Hoogste grootste punt bereikt bij gashouder in ons bouw land GLfiS Beste Nederlandse atleten komen zondag naar Veisen SPORT IN DE IJMOND Denneboom op dak Havenberichten SUOMI JUBILEER T IJmuiden winnaar in ETO-toernooi milder Atlantic Dolphin te water gelaten Hoe de duiven vlogen voor alle leeftijden AMBACHTSSCHOOL DINSDAG 15 AUGUSTUS 1961 5 010 Diefstallen in Zandvoort U T* ADO houdt Haarlem 2 op gelijkspel Tuinman gewond in „Kennemer gaarde" Incident in Tunesië voor Veiligheidsraad gebracht Aardappelteelt in Beverwijk belangrijk ingekrompen De „Waterman" vertrok met Amerikaanse studenten Rederij en schipper van Katwijkse logger bekeurd Kerkelijk nieuws Wasmachines - Centrifuges A Arbeiders-zonder-hoogtevrees hebben het hoogste punt bereikt van de in aanbouw zynde gashouder op het terrein van Hoogovens in IJmuiden. Eind vorige week plaatsten zij op bijna negentig meter boven de begane grond een eenvoudig versierd denneboompje op de rand van de reusachtige stalen cylinder. Dat boompje stond gisteren heen en weer te zwiepen in de harde wind, maar het is er niet afgewaaid. Eind van deze week verwachtten de arbeiders de laatste staalplaten te monteren, waarmee dan het grofste werk van de bouw van Nederlands hoogste en grootste gashouder is beëindigd. „Sterkte!", zei ons een meneer, die be zig was een heleboel bouten te oliën en die lekker beneden kon blijven, uit de wind achter een paar houten schotten. Ruim driehonderd stalen treden telt de wenteltrap. Wij moesten ons stevig vast houden aan de zwart afgevende leuningen. De wind wilde ons uit de jassen blazen. Zonder helmen want die waren „op" gingen wij zuchtend en steunend omhoog. Omhoog naar de versierde denneboom. En daar helemaal boven werken de monteurs, Duitsers en Nederlanders, die zich daar even gemakkelijk bewegen als op de bega ne grond. Daar werkt sinds een maand ook de drieëntwintigjarige Surinaamse lasser S. Allen. Hij is ook een „oude rot" in het vak. „Ik heb nog gewerkt aan de Chicago- bridge", vertelt hij. En ook hier werkte hij op grote hoogte. Voor hem is de bouw van een gashouder van acht en tachtig meter misschien maar kinderspel. Voor Nederland is de bouw van deze gas houder echter geen kinderspel- Integen deel, het ding is niet alleen de hoogste gas houder van ons land, maar ook de grootste. Er kan namelijk 175.000 kubieke meter gas in geborgen worden. Bij de Westergasfabriek in Amsterdam bouwt men thans een gashouder, die iets kleiner is en die 160.000 kubieke meter gas kan bevatten. Vergelijkt men de grootte van de gas.- houder van Hoogovens met die welke in het buitenland staan, dan is de eerste nog maar een klein ding. Want in Mainz staat er een van 350.000 kubieke meter en in de Verenigde Staten bevindt zich een gashouder met een inhoud van 600.000 kubieke meter. Meer gasberging Hoogovens in IJmuiden heeft die gas houder dringend nodig voor de berging van het hoogovengaS, waarvan de produk- tie maar liefst 500.000 kubieke meter per uur bedraagt. Hoogovengas ziet men dan ook dagelijks vernietigen. Dan neemt men bij de Hoog ovens de blauwe vlammen waar. Het gas dat opgeslagen wordt, is bestemd voor be drijven als het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf en de verschillende fabrieken op het terrein van de KNHS. Die bedrijven wenden hoogovengas uit sluitend aan voor de verwarming. Het ver bruik is vrij konstant, maar de