Kentucky's" best! 1 T Douwe Egberts (D-E) Amateurtoneel in de IJmond 3 VOOR AUTORIJLES 't Is lekker roken van ZWARE SHAG Gerenommeerde verenigingen handhaafden hun niveau SPORT IN DE IJMOND S(tormvogels') O(nfortuinlijke) S(tart) Korte visserijberichten Vertrouwen in een gunstig perspectiei Havenberichten Leeszaal en bibliotheek in Velsen VERLICHTING Hoe de duiven vlogen park sHA- Altijd laatste draad! Perc3 WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1961 l7 - v A. J. lENT's Automobielbedrijven soepel en vers tot de Advendo Getosa Hervormde Toneelgroep Handbal OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Jan van Dommelen Kunst en Vriendschap Kunst Zij Ons Streven Palvu De Plankeniers Kennemerland Kustvaarder „Maas" had aanvaring ILVT-bestuur vergaderde Nieuwe r.-k. kerk in Heemskerk DAT DE BEGINLETTERS van de drie woorden, die hierboven staan, toevallig het bekende noodsein vormen, behoeft zeker nog geen „teken aan de wand" te zijn, maar toch kunnen we ons indenken, dat menige supporter van Stormvogels zondag jongstleden met enigszins bange voorgevoelens huiswaarts is gekeerd, want het is een feit, dat het spel der blauwwitten de eerste 30 minuten uitgezonderd in de wedstrijd tegen KFC weinig hoop gevend kon worden genoemd, vooral wan neer we nog in aanmerking nemen, dat alleen de nummers één tot en met zes zeker weten, dat ze niet degraderen, één van de nummers zeven uit beide eerste divisies via een beslissingswedstrijd zich ook nog kan handhaven, maar dat voor de nummers acht tot en met achttien de degradatie onherroepelijk vaststaat. NU ZULLEN WE de laatsten zijn, die willen beweren, dat het zondag door Stormvogels vertoonde spel handhaving in de eerste divisie zou rechtvaardigen, maar toch willen we ook even wijzen op het onfortuinlijke element in de start der Vogels. Het begon overigens allemaal zo goed: Er waren veel toeschouwers en de blauwwitten liepen dermate goed van stapel, dat zonder chauvinisme kan be weerd worden, dat KFC's verdediging aan vankelijk de handen vol had aan de IJmui- der aanvallen, terwijl Janssen en zijn medeverdedigers de attaques van Van Vlierden c.s. vrij gemakkelijk wisten af te slaan. In deze periode hebben de Vogels twee doelrijpe kansen gehad en nu wilde het onfortuin, dat deze „terecht kwamen" bij een Stormvogelsspeler, die zijn debuut in het eerste elftal maakte, m.a.w. zonder zelfvertrouwen speelde. Had bijvoorbeeld Jan Snoeks dezelfde kansen gekregen, dan was doelman Schouten onherroepelijk tweemaal gepasseerd en was KFC, gezien het spelverloop in dat eerste half uur, o.i. ongetwijfeld een geslagen ploeg geweest. NADIEN WENDDE vrouwe Fortuna zich voor de rust nog tweemaal van Storm vogels af: De Graaf, de doelman der Vo gels, die in zo menige wedstrijd voor zijn club de punten uit het vuur heeft gesleept, liet zich twee keer passeren op een wijze, die we van hem niet gewend zijn. En alsof dat alles nog niet genoeg was, werd het enthousiasme, waarmede de blauw-witten na de rust startten, reeds in de derde minuut als gevolg van zwak ingrijpen van de Stormvogels-defensie, de genadeslag toegebracht. TOEGEGEVEN, dat de Engelsman ten opzichte van alles, wat we naar voren brachten, terecht zou zeggen, dat het „all in the game" is, toegegeven ook, dat de blauwwitte voorhoede tal van zwak be zette plaatsen telde, dit alles behoeft ech ter nog geenszins te betekenen, dat er nu reeds plaats is voor pessimisme, want niet iedere zondag zal vrouwe Fortuna zich zo tegen de blauw-witten keren. En daarom hopen we van