IN DE VISHAL+EN OP ZEE Exporteurs helpen eerst orders voor Amerika de deur uit Franse boeren beramen nieuwe acties voor het herfstseizoen Schaduwregering voor Algerije is gereed K.I.M. KJ.M TWEE VRAGEN AANOUDERS T.V. type 1962 Drukte in de bollenstreek Lidmaatschap officieel aangevraagd Althans op papier en zonder het FLN Britse regering bevriest ambtenarensalarissen 6 ƒ395,— ƒ55, brengt als eerste in Nederland VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1961 Oorzaken der ontevredenheid zijn niet weggenomen Culturele samenwerking Een goed meubel voor een verras send lage prijs bijpassende salon tafel Noorse marine gaat de 12-mijlsgrens bewaken Engeland en de EEG U bent van harte welkom op onze royale en gezellige meubelafdeling om vrijblijvend te kijken of te informeren. ijmuidenA MARKTPLEIN 29 Salomonsoordeel in proces tegen Westduitse arts Vervolg Luidsprekers van pagina 10 Loewe Opta type Opta Lux 59 cm tv. Prijs 1325.— nü 798— Prijs 798.— nü 498— Prijs 898.— nü ƒ598— Prijs 945— nü ƒ545— Prijs 1298— nü ƒ790— LANGE VEERSTRAAT 25 - HAARLEM Heeft uw dochter haar verplichte schooltijd achter de rug Acht u een verantwoorde en geleidelijke overgang vaft school naar bedrijf gewenst Onze BEDRIJFSSCHOOL kan deze laatste wens vervullen Het met goed gevolg doorlopen van de 11 maan den durende cursus wordt beloond met een VAK DIPLOMA van de BETEX, de Stichting Vakoplei ding Textielindustrie. De cursus biedt: een gedegen vakopleiding een verantwoorde aanpassing van jeugdigen aan het bedrijfsleven gedurende 8 uur per week algemeen vormend onderwijs. Gaarne verstrekken wij u - geheel vrijblijvend - mondeling, schriftelijk of telefonisch nadere gegevens over deze typisch vrouwelijke opleiding. Neem eens contact op met het LIBELLE-ATELIER - afd. Personeelszaken (ook 's avonds tussen 7—8 uur) Kalverstraat 11, IJmuiden-O., telef. 02550 - 5665 Aanvoer van donderdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was donderdag 5320 kisten vis, waarvan 204 tong en tarbot, 1 heilbot, 20 tongschar en schartong, 235 schol, 2 schar, 1220 ha ring ,2410 makreel, 205 schelvis, 563 wij ting, 425 kabeljauw en gul, 17 haai, 2 ham, 2 poon, 34 diversen. Prjjzen van donderdag Per kilo: heilbot 4,804, grote tong 6 5,70, grootmiddel tong 5,504,80, klein middel tong 4,804,10, kleine tong I 4 3,20, kleine tong II 3,703,20, tarbot I 4,603,90, zalm 7,50. Per 50 kilo: tongschar 9692, tongschar klein 84—67, kleinmiddel schol 6042, kleine schol I 55—50, kleine schol II 64 28, schar 28, verse haring 23,2015,40, ma kreel 18,8011,20, grootmiddel schelvis 46, kleinmiddel schelvis 39, kleine schelvis I 6648, kleine schelvis II 4226, wijting 2510, grote gul 4532, middel gul 41 29, kleine gul 3222, kleine haai 2523, ham 136, poontjes 25. Per 125 kilo: grote kabeljauw 34092. Besommingen van donderdag KW 8 Deining f 12.870, KW 32 13.650, KW 148 f 8.780, KW 187 f 7.050, KW 76 f 2.480, VL 121 13.880, SCH 27 f 16.820, IJM 35 21.000, VL 142 56.000, VL 16 52.000. Aanvoer van vrijdag Er was vannacht in de Vishal een over stelpende aanvoer van haring. Vaak van zeer goede kwaliteit, al had het slechte weer hier en daar toch wel sporen nage laten in de aangevoerde vissen. De Vlaardingse schepen munten de laat ste weken wel zeer uit in het aan de markt brengen van grote hoeveelheden haring. Slechts drie mijl uit de kust hebben nu de VL 84 Jan Senior en de VL 110 Michiel Jan weer grote partijen buitgemaakt. De Jan Senior ving gisteren in een dag 400 manden haring. De Michiel Jan had 900 kisten, de Jan Senior 1000 kisten. Respectievelijk zorgden deze schepen voor 603 en 523 kantjes. De