Sergeant bekent „aanranding" in scène gezet te hebben DE BESTE „DOE HET ZELF" VERF HEET en Minister Marijnen opende 1 tuinen in Amsterdam Experiment met internationaal kinderkamp in „Overvoorde" AGENDA PALTHE GETALAC TAPIFLEX AOSRAM Terrein van 100 ha. voor de door stadsuitbreiding verdreven tuinders Treinverkeer gestagneerd door storing in beveiliging Zes auto's achtervolgden dronken rijder Jeugdig personeel bestal patroon Traject Coentunnelweg nog niet definitief Zij kan lachen! Mistig Noodlottig schot op Oudejaarsavond Vloerenbedrijf EDELHOUT Antieke meubelen houden waarde kwaliteits behandeling Fa. B. J. VAN LIEMT I h ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1961 DE ZAAK-VAN DER PUTTEN (Plastic tapijt) 12.25 per m2 ongelegd) Kwarteeuw strandvoogd op Rottumeroog RIPOLIN snefverf 500: o, io gemakkelijk en dubbefrfekkend BEVORDERING VAN VRIENDSCHAP Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk lampen Vrijgelaten J an belang voor het streekplan IJmond-N. Suède jasje reinigen 14.50 Verf met gemak en... van Ceta Bever Aa-Be PLAIDS Zaalberg 100% WOL Examens Vader en zoon voor de rechtbank Anti-honger-actie van de N.J.G. .sS J D"5 „aanranding" in Oudewater, waar van de technisch hoofdambtenaar van het ministerie van defensie F. H. van der Putten uit Bussum de dader had moeten zijn, is geënsceneerd door een sergeant, een vroegere medewerker van de heer van der Putten. Dit is gebleken uit een nader onderzoek dat staatssecretaris Cal meijer heeft laten instellen. De sergeant heeft een volledige bekentenis afgelegd, Hij heeft een reprimande gekregen. De geënsceneerde aanranding kwam m. ter sprake tijdens de behandeling van de zaak-Van der Putten voor het Ambte narengerecht in Amsterdam, waar deze burgerambtenaar van het ministerie van Defensie vorig jaar een klacht heeft inge diend tegen zijn overplaatsing van een controlerende technische functie in Am sterdam naar een administratieve en naar zijn mening minder belangrijke functie in de legerplaats Nieuw-Millingen. De heer Van der Putten, die in zijn controlerende functie bij het Civiele Automobiel-bedrij ven van het ministerie van Defensie be langrijke malversaties bij de uitbesteding van het onderhoud van legermaterieel aan het licht bracht, was van mening dat zijn overplaatsing verband hield met een cam pagne van een aantal vroegere KNIL-offi- cieren, die hem een lastige dwarskijker vonden. De geënsceneerde aanranding zou een onderdeel van deze hetze zijn geweest. Na een uitvoerig onderzoek besloot de Rotterdamse officier van Justitie in deze zaak geen strafvervolging in te stellen. Ook de auditeur-militair bij de krijgsraad stelde geen vervolging in, „aangezien hem niets was gebleken van een door een mi litair gepleegd strafbaar feit". De mededeling van de staatssecretaris, dat de sergeant de aanranding heeft geën sceneerd, is gedaan in een gesprek dat enkele in de zaak-Van der Putten geïnte resseerde leden van de Tweede Kamer met hem hebben gehad. Het onderzoek in de zaak-Van der Put, ten, dat het Ambtenarengerecht in Am sterdam begin april gelastte, is kortgele den begonnen. Het wordt geleid door mr. 'Advertentie Onverwoestbaar. Geen zuren, logen, vetten of oliën noch de meeste chemicaliën kunnen TAPIFLEX aantasten. Voor elk vertrek: woonkamer, hal, gang, keu ken, badkamer en vooral voor de kinderka mer ideaal. Thans zijn ook de problemen van vloerbedekking opgelost voor kerkgebouwen, ziekenhuizen, scholen, gymnastieklokalen, laboratoria, kantoor- en bankgebouwen, wachtkamers, winkels, kapperszaken en Ho recabedrijven. Inlichtingen: SHOWROOM-VERKOOP ZIJLSTRAAT AS TELEFOON 2034# C. J. F. Caljé, lid van de Verzekerings kamer en een van de plaatsvervangende voorzitters van het Ambtenarengerecht in Amsterdam. Een woordvoerder van de minister van Defensie verklaarde desge vraagd aan het ANP dat de sergeant reeds in een vroeg