Antonio Maspes bleef sterkste profsprinter ter wereld Nederlanders boekten wisselende successen Jeugdige honkballers faalden: Belgen overwonnen Nederland Schoten had een verlenging nodig om UW te verslaan Zwitserse stayer naar ziekenhuis Krappe zege van België op Nederlandse tennissers Honkbaluitslagen Zelfbeheersing een schone zaak Echobardo voorkwam een debacle Beidschat boekte no run, no hit overwinning MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 12 Honkbal Wereldkampioenschappen 1962 in Italië Verlenging Geen slagwerk Motorrenner Oosterbaan nog steeds bewusteloos t Uitbundige tonelen hebben zich in het eerste weekeinde van de wereldkam pioenschappen op de Oerlikonbaan af gespeeld. De vele Italiaanse arbeiders in Zwitserland, die en masse de tribunes bevolkten, kregen volop gelegenheid hun zuidelijk enthousiasme te spuien. Want de eerste twee wereldtitels werden volgens de verwachting overigens een prooi van de Azzurri, die zondag titelhouder Antonio Maspes met groot machtsvertoon opnieuw de regenboog trui bij de prof sprinters zagen veroveren. Zaterdag had de 22-jarige Sergio Bian- chetto de fel begeerde titel van de ama teursprinters voor de neus van zijn vriend Giuseppe Beghetto weggekaapt. Het meest tot de verbeelding sprak ech ter de overwinning in twee ritten van Maspes op de Franse troef Michel Rous seau, die als een beginneling van de baan werd gevaagd. Maspes, die voor het begin van de wereldkampioenschap pen had aangekondigd voor niemand bang te zijn, evenaarde in de tweede rit zijn wereldrecord van 10.8 sec. over de laatste 200 meter. De Nederlanders boekten wisselende successen. Het was bepaald teleurstellend vooral voor hemzelf dat Jan Derk- sen er niet in slaagde zij bij de laatste vier te rijden. Dit lukte ook aan De Graaf niet bij de amateurs. Maar daartegenover stond, dat zowel Martin Wierstra als Arie van Houwelingen de stayers-finale bereik ten, hetgeen via de herkansing ook Leen Wielrennen van der Meulen bij de amateurs gelukte. Bovendien verraste Peter Post in de ach tervolging, waarin hij zich met titelhou der Rudi Altig, de Zwitser Willy Trepp en de Italiaan Leandro Faggin tot de vier besten ter wereld mag rekenen. De finale van profsprinters was het hoogtepunt van deze eerste dagen van de wereldkampioenschappen. Michel Rous seau. in wie velen ook Jan Derksen de wereldkampioen hadden gezien, kwam er eenvoudig niet aan te pas. In de eerste rit had Maspes de kop moeten nemen, maar na de eerste "an de drie ronden begon de Italiaan een sur-place die 26 mi nuten en 19 seconden duurdeVoor Rousseau echter moet het uren hebben ge leken. In die 26 minuten werd zijn zelf vertrouwen gebroken en toen hij de kop moest nemen, was da Fransman in feite al geklopt. Kort na de voorlaatste bocht schoot Maspes onder Rousseau door en zag de Fransman eenvoudig niet meer. Nog groter was de macht waarmee Maspes in de tweede rit de titel voor de vijfde maal veroverde. Rousseau was nu van kop vertrokken, durfde niet voor de tweede maal een sur-place aan en zag plotseling in de derde ronde Maspes als een schim onder zich doorkómen. De Ita liaan raasde naar de finish, waar de klok ken op 10.8 sec. bleven stilstaan. De ma nier, waarop Maspes zijn titel prolongeer de, stempelde hem tot de enige ware wereldkampioen. Derksen teleurgesteld De 42-jarige Jan Derksen, die er nog steeds niet aan denkt met fietsen te stop pen, had zaterdagavond