VSV en Stormvogels speelden een nuttige oefenpartij Sportkrabbels Oostduitse atletes hartelijk door B. en W. Beverwijk ontvangen Drumband uit Velsen-Noord maakt opgang in Rheden Metselaar en een kantoorbediende bouwen in Santpoort een huis r IEDERE STAND KOLEN CONTANT Roodwitten zegevierden met 3-2 'vlldci' Inzittende personenauto ernstig gewond DEM heeft geen succes in Hoorn Korte visserijberichten Plan uit nood geboren Visserijfeest in Breskens Twee bokskampioenen voor „De Ring" MAANDAG 14 AUGUSTUS 1961 5 STOFZUIGERS NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK Sport in de IJ mond Kort nieuws Prachtig vuurwerk in Wijk aan Zee DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL WEEKABONNEMENTEN Voor 4000 toeschouwers hebben VSV en Stormvogels zaterdagavond een nuttige oefenparty tegen elkaar gespeeld. Met het oog op de nadering van het zware com petitieseizoen namen de spelers deze ont moeting zeer serieus op, soms zelfs wel eens tè serieus, zodat scheidsrechter Aal- brechts menige fluitsolo moest laten horen. VSV won tenslotte met 3-2, wellicht niet onverdiend, hoewel we ons kunnen inden ken, dat een gelijk spel vele toeschouwers ook bevredigd zou hebben. VSV bracht voor deze ontmoeting gro tendeels haar ploeg van het vorige seizoen in het veld. De nieuwelingen waren keeper Stuy, spil Van Gerven, middenvoor Dik- staal en linksbuiten Van Leeuwen. Het waren echter slechts in zoverre nieuwe lingen, dat zij het vorige seizoen ook reeds de roodwitte kleuren droegen, maar dan in een lager elftal. Over het geheel was het voor hen een geslaagd debuut. Doelman Stuy bevestigde de goede in druk. die wij van hem na de ontmoeting tegen Haarlem hadden. Van Gerven speel de een rustige partij en maakte koppend een uitstekend gebruik van zijn lengte. Met Schoon still going strong en de weer teruggekeerde Pieterse vormde hij een betrouwbaar aehtertrio. In de VSV- aanval waren Farenhorst en Van Dolder de leiding gevende figuren en eiste de immer actieve Jager meermalen de vol ledige aandacht van de Stormvogels- defensie op. Dikstaal zal als hij eenmaal is ingespeeld een aanwinst voor de VSV- aanva! blijken te zijn. maar Van Leeuwen zal dit nog duidelijker moeten aantonen. Met Belfroid en vooral Brom als goede kanthalfs beschikt VSV dit seizoen over een behoorlijke ploeg. Stormvogels had de vijf gecontracteerde Blauw-Witters opgesteld. Vah hen tbondë vooral rechtshalf Haverkamp zich een grote aanwinst- Zowel verdedigend als aanvallend was hij steeds daar. waar zijn aanwezigheid nodig was. Na hem dient direct rechtsbuiten later middenvoor Noomen genoemd te wor den. Ook aan deze snelvoetige speler kan Stormvogels veel pleizier beleven. Van der Bor speelde vóór de rust spil, maar toen daarna Pirovano deze plaats bezette, bleek toch wel duidelijk, dat hier van een ver sterking spra-ke was. Toch kamt Van der Bor voor een „her examen" in aanmerking. De minst op de voorgrond tredenden waren de twee Suri- namers Rijkaard en Degenaar, beiden voorhoedespelers. En daar de .eigen kweek' Visser op de linksbuitenplaats ook al niet sterk debuteerde, moest het in de voor hoede uitsluitend van Snoeks en Noomen komen. In de achterhoede der Vogels zat het nog niet „potdicht", maar daar De Vries en Freriks ongetwijfeld beter kunnen en men bovendien Van Wooning en Janssen nog achter de hand heeft, zal de blauw witte defensie vooral als De Graaf, die voor de rust uitviel, weer present is het wel weer redden- Over het geheel kon de wedstrijd het publiek wel boeien. Er werd meermalen vlot gecombineerd met als gevolg span- Advertent ie Electrolux. Excelsior. Erres Holland Electro, Ruton, AEG, Philips VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERIM'IN WEG 173 VbA.b 1 »N 44n- Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf heeft zich op de kruising van Ladderbeek straat en Watervlietstraat te Velsen-Noord een vrij ernstige botsing voorgedaan tus sen een taxi van een Beverwijkse onder neming en een personenauto, welke laat ste zeer zwaar beschadigd werd. De naast de bestuurder van de personenauto gezeten heer G. Wagter uit de Starrebosstraat is met zeer ernstige verwondingen naar het Roode-Kruisziekenhuis te Beverwijk over gebracht. De taxi, die in de Lgdderbeekstraat reed, gaf op de vrij onoverzichtelijke weg-krui- sing geen voorrang aan de auto, komende uit de Watervlietstraat, die de taxi daar door aan de rechtervoorzijde in de flank reed. Wel had de taxichauffeur door scherp links uit te halen nog getracht een botsing te voorkomen, maar dit was niet gelukt. De gehele voorzijde van de taxi met motor en al werd totaal ingedrukt. Door de har de klap vloog de naast de bestuurder van de personenauto gezeten heer Wagter met het hoofd door de voorruit waardoor hij een ernstige halsslagaderlijke bloeding op liep en voorts nog andere verwondingen in het gelaat bekwam. Dokter R. G. Fierstra verleende onmiddellijk eerste hulp en liet het slachtoffer ijlings naar het ziekenhuis overbrengen. De bestuurder en mevrouw W„ die achterin de auto zat, liepen geen kwetsuren op. De beide vernielde auto's werden naar het hoofdbureau van politie gesleept. Degenaar (links) en Rijkaard, twee Surinaamse aanwinsten van Storm vogels. nende momenten voor beide doelen, waar bij lat en palen niet ontzien werden, onder meer door Snoeks en Farenhorst. In de 26e minuut kon Rijkaard na een mis greep van de door de zon gehinderde Stuy Stormvogels de leiding geven, maar na goed voorbereidend werk van Brom en Farenhorst kon Van Dolder er voor zorg dragen, dat de rust met 2-1 voor VSV inging. Na de rust voorkwam Stuy reeds in de tweede minuut een zeker lijkend doelpunt, maar vier minuten later scoorde Noomen na een fraaie pass van Snoeks schitterend de gelijkmaker (2-2). Hiema kreeg VSV de beste kansen om de score te verhogen en nadat Pirovano en Freriks, na zwak ingrijpen van invaller doelman Van Keulen, tot tweemaal toe een doelpunt hadden voorkomen, bracht Van Dolder 8 minuten voor het einde alweer uit een pass van Farenhorst de stand op 3-2. De strijd tussen Stormvogels en VSV heeft veler gemoederen in vlam gezet. Op het veld werd niet bepaald zachtzinnig ge speeld en op de tribunes waren de debat ten tussen de toeschouwers van beide par tijen vaak zo vinnig dat men het spel ver gat. Er zit vuur in, bij beide partijen en in verband met de komende knock out- oompetitie is dat niet zo erg. Al werd er in deze derby toch beslist zo nu en dan wel wat te hard gespeeld. Dat had ook tot gevolg, dat Velsen met een twee goede voetballers voor enkele weken kwijtraakte en dat kan toch niet de bedoeling van zo'n oefenwedstrijd zijn. Hoewel men wel kon zien, dat onder de aanwinsten enkele uitstekende spelers schuilen (Belfroid, Haverkamp, Noomen), kwam het er bij anderen nog niet uit. „Het ging mij wat te hard" zei Herman Rijkaard, de 26-jarige Amsterdammer, die samen met zijn vriend Paul Degenaar het eerste paar Surinamers tormt, dat in het IJmuider voetbal uitkomt. „Ik speel liever wat meer technisch voetbal, maar let wel als het hard gaat kan ik dat ook.". Rijkaard was geblesseerd en dat heeft hem in deze wedstrijd parten gespeeld. Maar deze 26-jarige kantoorbediende, die gehuwd is en een zoon van drie jaar heeft is vol vertrouwen dat het dit seizoen wel zal lukken. Dat is ook de mening van de kleine Paul Degenaar, die zulke felle duels