Alleen Feijenoord en PSV-ers nog zonder verliespunten Uitslagen, standen, programma Tottenham Hotspur weer op het pad der overwinningen Kamerbeek verbeterde opnieuw nationaal record tienkamp Schot in eigen doel beslissend in duel Haarlem - Stormvogels w L DE COMPETITIE BETAALD VOETBAL Veel gelukkigen in sporttoto Maar Sheffield Wednesday en Manchester City ongeslagen Hij veroverde de landstitel voor de achtste achtereenvolgende keer HFC-ers uit de AROL-strijd MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 10 Spanning Fout Schietgraag Eerste divisie Joh. Martens leidt een interlandwedstrijd i Boeiende strijd Prestaties van Kamerbeek in cijfers mmmÊÊËÊÊÊËÈm msu Reeds na de tweede competitiedag hebben zestien van de achttien ere divisieclubs een verlies van een of meer punten geleden en alleen Feijenoord en PSV zijn nog in het bezit van de volle winst. De Rotterdammers hadden het gisteren heel wat lastiger dan de Eind- hovenaren, want reeds de eerste thuis wedstrijd stelde hen tegenover stadge noot Sparta, waarvan het de laatste vijf jaar in het stadion niet had kunnen win nen. Ook nu weer beten de Spartanen fel zij het veel minder sterk dan het vorige jaar van zich af. Maar hun tegenstanders hebben door de aan winsten Kraaij en Rergholz verdedigend en aanvallend aan kracht gewonnen en hoewel het ook gisteren weer niet ge makkelijk was de club van Spangen op de knieën te dwingen, de Feijenoorders wonnen zeer verdiend met 3—0 door een kopbal van Rennaars na tien mi nuten, een fraai doelpunt van Van der Gijp een kwartier na de rust en een strafschop wegens ongeoorloofd spel van De Koning, die door Kreijermaat werd ingeschoten. Dat de score niet nog hoger werd voor de stadionploeg, dank te Sparta, dat vooral aanvallend sterk tegenviel, aan het sublieme spel van doelman Van Dijk. Veel minder moeite had het niet in zijn beste vorm spelende Ajax met Enschede, dat zonder Rahn in de voorhoede te wei nig stootkracht had. Bij de rust was er al geen twijfel meer, want Swart, Kees en Henk Groot hadden toen al voor een voor sprong van 3—0 gezorgd, waartegen En schede niets in te brengen had. Zijn voor hoede kwam slechts eenmaal tot een doel treffende actie. Kort na de pauze toen Bosveld zich door de defensie wrong en Jansen de kans bood de eer te redden. De Enschedeërs zetten nog wel even door, maar hun voorhoede toonde een duidelijk gebrek aan schutterskwaliteiten, waarover juist de Ajacieden wel bleken te beschik ken, want Kees Groot zorgde voor 41, Keizer eiste met een kopbal zijn aandeel in de overwinning en kort voor tijd rond de Kees Groot een door Swart goed voor doel geplaatste hoekschop met Ajax' zes de treffer af. MVV, dat een moeilijk seizoen tegemoet- gaat, kon ook gisteren tegen GVAV niet tot een doelpunt komen vanwege een uiterst schotloze voorhoede, doch het betekende toch geen nederlaag, want de Groningers bleken aan hetzelfde euvel te lijden. In de eerste helft was er van goed voetbal in het geheel geen sprake maar na de hervatting kwam er enige spanning toen MVV zich wat krachtiger ging roeren. Door slechte balbehandeling en gemis aan voldoende techniek kwam men echter niet ver, even min als GVAV, dat een moeilijk laatste kwartier te doorstaan kreeg, maar deson danks overeind kon blijven. Spanning en redelijk goed spel was er wel bij Willem II - DOS, welke ontmoeting een teleurstellend resultaat (12) voor de Utrechters opleverde. De Tilburgers had den in de eerste helft al de beste papieren, maar het eerste succes was voor DOS, toen niet alleen Walhout maar ook doelman Feyt een