4 de fijnproefsters vinden Rama veruit het lekkerst! Samenwerking van Nederland en Australië op N.-Guinea ES5H AGENDA Bijstandskorps voor Nieuw-Guinea Onzedelijke films vervaardigd en van Soldaten gingen uit rijden met ziekenauto Derde conferentie in Goroka PARKA'S HAZEWIND Drie huizen afgebrand in Soesterberg Na veel critiek toch instemming in Hollandia met wetsontwerp Verzending van zeepost Actiecomité Caritas in Heerlen opgericht Bakkers moeten bij de minister op het matje komen Straffen van 2 jaar tot 2 maanden tegen 11 verdachten geëist Morgen weer regen DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1961 Jongetje verdronken SMAAKPROEVEN IN ALLE DELEN VAN HET LAND BEWIJZEN: WAT IS UW KEUS ALS FIJNPROEFSTER? RAMA MAAKT DAT ALLES FLJNER SMAAKT 6 jaar ƒ40- Herenmaten i. ƒ75- Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Sassenheimer kwam onder lading heipalen Jongen op Terschelling nog steeds zoek Na blikseminslag AUTOMOBIELREPARATIES N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIGMAATSCHAPPI) Rook waar U ook bent permanent J •Stl 6 ■S c Voor de krijgsraad in Den Haag, ston den twee 20-jarige soldaten uit Huizen en Noordwijkerhout terecht, omdat zij tij dens hun wachtdienst waren gaan rijden met een ziekenauto. De soldaat uit Huizen, die daarna ook nog alléén een rit maakte, vloog uit een bocht, waardoor aan de auto zware schade werd toegebracht. Beide soldaten hadden geen rijbewijs. De auditeur-militair achtte een zware straf noodzakelijk en eiste een gevange nisstraf van zestien dagen en vijf maan den strafklasse. De krijgsraad legde beide soldaten twee maanden militaire detentie op. Uit het water van het Van Hasseltkanaal- Oost ter hoogte van de Vogelkade in Am sterdam-Noord is het lichaam van de 6- jarige H. F. Th. de Preijker opgehaald. Het jongetje is vermoedelijk tijdens het spelen té water geraakt. Advertentie Overal in Nederland worden smaakproeven gehouden. Aan honderden huisvrouwen is de vraag al gesteld: „Wilt U margarine X en margarine Y eens proeven en vertellen aan welke van de twee U de voorkeur geeft?" En Rama komt tevoorschijn als'de grote overwinnaar! Rama! Veel lekkerderDat is het antwoord, dat 3 van de 4 fijnproefsters geven. Proeft U msar! Vergelijkt U maar! Rama geeft U zoveel meer voor Uw geld. In Goroka op Australisch Nieuw-Guinea ontmoeten van 21 tot 25 augustus een Ne derlandse en een Australische delegatie el kaar om te spreken over de bestuurlijke samenwerking op Nieuw-Guinea. De Ne derlandse delegatie staat onder leiding van de heer H. Veldkamp, .directeur van Binnenlandse Zaken te Hollandia. De meeste afgevaardigden zijn ambtenaren, die bij de dagelijkse praktische beleids voering op Nieuw-Guinea ten nauwste be trokken zijn. De taak waarvoor zij zich ge steld zien is de ontwikkeling van een ge bied, in welks beide delen vrijwel identie ke omstandigheden heersen. Het is de derde maal dat dit interterri- toriale contact voor de bevordering van de samenwerking wordt gelegd. Ditmaal zal men zich beperken tot een beschouwing van hetgeen reeds bereikt is en in hoever re uitvoering gegeven aan de vele aanbe velingen, die op de laatste conferentie aan de beide regeringen werden gedaan. Er zullen geen nieuwe mogelijkheden voor samenwerking worden besproken. Men wil in Goroka thans even de pas inhouden. Wat tot dusVer aan samenwer king op gebied van verbindingen, econo mische ontplooiing, openbare gezondheid, Advertentie met uitknoopbare teddyvoering Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Haarlem Telefoon 54679 onderwijs en binnenlands bestuur is be reikt, zal iedere critische beoordeling kun nen doorstaan, al laten de resultaten zich niet direct in exacte cijfers vastleggen. De Nederlands-Australische samenwer king op Nieuw Guinea dateert pas van 1958. In 