totale aanvoer was 7520 kisten, waarvan 440 schelvis, 75 wijting, 220 gul en kabel jauw, 3780 haring, 465 kleine haring, 1705 makreel, 350 schol, 185 varia, 5 tarbot, 90 stuks kabeljauw, 20.000 kilo tong. Acht endertig schepen zorgden voor deze aan voer, waarvan 8 voor rondvis en 30 voor platvis. De IJM 33 Thorina had 1260 kisten, de SCH 135 Cornelia Maria 1290 kisten en 135 kleine kisten, de KW 123 Robert William 150 kisten, de IJM 15 Emma 970 kisten, 195 kleine kisten en 90 stuks kabeljauw, de KW 74 Hette Margaretha 225 kisten. De IJM 33 Thorina had ook nog 33 kantjes. Prjjzen van vrijdag Per kilo: heilbot 43,50, zalm 86,80, tarbot 4—3,70, grote tong 6—5,60, groot middel tong 4,604,20, kleinmiddel tong 3,80—3,40 ,tong I 3,40—3,10, tong II 3,40—3. Per 50 kilo: tongschar 8580, kleine tongschar 57, haring 2014, makreel 14—6, grote gul 45—40, middel gul 41—36, kleine gul 3533, kleine koolvis zwart 30. ham 134—112, kleine kreeft 36, rode poon 36—28, jumbo's 38—35, grote schelvis 37—26. mid del schelvis 41—33, kleine schelvis 38—33, pennen 41—32, braad 33—21, dichte wijting 1412, gestripte wijting 2712, scholletjes 41—22, schar 3633, poontjes 16—10,50. Per 125 kilo: grote kabeljauw 142—108, middel kabeljauw 100, grote koolvis zwart 110, leng 92. Besommingen van vrijdag KW 123 Robert 2924, KW 74 3986. Op zee Het was vandaag mooi weer op zee; de haringvangsten waren niet meer zo dave rend als gisteren. Ze varieerden van 40 tot 300 manden haring, makreel, schelvis en wijting per etmaal. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Anthonius Cornelis, zoon van P. Ent en L. P. J. de Vries; Theodora Margaretha, dochter van S. P. Admiraal en M. B. Nootebos; Johannes Adrianus Jacobus, zoon van A. W. Kaandorp en A. G. M. Kraakman; Juul, dochter van C. A Hollaender en H. M. Hundt. ONDERTROUWD: J. P. Burgering en W. D. M. Brakenhoff. GEHUWD: W. Voorthuijsen en T. M Res. De Francina deed een trek van 120 man den haring, de Onderneming 1 deed een trek van 40 manden haring, de Maria Nelly een trek van 80 manden haring, de Petro- nella een vangst van 180 manden haring in vier trekken, de Johannes Polderman een trek van 40 manden haring. De loggers en kotters op de kust vingen 80 tot 180 kilo tong en 10 tot 15 manden andere vis. De loggers en kotters om de noord vin' gen 40 tot 60 manden schelvis, wijting en makreel per etmaal. De Haarlem en Jacoba Gesina zijn weer naar zee vertrokken. Haringvangsten KW 2-50 thuisstomend, 517, 1650, 23 —28, 25—12, 168—28, 20—15, 40—5, 43—8. 44—8, 22—30, 38—10, 73—63, 163—32, 175 55. Trekkers: KW 149—170, 99—120, 176—70, 7540. Gemiddeld: Scheveningen 35, Katwijk 22. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 40 schelvis, 200 wijting, 10 gul en kabeljauw, 2700 haring, 100 makreel, 300 platvis, 7000 kilo tong, 230 kantjes groene haring. 2500 kantjes jonge haring. Voor zaterdag De KW 4 Golfstroom komt met 450 kis ten. De IJM 72 Beatrice heeft een onbe kende vangst. Drie andere trawlers worden ook nog verwacht, alle met haring. (Van onze correspondent in de bloem bollenstreek) Deze week hoorden we een paar minder parlementaire woorden door Lisse schal len. Ze waren bedoeld voor de voerman van een paard en wagen, die met zo'n vierentwintig manden bollen naar de vei ling ging. Ze werden uitgesproken door een kwade chauffeur van een vrachtwagen die met gemak tweehonderveertig manden vervoerde. Hoewel de voerman niet ter rus te lei sukkelde het karretje voort, want het paard kon niet sneller en de straten zijn meer op paard-en-wagen berekend dan op tien en vijftien of vijfentwintig tonners. Waarmee wij maar willen