Ex-kampioen „Taeve" Schur won ook derde en vierde etappe KERKELIJK (EVEN Viteoge* féctittOH CocotS fêüfatOH UST KENNEDY VERTEGENWOORDIGERS VAN 400 MILJOEN CHRIS TENEN NAAR NEW DELHI Wederopbouwplan voor Oud-IJmuiden weer gewijzigd Amerikaanse familie Ploeg voor zeslanden- wedstrijd in Malmö Jay Silvester wierp discus 60.72 meter KERKELIJK CENTRUM OP MG 61 NIET-DANSENDE STUDENTEN cola an Dames kapsalon jonge krachten (mnl. of vrl.) 552ste STAATSLOTERIJ 4. xi-s MAANDAG 21 AUGUSTUS 1961 6 iRliiilllllil RONDE VAN OOST-DU1TSLAND Wereldrecord verbeterd Tijdens internationale militaire titelstrijd Tiroler Kapel verdreef sombere stemming in Zandvoort LUIDSPREKERS LANGE NIEUWSTRAAT 471 A 1 C C IJMUIDEN - TELEFOON O I 00 N.V. TECHNISCHE MAATSCHAPPIJ P. J. F. VAN OEFFEL TYPISTE GEMEENTE BEVERWIJK Ie lijst Voor de derde maal is het wederopbouw plan C voor Oud-IJmuiden gewijzigd, maar de herzieningen die zijn doorgevoerd be helzen geen grote verschillen met vroege re plannen. Zij zijn voornamelijk gericht op het creëren van meer woonruimte. Zo zullen in de Oranjestraat winkelwoningen worden gewijzigd in ttagewoningen, terwij thans ook tussen de Boelenstraat en de Keizer Wilhelmstraat etagewoningen zijn geprojecteerd. De gesloten etagebouw langs de Koningin Wilhelminakade zal ver vangen worden door twee 1-flats en acht een-gezinswoningen. Men streeft bij deze herzieningen naar een grotere openheid. Het blok op de hoek van de Keizer W.il- helmstraat en de Kanaalstraat zal daarom in een speeltuin worden herschapen. Het nieuwe wederopbouwplan is vanaf heden gedurende vier weken op de gemeen tesecretarie van Velsen ter inzage gelegd. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad van Vel sen bezwaren tegen dit ontwerp indienen „Eén dochter schrijfster, één schilde res, één fotografe, één die pas drie jaar is, maar die we tot zangeres hopen op te leiden en een echtgenoot met wie ik sa men in New York een VVV-agentschap heb, dat is mijn familie", zei op Schiphol moeder Selma Brackman bij haar ver trek naar Londen. Op 21 juli vertrokken de vrouwelijke le den van de familie met de „Rotterdam" naar Nederland, om hier reclame te ma ken voor Amerika als toeristenland. Het werd mogelijk de reis te maken door fi nanciële steun van twee van de grootste Amerikaanse damesbladen, die bij thuis komst van de familie het door de schrijf ster Susanna (9) geschreven verhaal met schilderijen van Deborah (12) en foto's van Rebecca (13) hopen te publiceren. „In de tijd die we in Europa doorbrach ten, heeft Deborah 6 schilderijen gemaakt Rebecca meer dan 400 foto's genomen en Susanna 80 pagina's in haar dagboek ge schreven", vertelde de trotse moeder van de jeugdige artiesten, terwijl haar jongste spruit, de 3-jarige Jessica op haar arm lag te slapen. Na een week in Londen te hebben rondgekeken, zal de familie naar New York terugkeren. Wij hopen maar dat het lukt om van die kleine Jessica een zangeres te maken Anders ligt later het hele gezin uit el kaar yWjUWMW'ti Fortuna heeft een nieuwe mascotte, die dezer dagen door de voorhoede speler Angenent aan het publiek werd voorgesteld. Het is overigens een bij zondere mascotte. Door aan het touw tje te trekken kan het beestje namelijk lopen en een grote bek open zetten. Na afloop van de zweminterland tussen de damesploegen van Nederland en de Verenigde Staten heeft het bestuur van de K.N.Z.B. de ploeg samengesteld die op 16 en 17 september in Malmö zal deel nemen aan de zeslandenwedstrijd. Op de 200 meter rugslag is Jan Jiskoot wegens studieredenen niet beschikbaar. Aan deze wedstrijden, die in een 25 me- terbad zullen worden gehouden, zal op elk nummer een zwemmer