Goede start van Volendam en Blauw Wit in de ere-divisie De resultaten Ploeg van Spurs bleek niets van glans verloren te hebben Haarlem hield tegen Alkmaar 87 minuten stand, maar toen kwamen de goals RCH in laatste vier minuten (twee goals) nog naast EDO KNZB op zoek naar coach Feijenoord direct al weer flink op schot (6-1) Twaalf deelnemers met 13 punten Oranje-team begint op 30 augustus Promotie-degredatie betaald voetbal i MAANDAG 21 AUGUSTUS 1961 10 Ir. A. van Emmenes in ziekenhuis opgenomen Kees Kuys geopereerd Scheidsrechters gevraagd Offensief Jastremski verbeterde weer wereldrecord De beide naar de eredivisie terugge keerde Noordhollandse ploegen Volen dam en Blauw Wit hebben stellig geen slechte start gehad. De hoofdstedelijken mogen dan niet zoals de wijdbroeken een overwinning hebben behaald, een gelijk spel in Groningen tegen het op eigen terrein altijd moeilijk te overwin nen GVAV, mag zeker als een zeer ver dienstelijk resultaat worden aangemerkt. In de eerste helft scheen Blauw Wit een ferme nederlaag niet te zullen ontlopen, want de noordelijken traden hun tegen standers in zo'n hoog tempo en met zo veel geestdrift tegemoet, dat het Am sterdamse doel vrijwel voortdurend in gevaar bleef. Treffers bleven dan ook niet uit, maar tot Blauw Wits geluk wer den het er niet meer dan twee, beide ge scoord door La Crois, die de midden voorplaats had moeten verwisselen met de rechtsbuitenplaats in verband met het aantrekken van Nunenga. Deze achterstand van 2—0 konden de Amster dammers na de rust door fraaie doel punten van Koeman en Koers teniet doen. Ook Volendam leek tegen een technisch knapper Enschede in de textielstad een nederlaag tegemoet te gaan, want het had een na tien minuten door Lanzian opge lopen achterstand weliswaar vijf minuten voor de rust door Pelk kunnen inlopen, doch in de tweede helft voltrok de strijd zich, mede door het teruggetrokken spelen van de Volendammers, vrijwel voortdu rend op hun speelhelft. Schilder toonde zich evenwel in zijn oude club weer bij zonder in zijn element en daar ook doel man Keizer zich weer uitstekend weerde, konden de Enschedeërs de balans niet in hun voordeel doen doorslaan. Kort voor het eind scoorden Veerman en Kras door aarzelend optreden van de vijandelijke defensie binnen twee minuten twee tref fers en dat betekende voor Enschede, dat Rahn reeds in de eerste helft wegens een EREDIVISIE: GVAV—Blauw Wit 2—2; DWS—MVV 10; Enschede—Volendam 23; DOSAjax 22; SpartaWillem II 4—2; Rapid—Feijenoord 16; VolewijckersNAC 0—3; ADO—Fortuna 2—1; VVV—PSV 1—3. EERSTE DIVISIE A: Eindhoven—BW 3—0; Vitesse—DFC 02; SittardiaLeeuwarden 3—1; DHC-'t Gooi 3—1; Fortuna (VI.)—Hel mond 6—0; AGOVV—Go Ahead -11; Storm vogelsKFC 03; Alkmaar—Haarlem 20; SVV—Veendam 2—1. EERSTE DIVISIE B: RBC—Wageningen 4—4; Wilhelmina HDVS 0—1; HVC—SHS 1—3; ZFC—VSV 0—1; ExcelsiorLimburgia 1—2; NOAD—Heracles 05; HilversumElinkwijk 0—1; HeereveenEnschedese Boys 31; EBOH—Be Quick 1—2. TWEEDE DIVISIE: RCH—EDO 3—3; Hel- mondiaUVS 21. RES. EERSTE DIVISIE: Veendam 2—PSV 2 11; Feijenoord 2Go Ahead 2 10. blessure had moeten missen, de nederlaag want in de weinige nog resterende minuten kon het tijdens een energiek slotoffensief alleen door Van der Wel nog tegenscoren. De derde gepromoveerde, Volewijckers, bracht het er op eigen terrein minder goed af. Niet alleen bracht het weinig variatie in zijn spel, maar het raakte bo vendien na zes minuten al