harte, dat het supporters legioen de spelers niet in de steek zal laten en laatstgenoemden het vertrouwen in eigen kunnen nog lang niet verloren hebben! giéifla* as Het nieuwe bestuur van Stormvogels heeft zich als volgt geconstitueerd: H- Zwart, voorzitter; G. Visser, 2de voorzit ter; P. Heilig, p.a. Oranjestraat 65, IJmui den, secretaris; J. Hamersma, 2de secreta ris; W. Mooy, penningmeester; P. W Nan, 2de penningmeester; J. Groebe, J. Lampers en H. Veldman, commissarissen. Terwijl de meeste andere amateurclubs pas op 10 september starten, is voor Be verwijk reeds op 3 september een ont moeting vastgesteld, n.l. de uitwedstrijd tegen SEW. Zondag zet ADO '20 het oefenprogram ma voort; dan komt namelijk het reserve elftal van VSV op bezoek. Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel 3223 - 5052 (02510) Advertentie De N 790 „Zeemeeuw" heeft dezer da gen een oefenmijn opgehaald. Het ge vaarte was echter al ontploft, zodat er geen explosiegevaar te duchten viel. Toen men het net aan boord wilde trekken viel de mijn in het water terug. De verschan sing van het schip werd hierdoor enigs zins beschadigd. Het gaat goed met de zalmeieren-export van de Verenigde Staten naar Japan. In november 1960 werden 100.000 eieren uit Washington naar Japan overgebracht per vliegtuig en in grote vijvers uitgezet. De onderneming schijnt tot nu een succesvol verloop te hebben. De Duitse zandspieringvisserij loopt steeds verder terug, aldus blijkt uit me dedelingen in „Informationen für die Fischwirtschaft". De geringere aan de vissers betaalde prijzen vormen de oor zaak, want het laatste jaar waren de vangsten per schip beter geworden. Het zelfde verschijnsel ziet men bij de olie haringvisserij. Binnenkort zal waarschijnlijk weer Rus sische kaviaar in West-Duitsland worden ingevoerd. Men zal tegemoetkomen aan de Duitse wens: boorzuurvrij en sterk ge zouten. Na de opheffing van de Russische in voer werd kaviaar uit Iran betrokken maar ook deze import, was vrijwel stopgezet. In Hamburg zal in de herfst een nieuwe vishal worden gebouwd. Tsjechoslowakije gaat een eigen visserijstation in Swine- münde openen. Er zijn nu in Oostpomme- ren twee visserijscholen geopend ten be hoeve van de opleiding van de matrozen. Het afgelopen amateurtoneelseizoen heeft over het algemeen ook in de IJmond weer het vertrouwde beeld van andere jaren gegeven. De ongeveer zestig toneelvoor stellingen, welke uw recensent heeft bezocht, vormden de traditionele serie, bestaan de uit voortreffelijke, goede, middelmatige en ronduit slechte vertoningen. Daarbij werd ook de gewoonte geprolongeerd, dat op enkele uitzonderingen na, bijna steeds dezelfde verenigingen voor een der genoemde adjectieven aanleiding hebben gegeven. Zo bevinden in Velsen „Jan van Dommelen" en „Palvu" zich nog altijd aan de spits, aan welke positie de onderste plaats van laatstgenoemde vereniging bij het reeds besproken toneelconcours, geen noemenswaardige afbreuk heeft gedaan. In Beverwijk waren het weer „Tavido" en „Kennemerland", die zich vrijwel onbedreigd in de voorste gelederen wisten te handhaven. De beste voorstellingen van het afgelopen seizoen: „De medailles van een oude vrouw", „De grote stilte", „Wijlen Edwina Black" en „Huis te huur", werden respectievelijk door deze ensem bles voor hun rekening genomen. Dit neemt echter niet weg dat „De Plan keniers" met Alles op afbetaling" en het Beverwijkse „Nieuw Leven" met „Flat te huur", in dit répertoire eveneens hoge ogen wierpen. Bij dit alles mag evenmin worden verzuimd, ook de