Oostduitse atletes waren in Beverwijk oppermachtig m Vriendschappelijke wedstrijden binnen en buiten de grenzen Grote voorsprong voor de Engelsman Wilkinson in marathon Enschede half zwaar dubbel lekker y Joke Bijleveld eerste op de 100 meter en het vèrspringen ATLETIEK- INTERLAND IN CIJFERS Nederlandse ploeg was gehandicapt door niet starten van Ellen Ort IB! i m Eef Kamerbeek eerste in Brugge op 110 m horden Piatkowski wierp de discus 60,65 meter Frederiks kampioen van Nederland Pele tekende voor 4 jaar MAANDAG 14 AUGUSTUS 1961 m'mm 'mmËmm «H Bijna ging het niet door Nederlandse tennisjeugd verloor van Duitsland Vo et bal firm i Een oppermachtige Oostduitse dames- atletiekploeg heeft er zondagmiddag op het prachtig gelegen gemeentelijke sportpark Adrichem in Beverwijk tegen Nederland geen twijfel over laten be staan wie de sterkste was, want geheel volgens de verwachtingen werd het Nederlandse team met 72\2 tegen 44Vo punt verslagen. Een nederlaag die wel zeer duidelijk de kracht van de Oost duitse atletiek aantoonde, een land dat de sport als een visitekaartje gebruikt. De atleten worden er onder de best mo gelijke omstandigheden voorbereid. A tletiek Daarbij wordt op de scholen drie uur per week atletiek bedreven en als er zich een talentje voordoet, zijn zeker honderd trainers beschikbaar om de sportman of -vrouw met raad en daad terzijde te staan. Is het dan niet begrijpelijk dat een dergelijke ploeg voor de in Nederland atletiekende dames een te grote handi cap was, temeer daar het met de mo gelijkheden in ons land maar droevig gesteld is. Des te vreugdevoller was het, dat on danks het gure weer, een Nederlandse vrouw driemaal tweemaal door Joke Bijleveld en eenmaal door Nel Zwier een zege uit het vuur sleepte, Gerda Kraan op de 400 meter en Jannie van Eyck-Vos tot een bevredigende tweede plaats kwa men en de Nederlandse ploeg als geheel gehandicapt door het niet starten van de Nederlandse kampioene op de 100 en 200 meter Ellen Ort, die wegens een kaak ontsteking verstek moest laten gaan. in deze laatste interland tot goede prestaties kwam. Joke Bijleveld was zondag ongetwijfeld onze beste atlete. Zij won het was ove rigens een dubieus geval de 100 meter voor Hannelore Rapke en Gisela Birke meyer die beiden dit jaar snellere tijden op hun conto hadden staan. Indrukwek kend waxen haar verrichtingen bij het vèrspringen. Na een slecht begin (5.64 en 5.12 meter) ontspon zich een harde strijd tussen de Haagse atlete en de vroegere wereldrecordhoudster Hildrun Claus. Joke kwam bij haar derde poging tot 6.07 meter. Hildrun Claus antwoordde met 6.09 meter, maar in de volgende sprong toonde Joke Bijleveld haar juiste wedstrijdmeptajiteit met 6.19 meter. Hildrun Claus kwam daar na niet verder; Joke sprong nog eenmaal over de zes meter, namelijk 6.07 meter. Nel Zwier, stond na 1.64 meter alleen voor de lat, want Karin Lenzke en even daarvoor Marianne Kort en Renate Feige lieten het afweten. De drie pogingen van de Sagitta-atlete op 1.68 meter mislukten De uitslagen van de atletiek-interland tussen de damesploegen van Nederland en Oost-Duitsland zijn: 100 meter: 1. Joke Bijleveld (N.) 12.0; 2. Hannelore Rapke (O.-Did.) 12.0: 3. Gisela Birkemeyer (O.-Dld) 12.1; 4 Wil Kapel (N.) 12.4. 200 meter: Hannelore RSpke (O.-Dld.) 24.8; 2. Gudrun Zuchner (O.-Dld) 25.2: 3. Wil Kapel (N.) 25.2; 4 Tilly van der Zwaard (N.) 25.6. 400 meter: Barbel Mayer (0.) 55.6; 2. Gerda Kraan (Ned.) 56.2; 3. Ceesje Soes- beek (N.) 57.0; 4. Erika Wessles (O.) 57.9. 800 meter: 1. Ilse Schöneman (O.) 2.14.8; 2. Jannie van EykVos (N.) 2.15.5; 3. Els- beth Schumacher (O.) 2.17.2; 4. Fiep Twen te (N.) 2.20.6. 