zeggen; als u niet dringend in de Bloembollenstreek moet zijn, blijf er dan maar uit. Men is daar op het ogenblik geld aan het verdie nen voor een heel jaar en dan moet men de mensen echt niet voor de voeten gaan lopen. De Bloembollenstreek heeft twee seizoe nen, de bloeitijd en de paktijd. De bloei tijd interesseert alleen de kwekers, omdat ze dan heel goed moeten opletten of er geen verkeerde of viruszieke planten in hun par tijen zitten. De exporteur vindt het wel mooi. Ook wel een beetje duur, want in die tijd willen er nog wel eens klanten bij hem op visite komen. Het duurt dan het hele seizoen, dat het huis een soort logement is. De paktijd interesseert de kweker niet zo bijzonder. Heeft hij zijn bollen voor de oogst verkocht dan moet hij ze uiterlijk voor vijftien augustus bij de exporteur hebben. Heeft hij er nog over, dan maakt hij de partijen klaar en stuurt ze naar de veiling. (Van onze correspondent) PARIJS Ook al demonstreren de boe ren in Frankrijk niet rfteer met hun trac toren op de weg, toch is de ontevredenheid onder de landbouwbevolking niet verdwe nen. Men verwacht zelfs voor de komende herfst een nog veel fellere actie. Volgens de voerenleider Marcel Bruel, algemeen secretaris van de Nationale Federatie van Boerensundicaten worden plannen overwo gen om „vijanden van de boerenstand" te ontvoeren en wraak te nemen op specu lanten die de plaag van Frankrijk worden genoemd. De grieven van de boeren tegen de re gering blijven nog vele. Men is het er over eens dat op een totaal van 2.200.000 boeren bedrijven het grote aantal mensen boven de 65 jaar een ernstige handicap is voor modernisatie en verbetering van techniek. Maar men vraagt zich bezorgd af wat er Een jaar geleden zijti °de kathollere verenigingen en organisaties te Heemskerk een culturele samenwerking begonnen Dit heeft goede resultaten afgeworpen. De praktische uitvoering van een wel overwogen programma werd in handen gelegd van het Katholiek Instituut voor Volksontwikkeling. De K.A B. heeft thans de wens te kennen gegeven dat K.C.S. en K.I.V.O. van elkaar gescheiden worden in die zin dat het K.I.V.O niet meer de uit voerder zal zijn van het K.C.S. programma Het is hiervan de bedoeling om het K.I.V O. meer aan het oorspronkelijke doel te laten beantwoorden, met dien verstande dat de K.A.B bereid blijft partner te zijn in de K.C.S. In een bijeenkomst van de Raad van Overleg werd eenstemmig besloten om mejuffrouw J. van Saese en de heren H. van Dalsum en G. Pauw aangevuld met de heer B. Windmeyer de taak toe te ver trouwen om de katholieke culturele samen werking voort te zetten en een nieuw programma samen te stellen. De mogelijk heid is besproken om te komen tot een cul turele samenwerking met de niet-katho- lieke bevolkingsgroep door middel van de Heemskerkse verenigingsraad. Het ge meentebestuur wil hiervoor een speciale subsidie toekennen. Door beide raden werd een commissie gesticht als voorloper van 1 een overkoepelend orgaan. Advertentie van deze lieden terecht moet komen als zij het karige pensioen accepteren, dat de re gering voor hen heeft uitgetrokken. De re gering heeft voor deze pensioenen 1,8 mil jard nieuwe franc beschikbaar gesteld ter wijl de boerenbonden er 4 vragen. Een andere grief is dat iedereen boer kan worden, terwijl de zelfstandige hand werkers in Frankrijk („artisans") door wettelijke bepalingen beschermd zijn. Niet iedereen kan elektricien in zijn vrije tijd voor particulieren toch een lamp ophangt of nieuwe stopcontacten aanlegt, is hij strafbaar als dat ontdekt wordt. De be schermde elektriciën kan hem een pro ces aandoen. Soortgelijke