of zwemster deelnemen van Zweden, Groot-Brittannië, Italië, West-Duitsland, Frankrijk en Ne derland. Het Nederlandse team ziet er als volgt uit: Dames: 100 m vrije slag: Adrie Lasterie (Naarden); 100 m rugslag: Ria van Velsen (Zian); 200 m schoolslag: Betty Heukels (PSV); 400 m vrije slag: Adrie Lasterie (Naarden); 100 m vlinderslag: Tineke Lagerberg (Naarden); 4 x 100 m vrije slag estafette: Adrie Lasterie, Ineke Tigelaar (Robben), Erika Terpstra (HZPC), Cockie Gastelaars (Esca); 4 x 100 m wisselslag estafette: Ria van Velsen, Tineke Lager berg, Betty Heukels, Adrie Lasterie; schoonspringen: Judith Dupon (Simaika). Heren: 200 m vrije slag: Ronnie Kroon (ZAR); 400 m vrije slag: Johan Bontekoe (HPC); 200 m rugslag: Boudewijn de Jong (HPC); 200 m schoolslag: Wieger Menso- nides (ZIAN); 200 m vlinderslag: Gerrit Korteweg (DZV); 4 x 200 meter vrije slag: Johan Bontekoe, Wim van Spingelen (HZPC); Gerrit Korteweg en Ronnie Kroon; 4x100 m wisselslag estafette: Bou dewijn de Jong, Wieger Mensonides, Ger rit Korteweg en Ronnie Kroon; schoon springen: Harry Meelhuizen (Joop Stotijn). De Oostduitse ex-kampioen Gustav Adolf Schur heeft zondag in de ronde van Oost-Duitsland zjjn vierde etappe-overwin ning behaald. Hij zegevierde in Jena in een eindsprint van vijftien man vóór zijn clubgenoot Ampler. Schur legde de afstand van Aue naar Jena (170 km) af in 5 uur 2 min 35 sec. Het peloton had een achterstand van ruim 5'/« minuut op de groep, waarin zich als enige Nederlander Rutte bevond, die naar de zevende plaats sprintte. De plaatsen van de overige Nederlan ders waren: 23. Boom, 31. Van Kemenade, beiden in 5.15.42, 54. Schuuring 5.17.33 Boonman staakte de strijd. In het algemeen klassement dat wordt aangevoerd door Schur bezetten onze landgenoten de volgende plaatsen 37. Rutte 19.33.02, 52. Boom 19.53.46, 56 Van Kemenade 19.57.23, 59. Schuuring 20.0258. Zaterdag won Taeve Schur ook de derde etappe. Hij legde de 201 km van Zittau naar Aue af in 5 uur 41 min. 39 sec. (bon inbegrepen). De tweede plaats was voor Ampler (Oost-Duitsland) in 5.42.09 (met inbegrip van 30 sec. bonificatie) en de der de voor diens landgenoot Scheibner in 5.43.17. Van de Nederlanders eindigden Rutte en Boom respectievelijk als twaalf de en dertiende, beiden in 5.45.38. Boon' man werd 24ste in 5.50.30, Schuuring 68ste in 6.20.48 en Van Kemenade 69ste in 6.20 48. Een wielercriterium op de baan en op de weg dat zondag in L ONDERZEEL (Bel gië) werd gehouden tussen de ploegen van Rik l(van Steenbergen) en Rik 2 (van Looy), eindigde in een overwinning voor de formatie van Van Looy, waarvan on dermeer Peter Post deel uitmaakte. Peter Post won een afvalwedstrijd vóór Van Looy en Lalanghe. Het omnium werd door Van Looy en de zijnen gewonnen met 2-1 overwinningen. Een criterium op de weg leverde een ze ge op voor Arthus ae Cabooter, die de 50 km aflegde in 1 uur en 10 minuten. Ed dy Pauwels finishte als tweede, Peter Post eindigde als beste Nederlander op de tien de plaats. De Belg Borgmans zegevierde zondag in een 148 km lange wegwedstrijd in de omgeving van BEERSE. Hij noteerde een tijd van 3 uur 38 min. Met een achter stand van vijf lengten kwam onze landge noot Jo de Roo op de tweede plaats en derde werd de Belg Verachtert. Van der Klundert werd negende en Wout Wagt- mans twaalfde ex aequo. De duitser Dieter Puschel won zondag in een wegwedstrijd voor prof. in de om geving van DORTMUND. Hij legde de 185 km af in 4 uur £2 minuten en 59 se conden. Zijn landgenoot Junkermann ein digde met een achterstand van ruim vijf minuten als tweede. De beste Nederlander was Ab van Egmond, die zesde werd in 5.07.34. De Nederlandse amateur