80 meter horden: 1. Gisela Birkemeyer (O.) 11.3: 2. Karin Balzer (O.) 11.3; 3. Toos Mutter (N.) 11.7; 4. Lia Hinten (N.) 12.0. Hoogspringen: 1. Nel Zwier (N.) 1.64 m; 2. Karin Lenzke (O.) 1.60 m.; 3. 4 Marian ne Kort (N.) en Renate Feige (O.) 1.55 m. Vèrspringen: 1 Joke Bijleveld (N.) 6.19 m; 2. Hildrun Claus (O.) 6.09 m; 3. Burg- hild Neumann (O.) 5.94 m; 4. Paula van der Wegen (N.) 5.66 m. Kogelstoten: 1. Renate Garisch (O.) 16.55 m; 2. Wilfriede Hoffmann (O.) 15.49 m; 3. Corrie van Wijk (N.) 13.83 m; 4. Loes Boling (N.) 13.38 m. Discuswerpen: 1. Doris Müller (O.) 53.57 m; 2. Irene Schuch (O.) 50.62 m; 3. Loes Boling (N.) 47.58 m; 4. Corrie Huygen (N.) 47.17 m. Speerwerpen: 1. Christa Ranke (O.) 50.86 m; 2. Inge Schwalbe (O.) 50.22 m; 3. Wil van Montfoort (N.) 47.68 m; 4. Annie Hoog- ma (N.) 45.60 m. 4 x 100 meter estafette: 1. Oost-Duits land (Hannelore RSpke, Gudrun Zuchner. Gisela Birkemeyer. Else Diel) 46.6 sec; 2. Nederland (Tilly van der Zwaard), Lia Hinten, Wil Kapel, Joke Bijleveld) 48.2 sec. alle en dat was ten dele te wijten aan het slechte weer en gedeeltelijk, doordat over de zelfde aanloop met het vèrspringen werd begonnen, en dat kwam de 'concen tratie van Nel Zwier niet ten goede. Op de lange sprint was er zonder Ellen Ort geen kans. Want Hannelore Rapke en Gudrun Zuchner waren sneller. Wil Kapel liep ongetwijfeld goed en ein digde op de derde plaats in dezelfde tijd als Zuchner. Gerda Kraan, die speciaal had gevraagd of zij op de 400 meter in plaats van op de 800 meter mocht lopen, aangezien zij het Nederlandse record, dat met 55.5 sec. op naam staat van Ine Terlaak Spijk, wilde verbeteren, moest na afloop ongetwijfeld een teleurstelling verbijten. Keihard trok zjj op de tweede baan lopend weg, maar de op de binnenbaan startende Barbel Mayer kwam op de laatste 100 meter prachtig gelanceerd naar voren. Vijftig meter voor de finish lagen beide atletes gelijk, tien meter voor de streep stokte het ritme van Gerda Kraan, omdat zij de krachtig ge bouwde Barbel Mayer iets naar voren zag gaan. Jannie van Eyck-Vos moest nu de 'Ne derlandse kleuren op de 800 meter verde digen. Zeshonderd meter lang volgde zij het tempo van de Dostduitsen Ilse Schöne man en Elsbeth Schumacher. Daarna ging Schöneman naar voren en drukte haar landgenote het tempo. Jannie van Eyck-Vos had het echter goed gezien, ging in een ruk achter Ilse Schöneman aan, maar kon haar net niet bereiken. Op de 80 meter horden en de 4 x 100 meter hadden de onzen niets in te brengen. Gisele Birkemeyer, derde bij de spelen in Rome, zegevierde tegen de wind in, in 11.3, vóór haar landgenote Karin Balzer in de zelfde tijd. Op de 4 x 100 meter had door het uit vallen van Ellen Ort en'Ria van Kuik de Nederlandse ploeg aan kracht ingeboet. Bij de werpnummers hebben de Neder landse dames hun ogen uitgekeken en dat was niet verwonderlijk, want bij het ko gelstoten met de 1.70 meter grootte en 84 kg wegende Renate Garisch en Wilfriede Joke Bijleveld finisht als eerste op de 100 meter voor de Oostduitse meisjes Rapke (tweede) en Birkemeyer. Het heeft de KNAU-officials Jo Moer maan en ir. A. Paulen zweetdruppels ge kost om de landenatletiekwedstrjjd tus sen de dames van Nederla'nd en Oost- Duitsland doorgang te doen vinden. De Oostduitse atletiekleiders hadden name lijk zaterdagavond bezwaren tegen het voorstel van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie om tijdens deze wedstrijd geen vlaggen te hijsen en geen volksliederen te spelen. Een telefoon gesprek met de