beschermende maatregelen willen de boeren eveneens voor hun eigenstand. Vele boeren zijn verbitterd over de prij zen voor mais, die de regering kort gele den vastgesteld heeft. De regering, aldus de maisboeren, heeft ons aangemoedigd meer j«aai6 als»_voergraaB ie werbouwen. Dat hebben wij gedaan maar de prijzen voor mais dalen voortdurend. Twee jaar geleden was de vastgestelde prijs nog 4000 franc per kwintaal, maar dit jaar maakte de regering er 3500 van. De boeren zijn het niet eens met de opvatting, dat door een hogere maisprijs de vleesprijzen zul len stijgen. Als de vleesprijzen desondanks toch omhoog lopen is dat de schuld van de tussenhandel, die het vlees aan de slachthuizen koopt voor 400 tot 500 franc per kilo, terwijl het in de slagerswinkels verkocht wordt voor 1200 franc. Dat de regering niets tegen deze tussen handel onderneemt bewijst volgens de boe ren dat zij niet durft. Aangezien de na tionale produktie van Frankrijk met vijf percent is gestegen willen de boeren een prijsverhoging voor hun produkten van vij percent. En over die vijf percent zou nog zijn te praten wanneer de hand werd ge- houden aan de prijsafspraken. Er zijn boe ren die voor de melk 27 franc per liter maken, terwijl anderen hun melk nog niet voor 21 franc kwijt kunnen. In de door de regering vastgestelde prijzen hebben de boeren niet het minste vertrouwen. Ten slotte verwijten de boeren het departement van Landbouw dat daar mensen zitten die nog nooit een weiland hebben gezien. Boe ren, zeggen de bonden, zijn in Frankrijk burgers van de tweede rang. Op zijn koopbrieven vindt hij wel wat ze hebben opgebracht. Dat is dit jaar niet eens weinig. Hij heeft nog het voordeel dat hij geen klanten behoeft te ontvangen, want de exporteurs hebben nu echt geen tijd voor gezellige buurpraatjes. Zij bren gen bijna hele dagen door in het bedrijf of op de veilingen, als zij zelf een gedeelte van hun inkoop in handen hebben. De eerste weken van augustus zijn het drukst. Dan komen nog grote zendingen narcissen op de weg, die naar de expor teurs worden gebracht. Daartussendoor trekt het verkeer naar en van de veilingen. Dat is ook niet weinig, want de veilingen in Lisse verwerken tussen de vijftig- en honderdduizend mand per week. Om de wegen nog meer te belasten rollen al de eerste vrachtwagens beladen met kisten met bollen naar Rotterdam voor de eerste boten naar de Verenigde Staten en Canada. Na de vijftiende augustus zakt het streektransport dus wat af. Dat wil echter niet zeggen dat het dan rustiger wordt. In tegendeel. De export begint dan pas op volle kracht te draaien. Het is de gewoon te dat men eerst „Amerika weghelpt" De bollen daarheen moeten de langste reis maken en zo vroeg mogelijk in de winkels liggen. Als die hausse voorbij is komen de Europese landen aan de beurt. In ongeveer zes tot tien weken tijd moet misschien wel 95 pet van de gehele export de deur uit zijn Volgens een statistiek van het Produkt- schap voor siergewassen werd er verleden jaar in de periode juli tot en met septem ber vijfenzestig miljoen kilogram geëxpor teerd. Juli mag men daar eigenlijk wel van aftrekken, want in die maand gaat er bijna nog geen bol de deur uit. De bollen gaan eerst van kweker naar exporteur of komen daar via de veiling terecht. Intussen zijn zij nog gepeld, ge droogd. gesorteerd, geteld en twee maal nagezocht op ziekten. Een groot gedeelte is misschien nog eens gespoeld om ze zand vrij te maken of zelfs afgeborsteld en ten slotte in zakken van honderd of tweehon derdvijftig stuks in kisten verpakt of zelfs in mooie kartonnen doosjes, nylon netjes en zo voorts. Half