Skiffeur Rob Groen na loting vrijwel zeker van finaleplaats n $25rnü i INSECTEN VERDELGING Twee Vaas-teams naar Wales Engeland in tweede innings op 155 voor 4 Wielernieuws uit het buitenland Herenploeg tegen de Zwitsers Winkler komt niet Zuidema en Parma besloten tot remise Vijftien sterke dammers spelen om titel Bouw van Benelux- tunnel zal vier jaar duren Ambtenaar die ontslag nam wil nu ontslagen worden mm DINSDAG 22 AUGUSTUS 1961 II OM DE EUROPESE ROEITITELS met handige spuitbus kwaliteits product van Organon De vijfde testmatch Dynamo (Moskou) niet in Russisch kampioenschap Pele De Britse equipe voor het GHIO Rotterdam Olafsson aan de leiding in Mariënbad Een echte trouwkoets Niloc schreef in voor Europese beker Beslissingswedstrijd dammen op 10 september in Utrecht Tolheffing gedurende ongeveer 15 jaren Taxichauffeur kreeg klap in plaats van geld „Het is natuurlijk allemaal op papier, maar toch mogen we niet zeggen dat we slecht geloot hebben". Dat was het com mentaar van de heer Van Suylekom, chef d'equipe van de Nederlandse roeiploeg in Praag, en hij vervolgde: „maar wat je nu echt noemt een goede loting is het toch ook weer niet. De enige meevaller is eigen lijk de heat, die Rob Groen getroffen heeft. In de eerste plaats start hij donderdag in een serie van slechts drie roeiers, maar belangrijker is toch, dat hij in zijn voor wedstrijd tenminste niet hoeft uit te ko men tegen Vladimir Ivanov, de Olympi sche en Europese kampioen. Hjj krijgt de Italiaan Savina Rcbek en de Oostenrijker Horst Feink tegenover zich. Dat zijn maar dan altijd weer op papier geen grootheden met een internationale bekend heid. Zoals we het nu zien, zit er voor Rob Groen dan ook een directe finale plaats in". Roeien Zo gunstig als het lot voor de Aegir-skif- feur was, zo ongunstig was het voor de on gestuurde vier van Nereus. Niet alleen, dat de Amsterdammers tegen Duitsland, Olympisch kampioen 1960, moeten uitko men, ook de befaamde ploeg van Falck- Dongo uit Italië winnaar van het zilver op het Lago di Albano lootte de voor wedstrijd waarin Nereus moet uitkomen. Bepaald opgewekt heeft ook de vier met stuurman van Njord niet gekeken, toen roeibond-voorzitter C. H. van der Ploeg de resultaten van de loting bekendmaakte. De Leidse studenten roeien namelijk in hun heat ook al tegen een Olympisch kam pioen, namelijk de vier met stuurman van Duitsland. Voor een echt „normaal" resultaat zorg den de aanwezigen in het Yalta-hotel on der het toeziend oog van FISA-president Thomas Keiler verrichtten de afgevaardig den van de landen, de FISA-bestuursleden en enkele journalisten de loting bij het nummer twee zonder stuurman. Hier komt Nederland, vertegenwoordigd door Blais- se en Veenemans, die ook in de ongestuur de vier starten, uit tegen Finland, Enge land en Tsjecho-Slowakije. Naar het zich laat aanzien wordt dat, voor de derde maal op papier, een open strijd met waarschijnlijk Tsjecho-Slowa kije licht favoriet. Favoriet is Tsjecho- Slowakije stellig ook bij de „Nederlandse" heat van de achten. Samen met Nederland en Tsjecho-Slowakije strijden Polen en Roemenië daarin om één finaleplaats. De grote pechvogels bij de achten zijn onge twijfeld Duitsland en Rusland. Uitgere kend de twee ploegen, die wel de meeste aanspraken op de Europese titel kunnen maken, komen in een serie uit. „Moeten ze ons dat nou ook al aandoen Advertentie OMYL M otorsport i