Velsens raad wil geen onduidelijke verordening voor subsidiëring Met „Watervliet" verdwijnt levenswerk drs. Demmers IN DE VISHAL+EN OP ZEE SPORT IN DE IJMOND N.V. Cornells Vrolijk gaat in verzet tegen procesverbaal JAC. STET Havenberichten DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1961 5 RIJWIELEN Faillissementen KPV houdt in oktober clubtentoonstelling Kennemers boeken zege bij NDSM Ofschoon in de gemeenteraad van Velsen het verlenen van subsidie aan instel lingen die maatschappelijk werk doen ten behoeve van woonwagenbewoners aller sympathie heeft, is het tijdens de openbare raadsvergadering van gisteravond toch niet gekomen tot de door B. en W. voorgestelde vaststelling van een verordening die algemene regelen hiervoor inhoudt. Nadat duidelijk was geworden dat de meerderheid der leden het eens was met de heer A. J. Schotman van de V.V.D., die een kleine wijziging en aanvulling noodzakelijk achtte, waar de wethouder voor sociale zaken, de heer C. P. J. Maas echter niet van wilde weten, ging het college in beraad. Nog geen kwartier later deelde burgemeester mr. J. C. Biihrmann de raad mede dat besloten was het voorstel terug te nemen om het nog eens onder de loep te nemen. Dit besluit van het college was overigens overeenkomstig het advies van de heer J. van Os van de Abeelen (P.v.d.A.) die zich liet ontvallen dat hij bijzonder weinig voelde voor „rommelwerk" en evenmin voor een argumentatie welke er op neer komt dat men maar moet aan vaarden wat B. en W. zeggen. De heer Schotman wenste, dat duidelijk zou worden vastgesteld dat het hier gaat om kosten die gemaakt worden voor het uitvoerend maatschappelijk werk ten be hoeve van woonwagenbewoners in de ge meenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk en dat jaarlijks opnieuw een berekening wordt vastgesteld na overleg met de bei de andere IJmondgemeenten. C. J. Maas De wethouder had eerder de heer Schot man dank gezegd voor de toezending, eni ge tijd geleden, van de door hem gedach te wijziging en aanvulling. Dit gaf de heer J. Nuyens (fractievoorzitter K.V.P.l aan leiding tot kritiek op het hele college: er was toch gelegenheid geweest om de kwes tie in de vergadering van B. en W. te be handelen? Werd de afwijzende houding van de (katholieke) wethouder gesteund door het hele college? Dat dit niet het ge val was, mocht blijken uit het eerder ge meld resultaat van het daarop volgend be raad. Noodwinkel aan Plein 1945 Alleen de V.V.D.-fractie is niet accoord gegaan met de voorgestelde verhuur van een stuk grond aan de Willemsbeekweg bij het Plein 1945, op de plaats waar Vel sens schouwburg is geprojecteerd, aan de n.v. Albert Heijn, die daar een noodwin kel wil oprichten. Ir. N. van der Kolk zei, dat de V.V.D. niet blij was met een semi permanent gebouw juist op deze plaats. Hij was bang dat deze noodwinkel wel eens tien jaar zou kunnen blijven. Boven dien had hij grote bezwaren tegen het ver wijderen van de beplanting ter plaatse. Wethouder R. Verbeek verzekerde, dat de huurovereenkomst maar voor drie jaar zou worden aangegaan; dat over een even tuele verlenging uiteraard de raad zou hebben te beslissen; dat het de supervisor kan worden toevertrouwd dat er geen ont sierend bouwsel wordt opgezet; en tenslotte dat de politie (om redenen waarover hij verder niets wilde zeggen) bepaald niet blij was met de dichte beplanting die de heer Van der Kolk zo bemint. Maar deze verzekeringen vermocht geen verandering te brengen in de afwijzende houding van de heer Van der Kolk en zijn fractiegeno ten. Nieuwe grondprijzen Tegen de nieuwe grondprijzen waren al leen de V.V.D.