met Brom heeft uitgevochten en het alle maal erg leuk had gevonden. Hij is niet zoals Rijkaard vier jaar bij Blauw Wit ge weest, want hij speelde eerst twee seizoe nen bij Haqrlem. Evenals Rijkaard vindt hij het in Nederland erg prettig en beiden zijn van plan hier voorgoed te blijven. Paul Degenaar, die op 17 augustus 26 wordt, is monteur in een Haarlemse gara ge. Hij is nog niet getrouwd, maar dat is nog maar een kwestie van weken, want op 23 augustus zal hij met een Haarlemse in het huwelijksbootje stappen. Een nieuw element bij de Vogels, maar beslist niet onprettig, deze twee ex-Voor- waarts-spelers. „Ze hebben ons hier heel sympathiek opgevangen" zeggen ze, „en we zullen voor onze nieuwe vereniging ons uiterste best gaan doen". Advertentie Heeft n ook al zo'n prettige moderne gehad bfl Wfjkerstraatweg 259 - Velsen-Nrd - Tel. 3585 „Wg zijn er trots op dat de ontmoeting tussen Oostduitse en Nederlandse atletes door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie in Beverwijk is georganiseerd", aldus sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma zaterdagmiddag in het stadhuis tot twintig Oostduitse dames en hun mannelijke trainers. Het was een hartelijk welkom dat het gemeentebestuur van Beverwijk de Duitse gasten bereidde. De burgemeester zei dat iedereen die als vriend naar Beverwijk toekomst door Beverwijk hartelijk begroet wordt. De heer Bruinsma kon niet nalaten de gasten iets te vertellen van de geschiede nis van de stad, die in het buitenland veel al nog bekend staat als „de aardbeien- stad." Veel is er veranderd in de streek sedert het totstandkomen van het Noordzeeka naal in 1876. Juist in zo'n dichtbevolkte industriestreek is sportbeoefening van groot belang voor het lichamelijk welzijn van de mensen. De burgemeester was ervan overtuigd dat de sportbeoefening een brug kan slaan tussen de volkeren, opdat de vrede tussen hen bewaard blijve. Er zijn nog andere wegen om dit doel te bereiken dan uitsluitend de Olympische spelen, zo meende de heer Bruinsma ver der. Vele sportverenigingen onderhouden immers goede contacten met buitenland se verenigingen. De burgemeester was dan ook blij dat de r.k. sportvereniging DEM eveneens bij draagt tot het gestelde doel. Tot slot wens te de burgemeester de gasten een paar prettige dagen in Beverwijk toe. Goede accomodatie Dit zijn er inderdaad maar een paar, want de gasten uit Oost-Duitsland gaan hedenmiddag al weer per vliegtuig naar huis. Het gezelschap atletes onder wie verscheidene die aan de Olympische spe len hebben meegedaan is zaterdag middag om twee uur op Schiphol geland. Gedurende het weekeinde waren zij in een Haarlems hotel ondergebracht. In de raadzaal van het stadhuis zei een vertegenwoordiger van de KNAU nog, dat de sportieve ontmoeting tussen nederland- se en oostduitse atletes al enkele jaren geleden was beloofd aan de vereniging DEM. „DEM heeft een goede naam in Nederland", aldus de woordvoerder. Blij was hij ook te vernemen dat het gemeentebestuur van Beverwijk zoveel be langstelling heeft voor de sportbeoefening en de sportaccomodatie. Want de heer Bruinsma haij gezegd, dat de verenigingen steeds een open oor vinden bij het ge meentebestuur als er serieuze plannen ter tafel worden gebracht. Een andere KNAU-woordvoerder, de heer J. H. Moerman, prees de prima atle- In het door Always Forward in Hoorn georganiseerde voetbaltoernooi heeft DEM het niet verder kunnen brengen dan de vierde plaats. In de eerste wedstrijd kwam men uit tegen het pas naar de eerste klas gepro moveerde HRC. DEM was in geen enkel opzicht de mindere. Hoewel Racing het eerste doelpunt scoorde waren na rust de rollen omgekeerd ondanks het