de teleurstelling van zijn leven gehad toen hij door Rous seau in de kwartfinales werd geklopt. In derdaad was de nederlaag in de eerste rit niet nodig geweest. Derksen. die door Gaignard en de Luxemburger Gillen in de serie te verslaan zijn zelfvertrouwen had versterkt, bleef een paar lengten achter Rousseau hangen en toen de Fransman De Zwitserse wielrenner Fi-its Galatti, wiens gedragingen in de serie van de be roepsstayers bij de wereldkampioenschap pen op de baan in Zürich zeer vreemd wa ren hij kwam verscheidene malen los van zijn gangmaker, reed tenslotte slechts op halve kracht zig-zag over de baan is in een ziekenhuis opgenomen. Toen hij van zijn fiets kwam moest hij ondersteund worden en hij werd naar de kleedkamer gedragen. Voor hij hier was, kreeg hij echter een flauwte. De dienst doende arts besloot Galatti voor alle ze kerheid naar een ziekenhuis te laten bren gen voor een onderzoek. De verzorger van de Zwitserse renner die niet officieel voor de wereldkampioen schappen was aangewezen, is onmiddellijk opgeroepen om voor de sportcommissie van de Zwitserse wielerbond te verschijnen. Het gerucht gaat, dat zijn licentie als ver zorger zou kunnen worden ingetrokken. Het belangrijkste besluit van het 118e congres van de Internationale Wielei Unie (U.C.I.), dat vrijdag in Zürich werd ge houden, was de organisatie van de wereld kampioenschappen 1962 aan Italië toe te vertrouwen. De wereldkampioenschappen op de baan 1962 zullen worden gehouden op de Vigo- rellibaan in Milaan, terwijl de wegwed strijd zal plaats vinden op een circuit van 16 km lengte in de omgeving van Salo. De profs zullen 294 kilometer rijden en de amateurs 190. Voor de 100 km ploegen tijdrit (amateurs) heeft men de keuze la ten vallen op een 50 km lang parcours in de omgeving van Brescia. De Luxemburgse bond is aangewezen om de wereldkampioenschappen cyclo cross 1962 te organiseren. De wedstrijden worden op 18 februari 1962 in Esch sur Alzette gehouden. plotseling demarreerde was het te laat. De Nederlandse kampioen kwam welis waar nog langszij, maar een finishfoto maakte uit dat Rousseau had gewonnen. Die nederlaag kwam de Amsterdammer niet meer te boven. Hij zat er nog over te piekeren in de twee de rit, waarin Rous seau in 10.9 sec. over de laatste 200 meter een nieuw baanrecord vestigde. Zonder ook maar een meter op de Oer likonbaan getraind te hebben, heeft Peter Post zich geschaard onder de vier beste, achtervolgers. In de kwalificatieritten tot ieders verbazing verwees het regle ment de renners die ingehaald werden naar huis, terwijl voorheen ook hun tijden meetelden voor de klassering reed' Pe ter Post tegen Rudi Altig en met een tijd van 6.20.2 plaatste hij zich als vijfde. Dit betekende, dat hij tegen de Brit Tommy Simpson moest uitkomen. Deze beging voor de start van de kwart finale de grote fout door Post vooreen winterbaanrijder uit te maken, die hier wel niets zou kunnen presteren. Simpson heeft later spijt van zijn woorden gehad, want Peter was zo verbeten, dat hij de Brit in de dertiende van de vijftien ron den inliep. Ook Altig en Trepp gunden hun tegen standers in de kwartfinales weinig. Fag gin, die met 6.12.6 een nieuw baanrecord maakte, had eveneens de volle 15 ronden nodig om de Deen Bsunsoe met ruim 8 sec. te overwinnen. In de halve finales, die dinsdagavond worden gereden, komt Peter Post nu uit tegen Rudi Altig, waarna Faggin en Trepp