-ers Van der Kolk, Schot man en P. M. Pleijler. De heer Van der Kolk zei vergeefs te hebben gezocht naar een motivering voor de hoge prijzen van wat hij „een restant-opruiming" noemde. De heer Van Os van de Abeelen ver klaarde dat zijn fractie (P.v.d.A.) het voorstel van B. en W. steunde, omdat het zeer redelijk was. Wethouder Verbeek wees er op dat, ver- Advertentie Qroto keuie VEISERDUINWEG 330 Talefoen SI91 geleken met andere gemeenten, Velsen beslist geen slecht figuur sloeg met de voorgestelde grondprijzen. Het zou dwaas zijn alleen maar in rekening te brengen wat de grond de gemeente gekost heeft en maar te vergeten wat hij waard is. Zo mag men niet omspringen met het be zit van de gemeenschap De voorgestelde prijzen zijn vergelijkbaar en aanvaard baar. Maar de heer Van der Kolk bleef er bij, dat, zolang hij geen inzicht had in de kosten, hij zich niet gerechtigd achtte het voorstel te steunen. Ten aanzien van schriftelijke vragen, gesteld door de heer Th. Kruisman (CPN) betreffende de huurprijzen van duplexwo- ningen, luidde het antwoord van B. en W. dat de huidige huurprijs van acht gulden niet onredelijk is ten opzichte van de huurprijzen voor bejaardenwoningen (bij nieuwbouw thans 12 per week). Het gaat niet aan om een willekeurig aantal men sen een cadeau te geven namens de ge meenschap zonder dat er een geldige re den voor is. Kinderspeelplaatsen Mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra (PSP) bleek niet tevreden met het antwoord van B. en W. op een schriftelijk gestelde vraag over de situatie nabij de speelplaats ten zuiden van het Cultureel Centrum. In dit antwoord worden alleen de mogelijkheden genoemd van handhaven of opheffen van bedoelde speelplaats. Er wordt niet gerept van de mogelijkheid tot verplaatsen. Is die mogelijkheid onderzocht, zoals bij een vorige behandeling door haar was ge vraagd, zo wilde mevrouw Hoek weten. Wethouder H. de Boer bleek wel bereid alsnog na te gaan of het mogelijk was. Bij de behandeling van het voorstel om krediet te verlenen voor het aanbrengen van speelplaatsen in het Stratingplantsoen te Velsen-Noord, zei de heer H. Andrea hiervoor dankbaar te zijn, maar in dit stiefmoederlijk bedeelde deel van de ge meente zou er toch ook een plaatsje moe ten zijn voor festiviteiten. De verenigin gen komen voorts lelijk in de knoei: Wa- nomen. H. J. Schotman tervliet gaat weg, Kinheim moet z'n ter rein prijs geven. Wethouder De Boer zei, dat ook de sportcomplexen de bijzondere aandacht hadden en dat er overleg met Hoogovens was om de verenigingen te helpen. De raad ging akkoord met de door B. en W. voorgestelde namen voor een groot aantal straten in de gemeente. De heer L. van Hameien (P.v.d.A.) vroeg of in de toekomst ook een straat zou kunnen wor den genoemd naar Sam Vlessing, die in de vooroorlogse jaren belangrijk werk op cultureel (vooral muziek-) gebied had ver richt in deze gemeente. Wethouder Ver beek zegde toe die naam wel aan de lijst te willen toevoegen. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de hepr J. van den Doel, tot onderwijzeres aan de Hugo de Groot school voor ulo mejuffrouw G. A. van de Velde, tot onderwijzer aan deze school de heer D. Swart. Tegen de kredieten voor uitbreiding van personeel op het bureau personeelsbeheer waren alleen de C.P.N.-raadsleden G. Hoorn en Th. Kruisman en mevrouw Hoek (P.S.P.). Bij de behandeling van de „ingekomen stukken" waarbij de brief van Gedeputeer de Staten van Noordholland inzake herzie ning van de grenzen der gemeenten Bever wijk, Heemskerk en Velsen (in handen van burgemeester en wethouders om prae-ad- vies) bevestigde wethouder Verbeek, dat er ook met het Velsense college ambtelijk overleg over het streekplan was. Alle overige agendapunten werden con form de voorstellen van B. en W. aange- De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 22 augustus 1961 in staat van faillissement verklaard: Florent Louet Feisser, laatstelijk wonende te Heemstede aan de Richard Strauszlaan 5. thans zonder bekende woon- of verblijf plaats. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curatrice: mej. mr. S. Boekman advocate en procureur te Haarlem aan de Nieuwe Gracht 52. Wegens gebrek aan actief werden op dinsdag 22 augustus 1961 opgeheven de faillissementen van: J. B van den Brink, van beroep koopman, wonende te Haar lem aan de Spiegelstraat 29rd., uitgespro ken bij vonnis dd. 31 januari 1961. Rechter commissaris: mr H. J. M. Cokart. Curator: mr G. J Vermeulen, advocaat en procu reur te Haarlem aan het Lorentzplein 20 en van B Grijmans. van beroep kranten bezorger. wonende te I.Tmuiden. gemeente Velsen aan de J P Coenstraat 3. uitge sproken bij vonnis dd 1 augustus 1961 Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart Curator: mr. A. R van IJlzinga Veenstra. advocaat en procureur te Haarlem aan de Gedempte Oude Gracht 92. Drs. A. Demmers, algemeen adviseur van de vereniging „Kennemerstaten", vroeger de promotor van de vereniging ,Hoogovenstaten", later voorzitter van Kennemerstaten", zal wel met lede ogen hebben aangezien, dat éen grote son deermachine op de velden van het fraaie sportcomplex „Watervliet" grond boringen heeft verricht ten behoeve van de uitbreidingen van de centrale van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noordholland. Hij zal zien hoe straks een stuk levens werk wordt opgeofferd aan de industriali satie van de IJmond. Die wetenschap had hij echter al lang, zo goed als vele anderen die met de toekomst van „Watervliet'' op de hoogte waren. De terreinen van dit sportpark, dat in de loop der jaren zijn zeer grote nut voor de vrijetijdsbesteding heeft bewezen, zijn nog altijd eigendom van de Hoogovens, welk bedrijf nu nog onderhandelingen voert over de verkoop aan het P.E.N. Deze onderhandelingen blijken zeer vergevor derd te zijn. aangezien het P.E.N. de ge legenheid tot het doen van boringen heeft gekregen en deze boringen ook zal voort zetten. De sluiting van het sportpark is al bin nen enige maanden te verwachten. De ver moedelijke datum van overdracht is 1 no vember 1961. De te verwachten sluiting van het prach tige sportpark, die voor velen eigenlijk nog zeer onverwacht komt, stelt de vele sportverenigingen in „Kennemerstaten"- verband. die van de terreinen gebruik ma ken, voor bijna onoverkomelijke moeilijk heden. De voetbalvereniging VVB en de hand balvereniging IJmond zullen door het mis sen van de gebruikelijke velden allereerst worden getroffen. Men zal er geen compe titiewedstrijden meer kunnen spelen, maar bovendien ontbreekt dan de mogelijkheid tot oefenen. Voorts zal ook de korfbalvereniging „Watervliet" gedupeerd worden, hoewel deze waarschijnlijk het langst op het sport park kan blijven. Toch lijdt de vereniging ook onder het saneren van een deel van het park, want het meest westelijke veld, tegen de Van Kralenbergstraat aan, wordt het eerst gesaneerd. Trouwens ook de wo ningen, die hier nog staan, zullen spoedig geheel onbewoond zijn, waardoor het P.E.N. ook deze ruimte kan benutten. Niet minder erg zal de atletiekvereni ging Suomi, die juist haar vierde lustrum heeft gevierd, de dupe van de sluiting worden. Nadat aanvankelijk op de overigens gladde grasbanen van het sportpark de atletiek werd beoefend en wedstrijden konden worden gehouden, kreeg „Water vliet" in 1946 de mooi aangelegde sintel- baan. die in zelfwerkzaamheid in 1952 van een nieuwe toplaag is voorzien, waardoor deze baan tot de beste uit de omtrek be hoorde. Zelfs Haarlemse atleten kwamen naar Velsen-Noord om te oefenen, omdat Haarlem zelf een sintelbaan mist. Nieuw sportcomplex? Daar het gemeentebestuur van Velsen door de uitbreidingsplannen in „Noord" al lang geconfronteerd was met het verdwij nen van „Watervliet", was in het uitbrei dingsplan de sluiting van het sportpark voorzien Men projecteerde een gebied van ongeveer twaalf hectare sportterreinen. Dit gebied gold en geldt volgens de plannen nog als