De centrale sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Ver eniging heeft besloten twee Vaas-teams af te vaardigen naar de internationale motorzesdaagse, die van maandag 2 tot en met zaterdag 7 oktober in Wales zal wor den gehouden. De teams zijn als volgt geformeerd: A-team: Muller (Holten), Van Dobben (Zwammerdam), Frits Selling (Amsterdam) en Boom (Amsterdam). Reserve: Bakker (W assenaar) B-team: Van der Hoek (Amsterdam), Wassink (Arnhem), Rob Selling (Amster dam) en Witberg (Monster). Reserve: Hey boer (Moerkapelle). De rijders zullen in zes dagen 1930 km moeten afleggen met gemiddelden van 35 tot 48 km/u. Centrale startplaats is dit jaar Llandrindod, waar de zesdaagse al zes maal voor het laatst in 1954 is gehouden. De eerste dag rijden de deelnemers 338 km, de tweede en derde 330, de vierde en vijfde 397 km en de zesde dag 139 km. De betrouwbaarheidsrit wordt besloten met een snelheidsproef op een circuit van 2800 meter. Al naar gelang de cilinderinhoud moeten de rijders 18 tot 31 ronden af leggen. De International Trophy de hoofdprijs waarom de landen met motorindustrieën strijden is in bezit van Oostenrijk. De Zilveren Vaas, waarvoor alle landen kun nen inschrijven, wordt verdedigd door het het Italiaanse B-team. was het commentaar van een vertwijfelde Duitse journalist. Niet op vier, doch op vijf van de zeven nummers zal Nederland de laatste dagen van deze week bij de Europese roeikam- pioenschappen op de Moidau bij Praag vertegenwoordigd zijn. Het bestuur van de roeibond heeft namelijk besloten de twee zonder stuurman van Nereus, be staande uit Blaisse en Veenemans, die als reserve was ingeschreven, toch te la ten starten. Dit besluit is genomen toen bekend werd, dat de vier zonder stuurman van Nereus ook van die ploeg maken Blais se en Veenemans deel uit vrijdag en de twee zonder stuurman al donderdag zijn voorwedstrijden moet roeien. Indien een van de Nereusteams zich rechts- streeks in de finale plaatst, zal de andere ploeg als dat nodig is uiteraard zaterdag in de herkansingen uitkomen. Mochten echter beide ploegen er niet in slagen direct de finale te bereiken, dan wordt een van de equipes teruggetrokken. Jorge Fernandez (rechts) een Argen tijnse weltergewicht plaatste in de zevende ronde van een gevecht in New York een treffer op het gezicht van zijn tegenstander, Isaac Logart, uit Cuba. Niettemin bleef Logart op de benen, hetgeen Fernandez niet ver hinderde ruim op punten te winnen. Cricket Na het verlies van twee wickets voor 33 vocht Engeland op de vierde dag van de vijfde testmatch tegen Australië op de Oval op een door de regen moeilijk be speelbaar veld fel terug en bereikte 155 voor 4 in zijn tweede innings voor het slui ten. De Engelsen hadden toen nog een ach terstand van 83 runs, na in hun eerste in nings 256 runs te hebben gescoord, waarop Australië antwoordde met 494. De wedstrijd eindigt vandaag. Australië, dat reeds zeker is van het be houd van de „Ashes" door zijn voorsprong van 2-1 in de serie testmatches, scheen op weg naar een snelle overwinning, toen het in de morgenuren Geoff Pullar en Ted Dexter voor 33 uit had. Een onderbreking van drie uur wegens de regen en twee goe de standen voor Engeland's derde en vijf de wicket remden de Australische opmars af. Raman Subba Row, die zijn laatste test- innings speelde kwam in samenwerking met Peter May, die 33 runs scoorde, op het derde