fout maakte, en Van der Lin den een ver maar zwak schot in het doel zag verdwijnen (0I). Hoewel DOS het sterkst speelde, waren de attaques van Willem II bijzonder gevaarlijk, doch pas vijf minuten voor de rust kon De Wit met een kopbal de stand gelijk trekken. Gedu rende de tweede helft kreeg DOS zeer veel aandacht aan zijn defensie te besteden doordat de tegenstanders energiek voor de zege vochten en die ook inderdaad be haalden door een treffer van Koopal (2-1) Blauw Wit, sterk op winst spelend, be haalde ten slotte de volle buit door een fout van doelman Swinkels, acht minuten voor het eindsignaal, nadat hij tevoren zijn doel op onnavolgbare wijze had verdedigd en dus zijn ploeg door zijn spel aan een winstpunt scheen te zullen helpen. De Lim burgers hadden, ondanks een lichte veld- meerderheid van Blauw Wit na een half uur door Demeulemeester de leiding geno men (01), welke pas na de rust, voorna melijk omdat Bleijenberg streng werd be waakt, door Dekker teniet kon worden ge daan (11). Nadat beide ploegen hun kan sen hadden laten liggen, sloeg Swinkels acht minuten voor tijd bij een hoekschop mis, waardoor Bleijenberg met een kopbal kon scoren (21). Groots was het spel niet, dat Volendam en DWS op de grasmat legden en dat was mede de oorzaak van het gelijke spel. Wat Schilder voor Volendam waard is, bewees hij Overduidelijk, want Arie den Oude, die de Amsterdamse gelederen weer versterk te, kreeg tegen zijn Volendamse tegen stander niet de minste kans. Tol volgde ook nu weer het spel van de tribune af en moest helaas constateren dat zijn rempla- Qant Kwakman hem onvoldoende verving. Met het doelpuntloze resultaat konden de vijftienduizend toeschouwers zich ongetwij feld allen verenigen. Meer spannend dan fraai was ook het duel tussen NAC en Rapid, die eveneens niet tot een beslissing kwamen. Veel krachtsverschil viel er niet te constateren waarbij de verdedigingen zich de baas toonden over de aanvalslinies, met uitzon dering dan van dat ene moment voor de rust toen Canjels een ouderwets hard schot afvuurde, dat Pinkers moest laten gaan, en het ogenblik na de rust toen Gös- gens de spanning herstelde door de Bre dase defensie, doelman Van der Merwe incluis, te verslaan (11). ADO had tegen PSV in Eindhoven lang geen slechte eerste helft, en al kwam het dan door Kerkhoffs en Van Tilburg drie punten achter te staan, door een tegenpunt Eredivisie: MVVGVAV 0-0; Volendam DWS/A 0-0; AjaxEnschede 6-1; Wil lem IIDOS 2-1; FeijenoordSparta 3-0; NACRapid 1-1; FortunaVolewijckers 5-2; PSV—ADO 6-1; Blauw Wit— VVV 2-1. De stand is na zondag: Feijenoord2 2 0 0 4 91 PSV ,2 2 0 0 4 9—2 NAC 2 1 1 0 3 4—1 DWS-A 2 110 3 1—0 Ajax 2 1 1 0 3 8—3" Volendam 2 1 1 0 3 32 Blauw Wit 2 1 1 0 3 43 Fortuna 2 1 0 1 2 64 GVAV 2 0 2 0 2 2—2 Sparta 2 10 12 4—5 Willem II 2 1 0 1 2 45 ADO 2 10 12 3—7 DOS 2 0 111 3—4 MVV 2 0 111 1 Rapid 2 0 1 1 1 2—7 VVV 2 0 0 2 0 2—5 Enschede 2 0 0 2 0 39 Volewijckers 2 0 0 2 0 28 Het programma voor a.s. zondag luidt: MVV—Blauw Wit; GVAV—Volendam; DWS—Ajax; EnschedeWillem II; DOS— Feijenoord; Sparta—NAC; Rapid—Fortuna VolewijckersPSV; ADOVVV. Eerste Divisie A: DFCEindhoven 3-0; Leeuwarden—Vitesse 2-2; 't GooiSittar- dia 2-4; HelmondDHC 0-4; Go Ahead Fortuna (V1J1-2; KFC—AGOVV 0-0; Haar lemStormvogels 1-0; VeendamAlkmaar 1-2; BW—SVV 3-1. Na de wedstrijden van zondag is de stand: Fortuna (VI.) 2 2 0 0 4 8—1 DHC 2 2 0 0 4 7—1 DFC 2 2 0 0 4 5—0 Alkmaar 2 2 0 0 4 4—1 Sittardia 2 2 0 0 4 7—3 KFC 2 1 1 0 3 3—0 AGOVV 2 0 2 0 2 1—1 Eindhoven 2 1 0 1 2 33 BW 2 1 0 1 2 3—4 SVV 2 1 0 1 2 3—4 Haarlem 2 1 0 1 2 12 Go Ahead 2 0 1 1 1 23 Leeuwarden ..20111 35 Vitesse 2 0 1 1 1 24 Veendam 2 0 ,0 2 0 2—4 't Gooi 2 0 0 2 0 37 Stormvogels 2 0 0 2 0 04 Helmond 2 0 0 2 0 010 Voor zondag zijn vastgesteld: DFC BW; EindhovenLeeuwarden; Vitesse 't Gooi; Sittardia—Helmond; DHCGo Ahead; Fortuna (VI.)