zullen gaan uitmaken wie de tweede fina list wordt. De sprintamateurs Het onuitputtelijke reservoir der Italia nen heeft hun voor het vierde achtereen volgende jaar de wereldtitel bij de ama teursprinters opgeleverd. Na Gasparella (twee keer) en Gaiardoni was het nu de 22-jarige Sergio Bianchetto uit Padua voor wie de trompetten werden gestoken. In de finale versloeg hij zijn even oude plaats en clubgenoot Giuseppe Beghetto. Dit tweetal had verleden jaar op de tandem het Olympisch goud voor Italië veroverd Bianchetto nam een grootse revanche voor zijn nederlaag tegen Beghetto in het Italiaanse kampioenschap. Vooral de tweede finale-rit was een schoonheid. Beg hetto vertrok van kop en trachtte zijn ri vaal in de sur place de leiderspositie op te dringen. Dit lukte pas toen het tweetal halverwege de tweede ronde weer op de pedalen ging staan. Bianchetto, die de eerste rit gelanceerd had gewonnen, moest dus nu voorpp gaan rijden om elke onver wachte beweging van zijn vriend en tegen stander te kunnen opvangen. Plotseling trok Bianchetto naar beneden met Beghetto aan zijn wiel en hij suisde in 11.5 door de laatste 200 meter. Beghetto kwam slechts een paar centimeter te kort. Zaterdagmiddag was Aad de Graaf in twee ritten door Beghetto uitgeschakeld. De Rotterdammer had danig last van zijn zenuwen en reed niet half zo goed als de avond tevoren. Vooral in de tweede rit toen Beghetto twee ronden lang spurtte, zou De Graaf in zijn normale vorm be slist niet hebben verloren. De stayers De Nederlandse stayers-kampioen Mar tin Wierstra had een „zacht eitje" in zijn serie. Hij startte op de tweede plaat, achter de Spanjaard Gomila, nam echter de allereerste ronde de leiderspositie over en reed onbedreigd naar het einde. Achter hem nestelde zich de Franse kam pioen Raynal en de Belg Depaepe. van wie de laatste de taak van stootblok op zich nam. Heel wat meer strijd leverde de tweede serie op. Niet wat betreft het bezetten van de eerste plaats, want de Duitse kam pioen Karlheinz Marsell, die van kop was gestart, verkeerde in grootse vorm en reed al zijn concurrenten op tenminste twee ronden. Achter Marsell ontspon zich een fel ge vecht om de andere twee finaleplaatsen. Dolfke Verschüren verzekerde zich na elf minuten, in één rush van de zesde plaats komend, van de tweede positie, terwijl toen nog Arie van Houwelingen op de der de plaats reed. Hij viel terug toen de Italiaan Pizalli het voorbeeld van Ver schüren wilde volgen, maar de Italiaan had in die spurt teveel van zijn krachten gevergd en verdween voorgoed in de achterhoede. Het grote gevecht begon daama tussen Antonio Maspes de Nederlanders Koch en Van Houwelin gen die voor eigen kans reden. De Utrech ter zag zijn» kans schoon toen Van Houwe lingen na 26 minuten een inzinking kreeg en door Marsell op één ronde werd ge reden. Koch leek op rozen te zitten, want Marsell, een van zijn beste vrienden, kwam een handje helpen door vlak achter Koch de aanvallen van Van Houwelingen op te vangen. Toen Van Houwelingen zich herstelde van zijn inzinking en Koch steeds slechter ging rijden, staakte de Duitser zijn vriendendienst en leverde Koch aan de blonde Sassenheimer over In de herkansing stapte Koch al na 5 minuten af. Hij had even tevoren fel te gen de leidende Duitser Petry gevochten om een tweede lap te voorkomen, raakte los van de rol en voorkwam nog net een botsing met Petry Het achttal finalisten werd