Wim Dieperink is zondag tijdens een wedstrijd in REM- SCHEID als vijfde geëindigd achter de Belg Van Swevelt, die in de sprint ook nog de Duitsers Bolke, L'mbach en Schulz ver sloeg. Dè tijd van dé kopgroep voor de' 136 km was 3 uur 50 minuten en 10 se- Atletiek De 24-jarige Amerikaanse marineofficier Jay Silvester heeft zondag tijdens de in ternationale militaire kampioenschappen, die in Brussel werden gehouden, de ere palm weggedragen, want bij zijn zesde en laatste poging slingerde de 104 kg zware atleet de ronde schijf 60,72 meter van zich af en bleef daarmee 16 centimeters boven zijn oude record van 60,56 meter, dat hij negen dagen geleden in Frankfort ver beterde. Hij vergrootte met deze verrich ting zijn voorsprong op de Pool Piatkowski, die enkele dagen geleden tot een nieuw Europees record van 60,47 meter kwam. Sil vester bleef met deze prestatie 10 meter voor op zjjn naaste rivaal, zijn landgenoot Keerd die 50,72 meier bereikte. Tijdens deze wedstrijden, waaraan mili tairen uit 13 landen deelnemen hebben de Nederlanders alleen door Frans Kunen, die derde werd op de 10.000 meter, een medaille kunnen winnen. Voor het overige moesten onze landgenoten tegenover ster kere tegenstanders het hoofd buigen. Toch zorgde Chris Konings op de 800 meter met zijn vijfde plaats in 1 min. 52,2 sec. voor een goede prestatie. Hij nestelde zich met deze tijd als tweede achter Harry Jansen op de Nederlandse ranglijst. Henk Snep vangers werd negende in de finale van de 1500 meter, Frans Kunen zevende op de 5000 meter en Goverde achtste bij het vèr- springen. De belangrijkste uitslagen waren: Discuswerpen: 1. Silvester (VS) 60,72, 2. Keerd (VS) 50,72, 3. Pierron (Fr.) 48,87. 5000 meter: 1. Truex (VS) 14.16,4, 2. Clerckx (Belg.) 14.24,-, 3. Rodda (VS) 14.27,8. Vèrspringen: 1. Veron (Fr.) 7,48, 2. Brachi (Fr.) 7,36. 3. Manclaras (Griek) 7.34. Speer: 1. Sikorsky (VS) 70,69, 2. Bock (VS) 70,20, 3. Nawaz (Pakistan) 69,18. 400 m.: Yerman (VS) 46.9, 2. Fraschini (It.) 47,8, 3. Syllis (Griek) 48,5. 400 m. horden: 1. Conoway (VS) 52,7, 2. Roth (Did) 52,9, 3. Castiglioni (It.) 53,7. Kogelslingeren: 1. Thur (Oostenr.) 68,33, 2. Christin (It.) 59,83, 3. Potsch (Oostenr.) 59,66. 800 m.: 1. Carrols (Ierl.) 1.50,1, 2. Haupert (Lux.) 1.51,1, 3. Pellez (Fr.) 1.51,5. Hoogspringen: Dieng Seni (Fr.) 1,95, 2. Schoeffel (VS) 1,95, 3. Heywood (VS) 1,90. 200 m.: 1. Berutti (It.) 20,8, 2. Lagoree (Fr.) 21,2. 3. Adams (VS) 21,4. 110 m. horden: 1. Rzik (Pak.) 14,4, 2. Mazza (It.) 14,4, 3. John (Did) 14,6. 1500 m.: 1. Lurot (Fr.) 3.49,8, 2. Böhne (Did) 3.50,7, 3. Stieglitz (VS) 3.51,2. 4 x 100 m.: 1. Frankrijk 41,4, 2. Italië 41,5, 3. VS 41,7. conden. De Nederlander Gisbers kwam ruim vier minuten na de winnaar als 10de over de streep. De Duitse stayer Karlheinz Marsell ze gevierde zondag in een wedstrijd over een uur om het GOUDEN WIEL VAN NEU RENBERG. Op de tweede plaats eindigde zijn landgenoot Altweck met een achter stand van 25 meter en derde werd onze landgenoot Martin Wierstra op 40 meter. De Duitse wielerploeg voor het wereld kampioenschap op de weg voor professio nals bestaat uit de volgende renners: Hans Junkermann, Dieter Puschel, Ludwig Troche, Rolf Wolfshohl, Horst Oldenburg, Klaus Bugdahl, Sigi Renz en Dieter Kem per. De Tiroler kapel onder leiding van Willy van Baekel met zang van Fedelien Bauer, heeft zaterdagavond op het Raadhuisplein in Zandvoort enige uren de sombere stem ming onder badgasten en inwoners, als ge volg van het aanhoudende slechte weer, weten te verdrijven. Al deed de tempera tuur niet aan een zomeravond denken, het bleef tenminste droog en dat was al heel wat. Enkele duizenden mensen hadden