1957 kwam een aantal vertegenwoor digers van de Australische en Netfferland- se territoriale en continentale overheden in de federale Australische hoofdstad Can berra bijeen. De eerste conferentie tussen topfiguren van de twee gouvernementen op Nieuw- Guinea, bijgestaan door afgevaardigden van beide regeringen, werd gehouden in oktober 1958, eveneens te Canberra. Voor al op technisch gebied bood de beoogde samenwerking diverse aanrakingspunten. De telecommunicatiemiddelen werden ver beterd en eind 1959 kwam een telefoonver binding tussen Hollandia en Port Moresby tot stand. De veertiendaagse luchtlijn van de Australische „Qantas" tussen Moresby en Hollandia werd omgezet in een weke lijkse, beurtelings Australische en Neder landse dienst. De K.P.M. nam een aantal havens in Australisch Nieuw-Guinea in haar vaar- schema op, waardoor de economische be trekkingen tussen beide delen van het ei land konden worden uitgebreid. De stoom vaartmaatschappij Nederland en de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd volgden dit voorbeeld, waardoor Australisch Nieuw- Guinea oor het eerst begin 1960 een rechtstreekse scheepvaartverbinding met Europa kreeg. Toen men in maart 1960 voor de tweede keer, ditmaal in Hollandia, bijeen kwam, hadden de deskundigen over en weer meer dan honderd bezoeken gebracht, waardoor zij hun kennis van elkanders bestuurs praktijk en elkanders moeilijkheden had den uitgebreid. Op deze conferentie werden twee Pa poea's benoemd tot assistenten van de Ne derlandse delegatie, de heren Kaisiepo en Inury. Ook thans, op de conferentie in Goroka, vergezellen twee Papoea-ambtena ren, de heren Jufuay en Torey, de Ne derlandse delegatie als assistenten. Als men nu, op de derde conferentie, in grote trekken nog eens de samenwerking in de drie achterliggende jaren de revue wil laten passeren, kan als een belangrijk feit worden aangemerkt de uitzending van twaalf Papoea-jongelui naar Port Mores- c Concertgebouw: Vrijdag 14.30 u.: Pop pentheater Merlijn met „De fluit van Boze- bol". BIOSCOPEN Cinema Palace: 19 en 21.15 u.: „Venetië, de maan en jij", a.l. Van vrijdag af 14 en 19.30 u.: „De reis om de wereld in tachtig dagen", a.l. Frans Halstheater: 19 en 21.15 u.: „De zi geunerprinses", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u. (dinsdag 14 en 20 u.); „Romanoff and Juliet", a.l. Lido Theater: 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Rilling", 18 j. Luxor Theater: 19 en 21.15 u.: „De vlam en de pijl", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Mag dat in Bagdad", 14 j. Minerva Theater: 20.15 u.: „De rode schoentjes", a.l. Vrijda'g 14.30 en 20.15 u., zaterdag 14.30, 19 en 21.15 zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Als mijn grote broer dat wist", a.l. Rembrandt Theater: 19 en 21.15 u.: „Teenagers Love", 14 j. Van vrijdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Raarrathon", a.l. Dagelijks 10.30 u. (beh. zondag): „Klopjacht in Holland". Roxy Theater: 19 en 21.15 u.: „De on zichtbare tegenstander", 14 j. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Greep naar de macht", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „De brave soldaat Schwejk", a.l. Dagelijks 10.30 en 16.15 u. (beh. zondag): „Walt Disney Festival", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 19 en 21.30 u.: „Der Czardas-König", a.l. Vrijdag tot en met zondag 19 en 21.30 u.: „Im weis- sen Rössl", a.l. Elke middag 14.30 u.: „Va der, moeder en negen kinderen", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Tot 4 sept. 1017 en 2022 u. (dinsdag 1922 u.) „Neder landse orgelpracht". Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland). Tot 2 sept. expositie van plastieken van Tjeerd Visser en tekeningen en schilde rijen van Cor Visser-Van der Woude, 9-17 u., ma., wo. en vr. ook 1820 u. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 sept. expositie van aquarellen en tekeningen van Van Looy en tijdgenoten 1017 u., zondag 1417 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein) tot 1 sept. expositie van "ra- fiek van Jan Forrer. Dagelijks 1022 u. DIVERSEN Wüstelaan 32, Santpoort: Tot 20 aug. 20 u.: Kindercircus Bas. Raadhuisplein Zandvoort: Vandaag 20.30 u.: Openluchtconcert. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 11 aug.). DONDERDAG 17 AUGUSTUS City Theater, 20 u-: „Op de drempel van het leven". Rex Theater, 20 u.: „De nacht der op- gejaagden". VRIJDAG 18 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Bandeloos" Rex Theater, 20 u.: „De wraak van Her cules". Felison, Heidestraat IJmuiden-Oost, 14 17 u.: Tenooonstelling „Schilders' rondom IJmond". DONDERDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Rose- marie". VRIJDAG 18 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Tar- zan, de geweldige". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Schlager raketten". W.B. Theater, 20 u.: „Furie in rose tri cot". Tijdens het lossen van heipalen bij de haven in Alphen aan de Rijn is de onge huwde 20-jarige chauffeur D. de Regt uit Sassenheim onder de van een trailer rol lende lading gekomen. De man was op slag dood- Nog steeds wordt het zoeken naar de zestienjarige Johan Haantjes, die sinds vorige week woensdag wordt vermist, op Terschelling voortgezet. Ook woensdag heeft een groot aantal vakantiegangers deelgenomen aan de speurtocht, waarbij het gehele duingebied van het eiland vaksgewijs wordt afge zocht. Tot nu toe is alle zoeken tevergeefs geweest. by, waar zes zullen worden opgeleid tot hulparts, en zus zullen studeren voor mid delbaar radio- of telefoontechnicus. Voorts werden jonge Papoea's uitgezonden naar Fidji voor de opleiding tot hulptandarts en tot tandtechnicus. Twee groepen autochto nen uit Australisch Nieuw-Guinea bezoch ten reeds de lagere zeevaartschool in Hol landia. Daarnaast werden over en weer bezoeken gebracht door artsen, veeartsen, economen, statistici, onderwijs- en land bouwdeskundigen, ambtenaren van Soci ale Zaken, van waterstaatsdiensten, een entomoloog, een taalkundige en PTT-tech- nici. Nederlandse residenten bezoeken regelmatig de residentenconferenties op Australisch Nieuw-Guinea. De Australi sche verbindingsofficier wordt uitgenodigd voor ieder belangrijke bestuursconferen- tie in het Nederlandse gebied of bij ver gaderingen van de Raad voor Volksont wikkeling. De verbindingen zijn verbe terd. Vanuit elke grotere plaats in beide gebiedsdelen kan men elkaar telefonisch bereiken. Het meest intensieve contact is dat op het gebied van de sport. De inter- territoriale tennistournooien in Port Mo resby en Hollandia dateren reeds van 1958 De bezoeken van voetbalteams over en weer, waarbij zeer vele Papoea-voetbal lers elkaar ontmoetten, begonnen een jaar later. Aan de Postweg in Soesterberg is woens dagavond, tijdens een hevig onweer, een woning met een rieten dak door de bliksem getroffen en in brand geraakt. Dit huis, evenals een woning ernaast, werd geheel door het vuur vernield; een derde woning brandde grotendeels uit. De drie woningen maakten deel uit van een complex van vijf. Het vierde huis liep nogal ernstige waterschade op, het vijfde bleef gespaard. De bewoners van de getroffen huizen hebben voorlopig on derdak gevonden in het kampcentrum „De Meyerij" aan de Amersfoortse straat weg. De vuurzee werd bestreden door de brandweren van Soesterberg, alsmede de militaire brandweren van het vliegveld en uit Zeist. Het blussingswerk werd ten zeerste be moeilijkt door het uitvallen van de elek trische stroom in de directe omgeving van de Postweg. Over de schade valt met zekerheid nog niets te zeggen. Gisteren