aangrijpende voorstelling van Fry's „Droom der gevangenen" in de herinnering terug te roepen, welke ter gelegen heid van de prijsuitreiking van het Velser toneelconcours, onder regie van Jan Velzeboer door een klein centraal gezelschap werd verzorgd. Dergelijke sublieme vertoningen geven telkens weer voedsel aan de opvatting, dat het voor enkele ver enigingen tijd is geworden, te streven naar een zekere vorm van samenwerking. Zoals dit in Haarlem geschiedde tussen „Herman Heijermans" en „Door Inspanning Uitspanning". Al is het aan de andere kant begrijpelijk, dat een toneelvereniging slechts bij uiterste noodzaak bereid zal worden gevonden, een gedeelte van haar zelf standigheid prijs te geven. n Wat nu de individuele prestaties uit dit afgelopen seizoen betreft, mag een veelbelovende inzet worden vermeld. De ze vereniging begon in november met een zeer goede opvoering van het boeiende to neelspel „Bekentenis", waarmee het en semble zich volledig van diverse lelijke misgrepen uit andere jaren revancheerde. Vervolgens werden nog de kluchten „Oem- bawa" en „Met hartelijke gelukwensen" gespeeld; voorstellingen, waarvan uiter aard de lachsuccessen groter zijn geweest dan de artistieke betekenis. De katholieke toneelvereniging „Getosa uit Santpoort, leverde aan dit seizoen een bevredigend, zij het dan 'ook bescheiden aandeel. Vandaar dat de opvoeringen van „De man zonder glans" en „Mensen in pension", tot de voor dit ensemble norma le proporties bleven beperkt en dus geen aanleiding gaven voor een speciale ver melding. Dit geldt ook voor de Hervormde Toneel groep uit IJmuiden, welke zich opnieuw met specifieke dilettantenstukken tevreden De handbalvereniging IJmond gaat in het komende weekeinde het nieuwe hand balseizoen beginnen met zevenkampen, de jaarlijkse onderlinge wedstrijden voor alle jeugdleden en de dames- en herensenioren. Reeds zaterdagmiddag om twee uur zul len de jeugdleden deze wedstrijden begin nen. De senioren komen om vier uur aan de beurt. Van de dames is mej. G. Slat man bekerhoudster en bij de heren zal E. Jonker zijn beker moeten verdedigen. Zondag zijn er wedstrijden tegen de Am sterdamse vereniging Vriendschap, die op Watervliet komt. Hier zullen de dames van IJmond 2 en vervolgens de heren van IJmond 1 en 2 spelen tegen respectievelijk de dames van Vriendschap 2 en de heren van Vriendschap 1 en 2. Het eerste IJmond-team" bestaat uit de heren J. Böhm; S. Grootendorst, F. Rem, J. Wolters, H. Boom, C. de Vries, A. Visser, H. Dijkstra, G. Noomen, F. Stedelaar en E. Jonker. Het eerste IJmond-dameselftal gaat naar het toernooi van Full Speed op de bijvel- den van „Schoonenberg". De dames W. Schoorl; H. Boom/A. Ent; R. Wagenaar, D. Bonekamp/G. Poelman; L. Blom, R. Uiten tuis, G. Slatman; D. Marckelbach, M. Ligthart/L. v. d. Mey, M. de Vries en W v. d. Kuil wisselen elkaar af in de strijd tegen Rapiditas (Haarlem); Athleta (Utrecht) en UVG (Utrecht), waarna mo gelijk de winnaarsronde voor IJmond volgt. Ook een meisjesjuniorenteam gaat naar dit toernooi en is ingedeeld met Con cordia, Hugo Girls en Beatrix in de B- poule. Van de jeugdafdeling zullen naar het zevenhandbaltoernooi van Vires et Celeri- tas in Gouda worden afgevaardigd éen meisjes- en een jongensjuniorenteam, als mede een meisjes- en een jongensaspi- rantenploeg van IJmond. Voorts zullen zondagmorgen bij de vriendschappelijke wedstrijden op Water vliet jongensjunioren en jongensaspiranten strijd leveren tegen gelijkwaardige ploegen van Vriendschap. Zwemmen Als de weersomstandigheden