1 BONT AGENDA 3 Topconferentie" van Leger des Heils in Amsterdam Circustribune in Venray ingestort 25 gewonden en bondig V r 't Silver Stoepke Slopers bedolven onder vallende muur A'damse tram neemt geen buitenlands personeel Deurwaarderscongres in Den Haag Haarlemmer in Utrecht dodelijk verongelukt Ook in Haarlem een samenkomst Huzaar vrijgesproken van dood door schuld Waarom zult U niet trots zijn wanneer U iets moois draagt. Lichamen geborgen van verdronken vissers Haagse dame wil geen kantoorpand naast haar villa Rotterdam kwam een belofte uit 1913 na Tijdelijk iets beter RIJ DAG 25 AUGUSTUS 1961 2 ÉL - h .E^w do(/e, toe# gewonden Na val uit elfde etage van torenflat Dame reed onder invloed van slaappillen reparaties modeiveranderingen cleaning Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Ernstig ongeluk bij Olde- broek kostte aan twee soldaten het leven V__ .J Inbrekers namen brand kast met ÏOXHX) mee In Enschede is een muur van een huis dat men aan het slopen was ingestort. Drie arbeiders werden onder het puin be dolven. Een van hen, de 25-jarige J. Veen- stra, was vrijwel op slag dood. Zijn beide collega's werden gewond. De muren van het pand waren, op een stuk zijmuur na, afgebroken tot het pla fond van de benedenverdieping. Een van de arbeiders wilde beginnen met het stuk zijmuur af te breken. Hij haalde hiertoe een stut aan de binnenkant weg, waarna de muur naar binnen viel. Een groot stuk viel door de vloer en door het plafond op de drie arbeiders, die beneden aan 't werk waren. De heer Veenstra was gehuwd en vader van twee kinderen. Het huis was enige tijd geleden aangekocht door de ge meente met de bedoeling het af te breken, opdat de verkeerssituatie ter plaatse ver beterd kan worden. De aannemer had de arbeiders gezegd met de afbraak van het stuk muur te wachten tot hij aanwezig zou zijn. Hij kwam toen het ongeluk juist gebeurd was. (Van onze Amsterdamse redacteur) De directie van het Gemeente Vervoerbe drijf te Amsterdam, zal ondanks de krap pe personeelsbezetting in het bedrijf geen beroep doen op buitenlandse arbeidskrach ten. Het is bij dit vervoerbedrijf gebruike lijk dat iedere werknemer wordt opgeleid voor zowel conducteur als trambestuurder en buschauffeur en men verwacht zeer grote moeilijkheden, indien men Italiaanen of Spanjaarden deze fasen zou wilien la ten doorlopen. Zij zouden wellicht reeds bij de instruc tie voor conducteur falen: De Amsterdam se tram telt namelijk niet minder dan 46 verschillende kaartjes en abonnementen.. Overigens is het tot dusver gelukt de trams en bussen in Amsterdam precies volgens de dienstregeling te laten rijden. Per 1 oktober wanneer de vijfdaagse werk week in dit bedrijf wordt ingevoerd, drei gen er weliswaar moeilijkheden, maar men hoopt deze het hoofd te kunnen bie den. De directie heeft goede hoop dat het personeelsverloop, dat de laatste tijd be langrijk is verminderd, vrijwel tot stil stand zal komen. Ongeveer zeshonderd gerechtsdeurwaar ders uit tal van Europese landen nemen deel aan het vierde internationale congres van gerechtsdeurwaarders, dat tot en met 29 augustus in Den Haag wordt gehouden. Het congres is vandaag in de Ridderzaal geopend door de minister van Justitie, mr. Beerman. De congressisten zullen in vier werkcommissies met, hun beroep samen hangende onderwerpen bespreken. Zo zal er worden gediscussieerd over „het con servatoir beslag op zeeschepen", „de ten uitvoerlegging, internationaal bezien", „de deurwaarder en de Europese markt" en „rechtsbijstand voor cnvermogenden". De internationale organisatie van ge rechtsdeurwaarders, die gepresideerd wordt door de heer J. Soulard, gerechts deurwaarder te Dijon (Frankrijk), is in 1952 opgericht. Om de drie jaar wordt een internationaal congres gehouden. De orga nisatie stelt zich ten doel het niveau van het beroep te verhogen door een deel van zijn activiteiten te wijden aan juridische studies. De leden van de organisatie zijn voorna melijk afkomstig uit de landen, die het Napoleontische systeem van de Code de de Procedure civile hebben behouden. Sommige landen, die