MENSEN AAN DE ZEEKANT Bijna 10.000 verduisterd en het dure heertje gespeeld Elfhonderd provincieambtenaren op gezellige contactdag bijeen KERKDIENSTEN Veel spanning in landelijke competitie bij honkballers VOOR AUTORIJLES Uitspraken Rechtbank te Haarlem Toonkunst nam afscheid van Jac. Kort Dok of helling bij Staatsvissershaven HFC Haarlem is x vrijwel kansloos Rk9 4 ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1961 VOOR DE HAARLEMSE RECHTBANK A. J. v. LENT's Automobielbedrijven Adjudant A. Verduit overleden Koninklijke onderscheiding voor J. G. F. Veenhuysen A II T OM OB IELEN A.J.van LENT's Automobielbedrijven ff Tj - TT-- - -ïk, **-7... Pas deze week te beschouwen als de laatste van het strandseizoen hebben de mensen aan de zeekant een paar dagen ge had, waarnaar ze enige weken achtereen hebben gesnakt. Je kunt echt merken dat het strandseizoen ten einde loopt. Want hoe warm het ook in de ajgelopen dagen is geweest, op het strand van IJmuiden zaten niet zo heel veel mensen meer. Tot de gelukkige uitzonderingen behoort evenwel („zeg maar") Loe Lap uit Amsterdam, die zes weken geleden met vrouw en twee al leraardigste kinderen is neergestreken in een huisje van de heer De Graaf. Het ziet er naar uit dat Loe met geen stok van het IJmuider strand is weg te krijgen. Hij zit hier en hij zit hier goed. Veertien jaar geleden is het begonnen. De heer Lap die in Amsterdam en ver daar buiten een zeer bekend handelaar in dump goederen is (maar hierover straks nog wat meer), huurde een huisje op het IJmuider strand. Waarom niet? „Moet ik met de kin deren naar de Costa Brava gaan, nu ze nog zo jong zijn: ze beseffen het immers toch niet", zegt Loe, die zeer enthousiast is over dit stukje Nederlands strand in IJmuiden. Hij, zijn vrouw en kinderen genieten hier in IJmuiden, ze zouden niet anders meer willen. „Heerlijk primitief", zegt meneer Lap. Geen overdreven luxe, geen woeker prijzen (vijftig gulden voor een huisje per week „da's toch niks meneer!"), bedrij vigheid van in- en uitvarende schepen vlak voor zijn deur. Wat wenst de heer Lap meer? Niets. „Het is heerlijk hier. Een kruising tus sen kamperen en thuis zijn", zo drukt hij zich kernachtig uit. 's Avonds kan hij een kaartje leggen met nog wat andere huis jesbewoners en dat doet hij dan ook. „Wat moet ik daar verderop," en hij strekt de arm in de richting van Zandvoort kan ik een hoop geld neertellen voör luxe en daar heb ik toch niet om gevraagd". En de IJmuidenaren? „Lieve mensen, me neer, heel lieve mensen". Al veertien -jaar achtereen dus de zo mer in IJmuiden doorbrengen. Volgend jaar is dat de vijftiende keer, een lustrum dus. Loe heeft inmiddels al voor zes we ken geboekt. Weer bij De Graaf. Maar het werk dan? Daarvoor rijdt de heer Lap in zijn auto een paar maal per week soms ook elke dag naar Am sterdam, naar de Baarsjesweg. Daar is de zaak van de dumpgoederen. Heel veel mensen „de gekste typen zie je" weten de zaak te vinden. Loe is dan ook een bekende figuur in Amsterdam. Hoe dat allemaal begonnen is? Daarover kan de heer Lap lekker lang praten, op zijn vlotte Amsterdamse ma nier, met humor en zelfspot. Die zaak in dumpgoederen is hij zowat vijf jaar gele den begonnen. Zo maar, zonder meer. Met een vriend die in dumpgoederen handelde, was hij vijf jaar geleden in En geland en die vriend vroeg hem of hij eens wilde zien hoe het allemaal toeging op zo'n openbare inschrijving. Loe ging mee, maar kon tijdens de vei ling zijn mond niet houden. „Er lag een partijtje heel leuke dingetjes. En ik weet niet waarom, het was een impuls, maar ik wilde ze hebben." Dat kostte de heer Lap honderdvijftig pond sterling. Ineens zat- hij dus met een voorraad legerspullen ter waarde van vijftienhonderd gulden. vEn daar zat ik," zegt hij laconiek. Toen kwam daar ineens het geluk op duiken, dat elke zakenman moet „grijpen zodra hij het ziet." Er kwam 's avonds een man die het hele zaakje wilde kopen. Toen begon Loe's zakengeest te werken en zie, het gelukte hem de partij goederen te verkopen met een flinke winst. „Kijk", dacht ik, „daar