Stormvogels gaf tegen Veendam een 3-1 voorsprong prijs A Wilhelmina sloeg tegen VSV in de slotfase hard toe Achtste seizoenzege van Cees Lute in Ronde van Heemskerk IEDERE STAND KOLEN CONTANT SPORT IN DE IJMOND Sportkrabbels half zwaar dubbel Velsenaren lieten vele kansen liggen Ton Blok snel in Leuven HCK prolongeerde haar nationale softbaltitel Nieuwe kampioenen bij jeugd van VVB Stormvogels 2 hield het Gooi 2 eronder Grote overwinning van Velsen op TYBB Afdelingsvoetbal té' f MAANDAG 4 SEPTEMBER 1961 STOFZUIGERS NATUURPERMANENT Dameskapsalon JAN SUYK Stormvogels en VSV om veteranentitel DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL J. Huizinga neemt afscheic ADO '20 klopt Blauw Wit IEV F Stormvogels heeft een 3—1 voorsprong moeten prijsgeven, deels door spelers- pech Haverkamp en Van der Waal moesten een deel van de tijd op halve kracht spelen deels door wanhoópsvoet- bal in het laatste kwartier. Veendam kwam tenslotte toch nog aan de gelijkmaker, zij het dan ook, dat Fre- riks, die meer gepasseerd werd dan wenselijk was, daarbij een handje moest helpen en het tweede doelpunt waarschijn lijk in buitenspelpositie werd gescoord. In de beginperiode was het van de Stormvogels niet juist gezien de rechter vleugel niet meer in het spel te betrekken. En als om dit te onderstrepen, maakte rechtsbinnen Haverkamp in de 24ste mi nuut het eerste Stormvogels-doelpunt in deze competitie; daarbij profiterend van een zeer onoordeelkundig terugspelen van één der Veendam-verdedigers op De Munck (10). Stormvogels legde nu de Veendam-de- fensie meermalen het vuur na aan de schenen en bij schoten van Van der Waal en Noomen ontsnapte het doel van De Munck tot driemaal toe slechts op het nip pertje. Tegen de rust werkte Veendam zich weer wat los, doch over het geheel hadden Pirovano c.s. weinig moeite met de noor delijke aanvallen. Vier minuten vóór de rust rende Siem de Graaf in z'n eentje op De Munck af, doch hij werd ten val ge bracht. De scheidsrechter gaf geen straf schop. Dit deed hij drie minuten later wel met een veel onschuldiger handsgeval. Via De Muncks vuist bracht Noomen de stand op 20. Stormvogels zette de tweede helft in met een vinnige aanval. De door Noomen hard ingeschoten bal kon door De Munck slechts met de voet gestopt worden. Veendam begreep dat het zó niet ging. Wever en De Jong bouwden enige goede aanvallen op en bij een misverstand in de IJmuider achterhoede kreeg Uitenbos een goede kans, maar Pirovano trapte de bal nog juist van de doellijn. Na een kwartier moest De Graaf, die ge blesseerd was zijn plaats afstaan aan Eg- Keeper De Munck duikt vergeefs naar de rechterhoek van zijn doel om Noomen's strafschop te keren. ner. Deze stopte op schitterende wijze een vliegend schot van Uitenbos, maar drie minuten later moest hij zwichten voor een onhoudbare kopbal van Wilbers (21). Weer drie minuten later echter bracht De Graaf uit een pass van Van der Waal de stand via de paal op 31. Nog gaf Veendam de moed niet op en daar de Stormvogelverdediging nogal eens een steek liet vallen, dreigde er meerma len gevaar. Egner stopte wederom op prachtige wijze een schot van Bouma, maar toen werkte Freriks uit een voorzet van Hoekema de bal in eigen doel (32) Er was toen nog met een kwartier spe len van alles mogelijk, want Veendam bleef vinnig aanvallen en bij Stormvogels raakte het verband meer en meer zoek. In de laatste seconden scoorde Uitenbos toen (in buitenspel-positie?) de gelijkmaker (3—3). Toen VSV in het duel tegen Wilhelmina met een 1-0 achterstand aan de tweede helft moest beginnen, was het merendeel van de ruim 4000 toeschouwers er nog geenszins van overtuigd dat de thuisclub zou gaan zegevieren. Wel