gunstig zijn op zondag 27 augustus, dan organi seert de Watervrienden IJmuiden een pres tatiezwemtocht van een mijl in de Noord zee. Verscheidene deelnemers(sters) uit het land, onder andere uit Groningen, Rotter dam, Amsterdam en Haarlem zullen dan zondagmiddag om twee uur starten. Mede werking zal verlenen de IJmuider Red dingsbrigade, die een oogje in het water zal houden om eventuele uitvallers op te pikken en veilig aan land te brengen. De deelnemers(sters) zijn allen leden van verschillende Watervriendenverenigingen in Nederland. Voldoet deze prestatietocht aan alle ver wachtingen, dan zal getracht worden hem elk jaar te laten terugkeren. Bij slecht weer zal dit zwemfestijn uiter aard niet doorgaan. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 stelde. Het waren het tamelijk melo-dra- matische „Liefde is géén speelgoed" en de klucht „Andere man", van welke twee voorstellingen de laatstgenoemde als het best geslaagd kon worden beschouwd. De toneelvereniging uit Santpoort had zich, voor de herdenking van het vijfen twintigjarig bestaan, kennelijk geheel ge concentreerd op de vertoning van James Barry's toneelspel „De medailles van een oude vrouw". Zo had men speciaal voor deze opvoeringen mevrouw Teunke Hauer als regisseuse geëngageerd. De gevolgen van dit besluit zijn bij deze bekwame spe lersgroep dan ook niet uitgebleven en zo als bekend, werd in het Velser toneelcon cours met vlag en wimpel de eerste prijs behaald. Eigenaardig, dat men bij de keu ze van de beide andere stukken minder zorgvuldig te werk is gegaan. De bekende komische thriller van George Batson, „Boeven en madeliefjes", behoort immers al enige tijd tot de „afleggertjes" van het amateurtoneel en het blijspel „Voorschrift van de dokter", laat zich evenmin bij de belangrijke stukken onderbrengen. De voorstellingen als zodanig waren fris en aantrekkelijk, doch van deze vereniging hadden wij bij haar zilveren jubileum toch gaarne over de gehele linie een represen tatief programma gezien. De vereniging „Kunst en Vriendschap" behoort nog altijd tot de verenigingen, welke zich blijven vergenoegen met be scheiden resultaten. Misschien wel, omdat men ook hier in de mening verkeert, dat het publiek nu eenmaal aan het simplis tische genre de voorkeur geeft. De opvoe ringen van „De gouden kooi" en „Het regende die dag", hebben dan ook volle dig aan deze gedragslijn beantwoord. Doch er is in deze kolommen al eerder betoogd, dat de toeschouwers de betere stukken wel degelijk kunnen waarderen. Wij geloven niet ten onrechte, getuige het onmiskenbare succes van een aandachtig publiek bij de opvoering van Priestley's „Een inspecteur vraagt belet". Deze niet te onderschatten opgave had de spelers van „Kunst en Vriendschap" kennelijk eveneens tot extra prestaties gestimuleerd hetgeen in een voor deze vereniging ver rassende voorstelling resulteerde. Hope lijk vindt het bestuur in dit succes voldoen de aanleiding, zijn répertoire in de toe komst meer dan tot dusver te selecteren. Er was dit seizoen in de IJmond nog een tweede jubilaressj, namelijk de katho lieke toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven", welk ensemble zijn dertigjarig bestaan herdacht. Nu niet onder bepaald gunstige tijdsomstandigheden, omdat de vereniging bijna tweederde van haar dona teurs moest afschrijven. Ten gevolge hier van werden ook de twee gebruikelijke op voeringen van elk stuk tot één geredu ceerd. Toch zijn er tekenen die erop wij zen, dat het publiek van de normale tele visie-uitzendingen verzadigd geraakt en