zit handel in". En hij besloot nog een dag op de inschrij ving te blijven, kocht toen weer wat spul len, verkocht die niet, en vertrok naar Amsterdam met de lading „dingetjes" ach ter zich aan. In Amsterdam plaatste hij de adverten ties. „Heel leuke, een beetje -vlot en zo." De walkie-talkies vlogen weg, in de tijd van drie dagen was Loe los. Zo is zijn handel begonnen. Hij ging de markt eens verkennen en ervoer dat er talloze mensen zijn die knutselen, prutsen aan en met toe stelletjes enzovoort. „Speelgoed voor grote menêen," zegt de heer Lap, „maar wat geeft dat? Ik vind het zelf ook leuk en zolang ik plezier in dezte handel heb, ben ik tevreden." Hij verkoopt ook Geigertellers Meneer Lap is als de dood voor de zo genaamde managerziekte. En wie zijn ge bruinde lichaam ziet, hem opgewekt hoort praten, kan zich dan ook niet voorstel len dat Loe Lap ooit managerziekte zal krijgen. Een levensgenieter op het IJmui der strand. Volgende week krijgt Loe een partij heel kleine Japanse fototoestelletjes met tele lens jes. Een jaar en drie maanden gevangenis- Straf heeft de officier van Justitie mr. E. Schilder geëist tegen een 25-jarige kan toorbediende uit Haarlem, die zich donder dagmiddag voor de Haarlemse rechtbank had te verantwoorden, omdat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan ver duistering van een bedrag van 9.500. De Rechtbank te Haarlem heeft gister middag een 40-jarige musicus uit Amster dam, die op de rijksweg Amsterdam Den Haag tegen een voorligger was opge reden en ervan verdacht werd onder in vloed, van sterke drank te zijn geweest, vrijgesproken van .het hem tenlastegeleg- de (eis een maand gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs). De aangeredene in deze zaak, een 34-jarige chauffeur uit Amsterdam, die er eveneens van werd verdacht onder invloed te heb ben gereden, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot een maand gevangenis straf met ontzegging van de rijbevoegd heid voor twee jaar. Een 36-jarige machinist uit Velsen, die drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen zich had horen eisen, omdat hij eveneens onder invloed in zijn woonplaats een lan taarnpaal en een verkeerszuil omver zou hebben gereden, werd eveneens vrijge sproken. Tot acht maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk, werd een 29-jarige chauffeur uit Beverwijk veroor deeld, die geïncasseerde gelden niet aan zijn werkgever had afgedragen. De eis was tien maanden gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk. Een 25-jarige buschauffeur uit Bovenkarspel, die ervan werd verdacht door roekeloos rijden met zijn autobus in Aalsmeer een bromfietser te hebben aangereden, die daarbij om het leven was gekomen, werd vrijgesproken. De eis tegen hem luidde een maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maan den. In de zaak tegen een 30-jarige café houder uit Hoorddorp, die onder invloed dwars door de heg op de middenberm van de weg Aalsmeer-Hoofddorp zou zijn gere den, werd niet bewezen geacht, dat ver dachte onder invloed was geweest. Vanwe ge zijn wijze van rijden werd hij veroor deeld tot een boete van f. 200 (subs 30 dagen). Eis: zes weken gevangenisstraf met twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. ten nadele van de firma, waarbij hij in dienst was. Hij had het geld onder zich voor loonuitbetaling en in de boekhouding geknoeid om de tekorten te dekken. Ver dachte gaf de feiten toe. De president mr. J. P. Petersen herinnerde verdachte er aan, dat bij de vervulling van een vorige betrekking ook al een tekort (van 1800,-) aan het licht was getreden, een zaak die echter niet tot een vervolging had geleid. De jongeman had, zo bleek bij het ver hoor, met het geld de grote meneer ge speeld en dure taxiritten gemaakt. De of ficier van Justitie becijferde in zijn re quisitoir het bedrag, dat verdachte aan taxiritten had uitgegeven, op 900, waarop nog eens gul f 800,aan .fooi en was gegeven. De raadsman, mr. B. W. Cohen uit Over- veen, noemde als oorzaak van het falen van de jongeman gebrek aan liefde en lei