zich op het Raadhuisplein en directe omgeving verzameld. De populaire nummers, die ten gehore werden gebracht en de puntige con ference van Willy van Baekel zorgden voor een genoeglijke sfeer. Het laatste concert in dit seizoen zal de kapel a.s. donderdag geven. De serie zomeravondconcerten wordt besloten met een concert door de Zandvoortse muziek kapel en het tamboerkorps, op zaterdag 26 augustus. Groeiende eenheid in V.S. Prof.dr. R. A. Hyslop, hoogleraar aan het Union College in New York, die in i deze zomer een aantal gastcolleges heeft gegeven aan de Utrechtse univer- j siteit over oecumenica, gaf een dezer i dagen een overzicht van de oecume- nische situatie in de Verenigde Staten. Hij deed dit als gast in de maandelijkse i vergadering van de Oecumenische raad van kerken in Nederland. Er is, aldus de hoogleraar, in Ameri- j ka geen historisch kerkelijk patroon zo- i als Nederland dit kent. De eerste ker- ken die met de eerste emigranten mee- kwamen, waren nadrukkelijk vrije ker- i ken. Wel kwamen kerken die in het i land van oorsprong staatskerken waren, j later naar Amerika; de Rooms-Katho- lieke Kerk is daar thans, met haar veer- tig millioen leden, de grootste van. De oorspronkelijke emigrant was vaak buitenkerkelijk. Thans is 56 per cent van de Amerikanen lid van een kerk. De groei van de r.k. kerk is een uitdaging voor de protestantse kerken, die ervan uitgaan dat Amerika een pro testantse natie is. Politiek „speelt" dit punt vooral bij de aandrang van room se zijde op de staatssteun aan het bij zonder onderwijs, dat vrijwel geheel rooms-katholiek is. Ten aanzien van de verkiezing van I een r.k. president kan gezegd worden dat de leiding der kerken zich daar niet I tegten gekeerd hebben, doch onder de i leden was er wel verzet. In feite keert I president Kennedy zich ook tegen aller- lei verlangens van de r.k. clerus. Zijn i verkiezing heeft de verhouding tussen de rooms-katholieken en de protestan ten eerder verbeterd dan geschaad, al dus dr. Hyslop. De protestanten, anglicanen inbegre pen, hebben hun onderlinge kerkelijke gemeenschap zeer versterkt. De natio nale Raad van Christelijke Kerken heeft een prachtig gebouw in New York. Door deze samenwerking wordt de ge meenschappelijke verantwoordelijkheid steeds beter tot uitdrukking gebracht. Het Marshall-plan is een gevolg ge weest van het getuigenis der gezamen lijke kerken in de Verenigde Staten. Oecumenisch belangrijk is volgens Hys lop. dat de ethnisch verschillende groe- j pen die op gelijke grondslag staan, wor- i den geïntegreerd. Zo zijn acht metho- disten-lichamen tot één geworden. Maar i ook komt er meer eenheid tussen de verschillende kerken, waarbij de episco- paalse kerk een leidende rol vervult. De situatie van de Amerikaanse ker- ken is zeer gunstig voor grotere een- heid aldus concludeerde professor Hyslop en er is interessante voort gang op dit punt. Dat de tweede grote vergadering van de Wereldraad van kerken in 1954 in Evanston bij New York werd gehouden, is volgens deze Amerikaanse deskundige een stimulans te meer geweest in de richting van een heid der kerken in de Verenigde Staten. De derde Vergadering (Assemblee) van de Wereldraad der Kerken, die van 18 november tot 6 december zal plaats hebben in New Delhi, zal de grootste oecumenische bijeenkomst uit de ge schiedenis zjjn In de Indiase hoofdstad zullen de vertegenwoordigers hjjeen zijn van vierhonderd miljoen christe nen. De voornaamste kerken, op de ko mende Assemblee vertegenwoordigd, zijn: Methodisten Kerken: rond 20 miljoen leden in vijf werelddelen; 76 gedele geerden naar New Delhi. Baptisten Gemeenten: rond 23 mil joen communicerende