er een ander sys teem op na houden, hebben waarnemers gestuurd. Dat is het geval met Zweden, de Do minicaanse republiek, de Verenigde Ara bische Republiek en Japan. Het congres wordt ook bijgewoond door de heer Jiro Terada, rechter in het hooggerechtshof van Osaka. Het congres is voor hem het begin van een studie in Europa over het beroep van de gerechtsdeurwaarder. In de komende dagen zullen de congressisten tal van excursies maken, o.a. naar Delft, Am sterdam, Arnhem, Rotterdam, Alkmaar en Amersfoort. De 33-jarige bouwvakarbeider Christiaan Los uit Haarlem is na een val van de elfde verdieping van het in aanbouw zijnde torenflatgebouw aan de Neude in Utrecht, in het Acdaemisch Ziekenhuis aldaar over leden. De heer Los had na zijn val van deze etage, 35 meter boven de grond, een sche- delbasisfractuur opgelopen. Het ongeluk gebeurde donderdagmiddag tegen half drie toen hij als tegengewicht op een ijzeren balk stond, die men van de elfde naar de negende verdieping moest laten zakken. De man bevond zich in het gebouw, ter wijl het grootste deel van de balk buiten stak. Op een gegeven ogenblik brak de bevestiging van de kabel, de balk zwiepte naar beneden, waardoor het slachtoffer naar buiten werd geslingerd. Hij viel door het dak van een directiekeet en bleef zwaargewond liggen. Voor de Bredase rechtbank heeft een inwoonster van Goirle terecht gestaan die in Roosendaal haar auto niet naar beho ren had bestuurd. Zij had slingerend over de rijksweg Roosendaal-Breda gereden en zij was door een buschauffeur tot staan gebracht. Er was geen sprake geweest van drankmisbruik. De verdachte had een te grote dosis slaappillen gebruikt. „Dit heeft", aldus de officier van Justi tie, „op het rijden hetzelfde effect als drankmisbruik". Naar zijn mening diende de verdachte voor lange tijd van de weg te worden verwijderd. Zijn eis luidde 300 boete e* een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. Uitspraak over veertien dagen. Advertentie Wilhelminapark 17 - Haarlem-Z. - Tel. 19056. c Vleeshal: Zaterdag 14.30 u.: Poppenthea ter Merlijn met „Het onderwateravontuur". BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Pygmalion", a.l. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 1630 (dinsdag 14 en 20 u.): „Slaapkamergeheimpjes", 18 j. Lido Theater: 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Voetstappen zonder spoor", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Vrouwen verdwijnen", 18 j. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Mag dat in Bagdad", 14 j. Minerva Theater: 20.15, zaterdag en zon dag 19 en 21.15 u „De onverzoenlijken", 14 j. Zaterdag 14.30 u., zondag 14 en 16.15 u.: „Kom van dat dak af", a.l. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Sag mir adieu!", a.l. Roxy Theater: 14.30, 19 en 2115 u„ zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het einde der desperado's". 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De brave soldaat Schwejk", a.l. Dagelijks 10.30 en 16.15 u. (beh- zondag): „Walt Disney Festival", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 19 en 21.30 u.: „Alles de hmht in", a.l. Dagelijks 14.30 u.: „Das blaue Meer und du", a.L TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Tot 4 sept. 1017 en 2022 u. (dinsdag 1922 u.): „Neder landse orgelpracht". Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland) Tot 2 sept. expositie van plastieken van Tjeerd Visser en tekeningen en schilde rijen van Cor Visser-Van der Woude. 917 u., ma-, wo- en vr. ook 1820 u. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 sept. expositie van aquarel len en tekeningen van Van Looy en tijd genoten 1017 u., zondag 1417 u Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 sept. expositie van grafiek van Jan Forrer. Dagelijks 1022 u. VRIJDAG 25 AUGUSTUS City Theater, 20 u.: „Alle hens aan dek". Rex Theater. 20 u.: „De verleidster van de Nij-1". ZATERDAG 26 AUGUSTUS City Theater, 19 en 21.15 u.: „Alle hens aan dek". Rex Theater, 20 u.: „De verleidster van de Nijl". Marktplein: Kermis tot 24 uur. Pieter Vermeulenmuseum, 9.3012 u. en 1416.30 u. in het gebouw Cultureel Centrum. VRIJDAG 25 AUGUSTUS Kennemer Theader, 19 en 21.15 u.: „Arena der verschrikking". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Slaven opstand in Atlantis". W. B. Theater, 20 u.: „De onoverwinne- ltjken". ZATERDAG 26 AUGUSTUS Kennemer Thea*ter, 19 en 21.15 u.: „Arena der verschrikking". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Slaven opstand in Atlantis". W. B. Theater, 20 u.: „De onoverwinne- lijken". Marquette Theater, zaterdag 20 u., zon dag 14.30 en 20 u.: „Nacht der vergelding" Benoeming. Tot hoofdingenieur-direc teur van de Volkshuisvesting en de Bouw nijverheid in de provincie Friesland is benoemd ir. R. N. Hemmes, sinds 1954 districtshoofd bij de rijksdienst voor de aanvullende werkgelegenheid in Zeeland Noord-Brabant en Limburg. 99 (Van onze Amsterdamse redacteur) „Het is een bekend verschijnsel, dat in tijden van materiële welvaart het geeste lijk leven enigszins in de verdrukking komt. Dit verklaart de geringe vooruit gang van het Leger des Heils in Europa in verhouding tot de successen die elders in de wereld worden geboekt." Dit zei ons de internationale leider van het "Leger des Heils, generaal Wilfred Kitching die in Amsterdam is aangekomen voor een con ferentie met de topleiders van het Leger uit tien Europese landen. De generaal ziet de toekomst van zijn organisatie in Europa echter allerminst somber in. Bij het maatschappelijk werk in deze landen heeft men namelijk veel bereikt. Hij is echter van mening, dat thans opnieuw de nadruk moet worden gelegd op het evangelisatiewerk. Dit fa cet vormt dan ook de hoofdschotel van de conferentie die tot en met maandag in de •kweekschool van het Leger in Amstelveen wórdt gehouden. De krijgsraad in Arnhem heeft een hu zaar vrijgesproken, die op de avond van 6 maart met een militaire vrachtauto op een colonne militairen was ingereden, waardoor twee soldaten om het leven wa ren gekomen. Op de avond van 6 maart om half elf reed hij in een militaire vrachtwagen van een munitiedepot naar zijn kazerne terug over een onverlichte weg naar de leger plaats Oldebroek. Terzelfder tijd was een alarmoefening aan de gang van een es- quadron huzaren, zodat de weg vrij druk was, daar het vervoer bij alarmoefenin gen bij dit regiment altijd gemotoriseerd geschiedt. De huzaar kon niet weten dat door een aantal defectgeraakte wagens een deel der huzaren genoodzaakt was, de weg naar de plaats van de oefening te voet af te leggen. Aan deze groep was uit drukkelijk te verstaan gegeven, dat alleen in de berm gelopen mocht worden. Slechts de voorste en de achterste rijen van deze colonne huzaren deden dat. De midden moot liep dan weer op de weg, dan weer in de berm. Zoals gebruikelijk is mar cheerde de gehele colonne aan de linker kant van de weg, zonder verlichting en in gevechtstenue, zodat de troep vrijwel onzichtbaar was. De huzaar moest even vóór het ongeluk een wagen met rupsban den passeren op de weg die niet breder is dan 5 meter, en zonder verlichting. Zodra hij deze wagen voorbijwas, keek hij automatisch in zijn achteruitkijkspie gel om zich ervan te overtuigen dat hij de gepasseerde wagen niet had geraakt. Op datzelfde moment liep de colonne hu zaren voor hem aan de linkerkant van de weg. Een aanrijding was onvermijdelijk. Negen militairen werden gewond, waar van twee zo ernstig dat zij later overle den. De commandant van de huzaar, kolo nel J. H. Bartels, die als raadsman op trad, was van oordeel dat deze volkomen verantwoord gereden had. Zijn snelheid was niet hoog en hij was zich niet bewust van de aanwezigheid van een colonne lo pende huzaren op de weg. Voorts wees kolonel Bartels erop, dat de middenmoot van de kolonne het bevel in de berm te lopen opzettelijk niet had opgevolgd waardoor de veiligheid van het verkeer ernstig in gevaar werd gebracht. De ca mouflage der huzaren bleek in dit geval in het donker doeltreffend te zijn, aldus de kolonel, die met klem bepleitte aan co lonnes te voet tijdens alarmoefeningen enige verlichting te geven, zodat dergelij ke zeer ernstige ongelukken