feit, dat van Os er gauw 2-0 van maakte. DEM kwam fel opzetten en uit een corner maakte Jaap Aardenburg er 2-1 van. Met grote moei te hield HRC de overwinning in handen. Daar Always Forward met 0-1 van een Volewijckers-combinatie had verloren speelde DEM tegen de organiserende ver eniging om de derde plaats. DEM ging met 3-1 ten onder. Zo goed als het in de eerste wedstrijd ging zo slecht ging het nu. Het enige DEM-doelpunt werd ook nu weer door Jaap Aardenburg gescoord. De eind stand was 1 HRC, 2 Volewijckers, 3 Al ways Forward, 4 DEM. tiekaccomodatlp. „Nederland heeft wat dit betreft een grote achterstand", aldus zei hij. Er moet nog veel gebeuren, juist nu de vijfdaagse werkweek zijn intrede doet in het maatschappelijk leven en de sport beoefening op zaterdag een grotere vlucht zal gaan nemen. Namens de gasten sprak de heer Fritz Lüdeman, die dankte voor de hartelijke ontvangst in Beverwijk. Hij hoopte dat de Olympische gedachte zou bijdragen tot het behoud van de wereldvrede. Het gezelschap maakte na een uurtje ge animeerd te hebben gebabbeld met de le den van het gemeentebestuur en de Neder landse gastheren, per autobus nog een tochtje door de gemeente. Het verslag van de wedstrijden is elders in ons blad tg lezen De Graaf geblesseerd Zaterdag raakte de Stormvogels-doelman De Graaf in de wedstrijd tegen VSV der mate aan de enkel geblesseerd, dat men het raadzaam vond met hem naar het St. An- toniusziekenhuis te gaan. Gelukkig bleek de Stormvogel niets gebroken te hebben, maar het is zeer de vraag, of hij zondag tegen KFC het doel kan verdedigen. Ons fraaie sportpark Zaterdag opende het sportpark „Schoo- nenberg" wederom zijn poorten en aan stonds viel het de talrijke bezoekers van de ontmoeting VSVStormvogels op, hoe fraai de grasmat van het hoofdterrein er bij lag: Ze was een biljartlaken gelijk! Een compliment voor de ambtenaar van de sport, de heer H. G. F. Smakman, en zijn medewerkers. Meer loketten open Blijkbaar had men zaterdag j.l. niet ge rekend op zo'n grote belangstelling voor de wedstrijd StormvogelsVSV, want er waren veel te weinig loketten geopend met als gevolg, dat er een grote opstopping ont stond en een deel der bezoekers pas het veld betrad, toen de scheidsrechter al enige tijd daarvóór het aanvangssignaal had ge geven. Er waren 3000 bezoekers. Velsen De voetbalvereniging Velsen gaat zich ook serieus voorbereiden op het nieuwe competitieseizoen. Dinsdagavond speelt men in Beverwijk in het kader van een missieweek tegen Volendam. De eredivisie club zal met een heel sterke combinatie komen. Velsen komt met het volgende elf tal in het veld: Rutte; Pieterman en Ruig- rok; Spanjaard, Heynen en Van Schagen; Böhm. Weber, Graman, Hoogzaad en Witte brood. Op 20 augustus gaat men naar Den Haag om hier deel te nemen aan een door VIOS georganiseerd toernooi voor acht clubs. Zou Velsen tot de winnaars behoren dan gaat men op 27 augustus weer naar Den Haag om dan in de winnaarsronde uit te komen. Op 3 september komt Velsen in Haarlem tegen TYBB in het veld. Op de Beverley Yard van Cook, Wel ton en Gemmell is de vijfde diesel-elektrische trawler voor Huil te water gelaten Het is de „Cape Otranto", gebouwd voor Hud son Bros Trawlers. De Cape Otranto zal met 212 voet en 4 inches een van de lang ste en grootste trawlers van Groot-Brit- tannië zijn. Er is accomodatie voor 25 mensen Het visruim heeft een capaciteit van 18.800 ku bieke -voet. De motor levert 1700 pk voor de voort stuwing en 300 pk voor de winch. Op de tweede reis naar de visgronden bij New Foundland heeft de Poolse fa- briekstrawler Dalmor 688 ton vis gevangen na een visserij van dertig dagen. De schroef van het schip is echter in pakijs beschadigd. Poolse schepen voerden in het eerste kwartaal van dit jaar 27048 ton vis aan. Wat de visconsumptie per hoofd bpjy^t ide visse- is Portugal nu een van de leiden rijlanden. De jaarlijkse vangst ig gestadig, toegenomen van 22999 ton in 194? 