had Wilhelmi na getoond over een snellere aanvalsli- nie en vooral betere schutters te beschik ken, maar in het VSV-kamp leefde toch de hoop dat de gave combinaties, die de Velsenaren zo nu en dan op de grasmat deponeerden, uiteindelijk de hard zwoe gende geelzwarten op de knieën zouden krijgen. Vergeefse hoop, want na een half uur waren er zoveel kansen onbenut gela ten en hadden de VSV-voorwaartsen zo veel van hun krachten gevergd, dat de jonge en nog fris spelende Wilhelmina- ploeg voldoende energie over had om in de slotfase toe te slaan en de drie tref fers waren daarvan het duidelijkste be wijs: 4-0. De start van Wilhelmina was bijzonder verdienstelijk. De in het nauw gedreven VSV-half Brom schoot bijna in eigen doel en drie minuten later schoot Van Dinther zo hard in, dat doelman Stuy de bal pas kon grijpen toen deze onder zijn arm door over de lijn was gegaan (1-0). Nog in de zelfde minuut ontsnapte het VSV-doel ter nauwernood aan een nieuwe doorboring, toen midvoor Kastelijn hard inknalde, maar de uitstekende VSV-doelman kon de bal ten koste van een hoekschop keren. Doelman Wap behoefde pas in de 31- ste minuut in actie te komen, toen Dik- staal hard inschoot, maar zijn schot door de lat zag gekeerd. In deze periode had Advertentie Electrolux, Excelsior. Erres Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDl INWEG 173 - TELt-lOON 4402 Tijdens de zaterdagmiddag in Leuven (België) gehouden atletiekwedstrijden tus sen de scholierenploegen van de Belgische Atletiekbond en de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie heeft de jeugdige atleet Ton Blok van SUOMI uit Velsen wederom getoond goede klasse te zijn. Op de 1500 meter maakte hij de snelste Nederlandse tijd van het jaar met 4 mi nuten 4 sec. Veertien dagen geleden had hij op Watervliet 4.08 gelopen. Blok had tijdens de race lange tijd de kop, maar slaagde niet in zijn taktiek insluiting door de Belgische deelnemers te vermijden. Ook zijn derde plaats was echter eervol. HCK heeft haar kampioenschap een jaar kunnen prolongeren door het zondag op het Bloemendaal-veld gehouden toer nooi te winnen. Het Bossche CILG werd in de finale met ruim verschil verslagen (15-5). CILG werd tweede, het Haagse VODO derde. HCK heeft vooral door beter slagwerk wederom het softbalkampioenschap van Nederland kunnen behalen. In de twee wedstrijden die zondag werden gespeeld, sloegen de Kinheimdames niet minder dan 23 honkslagen. Daartegen waren CILG (13-5) en VODO (8-3) niet bestand. Yvon ne Immer werd tweemaal winnende werp ster. CILG legde beslag op de tweede plaats door met 9-4 van VODO te winnen. de thuisclub een groot overwicht, maar dankzij voortreffelijk werk van doelman Stuy bleef dat onbeloond. Na de rust hadden de Velsenaren hun aanval gewijzigd. Er ging meer kracht van deze linie uit en de aanvallen waren nu veel gevaarlijker. Toch kwam nu duide lijk het gemis van een schutter aan het licht. Dikstaal en Farenhorst kregen en kele scoringskansen, maar hadden geen zuiver schot in de benen en Van Dolder schoot, met een leeg doel voor zich, een pass van De Jager ver naast. Wel hadden de gasten pech, toen een harde diagonaal van Van Leeuwen door de paal werd ge stuit en een kopbal van Farenhorst door een der Bossche backs kon worden wegge werkt, toen doelman Wap al geslagen was. Wilhelmina was door dit hevig en lang durig offensief niet uit evenwicht ge bracht en had voldoende energie om op nieuw en met succes aan een nieuw offen sief te beginnen. Uit een verre pass kwam de bal bij Gloudemans, die Kastelijn in staat stelde van dichtbij hard raak te schieten (2-0). En toen Lukken, acht mi nuten later, na goed voorbereidend werk van Gloudemans