gecompleteerd door Petry en de Zwitser Meier. Voor de Spanjaard Gomila had het avon tuur nog een droeve afloop. Hij viel zo maar pardoes van zijn fiets op het beton en moest in een ziekenhuis worden opge nomen. Bij de amateurs was de Spanjaard Gar cia zo vriendelijk om zich na 30 km tegen de Rus Kobzev te gaan verdedigen, die nota bene op drie ronden lag. Leen van der Meulen die op de loer had gelegen, maakte van dit duel gebruik om de lei derspositie over te nemen, maar kreeg het toch moeilijk toen de Rus na het verwisse len van gangmaker zijn achterstand geheel goed maakte en nog een slotaanval inzet te- Henk van Campen was kansloos in de andere herkansingsrit. waarin hij het niet verder bracht dan de vijfde plaats. De jaarlijkse tenniswedstrijd tegen Bel gië, met 18-16 door onze zuiderburen ge wonnen, heeft ongewone spanning opgele verd. De cijfers wijzen het reeds uit. Na de 10-7 van zaterdag kwam het via 13-8 en 13-11 op 17-14. Het werd tenslotte 18-16, na drie spannende dubbelspelen. Als de balans over de 34 partijen, ver deeld over de gebruikelijke nummers, opgemaakt wordt blijkt dat "het verlies voornamelijk voortkomt uit de dames partijen. Immers, terwijl van de 16 he renenkelspelen (met steeds twee aan twee elk tegen elkaar) elke ploeg er 8 won, uit de vier heren dubbelspelen vier over winningen op naam van onze landgenoten kwamen, gaf het damesenkelspel het po vere resultaat van één overwinning uit de acht partijen. Die ene zege kwam van onze nieuwe nationale kampioene, me vrouw Baars op de Belgische no 2, mej. Bellens. Het was ook nu weer het sterke defensieve spel van de Nederlandse dat de vastheid van de Belgische speelster ontregelde. Tegen de Belgische kampioe ne mej. Mercelis gelukte dat niet. Uit de overige zeven damesenkelspelen kwam slechts één gewonnen set. Daar tegenover is het resultaat uit de herenenkelspelen veel beter. De beste prestatie kwam op naam van Willem Ma- ris, die na een schijnbaar hopeloze ach terstand van 0-5 in de derde set, na 6-4, 8-10 en een verloren gegaan matchpoint, met 8-6 de Belgische no. 2, Drossart, ver sloeg. De vaste wil om zich niet gewon nen te geven zegevierde op waarlijk won derbaarlijke wijze, want Drossart bleef tot het uiterste vechten, zij het dat zijn spel op het laatst een meer verdedigend aanzien kreeg. De overwinning van Maris was des te sprekender, gezien de neder laag van Van Eysden fegen deze zelfde Drossart met 4-6, 4-6. Alle spelers in het herenenkelspel heb ben hun aandeel gehad in de acht winst punten. Teleurstellend was het spel van Maris, in zijn partij tegen de no. 4 van Bel gië, De Spiegelaere (die op zijn beurt door -Schneider werd verslagen) die hij met 2-6, 3-6 verloor. Aanvoerder Breu- kink liet in het andere enkelspel de re serve Scholtz tegen Froment uitkomen en onze reserve verweerde zich goed: 4-6, 9-11. In het herendubbelspel wonnen Maris en Van Eysden van de Belgische Davis Cup-dubbel Brichant-Van der Borght. De Nederlanders zegevierden in 3 sets na verlies van de eerste met liefst 6-1. Maris was hierin verrassend goed op dreef. Hoofdklasse: O VVOHHC 3-1; Schoten— UW 8-7; EDO—EHS 0-4. Eerste klasse: ABC—HCK 4-11; SC Haarlem Ajax 1-4: WVHEDW— Schoten 2 12-0. (WVHEDW kampioen); Volewijckers—Nep- tunus 14-8. Overgangsklasse A: HFC HaarlemSVV 1-5 ADO—Thor 5-1. (Thor degr.). Overgangsklasse B: KennemerlandBlauw Wit 4-3; O VVO 2—Sparta 2 2-12. Tweedeklasse A: VVGA 2Stork 2 11-14; RFCFeijenoord 3-2. Tweedeklasse B: TIW—SC Haarlem 2 0-1; SpartaanVolewijckers 2 1-2; EHS 2Bloe- mendaal 12-8. Tweedeklasse C: Rood WitWVHEDW 2 16-1; JOS—Quick 2-10 (Quick kamp.); Shell— Terrasvogels 6-7. Rapon Haarlem, 3 A: Rooswijk 2OG 20-2; RCH 2Kennemerland 2 8-6; VI. Vogels Halfweg 6-6. 