wicket tot 50 en daarna met Ken Barrington tot 35 not out, daarmee de sco re opvoerend tot 65 op het ongebroken vijf de wicket. Wielrennen Alfredo Binda heeft de Italiaanse wieler ploeg bekend gemaakt, die aan de wed strijden om de wereldkampioenschappen wielrennen op de weg voor beroepsrenners zal deelnemen en die op 3 september in de Zwitserse hoofdstad, Bern, zullen wor den gehouden. Het zijn de volgende acht renners: Ercole Baldim, Guido Carlesi, Angelo Conterno, Nino Defilippis, Imerio Massignan, Gastone Nencini, Arnoldo Pambianco en Diego Ronchini. Als reser ve is aangewezen Silvano Ciampi. De Nederlandse wielrenner Martin van der Eorgh is in Aarschoi uit een veld van 38 renners winnaar geworden van een wegwedstrijd voor professionals over een afstand van 155 km, waarvoor hij een tijd noteerde van 4 uur 8 min. Hij versloeg in de eindsprint de Belgen Bar en Van Mee- nen, die respectievelijk tweede en derde werden. Het drietal had een voorsprong van een halve minuut op een peloton, waarin ook de Nederlanders Damen en La- haye die zich als tiende en elfde plaatsten. Met een achterstand van 100 meter op de winnaar, de Belg Proost, reed de Ne derlander Biemans in een wielerwegwed- strijd over 150 km te Borgerhout naar de tweede plaats. De tijd van Proost over de 150 km was 3 uur 50 min. Wim van Est klasseerde zich met enkele Belgen ex ae quo als tiende. De Nederlander Theo Sythoff is als tweede geëindigd in een wielerwedstrijd voor onafhankelijken in de Belgische plaats Zingem. Sythoff had een achter stand van tien seconden op de winnaar, de Belg Janssens, die over de 70 km een tijd liet noteren van 1 uur 45 min. onder de 27 deelnemers was ook Huub Zilverberg, die als tiende werd geklasseerd. Onze landgenoot Piet Rentmeester is maandag derde geworden in een wegwed strijd voor professionals in Moorslede (België). Rentmeester, die de 128 km af legde in 3 uur 6 min en 20 seconden, had een achterstand van twintig seconden op de winnaar, de Belg Messelis. Correlman (België) arriveerde als tweede. De Belgische renners De Cabooter zege vierde maandag in Audenaerde in een wegwedstrijd over 84 km. in 2 uur en 1 min over zijn landgenoot Rik van Looy. Op de derde plaats eindigde Gustave Des- medt. De Nederlanders Stolker en Piet van Est eindigden op de tiende en elfde plaats. Voetbal Onder de tien clubs, die zich uit de twee afdelingen hebben geplaatst voor de finale van de Russische voetbalcompetitie, die op 28 augustus begint, komt een bekende naam niet voor, namelijk die van Dyna mo (Moskou), die in het verleden verschei dene malen het Russische kampioenschap won. De hoogst genoteerde Russische club is thans het Moskouse Torpedo, die in zijn afdeling het hoogste aantal punten haalde. Andere kandidaten voor de titel zijn on der andere Dynamo (Kiev), de club van het Rode Leger (Moskou), Lokomotiva (Moskou) en Spartak (Moskou). Volgens het blad „Football Associa tion News" is onlangs een nieuw koffie- rriérk op de markt verschenen, dat de naam draagt Van de beroemde Brazi liaanse voetballer: Pele. De slagzin luidt: „Donker als Pele, sterk als Pele, krachtig als Pelede trots van Brazilië." A tletiek De Nederlandse heren-atletiekploeg, die 3 september in Bazel tegen het Zwitserse team uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 meter: Noordenbos (Minerva) en Vos (PSV); 200 meter: Noordenbos en Vos; 400 meter: Moerman (PP) en