afsluiting van de grens tussen Velsen-Noord en Beverwijk ten oos ten van de Grote Hout- of Koningsweg en ten noorden van de nog te realiseren wo ningbouw aan de Gildenlaan, waardoor de geplande „groenstrook" een volledig beeld krijgt. Het gemeentebestuur heeft hier een flink aantal voetbalvelden ontworpen, die niet alleen straks ter beschikking zullen zijn van de dan voormalige „Watervliet"- clubs doch voorts ook ruimte zullen gaan bieden aan de voetbalverenigingen Kin heim en IEV, die nu van „Rooswijk" ge bruik maken. Voor de atletiekvereniging Suomi lijkt de zaak minder rooskleurig, immers juist nu sportpark „Watervliet" in de ge meente Velsen het enige terrein is waar zich een sintelbaan bevindt, die bovendien nog tot de beste behoort, zou het zeer te betreuren zijn als voor deze baan geen vervanging zou komen in het nieuwe sportcomplex. Zowel „Kennemerstaten" als „Suomi" zijn er vast van overtuigd dat het ge meentebestuur van Velsen alles in het werk zal stellen om wat thans tot „Water vliet" behoort als volledige accommodatie opnieuw ter beschikking te krijgen. Dit geldt ook de mooie gravelbanen op „Water vliet", waarop volleybal zich afspeelt, en bovendien een tribune, welke op „Water vliet" door eigen krachten tot stand is ge komen, evenals de zeer goed ingerichte kleedkamers. Alle betrokken sportverenigingen ver wachten van Velsens gemeentebestuur de grootst mogelijke medewerking, waaraan overigens niet wordt getwijfeld, temeer aangezien de tijd nu dringt en de vrijetijds besteding in de sport, vooral ook voor de jeugd, niet in het gedrang moet komen. De leden van de Kennemer Pluimvee vereniging hebben in café Sport bespre kingen gevoerd over de in september te houden tafelkeuring en over de clubten toonstelling die men in oktober tezamen met de Zaandamse vereniging Fauna in Beverwijk houdt. De voorzitter, de heer H. J. Vessies, kon al direct optimistische geluiden laten horen, daar zich weer acht nieuwe leden hadden aangemeld. De bijna veertigjarige vereniging telt nu 80 leden. Ten aanzien van de clubtentoonstelling, die op 27, 28 en 29 oktober in de VEB- garage aan de Brink wordt gehouden, zijn reeds verscheidene besprekingen gehouden met de vereniging Fauna uit Zaandam. Beide verenigingen zullen hun beste die ren tentoonstellen en gezien het grote aan tal prijzen dat reeds beschikbaar is gesteld kan het niet anders of deze tentoonstelling moet weer een succes worden. Ten aanzien van de deelname van de leden uit IJmuiden kon men reeds de toe zegging doen dat de dieren daar vandaan gezamenlijk zullen worden vervoerd. Om het geheel een fraaie aanblik te geven werd besloten 300 meter linnen aan te kopen, waardoor de „rommelige" aan blik achter de kooien geheel komt te ver vallen. Men stond ook nog stil bij de tafelkeu ring die op 16 september in café Sport wordt gehouden. Met voldoening blikte de voorzitter nog terug op de zondag gehouden autobustocht waaraan 45 leden van de KPV deelnamen. Deze is een groot succes geworden. Aanvoer van woensdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was woensdag 5690 kisten, waarvan 109 tong en tarbot. 5 tongschar en schartong, 107 schol, 2585 haring, 2232 makreel, 239 schelvis. 218 wijting, 155 kabeljauw en gul, 40 diversen. Prijzen van woensdag Per kilo: grote tong 6.506.20, grootmid del tong 5.504.90, kleinmiddel tong 5.40 4.50, kleine tong 1 43.30, kleine tong 2 3.10—2.30, tarbot 1 4.80—3.90. Per 50 kilo: kleine tongschar 7765, kleinmiddel schol 72, kleine schol 1 75, kleine schol 2 8020, verse haring 25.60— 16.20, makreel 158, kleinmiddel schelvis 54, kleine schelvis 1 5650, kleine schelvis 2 32—20, wijting 30—9, grote gul 48—37, middel gul 4534, kleine gul 3226. Per 125 kilo: grote kabeljauw 464154. Besommingen van woensdag KW 104 f 2500, KW 46 f 4700, KW 143 8350. KW 32 18.300, SCH 27 10.100. Aanvoer