ding in de jeugdjaren. Hij zag echter nog zovele positieve kanten, dat hij de recht bank vroeg verdachte een gecombineerde straf op te leggen. Een 18-jarige steigerbouwer uit Haar lem hoorde een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk tegen zich eisen. Hem was ten laste gelegd in Haarlem vier bromfietsen te hebben gestolen, die hij in Amsterdam had rerkocht. Zijn raadsman vroeg de rechtbank verdachte, die zich aTeens eer der aan diefstallen schuldig had gemaakt en nog in een proeftijd liep, een kans te geven. Uitspraken 14 september. De interprovinciale contactdag voor provinciale ambtenaren, donderdag in Haarlem en Heemstede gehouden, is een succes geworden waaruit men mag afleiden, dat de organiserende commissie haar keuze van de Spaarnestad geen ogenblik heeft be treurd. De stemming van de elfhonderd deelnemers heeft niets te wensen overgelaten, mede doordat het programma van ontvangst, excursies, sportwedstrijden, diner en feestavond, voorbeeldig was georganiseerd en niet minder punctueel is verlopen. Zo waren er vier excursies georganiseerd: door Kennemerland (Bloemendaal aan Zee. Santpoort, IJmuiden, Wijk aan Zee, Egmond aan de Hoef en Bakkum); door het Noordhollands duinreservaat (Duin en Kruidberg, Egmond, Alkmaar, Krommenie en Beverwijk); naar Aalsmeer en Amster dam, met bezoeken aan de haven, de vei ling en Schiphol en naar het Waterland, met bezoeken aan Volendam, Schiphol, de Wormer, Edam, Purmerend en het Am sterdamse bos. Ten einde de deelnemers aan de sportwedstrijden en hun supporters enigszins schadeloos te stellen, was voor hen een rondrit vastgesteld door de om geving van Haarlem. De sportwedstrijden werden gehouden op alle terreinen van de Heemsteedse Sport parken en omvatten een voetbal- en een athletiektoernooi. De dames en heren, die als vertegenwoordigers van hun provincie optraden, hebben elkaar de gehele dag met veel animo bestreden De prijswinnaars zijn: Dames: 80 m hardlopen: mejuffrouw H Vonk (Groningen) 12 sec. Kgelstoten: mejuffrouw A. Groot (Zuid- Holland) 7,98 m. Hoogspringen: mejuffrouw R. Piest (Gro- ninngen) 1.30 m. Vèrspringen: mejuffrouw H. Vonk (Gro ningen) 4.56 m. 4 x 80 m estafette: 1. Groningen Heren: 100 m hardlopen: C. Huf (Zuid- Holland) 11,09 sec. (beneden 35 jaar); J. A L. Bleeker (Zuid-Holland) 13,9 sec. (boven 35 jaar). 800 m hardlopen: B. Giling (Noordhol land) 2,00,2. Kogelstoten: B. Doesburg (Groningen) 9,92 m. Vèrspringen: A. W. Meyer (Noordhol land) 5,46 m. Hoogspringen: A. van Oosten (Zuid-Hol land) 1,65 m. Het puntentotaal bedroeg: Zuid-Holland 81, Groningen 67, Noordholland 42, Drente 7 en Noord-Brabant 3. De voetbalwedstrijden vormden een at tractie op zichzelf en trokken, zoals ge woonlijk. de meeste belangstelling. De vertegenwoordigende provinciale elftallen waren betrekkelijk aan elkaar gewaagd, zodat geen enkele ontmoeting een hoger scoreverschil dan drie doelpunten oplever de. In deze halve competitie plaatsten Groningen en Utrecht zich tenslotte in de finale, hetgeen een bijzonder aantrekke lijke wedstrijd opleverde. Vóór de rust hield Utrecht, zij het met veel kunst en vliegwerk de score blank, doch in de twee de helft bevestigden de Groningers hun duidelijk overwicht met drie doelpunten Zij wonnen daarmede de grote wisselbeker De derde en vierde prijs waren respectie velijk voor Noordholland en Limburg waarbij Overijsel en Drente zich op de vijfde en zesde plaats schaarden. Donderdagavond heeft het Toonkunst koor uit Beverwjjb de laatste repetitie on der leiding van zi.jn bekwame dirigent de heer Jac. Kort uit Koog aan de Zaan. gehouden. In het Badhuis aan de Baan- straat heeft men daarna hartelijk afscheid genomen van de dirigent, die met het in studeren van „De Messiah" van Georg Friedrich Handel wegens het aanvaarden van een andere taak moet ophouden. De heer Kort, die in de loop van zeven jaren niet minder dan zes grote koorwer ken heeft uitgevoerd, heeft uit de korte toespraak van voorzitter J. de Roos kun nen ervaren hoe men hem waardeerde. De heer De Roos vertelde dat met veel genoegen