Van der Knaap (DOS); 800 meter: Kortleve (Minerva) en Steylen (Shell); 1500 meter: Delnoye (Kimbria) en Giling (Olympus); 10.000 me ter: Kunen (Sprint) en Veldhuizen (KNAU); 3000 steeple: Cujé (Dynamo) en Verkade (AAV '36); 110 meer horden: Kamerbeek (PSV) en Nederhand (Aio); 400 meter hor den: Vissers (Haarlem) en Nederhand. Vèrspringen: Weisscher (etafette) en Kamerbeek; hoogspringen: Van Kleeff (DOS) en Timme (Kimbria); hinkstap- springen: Evers (AV '55) en Hofstede (AAC); polsstokhoogspringen: Wijsen (Kim bria) (tweede man wordt nog aangewezen); speerwerpen: Van der Heyden (AAC) en Reneerkens (Avon); discuswerpen: Koch (PP) en Kamerbeek; kogelstoten: Koch en Van Aarst (Hellas); kogelslingeren( Romani (V. en L.) en Hamer (V. en L.); 4 x 100 meter: Kamerbeek, Vos. Hofstede en Noor denbos; 4 x 400 meter: Moerman, Van der Knaap, Kortleve en Hooftman. Paardesport De Britse equipe voor hgt internationale concours hippique, dat van woensdag 30 augustus tot en met zondag 3 september in Rotterdam wordt gehouden, bestaat uit de volgende springruiters: David Broome, de Europese kampioen 1961, met de paar den Sunsalve en Ballon Silverknight; zijn 18-jarige zuster Elizabeth met Bess en Wildfire; P. Robeson met Fire Crest en Heron; G. Murrell met Lisette; mej. Valery Clark met Knight of the World en Attalanta; mej. Sarah Fitzgalan-Howard met Oorskiet. De Westduitse equipe voor het CHIO in Rotterdam is eveneens samengesteld. Opvallend is dat de drievoudige Olympi sche kampioen Hans Günther Winkler geen deel uit maakt van het team. De vol gende ruiters zullen naar Rotterdam ko men: Alwin Schockemöhle, Herman Schridde, Klaus Pade en Lutz Menkel, als mede de amazone Anna Clement. Voor de dressuur zijn ingeschreven Reiner Klimke en Lieselott Linsenhoff. Schaken Maandagavond zijn in Mariënbad de partijen uit de vijftiende ronde van het zone-schaaktoernooi gespeeld. De resul taten waren: Barendregt (Ned.)Szapo (Hong.) remise; Olafsson (IJsland)Ciric (J.sl.) remise; Bobotsov (Buig.)Milic (J.sl.) remise; Filip (Tsjech.)—Niemela (Finland) 10; Perez (Spanje)Blom (Denem.) 01; Gragger (Oostenr.)Lundquist (Zweden) 10; Sliwa (Polen)Uhlmann (O.-Did.) 10; Ghitescu (Roem.)Johanessen (Noor wegen) afgebroken. De stand na de vijftiende ronde ziet er als volgt uit: 1. Olafsson 12V2 punt; 2. Filip 12 pnt.; 3. Uhlmann 10/4 pnt.; 4. Johanes sen 9 pnt. en 1 afgebr. partij; 5. Ghitescu 8V2 pnt. en 1 afgebr.; 6. en 7. Bobotsov en Ciric beiden 8'A pnt.; 8. en 9. Sliwa en Szabo beiden 7 pnt.; 10. en 11. Barendregt en Gragger beiden 6 pnt.; 12., 13. en 14. Blom, Milic en Perez allen 5 pnt.; 15. Nie mela i'A pnt.; 16. Lundquist 3'/2 pnt. Nu de nationale jeugdkampioen Coen Zuidema de finale heeft bereikt is de be langstelling voor het toernooi om het we reldkampioenschap schaken voor de jeugd opnieuw sterk gestegen. Het toernooi-lo- kaal in Den Haag was, ondanks het zeer slechte weer, zeer druk bezet. Een van de velen die van zijn belangstelling getuigde was de voorzitter van de KNSB, de heer H. J. van Steenis. De Tsjechoslowaak Hort, die in de ochtenduren van de Ne derlander Zuidema had verloren en daar mede de kans op een finaleplaats in rook zag vervliegen, besloot een vliegtuig naar zijn vaderland te bespreken. Deze jonge speler is kennelijk aan het einde van zijn krachten. Hij heeft de laatste maanden de interland in Oberhausen en de studenten Olympiade in