van donderdag In IJmuiden voerden donderdag 14 sche pen 9475 kisten aan, waarvan 910 schelvis, Voetbal Het sportpark „Rooswijk" zal zaterdag en zondag intensief worden benut door de voetbalvereniging „Kinheim", die onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Voetbalvereniging „De Zwaluwen" twee toernooien gaat houden. Zaterdagmiddag om twee uur is er een juniorentoernooi om de G. Kroonbeker tussen de elftallen van Jong Hercules, Kennemerland, IJmuiden en Kinheim. Zondagmorgen om tien uur zal door deelneming van de Duitse voetbalvereni ging „St. Tönis" uit de gelijknamige plaats het aspirantentoemooi een internationaal karakter krijgen. De Duitse gasten, die vrijdagavond in Velsen-Noord worden ver wacht, hebben reeds twee jaar achtereen beslag gelegd op de Jac. M. W. Houtbeker, zodat er een grote kans bestaat, dat de trofee zondag definitief over onze grens wordt gebracht. In twee poules wordt ge streden tussen elftallen van St. Tönis, Roodenburg uit Leiden, Alkmaarse Boys, TYBB, de Kennemers en Kinheim. In het Jan van Gemerdentoernooi heeft het aspiranten A-team van Kinheim een mooi resultaat geboekt. Met THB en Stormvogels in de winnaarsronde terecht gekomen, zullen de Kinheimers moeten proberen ook deze laatste fase tot een goed einde te brengen. Zaterdag 26 augustus trekt het Kinheim 1-zaterdagelftal naar het Zandvoort- meeuwentoemooi, waarin ook Telefonia en IJmuiden spelen. Vriendschappelijk zijn er wedstrijden te Beverwijk tussen gen Kin- heim-combinatie en Jong Hercules-combi- natie en tussen DEM en Kinheim 3 (zater dag). Op het Waterlooterrein worden zaterdag 26 augustus en 2 september de wedstrijden voortgezet tussen IJmuiden en Kinheim en tussen Kinheim en Tweede Jeugd in het veteranentoernooi van IJmuiden. Geel Zwart De supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging Kinheim zal woensdag 30 augustus in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Van Diepenstraat de jaarlijkse ledenvergadering houden. Het punt mededelingen zal ongetwijfeld het belangrijke onderwerp inzake de steun aan de voetbalvereniging behelzen. Voorts komen de gebruikelijke verslagen tér tafel en zal een bestuursverkiezing geen grote moeilijkheden geven. De heer K. C. yan der Pijl stelt zich als penning meester herkiesbaar. Voor de heer W. Zonneveld, die zich niet herkiesbaar stelt, komt een vacature. Korfbal Hoewel de korfbalvereniging „Water vliet" zaterdag en zondag op het gelijk namige sportpark de jaarlijkse clubkam pioenschappen zal houden, heeft men toch tijd gevonden om ook aan de propaganda voor de korfbalsport in de IJmond aan dacht te besteden. Zaterdagmiddag 26 augustus zal om half vier op een terrein aan de Wijk aan Dui- De n.v. Cornelis Vrolijk's Visserijmaat schappij te IJmuiden heeft bij het bestuur van het produktschap voor vis en vis- produkten geprotesteerd tegen de verbali sering op 7 jtini. De firma Vrolijk heeft een boete van 250 gekregen, omdat de SCH 153 Onderneming 4 op die dag bin nenliep met een vangst van 50 kantjes zoute haring en 525 kilo verse haring, zo dat er meer dan 50% gezouten was. Toen de schipper van deze trawllogger op 6 juni zijn vangst meldde en vroeg of hij deze mocht binnenbrengen, heeft direc teur F. Vrolijk hierin toegestemd. De amb tenaar van het produktschap in IJmuiden vertelde hem echter, dat het schip niet met deze aanvoer mocht binnenlopen, om dat dit in strijd was met de aanvoer- regeling van het produktschap. De heer Vrolijk informeerde bij het produktschap, waar men hem naar de heer Kranenburg, secretaris van het hoofdbe stuur van de redersvereniging voor de haringvisserij verwees. Deze adviseerde het schip te laten komen, hetgeen tot eea verbaal leidde. Het verbaal werd gegeven omdat de zoute haring meer dan vijftig procent van de aanvoer uitmaakte. Een circulaire van het produktschap had