en Kastelijn, een 3-0 stand op het scorebord had laten zetten, was de nederlaag van VSV een feit. Bij 'n kopduel raakte De Jager gewond hij werd van het veld gedragen. Voordat hij de kleedkamer had bereikt, had Van de Hurk een fout van spil Kort, die de snelle Bossche midvoor moeilijk in be dwang kon houden, afgestraft, waardoor de eindstand tenslotte geflatteerd op 4-0 kwam. De sterke Cees Lute uit Castricum heeft zondagmiddag in de wielerronde van Heemskerk voor amateurs en onafhanke- lijken, die door de Beverwijkse renners club „Kennemerland" in samenwerking met de VVV „Heemskerk" op het nieuwe en zeer snelle parcours aan de Bachstraat werd gereden, zijn achtste seizoenoverwin ning behaald. Hij zegevierde ditmaal in de massasprint van een compact peloton over rappe knapen als Piet Steenvoorden, Henk den Enting, Henk Peters, Rein de Jong, Coen Visser en een 25-tal andere rij ders. Alle uitlooppogingen waren in deze ronde door het hoge tempo en de vele premiesprints op niets uitgelopen. Voor deze Ronde van Heemskerk bestond een grote belangstelling het aantal toe schouwers werd op 5.000 man geschat en de amateurs en onafhankelijken (75 deelnemers) hebben al die belangstellenden een interessante koers voorgeschoteld. Vooral de strijdvaardige Henk .den Enting en Piet Kooyman vestigden daarbij de aan dacht op zich. Zo'n dertig kilometer lang joegen deze twee knapen met een voor sprong, die op 'n gegeven moment zelfs een halve ronde was, voor het peloton uit. Maar toen de favorieten Cees Lute, Piet Steenvoorden, Emiel Verstraete, Piet van der Lans en Rinus van der Klooster ein delijk bedrijviger werden en 't tempo van de „meute" door de vele premiesprints met sprongen omhoog ging, moesten Den Enting en Kooyman hun winst weer volle dig prijsgeven. Nauwelijks waren de twee uitlopers tot de orde geroepen of Timmer, Tel, Van der Klooster, Van der Lans en Dokter beproef den hun geluk met een ontsnapping. Deze vijf koplopers werkten weliwaar goed sa men, maar acht ronden voor het einde toen de semi-profs Lute, Steenvoorden en Verstraete weer een duwtje extra op de pedalen gaven moesten ook zij zich ge wonnen geven. Een eindsprint moest uit eindelijk de beslissing brengen en daarin toonde Lute zich de snelste. De uitslag luidde: 1. C. Lute, Castricum, de circa 100 kilometer in 2 uur 4 min. en 53 sec.; 2. P. Steenvoorden, Heemstede; 3. H. den Enting, Amsterdam; 4. H. Pe ters, Heemstede; 5. R. de Jong, Amster dam; 6. C. Visser, Santpoort; 7. K. Zomer, Halfweg; 8. P. v.d. Lans, Sassenheim; 9. J. Dokter, Halfweg; 10. P. van Dijk Wor- merveer; 11. E. Verstraete, Eede (Zld.); 12. V. Huenders, Amsterdam; 13. A. Kloos terman, Leiden; 14. G. Krabbenbos, Haar lem; 15. G. Oudshoorn, Vinkeveen. In de wedstrijd voor nieuwelingen wisten Harm Ottenbros en Wim Griffioen bijna een halve ronde voorsprong te behalen. Van dit tweetal toonde Ottenbros die zaterdag ook al de Ronde van Friesland voor nieuwelingen had gewonnen zich in het beslissende sprintje de snelste. Jan Rasch won de sprint van het peloton om de derde plaats. De uitslag was: 1. H. Ottenbros, Alk maar, de 60 kilometer in 1 uur 18 min. en 23 sec.; 2. W. Griffioen, Halfweg; 3. J. Rasch, Uitgeest; 4. A. Strooper, Heer- hugowaard; 5. J. v.d. Horst, Haarlem; 6. N. Lute, Castricum; 7. L. Zonneveld, Uit geest; 8. M. Rutte, Haarlemmerliede; 9. B. Schenk, Haarlem; 10. A. Weeda, Bever wijk. Bij de aspiranten was de uitslag: 1.. P. de Jong, Roelofarendsveen, de 25 kilometer in 35 min. en 18 sec.; 2. T. Groen, Follega; 3. P. de Wit, Wormer; 4. C. Baars, Haar lem; 5. D. Holst, Amsterdam; 6. R. Troost, Zaandam; 7. S. van Lierop, Hillegom; 8. S. v.d. Ham, Lisse; 9. T. Blom, Haarlem; 