heeft, de Nieuw-Guinearaad te Hollandia instemming betuigd met het wetsontwerp voor het bijstandskorps. Deze instemming kwam echter pas nadat veel en uitvoerig critiek was geleverd op het ontwerp en de procedure die bij de tot standkoming was gevolgd. Het wetsontwerp werd niet behandeld door de raad als geheel, maar door het college van gedelegeerden van de Nieuw- Guinearaad. Vele leden van de raad wo nen op grote afstand van Hollandia en kunnen niet gemakkelijk heen en weer reizen. Bovendien is de raad thans op recès. Omdat echter de behandeling van het wetsontwerp niet kon wachten, werd de bespreking ervan overgelaten aan het college van gedelegeerden van de raad. Het college was van oordeel, dat het beter was geweest als eerst het Nieuw-Guinea- korps werd ingesteld (het eigenlijke amb tenaren korps voor Nieuw-Guinea. Het bij standskorps is bedoeld als een soort korps van buitenlandse deskundigen). Het colle ge vroeg zich ook af waarom de bijstands- korps-ambtenaren niet de status van rijks ambtenaren krijgen en waarom bij het vooronderzoek niet de adviezen waren in gewonnen van de vakorganisaties, zoals was toegezegd door de staatssecretaris voor Nieuw-Guinea, mr. Th. Bot. De gede legeerden mr. O. de Rijke en ds. Kamma stelden voor, de wet over twee jaar bij te schaven als ermee ervaring was opge daan. De heer Kasiepo merkte op, dat met het geringe aantal autochtonen in Nieuw- Guinea de verwezenlijking van de onaf hankelijkheid van het land misschien nog wel honderd jaar op zich zou laten wach ten. Dit zou de Papoea worden kwalijk ge nomen door de wereldpolitiek. Hij voegde eraan toe: „wij staan nu eenmaal onder de internationale druk en kunnen niet al leen met onze eigen wensen rekening hou den". er ontspon zich in de raad een fel debat over de vraag of de zo genoemde expatriatietoelage aan Europeanen boven hun Nieuw-Guineasalaris een discrimina tie betekende. De meeste autochtone le den onder wie ds. Kamma oordeel den van wél. Europese leden als mr. De Rijke oordeelden van niet. Ook de heer Jouwe, die tot de autochtone groep be hoort, maar beschouwd wordt als een poli tiek bondgenoot van de heer De Rijke, Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss Nieuw Amsterdam 20 aug.; ss Flandre 21 aug. en ms Black Hawk 24 aug.; Argentinië: ms Aldabi 20 aug., ts Argentina 23 aug. en ms Cap Frio 24 aug.; Australië: ms Dorset 20 aug., ms Strathnaver 22 aug. en ms Riederstein 23 aug.; Brazilië: ms Aldabi 20 aug. en ms Cap Frio 24 aug.: Brits-Oost-Afrika: ms Europa 24 aug.; Canada: ss Arkadia 20 aug. ss Rijndam 22 aug, en ms Maakefjell 24 aug.; Chili: ms Wien 24 aug.; Indonesië: ss Höchst 20 aug.: Ned. Antillen: ms Oranje Nassau 22 aug.; Suriname: ms Oranjestad 23 aug.; Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: ms Athlone Castle 20 aug., ms Oranjefontein 22 aug. en ss Steenbok 24 aug. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Advertentie CHEVROLET - BUICK - OPEL - B.M.W. - D.K.W. Specialisten automatische versnellingsbakken, voortreincontrole met BEAN-apparaat, wielbalancering, modern smeerstation. HAARLEM - HOUTPLEIN 21 - TELEFOON 22020 meende dat het geen discriminatie was. Hij zei, dat Nieuw-Guinea buitenlandse deskundigen nodig heeft en dat die naar buitenlandse maatstaven bfetaald djenen te worden. Voorts vond hij dat de salaris sen van de autochtone ambtenaren laag moeten worden gehouden om te voorko men, dat hun salarissen zullen moeten worden verminderd als Nieuw-Guinea on afhankelijk is en geen inkomsten meer ontvangt uit de Nederlandse schatkist. Volgens mr. De'Rijke kwam flit o'ntWerp' yeel te laat om nog soelaas te kunnen brengen. De vakorganisaties drongen reeds zes jaar geleden aan op regeling van de rechtspositie der Nederlandse amb tenaren. Het uitblijven ervan leidde