meegedeeld dat van de haringaanvoer van een trawler na be ëindiging van de eerste reis in de nieuwe teelt, indien deze aanvoer plaats vond vóór 10 juni, ten hoogste 50 kantjes als gezouten haring voor menselijke consump tie mochten worden verkocht. Bij volgende aanvoeren gold de 50%-regeling. Bij de firma Vrolijk redeneerde men, dat het dus was toegestaan weer vijftig kantjes aan te voeren, als men zijn tweede reis maar voor 10 juni beëindigde. Latere besprekingen hebben duidelijk gemaakt dat men bij het produktschap bedoelde te zeggen: de aanvoer van de eerste reis, hetgeen de heer Vrolijk doet opmerken, dat men dus aanvoer en beëindigen van een reis als twee afzonderlijke handelingen beschouwt. Hij acht dit een verwarrende redactie. Het dagelijks bestuur van het produkt schap heeft in een nota er op gewezen, dat juist de redactie „van de haringaan voer van een trawler van de eerste reis' niet juist zou zijn. Dan zou het mogelijk zijn, dat men bij het thuisvaren van de eerste reis vangsten van andere schepen die al meer reizen hadden gemaakt, zou kunnen meenemen. In de nota wordt gezegd, dat dezelfde middag, dat de heer Kranenburg de heer Vrolijk het advies zou hebben gegeven het schip te laten komen hij een bespre king had met een lid van de afdeling juri dische zaken van het produktschap. Men besloot om de 50°/o-regeling zo te maken, dat er een bodem van vijftig kantjes zou komen. Men kon dit niet met terugwerkende kracht doen, omdat dit onbillijk zou zijn geweest tegenover de reders, die zich wel aan de regeling hadden gehouden, en hier van werd dus de firma Vrolijk de dupe Marktbericht Beverwijk Markt Beverwijk, 23 augustus Bloem kool 1753, sla 49, andijvie 715, bos- peen 2344. waspeen 1838, sperziebonen 3467. snijbonen 2375, pronkbonen 22 48, tomaten 1250, komkommer 929, prei 12—28. nerweg te Beverwijk een wedstrijd worden gespeeld tussen een twaalftal van Water vliet en een van Haarlem. Deze propa- gandawedstrijd wordt op zaterdagmiddag 2 september op hetzelfde terrein herhaald. Zaterdagmiddag beginnen voor de aspi ranten om half drie de clubkampioen schappen in een zevenkamp. Zondagmor gen om kwart over tien komen dan de senioren aan de beurt. Een week later, op 3 september, wordt de verenigingsdriekamp tussen Watervliet, Swift uit Amsterdam en Groen Geel uit Wormer gehouden, waarbij alle drie clubs zullen spelen met drie seniorentwaalftallen en twee of drie aspirantenploegen. Deze wedstrijden beginnen 's morgens om tien uur en zijn de laatste oefeningen, die voor de aanvang van de nieuwe compe titie op 10 september zullen plaats vinden. Tegen Haarlem komt Watervliet I zater dag aan de Wijk aan Duinerweg uit met: dames B. Hoen, I. Waagmeester, C. Zand bergen, H. van de Ree, Tr. Floor, G. Kae- bisch en de heren M. Veerbeek, D. van Ladesteijn, J. van Dijk, J. van Ladesteijn, G. van de Brink en F. Vos. Vóór deze wedstrijd en ook op 2 sep tember zal een geluidswagen de korfbal wedstrijden aankondigen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Birming ham van Grangemouth; Alcor, Antwerpen An dromeda, Felixtowe; Nesshoern, Antwerpen; Libra, Koeping; Greifswald, Gent, ledig binnen haven IJmuiden; Arcturus, Halmstad; Jans, Lon den: Kuutsalo, Hamina; Jean E, Londen; Phoe bus, Melilla; Wolanda, Londen; Daje Boehmer, Hamburg; Admiralengracht, Mantyluoto; Mar tha Ahrens, Hamburg; Oberon, Hamburg; Din- telborg, Horneborg; Mary Jensen, Leningrad; Atlantik, Poole Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Walen- burgh van Rotterdam; Ivoorkust, Antwerpen: Kaete Gram-merstorf, Antwerpen; Swift, Londen; Lingestroom, Londen; Cawi, Teignemouth. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Hoffnung naar Helsingborg; Graal Muritz, Stettin met walsmateriaal van IJmuiden; Faience, Rotter dam; Herm Kiepe, Rotterdam; Henja, Rochester, met kunstmest van IJmuiden; Afiena, Lidkoe- ping; Jan Kreumer, New Haven, met kunstmest van IJmuiden; Helvetia. Dieppe; Anthonie Car los. Rotterdam; Gouwestroom, Londen; Heinig, Rotterdam; Peregrine, Harlingen; Lydia, Rotter dam; Hoechst, Port Said; Pionier, Narvik; Ar- tura, Hamburg; Illstein. Bremen; Caremounkust, Antwerpen; Midas, Rotterdam; Hector, Rotter dam; Belos, Rotterdam; Greifswald, Stettin, met walsmateriaal van IJmuiden; Trito. Rotterdam; Themis, Barbados; Heinrich Grammestorf, Ant werpen; Amstelstroom, Cardiff; Alisco, Lulea. ledig Hoogovens; Birmingham, Harlingen; Pergo, Kotka. Nesshoern, Delfzijl. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat hte schip van of naar Amsterdam is gegaan). BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Bouchina W., d. van A. Boogaard en R. Leij; Heinrich J„ z. van H. Hemme en E. S. Flenterie; Godefridus J., z. van F. Luijk en E. Eijs; Cornelis P. M„ z. van M. J. Vreeburg en J. Mous; Hubertus P., z. van G. van den Brink en E. J. Stoop; Hendrik, z. van J. Groot en J. A. van Dongen; Martien H. W„ z. van H. J. van Blaaderen en M. W. J. van Leer; Franciscus C. J., z. van C. Koelman en H. P. Dekker; Wilma J., d. van J. S. van Kooten en Y. Wielinga; Gerardus P., z. van T. Snijders en C. C. M. Jansen; Lucia A. M„ d. van G. Talen en J. R. Jousma; Ingrid, d. van R. Ran en E. van der Lis; Catharina J„ d. van A. Wijker en J. A. Wittebrood; Hendrik L„ z. van W. Bakker en H. H. Jenezon; Romy G., d. van H. Kneefel en F. A. Lohr; Ronaldus G., z. van F. Twisk en E. L. Sombroek; Clasiena M„ d. van J. Makx en C. W. Numan; Rudy, z. van A. Vos en T. M. H. Lenaers; Lode- vicus P. M„ z. van W. J. L. M. ter Burg en M. J. B. F. Post. ONDERTROUWD: P. van Meurs en A. M. E. Warink; H. C. Ensink en G. M. van Doorn; C. P. Dijkman Dulkes en G Nij- man. GETROUWD: A. Durge en M. A. Zonne veld; T. C. Kortekaas en J. C. M. Bakker; G. J. Dekkei* en A. C. M. van den Berg; C. J. van Lieshout en E. van der Wateren; J. Warink en M. Roskam; E. de Boer en W. J Aggenbach; H. A. C. Nolten en C. A. M. Nijman; J. Haarbosch en M. Driesmans. OVERLEDEN: A. Tuyn, 71 j., geh. met G. A. Kok; A. A. Kuilman, 69 j., geh. met A. Steenbakker; T. Portegies, 79 j., geh. met M. C. Maartense; T. de Kruijff, 72 j., geh. met G. Bakker; J W. van Steijn. 74 j., geh. met A. M Wennink; M van Lammeren, 93 j., wed. van C. van Dekker; J G. Reimes. 61 wed. van G. Wees. GROENTEVEILING CASTRICUM Woensdag waren er, ondanks de flinke aanvoer van produkten, slechts weinig ko pers op de veiling Van Ons Belang te Cas- tricum. Hoge prijzen werden niet geno teerd, ook niet voor de goede kwaliteit snijbonen die maar 0,61 opbrachten, ter. wijl de bramen wel een zeer grote duike. ling maakten van f 2,80 op maandag naar 0,90 (per mand). De noteringen van woensdag waren: ca- pucijners 55. sperziebonen 2647, tros. bonen 72, waspeen 10'/ü20, bospeen 16, snijbonen 51—61, pronkbonen 2635, uien 11, bloemkool 20—32, bramen 0,90, tuin bonen 38. 100 wijting, 220 gul en kabeljauw, 20 kool- vis, 6200 haring, 1800 makreel, 345 kleine haring, 80 schol, 150 varia, 400 stuks ka beljauw, 1000 kilo tong. Er was weer een zeer grote aanvoer van kuitzieke haring, maar het hoogtepunt schijnt nu voorbij te zijn. KW 93 Jeanette 300 kisten, KW 159 Ma rian Ellen 1300 kisten, KW 76 Vikingbank 425 kisten, HD 87 Pietertje 480 kisten en 160 stuks kabeljauw, IJM 97 Toronto 1300 kisten, KW 15 Emma 1100 kisten, 80 kleine haring en 90 stuks kabeljauw, KW 4 Golf stroom 1150 kisten, VL 7 Ada 600 kisten, KW 144 Cornelis den Duik 1300 kisten, KW 87 Albatros 700 kisten, VI 114 Voor lichter 260 kisten. Prijzen van donderdag Per kilo: heilbot 4,404,00; tarbot 4,30 3,90; grote tong 6,50-6, grootmiddel tong 65,40; kleinmiddel tong 4,804,30; tong 1 3,90—3,50; tong 2 2,70—2,20. Per 50 kilo: grote gul 4335, middel gul 3732, kleine gul 2818, kleine