—KFC; AGOVV— Haarlem; StormvogelsVeendam; Alk maarSVV. Eerste Divisie B: Hermes DVS—RBC 2-1; SHS—Wilhelmina 3-1; VSV—HVC 2-0; LimburgiaZFC 0-0; HeraclesExcelsior 3-3; Elinkwijk—NOAD 1-0; Enschedese BoysHilversum 4-1; Be QuickHeeren veen 0-1; Wageningen EBOH 6-0. De stand luidt nu: VSV 2 2 0 0 4 3—0 Heerenveen 2 2 0 0 4 4 1 Heracles 2 2 0 0 4 103 Elinkwijk2 2 0 0 4 2 0 HDVS 2 2 0 0 4 3 -t-l SHS 2 2 0 0 4 6 —2 Wageningen ..21103 104 Limburgia 2 1 1 0 3 2 1 Ensch. Boys 2 1 0 1 2 5 4 Be Quick2 1 0 1 2 2 2 RBC 2 0 1 1 1 5—6 ZFC 2 0 1 1 1 0—1 Excelsior 2 0 0 2 0 4 7 Wilhelmina 2 0 0 2 0 1 4 Hilversum 2 0 0 2 0 1 —5 HVC 2 0 0 2 0 1 —5 EBOH 2 0 0 2 0 1 —8 NOAD 2 0 0 2 0 0—6 Het programma is: Hermes DVS—Wage ningen; RBCSHS; WilhelminaVSV; HVCLimburgia; ZFCHeracles; Excel siorElinkwijk; NOADEnsch. Boys; Hil versumBe Quick; HeerenveenEBOH. van Den Engelse kwam de rust met een nog niets zeggende 31 in het voordeel van PSV. Na de hervatting was het evenwel met de Hagenaars volkomen gedaan. Zij raakten totaal hun vorm kwijt en werden een gewillig slachtoffer van de schietgra ge Eindhovense voorhoede, die door Van der Kuil (tweemaal) en Van Tilburg tot 61 uitliep. Fortuna en Volewijckers speelden een zeer matige wedstrijd. Hoewel de Amster dammers ijverig probeerden hun tegen standers goed partij te geven, toch moes ten zij hun meerderen erkennen in de toch werkelijk niet sterke Limburgse ploeg. Het werd al met al een saaie en lusteloze ver toning, waarin Köhn de score opende (1-0) Benen deze voorsprong vergrootte, waar na Schaft en Van Wijk voor een ruststand van 22 zorgden. Na de hervatting ver slapten de Amsterdammers iets en Köhn (tweemaal) en Angenent schoten Fortuna toen naar een voorsprong van 52, welke tevens het eindresultaat werd. In de eerste divisie A bevestigde het Vlaardingse Fortuna zijn goede vorm door Go Ahead in Deventer met 21 te ver slaan. Heel wat gemakkelijker had DHC het tegen Helmond. Het werd 40 in het nadeel van de Limburgers, die dus over een zwakke defensie en een dito voorhoe de blijken te beschikken. Vitesse heeft de goede vorm, in enkele oefenwedstrijden getoond, nog niet terug, want na de duidelijke nederlaag de vori ge week tegen DFC, kwam het in de Frie se hoofdstad tegen Leeuwarden niet ver der dan een gelijk spel van 22. Eindho ven, zo goed van start gegaan, struikelde gisteren in Dordrecht tegen DFC met 3-0. Zodat laatstgenoemde met DHC en Fortu na nog geen puntenverlies heeft. Evenmin trouwens als Alkmaar, dat ondanks de weinige schotvaardigheid van zijn voor hoede, waarin het nog steeds niet wil vlot ten. in Veendam de winst met 21 weg haalde. BW herstelde zich van de neder laag van de vorige week en versloeg SVV met 31. In de eerste klasse B scoorde Heracles opnieuw vijf doelpunten, maar het kreeg er thans drie tegen. Excelsior kwam na melijk na de rust goed los en liep een ach terstand van 41 tot 43 in. De kans op een verdeling van de punten lieten de Rot terdammers liggen en toen Schuman de stand op 53 had gebracht, kwam de zege toch aan de ploeg die er het meest aan spraak op kon doen gelden. Wageningen, dat gisteren precies een halve eeuw oud was, vierde dit jubileum met de grootste overwinning in het betaal de voetbal, nl. 60 tegen EBOH. De veer tigjarige Charley van der Weerd bleek