10. L. Visser, Zaandam. Advertentie Heeft n ook al zo'n prettige moderne gehad hij Wijkerstraatweg 259 - Velsen-Nrd - Tel. 3585 Dinsdagavond om half zeven zullen de veteranen-elftallen van V.S.V. en Stormvo gels elkaar bekampen in de finale van het veteranenvoetbal-toernooi van IJmuiden. Kwam Stormvogels in de finale door een benauwde zege op Terrasvogels, VSV wist de beslissende ontmoeting tegen IJmuiden met 4-1 te winnen. Zaterdagmiddag ontmoetten SVIJ en het Raadhuis elkaar. SVIJ nam een 2-0 voor sprong, maar Raadhuis maakte een tegen doelpunt. Verder kwam het echter niet. De finale wordt gespeeld op het Water- ioo-terrein. De jaarlijkse zevenkampen, die de voet balvereniging VVB zaterdagmiddag op het sportpark „Watervliet" voor pupillen, aspiranten en junioren heeft gehouden, hebben bij de aspiranten en pupillen nieuwe kampioenen opgeleverd. In de verschillende groepen, met een kleine honderd deelnemers, kwam vaak spannende strijd voor, waardoor het voor de jeugdcommissie met de heren C. Plooy, voorzitter en J. Schipper, die de lijvige ad ministratie voerde, geen eenvoudige taak was alles op rolletjes te laten lopen. In de groep A pupillen waren de win naars voor: hardlopen 60 m.: H. v. d. Met; baldrib belen 60 m.H. v. d. Mei; vèrschieten: H. v. d. Mei; doelschieten: H. Massee; zuiver plaatsen: F. de Jong; ingooien: F. de Jong; vèrspringen: H. v: d. Mei. Doordat H v. d. Mei viermaal eerste werd kreeg hij een grote puntenvoor- sprong. De eindstand werd: 1. H. v. d. Mei 4700; 2. H. Massee k3735; 3. H. Koster 3695; 4. J. Huider 3665; 5. C. Roos 3580 punten. Ook in de B-groep pupillen wisten de jongens een vrij hoog puntental te berei ken, maar hier was de spanning veel gro ter. De eindstand werd hier: 1. B. Born 3570; 2. H. Horring 3540; 3. W. Zand 3425; 4. C. Quist 3095; 5. A. van Eist 2680 punten. In de A-groep aspiranten was het J. Bos, die met een worp van 21,80 meter bij het ingooien een puntenwinst behaalde en P. v. d. Kuil, die het vèrspringen won, ge deelde eerste plaatsen bij hardlopen 80 m. en baldribbelen 80 m. zette, toch nog ruim achter zich liet. De eindstand werd hier: 1. J. Bos 4710; 2. P. v. d. Kuil 4355; 3. J. v. d. Kolk 4195; 4. D. de Snayer 4140 en C. Kleywegt 4070 punten. Met één eerste plaats op vèrschieten, drie tweede plaatsen op hardlopen 80 m., ingooien en vèrspringen kon bij de B- aspiranten C. Ponsteyn eerste worden. De uitslag was: 1. C. Ponsteyn 4640; 2. G. de Coort 4445; 3. F. Bakker 4260; 4. R. Smit 3930; 5. G. v. d. Kolk 3875 punten. Naast deze nieuwe kampioen wist de junior R. de Jong zijn titel te prolongeren met slechts één eerste plaats. De winnaars waren: hardlopen 80 m.: R. de Jong en E. scholting; baldribbelen 80 m.: H. Lagrand; doelschieten: E. Scholting; vèrschieten: J. de Greef; zuiver plaatsen: K. Duineveld; ingooien: E. Scholting; vèrspringen: J. de Greef. Eindstand: 1. R. de Jong 5425; 2. J. de Greef 5045; 3. H. Lagrand 5015; 4. R. Meyer 4880; 5. E. Scholting 4675 punten. Advertentie Stormvogels 2 heeft de eerste competiti wedstrijd met 1-0 gewonnen, zij het dan onder protest van het Gooi 2, dat meende dat het een strafschop was onthouden Deze werd na afloop alsnog genomen en in een doelpunt omgezet. Het woord is dus aan de protestcommissie. De rust ging in met blanco stand. In de eerste helft hadden de Gooiers het bes te van het spel, maar het kwartet Egner De Vries-Minneboo-Visser stond een Hil versumse voorsprong in de weg. De IJmuider voorhoede bracht er weinig van terecht, hoewel de middenspelers Van Duin en Plug vaak fraaie passes afgaven. Nu de rust kwam de Stormvogels-voor- hoede wat beter voor de dag, niettegen staande het minder sterke spel van aan