Helsinki moeten spelen. In de finalegroep speelde Coen Zuidema, die zwart tegen de Joegoslaviër Parma had, er onvervaard op los. Hij vermeed een remise door herhaling van zetten, ten einde een moeilijk paarden-eindspel te be reiken. Later werd de partij afgebroken. Er werd bij de hervatting echter niet meer gespeeld: remise. Opvallend was de snelle nederlaag die de Hongaar Nagy, de begaafde Spanjaard Calvo toebracht. Op degelijke wijze versloeg Larusson, in een Nimzo-Indiër de Schot Thomson. Gheor- giu zag zich door de jonge Fin Westerin- nen een gambiet voorgezet, dat echter zo danig van opzet was dat het de Roemeen weinig moeite kostte tot winst te komen. Larussen, de IJslander, speelde met zwart de Schot Thomson van het bord, zonder dat deze tot een redelijke stelling had kun nen komen. De overige partijen werden afgebroken. In de eerste kwaliiicatiegroep staat onze landgenoot Diekstra in een toreneindspel met zwart tegen de Columbiaan Minaya een pion achter. Finalegroep: Thomson (Schotland)La russon (IJsland) 01; Kinnmark (Zwe den)Pfleger (W.-Dld.) afgebroken; Kuin- dzhi (Rusland)Gulbrandsen (Noorw.) af gebroken; Nagy (Hong.)Calvo (Spanje) 10; Parma (J.sl.)—Zuidema (Ned.)' Re mise;* Gheorghiu (Roem.)—Westerinneri (Finland) 10. Eerste kwalificatiegroep: Holaszek (Oos tenrijk)vrij; Minaya (Columbia)Diek stra (Ned.) afgebroken; Rosino (Italië) Keogh (Ierland) 10; Gilden (V.S.)Kütt- ner (O.-Did.) afgebroken; Jakobsen (Dene marken)Rubinetti (Argentinië) 10; Phillips (Nieuw-Zeeland)Smith (G.B.) afgebroken. Veetien Delftse studenten hebben in Engeland een Rolls Royce automobiel uit het jaar 1927 gekocht ten einde deze te gebruiken als gelegenheids wagen in eigen kring. Het bruidspaar Pieter de Jong en Annelies Eerlighuit Leeuwarden viel de eer te beurt om de vorstelijke wagen voor de eerste maal als trouwcoupé te gebruiken. Geen wonder, dat de verschijning van de voor deze tijd exclusieve trouw- auto in de Friese hoofdstad veel op zien baarde. Handbal Bij de Franse Handbalbond, die het toer nooi om de Europese beker voor nationale kampioenen zaalhandbal organiseert, is voor het toernooi 1961-'62 reeds de inschrij ving binnen van achttien landen, waar onder Nederland met Niloc. De andere landen zijn: West-Duitsland. België, Dene marken, Noorwegen, Tsjechoslowakije. Spanje, Zweden, Oost-Duitsland. Roemenië Zwitserland, Polen. Luxemburg, Finland, Oostenrijk, Marokko, Rusland en Frank rijk. Sport in het kort TENNIS. De tenniswedstrijd West- DuitslandNederland, voor de eerste ron de van het toernooi om de Koning Gustaaf- beker, zal op de banen van de tennisclub Rotweiss in Keulen worden gespeeld. De wedstrijd is vastgesteld op zaterdag 18 en zondag 19 november. TENNIS. Amerika heeft de wedstrijd tegen Mexico om de Davis-Cup, Ameri kaanse zone, welke in Cleveland, in de Amerikaanse staat Ohio is gespeeld, met ,3"2 gewonnen. In het toernooi om de wereldtiel jeugd- schaak, dat van 11 augustus tot 2 sep tember in Den Haag wordt gehouden, is maandag een begin gemaakt met de finale-ronde. De foto toont de Nederlander C. Zuidema (rechts) in zijn partij van maandag tegen de Joegoslaaf B. Parma. In de maanden september en oktober zal te Uitgeest het jaarlijks damtoernooi om het kampioenschap van Noordholland worden gespeeld. De vijftien (erkend ster ke) spelers zijn: H. Laros en B. Dukel (IJmuiden), J. H. Ansems, J. H. Beeke, W. C. Beeke, M. R. C. Stahlberg, J. Ver- hey