nog steeds de grote man in de voorhoede van Wageningen. Hilversum, dat Hogenbirk en De Zeeuw, die eind vorige week bij een verkeerson geluk ernstig werden gewond, moest mis- Bennaars (Feijenoord) schiet in, maar keeper Van Dijk zal nog tijdig ter plaatse zijn om een goal te voorkomen. sen, moest, ondanks goed spel van de bei de invallers Van Wijk en Kramp een fer me nederlaag in Enschede incasseren, waar Enschedese Boys zich met 41 de meerdere toonde. Matig was het spel bij Elinkwijk-NOAD die geen van beide de indruk maakten in de eredivisie te hebben gespeeld. Eén doelpunt besliste de wedstrijd en het werd al in de zesde minuut door Van Egdom gescoord. Enigszins verrassend was de overwinning van 10, die Heerenveen, de vorige week met een nederlaag gestart, gisteren in Groningen op Be Quick behaal de. De cijfers van de sporttoto bedroegen deze week: aantal deelnemers: 455.854; totale inleg 556.637.totaal prijzenbe- drag 183.690; eerste prijs 101.030; twee de prijs 55.110; prijs voor de gelijke spe len 27.550. Zondagavond hadden zich 15 deelnemers gemeld met dertien goede uitslagen, 25 met 12 goede uitslagen en 7 deelnemers kwa men in aanmerking voor de prijs van de gelijke spelen. De interland-voetbalwedstrijd West-Duits- land-Denemarken, die op woensdag 20 sep tember wordt gespeeld in het Rheinsta- ddon in Dusseldorp, zal worden geleid door de Nederlandse scheidsrechter Joh. H. Martens. Dankzij een hattrick van de kleine linksbuiten Terny Dyson heeft Tottenham Hotspur de weg naar de overwinning weer gevonden. De Spurs, die woensdag tegen West Ham United met een gelijkspel (2-2) genoegen moesten nemen, zegevierden za terdag met 4-3 over het geduchte Arsenal. In deze plaatselijke ontmoeting, die werd gespeeld voor een totaal uitverkocht huis 60.000 plaatsen was Tottenham ge handicapt door het ontbreken van sterren als kanthalf Dave Mackay en binnenspe- ler John White, die beiden geblesseerd zijn. Op zeer nadrukkelijke wijze heeft de 27-jarige Eindhovenaar Eef Kamerbeek dit weekeinde getoond tot 's werelds beste tienkampers te behoren. Niet al leen omdat hij zaterdag en zondag tij dens de Nederlandse kampioenschappen in het gemeentelijke sportpark in Eind hoven onder bijzonder goede weersom standigheden opnieuw het Nederlandse A tletiek record met 7295 punten scherper stelde, maar vooral de wijze waarop dat ge beurde was opmerkelijk. Zonder de steun van zijn vriend en rivaal Herman Timme, die wegens maagstoornissen versteek moest laten gaan, had Eef Kamerbeek geen enkele tegenstander van formaat die hem enigszins kon sti muleren. Slechts één moment heeft het handjevol toeschouwers, er waren welgeteld 67 en thousiasten naar het strijdperk getogen, zich geroerd. Dat was toen Eef Kamer beek samen met de Haarlemmer Jelle Doornbosch, de laatste ronde van de moor dende 1500 meter inging. Een moordende race, die in 4 min 48.2 sec zou moeten worden gelopen wilde Kamerbeek zijn bes te prestatie evenaren. Na 1200 meter in 3 min 50 was er geen twijfel meer. Een twijfel overigens die deze kampioen schappen heeft beheerst. Want na de eer ste dag stond Kamerbeek 60 punten ach ter op zijn recordverrichting, aangezien hij alleen op de 100 meter en bij het hoog springen zijn oude niveau behaalde, maar bij het vèrspringen, kogelstoten en 400 me ter daar onder bleef. Bij het discuswerpen echter begon de victorie met een machtige worp van 46.06 meter en hij kwam tot op één punt van zijn beste prestatie in Brugge, namelijk 5588 tegen 5589 pnt. Bij het polshoog bleef de balans in evenwicht, doch zijn 58.83 meter