'tö'f"60904' n' ton in 1959. In Ceylon opereren nu 650 gemechani seerde vissersboten en men verwacht dat er voor oktober 1962 nog 500 tot 600 meer zullen zijn. Halverwege de race om de Zilveren Ka beljauw-trofee van de Britse trawlersfede ratie voert de „Northella" het veld aan. Dit schip heeft van 1 januari af de meeste vis buitgemaakt. Ook verleden jaar leidde dit schip, eveneens met kleine voorsorong op de winnaar van 1959, de „Falstaff". De verdere volgorde is: 3. Trafalgar, 4 Westella, 5. Kingston Amber, 6. Loch Eri- boll. De schepen komen alle uit Huil. De staking in april en mei heeft de Grimsby- vloot kansloos gemaakt. De uitwisseling tussen de speeltuinvere nigingen „Schulpen-Meerweiden" te Vel sen-Noord en „Beatrix" te Rheden (Gld.), die de afgelopen week heeft plaats gehad, is voor beide verenigingen een groot suc ces geworden. Dit experiment zal het vol gend jaar ongetwijfeld worden herhaald. Zaterdag 5 augustüs om ongeveer twaalf uur ontvingen de samenwerkende speeltui nen „Schulpen-Meerweiden" ruim veertig, meest jeugdige gasten van de speeltuin „Beatrix" uit Rheden, die aan de verschil lende pleegouders werden overgedragen. Vooral het Beverwijkse lunapark vormde voor de Gelderse jeugd een bijzondere at tractie. Maandag bezochte de gasten met heel mooi weer Wijk aan Zee en dinsdag brachten ze op geleende fietsen bezoeken aan de ruïne van Brederode, Velserend en het kopje van Bloemendaal. De harde stormwind van 's middags was een ervaring op zich voor de gasten. Woensdagmorgen trok men naar Velser- beek en 's middags bood het Velsen-Noord- se speeltuinbestuur de gasten een kinder- matinée in het Luxor Theater te Beverwijk aan. De donderdag werd besteed aan het be zichtigen van sluizen en vishallen en een bezoek aan het IJmuidense strand, waar de vele in- en uitvarende schepen de groot ste belangstelling hadden. De grotere kin deren maakten vrijdag een fietstocht naar de Alkmaarse kaasmarkt, waar zij tevens een show van het muziekkorps van de ma- rechaussée beleefden en de kleineren be zochten de fraaie omgeving van Bloemen daal per fiets. Drumband in Rheden. De besturen van „Schulpen-Meerwei den" hadden deze eerste uitwisseling naar Rheden, die lange tijd was voor bereid, wegens de vele verdiensten van de drumband speciaal voor de trommel slagers en trompetters bestemd. Om vijf uur 's avonds kwam de band op 5 augustus in Rheden aan, waar de leden hartelijk door de pleegouders wer den ontvangen en diezelfde avond de om geving nog verkenden. Maandag werd met prachtig weer een fikse wandeling gemaakt naar de Zijpen berg en het „Klaphek", dinsdag liepen bij na alle gasten uit Velsen-Noord in de val van de Roozendaalse bedriegertjes en de den een nat pak op. 's Middags werden Koningsberg en Pinkenberg „genomen". Het zeer fraaie zwembad Beekhuijzen werd woensdagmorgen per fiets bezocht en s middags volgde een bezoek aan de be- tonfabriek in De Steeg. De band speelde in uniform enkele marsen, hetgeen bij het bedrijfspersoneel bijzonder insloeg. De donderdag werd besteed aan de Zij penberg en een fietstocht naar de Pos- bank. Het plan was hier een concert te geven, doch wegens de grote drukte met het mooie weer kon van politiezijde jam mer genoeg geen toestemming worden ver leend. Opnieuw was voorts het zwembad de trekpleister. Met een uitgebreid bezoek aan Burgers' Dierenpark en het plukken van heide kwam ras de vrijdagavond. Toen