aangeslagen toen Van der Lugt een voorzet van Can- jels inschoot. In het veld waren de Am sterdammers wel niet de minderen, maar de Bredase aanval waarin Pauke Meijers een uitstekende wedstrijd speelde, was veel gevaarlijker, wat in de tweede helft door doelpunten van Canjels en Van Du ren tot uiting kwam. Best voetbal Het beste voetbal in de eredivisie heb ben ongetwijfeld de toeschouwers bij Ra pid Feijenoord gezien, want de lands kampioenen speelden in een uitstekende vorm tegen een zich knap wereld Rapid. Een half uur lang liep de kwieke Rotter damse voorhoede met listige combinaties, waaraan Moulijn echter nog niet deel nam, dood op de versterkte achterhoede van de Limburgers, maar toen Moulijn zich er wat meer mee ging bemoeien rondde hij een vlotte en foutloze combina tie met Bennaers met een doelpunt af. Welk een aanwinst Bergholz voor Feijen oord betekent, toonde hij een minuut la ter met een ver en doeltreffend schot en kort voor de rust nog eens met een feil loze treffer. Halverwege de tweede helft liet Bouwmeester geen enkele twijfel meer aan de uitslag bestaan en nadat Ra pid via Rutten welverdiend de eer had gered, maakten Bennaers en Krijermaat beiden nog een doelpunt. Sparta kwam, ook al dwong het Wil lem II op Spangen met 4-2 op de knieën, niet zo best voor de dag, want er ontbrak heel wat aan het spel van de Rotterdam mers en de Tilburgers, wier voorhoeden in de eerste helft heel wat kansen lieten liggen en daardoor de eerste helft met slechts 1-1 afsloten, dank zij treffers van Louer en Van Miert. Na de hervatting ging het iets beter zonder dat men tot hartverheffende prestaties kwam. Na vijf minuten keek Sparta door Timmermans tegen een achterstand aan, maar tien mi nuted later had Van Miert met twee fraaie doelpunten de kansen doen keren en toen een misverstand tussen Walhout en Feyt Jansen in staat stelde de voor sprong tot 4-2 te verhogen, was het pleit beslecht. Nass weer present VVV had niet de beschikking over Steegh en Van der Heul en had deswege een beroep gedaan op Nass, die als ac tief speler reeds afscheid had genomen, maar zich bereid had verklaard zijn plaats zo nodig weer in te nemen. Deson danks gelukte het de Venlonaren niet op eigen veld zich PSV van het lijf te hou den, dat door technisch wat bekwamer spel alle recht op de zege van 3-1 kon doen gelden, in een wedstrijd die het aan- IS? Een moment uit de zondag in Enschede gespeelde voetbalwedstrijd tussen Enschede en Volendam, welke strijd door de gasten met 32 werd gewon nen. Op de foto zien we een Ensche dese aanval op het domein van de Volendammer doelman Keyzer. zien alleszins waard was. De prima spe lende Van der Kuil had in de vijfde mi nuut de score geopend, waarna tien mi nuten later doelman Bals zich door een ver schot van Nass liet verrassen. Door Louer kreeg PSV voor de rust opnieuw een voorsprong, welke Van der Kuil in de laatste minuten tot 3-1 vergrootte. Min of meer verrassend was de neder laag die MVV in de hoofdstad tegen DWS leed, daar de Amsterdammers in oefen wedstrijden fikse nederlagen hadden gele den en bovendien de steun moesten mis sen van Arie den Oude. Het was overigens van beide kanten een zwakke en voor de toekomst weinig hoopgevende wedstrijd, waarin de voorwaartsen nauwelijks ge vaarlijk waren. Wel werden in de eerste helft beide doelmannen eenmaal versla gen, doch wegens overtredingen bracht dit geen wijziging in de score. Ook na de rust viel