leng 33, kleine koolvis zwart 4527, kleine koolvis wit 4140. ham 132, kleinmiddel schol 62, schol 1 70, schol 2 7465, girote schelvis 4226, grootmiddel schelvis 3727, klein middel schelvis 4230, schelvis 1 4025, schelvis 2 2110, dichte wijting 1410, ge stripte wijting 24—16, kleine haai 22—20, poon 1612, scholletjes 4640, haring 17 13, makreel 126, bot 22. Per 125 kilo: grote kabeljauw 200—150, middel kabeljauw 160120, grote leng 72, grote koolvis zwart 114108 grote koolvis wit 108—98. Per regel: grote kabeljauw 196—154, middel kabeljauw 9260. Besommingen van donderdag KW 159 f 20.463, KW 76 6655, KW 152 6112, IJM 11 ƒ3082, HD 87 7785, KW 93 7217, KW 4 17.690. Voor vrjjdag VL 131 Petronella 1000 kisten, KW 136 Urania 160 kisten, IJM 32 Elie Chenevière onbekende vangst. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 100 wij ting, 50 schol. 4000 haring. 1500 kilo tong, 48 kantjes groene haring, 3000 kantjes jonge haring. Haringvangsten van donderdag KW 2-85, KW 5-30, KW 9-51, KW 13- 15. KW 138-20, KW 40-10. KW 70-20 Trekkers: KW 149-170, KW 99-85', KW 82-40. KW 176-70, KW 95-30, KW 141-20, KW 75-30. De Katwijkers vingen gemiddeld 30 kantjes, de Scheveningers 29 kantjes. Op zee Het was overal goed weer maar de vang sten waren niet best en erg ongelijk. Tien percent van de schepen boekte vangsten. De vangsten liepen uiteen van 50 tot 250 manden haring, makreel en schelvis per etmaal. De IJM 33 Thorina deed een trek van 60 manden haring, de IJM 10 Maria van Hat- tem ving 40 manden haring. De Willem van der Zwan boekte een dagvangst van 200 manden haring, de 's-Gravenhage een dag vangst van 290 manden haring en makreel. De IJM 35 Postboy ving in een trek 3 pak jes, de Ariadne in twee trekken 4 pakjes. De loggers en kotters op het Zandt vin gen 50 tot 80 manden schelvis, makreel en gul per etmaal. De loggers en kotters van de kust zijn gisteren pas gaan varen. 9000000oooooooo°oooooooooocoooooooooooooooeo©oooeooooooo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE eooooco=<x*»ooc»ococoocoooo!»ooooa»ax>xx»»ooooocöooc§ De Beverwijkse tweedeklasser De Ken nemers laat zien dat het dit seizoen ernst zal worden. Men laat niets onbeproefd om een zo sterk mogelijk elftal op de been te brengen, hetgeen bij de nogal grote toeloop van nieuwe leden mogelijk moet zijn. Zondag werd een nuttige oefenwedstrijd gespeeld tegen Albatros uit Apeldoorn. Woensdagavond trok men naar Amster dam-noord om op het fraaie verlichte sportpark van de Nederlandse Droogdok en Scheepvaart Maatschappij een oefen wedstrijd te spelen tegen de tweedeklas- zaterdagmiddagvereniging NDSM. Het is een heel goede partij voetbal ge worden waarbij de Kennemers met de overwinning (1—2) naar huis terugkeerde. Reeds in de eerste minuten kon Kops de roodzwarten de leiding geven, maar cok doelman Dijkx kreeg het al direct moei lijk. Een keihard schot kwam buiten zijn bereik tegen de lat. Het liep in de Kenne- mers-voorhoede heel goed en uit een com binatie van Bouvre met Kops was het laatstgenoemde die de stand op 02 bracht. Dit werd ook de ruststand. In de tweede helft gaf de thuisclub de toon aan. Uit een vrije trap, waarbij Dijkx niets kon zien, werd het 12. Maar ver der kwam men niet hoewel het er nog spannend aan toe ging. WETHOUDER H. DE BOER De wethouder van onderwijs te Velsen c.a., de heer H. de Boer, heeft in de maand september 1961 geen spreekuur. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM. GEBOREN: Thijs Adrianus, z. v. A. W. Th de Groot en D. Kroontje; Theodorus Jacobus Bernardus, z. v. J. Th. Welboren en G. Zut. ONDERTROUWD: P. N. Kruyenaar en W. M. Dam; K. Scheer en E. I. de Koek koek. GEHUWD: A. J. Walch en E. M. J. Greaves; J. Th. Zonneveld en D. M. van Velzen. OVERLEDEN: S. A. Feuerberg, oud 87 jaren, wonende te Castricum.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5