speerworp gaf weer een achter stand die hij in een subliem gelopen race op de 1500 meter, dank zij de opofferende Jelle Doornbosch wegvaagde en in een 58 punten winst omzette. Een verrichting van formaat. Temeer daar deze achtste titel in successie een voortdurende strijd met zich zelf is geweest. Stond het behalen van het Nederlandse kampioenschap reeds van de aanvang af vast, ongemeen boeiend was het duel tus sen de Amsterdammer Wim Thissen en Jelle Doornbosch. Wim Thissen zegevier de tenslotte met 6977 punten, hetgeen zijn beste prestatie betekende, tegen de 5895 punten van Doornbosch. Pikant was hierbij de achtergrond, dat de Amsterdammer het nooit heeft kunnen Kamerbeek werd Nederlands kam pioen tienkamp met een puntentotaal van 7295, waarmee hij het Nederlands record op dit nummer met 58 punten verbeterde. De prestaties van Eef Ka merbeek in vergelijking tot die van zijn oude Nederlandse record, dat hij op 10 en 11 juni in Brugge vestigde, zijn: 100 meter: 11,1 (11,1), vèrspringen: 6.91 (7.02), kogelstoten 14.10 (14.16), hoog springen 1.75 (1.75), 400 meter: 51.1 (50.8), 110 meter horden: 14.7 (14.6), dis cuswerpen: 46.06 (43.30), polsstokhoog springen: 3.70 (3.70), speerwerpen: 58.83 (60.73), 1500 meter: 4.41 (4.53.9). verkroppen, niet voor de drielandenwed- strijd in Brugge te zijn uitgenodigd. Zijn geladen stemming en de grimmige wijze waarop Thissen, ook op zijn zwakke num mers, vocht tot het uiterste hij haalde bij het polsstokhoogspringen van 2.90 tot en met 3.20 meter elke hoogte bij de laat ste poging tekende hem tot een vecht jas van de bovenste plank, terwijl Doorn bosch de juiste instelling niet had en juist op zijn sterkere nummers, zoals de 100 meter, het vèrspringen en speerwerpen beneden zijn kunnen bleef. Na de succesvolle opkomst van Hans de Haas, die tijdens de tienkamp in Breda voor het eerst deelnam en 5500 punten be reikte hij vertegenwoordigt het Neder landse studentendom momenteel op de universiade in Sofia beschikt Nederland na de titelstrijd in Eindhoven, naast Ka merbeek, Timme, Thissen, Doornbosch en de Haas, een zesde tienkamper van for maat, namelijk de 22-Jarige student aan de academie van lichamelijke opvoeding in Den Haag, Jan van Heek uit Leiden. Deze 1.87 grote en 93 kg zware atleet, die zijn lichaam wilde testen en meteen tot 5000 punten kwam, heeft gedurende de strijd de vierde plaats bezet, een vierde plaats die hij na een miserabele 1500 meter moest afstaan. Deze jongeman besloot na een drievou dige kaakfractuur bij het voetballen opge lopen in 1961 aan atletiek te gaan doen. En zijn resultaten zonder voldoende trai ning en voorbereiding er waren num mers bij die hij nooit eerder had gedaan waren van dien aard, dat men van een bijzonder talentvolle atleet kan spreken. Wat te zeggen van 11.5 over de 100 meter, een hoogtesprong van 1,80 meter, waar mee hij Kamerbeek versloeg, de 16.7 sec over de 110 meter horden in goede stijl maar zonder snelheid, en een speerworp van 50 meter, stempelen hem tot een man met toekomst. Binnen niet al te lange tijd zal hij wellicht voor verrassingen kunnen zorgen. i De bijna plaatselijke ontmoeting tus sen Haarlem en Stormvogels heeft de ruim 7500 toeschouwers ongetwijfeld bitter teleurgesteld. Er werd matig, om niet te zeggen slecht, gevoetbald, de conditie van sommige spelers liet veel te wensen, het tempo lag vrij laag en bovendien was de spanning ver te zoe ken. Neen, geen wedstrijd om lang over na te praten. Of het zou moeten zijn over het enige doelpunt in deze ont moeting, dat al na vijf minuten gescoord werd. Door