onder leiding van de scheidende dirigent was gezongen. Hij erkende de vele moeiten, die de heer Kort zich voor het koor had getroost. Van zijn bekwaamheid, die door de leden allerwegen is bewonderd, is zeer geprofiteerd. Het speet allen zeer, dat de dirigent zijn besluit had genomen, omdat hiermee een zeer bekwaam leider het koor zou verla ten. Namens de leden dankte ook me vrouw L. de Rooy-Ouwerkerk de heer Kort voor zijn prettige leiding en overhandigde als herinnering een platenbon. De heer Kort zei zeer prettig met leden en bestuur te hebben samengewerkt. Met genoegen had hij de repetities geleid en hij toonde zich tevreden over de gehouden uitvoeringen. Met dank ook aanvaardde hij het geschenk, dat hem zeker aan de zeven aangename jaren bij het Toonkunstkoor doorgebracht zal blijven herinneren. Het bestuur van het Toonkunstkoor is er inmiddels in geslaagd in de heer Anton de Beer te Haarlem die zijn opleiding tot zangdirigent aan het conservatorium te Amsterdam genoot en bovendien een zeer bekwaam pianist is, een opvolger voor de heer Kort te vinden. Deze opvolging houdt echter in, dat met ingang van de volgende week de repeti ties met langer gehouden worden op don derdagavond in het Beverwijkse Badhuis doch op woensdag in het gebouwtje „De Harmonie" aan de Groenelaan. Bij de tewaterlating van de hektrawler KW 15 „Rijnmond 1" heeft de reder, de heer N. Parlevliet, kritiek geuit op de on voldoende dokruimte in IJmuiden. Men blijkt in IJmuiden momenteel in moeilijk heden te komen omdat er niet voldoende gelegenheid is de schepen onder de wa terlijn te inspecteren en te repareren. Dat valt ook al af te leiden uit de grote ac tiviteit, die duikers ontplooien bij vissers schepen. We kunnen er in dit verband aan her inneren, dat een nieuw droogdok voor het Staatsvissershavenbedrijf op de begroting staat en dat er al goedkeuring voor de bouw is verkregen. Maar men heeft er nog steeds niet mee kunnen beginnen om dat er aan gedacht wordt in plaats van een Dieuw droogdok een derde helling te bouwen in IJmuiden. Het gebrek aan reparatieruimte is een klacht in meer vissersplaatsen. Zo heeft men ook in Den Oever grote moeilijkhe- dep omdat daar een reparatiehelling ont breekt. Maar kan men daar nog spreken van een plaatselijk of streekbelang, ,jn IJmuiden zijn nationale belangen in 't ge ding. Het is dan ook noodzakelijk dat op korte termijn aan de wensen uit het be drijf tegemoet wordt gekomen. ZONDAG 3 SEPTEMBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk 10 u.: ds. G. van Doom; 17 u.: ds. J. van den Berg; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. van den Berg; 19 u.: ds. J. A. Eekhof. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.; ds. W. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u: ds A. J. Fanoy; Pe- trakerk, 9.30 u.: ds. A. J. Fanoy; 17 u.: ds. ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 u.: en 17 u.: cand. P. P. Goos- sens. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.20 en 10.30 u.: stille mis. Petruskerk, 7, 8, 11.30 en 17 u.: stille mis; 9.30 u.: hoogmis. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; vrijdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht- samenkomst Kennemerlaan; 20 u.: open bare samenkomst Edisonstraat, o.l.v. kapt. J. van Doorn. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: Jac Schouten; 11.15 u.: zondag school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: bijeen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Cult, Geb., 17 u.: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u.: ds. J. Londo. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u. en 19 u.: ds. N. Dickhout Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. W. Diepersloot. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Lectorium Rosicrucianum. Stationsweg 95, 10.30 u.: J. Ponssen. Vergad. v. Gelovigen, De Ruyterstr. 