valsleider Van Duyvenbode. Nadat Dege naar, die het als linksbuiten niet kwaad deed, eenmaal het houtwerk had bekogeld wist Nat met een fraai schot de thuisclub de leiding te geven (1-0). Ondanks felle aanvallen van de Gooise rechtervleugel bleef deze stand door sterk verdedigen van Visser c.s. tot het einde toe behouden. Op vrijdag 15 september zal men 's avonds om negen uur afscheid kunnen nemen van de heer J. Huizinga als, direc teur van de Volksmuziekschool te Velsen De bijeenkomst wordt gehouden in het Cul tureel Centrum. Men zal dan tevens kennis kunnen ma ken met de nieuwe directeur, de heer Hans Waanders, die vanaf 1 september in func tie is. Deze heeft zijn bureau gevestigd in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Abelen straat nummer 1. Schaken In het Cultureel Centrum in IJmuiden is bij de schaakclub Kijk Uit onder grote belangstelling het persoonlijk snel schaakkampioenschap (5 minuten per partij) verspeeld. De spelers uit de eerste groep waren bijna allen present. Hoewel clubkampioen K Steijn als favoriet startte mocht men toch spreken van een open strijd want vorig jaar werd de toen reeds als kampioen getipte Steijn de pas naar de titel door F. J. Walda versperd. Ditmaal heeft Steijn het niet zcfrer laten komen. Via voorwedstrijden plaat, sten zich 10 schakers in de finale. Steijn toonde zich uiteindelijk de sterkste, kampioen 1960 Walda werd tweede. Op merkelijk was het verrassende optreden van J., L. Wijdoogen terwijl ook de finaleplaats van A. van Mtónen min of meer verrassend mocht worden genoemd Een trouwe finalist van andere jaren, Tj. de Jong, bleek volkomen van slag en bereikte in een kwalificatiegroep slechts een bescheiden plaats. Na vele hachelijke situaties met al even verrassende ontknopingen op tal rijke borden kwam tenslotte het volgen de eindresultaat tot stand: Finalegroep: 1. en kampioen: K. Steijn 8 pnt.; 2. F. J. Walda 6 pnt.; 3. en 4. J. Blok 5i/2 pnt.; J. L. Wijdoogen 5% pnt.; 5. G. H. H. C. Maas 5 pnt.; 6. en 7. C. J, Gordijn 4 pnt.; M. J. Warnez 4 pnt.; 8 Th. Hölscher 3 pnt.; 9. en 10. P. Lanser 2 pnt.; A. van Maanen 2 pnt. In de eerste kwalificatiegroep zege vierde B. Kramer jr. met 6 punten. F. J. Broertjes won in' de tweede kwa lificatiegroep al zijn partijen en behaalde daarmede de eerste plaats met 7 punten. Vanavond wordt bij Kijk Uit de jaar lijkse krachtmeting gehouden met de le zers van ons dagblad. Tot 8 uur van avond kan men zich nog aan de zaal (7) voor deelname opgeven. Motorsport Voor de „Wijkerterreinrit", uitgeschreven door het bestuur van de Kennemer Mo tor en Auto Club, verschenen 88 deel nemers aan de start. Na afloop werden de prijzen uitgereikt aan: 1. J. H. Jonk hof, Landsmeer 53 straf pun ten; 2. Els Koomen, Wormer 56 strp.; 3. J. v. d. Putte, Haarlem 65 strp.; 4. P. W. Ridder, Uithoorn 99 strp.; 5. A. Prins, Zaandam 100 strp.; 6. J. Prent, Haarlem 120 strp.; 7. G. de Hartog, Haarlem 129 strp.; 8. S. Stolkers, Rotterdam 131 strp.; 9. A. B. Stroykaen, Bentveld 145 strp.; 10 B. F. Leotte, Hoofddorp 194 strp. De poedelprijs ging naar de heer Zuid- geert te Haarlemmermeer, 1005 strp. en een extra prijs ging ook naar A. Bol te te Rotterdam, als de verstkomende. De best geplaatste van de K.N.A.C. was het lid J. M. Hofland te Beverwijk met 194 strp. f 250,kan worden afge dragen voor het invalidenwerk, wat be tekent dat drie van hen een week gratis met vakantie kunnen gaan. Handbal Het Heemskerkse ADO heeft het Ken- nemeriandtoernooi van CSV in Castricum gewonnen. IJmond en Full Speed moesten het beide tegen de Heemskerksen af leggen. Voor Full Speed, dat vorige week zo goed speelde tegen Athleta, was het be gin van de ontmoeting met ADO