oktober is er dan al niets meer van te vinden. Het is een uitbarsting van energie, waar men liever maar niet tussen moet raken. Het moet worden gezegd, zo dwaas als vroeger is de situatie niet meer. Er wordt wel meer uitgevoerd, de uitvoer stijgt ieder jaar, maar men gaat met wat meer over leg werken. Werkdagen van achttien uur en van vrijdag op zaterdag nog „een nacht je doorgaan" komen niet meer voor. Men heeft nu beslist niet meer de gedachte, dat men tot één, twee uur 's nachts de lichten moet laten branden om het druk te heb ben. Het project tot verbetering van werk methoden heeft dus toch wel gunstig ge werkt. En misschien komt het ook, doordat men na de tweede wereldoorlog er aan is gaan wennen om leerlingen van middelba re scholen als werkkrachten te accepteren Het is niet allemaal prettig geweest „dat jonge grut in de schuren", maar nu is men er wat blij mee. Men weet, wat men er aan heeft, welk werk men de jongens en meis jes* 'kan geven. In de gunstigste gevallen komen de leerlingen van middelbare scho len jaar op jaar terug. Ze blijven zelfs ko men als ze student zijn. Zij zijn soms ver bazingwekkend personeel, doordat zij de ogen open hebben en dikwijls zeer waarde volle tips kunnen geven want zij staan fris tegenover het bedrijf en komen rond voor hun mening uit. Het gaat allemaal echt wel op rolletjes die export. Alleen men heeft het druk en iedereen wil zijn werk nu eenmaal snel af hebben. Dan valt er wel eens wat minder parlementair woord als een wat ouderwets vervoermiddel in ouderwetse smalle straat jes gewoon voortsukket. OSLO (UPI) De Noorse marine zal van 1 september af met zes schepen de wacht houden langs de grenzen van het Noorse visserijgebied. Op die datum wordt de nieuwe territoriale visserijgrens van twaalf mijl van kracht. Admiraal Hostvedt heeft meegedeeld dat de schepen bewapend zullen zijn, en dat de commandanten opdracht hebben ontvangen om hun munitie te gebruiken voor elke buitenlandse trawler die zich niet aan de nieuwe grenzen zal houden. BRUSSEL In een korte, en zonder enig ceremonieel verlopen bijeenkomst heeft het hoofd van de Britse vertegen woordiging bij de Europese gemeenschap pen, Arthur H. Tandy, gistermiddag het verzoek van de Britse regering tot het openen van onderhandelingen over Enge- lands toetreding tot de E.E.G., officieel overhandigd aan de secretaris-generaal van de raden der Europese gemeenschap pen, Ch. Calmes. Het verzoek was vervat in een brief aan de fungerend voorzitter van de raad der E.E.G., de Westduitse vice-kanselier en minister van Economische Zaken Erhard. De heer Tandy overhandigde de brief met een kort woord aan de heer Calmes, die de belofte gaf voor onmiddellijke doorzen ding ervan aan minister Erhard te zullen zorgdragen. Met een korte handdruk werd de bijeenkomst, die slechts enkele minuten in beslag nam, besloten. Publikatie van de inhoud van het verzoek zal eerst tegen het einde van deze week, of begin volgende week kunnen worden verwacht. Enkele uren later ontving de heer Cal mes de Deense ambassadeur, die namens zijn regering het verzoek tot aansluiting van Denemarken overhandigde. Minister Erhard, de huidige voorzitter van de E.E.G.-Ministerraad, die op verkie- zingsreis in Bremen was, deelde op een ontvangst aldaar mee dat het aan hem gerichte Britse verzoek op het ministerie van Economische Zaken in Bonn was ont vangen. Hij noemde dit een bijzondere dag en een historisch uur. Hij zal nog deze week op de brief van Macmillan antwoor den. Erhard bracht een dronk uit op „de ze historische gebeurtenis en op de goede samenwerking in een verenigd Europa". Naar verwacht wordt, zal de Britse aan vraag behandeld worden op de ministers conferentie van 25 en 26 september. De E.E.G.