produk- tie van hoogovengas schommelt' "soms sterk. Indien er nu meer geproduceerd dan af genomen wordt is er een reservoir nodig waarin het gas tijdelijk kan worden ge borgen. De in aanbouw zijnde gashouder nu, is zulk een bergingsruimte. Hoogovens in IJmuiden heeft nog een gashouder, doch die dateert uit 1929 en heeft slechts een inhoud van 40.000 kubie ke meter. De bouw van nieuwe hoogovens de vijfde vordert zodanig, dat hij in het komende najaar misschien kan worden aangestoken betekende immers een grotere produktie van hoogovengas. En dat gas moet opgeslagen worden. Vandaar dat er plannen gemaakt wer den een nieuwe gashouder te doen bou wen. De bouw werd in het begin van dit jaar opgedragen aan de Duitse fabriek Advertentie dusook voor de Kindermatenvanaf 7.50 Jongensmaten. vanaf 10.90 Herenmatenvanaf 11.90 Lange Nieuwstr. Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden gashouder op en neer wordt bewogen naar gelang de hoeveelheid gas die tot de gas houder wordt toegelaten of wordt afgeno men. De schijf heeft tot taak dat gas en lucht volkomen van elkaar gescheiden blijven. Het is te beschouwen als een hermetisch sluitend deksel, dat op en neer kan bewe gen binnen de stalen cylinder van de gas houder. Slechts vijftien Duitse en zestig Neder landse werkers hebben deze kolos op het terrein van de hoogovens in IJmuiden ge bouwd. Het gevaarte zal tegen het einde van dit jaar in gebruik worden genomen. Het denneboompje dat thans op bijna ne gentig meter boven de begane grond in de wind staat te wiegen, is dan verwijderd.. Maandag kwamen ln IJmuiden aan: Malmland van Lulea, erts lossen IJmuiden; Vechtstroom, Liverpool Tasmania, Takoradi; Gouweborg, Man- tyluoto; Norinda, Las Palmas; Arabritt, Gefle, erts lossen Hoogovens; Herman, Harina; Margrit Gorthon, Lulea: Joost, Koumanholmen, hout los sen Zaandam; Christel, Mantyluoto; St. Walburg, Swinemtinde, kalk lossen IJmuiden; Jonan, Par, bijlegger IJmuiden; Lucas Bols 2, Sandvik; Do nne, Borja, props voor Velsen; Venita, Rotter dam; Rote, Stockholm; Lista, New York; Brajara, Puerto Mirando; Neder-Weser, Leixoes. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Wilpo van Stocka, houtlossen Zaandam; Mexican Trader, Mexico; Odin, Lulea; Amigo, Rotterdam, ledig IJmuiden Staalhaven; Peperkust, Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Vibeke Christensen naar Rotterdam, ledig van Hoog ovens; Westland. Bremen; Argosity, Purfleet; Ruby, Bridgewater, kunstmest van IJmuiden; Serooskerk, Bremen; Stokksund, Liverpool; An- dalien, Liverpool; Tjamme. Nocksund; Jonan, Drammen, bijlegger IJmuiden;Reggeborg, Mon trose, kunstmest van IJmuiden; Netherl. Coast, Rotterdam. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Torquay naar Londen; Roelof Buisman, Porsgrun, ledig van IJmuiden; Pacaya, St. Maarten. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De nationale atletiekwedstrijden van de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi", die wegens haar twintigjarig bestaan zondag, 20 augustus op het sportpark „Watervliet" worden gehouden, zullen velen van de beste Nederlandse atleten en atletes ln het strijdperk brengen, aangezien Suomi er in geslaagd is op de diverse nummers vele bekenden van onze vaderlandse atletiekbeoefenaars(sters) aan te trekken. MAN, een bedrijf dat op het gebied van montagebouw een grote reputatie heeft. Het eerst werd een fundering