spil Pirovano, die in het nauw gebracht door Doornbos en Frie een keurig boogballetje over de uitgelopen keeper De Graaf in eigen doel plaatste. Direct na het voor Haarlem zo gelukki ge en voor Stormvogels zo onfortuinlijke doelpunt leek het er op dat de gastheren wilden bewijzen zelf ook goals te kunnen maken. Zij probeerden dat met verrassen de aanvallen door het midden, waarin aan vankelijk Doornbos en later Frie een be langrijk aandeel hadden, maar verder dan een paar bijzonder slordig gerichte scho ten kwam men niet. Linksbuiten De Ridder kreeg in het eers te begin nog wel een paar kansen, maar toen rechtsback Smits de plaats van de uitgevallen Haverkamp kwam innemen was dit onmiddellijk afgelopen. Rechtsbui ten Vreeken werd door back Freriks vol komen in bedwang gehouden en Doornbos verloor alle duels met Pirovano glansrijk. Aan de andere kant was het voorhoede- spel van Stormvogels echter ook aller minst om over te juichen. Noomen deed in het begin nog wel enkele aardige din gen, Snoeks raakte al spoedig geblesseerd en de overige voorhoedespelers, Rijkaard, Van der Waal en Doorneveld, vielen be paald niet op. Dat was bijzonder spijtig voor de goed spelende halfs Van Wooning en Janssen, die hun soms uitstekende pas ses telkens weer onderbroken zagen door de stevig ingrijpende Haarlemse achter hoede met Berendregt aan het hoofd. Doelman Van 't Kruys kreeg het dan ook niet moeilijk, vooral ook niet omdat Noomen tot drie keer toe opgelegde kan sen miste en de harde Van der Waal de diverse vrije trappen die hij mocht nemen steeds hard en vooral hoog overschoot. Na de rust veranderde er niets in het spelbeeld. De Haarlemmers verhoogden het tempo en ondanks het feit dat de half- spelers Boom en Duyster angstvallig in de buurt van hun achterspelers bleven, kwa men Doornbos, Vreeken, Veen en Frie keer op keer dicht in de buurt van doelman De Graaf. De schotvaardigheid liet echter alles te wensen en alleen Frie was dicht bij een doelpunt toen de bal in de 26ste minuut na een hard schot van de onder kant van de lat in het veld terugketste. Doornbos richtte te onzuiver en Vreeken was te slordig, zodat het bij een aantal corners bleef. Om precies te zijn: negen, terwijl Stormvogels er na de rust slechts één mocht nemen. De beste hoekschoppen werden genomen door Berendregt, die na een botsing op de buitenplaats meehinkte, maar de corners toch keurig voor het doel plaatste. De Rid der was nog het dichtst bij een goal toen De Graaf na een hoekschop misgreep. De Haarlemse linksbuiten kopte echter in het zijnet. Tegen het einde werd de wedstrijd wat rpwer. Scheidsrechter Van den Berg vond echter veel goed en aan hem dankte voor al Noomen het dan ook, dat hij de volle 90 minuten in het veld kon blijven staan. Maar ondanks dat speelden de Noord- londenaren, geinspireerd door het optre den van Dyson op de linkervleugel, een allerbeste wedstrijd. Zij kwamen door doelpunten van Les Allen en Dyson na twintig minuten met 2-0 voor. Voor rust verkleinde Alan Skirton de achterstand, maar na de hervatting voltooide Dyson de hattrick door doelpunten in de 79ste en 80ste minuut. Arsenal scoorde door Mei Charles nog twee tegen-doelpunten. Door deze overwinning hebben de Spurs vijf punten uit drie wedstrijden. Zij liepen echter niets in op Sheffield Wednesday, dat, geholpen door een drietal treffers van John Fantam, erin slaagde het record van 100 percent te handhaven. Sheffield Wed nesday won met 5-1 van Birmingham City. De enige andere club, die tot nu toe steeds de volle buit binnenhaalde, is Manchester