-ministers zullen dan moeten bepa len welke procedure gevolgd zal worden voor de onderhandelingen en op welk ni veau die onderhandelingen zullen moeten worden gevoerd. (Van onze correspondent) PARIJS Ook al is er nog niets defi nitief besloten, toch lijkt de vorming van een Algerijnse regering zonder het F.L.N. tegen 15 september meer en meer waar schijnlijk. De minister voor Algerijnse Zaken, Joxe, heeft de lijst van ministers al in zijn zak. Het zijn er negen: zeven mohammedanen en twee Fransen, die in beginsel hun medewerking hebben toege zegd. Zij weten nog niet precies wanneer zij in functie zullen treden en welke porte feuilles of bevoegdheden zij zullen krijgen, maar zij vormen toch al een schaduw kabinet. Het zijn bestuursambtenaren en juristen, van wie de Franse regering hoopt dat zij niet op al te fel verzet zullen stuiten en dat zij later een brug kunnen slaan naar het F.L.N. Het is niet uitgesloten, dat de bevoegdheden van deze Algerijnse rege ring zich ook zullen uitstrekken tot de -Sa hara. De vorming van zulk een regering be hoeft, volgens Franse opvattingen, niet te betekenen, dat tussen de Franse regering en het F.L.N. niet verder zal worden on derhandeld. In de eerste Evian-conferentie is alleen maar gepraat over algemeenhe den. In de tweede conferentie van Evian werd over concrete onderwerpen gespro ken. Dat de besprekingen na korte tijd vastliepen over de Sahara, betekent vol gens Parijs niet, dat onder de verdere on derhandelingen een streep is gezet. Van beide kanten is tot dusver niets gedaan om alle verdere contacten af te snijden. Pas •ts alles mislukt is zal leder der twee par- ,ijen weten waaraan zij zich moet houden. Intussen duurt het terrorisme in Algerije voort. In een dorp, vijftig kilometer ten oosten van Bougie, hebben gewapende ter roristen woensdag een overval gepleegd op een café-terras, waar tientallen Franse feestgangers, mannen, vrouwen en kinde ren, verkoeling zochten tegen de hitte. Toen de paniek voorbij en de aanvallers weg waren, telde men zes doden, van wie drie kinderen en zeven gewonden. (UPI) Een Europese onderwijzeres kwam om het leven, toen een plastiekbom ontplofte voor de gevel van een jongens school in een badplaats bij Algiers. De bomaanslag was er een uit een reeks die donderdag werden gepleegd- Een onbekende liet gisteren in de tuin van een villa in Algiers een lading explo sieven achter. Vijf kinderen begonnen er aan te tornen, hetgeen aan drie van hen het leven kostte toen de lading explodeer de. De twee anderen werden ernstig ge wond. Rebellen vielen twee Franse landbouw bedrijven in de buurt van Algiers aan Twee Europese boeren werden ontvoerd In Algerije zijn donderdag in totaal ze ventien aanslagen gepleegd, door Franse activisten en rebellen van de FLN. Er vielen vijf doden en dertien gewonden. In Parijs is vanmorgen in het zestiende arrondissement een plasticbomaanslag ge pleegd op het gebouw van „De vrienden van de Republiek", waarvan Robert Schu man voorzitter is. De schade is aan zienlijk. Vandaag is in de Algerijnse plaats Sidi- Bel-Abbes een gevecht uitgebroken tussen een groep Algerijnse rebellen en soldaten van het Vreemdelingenlegioen. CELLE (West-Duitsland-DFA) Een arbeidsgerechts-proces tegen de arts Acel Dohm, die als leider van een kliniek in Burgdorf bij Celle in Neder-Saksen na de oorlog 1.300 vrouwen op hun wens opera tief onvruchtbaar heeft gemaakt, is voor het arbeidsgerecht in Celle met een Sa lomonsoordeel geëindigd. Dohm werd des tijds door