tot een uittocht van ambtenaren. Mr. Dr Rijke vroeg zich af, hoe de begroting voor 1962 moet worden uitgevoerd na deze „export van ervaringskapitaal". In Heerlen is het Actie-comité-Caritas opgericht, waarin afgevaardigden van vele culturele en caritatieve verenigingen zitting hebben en dat, onder voorzitter schap van oud-notaris J. Thomassen uit Valkenburg, van de overheid zal trachten gedaan te krijgen, dat de vereniging Cari tas opnieuw toestemming zal krijgen voor het organiseren van een lotto. Het comité zal zich hiertoe met een uitvoerig adres wenden tot de minister-president en de leden der Staten-Generaal. Alle verenigingen die bij Caritas zijn aangesloten en van de baten van de lotto subsidies hebben ontvangen, zullen bij hun leden adhesiebetuigingen verzamelen Vele van deze verenigingen, waaronder harmonie- en fanfaregezelschappen, zang verenigingen, jeugdwerkorganisaties en charitatieve verenigingen, hebben de laatste jaren slechts dankzij de 40 percent van de opbrengst van de Caritas-lotto het hoofd boven water kunnen houden. Men vraagt zich nu af waarom de sport, verenigingen wél mogen profiteren van de opbrengst van de voetbaltoto en waarom een soortgelijke steun aan culturele en charitatieve verenigingen wordt onthou den. Zoals bekend is, werd op 2 juli tegen de directeur van Caritas, de heer G. Her mes, procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de Loterijwet. Op last van de officier» van Justitie In Maas tricht werden toen de 80.000 lotto-formu lieren en de prijzenpot van de lotto ten bedrage van ƒ.75.000,-, in beslag genomen. Noordbrabantse bakkers, voornamelijk uit Den Bosch en Tilburg, die veertien da gen geleden zonder ministeriële toestem ming de broodprijs verhoogden met 1 cent per 800 gram, worden maandag bij minis ter De Pous verwacht. De minister acht de recente prijsverho gingen in strijd rriet zijn prijsbeleid. Naar aangenómèn ;mag worden, zullenna de Brabantse ook de Haagse bakkers worden ontvangen. In Den Haag is deze week even eens een aantal soorten brood in prijs ver hoogd zonder dat daarvoor overleg is ge pleegd met het ministerie van Econo mische Zaken. Ook deze verhoging acht de minister in strijd met zijn prijsbeleid. De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank heeft onvoorwaardelijke gevangenisstraffen, variërende van twee jaar tot twee maanden, geëist tegen ne gen Amsterdammers en twee Hilversum mers, die zich vorig jaar en in het begin van dit jaar hebben bezig gehouden met het vervaardigen en verspreiden van een reeks pornografische films. „De walgelijk ste pornografie die ik in mijn loopbaan als officier van Justitie heb gezien", zei mr. Rouma in zijn requisitoir, dat, in te genstelling tot de behandeling van de zaak zelf, in het openbaar werd uitgesproken. Mr. Bouma vroeg zich af of het alleen uit winstbejag of sensatielust was dat de elf verdachten, in leeftijd variërende van 24 tot 55 jaar, zo diep waren gezonken. In april werden de betrokkenen door de Amsterdamse zedenpolitie gearresteerd De beide hoofdfiguren, een 35-jarige foto graaf, die ales cameraman, copiïst, scena rioschrijver en acteur optrad, en een 46- jarige eveneens uit Amsterdam afkomsti ge tijdschriftenhandelaar, die de films ver spreidde, bleven in voorarrest, de anderen werden op vrije voeten gesteld. De rechtbank behandelde de zaak in verband met het zedenkwetsende karakter achter gesloten deuren. Twee films wer den in de rechtzaal vertoond, waarbij een hoofdinspecteur van de Amsterdamse ze denpolitie als explicateur optrad. In zijn requisitoir zei mr. Bouma dat het idee voor het maken van de pornogra fische films (speelduur tien minuten, prijs 100 tot 300 gulden), afkomstig is van de fotograaf, die reeds ervaring had op gedaan met het maken van stripteasefilms. Twee films