City, dat in Ipswich voor 20.000 toeschouwers met 4-2 zegevierde over de plaatselijke vereniging. De uitslagen waren: Eerste divisie: Aston Villa Chelsea 3-1 Burnley Bolton Wanderers 3-1 Car diff City Blackpool 3-2 Fulham Ever- ton 2-1 Ipswich Town Manchester Ci ty 2-4 Leicester City West Bromwich Voetbal in Engeland Albion 1-0 Manchester United Black burn Rovers 61, Nottingham Forst Sheffield United 20, Sheffield Wednes- rayBirmingham City 5-1, Tottenham HotpurArsenal 4-3, Wolverhampton Wanderers—West Ham United 3-2. Tweede divisie: Brighton and Hove Al bion Swansea Town 2-2 Bury Scun thorpe United 4-1 Charlton Athlètic Norwich City 2-2 Derby County Walsall 1-3, Huddersfield TownSouthampton 1-0, Leyton OrientMiddlesbrough 2-0, Liver poolLeeds United 5-0. Plymouth Argyle —Luton Town 0-3, Preston North End- Newcastle United 0-1, Rotherham United —Bristol Rovers 4-0, SunderlandStoke City 2-1. De jaarlijkse deelname van HFC aan het AROL-toernooi, gespeeld op het fraaie terreinencomplex van AFC aan de Zuide lijke Wandelweg in Amsterdam, is dit maal niet erg succesvol geweest. De Haarlemmers moesten door allerlei om standigheden mbt liefst acht invallers aan treden. En dat was duidelijk te merken in hun wedstrijd tegen Zeeburgia, die zij met 1-3 verloren. Verder won DWV met 1-0 van Alcmaria Victrix, AFC werd uitgeschakeld door UW (1-2) en DCG bereikte de volgende ronde door na een gelijkspel tegen Robur et Ve- locitas (3-3) een beter gebruik te maken van de strafschoppen. Het lag in de lijn dat Zeebugria het niet bijster moeilijk zou krijgen tegen het ge havende HFC. In de tiende minuut namen de Amsterdammers de leiding doordat een van de Haarlemse achterspelers de bal in eigen doel werkte na een vrije schop. Zeeburgia bleef sterker, maar het moest toch toezien, dat HFC nog voor rust ge lijk maakte. Het was een vleugelschot van Koenders, dat door rechtsback Kip van richting werd veranderd (1-1). Een minuut na de hervatting kwam Zee burgia op 1-2 door een doelpunt van Beest. Rossem bepaalde tenslotte de eindstand op De krachtmeting tussen DWV en Alcma ria werd gekenmerkt door hard spel. Het enige doelpunt kwam van de voet van de Amsterdammer Asmussen en werd ge scoord na een kwartier in de eerste helft. AFC-UVV was stukken beter dan de voorgaande wedstrijden, al lag het spelpeil niet zo hoog als men graag had gezien. De Utrechters toonden zich technisch beter, met midvoor Van Ede als beste man. Bij AFC onderscheidde linkshalf Hoogendoorn zich. De rust ging in met 0-0. In de twee de helft bezorgde Duis de thuisclub de lei ding, vlak daarop gevolgd door de gelijk maker van. Citteur. Van Ede nam de win nende Utrechtse goal voor zijn rekening. DCG had het als eersteklasser zeer moei lijk tegen de tweedeklasser Robur et Ve- locitas. Vandaar dat de Amsterdamse doel man Werring veel werk kreeg te doen. Van de Mee opende voor DCG de score en Pelman bracht de stand op 2-0. Het tegenpunt kwam van de voet van Steensel (2-1). Na de hervatting maakte Langpen- ter er via de Robur-doelman 3-1 van, ge volgd door een voltreffer van Elfring uit een strafschop (3-2) Robur slaagde er zelfs in met een doelpunt van Van Kints de stand in evenwicht te brengen (3-3), waar na strafschoppen DCG de zege bezorgden. Programma voor volgende week: Zee burgia—UW en DCG—DWV. y Doelman De Graaf van Stormvogels in een van de vele hachelijke momen ten waarin hij gisteren kwam te ver keren. Hier wordt hij belaagd door de Haarlem-midvoor Doornbos, die ech ter vakkundig wordt afgehouden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10