3 B: RipperdaEDO 3 6-7; Schoten 4 TYBB 2 7-10; DIO—DSS 8-6. 4 A: TYBB 3—HFC Haarlem 2 3-18; Terras vogels 4—HCK 5 10-15; Schoten 5—Geel Wit 8-7. B: HHC 4—THB 3 23-7. 4 C: Kennemerland 3DSS 2 7-3; EDO 4 OG 5 41-5; Rooswijk 3—Bloemendaal 2 10-16. 4 D: Geel Wit—HHC 3 1-9. Tijdens de wedstrijd SchotenUW heb ben de gelukkig weinig talrijke toeschou wers zich kunnen ergeren aan het onspor tieve optreden van slagmensen en veldspe- lers. Bij Schoten was het Keulemans, die als aanvoerder van ziin team wel een heel slecht voorbeeld gaf door met hoofd- scheidsrechter De Ruiter in discussie te treden over de beoordeling van slag en wijd. Dit zijn feitelijke beslissingen en geen honkballer zal beter weten dan Keulemans dat men bij honkbal over feitelijke beslis singen niet kan discussiëren. Hij deed het toch en het gevolg bleef niet uit: diverse Schoten-spelers gingen daarna met knup pels smijten, waardoor de wedstrijd een onsportief karakter kreeg. Ook de UVV-ers lieten zich niet onbetuigd, zodat het er zon dagmiddag duidelijk op leek, dat men bij honkbal maar alles mag doen, waar men zin in heeft. Een slechte beurt. In de wedstrijd België—Nederland was het de OVVO-catcher Crouwel, die het op een bepaald moment niet eens was met hoofdscheidsrechter C oppens. Hij kreeg 3 sl., smeet driftig met slaghelm en knup pel, maar werd terecht door Ron Fraser uit het veld gestuurd: een juiste beloning voor een dergelijk ongemanierd optreden! De honkbalinterland België-Nederland is gewonnen door de Zuiderburen met 7-1, doordat de Nederlandse keuzeheren zich vergisten in de kracht van het Belgische honkbal; of beter gezegd: zich vergisten in de kracht van de jeugdige Nederlandse spelers. De Nederlandse formatie, die zon dagmiddag in Antwerpen aantrad tegen de Belgen, bleek niet in staat het verschil in tophonkbal in beide landen tot uitdrukking te brengen. Door een catastrofale tweede innings, waarin de Belgen zes punten scoorden, werden de Nederlanders met 7-1 verslagen. De Belgische werper Martin van Trichtveld hield de Nederlandse slag- ploeg op een honkslag (Echobardo)en werd onbedreigd winnende werper met 16-6-1. Voor Nederland moest Hans Bouwen het verlies accepteren. Hij stond nog geen twee innings op de plaat. Een homerun van de Belgische eerstehonkman Willems met drie honken bezet was daar de oor zaak van. Het vorig jaar werd de interland Bel giëNederland op een warme zomermid dag met 43-5 voor Nederland afgesloten. ..Dit kan niet meer", zeiden de Neder landse leiders en besloten in den vervolge een meer gelijkwaardig team naar België te sturen. De keus viel op een jonge ploeg, die het ditmaal maar moest klaren. Dit is niet gelukt en betekent een grote neder laag voor Nederlands honkbal. Niet zozeer voor de statistici, maar vooral voor de toe komst van Nederland in het honkbal in Europa. In Antwerpen bleek zondagmiddag op het veld van Luchtbal, waar 500 toeschou wers zich hadden verzameld, overduidelijk dat de honkbaltoekomst niet in staat is om een tweederangs-honkbalploeg wat België is te verslaan. En dan komen we meteen op het kern punt van het