maakte de drumband onder leiding van de heer S. Paap een wegens regen onderbro ken rondgang gedurende twee uur door Rheden als dank. Bovendien ontving de oude speeltuinoppasser op zijn verjaardag een grootse serenade. Een en ander bracht vrijwel heel Rheden op de been. Voor beide groepen kwam zaterdagmid dag aan deze uitwisseling een einde toen de drumband van het Stratingsplantsoen af na aani^ïmst met muziek naar „De Pan" trok om daar nog eens een paar pittige marsen te spelen. In Antwerpen beroofd. Zondagochtend is een inwoner van Barendrecht bij het centraal station te Antwerpen door onbe kenden aangevallen. Zij sloegen hem tegen de grond en beroofden hem van zijn geld en papieren. De daders wisten te ontko men. Het slachtoffer moest in een zieken huis zijn wonden laten verbinden. „IK BEGIN VAN M'N LEVEN niet meer aan een huis, al kreeg ik er een mil joen voor." De heer J. Bottinga staat met de handen in de zij voor ons. „Als je na gaat" zegt hij „wat voor werk er aan vast zit. Eerst bouwrijp maken, bos weghalen en dan een fundering maken in een grond die verschrikkelijk is. De buurman had er wagonladingen stenen in gesmeten. Maar goed, nu zit er een fundering in van een meter, 't Was anders moordenaarswerk". De heer Bottinga uit Haarlem is kan toorbediende, maar samen met zijn zwa ger, de heer Verslagers, bouwt hij op de Kruidbergerweg in Santpoort nu al meer dan een half jaaraan een woonhuis, en alles in zijn vrije tijd. „HET IS GEWOON UIT NOOD geboren rftëh'ócr". miptelt de 'fteër. -Verslagers, die ,over twee ma^q^gn., kr,.h§t huis gaat wo- .'."Vfet wil je. mef-Vrouw en drie kin deren inwonen in Haarlem. We staan al vijf jaar op de wachtlijst, ja wacht eens. dat zal nou wel acht jaar zijn geworden. Toen heb ik gezegd: Weet je wat, ik ga er zelf een bouwen. Nou en mijn zwager heeft me erbij geholpen. Ja, erg bijdehand hoor, is-ie." De heer Verslagers is goed in het bouw vak thuis. Zijn vader is metselaar ge weest, en hij is het nu ook. Maar toch doet hij zoiets niet meer. „Van 's morgens zeven tot 's avonds vijf uur ben je aan je werk. Dan gauw eten en van half zeven tot 's avonds laat ben je hier weer bezig. Premiestop TWEE JAAR GELEDEN IS men al met de voorbereidingen begonnen. Eerst wilde men grond kopen bij de tunnel in Driehuis, maar de prijs 24.50 per vierkante me ter) en de premiestop deden de heren van het plan afzien, totdat in Santpoort aan de Kruidbergerweg een goedkoop stukje grond werd gevonden. Voor vijftien mille zetten ze daar nu een huisje op en het wordt een keurig huisje. Een doorlopende woon- en eetkamer bene den, drie grote kamers en een badcel bo ven, een keukentje en een flink stukje tuin. En over die tuin maakt de heer Ver slagers zich, onder het „stucadoren" door, nu ook een beetje zorgen. „Die tuin zal ik ook op moeten knap pen", zegt hij, „mijn vrouw houdt er niet van". Maar hij vertelt het met een glim lach, want als hij zijn tijd kan besteden Het zaterdagavond op de dorpsweide van Wijk aan Zee afgestoken vuurwerk is door duizenden belangstellenden gadegeslagen. Het waren niet alleen de bewoners en badgasten, die genoten van het vuurwerk, er waren ook uit de wijde omtrek dui zenden naar Wijk aan Zee gekomen om dit laatste vuurwerk in het vakantie-sei zoen mee te maken. Men heeft kunnen genieten van een prach tig schouwspel dat ook al door de ideale weersgesteldheid goed tot zijn recht kwam. Hoeveel mensen er waren kreeg men al te zien toen de eerste potten met Bengaals vuur aangestoken werden en al les in een heldere gloed werd gezet. Dit werd gevolgd door een aantal vuurpijlen, die met donderende knallen uit elkaar spatten. Ook de grote stukken deden het