leden in meer dan 100 landen, maar voornamelijk in de Verenigde Staten, Zuid-Amerika en de USSR; 15 gedelegeerden. Calvinistische Kerken: ongeveer 45 miljoen leden, voornamelijk in West- Europa, Afrika en Amerika; 103 gedele geerden. Lutherse Kerken: rond 50 miljoen, voornamelijk in Duitsland, Skandina- vië, Ver. Staten en Afrika; 103 gedele geerden. Anglikaanse Kerken: rond 40 miljoen, voornamelijk in Angelsaksische landen; 73 gedelegeerden. Congregationalistische Kerken: 25 miljoen, voornamelijk in de Verenigde Staten en Canada; 29 gedelegeerden. Orthodoxe Kerken: omstreeks 180 miljoen, voornamelijk in Oost-Europa, de Balkan en het Midden-Oosten; to taal 55 gedelegeerden; bovendien Hen de niet-apostolische patriarchaten van Moskou en Boekarest in New Delhi tot de Wereldraad toetreden. Kerken van het Oosten: Ethiopië en Syrië, rond 8 miljoen leden vertegen woordigd door 18 gedelegeerden. Oud-Katholieken: enige honderddui zenden leden, ond^r meer in Duitsland, Polen, Zwitserland en de Ver. Staten; 6 gedelegeerden. Verenigde Kerken: ongeveer 25 mil joen leden, voornamelijk op het zen- j dingsveld; 49 gedelegeerden. Van de andere kerken die in Nei i Delhi vertegenwoordigd zijn, noemen we de Moravische Kerk (voornamelijk j in Centraal Europa en in de Ver. Sta- i ten; 3 gedelegeerden); de Waldenzen i Kerk van Italië (1 gedelegeerde); Unie j van Mennonieter Kerken (onder andere i Nederland en Duitsland; 2 gedelegeer- den); het Genootschap van de Vrienden j of „Quakers" (Ver. Staten; 5 gedele- j geerden); het Leger des Heils (interna- tionale beweging met 9 gedelegeerden'; j Pinksterkerken of Vergaderingen Gods (verscheidene van deze kerken hebben I het lidmaatschap van de Wereldraad j aangevraagd). He- aantal gedelegeerden j van de resterende kerkelijke groepen i zoals de Discipelen van Christus en de j Kerken der Broeders, bedraagt 23. De Raad van samenwerkende kerken in de provincie Groningen verzorgt sa men met de Rooms-Katholieke Kerk in die provincie een speciaal ingericht centrum op de internationale tentoon stelling MG 61 (Manifestatie Groei 1961) die van 31 augustus tot en met 16 sep tember in het Stadspark in Groningen i wordt gehouden. Uitgaande van de grondgedachte van MG 61„het contact van de mens met de natuur in al zijn rijkdom en ver scheidenheid". zal een aantal jongelui op de wanden van dit kerkelijk centrum schilderingen aanbrengen alsmede plas tieken maken, die verband houden met de vraag wat de mens van vandaag met de Schepping doet. Het is de be doeling dat de jeugdige kunstenaars van de verschillende kerken op deze wijze van de Schepper getuigen, In Delft is onlangs een nieuwe ver eniging van studenten van gerefor - meerden huize opgericht. Reeds eer der was een vijftigtal leden uit de af deling Delft der SSR (Societas Studio- sorum Reformatorum) getreden. De oorzaak van dat uittreden was gelegen in diepgaande verschillen van inzicht inzake levensstijl in een christelijke studentenvereniging, zo bericht De Wek- i ker, orgaan der Christelijke Gerefor meerde Kerken in Nederland. Het ging hierbij met name om de vraag of men bereid was de religieuze overtuiging te respecteren van hen die bepaalde vor- men van ontspanning in een christelijke gemeenschap ontoelaatbaar achtten. De directe aanleiding tot de breuk was een besluit van de Afdeling Delft der SSR de dans toe te staan binnen de vereniging; de discussies met betrek king tot de groentijd en het sociëteits leven werden hierdoor ontijdig afgebro ken. Hierdoor zag het genoemde vijf tigtal geen mogelijkheden meer hun christen student zijn in het hui dige Delftse klimaat der SSR effectief tot gelding te brengen. Daardoor