gemaakt, waarin circa 1350 kubieke meter beton is verwerkt. In januari begon de montage van de gashouder. Merkwaardig genoeg begon men het eerst met het maken van het dak! Er ontstond op die manier eerst een ron de. overdekte hal, waarbinnen men kon beginnen met het monteren van de schijf dit is een staalconstructie, die in de In het afgelopen weekeinde werden in Zandvoort ontvreemd een draagbare radio uit een kampeertent, van een geparkeerd staande auto de wieldoppen, twee fietsen en uit twee geparkeerde auto's een koffer met inhoud, een ter waarde van 200,-, de andere van ruim 1.000,-. Terzake van diefstal van vijf flessen li monade uit een levensmiddelenbedrijf heeft de politie aangehouden een jonge Duitser uit Guldehaus en wegens diefstal van messen en limonade uit een winkel in Zandvoort een jongeman uit Düsseldorf. Beiden kampeerden in een tentenkamp. Zij bekenden de diefstallen te hebben ge pleegd en zullen, nadat hun paspoort voor zien is van een rood stempel, over de grens worden gezet. «WMWW' :.^k»XO^v,sv,^AV.w.v,<v.: U v. Ongetwijfeld zal het meest interessante nummer zijn de sprint-tweekamp voor da mes over 100 en 200 meter. Wegens een verbintenis in Roemenië zal slechts Ellen Ort hierbij ontbreken, maar Joke Bijle- veld, die zondag in Beverwijk twee titels op haar naam bracht, Wil Kapel, Ria van Kuik, Tilly van der Zwaard en anderen zullen voor een spannende en op hoog peil staande sprintstrijd zorgen. Op hetzelfde nummer bij de heren zullen Noordenbos van „Minerva" en Marius Bos van „Vlug en Lenig", behorende tot de beste sprin ters, zeker hun handen vol hebben aan onder anderen Egbert Otten van AAC en Van der Wijk van het Groningse AVG 1926. Op de overige loopnummers kunnen voor dames spannende duels op de 400 meter verwacht worden tussen Greet je Soesbeek en Toos Adriaansen. Voorts wordt met belangstelling uitgezien naar de verrichtingen op de 800 meter van Jahny Balk-Knaap, die na haar huwe lijk haar come-back viert. Het nummer 1000 meter, voor heren, dat niet zo vaak wordt gelopen op de Ne derlandse banen, zal onder anderen Harry Janssen, Ben Giling en Piet Kortleve ge legenheid geven in de buurt te komen van het op naam van Haus staande Nederland se record. De 2 Engelse mijl zal hoogst waar schijnlijk een overwinning worden voor de bekende lange-afstandloper Joep Delnoye, hoewel de in de IJmond-bekende Jan Keesom van AV '23, winnaar van de SUOMI-crosses, Hes van Hollandia, Kools van Lycurgus en anderen voor flinke strijd zullen zorgen. Technische nummers De fine-fleur van de Nederlandse atle tiek valt zondag te bewonderen op de tech nische nummers kogelstoten en discus werpen. Corrie Huygen, Loes Boling en Corrie van Wijk (DEM) bij de dames en Cees Koch, Piet van der Kruk, Van Aarts, Doornbos en anderen bij de heren vormen de sterkst mogelijke bezetting op deze nummers. Bij het speerwerpen dames zal jammer genoeg Wil van Montfoort ontbre ken, doch Annie Hoogma zal zeker nu de sterkste blijken. Nog zeven andere sterke speerwerpsters gaan om de overige prij zen strijd leveren. Bij het hoogspringen dames zal Marian- KINDERFEEST VAN A-N.M.B. Evenals vorige jaren organiseren de afdelingen Beverwijk, Heemskerk en Vel- sen-Noord van de A-N.M.B. een kinderfeest voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Op zondag 27 augustus gaat men naar BergenSchoorl om daar de dag met sport en spel