stadium van het onder zoek in de zaak-Van der Putten bekend heeft de aanranding te hebben geënsce neerd. Valsheid in geschrifte De Koninklijke Marechaussee heeft thans in simenwerking met de rijkspoli- tie te Oudewater proces verbaal opge- maakt tegen een carrosseriebouwer in Oudewater, die volgens de heer Van der Putten in 1958 valsheid in geschrifte heeft gepleegd bij de inschrijving voor een le gerorder. Hij deed hiervan in maart aan gifte bij de Rotterdamse officier van Jus titie. De Oudewaterse carrosseriebouwer is de echtgenoot van de vrouw die een rol had moeten spelen in de voor de heer Van der Putten compromitterende aanran- dingscene. De heer Van der Putten meent dat de carrosseriebouwer in strijd met de waar heid op 6 juni 1958 schriftelijk aan het mi nisterie van Defensie heeft medegedeeld, dat bij zijn een half jaar eerder ingedien de offerte voor het bouwen van laadbak ken op 19 legertrucks het gehele schilder werk was inbegrepen. Bij deze inschrij ving zou volgens de heer Van der Putten evenwel uitsluitend sprake zijn geweest van het schilderen van de laadbakken. De heer Van der Putten stelde als contro lerend ambtenaar van het Verbindingsbu reau Civiele Automobielbedrijven van het ministerie van Defensie een onderzoek in. Hij zou toen van de carrosseriebouwer te horen hebben gekregen dat enkele of ficieren hem voor het schilderen van het chassis een extra werkorder hadden toe gezegd. hetgeen in strijd zou zijn met de comptabiliteitsbepalingen. Hierover heeft de heer Van der Putten een rapport op gesteld, waarna een intern onderzoek werd gelast hetgeen o.m. resulteerde in over plaatsing van drie hoofdofficieren. Voor de heer J. Toxopeus, de bijna 61- jarige strandvoogd van het eiland Rottu meroog, was het een grote verrassing, dat gisteren de reddingboot „Insulinde" het eiland aandeed en de directeur van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Red- dignmaatschappij (K.N.Z.H.R.M.), de heer J. Th. de Booy, aan land stapte. Precies 25 jaar geleden bracht de heer De Booy ook een bezoek aan het eiland, toen om de vader van de heer Toxopeus te huldigen, omdat die 25 jaar in dienst van de K.N.Z.H.R.M. was. De heer De Booy heeft de heer Toxo peus de medaille van verdienste van de K.N.Z.H.R.M. overhandigd. Een kwart eeuw heeft hij deze noordelijke observatie post van de reddingmaatschappij bezet. Advertentie De minister van Landbouw en Visserij mr. Marijnen, heeft vanmorgen het circa honderd hectare grote tuindersgebied Slo ten bij Amsterdam en de zich daarop be vindende proeftuin van het Hollandsch Utrechtsch Veendistrict officieel geopend, Daarmee wordt geaccentueerd dat de hoofdstad voor het eerst in haar geschie denis over een permanent tuindersgebied beschikt, dat in 1953 in gebruik is geno men en waarop thans negentig bedrijven zijn gevestigd. Sedert de ingebruikneming werden reeds eenenveertig woningen ge bouwd en twintig stenen en eenendertig houten bedrijfsschuren. In dit intensief bewerkte tuindersgebied, waar hoofdzakelijk groente wordt ge kweekt, met als hoofdprodukt de groene komkommer, kan elke tuinder de grond waterstand op zijn bedrijf onafhankelijk van de slootwaterstand regelen. De totale opbrengst der produktie aan groenten uit dit gebied werd in 1960 op 2,4 miljoen geraamd. Dit is ongeveer 35 percent van In het jeugdcentrum Overvoorde in Rijs wijk is thans een voor ons land belangwek kend experiment afgesloten. Daar is op initiatief van een achttal Nederlandse ouders een vakantiekamp van een vijftig tal kinderen met leidsters uit diverse lan den gehouden, in navolging van soortgelij ke kampen in andere landen, die al sedert 1951 op initiatief van prof. Doris Allen, do cente in de psychologie aan de universi teit van Cincinnati, zijn georganiseerd. Prof. Allen was tot het inzicht gekomen dat kinderen juist tussen hun elfde en twaalfde jaar een ongewone begaafdheid c Stadsschouwburg: Vandaag 20 u.: Haag se Comedie met „Een mal meisje". Regie Bob de Lange. Zondag 20 u.: Haagse Co medie met „De Kardinaal van Spanje". Regie Joris Diels. BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 19 en 21.1^ u., zon dag ook 16.15 u.: „Pygmalion", a.l. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.30, dinsdag 14 en 20 u.: „Suzanne", 18 j. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Beat Girl", 18 j. Vandaag 23.30 u:: „Schwarze Nylons - Heisse Nach- te", 18 j. Zondag 11 u.: „Het grote circus van Moskou", a.l. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u., zon dag ook 16.15 u.: „De 4D man", 14 j. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Verandering van spijs doet liefhebben", 14 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „De familie Trapp", a.l. Maandag en dins dag 20.15 u.: „Gigi", 14 j. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Kapo", 18 j. Zondag 11 u.: „Don Giovanni", 14 j. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u., zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het uur der vergelding", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slavin van Haroea", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u.; zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wilde on schuld", 14 j. Van maandag af 14.15. 19 en 21.15 u.: „Brief encounter", 18 j. Zondag 11 u.: „Hito-Hito", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „Een stem in de mist", 18 i. Zondag 14.30 u.: „De benen van Dolores", a.l. Maandag en dinsdag 20 u.: „Alpenlied", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Tot 4 sept. 1017 en 2022 u.: „Nederlandse orgelpracht". Vleeshal (Grote Kerk): Tot 17 sept ex positie „Van Spin tot Spoetnik". Dagelijks 1317 en 2022.30 u., zaterdag 10.3022.30 (zondag gesloten). Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland): Tot 1 okt. expositie van werken van J. J. Doeser, 917 u., ma., wo. en vr. ook 18 20 u. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 sept. expositie van aquarel len en tekeningen van Van Looy en tijd genoten 1017 u„ zondag 1417 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 okt. expositie van teke ningen van Poppe Damave. Dagelijks 10 22 u. (ook zondags): Adventskerk (Aerdenhout): Tot 10 sept. expositie van schilderijen, beeldhouwwer ken, tekeningen en grafiek van Bob Buys, Poppe Damave, Nico Jonk en F. Verpoor ten. Dagelijks 1017 en 1921 u., zondag 14—17 u. DIVERSEN Grote Markt: Voorstellingen reisbios coop: 13, 14, 15, 16, 17, 20, 21 en 22 u. (tot 7 sept.). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" van 1 sept.). ZATERDAG 2 SEPTEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Rilling". Rex Theater, 20 u.: „De vruchten zijn rijp". Marktplein, Kennis tot 24 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER City Theater, 14.30 u.: „Kom van dat dak af"; 19 en 21.15 u.: „Rilling". Rex Theater. 15 u.: „Dinosarrus"; 20 u-: „Salem Aleikum". MAANDAG 4 SEPTEMBER City Theater, 20 u. „Rilling". Rex Theater, 20 u.„De vruchten zijn rijp". Pieter Vermeulenmuseum. 9.3012 u. en 1416.30 u. in het gebouw Cultureel Centrum. „De ZATERDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: luit zoekt z'n bruid". Luxor Theater, 19 u.: „Conny zoekt het geluk"; 21.15 u.: „08/15 „De Kazerne". VV.B. Theater, 20 u.: „De greep naar de sterren". ZONDAG 3 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Het Ko ninkrijk der Humor"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De luit zoekt z'n bruid". Luxor Thater, 14.30 u.: „Conny zoekt bet geluk"; 16.30 u.: „Vlammen over de Philip- pijnen"; 19.15 u.: „08/15 „De kazerne"; 21.15 u.: „Conny zoekt het geluk". W.B. Theater, 14.30 u.: „Operatie Kajar"; 16.30 en 20 u.: „Meisjes, misdadigers en jazz". MAANDAG 4 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De luit zoekt z'n bruid". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „The big country". W.B. Theater, 20 u.: „Meisjes, misdadi gers en jazz". Kennemer Theater, 20 u.: „Groot concert Harmonie-orkest door Jémelle. Advertentie De Nederlander H. Brandt Corstius die in New Orleans was gearresteerd wegens ordeverstoring, is door de rechtbank vrij gelaten. De Nederlandse consul in New Orleans legde aan de rechter bewijzen over dat Corstius een verslaggever van een Neder lands weekblad is. Corstius was woensdag gearresteerd met twee leden van Core (Congress on Racial Equality) met wie hij voor het bureau van de burgemeester had gepost uit protest tegen het ruwe optreden van de politie tegen leden van Core. De rechter liet Corstius vrij op grond van de wet op de persvrijheid. ontwikkelen voor het leggen van vriend schapsbanden, alle taalbarrières ten spijt. Gedurende de puberteit gaat deze begaafd heid verloren en keert ook vaak niet te rug, tenzij kinderen op deze speciale leef tijd in de gelegenheid zijn geweest die in ternationale vriendschapsbanden aan te knopen. Hebben zij deze mogelijkheid ge had, dan behouden zij die gemakkelijke contactvorming met mensen van andere nationaliteiten voor hun gehele verdere le ven. Op basis van dit inzicht heeft prof, Allen reeds in 1946 en in de daarop vol gende jaren erop aangedrongen dat men deze mogelijkheden voor kinderen uit alle landen zou scheppen. In 1951 nam zij het initiatief met een eerste internationaal zo merkamp voor kinderen in de omgeving van Cincinnati. Het werd een groot succes. Van toen af aan nam de organisatie, die zij gesticht heeft om deze zomerbijeen- komsten te bevorderen, van jaar op jaar in omvang toe. Deze soort kampen vergen een zeer uitvoerige voorbereiding omdat men er de verantwoording voor nog ge heel onzelfstandige kinderen mee op zich neemt. Sedert 1951 is jaar na jaar er tel kens een nieuw land bijgekomen, waarin ouders zich beijveren de inzichten van prof. Allen in praktijk te brengen. Deze zomer zijn, evenals de voorafgaande ja ren, ook enkele Nederlandse kinderen men neemt uit elk land slechts vier tot acht kinderen aan naar zomerkampen in het buitenland geweest. Op „Overvoorde" waren er dit jaar kin deren uit Finland, Oostenrijk, Engeland, Amerika, Egypte, Frankrijk, Liberia en Noorwegen. Er werden voortdurend omstandigheden geschapen waaronder de kinderen elkaar zonder taalmoeilijkheden van hun bedre venheid en hun spelpatronen op de hoogte konden brengen. Het doel is, er op deze wijze aan mee te werken dat de wereld in de toekomst over meer persoonlijkhe den de beschikking heeft die zich door in ternationale wrijvingen niet laten verhin deren elkaar te zoeken. Het is daarvoor nodig dat de kinderen, die zich tot zulk mensen gaan ontwikkelen, volwaardige en later ook naar de geest wezenlijk volwas sen mensen worden, mensen die in staat zijn over de vijandschappen tussen landen en volken heen te kijken en die het initia tief kunnen nemen- de oude en levend ge houden contacten weer op te nemen om zo gezamenlijk tot oplossing van bepaalde conflictpunten te geraken. Het is dan ook de bedoeling om na een aantal jaren de zelfde kinderen weer in kampen bijeen te brengen en opnieuw, nu op volwassener ni veau en met gebruikmaking van de inmid dels aangeleerde talen, elkanders vriend schap te zoeken. De C.I.S.V. (Childrens International Summer Villages) is inmiddels uitgegroeid tot een organisatie die haar hoofdkantoor in Oslo heeft. De voorzitster, mrs. J. Ten- fjord, bracht een bezoek aan „Overvoor de", evenals prof. Aller! die elke zomer de verschillende kampen bezoekt en contact met kinderen en leidsters opneemt. Ook in Nederland zijn haar verwachtingen wat betreft het Succes van dit soort kampen volkomen beantwoord. Het treinverkeer tussen Utrecht en Woer den is gisteravond ernstig vertraagd door een storing in het beveiligingssysteem