kwa men zij in de, ook door hen betreurde, noodzakelijkheid, de „Civitas Studioso- rum Reformatorum" (gemeenschap van gereformeerde studenten) op te richten. Deze CSR stelt zich onvoorwaardelijk onder het gezag van de Heilige Schrift als het Woord van God en aanvaardt wat beleden wordt in de Drie Formu lieren van Enigheid. Het doel der ver eniging is in vorming en gezelligheid een christelijk studentenleven oo te bou wen, dat zich als zodanig ontwikkelt in een gemeenschappelijk, positief ge richte activiteit. Er wordt daarom be wust afstand genomen van bepaalde uit het niet-christelijk studentenleven overgenomen opvattingen, o.a. ten aan zien van de moderne dans, de groentijd en de plaats van de sociëteit in het ge heel van het gemeenschapsleven. De oprichting der vereniging is mede geschied aldus De Wekker in het besef van een grote verantwoordelijk heid voor toekomstige generaties van christen-studenten. Daarom zal ook in september voor eerstejaarsstudenten een kennismaking worden georgani seerd, waarin zij zich op de hoogte kun nen stellen van het karakter der ver eniging, waarna zij als leden kunnen toetreden. Kt NNI MC ALA AN - KtNNtMCALAAN- KtNNtMCALAAN- Kt NNC MC ALA ON VELSER ANALYSTEN SCHOOL „Dr. C. v. d. Pol" Tel. 8213. Avondcursus ter opleiding voor het examen leerling chem. en medisch analyst(e). Inschrijving en inlichtingen aan het secre tariaat. Wijk aan Zeeërweg 19, IJmuiden-Oost. Het Schoolbestuur. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt MACH.. STIKSTERS. Stuk loon, hoog loon. MEISJES gevraagd voor kantoorwerkzaamheden in binnen- en buitendienst. Vermande Zonen N.V., Ka- naalstraat 43. IJmuiden. In onze parfumeriezaak kan een MEISJE geplaatst wor den, niet ben. 16 jaar. Na 7 uur. Parfumerie Jung, Ken- nemerlaan 73. Flink bedrijf vraagt jeug dige vrachtauto CHAUF FEUR. rijbewijs C. Brieven L 6525. Twee NETTE WERKSTERS b.z.a. voor het schoonhouden van kantoren of iets derge lijks, 's avonds of 's mor- gens. Brieven L 6517. Wed. 51 jr. z.z.g.g. als HUIS HOUDSTER bij nette heer. Brieven L 6533. VRIJ HUIS te koop 2 kam., keuken en garage, boven 3 kam. Koopprijs 7000. Voor kleiner huurwoning. Rdffobject. .Bi.' L 651 ff. WELKE HUISEIGENAAR wil vrije woning (zo moge lijk met garage), gelegen in Santpoort, Drieh. of IJmui- den-Oost, verhuren aan be woner van 4-kam. flat in IJ muiden? Genegen zeer hoge huur te betalen. Br. L 6518. WOONRUIMTE voor 6 a 8 mnd. gev m. vrije kook- gel. door a.s. echtpaar. Br. L 6522. WONINGRUIL. Aangeb. vrij huis bev. Eng. kamer, keu ken, badk., voor- en achter tuin, met schuur, 5 slaapk. in Heemskerk. Gevr. vrije woning met 3 a 4 slaapkam. in IJmuiden. Brieven L 6520 RUILEN: woning IJmuiden- West voor woning onver- schillig waar. Br. L 6526. LAAT UW TRAP door ons beleggen met Marmoleum in mod. kleuren. Vraagt prijs opgave. Botman, Kennemer- laan. Telef. 5537. OPELS REKORD 1961 en V.W. Busjes te huur. Rijn straat 91. Telef. 6285. Gonnetstraat 30 hoek Ripperdapark. Haarlem vraagt per 1 oktober a.s. of eerder een vlotte, jonge ca. 17 jaar, tevens voor bediening telefoon en lichte administratieve werkzaamheden. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan bovenge noemd adres. Bij de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken kunnen twee worden geplaatst voor eenvoudige administratieve werkzaamheden. Vereist wordt minstens MULO- diploma. Administratieve ervaring strekt tot aan beveling. Aanstelling zal, afhankelijk van leeftijd en ervaring, kunnen geschieden in de rang van schrijver of klerk; aanvangssalaris op 21-jarige leeftijd resp. a2^' en 319'per maand> excl. compensatie A O W. en huurcompensatie; 6 eenj. verhogingen van (17.per maand. Voor minderjarigen vindt een jeugdaftrek plaats van 17.