door te brengen. FONTEIN IN VIJVERPARTIJEN IN HEEMSKERK Bij de vijverpartijen in de Zaalberglaan te Heemskerk zal een fontein worden ge slagen met één hoofd- en zes zijstralen In de avonduren zal het water worden be licht. Dit is thans reeds één van de mooiste plekjes in de gemeente en wanneer het laatste deel van het saneringsplan rondom het Kerkplein en de Maerten van Heems- kerckstraat zal zijn voltooid, zal dit nog beter tot zijn recht komen. IEV naar Utrecht Voordat het nieuwe voetbalseizoen een aanvang neemt, zal de afdeling voetbal van de r.k. sportvereniging IEV te Velsen- Noord zondag 20 augustus met twee elf tallen een bezoek brengen aan Utrecht. In deze stad spelen IEV 1 en IEV 3 wedstrij den tegen de Utrechtse tegenstander van gelijke kracht- De r.k. sportvereniging „In Eenheid Vooruit" zal vermoedelijk de eerste ver eniging zijn, die het nieuwe vergader seizoen opent met haar algemene jaar vergadering. die op maandagavond, 21 augustus in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat wordt gehouden. In deze algemene ledenvergadering zul len de verkiezingen van bestuursleden voor de verschillende afdelingen het meest be langrijk zijn naast de gebruikelijke ver slagen. Van het hoofdbestuur is aftredend en niet herkiesbaar de heer W Gigengack, doch de voorzitter, de heer W J. Vermey, stelt zich wel herkiesbaar. Herkiesbaar is ook de heer H. Th. Willems. voorzitter van de afdeling voetbal. Voor de afdeling gym nastiek zal de heer W Welp. voorzitter zich evenzeer herkiesbaar stellen. Aftre dend is mejuffrouw N. Vink, voor wie het bestuur als kandidate stelt mejuffrouw M Beentjes. Tenslotte stelt zich voor de handbal afdeling de heer Sj. van der Vlies als voor zitter herkiesbaar. Als leden worden voor gesteld de heren J. van der Zon. J. Scha- vemaker en A. Vermey. De vergadering zal worden afgesloten met een korte toespraak door de geeste lijke adviseur. Oefenwedstrijden De voetbalvereniging „Wijk aan Zee" zal voor het spelen van een oefenwedstrijd zich op zondag 27 augustus begeven naar Noordwiikerhout, teneinde daar VVSB te ontmoeten. Wijk aan Zee 2 speelt tegen de reserves van de gastclub. Vitesse-Stormvogels Voor Vitesse is het voetbalseizoen alweer aangevangen zij het dan dat het dit keer nog een vriendschappelijke ontmoeting be trof waarbij de Castricummers, met een aantal invallers in het veld gekomen, aan het kortste eind trokken. In totaal scoorde 't tweede team van de IJmuidense Storm vogels vier maal en Vitesse kon daar maar twee doelpunten tegenover stellen. Techniek en snelheid vierden bij Storm vogels hoogtij en daaraan kwam Vitesse veel te kort. Voor de rust kon Stormvogels daardoor de stand op 3-0 brengen en toen kreeg De Zeeuw maar éénmaal de gelegenheid om met een kopbal de IJmuidense keeper te slaan. Kort na de rust maakte Stormvo gels er 4-1 van en tenslotte was het weer De Zeeuw die met een fikse kopstoot voor de tweede maal het leer in de touwen der tegenstanders joeg. Vitesse vergadert Op 23 augustus houdt de voetbalvereni ging Vitesse de jaarlijkse algemene leden vergadering in hotel de Harmonie. Aftredend zijn de tweede voorzitter, de heer G. Oudejans, de penningmeester, de heer H. Jonges en de leden van terrein-en elftalcommissie, respectievelijk de heren J. Valkering en A. de Wit. Na afloop van de vergadering zal een interessante voetbalfilm worden vertoond. Hengelsport