niet meer kunnen voorkomen. Hij haalde eenzelfde geval aan, dat zich acht jaar geleden in Engeland heeft voorgedaan en waarbij een bus inreed op een groep cadetten, waarbij vele doden vielen. Het ongeluk noemde hij een samenloop van omstandig heden. De huzaren liepen op de weg, de colonne was niet verlicht, de weg was moeilijk en de bestuurder van de auto wist niets van deze colonne Dat de mili tairen op de weg liepen gebomde zuiver uit gemakzucht. Na dit pleidooi sprak de krijgsraad de huzaar vrij. Generaal Kitching is een steviggebouw de zestiger, een overtuigend spreker, die zich gaarne van de humor bedient om zijn meningen te onderstrepen. Hij is de zeven de generaal van het Leger des Heils wel ke titel hij in 1954 kreeg. Sindsdien voert hij het bevel over 5 miljoen mannen en vrouwen en beheert hij onder meer 1160 huizen voor maatschappelijke zorg, 74 zie kenhuizen, 68 arbeidsbureau's en 842 scho len. Hij betreurt het dat zovelen het Leger des Heils uitsluitend zien als een organisa- Advertentie Maar het moet dan ook apart zijn. Onze collectie ringen en colliers is ditmaal wel zeer bijzonder zodat u zeer zeker datgene vindt, wat u reeds lang zocht. Mogen wij u adviseren eens te komen kijken, U zult ervan genieten. VERWACHT U GROTE HOUTSTRAAT 49 - het huis met het carillon Dit is generaal Wilfred Kitching, de internationale leider van het Leger des Heils tijdens de persconferentie in Krasnapolsky in Amsterdam. De gene raal is in ons land voor een conferen tie met de leiders in België, Dene marken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Italië, Nederland, Noorwegen, Zweden en Zwitserland tie die op sociaal terrein nuttige dingen doet, terwijl het uitdragen van het evan gelie toch de hoofdtaak van het leger is De conferentie is geopend met een open bare samenkomst in de grote zaal van Krasnapolsky. Zondagavond zullen in vier korpsen van het Leger des Heils delegaties van de con ferentie deelnemen aan samenkomsten die worden gehouden in de congreszaal in Den Haag. (leider generaal Kitching), in de congreszaal in Rotterdam (leider de chef van de staf Wickberg), in Haarlem (leider commissioner Wickberg) en in Utrecht (leider commissioner Ahlberg). Tot de onderwerpen die op de conferen tie zullen worden benandeld, behoren de verhouding van het Leger des Heils tot de kerken en de band met de Wereldraad van Kerken, alsmede de plaats en de in vloed van de vrouw in de tien Europese landen. Gisteren zijn de lichamen gevonden van de beide nog vermiste opvarenden van de maandagmiddag op het IJselmeer gezon ken mosselkotter HA 10 uit Harlingen, de 57-jarige A. Wever en de 23-jarige F. Brouwer De lichamen, die nog op de zwemves ten dreven, werden even ten zuiden van het dorp Gaast aan de Friese IJselmeer- kust gevonden door twee eendenjagers uit Gaast. De stoffelijke resten zijn naar het protestants-christelijk ziekenhuis in Har lingen overgebracht en daar opgebaard. De begrafenis zal morgen in Harlingen geschieden. In een bijkantoor van een financierings maatschappij in de P. C. Hooftstraat te Amsterdam hebben inbrekers zich via een opengebroken raam aan de achterzijde van het pand toegang verschaft tot de kantoorruimten. Op de eerste verdieping hebben zij de brandkast opgetild en deze de trap afgedragen. Door de achterdeur werd het gevaarte via de tuin en de brand gang in een auto geladen. Het zware kar wei leverde de inbrekers 10.000 op. De bouw van een modern kantoorpand voor de Haagse Kamer van Koophandel in de statige Haagse villawijk Zorgvliet, waar tal van ambassades zijn gevestigd, was de inzet van een kort geding tegen de Kamer van Koophandel, dat voor de pre sident van de Haagse Rechtbank heeft ge diend. Het proces is aanhangig gemaakt door de eigenares van een villa, gelegen naast het terrein waar het gebouw van de Ka mer van Koophandel zal verrijzen. Zij en ook andere bewoners van deze wijk me nen dat het aanzien van de villawijk ge schaad zal worden door het kantoorge bouw. Onlangs hebben B. en W. vergunning verleend voor de bouw. Tegen die beslis sing van het college van B. en W. is