uitste kend, klaterende fonteinen en goudgeel spattende watervallen van duizenden klei ne sterretjes deden menig keer het pu bliek aplaudiseren. Het slotstuk was een groet van de VW's uit Beverwijk en Wijk aan Zee aan de ve le gasten. Advertentie De heer Verslagers (rechts) en de heer Bottinga voor het -huis, waar voor architect De Vries de plannen vervaardigde. aan tuinieren is het huis voltooid en is de narigheid achter de rug. Maar nu moeten er eerst nog pannen op het dak, moeten de ramen erin en dienen de vloeren nog te worden getimmerd. Met het hout hebben de kantoorbediende en de metselaar een beetje pech gehad. Ze had den het besteld in Engelse voeten, maar de houthandel had het berekend in Amster damse voeten en dus hadden ze te weinig ontvangen. Maar ze begrijpen wel dat niet alles van een leien dakje kan gaan. Een kleine tegenslag was ook de spit in de rug, die de heer Verslagers in de bouw- vkk-vakantie kreeg. Maar nu bepleistert hij alweer lustig de muren, in de weten schap dat hij óver twee maanden letterlijk en figuurlijk onder de pannen is. Voor de heer Bottinga heeft dit werk trouwens ook vruchten afgeworpen. Hij weet nu tenmin ste de functie van strijkbalken, spouwen en ankertjes. Breskens heeft zaterdagmiddag de „Ko ningin der Visserij" in het dagelijks leven Anneke Vermeulen, dochter van een vis ser, feestelijk ingehaald. De „Visserijko ningin" zet luister bij aan de vierdaagse feesten, die ieder jaar in Breskens in au gustus worden gehouden. Met de Br. 14, het vlaggeschip van de Breskense vloot, voer zij de haven binnen. Daar wachtte onder meer een groot aantal provinciale en gemeentelijke autoriteiten haar komst af. Na haar feestelijke intocht reikte de „Visserijkoningin" aan de heren J. Asard en L. Moelker, schippers van de Br. 45, de Breskense visserijwimpel 1961 uit, om dat deze schippers de hoogste besomming voor garnalen hadden gemaakt, gemiddeld 3.06 per kg. In het raadhuis heeft het gemeentebe stuur de bestuursleden van „Zevibel" (Zeeuwse Visserijbelangen) ontvangen. De burgemeester, de heer J. A. Eekhout, zei verheugd te zijn, dat Breskens, vooruitlo pend op rijkssteun voor de sanering /an de vissersvloot, een gemeentelijke regeling heeft, die het mogelijk maakt voor nieuwe stalen vissersschepen met een goede acco modatie voor de bemanning een garantie te geven voor rent° en aflossing van het te lenen kapitaal. „Hoewel onze vloot, vooral als ze gepavoiseerd in de haven ligt, een feestelijke indruk maakt, aldus de heer Eekhout, wordt het steeds moeilijker voor de oude schepen bemanningen te vinden. De nieuwe schepen kunnen echter vlot en goed bemand worden dank zij de goede accomodatie". De voorzitter van „Zevibel", de heer A. L. S. Lockefeer uit Hulst, bracht dank voor de wijze, waarop de gemeente Bres kens de visserij steunt. In de grote vismijnhal zaten leden van „Zevibel", vertegenwoordigers van het Produktschap Visserijprodukten, leden van Gedeputeerde Staten en burgemeesters van omliggende gemeenten aan aan een koffie maaltijd, waarbij vooral visprodukten werden geserveerd. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger* op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De IJmuider boksclub "De Ring" heeft er weer twee kampioenen bij. Deze uit stekende prestaties werden geleverd door Jan Geertsema en Joop Vink. Geertsema wist in een mooie partij de weiter Brouwer van DBO, Amsterdam, te kloppen en daardoor kampioen in de A- klasse junioren te worden. Joop Vink behaalde in de zwaarge wichtklasse een zege op De Bos uit Haar lem. Hij won daardoor de Noordhollandse titel bij de nieuwelingen senioren.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5