honkbalprobleem, dat in Ne derland bestaat. Sinds 1956 zijn de Neder landers Europees kampioen, een prachtige prestatie, maar dit is voornamelijk te dan ken aan het spel van enkele ouderen, die over een jaar of twee de honkbalspullen voorgoed op zullen bergen. In het afge lopen jaar heeft men in de kranten vele namen kunnen lezen van jonge spelers, die in een Nederlands team uit mochten ko men. Van diverse zijden is daar tkritiek op gekomen. Men stelde, dat iedereen maar in het Nederlands honkbalteam kon spelen. Het was geen eer meer om Neder land op honkbalgebied te vertegenwoordi gen. Natuurlijk zit in deze redenering veel goeds. Maar uiteindelijk kan men het Ron Fraser niet kwalijk nemen, dat hij vele jonge spelers probeerde. Als hij na iedere wedstrijd op andere spelers een beroep doet, kan dit alleen maar betekenen dat zijn eerste keuze niet voldaan heeft. En zo liggen de zaken ook. Er zijn op het ogen blik maar twee of drie jeugdige spelers, die waarschijnlijk het peil van de oudere spelers kunnen gaan benaderen. Voor het overige zijn alle experimenten waardeloos te noemen. Droevig, maar waar! In Antwerpen was het „veteraan" Bobo Echobardo, die het Nederlands team van een echec moest redden. Hans Bouwen, in zijn ploeg ADO een verdienstelijke kracht, begon in het Nederlands team op de plaat In de tweede innings werd hij echter drie maal in de steek gelaten door zijn velders, waardoor de honken bezet kwamen. Daar op werd een Belgische slagman geraakt door een van zijn worpen waardoor de stand op 1-0 kwam. 4w. betekende 2-0, waarna Bouwen ging „mikken". Het ge volg bleef niet uit, want de Belgische eer stehonkman Willems kreeg zijn „droom- balV en hij joeg de bal het veld uit (6-0). Hierna moest Echobardo de gedemorali seerde Nederlandse ploeg redden. Hij deed dit goed. Alleen in de vierde innings werd er een punt gescoord, doordat met het eer ste en derde honk bezet en twee nullen door gebrek aan routine de vrijwillig tus sen het eerste en tweede honk ingesloten honkloper de aandacht zo op zich vestigde, dat men de loper op het derde honk on gehinderd liet scoren (7-0). Van Reyssen (HHV) scoorde in de zesde innings het enige Nederlandse punt. Met drie honken bezet sloeg Vissers een bal in het binnen veld, die door de Belgische derdehonkman foutief werd verwerkt, waardoor Van Reyssen kon scoren. Met drie honken bè- zet en een uit had de Nederlandse ploeg toen goede kansen, maar de slagploeg faal de. Werper Martin van Trichtveld, die in Amersfoort ook al goede dingen liet zien, werd met 16-6-1 winnende werpèr. Voor Nederland moest Hans Bouwen verlies ac cepteren, terwijl Echobardo in reliëf een goede prestatie leverde (in 51/3 innings 5-3-1). Bert Paalman wierp een innings voor Nederland: hij had al een competitie wedstrijd in de arm zitten. Echobardo was de enige Nederlander met een slaggemid delde: 500. Voor België waren het Willems (.333) en Robijns (.333), die tot een honk slag kwamen. Een sensationeel begin en een dito slot hebben de hoofdklassewedstrijd Schoten—UW nog enigszins kunnen redden. Voor het overige werd het een zouteloze vertoning met veel tweede rangs komedie van twee machteloze ploegen, die weinig konden imponeren. Het was zondagmiddag aan het spel niet te merken, dat hier een kampioenskan didaat aan het werk was tegen een ploeg, die op het punt staat te degra deren naar de eerste klasse. Na negen innings was de stand 4—4, zodat