de villabewoonster in beroep gegaan bij de Kroon. In kort geding vorderde zij een al geheel bouwverbod en subsidiair opschor ting van de bouw totdat het bezwaar schrift is behandeld. Namens haar trad op mr. G. H. Zweers, die erop wees dat in 1913 een overeen komst is gesloten tussen de voormalige maatschappij „Park Zorgvliet" en de ge meente, waarbij besloten werd van park Zorgvliet een villawijk te maken. Opdat het een villawijk zou zijn en blijven zijn er tal van bepalingen opgesteld, die de vorm van erfdienstbaarheden hebben ge kregen. Na de oorlog zijn echter steeds meer villa's als kantoren ingericht, het geen volgens mr. Zweers in strijd was met de overeenkomst. Naar zijn mening zijn de rechten van de voormalige maatschap pij „Park Zorgvliet" overgegaan op de particulieren die er thans wonen. Aan de gemeente is de handhaving van de erf dienstbaarheden opgedragen, maar het vertrouwen in de gemeente is beschaamd. De tegenpleiter, mr. J. Kist, noemde de gerechtelijke actie tegen de Kamer van Koophandel „een onmogelijke figuur" in ons recht. Zo er al sprake is van erfdienst baarheden had niet de Kamer van Koop handel, maar de gemeente moeten worden aangesproken. Hij meende, dat de ge meente de belangen van de bewoners van Zorgvliet voortreffelijk heeft beschermd want er zijn slechts twee panden, die niet het uiterlijk van een villa hebben. Van een spoedeisend belang was naar zijn oordeel in deze zaak geen sprake. De drukte bij het nieuwe kantoor zal meevallen, meen de hij. Na de qocktailparties op de ambas sades is er vplgens hem meer lawaai en drukte. 31 augustus zal de president zijn beslis sing bekend maken. (Van onze correspondent) De circustent is ingestort. Deze onge- luksmare ging donderdagmiddag als een lopend vuur door Venray. Ontsteld snelden honderden moeders en vaders, die hun kin deren in de matineevoorstelling wisten naar het terrein, waar circus Belli zijn tenten had opgeslagen. In ware paniek stemming verdrongen zij zich voor de omheining, waar politieagenten en circus personeel de handen vol hadden om de menigte in bedwang te houden. Niet de tent bleek het te hebben bege ven, maar een tribune, waarop circa 800 mensen, merendeels kinderen, hadden ge zeten. Deze tribune, waarvan de achterste rij zitplaatsen bijna vier meter hoog was was als een kaartenhuis ingestort. Dankzij het resolute optreden van een politieman die met zijn drie kinderen de voorstelling bijwoonde, werd in de tent paniek voorko men. Op de niet ingestorte tribune werd iedereen rustig op zijn plaats gehouden. Hoewel op het eerste moment de instor ting zich als een ramp liet aanzien, bleek, dat er wonder boven wonder geen doden waren te betreuren. Ongeveer 25 bezoe kers werden gewond naar het ziekenhuis gebracht. Op vier na konden allen nog de zelfde dag naar huis terugkeren. Een vier jarig jongetje uit Venray, een 14-jarige jongen uit Overloon en twee jeugdige be woners van de psychiatrische inrichting St. Servatius in Venray, moesten met ge broken ledematen worden opgenomen. Bij het in veiligheid brengen van de cir cusbezoekers werd hulp verleend door de brandweer van Venray, te hulp gesnelde e.h.b.o.'ers en circuspersoneel. Twee art sen verleenden de eerste hulp. De organist Guus Janssen, die in de or kestbak boven de ingang het orgel be speelde, bevond zich in een benarde po sitie, doordat een gedeelte van de ingezak te tribune ook de orkestbak dreigde mee te trekken. De oorzaak van het ongeluk is waar schijnlijk verzakking van een gedeelte van het terrein door de overvloedige regenval van de laatste weken. Toen na de opening de eerste paarden de piste binnendraafden, moeten alle bezoekers op de tribune zich en masse naar de ingang hebben gewend met het catastrofale gevolg. De avondvoorstelling ging normaal door. De tent was uiteraard slechts voor de helft gevuld. De entreeprijzen voor de matinee voorstelling had de directie terugbetaald. Dit alles betekende voor het circus een strop van ongeveer 5.000. Het herstel va de tribune zal ongeveer 10.000 kosten. Afspraakje. In Rotterdam maakte een 27-jarige