en A. den Doop (Amsterdam), N. van Hal (Abbenes), J. Bus en H. Bëliën (Heem stede), A. Veenstra (Breezand), J. Zijp (Noord-Scharwoude), M. Jonkhart en Ed die Holstvoogd (Zaandam). De wedstrijd begint op zaterdag 16 sep tember. Elk weekeinde worden twee par tijen gespeeld. De sluiting is bepaald op 28 oktober in hotel Brandjes te Uitgeest. De twee hoogst geplaatsten zullen uitkomen in de wed strijd om het kampioenschap van Neder land 1962. Door de sterke inschrijving zal het een belangrijk en spannend toernooi worden, waarin met geen mogelijkheid is te voor spellen welke twee spelers zich in de lan delijke finale zullen plaatsen. De twee best geplaatste spelers in Ken- nemerland, Laros en Van Hal, zijn kans paarden. Ook het optreden van de nationa le jeugdkampioen, de negentienjarige Ed die Holstvoogd, wordt met belangstelling tegemoet gezien. De Jozeph-Blankenaar speler J. Verhey en de kampioen van het vorig jaar J. H. Ansems, kunnen het toer nooi winnen. Overigens kunnen A. den Doop, J. H. Beeke en B. Dukel voor de verrassingen zorgen. Tegelijkertijd wordt het toernooi eerste klasse gespeeld. Deelnemers zijn: A. G. Zwart (Haarlem), J. de Boer (Krommenie) en A. van Duin (Zwanenburg). Deze drie districtskampioenen le klasse spelen een dubbele ronde, waarna de kampioen le klasse promoveert naar de hoofdgroep. De beslissingswedstrijd om de nationale damtitel tussen Jozeph Blankenaar te Am sterdam en RDG uit Den Haag wordt zon dag 10 september te Utrecht gespeeld. In de afgelopen zomer eindigden beide tien tallen gelijk op de eerste plaats. In deze competitie, waarin DCY uit IJmuiden de derde plaats bereikte, werd de extra-ont moeting wegens vakanties van de spelers tot september uitgesteld. TENNIS. Het Westduitse tennisteam voor de interland tegen Nederland, die zaterdag 2 en zondag 3 september in Emmen wordt gespeeld, bestaat uit de vol gende spelers en speelsters: heren: Kube, Kissel. Nitsohe en Rhode; dames: Brigitte, Förstendorf en Almut Sturm; veteranen: Kuhlmann en dr. Tueben. De regering zal medewerking verlenen aan een vervroegde uitvoering op basis van particuliere financiering met tolhef fing van de Beneluxtunnel bij Rotterdam. Omstreeks de jaarwisseling 1961-1962 zal met de bouw, die vier jaar zal duren, wor den begonnen. Bij de openstelling van de Beneluxtunnel in 1965 zal dan een ver- keerscircuit rond de Rotterdamse agglo meratie zijn aangelegd, gevormd door rijksweg 20, Brienenoordbrug, Vondelin- genweg en Beneluxtunnel. Bij een gemid delde tolheffing van ƒ.1.- per motorvoer tuig zal de Beneluxtunnel in 1978 zijn af geschreven en dan om niet aan het rijk kunnen worden overgedragen. Het rijk heeft zich in elk geval verplicht de tunnel uiterlijk 1 januari 1980 over te nemen. De tolheffing zal dan worden afgeschaft. De Beneluxtunnel, waarvan de bouw kosten op 70 miljoen worden geraamd, wordt een 1500 meter lange vierbaanstun nel. Het gesloten deel van de tunnel wordt 800 meter lang, de opritten worden 350 meter lang. Aan weerszijden van de Nieu we Maas zal de tunnel op rond 400 meter van de Maasoevers boven de grond ko men. Aan de noordelijke oever komt de toegangsweg van de tunnel uit op rijks weg 20, aan de zuidelijke oever op de Vondelingen weg en de toekomstige zuide lijke randweg. Deze laatste weg zal in 1965 nog niet gereed zijn, maar wel rijks weg 19: Barendrechtsebrug Klaaswaal