op het emplacement Woerden. De treinen moesten van blokpost tot blokpost worden geloodst. De storing was gisteravond om twintig minuten over elf opgeheven. Vooral op de lijn Rotterdam-Den Haag-Utrecht en op de lijn Rotterdam-Amsterdam via Gouda was de stagnatie zeer groot het bedrag, dat aan de veiling te Amster dam in 1960 aan groente werd omgezet. Eén van de beide watermolens van de Haarlemmerweg zal naar het tuinbouwge bied worden verplaatst waardoor Amster dam een tweede blijvende watermolen rijk wordt. De stichting van het tuinbouwgebied Slo ten reeds vastgesteld in de Amsterdam se uitbreidingsplannen van 1934 was in ons land de eerste georganiseerde ver plaatsing van door stadsuitbreiding verdre ven tuin-dersbedrijven op grote schaal. Vol gens deskundigen is dit voor zover bekend voor West-Europa een unieke gebeurte nis. Van de 170 sedert 1954-'55 door stads uitbreiding verdreven tuinders liquideer den 67 hun bedrijf; 57 brachten het naar Sloten over; 12 verplaatsten het binnen de gemeente en 34 verhuisden naar buiten de stad. De proeftuin Hollandsch-Utrechtsch Veen- district werd in 1941 gesticht door de ge lijknamige vereniging, waarbij de tuin bouwveilingen te Amsterdam, Naarden, Hilversum, Vinkeveen, Roelofarendsveen en Ter Aar met hun 700 leden collectief zijn aangesloten. Het doel van de proef tuin, onder directie van de rijkstuinbouw- consulent te Amsterdam, is, de teelttech- nische problemen die zich in zijn werkge bied voordoen, tot een voor de praktijk aanvaardbare oplossing te brengen. Op de proeftuin wordt nu een gebouw neergezet waarin het bureau van de rijkstuinbouw- consulent wordt gevestigd alsmede een les lokaal ten behoeve van de leerlingen van een tuinbouwschool. Te zijner tijd zal voorts nog tegenover dit gebouw een nieuwe lagere tuinbouw school worden gebouwd. Adveitentie Secretaires, Chiffonnières, Stoelen, Ronde tafels, ook uitschuifbaar, alles van Mahonie hout, ook klein meubelen, Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen Tel. 12223, Groot Heiligland 64, A. MIJDDE, Gasthnisvest 45. Zes auto's hebben gisteravond een dolle rit door Rotterdam gemaakt om een dron ken autorijder te pakken, een 23-jarige houtbewerker uit Schiedam. Hij had in Schiedam een autobezitter ontmoet en samen gingen zij naar Rotterdam om ook daar een borreltje te drinken. De nieuwe vriend achtte het tenslotte, gezien de grote hoeveelheid alcohol, die hij had gebruikt, niet verstandig met zijn auto naar huis te rijden. Hij belde een taxi plus nog een extra-chauffeur, om zijn eigen auto mee te nemen. Net voordat zij zouden vertrek ken stapte de houtbewerker niet in de taxi maar in de andere wagen en reed weg, uiteraard achtervolgd door de taxi. Op de tocht door het westelijk stadsdeel liet de dronken chauffeur een spoor van aanrijdingen achter. De eigenaars van drie geraakte nuto's zetten ook een achtervol ging in. Twee surveillancewagens van de politie completeerden de stoet. Toen een van de achtervolgers kans zag de dronken chauffeur klem te rijden, hoopte zich zoveel woedend publiek op, dat de politiemannen hem met moeite voor een pak slag konden behoeden. De man kreeg een serie bekeuringen voor dronken rijden, doorrijden na een botsing, het ver keer in gevaar brengen door roekeloos rij den en het rijden zonder rijbewijs. Het bleek voorts, dat zijn proeftijd van een vorige veroordeling voor dergelijke feiten nog niet was verstreken. Een fabrikant van schoonheidsartikelen die dit ambacht combineert met de handel in radio's is voor een groot bedrag door jongere leden van zijn personeel bestolen. De meisjes verfraaiden hun uiterlijk kos teloos met weggenomen lippenstiften en rouge en hun mannelijke collega's luister den naar muziek, die klonk uit gestolen draagbare radio's. De Rotterdamse politie kwam op het spoor van een en ander door dat enkele meisjes ruzie met elkaar had