zijn belangstelling voor een gezellig „avondje uit" begint terug te keren. Voor „K.Z.O.S." dus voldoende reden, om de komende jaren met vertrouwen tegemoet te zien, vooral,- omdat de huidige samen stelling van de werkende kring vrijwel steeds goede voorstellingen garandeert. De derde plaats in het Velser toneelconcours, behaald met een uitstekende opvoering van Arthur Millers „Mijn zoons", onder schreef deze positie nog eens. De verto ning van „Verwikkelingen in Grand hotel" waarmee het seizoen werd geopend, was weliswaar aanzienlijk minder sterk, doch de opvoering van „Nacht zonder dage raad", onder regie van Jan Velzeboer, mocht weer in vele opzichten worden ge zien. Zij het dan ook, dat tegen de con ceptie van het stuk enige bedenkingen moesten worden aangevoerd. De voorstellingen van de arbeidersto neelvereniging „Palvu" geven eveneens zelden aanleiding tot een teleurstelling. Betrekkelijk jammer was het, dat deze vereniging nu juiste met haar zwakste op voering aan het Velser toneelconcours moest deelnemen. Wij schreven dit reeds in onze nabeschouwing hierover. De op voering van Herman Heijermans' bekende wrange komedie „Schakels", beschikte over voldoende kwaliteiten om een postu me hulde te betekenen aan het drama- Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Arkadia van Bremerhaven; Tjoba, Londen; Wanda, Kot- ka, Velsen; Zaanborg, Hamina; Brinda, Londen; Artura, Rotterdam; Delft, Puerto Ordaz; Atlas, Oporto; Maron. Hamburg; Riternel, Londen; Hera, Rotterdam; Belos, Gefle, Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Joseph Frering van Monrovia met erts voor Hoogovens IJmuiden; Abisko, Lulea, erts Hoogovens IJmuiden; Peregrine, Londen; Harrisdale, Wor kington, blokvormen Hoogovens IJmuiden; Ker- mia, Isle of Grain; Gerardmer, Le Havre; Ka- tendrecht, Antwerpen; Gouwestroom, Londen; Marathon, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Atlantik naar Rotterdam; Elpis, Hamburg; Athelsultan, Alexandrië; Pericles, Curagao; Argosity, Pur- fleet; Reggeborg Boston, met kunstmest van IJmuiden: Arkadia, Londen; Brettingen, Rotter dam; Prerow, Stettin, walsmateriaal van IJmui den; Biri, Oslo; Hinde, Londen; Johann Schulte, Oxelosund; Braunschweig, Bremen; Capella, Antwerpen; Dinkelstroom, Londen walsmateriaal van IJmuiden; Clangula. Rotterdam; Marwick- head, Methyl; Wexford, Boston, stijfsel van Zaandam; Geziena Henderike, Hamburg; Alfonse Tercero, Gyon; Eemstroom, Leith; Vinga V, Curagao. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Julia Mary naar Londen; Grebbestroom, Hull; Cle mens Sartori, Mon'treal; Harrogate, Goole. wals materiaal van Hoogovens IJmuiden; Rijnstroom, Londen; August Thyssen, Lulea; Waverstroom, Liverpool; Gerd Frese, Norresundet; Asterope, Rotterdam; Cótes du nord, Duinkerken; Gerd, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). tisch talent van deze grote Nederlandse toneelschrijver. De omvangrijke bezetting welke hiervoor door „Palvu" op de been moest worden gebracht, telde dan ook slechts bijzonder weinig zwakke plekken. Toch betekende deze goede voorstelling voor „Palvu" nog niet de climax van dit seizoen, doordat de overtreffende trap met Terence Rattigans toneelspel „De grote stilte" werd bereikt. Het is een onge meen boeiende voorstelling geworden, me de door de voorbeeldige bezetting van de hoofdrollen. Vandaar dat deze opvoering, zonder enige bedenking onder de toppres taties van het gehele IJmond-amateurto- neelseizoen kan worden gerubriceerd. De oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" mag