Numansdorp, die aansluit op de in 1964 gereedkomende Haringvlietbrug. Daarmee zal in 1965 een rechtstreekse verbinding zijn verkregen tussen de rech ter Maasoever en het eiland Goeree en Overflakkee. De verdere verbinding met Noord-Brabant via de Volkerakdam kan in 1968 tegemoet worden gezien. De Bene luxtunnel is tevens van grote betekenis voor de verdere ontsluiting van het Bot- lekgebied en de Europoort. Naast de Beneluxtunnel is terrein gere serveerd voor een spoortunnel. Alle beno digde grondonderzoekingen en proefborin gen voor de bouw van de Beneluxtunnel zijn reeds verricht. Ir. A. Egging, van de Rijkswaterstaat zal de leiding hebben bij de bouw. In de n.v. Beneluxtunnel, die een dezer dagen zal worden opgericht, zullen participieren de gemeenten Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam, de Kamers van Koophandel van Rotterdam en de Bene den-Maas, drie bankinstellingen en vijftien bedrijven in 't Waterweggebied. Het maat schappelijk kapitaal zal 10 miljoen gulden bedragen. Hiervan zal vijf miljoen worden geplaatst en volgestort met bovendien ƒ.10.000 aan preferente aandelen. De wijze waarop de tol zal worden ge heven, staat nog niet vast. Een vroegere accountant van de Centra le Dienst voor In- en Uitvoer van het de partement van Economische Zaken heeft voor het Ambtenarengerecht in Den Haag bepleit dat zijn ontsl ig in 1959 hem des tijds op eigen verzoek verleend hem als nog wegens reorganisatie zal worden ver leend. Pas op deze grond zal hij zijn pen sioenrechten kunnen behouden. De voormalige ambtenaar was acht jaar in rijksdienst geweest toen hij wegens een dreigende reorganisatie ontslag nam. Vol gens de voorschriften vervielen door dit ontslag op eigen verzoek zijn pensioenrech ten, die hij thans, in geld uitgedrukt, wil de stellen op het bedrag, dat hij zou moe ten betalen bij „inkoop", namelijk 10.291,-. Hij was van oordeel dat het ont slag alsnog moet worden verleend op grond van reorganisatie, omdat het hem indertijd werd „opgedrongen door drei gende opheffing van de functie". Namens de minister van Economische Zaken, stelde mr. J. H. R. Ahrends, ad- ministratuer bij het ministerie, dat klager zijn ontslag had genomen omdat hij zijn positie kon verbeteren. Zijn nieuwe werk gever heeft hem in een pensioenverzeke ring ingekocht, waardoor hij geen enkele schade heeft geleden. Mr. Ahrends ontkende dat klager we gens de reorganisatie, die later toch is doorgevoerd, had moeten verdwijnen. Hij is zelfs vervangen door een accountant, die van de Rijksaccountantsdienst moest worden overgeplaatst. Het Ambtenaren gerecht zal uitspraak doen op 11 septem ber. Een Haagse taxichauffeur, die 's nachts een passagier van Den Haag naar Etten (N.B.) reed, kreeg bij de afrekening in- plaats van de 65 gulden die hij tegoed had, een klap met een schop op het hoofd, die een flinke snijwond veroorzaakte. De passagier, die later een 30-jarige metse laar uit St. Willebrord bleek te zijn, pro beerde eerst van de chauffeur af te ko men met een verzinsel over een huissleu tel, die hij kwijt was. Vervolgens nam hij de vlucht door tuinen en over heggen. Toen de chauffeur hem tenslotte te pak ken kreeg, gaf de metselaar hem mgt een gevonden schop een klap. De man wist te ontkomen maar werd, dank zij het door de chauffeur opgegeven signalement door de politie gepakt.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 11