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg, heilige mis; 6, 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; 18 u.: avond mis. t Evangelisatiever. Elon, Elonkapel, 10 u.: ds. A. Agterbeek; 19.30 u.: ds. J. Servaas VELSEN - ZUID Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk 10 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. H. P. Huis man. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 17 u.: ds. G. van Doorn. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: N. Veen. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. D. J. Coumou. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem„ Kapel Wester- veld, 9.35 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. H. de Jonge; 19 u.: ds. W. M. van Aspe- ren (jeugddienst); De Hoeksteen, 10 u.: ds. G. H. van Willenswaard; Adventkerk, 19 u.: ds. H. L. Goudt; Jeugdkapel (de Toorts) 10 u.: J. F. W. Korting. Chr. Geref. Kerk, Pnielkapel, 9 u.: ds, J. C. Na; 15 u.: ds. J. P. Geels. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. J. W. C. de Kluis. De honkbalcompetitie is in een laatste stadium gekomen. Alleen in de hoofdklasse zijn de beslissingen nog niet in zicht. De eersteklassers hebben hun kampioen, WVIIEDW, en Neptunus degradeert naar de overgangsklasse. In de overgangsklasse A heeft HFC Haarlem haar fraaie kans op het kampioenschap niet Kunnen ver wezenlijken. Weliswaar behouden de Haarlemmers nog een (zeer klein) kansje, doch de belangrijke wedstrijd tegen SVV werd met 51 verloren. PSV behoeft haar laatste' wedstrijd tegen het inmiddels gedegradeerde Thor maar te winnen en de Eindhovenaren kun nen zich klaar maken voor de promotie wedstrijden tegen het Haagse Storks. ADO moet degradatiewedstrijden spelen tegen twee tweede-klasse-kampioenen. In de overgangsklasse B is een zeer spannende situatie ontstaan Er moet nog slechts een wedstrijd gespeeld worden. De kampioen is bekend (Storks) en ook de vier degradanten (RCH, Tjikalong, OVVO 2 en Blauw Wit. Alleen de strijd om de tweede, derde en vierde plaats is nog niet beslist. Kennemerland staat op het ogen blik op de tweede plaats met negentien punten en is uitgespeeld. Rooswijk en Sparta 2 hebben ieder 18 punten, maar moeten nog tegen elkaar spelen. De ver liezer van dit duel moet degradatiewed strijden spelen. Bij een gelijk spel zal een extra-competitie moeten uitmaken, welke van de drie ploegen op de vierde plaats komt! In de tweede klasse A is Schoten 3 vei lig. Dat waren de Schotenaren de vorige week ook al. Doordat wij een foutieve uit slag hebben doorgekregen in het begin van dit seizoen, klopte onze ranglijst niet. Ook hier is spanning, hoewel alle teams zijn uitgespeeld. Feijenoord en Sparta 3 zijn gelijk geëindigd, zodat een beslissingswed strijd uit moet maken, welke ploeg gaat degraderen en welke degradatiewedstrij den moet spelen. In de tweede klasse B won EHS 2 met 128 van Bloemendaal, ondanks het feit dat enkele EHS'ers halverwege de wed strijd het honkbalpak voor een voetbal tenue verwisselden. De laatste wedstrijd moet hier de beslissing inzake het kam pioenschap brengen. TIWEHS 2 behoeft de EHS-reserves slechts een punt op te leveren om de titel te kunnen grijpen. Onderaan eindigden Spartaan en Bloemen daal gelijk en vanmiddag spelen deze teams een beslissingswedstrijd in 't Noor der Sportpark. Inzet: de definitieve bezet ting van de onderste plaats. In de C-afdeling behaalde Quick nu het kampioenschap door met 102 te winnen van JOS Terrasvogels' stelde zich defini tief veilig door een benauwde, doch nuttige zege op Shell (76). De wedstrijden WVHEDW 2JOS en ShellJOS moeten de beslissing brengen in de degradatie zaken in deze afdeling. In de tweede klasse D stond HCAW (Bussum) het hele seizoen onbedreigd aan de kop. Hazenkamp (Nij megen) kwam in de laatste ontmoeting door een 10 zege op de Bussummers ech ter gelijk en in de beslissingswedstrijd, die zaterdag werd gespeeld, trokken de Nijmegenaren na 15 innings aan het langste eind (43). Overgangsklasse A: Tweede klasse A: SVV 14 21 PSV 13 20 RFC 14 24 HFC Haarlem 13 19 VVGA 2 14 19 ADO 14 17 THB 14 16 Thor 12 10 Schoten 3 14 14 TYBB (-2) 13 9 Storks 2 14 14 Laakkwartier 13 4 Feijenoord 14 11 HCK 2 (-2) 12 0 Sparta 3 14 11 Rivalen 14 5 Overgangsklasse B: Storks 14 26 Tweede klasse B Kennemerl. 