ook op een bevredigend verlopen seizoen terugzien. Het succes van de thriller „Het huis aan het meer", moet in de eerste plaats worden toegeschreven aan de bijzonder knappe vertolking van de hoofdrol door Jan Wijker. Hierdoor was één voorstelling per jaar uitbrengt, zij men zelfs geneigd, enige minder sterk be zette rollen voor lief te nemen. Met de op voering van 't onbeduidende „Pechvogels" werd, zoals bekend, de eervolle tweede plaats in het Velser toneelconcours be haald, maar de beste voorstelling van dit seizoen was toch stellig de vertoning van het blijspel „Alles op afbetaling". Dit werd over de gehele linie een zodanig vlot te en speelse opvoering, dat zij een hoge graad van natuurlijkheid bereikte. En een dergelijke erkenning betekent voor een amateurgezelschap een niet gering com pliment. Dit overzicht zou niet compleet zijn, wanneer ook niet werd herinnerd aan de onder wij zerstoneelvereniging „Kennemer- Scène uit de voorstelling van „Scha kels" door de arbeiderstoneelvereni ging „Palvu". land", welk ensemble weliswaar slechts één voorstellingen per jaar uitbrengt, zij het dan ook in een lange serie. Maar deze opvoeringen zijn dan ook telkens voor de schooljeugd een waar festijn, omdat hier mee de traditie van het Sint Nikolaasfeest op zulk een gelukkige wijze in ere wordi gehouden. Bovendien zijn deze voorstel lingen geregeld, ook wat kostuums en dé cors betreft, voorbeeldig verzorgd, zodat het jeugdig publiek altijd van een even boeiend als fleurig kijkspel is verzekerd Bert Pijpers, in de IJmond reeds bekend als regisseur van diverse toneelvereni gingen, ontpopte zich in december zowaar ook nog als een auteur, met voldoende fantasie voor het kindertoneel, om zijn sprookjesspel „De gouden spiegel van Pie rewiet" in deze reeks met ere te doen ver melden. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft hij inmiddels een tweede stuk voltooid, dat straks in december eveneens door de on derwijzers voor het voetlicht zal worden gebracht. Met het succes van zijn eerste ling voor ogen, bestaat er alle reden deze komende voorstellingen met niet minder belangstelling tegemoet te zien. De Nederlandse kustvaarder „Maas", eigendom van de rederij Carebeka in Gro ningen, heeft in de haven van de West- duitse plaats Brunsbüttelkoog een lichte aanvaring gehad met de Duitse veerboot „Heimdal". Beide schepen werden enigs zins beschadigd. De kustvaarder (179 netto reg. ton) kon de reis naar Rochester voort zetten. Het schip kwam van Hamina in Finland. De gemeentelijke bibliotheek van Velsen heeft de volgende boeken aangekocht. Nederlandse romans en novellen: Dreux, Vals goud: Hebbelinck, De journalist: Marijs-Vis- ser, De zwarte; Matthijs, De ruitentikker; Dema- rest, Gordon, Het uur der wrake; Hailey, De verkeerde diagnose; Heym, De zaak Glasenapp; Litvlnoff, Verloren vaderland: Neumann, De donkeremaanhelft; Nyquist, Maan boven Mun- keby; Queffelec, Gevecht met het onzichtbare; Fabricius, Mensen, die ik gekend heb; Huizinga, 12 maanden Joost; Spoor, De tafel van twee; Walschap, De wereld van Soo Moereman. Buitenlandse romans en novellen: Grass, Die Blechtrommel; Hartung, Ich den oft an Fi- rischka; Burt en Leaser, The one that got away; Ellis. The rack; Grau, The hard blue sky; Maclenuan, The watch that ends the night; O'Brien, As music and splendour; Darla, Les la- boureurs de minuit; Duras, Dix heuree et demie du soir en été; Simenon, Une confidence de Mai- gret. Ontwikkelingsboeken: Jaspers, Socrates, Boed dha, Confucius. Jezus; Hermans, Nederland