vertegenwoordiger een af spraakje met een meisje, bij wie hij een keer op bezoek was geweest. Het meisje miste na dit bezoek een arm-bar/d van 600.en vroeg daarom de politie, ook naar de plaats van de afspraak te komen. Dat was een onaangename verrassing voor de vertegenwoordiger, die de armband nog in de zak bleek te hebben. Hij verklaarde dat het „maar een grapje" was geweest, maar omdat hij dergelijke „grapjes" meer heeft uitgehaald, is hij in het politiebureau opgesloten. In Hoek van Holland is een huis aan de Oranjedijk op de Rotterdamse drinkwater leiding aangesloten. Dat was een bijzon dere gebeurtenis want dit huis was het laatste in Hoek van Holland, dat nog van de normale drinkwatervoorziening versto ken was. De bewoners hebben zich 48 jaar lang met een pomp moeten behelpen. Deze laatste aansluiting is voor het Rot terdamse drinkwaterbedrijf een kostbare geschiedenis geweest, want de woning be hoort tot de super-onrendabele projecten. Zij ligt ruim 7 km buiten de bebouwde kom van Hoek van Holland, op de grens van het dorpje Maasdijk, dat tot de ge meente Naaldwijk behoort. Meer dan tien km hoofdbuis moest wor den ingegraven. Maar het was dan ook een erezaak voor de gemeente. In 1913, vóór de annexatie van Hoek van Holland, beloofde Rotterdam al dat ieder huis in Hoek van Holland op korte termijn een drinkwateraansluiting zou krijgen Niet alleen de bewoner van het huis aan de Oranjedijk was verheugd, maar ook zijn vader. Diens huis staat vlak naast dat van zijn zoon, echter aan de andere kant van een sloot en daardoor in de gemeente Naaldwijk. Maar met een royaal gebaar besloot Rotterdam ook hem drinkwater te gunnen. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie op de oceaan ten westen van Schotland is het afgelopen etmaal snel dieper geworden, zodat zij nu omringd wordt door een gebied met stormachtige winden. De depressie veroorzaakt toe nemende luchtdrukdalingen op de Britse eilanden. Onder invloed hiervan neemt de wind bij ons toe uit zuidwestelijke rich ting. De zuidwestenwind voert zachte en vochtige lucht aan die uit de subtropen afkomstig is. In deze lucht komen naast wolkenvelden ook enkele opklaringen voor. Over de oceaan stroomt langs de zuidzijde van de depressie koelere lucht naar de Britse eilanden. Het koufront dat deze lucht begrenst zal morgen van het westen uit ons land naderen. Onder in vloed hiervan neemt de kans op regen in de loop van zaterdag weer toe. De tempe raturen kunnen aan de voorzijde van het front in het oosten en zuidoosten van het land flink oplopen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen tl) se "E binnen- en buitenland. ■o'-s d Neerslag: laatste 24 uur. 2 h O a. c aS Den Helder licht bew. windst. 17 0.4 Ypenburg mist w 18 11 Vlissingen half bew. w 17 1 Eelde zwaar bew windst. 16 5 De Bilt geheel bew windst. 17 11 Twente gehpf bew windst. 17 4 Eindhoven regen zw 16 8 Zd-Limburg regen zw 17 2 Helsinki half bew. z 16 0 Stockholm onbewolkt wzw 20 0 Oslo licht bew. n 18 0 Kopenhagen licht bew. w 17 1 Aberdeen zwaar bew windst. 18 0.1 Londen zwaar bew zzw 21 21 Amsterdam zwaar bew windst. 18 5 Brussel zwaar bew zw 17 0.4 Luxemburg zwaar bew wzw 19 0 Parijs zwaar bew. windst. 22 1 Bordeaux mist no 13 0 Grenoble licht bew. windst. 23 0 Nice onbewolkt n 24 0 Berlijn zwaar bew wnw 21 2 Frankfort zwaar bew z 19 0 München half bew. zw 20 0 Zurich zwaar bew zzw 20 0 Genève onbewolkt windst. 21 0 Locarno onbewolkt windst. 21 0 Wenen zwaar bew zzw 22 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 23 0 Belgrado onbewolkt windst 23 0 Rome onbewolkt windst. 31 0 Ajaccio onbewolkt windst 25 0 Madrid onbewolkt windst. 34 0 Mallorca onbewolkt windst. 28 0 Lissabon onbewolkt n 37 0 Zaterdag 26 augustus Zon op 5.41 uur, onder 19.42 uur. Maan op 20.03 uur, onder 05.50 uur. Maanstanden 26 aug. 4.14 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 25 augustus Hoog water 2.41 uur en 15.09 uur. Laag water 10.45 uur en 23.09 uur. Zaterdag 26 augustus Hoog water 3.26 uur en 15.55 uur. Laag water 11.35 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2