Zondagmorgen heeft de hengelsportver eniging „Velsen" de derde wedstrijd in de competitie om de „Schillingbeker" ge houden. Er stond in het kanaal bij Aker sloot een flinke noordwaarts gaande stroom nog versterkt door een matige zuidenwind, zodat het moeilijk vissen was. Toch wisten de negentien deelnemers nog 68 boven maatse vissen te vangen. Hierbij was een mooie brasem van 42 cm. waarmee H. van Roon zich ernstig kandidaat stelde voor de fraaie wisselplaquette voor de grootste brasem in deze competitie. De heer H. van Deijck ving een voorn van 26 cm. De uitslag van zondag werd: A-klasse: 1. S. Schenk 15 vissen. 24 punten, 2. A. Post 722, 3. A van Vliet 620. 4. P. Woord 6—20. 5. Ph. Krab 5—18, 6. H. van Roon 416. B-klasse: 1. J. Noortman 4 vissen 16 pun ten. 2. W. A. Stet 2—12, 3. H. Komduur 212. 4. W. C van Leusden 110. Competitiestand in de A-klasse: 1. S. Schenk 32 vissen 64 punten. 2. C. Meerhof 12—42, 3 J. Walters 11—42. 4. A. van Vliet 1340, 5. A. Post 1140. 6. H. van Roon 10—40. Competitiestand in de B-tdasse: 1. P. Post-ma 22 vissen 42 punten. 2. A. Jongejan 1334, 3. J. Noortman 732, 4. W. A. Stet 3—24, IJmuiden is er zaterdagmiddag in ge slaagd voor de tweede maal in successie het ETO-tournooi in Hoofddorp te winnen. Na vorige week ADM uit Amsterdam te hebben verslagen met 4-2, klopte men nu in de finale het organiserende ETO met 2-1. Een gelijkspel had zeker de verhou ding beter weergegeven, daar het spel van ETO wel iets beter was verzorgd dan dat van IJmuiden. Dat IJmuiden bij rust slechts met 1-0 achterstond was vooral te danken aan het slechte schieten van de ETO-voorwaartsen. Na de rust ging het iets beter, want bin nen drie minuten profiteerde J. Zwart van een aarzeling in de Hoofddorpse achter hoede en was het 1-1. Hierna bleef het lang spannen. Een kwartier voor het ein de lieten de ETO-spelers de bal voor hun doelman lopen, weer was J Zwart er eer der bij en zo was het 2-1. Hierna probeer de ETO nog van alles maar verder dan een afgekeurd doelpunt kwam men niet. J. de Boer wi etsen minuut voor het einde nog eenmaal de bal uit het lege doel te werken. De derde prijs ging naar ADM dat met 3-0 van Lisser Boys won. Het Heemskerkse ADG heeft maandag een goede oofenpaitij gespeeld tegen de sterke Haarlem- reserves. Een 33 gelijk spel was het resultaat. Het elftal was niet op volle sterkte daar men de rechter vleugel Duineveld-Rozing miste, die vorig seizoen zo goed ingespeeld waren. Aan vankelijk werd ADO overbluft door het fel spelende Haarlem, dat al na 2 minuten spelen succes boekte, toen de midvoor een hard schot loste dat doelman Burger to taal verraste 10. Het duurde niet lang of dit spelletje herhaalde zich (20). ADO zag een debacle in zicht en sloeg hard terug. Van Duivenvoorde scoorde nog voor rust (21). Hoewel ADO dadelijk hard van stapel liep in de tweede helft kon niet meer doen dan verwarring in de Haarlem-achterhoede brengen, doelpunten bleven echter uit. Aan de andere kant los te linksbuiten een harde schuiver, die on der de doelman doorging (31). Toen Haarlem meende op „rozen" te zit ten sloeg ADO toe. Door vlotte combina ties kon Van Duivenvoorde nog tweemaal scoren (33) en het scheelde niet veel of men had ook nog de winnende goal ge maakt. In de tuin van „Kennemergaarde" het gemeentelijke tehuis voor chronisch zieken dat thans verbouwd wordt is gisteren een veertigjarige tuinman van