Oostduitse autoriteiten bracht zaterdagnacht gelukkig uitkomst, zodat de ruim 3000 toeschouwers niet voor niets naar de sintelba'an kwamen. Hoffman, die op de wereldranglijst respec tievelijk op de tweede en zevende plaats staan, bij het speerwerpen met Doris Müller errlbehe Schuch, derde en zevehde op de lijst der beste wereldprestaties en Christa Ranke en Inge Schwalbe, die eveneens on der de beste tien van de wereld behoren, hadden de oranje atletes geen verweer. De Nederlandse dames bleven bij het kogelstoten drie meter, bij het discuswer pen zes meter en bij het speerwerpen ruim drie meter achter de Oostduitse dames. Imponerend was de reeks van de Oost duitse kogelstootster Renate Garisch, die een serie worpen van over de zestien meter neerstrooide met een beste van 16.55 me ter. Haar trainingssysteem? Dagelijks traint deze 19-jarige atlete met halters. Zjj maakt series drukken, stoten, bank- drukken met gewichten van 30 tot 40 kg en om sterke benen en rugspieren te krij gen dagelijks kniebuigingen met 100 kg in de nek. Zelfs de Olympische kampioene de Russische Tamara Press, heeft eenmaal voor Garisch moeten buigen, toen stootte deze explosieve atlete 17.18 meter. Eef Kamerbeek heeft zondag in Brugge tijdens de Julien Saelens herdenkingswed strijden de 110 meter horden gewonnen in 14.5 sec. De Eindhovenaar startte ook op de 100 meter. Op dit nummer bezette hij in 11.4 sec de vierde plaats. Op de 400 meter eindigde Rob van der Knaap met 49.4 op de derde plaats achter de Belgen De Clercq en Moens, die bei den 48.2 sec lieten afdrukken. De vijfde plaats op dit nummer was voor Kortleve (Minerva R'dam) met 49.5 sec. Op de 5000 meter werden Hein Cu jé en Frans Kunen met resp. 14 min 29 sec en 14 min 36,- derde en vierde. In een sprint tweekamp over 100 en 200 meter bezette Jaap Noorderbos met 11.2 en 22.2 sec de tweede plaats achter de Belg Pote, die tot 10.6 en 21.6 sec kwam. De Eindhovenaar Vos werd met 11.- en 22.5 sec derde. Tijdens atletiekwedstrijden in Lodz heeft de oud-wereldrecordhouder discuswerpen de Pool Edmund Piatkowski, laten zien dat het ernst is met zijn voornemen om de verloren kroon terug te winnen. Piatkowski begon met een worp van 57,94 meter en liet vervolgens 57,29 m, 57,89 m, 58,12 m en 59,55 m opnemen. Bij zijn zesde en laatste poging kwam hij zelfs tot 60.65 meter, maar deze prestatie kon niet als wereldrecord worden erkend, omdat Piatkowski met de punt van zijn schoen op de ijzeren ringrand stond. Het nog niet officieel erkende wereldrecord staat met 60,56 meter op naam van de Amerikaan Jay Silvester. Ook Piatkowski's vrouw Maria leverde een voortreffelijke prestatie. Zij kwam op de 80 meter horden tot 10.7 sec en verbe terde daarmee het Poolse record. Ook op het hordennummer bij de heren sneuvelde het Poolse record, Muzyk liet hier name lijk 14.1 sec afdrukken. Maria Bibro stel de tenslotte met 6.38 meter het nationale record vèrspringen dames scherper. T ennis De Duitse jeugd-tennisploeg heeft in Velp de driedaagse interland tegen Neder land met 198 gewonnen. In de groep van 18 tot en met 20 jaar was de eindstand 39, in de tweede groep, die voor spelers en speelsters tot en met 18 jaar won Duitsland met 105. In het weekeinde hebben tal van Neder landse voetbalploegen in binnen- en bui tenland vriendschappelijke wedstrijden ge speeld. Ajax verloor de wedstrijd tegen de Britse eerste-divisieclub Sheffield Wednes day met 2-1. Deze stand was bij de rust reeds bereikt. De doelpunten wer- den gemaakt door rechtsbinnen Craig in de tiende minuut (0-1), linksbinnen Fant- ham in de 