den gekregen en elkaar toen over en weer van oneerlijkheid beschuldigden. Tot nu toe zijn vijftien jeugdige personeelsleden bekeurd. Het traject van de ontworpen Coentun nelweg, die de verbinding zal vormen tus- sen de Coentunnel te Zaandam, de Zaan streek en Rijksweg nr. 9 (Haarlem Alk maar), is nog steeds niet definitief vast- gesteld. In kringen van Verkeer, Rijkswa terstaat heeft men nog met veel moeilijk- I heden te kampen. Een van deze is de plaats waar de nieuwe weg aansluiting zal hebben met Rijksweg 9. Deze aanslui- tin doormiddel van een rotonde was eerst I gedacht schuin achter het kasteel (jeugd- herberg) Assumburg in Heemskerk. Thans echter acht men het noodzakelijk I de aansluiting iets zuidelijker te maken, omdat men die niet te dicht bij het via duct van de Communicatieweg (naar As sendelft) wil zien met het oog op dan te verwachten verkeerstechnische moeilijk-1 heden. In het streekplan voor de IJmond-Noord was de Coentunnelweg veel zuidelijker ge projecteerd. De verbinding tussen aan' sluitingspunt Rijksweg 9 en Wijk aan Zee zou dan dwars door de te maken stads kern (of citv) komen te lopen. Inmiddels zijn dus de plannen gewijzigd. Nu de Coentunnelweg noordelijker van het hier boven bedoelde punt aansluiting zal ge ven met Rijksweg 9, zal de verbinding van hier met de nieuwe randweg om Wijk aan Zee (en Hoogovens) geprojecteerd moeten worden tussen de toekomsitge be bouwingsgebieden (ingevolge het streek plan), te weten tussen de plannen Ooster wijk en Zuidbroek en Meerestein en As sumburg. Bekend is inmiddels al dat een deel van plan Meerestein door G.S. van Noordhol land niet is goedgekeurd. Dit betreft het deel dat binnen het toekomstige traject van de verbinding rotonde Rijksweg 9 - Wijk aan Zee, ligt. Het streekplan voor de IJmond-Noord is dus eigenlijk al ge wijzigd, nu een deel van het uitbreidings plan Meerestein buiten de goedkeuring is gehouden. Het is bekend, dat de gemeente Heems kerk dit niet onwelkom is. Immers het past precies in het kader van de stede' bouwkundige plannen van architect D. Zuiderhoek uit Baarn, die in opdracht van Heemskerk destijds aan het werk is ge gaan om aan te tonen dat Heemskerk niet behoeft te worden samengevoegd met Be verwijk, maar dat beide gemeenten juist dank zij deze scheidingsweg zich zelfstan dig kunnen ontwikkelen zonder dat de mi nister van volkshuisvesting zich tekort zou kunnen gedaan voelen inzake de eisen in het streekplan Omtrent de woningbouw capaciteit. De stedebouwkundige bleek goed op de hoogte te zijn van de plaats van aansluiting van de Coentunnelweg. Het standpunt van Beverwijk in deze :s bekend: college en raad hebben zich des tijds uitgesproken voor fusie. Men gaat in Beverwijk dan ook te werk overeenkom' stig het streekplan voor de IJmond-Noord Het is echter bekend dat men in Bever wijk niet graag ziet dat de Coentunnelweg op de reeds eerder genoemde plaats, aan sluiting zal geven op Rijksweg 9. Forumavond over Nieuw-Guinea. Op 15 september wordt in gebouw „De Waak zaamheid" in Koog aan de Zaan des avonds om acht uur een openbare forumavond gehouden over Nieuw-Guinea. In dit forum hebben zitting mevrouw J. M. Stoffels- Van Haaften (V.V.D.), J. Algera (AR.) en mr. P. A. Blaisse (K.V.P.), alsmede enkele leden van de Nieuw-Guinearaad. die thans in ons land vertoeven. De avond is geor ganiseerd door K.V.P., A.R. en V.V.D. Aan brandwonden overleden. Een week. nadat hij bij een brand in zijn che mische wasserij in Den Haag ernstig ge wond was geraakt, is gisteren de 55-jarige F. Jongedijk in een ziekenhuis overleden. Bij deze brand werd ook zijn echtgenote gewond. Haar toestand is niet ernstig. Advertentie e Haar suède-jasje ziet er weer on berispelijk uit. Het aparte cachet van de suède is volledig terugge keerd dank zij de Het K.N.M.I. deelt mee: Een grillig ge vormd hogedrukgebied met een centrum boven Midden-Europa