maakte hij zelf. Hij schreef er het scenario voor, stond achter de ca mera en speelde er ook in mee. Voorts moest deze ex-kantoorklerk, die zich na het uitzitten van een gevangenisstraf in de fotografie wilde bekwamen, zich ver antwoorden voor het copiëren van een aan tal andere pornografische films en een ge val van ontucht met een minderjarig meisje dat bij hem in dienst was. Mr. Bouman vorderde tegen hem twee jaar gevangenisstraf. Bovendien hangt deze verdachte, die reeds vier keer voor ver mogensdelicten en één keer voor een ze dendelict werd veroordeeld, een omzetting van een voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering boven het hoofd. Centrale figuur De officier noemde de 46-jarige Amster damse tijdschriftenhandelaar, die negen films had verkocht de centrale figuur bij de distributie. Hij eiste tegen deze ver dachte een jaar en drie maanden ge vangenisstraf. Tien maanden gevangenisstraf luidde de eis tegen de regisseur van de films, een 55-jarige handelaar in feestartikelen Te gen de cameralieden, een 36-jarige winke lier uit Amsterdam en een 33-jarige kan toorbediende uit de hoofdstad, werd res pectievelijk acht en zes maanden geëist. Tegen alle zes spelers en speelsters in de pornografische films werd twee maan den gevangenisstraf geëist. Het betrof een 31-jarige meteropnemer uit Hilversum en zijn 28-jarige echtgenote, een 29-jarige moeder van vier kinderen, een 27-jarige verkoopster, een 24-jarige vrouwelijke kan toorbediende en de 33-jarige echtgenote van de camaraman. De camera's, films en andere attributen van deze onzedelijke onderneming, die reeds contacten had met België en Frankrijk voor produktie op grote schaal, verzocht de officier van Justi tie verbeurd te verklaren. De fotograaf leefde van het bedrijf. Voor de overigen was de medewerking slechts een bijver dienste. De raadsleden van de elf verdachten waren unaniem van mening dat de offi cier van Justitie zijn eisen veel te hoog had gesteld. Weliswaar hadden ook zij geen goed woord over voor deze vorm van pornografie, maar enkelen meenden toch dat door deze strafmaat het rechts gevoel wordt aangetast. „Acteurs" geen daders? Hoewel de raadslieden van de beide ge detineerde hoofdverdachten meer voelden voor het over één kam scheren van alle verdachten, lieten de overige pleiters blij ken dat hun cliënten slechts een onder geschikte rol in de onzedelijke onderne ming hadden gespeeld. In enkele geval len werd de dagvaarding op juridische gronden bestreden en tot vrijspraak ge concludeerd. Zo had de raadsman van het Hilversumse echtpaar een andere mening over het daderschap. „Alleen de maker van een aanstootgevend schilderij is straf baar, maar ik heb nog nooit meegemaakt dat degene die ervoor heeft geposeerd ook wordt vervolgd" zei hij. Daarmee wil de deze verdediger aantonen, dat de „ac teurs" en „actrices" niet het daderschap voor deze films kan worden aangerekend. Uit de pleidooien bleek voorts nog, dat de „onderneming" twaalf films van ieder tien minuten produceerde en dat de mede. spelenden voor hun aandeel 12,50 per film ontvingen. De tijdschriftenhandelaar kocht de films voor f 700 en verkocht ze volgens zijn zeggen weer voor 1150,-. Alle verdachten betuigden in hun laatste woord hun spijt en zeiden zich te schamen, met uitzondering van de hoofdverdachte die liet weten dat hij weer in een fotozaak wil gaan werken, „om geld te verdienen voor het kopen van camera's." Hij wil zich weer gaan bezighouden met zijn oude hob by: het maken van stripteasefilms. Jeugdige insluiper. Een Hagenaar trof 's nachts in zijn huis een ongeveer zes tienjarige jongen aan, die bezig bleek de kleding aan de kapstok te doorzoeken. Een portefeuille had hij al in de hand. De man greep de jongen, maar moest hem bij de daarop volgende worsteling