er weinig te genieten. MVV had ook nu het beste van het spel, maar verloor door een treffer van Van Doorne- veld vijf minuten voor tijd. Eerste doelpunt Spel van behoorlijke kwaliteit schotel den DOS en Ajax de ruim twintigduizend bezoekers voor, die ongetwijfeld het eer ste doelpunt in de eredivisie hebben zien scoren. Reeds na dertig seconden en van de aftrap af scoorde Theunissen voor de Utrechters. Dit doelpunt bracht Ajax wat uit balans en DOS behield tot de rust het initiatief zonder dat Van der Werf, die de geblesseerde Hoogerman verving, nog kon worden gepasseerd. Dat gebeurde pas weer ruim een half uur na de hervatting door Hanek en daarmee scheen Ajax ver slagen. Zes minuten later echter schoot Visser bij een poging Keizer van een doelpunt af te houden, in eigan doel, waarna door een treffer van de Amsterdamse linksbui ten de Utrechters na de zo veilig lijkende voorsprong toch nog een punt moesten af staan. Ondanks uitstekend spel, niet alleen van Faas Wilkes, die meermalen weer de di rigent in de aanvalslinie was, maar ook van verscheidene andere spelers leed For tuna in Den Haag tegen ADO met 2-1 de nederlaag. Kerens zorgde na tien minu ten voor het eerste doelpunt, dat in de eerste helft, dank zij goed verdedigen van de Hagenaars niet door andere werd ge volgd. In de tweede helft kwam er meer vaart in de Haagse ploeg en niettegen staande Notermans de geblesseerde Van der Hart als stopper uitstekend verving, kon Trommel, de tweede maal in de laat ste minuten, ADO de zege bezorgen. Eerste divisie In de eerste divisie A leed Vitesse, dat in enkele oefenwedstrijden knappe suc cessen had geboekt het versloeg o.a. Sparta met niet minder dan 7-0 in een hard gevecht, zoals er dit seizoen met zijn versterkte degradatie stellig meer zijn te verwachten, "ben nederlaag van 2-0 tegen DFC, dat een voor de rust verkregen voorsprong na de hervatting zeer sterk verdedigde en de telkens aanvallende Arnhemmers geen enkele kans toestond. Helmond kwam in Vlaardingen van een koude kermis thuis. Fcrtuna startte, even als het vorige seizoen (8-0 tegen Vitesse) de competitie met een overwinning van 6-0. In de eerste divisie B overwon Limbur gia een hard spelend Excelsior, wat een verdienstelijke prestatie kan worden ge noemd. Fors was ook het slot van de ont moeting HVC-SHS, door het sterkere SHS met 3-1 gewonnen, waarbij na het eind ook het publiek zich van een minder spor tieve kant liet zien. Het gedegradeerde Elinkwijk kon slechts met moeite, met 1-0 van Hilversum win nen, omdat het te veel tegenstand onder vond voor een hogere score. NOAD daar entegen ondervond de kracht van Hera cles, dat duidelijk zijn voornemen te ken nen gaf ook dit seizoen weer tot de top clubs te behoren. De bekende sportjournalist-publicist van boeken over voetbal en radiocommentator, ir. A. van Emmenes, is zondag in allerijl opgenomen in de Rudolf Steinerkliniek in Scheveningen na in de nacht van za terdag op zondag onwel te zijn geworden. Ir. Van Emmenes lijdt aan darmstoornis sen, die operatief ingrijpen noodzakelijk maken. De toestand van ir. Van Emme nes is ernstig, al schijnt niet direct levens gevaar aanwezig. Zondagavond hadden 12 deelnemers aan de KNVB-toto zich gemeld met het maxi mum van 13 goede uitslagen. Zij komen samen met degenen die zich alsnog zullen aanmelden in aanmerking voor de eerste prijs, die 78.490,bedraagt. Voor de tweede prijs van 42.810,is een onbe kend aantal