en een centrum bo ven de Noordzee bepaalt het weer in onze streken. In verband met de hoge vochtig heid van de lucht en de geringe wind vormde zich gisteravond en vannacht op uitgebreide schaal weer mist. die vanmor gen in het zuiden van het land al vroeg in de ochtend optrok bij een snel stijgende temperatuur. Vanmorgen om 9 uur meldde het vliegveld Zuid-Limburg al een tem peratuur van 24 graden. Op dezelfde tijd was het in het midden van het land nog maar 16 graden. Ook in de komende nacht zal plaatselijk weer mist ontstaan. Morgen overdag zal het echter op de meeste plaat sen zonnig zijn met ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. WEERRAPPORTEN Advertentie Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67, tel. 10657 - 12839 Amsterdam (V. U.) Kandidaatsexamen geneeskunde (tweede deel). Geslaagd: J. T. Braaksma, Aerdenhout. Voor de rechtbank in Dordrecht stond I een 18-jarige jongen uit Werkendam terecht omdat hij met een pistool dat toe- behoorde aan zijn vader, op oudejaars avond van het vorige jaar een schot had I gelost, waardoor zijn zeventienjarige vriend dodelijk werd getroffen. De officier van Justitie eiste drie maan den voorwaardelijke gevangenisstraf, een boete van honderd gulden en verbeurdver klaring van het wapen. De vader van de jongen, een 59-.jarige ambtenaar van de Rijkswaterstaat, hoorde een boete van 200,tegen zich eisen, omdat hij het pistool in strijd met de Vuur- j wapenwet in zijn bezit had gehad. Op 15 september doet de rechtbank uit spraak. Maximum-temperaturen «0 - j binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. E SS S Den Helder mist O 19 0 Ypenburj» Vlissingeri mist mist no nno 20 24 0 0 Eelde motregen O 23 0.2 De Bilt mist no 24 0 Twente mist ono 25 0 Eindhoven half bew. windst 27 0 Zd-Limburg onbewolkt ozo 30 0 Helsinki onbewolkt nw 20 0 Stockholm onbewolkt windst 24 0 Oslo zwaar bew. windst 20 0 Kopenhagen onbewolkt wnw 20 0 Aberdeen onweer no 21 0.1 Londen mist Windst 25 0 Amsterdam mist no 19 0.2 Brussel mist windst 27 0 Luxemburg onbewolkt ono 29 0 Parijs onbewolkt windst 32 0 Bordeaux zwaar bew.ozo 35 0 Grenoble onbewolkt windst 31 0 Nice onbewolkt nnw 29 0 Berlijn onbewolkt ozo 30 0 Frankfort onbewolkt ono 30 0 Münehen onbewolkt z 28 0 Zürich mist windst 30 0 Genève licht bew. windst 28 0 Locarno zwaar bew. 0 28 0 Wenen onbewolkt zo 26 0 Innsbruck onbewolkt windst 30 0 Belgrado onbewolkt windst 0 Athene niet ontv. Rome onbewolkt ono 32 ,0 Ajaccio half bew. 0 27 0 Madrid half bew. windst 25 0 Mallorca licht bew. windst 0 Lissabon onbewolkt no 31 0 Zondag 3 September Zon op 5.54 uur, onder 19.24 uur. Maan op uur, onder 15.34 uur. Maandag 4 september Zon op 05.55 uur, onder 19.22 uur. Maan op 00.22 uur, oonder 16.23 uur. Maanstanden 10 sept. 17 sept. 24 sept. 03.50 uur 21.24 uur 12.34 uur nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. De Nederlandse Jeugdgemeenschap gaat in het kader der Anti-honger-actie, die de Nederlandse Organisatie voor Internatio nale Bijstand (N.O.V.I.B.) houdt onder auspiciën van het Nederlands Qomité van de Landbouw- en Voedselorganisatie der j Verenigde Naties, onder de jeugd een na tionale actie voeren onder de naam „10 x 10". Gevraagd wordt aan de jonge lui gedurende tien weken tien percent van I hun zakgeld af te staan ten bate van de hongerende medewereldburgers. Deze we ken zullen liggen tussen 8 januari en 17] maart van het volgend jaar. Deze actie begint met een jeugdappel op I zaterdag 11 november in het jaarbeursge bouw te Utrecht. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 september Hoog water 8.55 uur en 21.23 uur. Laag water 4.28 uur en 16.44 uur. Zondag 3 September Hoog water 10.02 uur en 22.38 uur. Laag water 5.17 uur en 17.43 uur. Maandag 4 september Hoog water 11.22 uur en uur. Laag water 6.29 uur en 19.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2