het bestuur van het district Burgdorf op staande voet ontslagen toen bekend was geworden dat de justitie zich met zijn praktijd bemoeide. Dohrn diende tegen dit ontslag een klacht in en is thans gedeeltelijk in het gelijk ge steld. Het gerecht vernietigde het ontslag- op-staande-voet, maar erkende tegelijker- lijd zijn ontslag met wettelijke opzeggings termijn tot 30 september van dit jaar als rechtsgeldig. Dohrn moet driekwart van de proceskosten betalen. Hij wil beroep aantekenen. Bij behandeling van deze zaak in een strafproces zal de kwestie van het al dan niet toelaatbare van vrijwillige sterilisa tie zelf aangesneden moeten worden. Dohrn, die zelf kinderen heeft, stelde naar eigen zeggen voor operatieve sterilisatie altijd de voorwaarde dat de patiënte ge huwd was, kinderen had en dat haar echt genoot met de ingreep instemde. LONDEN. De Engelse minister van Financiën, Selwyn Lloyd, heeft gisteren medegedeeld, dat de lonen van ongeveer een miljoen man overheidspersoneel „be vroren" zullen worden. In twee bijeenkom sten met vertegenwoordigers van zeshon derdduizend ambtenaren en van driehon derdveertigduizend arbeiders in dienst van de staat heeft de minister medegedeeld, dat loonsverhogingen, die tijdens de be vriezingsperiode door onderhandelingen tot stand mochten komen, niet eerder verwe zenlijkt zullen mogen worden dan de om standigheden toelaten. De maatregel is een onderdeel van het soberheidsprogram ma dat de vorige maand bekendgemaakt werd. ALS RECLAME: 1. blik aardbeien 65 ct. 1 1. pruimen 79 ct. Kalis, Trompstraat 71 NASSI GORENG, kant en klaar, 129 ct per groot blik. Kalis, Trompstraat 71. VALENTINE WOL, de snel- breiwol van Neveda, per 100 gram 2.25 bij C. Lodder, Driehuis. Te koop WOON-WINKEL HUIS, huur 10.50 p. week 6750.Wijk aan Zeeër- weg 126. Te koop KASREGISTER, geeft bonnen, 150. 6 automaten (dubbeltjes) 10 vakjes 20.— p. stuk. Wijk aan Zeeërweg 126. Te koop een prima BELLA SCOOTER, -b4t 1956. Na u De Ruyterstraat 24. Te koop nieuw zw. LEREN H. JAS, m. 52. Eemstraat 20 Te koop, wegens vertrek, een SPORTBROMMER. Es. doornstraat 8. Te koop 2 ZONNESCHER MEN, 110 bij 130 cm. T.V.- tafel en meisjeskleding, lft. 1 jaar. Kromme Mijdrecht straat 35. Te koop kleermakers TRAP- NAAIMACHINE (Singer) in g. st. Lange Nieuwstraat 249 HAARDKACHEL te koop Platanenstraat 15. Aangeb. wegens vertrek een DRESSOIR, traploper, slaap kamerlamp, kindertafeltje 2 stoeltjes. Tel. 7310. Water landweg 1, Driehuis. Te koop RACEFIETS en Lo. comotief snelbr. Sachs. Na 7 uur. Rijnstraat 123. Te koop B.S.A. 350 cc 1957. Merwedestraat 68. Ter overname: 1-pers. op- klapbed. ombouw, matras sen, 2 dekens 50.Hof- dijklaan 82 Driehuis. Te koop in goede staat zijn de HETELUCHT KACHEL, met onder, en achterplaat. Wijk aan Zeeërweg 176. na 6 uur. Te koop KAMER VOLIÈ RE, in pr. staat, 110 x 80 x 50 cm. Prijs 30De Ruy. terstraat 142. Telef. 6066. Te koop als nieuwe REIS- WIEG en te koop gevr. een groot poppenhuis. De Ruy terstraat 103. Te koop KL. B.M., in beh. staat, 300.—. Telef. 02507- 3499. Na 19 uur. in notenhouten kast. volautomatisch. 19 bui zen. geheel compleet met unit voor het 2e programma LOEWE OPTA IRIS 43 cm t.v. LOEWE OPTA ATRIUM 53 cm t.v. NORD MENDE FAVORIT 53 cm t.v. GOUDEN KUBA 53 cm t.v. in notenhouten salonkast. met deuren en draaibaar op wielen LOEWE OPTA „TILLY" vol-transistor-koffer-radio. Prils f 169.— nü f 125.—. Bandrecorders, radio's, kofferradio's (Nord Mende), stofzuigers, wasmachines en Bosch koelkasten met enorme reducties. Betaalbaar in 6. 12 of 18 maanden. TELEFOON 16145 f

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6