gegadigden. Er waren nog geen meldingen voor de extra-prijs van de vijf gelijke spelen, die 21.410,groot is. Het totaal aantal deelnemers aan de toto van deze week was 359.578, de inleg be droeg 432.451,—. Kees Kuys, 42 rru.al internationaal en rechtsback van de eredivisieclub NAC, is zaterdag geopereerd aan een hernia, een beklemde zenuw tussen de halswervels. De operatie werd verricht door dr. De Groot van het St. Elisabeth ziekenhuis. Zaterdagmorgen om 12 uur was Kees Kuys weer bij kennes; zijn toestand was redijk wel. Kuys zal voorlopig twee maanden niet kunnen spelen. Van een eventuele verkiezing voor het nationale elftal op 1 oktober tegen Oost-Duitsland zal geen sprake zijn. Ook dit jaar heeft de afdeling Haar lem van de KNVB, beter bekend als HVB, gebrek aan scheidsrechters voor het leiden van het iedere week weer zeer grote aantal wedstrijden. Degenen die zich geroepen voelen HVB-wedstrij den te fluiten kunnen zich opgeven bij de secretaris van de scheidsrechters- commissie van de HVB dat is de heer De Korte Marnixstraat 152 in Haar lem, telefoon 52420. De zomerpauze heeft Tottenham Hot spur, oppermachtig in het afgelopen En gelse voetbalseizoen, geen kwaad gedaan. De Spurs zetten zaterdag de nieuwe com petitie in met een 21 zege in de uitwed strijd tegen Blackpool, maar deze uitslag gaf in de verste verte de krachtsverhou ding niet weer. Danny Blanchflower en zjjn mannen trokken vooral in de eerste helft alle registers open; een onstuitbare golf van wervelende aanvalsacties rolde op het Blackpool-doel af en zelfs de meest fanatieke supporter van de thuisclub moest toegeven dat hier slechts één club echt voetbal speelde. Doelpunten van Cliff Jo nes en Bobby Smith waren de beloning voor deze perfecte show en dat Ray Charnley na de hervatting tegenscoorde kon de Spurs nauwelijks verontrusten. Voetbal in Engeland De runners-up van het vorige seizoen deden het eveneens goed. Sheffield Wed nesday bleef West Bromwich Albion met 20 de baas. Burnley hield Arsenal op Highbury gedeeltelijk in bedwang (22) en Manchester United haalde in Londen een punt weg bij West Ham United (11) na een ontmoeting, die slopend werkte op de zenuwen van de toeschouwers. 21 te verslaan. Ron Flowers gaf de Wol ves reeds in de eerste minuten een 10 voorsprong, maar de United liet zich hier door niet intimideren en greep de winst door treffers van Russell en Hodgson. De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luid den: Eerste divisie: ArsenalBurnley 22; Birmingham CityFulham 21; Black burn RoversCardiff City 00; Blackpool —Tottenham Hotspur 12; Bolton Wande rersIpswich Town 00; ChelseaNot tingham Forest 22; Everton—Aston Villa 20; Manchester CityLeicester City 31; Sheffield UnitedWolverhampton Wande rers 21; West Bromwich AlbionShef field Wednesday 02; West Ham United Manchester United 11. Tweede divisie: Bristol RoversLiver pool 02; Leeds UnitedCharlton Athletic 10; Luton TownPrefton North End 41; MiddlesbroughDerby County 34; Newcastle UnitedLeyton Orient 0—0; Norwich CityBury 31Scunthorpe Uni tedBrighton and Hove Albion 33; SouthamptonPlymouth Argyle 12; Sto ke CityRotherham United 12; Swansea TownHuddersfield Town 11; Walsll Sunderland 43. Midvoor Frie van Haarlem kon zich gistermiddag, na een half uur spelen in de tweede helft, de haren wel uit het hoofd trekken; hij verprutste toen na melijk een opgelegde kans om zijn club in het duel tegen Alkmaar naar de winst