ver lengd moest worden. In de tiende in nings nam UW met 7—4 de leiding door een homerun van De Vries, maar Scho ten repliceerde in de gelijkmakende slag beurt met vier runs, wat voldoende was voor de overwinning. Hil van Maren gaf de winning-hit. EHS won voor de zevende maal, zonder dat de tegenstander, ditmaal stadgenoot EDO, ook maar een punt kon seoren. Voor Herman Beidschat was de triomf nog gro ter, omdat hij met de fantastische resul taten 1900 een record brak. Het is vele jaren geleden, dat in de hoogste af deling van de KNHB een dergelijk resul taat door een werper werd behaald. De no run, no hit-zege werd met 40 behaald. HHC heeft OVVO goed partij geboden, doch de slagploeg van de Haarlemmers faalde op de beslissende momenten, zodat OVVO met 31 won. Intussen is de nieuwe hoofdklasser ook bekend geworden. Het Amsterdamse WVHEDW won zijn laatste wedstrijd met 120 van Schoten 2 en maakt dus het volgend seizoen zijn rentree in de hoofd klasse. De eerste bal, die Schoten-werper Zijl stra in de wedstrijd tegen UW losliet, werd direct door Ruben Leyssner over de hekken geslagen, zodat de stand na tien seconden spelen op 1—0 voor UW kwam. Daarbij moesten de Utrechters het voor lopig laten, want tot de zesde innings kwamen zij niet meer tot scoren. Schoten sloeg in zijn eerste slagbeurt direct fel toe. Van de Brugge (honkslag). De Groot en Keulemans (4 w.) vulden de honken en een korte slag van Joop Geurts was vol doende voor het eerste Schoten-punt, door dat derde honkman De Vries van UW een foutje maakte (11). Zijlstra sloeg daar na een hoge bal recht naar rechtsvelder Kars, die de bal echter liet vallen, waar door De Groot 21 kon maken. In de vijfde innings werd het 31 door Keulemans, die na een velderskeus en een gestolen honk kon scoren op een honkslag van Van Maren. In de zesde innings kwam UW echter terug. Kars (honkslag) en Campbell (4 w.) kwamen op de honken, waarna Kees Hiele met een honkslag voor 32 zorgde. Op een hoge tik van tweede- honkman Roos scoorde Kars 33 en met drie honken bezet gaf Ruben Leyssner een infield-hit waardoor UW met 43 voor kwam. In de achtste innings kwam UW-pitcher Mathew Campbell in moeilijkheden. Honk- slagen van Zijlstra en Kuykhoven en een verkeerd door de UW-werper verwerkte stootslag van Gerrit Nanne brachten alle honken bezet. Jan Klein kreeg hierna 4 w., waardoor de stand op 44 kwam. Mathew Campbell werd hierna vervangen door naamgenoot Tom, die de moeilijk heden oploste met medewerking van Kuyk hoven, die een teken van coach Keule mans miste. Na negen innings was de stand 44, zodat verlengd moest worden. In de tiende UW-slagbeurt leek het voor Schoten van een leien dakje te gaan. Tom Campbell en Kees Hiele twee gevaarlijke hitters kregen 3 sl., maar Roos gaf een infield- hit. Op de volgende slag van Hughes kreeg Schoten-kortestop Hi] van Maren kans om de derde nu] te maken, doch hij miste. Een duur foutje, want De Vries overtrof hierna zichzelf door met twee honken be zet een homerun te slaan; 74. De uitgelaten UVV-ers waanden zich zeker van de overwinning en vervingen hun tweedehonkman Roos hierna door Vincent Leyssner een broer van inter nationaal Ruben. In de gelijkmakende slag beurt begon Schoten met een nul, waarna Nanne de bal naar Vincent Leyssner sloeg. Deze miste echter, zodat Nanne op de honken kwam. Klein volgde met een in field-hit, waarna een doorgeschoten bal de honklopers op het