loslaten. Op een balcon werd de strijd voortgezet. Met een sprong van vijf en halve meter nam de indringer de vlucht. Hij bleef daarbij blijkbaar ongedeerd, want hij wist te ont komen. Jeugdige vandalen. Zes jongens van twaalf tot vijftien jaar zijn door de Haag se politie aangehouden, nadat zij in de af gelopen acht maanden onder leiding van een twaalfjarige knaap zeven inbraken hebben gepleegd en grote vernielingen hebben aangericht. Ze drongen huizen bin nen door een ruit. te vernielen met een steen. De buit die ze zochten bestond voor namelijk uit snoepgoed en limonade. Als ze niets van hun gading vonden, verniel den ze de inventaris. Bij de zevende in braak werd één van het zestal gegrepen. Beroep afgewezen. Bij Koninklijk Be sluit is ongegrond verklaard een beroep van de n.v. Bouwmaatschappij Aesthetica te Amsterdam tegen het besluit van Gede puteerde Staten van Noordholland, waar bij goedkeuring is verleend aan een plan tot gedeeltelijke herziening van het alge meen uitbreidingsplan van Amsterdam ten aanzien van de Lutkemeerpolder en een gedeelte van de Osdorper Bovenpolder. Burgemeester. Aan de heer J. van Halst is op zijn verzoek mef ingang van 1 september eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Wissekerke (Z.). Advertentie In de handige platte doos 95 cent Spaar de plaatjes voor het mooie nieuwe Captain Grant Schepenalbum „Van Stoom tot Atoom". lil). Het K.N.M.I. deelt mede: Vooral woens dagavond stond her weer in Nederland on der invloed van een kleine storing, waar van het centrum in een snel tempo over het land is getrokken. De buiigheid was groot, terwijl er op uitgebreide schaal on weer voorkwam. Op vele plaatsen viel 10 tot 15 mm. regen. Na het wegtrekken van de storing draaide de wind naar het noor den en werd een nieuwe hoeveelheid kou de lucht aangevoerd. In het zeegebied ten zuiden van IJsland trok vanmorgen een depressie in oostelijke richting. Verwacht wordt dat deze storing bij Schotland naar het zuidoosten zal ombuigen. In verband daarmee neemt de kans op regen morgen weer toe. Tussen de twee storingen in be vindt zich een rug van hoge luchtdruk, die de komende nacht Nederland zal passeren. Een koude nacht zal er het gevolg van zijn. z WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen «e 9 binnen- en buitenland. ud 4 Efl Neerslag: laatste 24 uur. Bu SS oS Den Helder zwaar bew n 17 14 Ypenburg licht bew. n 18 11 Vlissingen half bew. nnw 17 17 Eelde zwaar bew wnw 16 14 De Bilt regenbui nw 17 11 Twente zwaar bew. nw 18 13 Eindhoven half bew. nw 19 6 Zd-Limburg zwaar bew. n 19 9 Helsinki licht bew. zo 17 16 Stockholm zwaar bew nnw 17 4 Kopenhagen onbewolkt n 17 3 Oslo onbewolkt wzw 17 1 Aberdeen regenbui nw 17 3 Londen zwaar bew nw 20 1 Amsterdam half bew. n 17 13 Brussel zwaar bew nw 19 16 Luxemburg zwaar bew. w 17 10 Parijs licht bew. nw 22 Bordeaux geheel bew. w 22 0.3 Grenoble regen windst. 21 5 Nice licht bew. n 26 0 Berlijn zwaar bew windst. 17 9 Frankfort regenbui w 19 6 München regen z 17 2 Zürich regen zw 16 13 Genève regen wzw 20 1 Loeamo motregen nnw 27 0 Wenen half bew. windst. 20 2 Innsbruck geheel bew w 0 Belgrado regen w 17 17 Athene onbewolkt windst. .33 0 Rome onhewolkt nno 28 0 Ajaccio half bew. ono 25 0 Mallorca licht bew. windst. 28 0 Vrydag 18 augustus Zon op 5.28 uur, onder 19.59 uur. Maan op 12.44 uur, onder 22.58 uur. Maanstanden 19 aug. 11.52 uur eerste kwartier 26 aug. 4.14 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 17 augustus Hoog water 7.02 uur en 19.24 uur. Laag water 2.51 uur en 15.02 uur. Vrijdag 18 augustus Hoog water 7.40 uur en 20.03 uur. Laag water 3.24 uur en 15.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvonn 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmiiid

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2