25ste minuut (0-2) en Henk Groot in de 28ste minuut (1-2). De wed strijd werd bijgewoond door 15.000 toe schouwers." De Amsterdamse eredivisieclub DWSA heeft de wedstrijd tegen de Engelse club Sheffield United met 5-0 verloren. Bij de rust was de stand 0-4. Een gelijk spel van 1-1, welke stand reeds bij de rust was bereikt, was het resultaat van de wedstrijd, die de Geleen- se eredivisieclub Fortuna '54 in Vincennes tegen CMA Paris bereikte. Vivien opende in de zevende minuut de score: 1-0, waar na Notermans een minuut voor de rust de gelijkmaker scoorde: 1-1. In <tie 10de minuut van de tweede helft stopte de Pa- rijse doelman Pivois een strafschop van Wilkes. De wedstrijd tussen de eerste-divisie club Go Ahead en de Franse vereniging Nïmes, die zaterdagmiddag in Deventer werd gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel (2-2). Deze stand was bij de rust reeds bereikt. De Nederlandse doelpunten werden gescoord door Niehaus en Lam- mers. ADO speelde in Den Haag voor 11.000 toeschouwers met 1-1 gelijk tegen de Bel gische tweede-divisieclub FC. Mechelen. Beide doelpunten werden na de rust ge scoord. Rechtsbinnen Den Engelsen scoor de voor ADO, Peeters, de Belgische rechtsbinnen zorgde voor het doelpunt van Mechelen. In Veendam speelde de eerste-divisie club van die naam tegen het Duitse team Wulfsdorf. Veendam won met 9-0, na bij de rust al met 7-0 te hebben voorgestaan. SC Enschede won met 3-2 van de 'Itali aanse club Catania. Bij de rust had de Enschedese ploeg een voorsprong van 2-0. De doelpunten werden gescoord door Bos veld (2x), Luiten, Calvenesi en Moreli. Vooral de Duitse ex-international Horst Szymaniak speelde een zeer goede partij. Wilkinson, die ogenschijnlijk nog vol komen fit aan de finish in Enschede verscheen. De Engelsman Peter Wilkinson had de stormachtige ontvangst, die de ruim 6000 toeschouwers in het stadion Diek- man hem zaterdag bereidden, ruim schoots verdiend. De 28-jarige bankbe diende uit Derbv won na een magistrale solo van ruim 30 kilometer de achtste internationale marathon zonder ook maar een moment bedreigd te zijn ge weest. Alleen de Tsjech Pavel Kantorek slaagde er in de Engelsman even in ge vaar te brengen, toen hij na de laatste verversingspost (30 km) op 28 seconden van Wilkinson kwam. De Praagse sport arts ondervond daarna echter de terug slag van zijn snelle opmars, die hij na het keerpunt (21,1 km) op de weg tussen Haaksbergen en Beckum had ingezet. Twee Engelsen, Wilkinson en Cooke na men direct na de start de leiding. In hoog tempo de eerste 5 km. in 16 min. 20 sec. ging het over de snelle asfaltwe gen door het Overijsselse landschap. De weersomstandigheden waren nagenoeg ideaal: licht bewolkte hemel met 7.o nu en dan een zonnetje, terwijl er na genoeg geen wind was. Het Britse duo werd op korte afstand gevlogd door een derde Brit, Robert Franklin, de Oosten rijkse kampioen Adolf Gruber, Pavel Kan torek en de Nederlanders Jan Boelens en Gerard Kluivers. Na 10 km., even voorbij Buurse, moest Cooke die het hoge tempo niet meer kon volgen, Wilkinson laten gaan. Ook Frank lin was iets achter geraakt, Jan Boelens die in het eerste gedeelte van de wed strijd een uitstekende indruk maakte volg de in gezelschap van Kftntorek op de vier de plaats. Op ruim 400 meter volgde Gru ber en vlak daarachter kwam de tweede Nederlander, Gerard Kluivers uit Eiber gen. Voor het stadhuis in Haaksbergen (18 km.) was de situatie in het lopersveld nog ongewijzigd. Wilkinson leidde nog steeds, soepel lopend en zonder ook maar een mo ment te verkrampen. Op 22 seconden volgde