— per maand voor ieder jaar. Sollicitaties binnen 10 dagen aan de directeur van voormelde dienst, Westerhoutplein 1 te Beverwijk. WONINGRUIL. B'wijk. IJ muiden. Aangeb. vrij huis, bev. Eng. kamer, 3 slaapk., douchecel, gr. keuken, v. en a. tuin. Huur 12.10 p. w. Gevr. vrij huis te IJmuiden- Oost, Driehuis. Br. L 6528. ETALAGE MATERIALEN, voor iedere branche steeds het nieuwste J. Mertens, Snelliusstraat 14, IJmuiden, Telef. 6140. SLIJTERIJ „FLORA", Zee weg 115. Telef. 5307. 1 liter zoete Spaanse wijn 2.50. HOOGST ACTUEEL!!! Uw gelukssteen met dierenriem teken in goudkleur gravure, volgens uw geboortemaand. Gezet als ring, hanger of broche in goud of zilver. Fraai, etui, .en gratis levens analyse. Inlicht. Riejono, PI. Kerklaaq 7, Amsterdam- Centrum. TELEVISIE 198.—43 cm, met garantie. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. TEXAROMA KOFFIE, pri ma, prima, half pond 1.23. Botman. Kennemerlaan. DAMESKAPSALON MAI- SON „ANNY" voor elke ge wenste permanent. Perma nent m. de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 9.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Op bergen. L. Nieuwstr. 381—385, bij Marktplein. Telef. 5672. WEGGELOPEN. Een bruin hondje met korte staart. Luistert naar de naam Ti- pie. Gelieve terug te bezor gen: Pres. Krugerstraat 23 of Telef. 7206. BEDDENREPARATIE in één dag retour. Swager- man. Pres. Steynstraat 47- 49. Telef. 4769 Dame die 17 aug. LINNEN REISTAS opraapte in Mei- doornstr., gaarne uw adres. Mol, Stationsweg 103, Vel- SOUVENIRS, leuk en prak tisch, prima kwaliteit tafel lakens met molens bedrukt 4.95; keukentafelkleedjes met Hollands landschap 2.25. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. BAKKERSBROEKEN 11.50, bakkersbuizen 12.50 Zeeman, Bloemstraat 70, IJ muiden. Telef. 4235. INTERLOCK HEMDEN met mouw en lange pantalons, vanaf 2.50. Zeeman, Bloem straat 70, IJmuiden. Telef. 4235. AMBACHTSCHOOL OVERALLS 10.95. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. NEVEDA VALENTINE, de wonderwol. Uw vest, jum per of trui zó klaar. Per reuzeknot 2.25. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. VALENTINE WOL, de snel. breiwol van Neveda 2.25 per grote knot van 100 gram. C. Lodder, Driehuis. Te koop gevraagd ANTIEKE KLOKKEN, tafels, stoelen, kasten, schilderijen, porse lein, kristal etc. Na 5 uur: Maasstraat 7. Telef. 7425. Aangeb. KINDERWAGEN. Da Costalaan 49, Driehuis. Te koop 1 JONGENSFIETS 10.1 damesfiets 7.50. Waalstraat 116. Te koop z.g.a.n. SPARTA 200 c.c. Ook genegen te rui. len voor goede brommer. Elzenstraat 16. HOGE PRIJZEN 1500 7968 19184 ƒ1000 3424 5883 5992 7262 8481 11714 12560 19139 19402 1 950S 400 2140 8638 16083 19037 200 1055 1515 2343 2351 2481 2604 3954 4151 4698 4840 5679 6390 7895 7923 8996 10873 12789 13627 1428914333 15031 15463 161271635116451 16651 16753 16891 17215 17848 17964 18247 18721 18736 18884 19374 1M06 1111 189 2029 143 834 859 8026 290 621 761 4053 075 804 5016 065 612 696 6162 355 7114 228 8000 8002 036 9000 9055 074 10062 182 778 803 300 411 239 273 911 309 320 766 789 100 225 157 201 725 951 534 572 321 328 556 715 732 327 358 363 PRIJZEN VAN ƒ80.