14 19 EHS 2 (-2) 11 20 Rooswijk 13 18 SC Haarlem 12 20 Sparta 2 13 18 TIW 11 10 RCH 14 13 Volewijck. 2 12 9 Tjikalong 14 8 Spartaan 12 7 OVVO 2 14 6 Bloemendaal 12 7 Blauw Wit 14 2 EDO 2 (-2) 12 4 Tweede klasse C: Terrasvogels 13 12 Ajax 2 14 12 Quick 14 25 WVHEDW 2 13 9 HHC 2 14 24 Shell 13 8 Rood Wit 13 16 JOS 12 0 R.-K. Kerk. O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 eh 11.30 u. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7, 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; Regina Caeli, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 10 u.: (hóogmis). Vr(je Evang. Gem. Koningstraat 117, 9 u. en 20 u.: ds. J. J. Moerland. Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Th. Bijlsma. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: Open Deur dienst; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen, H. Doop; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oorthuys; Oosterwijk-Meere- steyn, 10 u.: ds. L. A. Nagtegaal, H. Doop; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: mevr. Olivierseden Dikken. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. R. G. v. d. Voet. Geref. Kerk, Moensplein, 9 u. en 10.30 u.: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. C. Meyer. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: Zondag school, 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. A. Eckhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 0.30 u.: ds. M. Wendte; 11 u.: Kinderkerk. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huygenstraat, 9.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. missen 6.30 u. en 7.45 u.: Hoogmis; 9.15 u.; Kin dermis, 11 u.; avondmissen, 12 en 17.15 u.; O. L. Vrouw van Lourdeskapel, H. missen 8.15 en 10 u. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15 en 18 uur. Ned. Herv. Gem„ 10.30 u.: ds. P. Salm. Ger. Kerk, 9 u. en 17 u.: ds. M. IJ. van der Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8, 9.15 en 11 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening service 3 pm. Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel. 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 (02510) Donderdagavond is in Beverwijk in zijn woning plotseling overleden de heer A. Verduit, adjudant van politie. De heer Ver duit bereikte de leeftijd van 54 jaar. De heer Verduit kwam op 10 mei 1931 als agent bij de Beverwijkse politie. Dat is hij gebleven tot 1 januari 1947, toen hij als gevolg van de reorganisatie bij het politiekorps, werd bevorderd tot hoofdagen Op 1 mei 1956 werd hij brigadier en vier jaar later op 16 december 1960 werd hij tot adjudant benoemd. Als zodanig was hij bij de geüniformeerde dienst Vele jaren daarvoor was hij werkzaam bij de afde ling recherche. Hij was een uitstekend po litieman. Hij was tevens penningmeester van de sportvereniging van het politie korps. Op het raadhuis van Velsen heeft heden morgen burgemeester mr. J. C. Bührmann aan de heer J. G. F. Veenhuysen, hoofd commies op de afdeling Openbare Werken, de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De heer Veenhuysen heeft deze konink lijke onderscheiding gekregen wegens het feit dat hij vandaag veertig jaar in dienst is van de gemeente Velsen. Hij begon zijn loopbaan bij de gemeente Velsen als onder wijzer. Na enkele jaren trad hij in ge meentedienst. Advertentie •Het is alom l-TIWTH voor een goede gebruikte wagen gaat men óók naarl'lIJTOII INRUIL - GARANTJÊ - FINANCIERING Inl Verkoop iussen Ö-1 8 Uur Beverwijk, Vondellaan 5, Telefoon02510-3.223-5052 IJmuiden, Wijka. Zeeérwegl 07, Tel..02550-4360-8210 Inlicht Verkoop na' 7 oor S avonds 02È10-5ZV4 Dealer OPEL CHEVROLET CORVAIR •7T Waar enige weken geleden nog dui zenden mensen doortrokken, heerst nu stiltehet opvang- en registratiekamp Marienfelde in West-Berlijn is prac- tisch geheel verlaten. Slechts af en toe komt er nog een vluchteling aan, die door de afgrendeling van Oost- Berlijn heen heeft kunnen breken.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 5