te voeren. Het was een van de weinige kansen, die de Haarlemmers zich wisten te scheppen. Eerlijk gezegd was het veelal een tamelijk eenzijdige wedstrijd, waarin Alkmaar voortdurend haar wil kon opleggen aan de kersverse eerste- divisieclub, omdat men technisch en tactisch superieur was. Doch het ont brak de gastheren aan schutters waar door vele kansen verloren gingen. Het duurde tot drie minuten voor het einde, alvorens de thuisclub op winst kwam te staan en geen minuut later was het zelfs 2—0, toen de verbouwereerde Haarlem-defensie geheel mistastte. Dat sensationele sluitstuk betekende uiteraard een desillusie voor keeper Van 't Kruys, die op eminente wijze zijn doel verdedigd had. Het was ook een streep door de rekening van spil Berendregt, die koelbloedig de Alkmaar-aanvallen wist te stoppen. Dat ging soms weliswaar met kunst- en vliegwerk, doch het lukte dan toch maar na 87 minuten. Vooral het laatste kwartier kwamen de Alkmaarders en hun 10.000 supporters nog even in spanning te zitten, omdat Haar lem gevaarlijk kwam opdringen, meestal via de rechtervleugel. Met de snelle Vree ken en Van Daal en ook linksbinnen Jas- ki, een der Haarlem-uitblinkers, slaagde men er toen in onrust in de Alkmaarse defensie te zaaien. Maar nogmaals, mid- De kandidaten voor het Nederlandse elf tal zullen woensdag 30 augustus voor de eerste maal bijeenkomen. De trainingen, die uiteraard onder leiding staan van bondscoach EIek Schwartz, zullen ook dit seizoen in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch worden gehouden. Voorlopig zullen de spelers die in aanmerking ko men voor het nationale team, elke woens dagmiddag in Den Bosch trainen. De bijeenkomsten zullen tenminste tot begin november worden gehouden. Woens dag 20 september wordt de training onder broken voor de oefenwedstrijd van het Ne derlandse elftal tegen Saarland, die in het Feijenoord stadion te Rotterdam wordt ge speeld. Zoals bekend speelt het oranjeteam zon dag oktober in Amsterdam zijn eerste wedstrijd. Dan zijn de Oostduitsers tegen standers van Nederland. Zondag 22 oktober volgt in Boedapest de wedstrijd Honga rijeNederland en •zondag 12 november komt het Nederlandse elftal voor het laatst in dit jaar uit. Dan wordt in Amsterdam de ontmoeting NederlandBelgië ge speeld. voor Frie verprutste de kans om Haarlem op winst te zetten. Het Alkmaarse team begon overrompe lend. Haarlem was er beduusd van; ken nelijk liepen de roodbroeken nog een beetje naar hun vorm te zoeken. Zij troffen Alk maar in het eerste kwartier bovendien in topvorm en dat betekende een serie ra zendsnelle aanvallen, doch nabij het hei ligdom van keeper Van 't Kruys was men als vanouds de kluts kwijt. En wanneer er een tam schot kwam, was de Haarlem doelman present. Alkmaar ging het toen te mooi doen en dat was een kolfje naar de hand van de gasten, die zich zo lang zamerhand hadden aangepast. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Alkmaar beheerste het spel en ging een enorme druk uitoefenen op de Haarlem-veste. Voor open doel werden enkele opgelegde kansen gemist en in laatste instantie bleek Berendregt een kundig assistent van zijn keeper, toen hij een tot drie maal toe in geschoten bal keerde, terwijl Van 't Kruys ergens in het doelgebied lag. Doch het was uitstel van executie. In de laatste drie minuten van deze wedstrijd, welke bepaald niet op hoog niveau stond, juist in een periode waarin Haarlem zich naar