Cooke op 46 seconden Franklin. De achterstand van Kantorek en Boelens, die nog steeds broederlijk samen liepen, was echter gegroeid tot 1 min. 8 sec. Op de geg: achtste plaats volgde nu Joop Frederiks (Daventria), die uit de achterhoede naar voren was gekomen en Gerard Kluivers van de tweede Nederlandse plaats had verdrongen. De achterstand van Frederiks op de koploper was hier 2 min. 46 sec. Kluivers passeerde in gezel schap van de Duitser Zylka ruim een mi nuut na Frederiks. Steeds hoger joeg Wilkinson het tempo op. Bij het keerpunt was zijn voorsprong op Cooke ruim een halve minuut en Frank lin begon 47 seconden later aan de weg terug. Kantorek had inmiddels Boelens, die in de eerste 15 km. kennelijk te veel van zijn krachten had gevergd, alleen ge laten. De Tsjech had zijn achterstand op Wil kinson met tien seconden gereduceerd tot 58 seconden. Boelens verloor in de drie ki lometer van Haaksbergen tot het keerpunt maar liefst anderhalve minuut op Kan torek. Ruim twee minuten na Boelens „rondde" als tweede Nederlander Joop Frederiks het keerpunt. Kluivers, die steeds verder terugzakte kwam als veer tiende door, bijna vier minuten na Wilkin son. Bij het keerpunt bleek tevens, dat nog slechts twee van de 86 gestarte lopers de strijd hadden gestaakt. Kantorek, kennelijk geïnspireerd door de aanmoedigingen van de talrijke toeschouwers langs het par cours door Haaksbergen, begon bij zijn tweede doorkomst in het vriendelijke plaatsje aan zijn opmars, die hem na 30 km. op de tweede plaats zou brengen. Met een gemakkelijke pas, licht verend over het asfalt.' "kreeg fiij eerst Cooke, die de twééde plaats San Franklin had moeten afstaan, te pakken en nog geen 900 me ter verder moest ook Franklin voor het geweld van de Tsjech wijken. Kantorek was Wilkinson nu tot op 48 seconden genaderd en het zag er toen naar uit. dat hij zijn prestatie van 1959, toen hij in Enschede als eerste binnenkwam, zou herhalen. Na 35 km. kwam echter een inzinking. De pas van de Tsjech werd korter, zijn armbewegingen werden hoeki ger en zijn kans om Wilkinson nog te kun nen bereiken, werd iedere meter kleiner. Jan Boelens kreeg voorbij Buurse, na on geveer 37 km., eveneens een teleurstelling te verwerken. De Hilversummer was tot dat punt de beste Nederlander geweest, maar toen hij gepasseerd werd door de overigens weinig stijlvol lopende Joop Fre deriks, was zijn kans op het Nederlands kampioenschap, waarvoor deze wedstrijd tevens gold, verkeken. Boelens zag in de laatste kilometers trouwens nog enkele landgenoten passeren; eerst Gerard Kluivers, die zich van zijn inzinking voor treffelijk had hersteld en later in het sta dion op enkele meters voor de eindstreep nog de Zeeuw Kaljouw, die als der de Nederlander op de twintigste plaats eindigde. De laatste kilometers van het 42,195 me ter lange traject, werden een triomftocht voor Peter Wilkinson, enthousiast toege juicht door de talrijke belangstellenden langs het parcours bereikte hij na 2 uur 24 minuten 11,4 sec. het stadion, waar een lieftallige textielnimf hem aan de finish opving. Het publiek in het stadjon, dat voordien de Nederlandse oud-nationals kansloos met 1-4 van de Duitse veteranen had zien ver liezen, moest bijna drie minuten wachten voor het Kantorek kon begroeten. Ruim twee minuten na de Tsjech kwamen Franklin en Cooke binnen. Ri chardson (GB) legde met een achterstand van ruim zes minuten op de winnaar be slag op de vijfde plaats, terwijl de Oos tenrijker Gruber op bijna 9 minuten als zesde over de eindstreep ging. Joop Frederiks eindigde als beste Ne derlander op de