— 792 802 945 459 489 778 442 526 529 840 914 295 368 527 537 581 590 605 630 727 221 308 395 415 430 515 665 800 830 373 726 743 979 848 991 219 345 399 522 747 852 951 961 078 185 217 225 961 201 616 866 246 479 584 915 931 644 666 691 11069 120 121 12084 086 210 825 13052 208 240 14091 101 168 756 845 925 15059 082 367 16101 384 400 840 923 975 17141 158 170 601 724 734 18029 072 109 19007 056 214 894 904 20074 222 268 859 899 908 21094 237 284 NIETEN 315 661 739 832 218 238 301 306 271 282 339 453 177 245 404 500 491 550 834 426 447 497 505 172 270 284 315 775 876 924 988 218 673 722 953 230 283 443 546 457 465 576 616 972 366 471 550 699 861 987 347 406 508 553 850 535 573 638 533 661 678 341 518 528 574 579 662 745 753 776 708 754 880 1008 121 384 416 656 658 2033 035 136 183 530 579 843 848 3015 065 356 365 638 662 851 865 4025 032 215 238 537 655 884 904 5024 040 268 295 539 551 941 6036 043 298 313 629 647 942 953 7036 038 272 278 569 578 804 836 8003 028 191 207 373 385 547 553 899 958 9007 011 299 301 426 479 712 715 972 10008 050 318 .348 621 660 929 941 11012 015 296 308 492 507 633 639 779 856 134 143 431 444 678 694 039 063 252 254 610 655 907 926 076 103 376 439 711 718 896 921 033 037 275 292 670 694 995 087 153 297 328 575 577 298 305 450 452 831 921 068 089 318 319 700 711 951 966 127 177 470 494 725 744 944 962 042 081 298 333 707 805 171 185 355 382 637 758 336 343 520 543 952 995 108 112 378 386 722 737 982 178 224 502 505 801 805 967 971 085 092 366 434 818 838 190 195 443 486 783 786 101 135 318 358 657 668 7000 103 150 292 310 583 594 843 884 029 066 234 251 419 425 555 645 963 971 087 090 317 318 507 540 721 766 121 140 427 454 721 745 958 034 127 316 343 509 546 646 651 857 951 153 177 233 253 412 437 446 463 674 717 756 797 166 191 345 397 601 634 920 925 092 093 253 301 432 451 679 717 221 225 430 517 714 720 939 951 099 101 331 333 462 486 756 788 170 184 270 275 346 354 361 379 545 552 621 624 793 «37 849 876 142 171 461 494 757 762 171 195 378 384 559 586 664 671 998 204 265 498 518 798 852 201 213 397 443 598 605 675 741 356 370 587 614 128 129 430 512 770 786 248 299 507 539 823 848 993 103 138 435 457 855 883 241 252 504 508 911 937 269 279 504 623 872 929 235 247 559 368 749 757 143 174 368 371 505 538 811 897 280 291 406 422 625 660 938 955 295 308 566 582 859 917 215 257 445 461 628 631 758 766 12005 012 274 291 573 574 805 817 13045 046 277 335 513 520 871 891 14014 078 199 259 580 600 784 808 15009 023 213 217 395 482 599 614 808 813 16059 060 338 342 565 575 726 793 970 976 17007 030 314 326 618 621 820 842 18036 068 255 269 453 465 648 701 977 19012 030 268 293 543 573 849 858 20007 016 204 219 478 486 667 679 931 932 21002 037 216 246 437 445 606 613 875 881 054 083 307 325 624 639 841 846 088 104 355 362 550 551 932 948 094 095 271 281 610 620 829 865 028 092 232 245 489 496 615 643 864 886 087 169 393 432 611 627 829 837 037 088 329 355 642 657 860 916 082 097 275 289 492 505 780 809 042 075 312 390 586 593 882 887 057 062 234 338 499 507 685 691 940 956 062 068 252 478 493 631 650 893 915 092 104 327 386 704 705 891 925 135 164 372 389 656 727 971 999 154 159 367 373 668 686 881 933 105 109 319 320 519 521 646 722 893 904 206 265 461 492 649 664 838 877 199 222 356 377 697 740 952 966 138 185 312 328 547 559 833 888 085 137 415 470 612 668 890 893 077 098 349 371 510 515 709 724 960 966 080 086 307 333 543 545 695 705 923 950 179 186 455 490 731 760 783 795 947 174 179 393 436 747 815 842 860 249 251 497 543 196 260 439 500 163 164 374 379 701 731 941 988 113 122 322 329 554 561 741 756 272 286 513 520 666 690 890 909 230 272 437 446 742 774 193 205 383 397 595 625 900 907 157 179 476 492 700 740 900 901 102 143 403 420 597 612 770 827 985 107 118 344 348 562 570 742 811 989 178 195 569 578 737 762 131 208 358 387 575 592 776 795 299 327 543 555 704 714 942 943 299 307 505 525 779 807 224 230 433 449 633 636 915 926 206 223 509 531 774 819 944 993 149 168 450 452 639 650 858 867 152 201 404 406 579 589 831 840

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6