de Velsense plantsoenendienst met een primitieve lift van een hoogte van vijf meter gevallen. De lift was gemaakt om de tuinman in staat te stellen een hoge heg te knippen. Het toestel schoot echter op een gegeven mo ment omlaag. De tuinman liep verwon dingen aan rug en handen op. Hij is ter observatie in het Antoniusziekenhuis op genomen. NEW YORK (Reuter) Tunesië heeft een afgelopen zondag voorgevallen inci dent een aanval van Franse soldaten op een boerderij twintig kilometer ten westen van Bizerta onder de aandacht van de Veiligheidsraad gebracht. Wanneer deze „Franse provocaties" voortduren is de Tu nesische regering verplicht tegenmaatrege len te nemen, zo wordt in de brief aan de voorzitter van de raad gezegd. Bij dit in cident werden drie Tunesiërs gedood. Door het vuur van Franse artillerie, opgesteld in Algerije, zouden voorts zaterdag twee Tunesiërs zijn gedood en twee ernstig ge wond. Negenentwintig Afrikaanse en Aziatische landen hebben voorts secretaris-generaal Hammarskjoeld verzocht de kwestie Alge rije op de agenda van de UNO-Assemblee te plaatsen. Genoemde landen stellen Frankrijk verantwoordelijk voor het afbre ken van de onderhandelingen te Lugrin. MARKTBERICHT De noteringen aan de Beverwijkse groenteveiling waren gisteren: Andijvie 719. bloemkool 1650, sla 4— 10, bospeen 1539, waspeen 1542. spina zie 724, postelein 2344, sperziebonen 3456, snijbonen 4478, pronkbonen 19 45, prei 1225, tomaten 2355, komkom mer 1237, aardappelen 817, uien 49 ne Kort vermoedelijk de overwinning be halen; Albert Hofstede maakt een seri euze kans bij het hinkstapspringen. De Nederlandse jeugd-sprintkampioen Frits Boss zal zijn kracht moeten tonen op de 200 meter; van de organiserende vereni ging start de jeugdige, maar sterke atleet Ton Blok op de 1500 meter B-junioren en van Lycurgus uit Krommenie kan I. Jon ker beslag leggen op de eerste plaats op de 100 meter voor meisjes. Deze wedstrijden, die mogelijkheid la ten om behalve persoonlijke records ook clubrecords te verbeteren, worden afge sloten met de estafettes over 4 x 100 me ter voor dames en heren. Het eerste startschot zal zondagmiddag op „Watervliet" precies om half twee vallen; het laatste schot weerklinkt te ongeveer half vijf- Juist waar de afgelopen zondag de interlandwedstrijd Nederland-Oost-Duits- land voor dames zoveel belangstellenden naar het Beverwijkse sportpark bracht, verwacht ook SUOMI voor haar jubileum wedstrijden een flinke publieke belang stelling. De veiling van aardappelen in Beverwijk hee'ftltmg mèf meër dié betekenis als Vroe ger het geval was. Met vroeger bedoelen we de jaren vóór het uitbreken van de tweede wereldoorlog. In de BET-veiling, die inmiddels is opgeheven, werden regel matig speciale aarap'pelveilingen gehou den. De aardappelen waren afkomstig uit de Wijkermeerpolder, maar ze kwamen ook uit de IJ-polder en de Houtrak-polder. De boeren voerden toen grote kwantums aan. Doch ook thans nog worden aardappelen aan de veiling gebracht. De kisten wor den dan geplaatst op de zogenaamde neer- zetveiling. Afnemers zijn veelal de groot handelaren. De aardappelteelt is de laatste jaren sterk ingekrompen, aangezien die teelt geen al te beste resultaten afwerpt. Op de duingrond worden nagenoeg in het geheel geen aardappelen meer geteeld, sedert het verboden is op deze grond aardappelen te telen in verband met besmettingsgevaar van het