vijftiende plaats, welke gehonoreerd werd met het Nederlandse kampioenschap. Van de 86 gestarte lopers bereikten er 78 de eindstreep. Ook de oudste deelne mer, de 61-jarige Rotterdammer Plein van Leenen. In Groningen won de eerste-divisieclub Alkmaar met 3-1 van het Groningse GVA dat in de eredivisie uitkomt. Bij de rust hadden de Alkmaarders een voorsprong van 2-1. De Bredase eredivisieclub NAC speelde met 1-1 gelijk tegen Racing Brugge. Het Belgische doelpunt werd in de eerste helft van de wedstrijd door Orlans gescoord. Canj els bracht in de tweede speeltijd de partijen op gelijke voet: 1-1. In Almelo speelde het voor de eerste divisie uitkomende Heracles een ontmoe ting tegen de Duitse club Rot Weiss Essen. De Duitsers wonnen met 2-0, nadat zij bij de rust een 1-0 voorsprong hadden. Voor rust scoorde de Duitser Hornig. In de tweede helft zorgde zijn landgenoot Hazen- brink voor het andere Duitse doelpunt. De eerste-divisieclub Elinkwijk won tij dens een wedstrijd in Utrecht met 3-2 van het Joegoslavische Borac. Bij de rust was de stand gelijk: 1-1. DOS speelde in Zeist met 2-2 gelijk te gen de Duitse club Niederlahnstein. Bij de rust hadden de Utrechters nog een 1-0 voorsprong. Het Apeldoornse AGOVV verloor met 2-4 vat} de Antwerpse club Beerschot. Bij de rust hadden de Belgen een 1-0 voor sprong. De doelpunten in deze wedstrijd, werden voor AGOVV gescoord door Hart jes en Proost. Huismans (2x), Zaman en Wouters deden dat voor Beerschot. In Zaandam werd de wedstrijd ZFC- Anderlecht gespeeld. De Zaanse club leed een 1-2 nederlaag. Bij de rust had Ander- lecht reeds een 1-0 voorsprong. De Belgi sche doelpunten werden gescoord door Van Himst en Jurion. Het enige doelpunt van ZFC kwam op naam van Bor Kat. In Arnhem werd de ontmoeting Vitesse- Sparta gespeeld. De Arnhemmers wonnen de wedstrijd met 7-0. Bij de rust hadden zij een 3-0 voorsprong. De „zwarte parel" van het Braziliaanse voetbal, Edson Abrantes de Nascomen- to, wereldberoemd onder de naam Pele, heeft zaterdag zijn contract met F C Santos voor vier jaar verlengd. Als pre mie schonk Santos hem een bedrag van anderhalf miljoen cruzeiros (37.500 gul den). Boven zijn salaris, waarnaar men slechts raden kan, daar Santos dit strikt geheim houdt, krijgt Pele jaarlijks een premie van 2,5 miljoen cruzeiros, welk bedrag hem in 1965, wanneer zijn contract af loopt, zal worden uitbetaald. Dit is totaal dus 10 miljoen cruzeiros, of wel 250.000 gulden. Brazilië kan ruimer ademhalen, nu Pele dus de eerstkomende vier jaar voor het Braziliaanse voetbal behouden is. Immers, het was geheel niet onmogelijk, dat Pe le naar Europa zou vertrekken, waar verscheidene clubs hem en zijn club voor een transfer hadden benaderd. Sport in het kort VOETBAL. Tottenham Hotspur, de En gelse kampioen en bekerhouder, heeft met 32 gewonnen van een selectie-elftal van FA in de traditionele liefdadigheidswed strijd vóór het seizoen, welke anders gaat tussen de kampioen en de bekerhouder. KORFBAL. Het Nederlandse zaterdag twaalftal heeft zaterdag in Wantworth bij Londen de interland korfbal wedstrijd tegen Engeland gewonnen met 72. Bij de rust hadden onze landgenoten een voor sprong van 21. TENNIS. De Indiër Krishnan is winnaar geworden van het enkelspel van het inter nationaal tennistoernooi in Knokke. In de finale versloeg hij de Australiër Fletcher met 64, 61. De Belgische Christiane Mercelis won de eindstrijd bij de dames. Zij versloeg Elisabeth Starkie (Australië) met 6 4, 68, 62. Advertentie OOBBELMANN (dubbel) LIKKER MAN!

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 9