voren waagde, kwamen de voltref fers. Linksbinnen Lörincz van Alkmaar kreeg een zuivere pass en tikte de bal be heerst langs Van 't Kruys. Nog geen mi nuut later maakte Alkmaar-midvoor Tijm er 2-0 van met een onhoudbaar schot. (Van onze Haagse redacteur) Het bondsbestuur van de KNVB heeft thans officieel de volgende promotie- en degradatieregeling voor het betaalde voet bal vastgesteld. Eredivisie De nummers 16, 17 en 18 van de ere divisie degraderen automatisch naar de eerste divisie. Eerste divisie De kampioenen van de eerste divisie A en B spelen een gehele competitie om een plaats in de eredivisie. De nummers 8 tot en met 18 van de eerste divisie A en B degraderen automa tisch naar de tweede divisie. De nummers 7 van de eerste divisie A en B spelen een beslissingswedstrijd om het behoud van een plaats in de eerste divisie. Tweede divisie De kampioen van de tweede divisie promoveert automatisch naar de eerste di visie. De nummers 11, 12, 13, 14 en 15 gaan automatisch terug naar het amateurvoet bal. Reserve eerste divisie De nummers 15 en 16 van de reserve eerste divisie degraderen automatisch naar de reserve tweede divisie. Reserve tweede divisie De kampioenen van de reserve tweede divisie A en B, alsmede de kampioenen van de reserve tweede divisie C en D, spelen ieder in een groep een gehele competitie om een plaats in de reserve eerste divisie. Piet Brouwer, RCH's invaller-linksbuiten in de wedstrijd tegen EDO, is een gevierd man geweest gistermiddag in het Heemsteedse Sportpark. Wat had Piet dan wel gedaan? Wel, met het laatste schot van de wedstrijd had hij de P>acing een gelijk spel bezorgd in de derby tegen EDO. En die goal zou nog niet met zo veel luid applaus en hard gejuich zijn ontvangen, ware het niet dat het doelpunt van Brouwer de prachtige voleinding betekende van een aanvankelijk doelloos schijnend wanhoopsoffensief. Want het was toch maar zo dat de Racing vier minuten voor het einde een belangrijk deel van de vijfduizend toeschou wers was al op weg naar de uitgangen nog met 3—1 achterstond. Binnen vier minu ten twee goals! Vier minuten voor het ein de had rechtsbinnen Koning de stand op 3-2 gebracht en toen in de laatste secon den die goal van Brouwer.Van ze ker 25 meter vuurde de RCH'er het leer oerhard naar de lin kerhoek van het EDO-doel, doelman Amama strekte zich naar de bovenhoek, waar de bal tegen de lat ketste. Als „dood" viel het leer omlaag en rolde toen weer een vaartje gegeven door de rug van Amama tergend langzaam in het doel, waar de Surinamer Dors er nog een „vreugdedreun" te gen plaatste. Dat was dus een uiterst verrassend slot van een overi gens toch wel teleur stellende wedstrijd. De Racing moest in de eerste tien minu ten EDO een offen sief toestaan, maar nam toen plotseling de leiding door een goal van Koning, die een bekeken centertje had ontvangen van Dors. Krachtsverschil was er daarna wei nig. RCH speelde aanvallend te doorzich tig om erg gevaarlijk te worden boven dien kon midvoor Bekkers zijn „draai" niet vinden en EDO bouwde haar aan- valsspel vrijwel geheel op Peters, die RCH's verdediging bij tijd en wijle dan ook bergen werk bezorgde. Pas toen Kruyer aanhoudend zijn ploeg het goede voorbeeld gevend met een bloedende wond aan zijn gezicht het veld moest verlaten, kon EDO in de aan val blijven, maar nauwelijks was RCH's Brouwer, RCH's gevierde speler na afloop van de match tegen EDO, in duel met de EDO-speler