derde en tweede honk bracht. Van de Brugge sloeg een een- vondige hoge bal boven de thuisplaat, maar UW-catcher Ricky Kersout miste voor de derde maal in deze wedstrijd de vangkans, zodat Van de Brugge op het tweede honk kwam en Nanne kon scoren. De Groot kreeg een vrije loop en maakte de honken vol, Keulemans gaf een honk slag en het was Klein, die 76 scoorde Daarna was het Hil van Maren, die zijn fout goed maakte door een honkslag te slaan, waarop zowel Van de Brugge als De Groot konden scoren (87). De werpersresultaten waren: Zijlstra 1368. Mathew Campbell (V/i inn.) 1086 en Tom Campbell (2 2/3 inn.) 213. Schoten maakte vier fouten en UW acht. De beste slagman bij Schoten was Jan Klein met twee honkslagen uit vier beurten. Bij UW was Ruben Leyss ner het meest succesvol: 400. De wedstrijd EDOEHS was voor het publiek weinig aantrekkelijk, omdat het slagwerk ontbrak. Ton Terneuzen wierp een goede wedstrijd, maar kreeg vier runs tegen. In de derde innings scoorde Meen- horst (4 w.) na honkslagen van Nico Tromp en Oosterbaan. In de volgende slagbeurt was het Joop Schuitemaker, die na 4 w. en een gestolen honk bij zijn poging om het derde honk te stelen de aangooi van de EDO-catcher in het verreveld zag ver- Kops (EHS) scoort de derde run voor zijn ploeg na een doorgeschoten bal. De bal wordt nog wel op de thuis plaat gespeeld maar werper Terneu zen rechtskomt te laat. Scheids rechter Hetem zal „in" geven. dwijnen en 20 kon maken. In de zesde innings scoorde Kops op een doorgeschoten bal en Joop Schuitemaker op een honkslag van Beidschat. De EHS-werper was de grote man in dit duel, want al onthield hjj het publiek wel het spectaculaire gedeelte van een honk balwedstrijd het slaan, 19 maal een tegen stander 3 sl. geven en geen enkele honk slag toestaan is een prestatie, die slechts zelden op een honkbalveld wordt geleverd. Met 1900 bleef Beidschat heer en meester, terwijl Neuzen met 778 ver lies moest accepteren. Slechts door veld- fouten kreeg EDO twee man op de honken. EDO maakte drie fouten. Oosterbaan en Kops waren bij EHS met catcher Nico Tromp de producenten van de honkslagen. Zij gaven ieder 2 hits. Bij OVVOHHC won de Amsterdamse club door beter slagwerk. De HHC-ers kregen voldoende kansen om een voor sprong te nemen, doch op de beslissende momenten faalde de HHC-ploeg. De enige maal, dat HHC tot scoren kwam, was in de eerste innings, toen Ben Vreenegoor op een verre tik van zijn broer Wim kon scoren. OVVO antwoordde in de vijfde innings met een run en in de zesde innings waren Meyer en Crouwel, die profiteerden van honkslagen van Bruning en Schreu- ders (31). De werpersresultaten waren; Urbanus 937 en Smidt 847. De beste slagman bij HHC was Ben Vreene goor met .400. De stand in de hoofdklasse is nu: OVVO 11—20 Sparta 13—10 Schoten 11—18 HHC 12— 8 EHS 13—18 VVGA 12— 6 EDO 13—14 U V V 11— 2 WVHEDW heeft het hoofdklassersschap veroverd door een duidelijke 120 over winning op de Schoten-reserves. De over winning, die HCK met 115 op ABC be haalde leverde de Kinheimers dus niets anders op dan een tweede plaats. SC Haarlem verloor van Ajax met 41. De Nederlandse motorrenner Ooster baan, die drie weken geleden tijdens mo torraces in Oulton Park nabij Chester ten val kwam, ligt nog steeds in bewusteloze toestand in het ziekenhuis in Chester. Er is nog geen wijziging ten gunste opge treden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 12