on der dak?; Oud. Zeven hoofdstukken uit het jongste verleden: De Vries, Werkclassificatie; Dijk. Recht rondom huis en gezin; Peters, Vi suele communicatie en visueel onderwijs; Bunt, Van Ahmes tot Euclides; Van Diggelen, Zelf sterren kijken; Wild, Edelstenen en hoe ze te herkennen; Krutch, Het wonder van het leven: Macgregor. The China Bird; Rookmaaker, Jazz, Blues, spirituals; Henkemans, Daar zit Je dan..,-v Schierbeek, Het kind der tienduizenden; Kempe, Film; techniek, vormgeving, werking; Roche, Ringing the changes; Mulisch, Voer voor psy chologen; Vroman. De ontvachting en andere ge dichten; Molenaar, Muziek en poëzie; v. d Graft, De duif in het ei; White, Het avontuur van de archeologie; Albright, Oude volken en culturen in het heilige land; Walter. Nero, kei zer en f.yran; Loenen, Mens en cultuur van Hellas; Fraenkel en Manvell, Dokter Goebbels; Jungk, Gloed uit as; Pierre, Een verovering op de Himalaye; Ca.tarivas, Israël; Gijsen, Odysseus achterna. De agenda voor de gisteravond in het gehouden vergadering van het algemeen bestuur van het Internationaal Lichaam Vervangende Tuinbouwgronden was in recordtijd behandeld. De voorzitter, bur gemeester H. Nielen van Heemskerk, had precies zeven minuten nodig om de voor te lezen agenda af te handelen en de leden hierna te verzoeken in comité te gaan. Nadat de aanwezigen kennis hadden ge nomen van het feit dat drie leden van het algemeen bestuur nog op vakantie waren werden de ingekomen stukken, na voor gelezen te zijn, zonder meer goedgekeurd. Hieronder was ook een schrijven van Gedeputeerde Staten met de goedkeuring tot de verkoop van een perceel grond aan de gemeente Heemskerk ten behoeve van de heer J. S. Stengs aldaar. Het belangrijkste agendapunt was wel het voorstel om over te gaan tot de ver koop van een perceel aan de Voorweg aan de gemeente Heemskerk ten behoeve van de heer A. Jordens aldaar. De gemeente Heemskerk neemt de verplichting op zich om het verschil tussen deze grondtrans- actie voor haar rekening te nemen. Dit voorstel werd eveneens zonder meer goed gekeurd. De aanwezigen konden zich ook vol komen accoord verklaren met fie voor lopige vaststelling rekening óver het dienstjaar 1959 en de balans per 31 decem ber 1959. Na het afhandelen van deze agenda, ging het algemeen bestuur over in besloten zitting voor afhandelen van enige zaken. Door de bisschop van Haarlem is tot bouwpastoor in Heemskerk benoemd de weleerwaarde heer C. J. Schoonderwoerd, thans kapelaan van de parochie van Sint Bavo te Haarlem. Hij heeft opdracht een nieuwe r.-k. kerk te stichten welke vermoedelijk zal komen te staan in het uitbreidingsplan Kerkbeek. De nieuwe parochie wordt begrensd door Kerkweg, Maerten van Heemskerckstraat, en Oosterstreng. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur P. E N De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen 213 duiven deel aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 106 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van J. Winter be reikte als eerste het hok om 8.43 19 uur; de laatste prijsduif om 8,54 21 uur. De uitslag was als volgt J. Winter 1, 5, 37; J. Boerenbach 2, 10, 28; A Bruins 3, 7, 8, 19, 20, 29; G. de Boer 4 25, 32, 39; C. Limmen 6, 18; A. Cassee 9. 22, 31; Th. Halt 11, 17, 23; G Lotter- man 12; P. Lotterman 13, 35. 38, 47; J. Beentjes 14. 35; J Castricum 15; J. Knap 16, 21, 26; Ch. Bey 24 J Durge 27; N v. d. Kolk 30; C Schel leken! 34; R. de Kruif 36, 43; J Koper 40. G. Duin 41. i

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7