Van der Oord. captain terug of het evenwicht was her steld. Direct na rust toonde EDO een felle wil om te winnen. En dat scheen de rood zwarte ploeg dan ook vrij gemakkelijk te gaan doen. In de tiende minuut strafte rechtsbuiten Niemeijer een aanwinst van betekenis voor EDO een fout van Nanai af deze speelde zeer onvoorzichtig terug op doelman Van der Schilden en in de 25ste minuut trof Peters het net toen Van der Schilden het antwoord schul dig moest blijven op diens harde, diago nale inzet. Vijf minuten later was het zelfs 1-3. Peters trok er voor de zoveelste maal alleen op uit, omspeelde spil Spaan met gemak en loste toen een schot dat Van der Schilden alleen dankzij een zeer snelle reactie vermocht weg te stompen Maar Koek was ter plaatse om in een leeg doel te schieten. Wat kon EDO nog gebeuren? Ogen schijnlijk niets. Maar toen begon Kruyer zijn ploegmaten weer eens op te zwepen. Hij was overal, waar de aanwezigheid van een capabele voetballer werd vereist. En daar was da*n plotseling de spanning, want van alle kanten vlogen toen de schoten in de richting van Amama's doel. Van Kruyers voeten vertrokken de meeste dreunen, maar ook Kroonsberg, Bekkers en Koning lie,ten zich niet onbetuigd. Maar het verschil in doelpunten scheen te groot. Scheen, want eerst volgde toen dat fraaie schot van Koning (overigens meer het type van een midvoor lijkt ons) en dat oerharde schot van Brouwer, welke laat ste dus de Racing nog een gelijkspel mee gaf naar de kleedkamer. Afgetrapt was er niet eens meer. Cirill, RCH's linksbuiten, die, zoals zaterdag bericht, niet van de partij kon zijn. Met spanning volgt hij de verrichtingen van zijn ploeggenoten. Sedert enige tijd zijn bestuur en sport- commissies van de KNZB naarstig aan het speuren naar kandidaten voor het be kleden van de functie van algemeen coach voor zijn topzwemsters- en zwemmers. En die speurzin blijkt zo verstrekkend te zijn, dat nu ook de Australiërs Don Tal bot en Forbes Carlisle op de lijst der mo gelijken voorkomen. Met een Nederlandse gegadigde kon men om verschillende redenen tot nu toe niet tot overeenstemming komen en toen kwam afgelopen week ineens de naam van de Schot Bert Kinnear op tafel. Maar deze Brit wil graag in Engeland blijven als coach van de Britse bond, de ASA, waar aan hij sedert enkele jaren contractueel is verbonden. Tenminste, wanneer hij op verschillende punten waarin hij tot dus ver van opvatting verschilde met het ASA-bestuur zijn zin krijgt. Jan de Vries, de voorzitter van de KNZB is van mening, dat de kans erg groot is dat Kinnear inderdaad de vol machten die hij verlangt zal krijgen, waarmee de verlenging van het contract in Engeland zal komen vast te staan. Inmiddels heeft de KNZB vernomen, dat de bekende Australische zwemcoaches Don Talbot, de trainer van onder anderen Ilsa en John Conrads, en Forbes Carlisle graag naar Europa zouden willen komen. In afwachting van het resultaat van de onderhandelingen met Kinnear is daarom besloten om beide Australiërs te vragen onder welke voorwaarden zij de functie van nationaal coach in Nederland zou den willen aanvaarden. 100 meter schoolslag De Amerikaan Chet Jastremski heeft zondag tijdens de Amerikaanse kampioen schappen in Los Angelos het wereld record 100 m schoolslag verbeterd in 1 min. 7.8 sec. Het oude record stond met 1 min. 9.5 sec. sinds 3 augustus (Tokio) op zijn naam.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10