zogenaamde aardappelaaltje voor de bloembollenteelt. De „Zevensprong" en de „Driekusman met grote vaardigheid uitgevoerd op het achterdek van het s.s. „Waterman", vorm den gistermiddag voor 58 jonge Amerika nen het besluit van hun bezoek aan Neder land. De jongens en meisjes allen scholie ren van 16 tot 18 jaar zijn twee maan den in ons land geweest, logeerden bij Ne derlandse gezinnen en kregen daardoor een goed inzicht in het leven en de le vensgewoonten van ons volk. De reis kwam tot stand dankzij de „American Field Service", die sedert de tweede we reldoorlog een uitwisselingsprogramma verzorgt. Er is in die twee maanden duidelijk een grote wederzijdse genegenheid gegroeid tussen de pleegouders en hun pupillen. Er was slechts één algemene klacht: „Je hebt in Nederland maar één zonnestraaltje per dag. Voor de rest alleen maar regen.." Tegelijk met de Amerikanen vertrokken 72 Nederlandse scholieren naar Amerika Zij zullen een geheel studiejaar in de Ver enigde Staten blijven en daar colleges vol gen. De Velsense politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen de schipper en de rederij van een Katwijkse logger. Sedert januari voer dit schip met enkele bemannings leden, die geen arbeidsovereenkomst had den getekend en ook niet gemonsterd had den. Dit komt herhaaldelijk voor, doch de politie oefent scherpe controle uit. Geref. Kerken Bedankt voor Katwijk- aan Zee (vac. E I. F. Nawijn) B G. Mees ten Oever te Wa geningen. Beroepen te Nijkerk (vac. H Tien) J. Vlaardingerbroek te Grijpskerke (Zld.). Baptisten Gemeenten Beroepen te Stadskanaal H. J. Stukker te Vriescheloo. Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN Bij de Union Doek scheepswerf van J. S. Doig Ltd. (Grimsby) is de eerste ex perimentele hektrawler voor de middenzee in Groot-Brittannië te water gelaten. Het betreft de „Atlantic Dolphin", hij wordt gebouwd voor Storgram Trawlers uit Mil- ford Haven. Het schip is gebouwd volgens het slip- way-principe. De motoren zijn in het voor schip gebouwd, voor de brug is een grote gebogen golfbreker aangebracht. De brug is ook sterk naar voren gebouwd. Het schip heeft daardoor een merkwaar dige constructie, hetgeen er toe heeft ge leid dat de Britse overheid uitgebreide proeftaek-experimenten gelastte onder-alle mogelijke condities. De voortstuwing zal diesel-'êlectrisch geschieden door drie 400 PK-generatoren, die een enkelvoudige voortstuwingsmotor van 800 PK aandrij ven. Er is accommodatie voor vijftien per sonen. Het schip is 130 voet lang, de breed te is 26 voet. De IJmonden Van de postduivenhoudersver. De IJmonden (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 30 duiven deel aan een wedvlucht van Noyon af (340 k.m.). Gelost om 9 uur. Eerste duif van De Vlugt om 15.19 uur, laatste prijsduif om 15.32 uur. Mooi weer met een snel verloop. Uitslag De Vlugt 1; Knapen 2 3; Suurmond 4 6; Visser 5. