: M. Kluft, 76 j., geh. gew. I duiding volgt, betekent dit dat het schip van of met A- Keyzer. naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5