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden-O. namen 122 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Horau af (230 km.). Gelost om 8 uur. Eerste duif van Joh. Broek om 10.44.49, Jaatste prijsduif om 10.59.47 De vlucht had een snel verloop. Prima vliegweer Het ge lukte A. J. Ham zijn grootste rivaal C. G. Zwa nenburg met één punt verschil te kloppen. Zo waar een geweldige prestatie. Uitslag: Joh. Broek I 12; A. Ham 2 3 6 11 17; 3. Jac. Broek 4 7 22; C. Zwanenburg 5 10 13 14 23 25; H. in 't elt 8; J. Anepool G 15; F. Reker 16; J. Koom 18 24; J. wijker 19; gebr. Boeder 20; B. Glas 21. De Bonte Duif Van de postduivenhoudersver. Bonte Duif te IJmuiden namen 86 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (230 km.). Ge lost om 8 uur. Eerste duif van J. Zwart om 10.45.52 uur, laatste prijsduif om 11.1.22. Kam pioen jongeduiven 1. J. Kaldenbach; 2. J. Minne- boo; 3. A. Donkersloot. Uitslag: Zwart 1; R. Schaper 2, G. v Zutphen 3 4 11 12; J. Kalden bach 5 6 10 13; W. Wilms Floet 7 14 16; E. Klinge 8; A. Donkersloot 9; Sj. Heis 15; J. Minneboo 17 18. Oranje Nassau De leden van de p.v. Oranje Nassau hebben met 34 duiven deelgenomen aan de wedvlucht van St. Ghislain Hornu af (230 km.). Doordat het een zeer snelle vlucht was werden verscheidene liefhebbers verrast. Gelost om 8 uur met noorden wind. Eerste duif van B. isser om 10.46.33 uur. Uitslag: B. Visser 12; A, T. Broek 3 4; M. Rutte 5 6; A. de Waard 7. De heer A. T. Broek behaal de hiermee het kampioenschap jonge duiven; 2. B. Visser; 3. Chr. Prins. IJmuiden Van de postduivenhoudersver. IJmuiden te IJmuiden namen 50 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (230 k.m.). Ge lost om 8 uur. Eerste duif van P. Hoekstra om 10.48 59 uur, laatste prijsduif om 10.56.47 uur. De heer J. Waal behaalde het kampioenschap jonge duiven 1961. Uitslag: P. Hoekstra 1; A. Voetman 2; J. Eelsing 3 9; J. Opbergen 4 6; J. Waal 5; G. v. d. Struijk 7; P. Dongen 8; J. de Waard 10. De Reisduif Van de postduivenhoudersver. De Reisduif te Beverwijk namen 180 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (235 k.m.). Ge lost om 8 uur. Eerste duif van G. Visser om 10.45 uur, laatste prijsduif om 10.55 uur. Uitslag: G. Visser 1 22; R. Westrate 2 16 18 30; P. v. d. Oute- naar 3 5; Th. de Winter 4; C. Castricum 7 12 16 21 25 33 35; C. Zoet 8 32; B van Vuuren 9 15; C. Hoeks 10; M Riebeek 11 29; A. Snijders 13; C. Westrate 14 17 27; J. Schipper 19; J. Penning 20 23 28; M. Goedhart 24 31; D. Philippi 26 34; C. Smit 36. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersver. Ons Genoegen te Beverwijk namen 86 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (233 k.m.) Ge lost om 8 uur. Eerste duif van W. van Wijk om 10.45 uur, laatste prijsduif om 10.58 uur Uitslag: W. van Wijk l 10 12; F. Blommaarts 2 3 8 17; A. van Son 4 5; J. Scheffers 6 13; G. Vergunst 7 9; R. Zoontjes 11; Th. Kuyer 14; gebr. Weel 15; A. Goderie 16. De Luchtpost Twee vluchten waren er ook zondag weer voor de Castricumse duiven en aan beide werd door een flink aantal vogels deelgenomen. Voor St Ghislain Hornu werden 111 duiven ingekorfd en voor Breda waren het er 138. Uitslagen: St. Ghislain Hornu: Los te 8 uur: 1. H. Jaspers 10 56.50; 2 J. Zentveld 10 57 48; 3. P. Verdonk II 00.40; 4. J. Steendam 10.59 05; 5. G Aarden burg 11 00.11; 6 pastoor W. Minnebo 11.01.41; 7. K. Gort 11 02 10: 8. J. Vonk 11.02.20; 9, A. Metse laar 11.03.50; 10 P. Kappers 11.05 53; 11. H. San ders 11 22 25. Breda, los te 7 uur: 1. A. Metselaar 8.14.24; 2. J. Zentveld 8 15 04; 3. S. Kos 8.14.22; 4. H.Jaspers 8.18.53; 5. J. Steenman 8.16.54; 6. P Verdonk 8.19.03; 7. J. Vonk 8.21.09; 8. H Boddeke 8 22 01; 9. P. Kappers 8.24.20; 10 H Sanders 8 23 59; 11. G. Tromo/J Lust 8.29.31; 12 G. Aardenburg 8.37.43; 13. pastoor W. Minnebo 8.37.37; 14 K. Gort 8.57.32.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5