teleur, stellend. Men had veel last van de warmte, en ADO,' dat er al aan gewend was, zag dan ook kans snel tot 20 te komen. Daarna werd Full Speed veel sterker, maar de ADO-verdediging bleef pot dicht. Full Speed won daarna met 70 van IJmond 2 en door een 62 zege op CSV werd de derde plaats nog behaald IJmond werd tweede na in de finale van ADO te hebben verloren. De uitslag was: 1. ADO; 2. IJmond; 3 Full Speed; 4. CSV; 5. ADO 2; 6 IJmond 2. Wat is er te doen? De sportagenda meldt voor vandaag en morgen de volgende IJmond-ge- beurtenissen: Maandag: Cultureel Centrum, 20 uur schaakwedstrijden tussen de lezers van de IJmuider Courant en Kijk Uit, waar aan iedere lezer gratis kan meedoen. Dinsdag: Schoonenberg, aanvang twaalf uur, bekertoernooi, georganiseerd om de derde en vierde plaats in het veteranenvoetbaltoernooi van v. v. IJmuiden. Jong Hercules Jong Hercules is de competitie goed begonnen door Kinheim 2 met 6-2 te ver slaan. Door het opstellen van enige nieu we spelers kon men meer vaart in het elftal brengen, terwijl ook de achterhoe de goed in elkaar zit. Voor rust scoorden Van der Kolk en Jan sen enige doelpunten. Zij namen er later nog ieder een voor hun rekening. Kin heim liep steeds dood op de Herculesver dediging waar doelman Wentink enige gevaarlijke schoten keerde. In de twee de helft wisten de Ruiter en de Bree de eindstand op 2-6 te brengen. De Velsenvoorhoede had er tegen TYBB echt zin in. Acht maal moest de TYBB- doelman de bal uit het net halen, maar ook doelman Duin kreeg het niet makke lijk, al werd hij dan maar driemaal ge passeerd. Voor rust ging de strijd gelijk op. Het werd toen 2-3 voor Velsen, dat de doel punten zag maken door Bol, Graman en Hoogzaad. Maar in de tweede helft zakte de Haar lem-defensie ineen en toen konden Witte brood, Hoogzaad en Graman (3) de stand opvoeren tot 3-8. Doelman Duin werd nog slechts éénmaal gepasseerd. Op de Vlotter heeft ADO zaterdagavond een nuttige oefenwedstrijd tegen de sterke zaterdagmiddag-derde klasser Blauw Wit uit Wormerveer gespeeld. De rust ging met 1-1 in, waarbij het ADO-doelpunt door Van Tuinen werd ge scoord. In de tweede helft kregen de Wormer- veerders minder scoringskansen dan de thuisclub. Toch wist de midvoor met een hard schot voor 1-2 te zorgen. ADO vocht door. Duinenveld maakte ge lijk en nog geen twee minuten later schoot Van Tunen de bal hard in het Wormer- veerder doel (3-2). Doelman Burger van ADO stopte daar na een strafschop. Hoewel de zomersporten dan misschien nog wat tegenstribbelen, de voetbalsport is toch wel heel duidelijk zijn offensief be gonnen. Konden we vorige week nog die Neptunusfiguur tonen, die in het kader van de Watervrienden-zwemmijl in de Noordzee dook, nu was er toch buiten voet ballen niet zo veel meer te vinden in dit weekeinde. Natuurlijk werd er nog ge honkbald bij Terrasvogels, natuurlijk zwommen er nog wel wat mensen in de openlucht, maar het vonnis van de zomer sporten lijkt toch wel getekend. Het werd nog eens onderstreept door de dikke mist, die zaterdag alle weilanden bedekte en daarmee blijkbaar duidelijk te kennen wil de geven, dat men de zomer nu maar moest vergeten. De voetballers zullen volgende week weer het leeuwedeel van de mensen naar hun velden gaan trekken. Dan gaan de amateurs weer aan hun competitie begin nen, hetgeen betekent, dat overal in Ne derland zondagmiddag mensen een wei land zullen omzomen, waar wat mannen tegen een bal trappen. De laatste voorbe reidingen zijn getroffen, de strijd kan be ginnen. Voor IEV was het zelfs afgelopen zondag al zover. f -x x> XX- -yy/fcx „xx~~,~x~r- - Volgende week begint de voetbal, competitie weer voor de amateurs. Dit was vorig jaar het hoogtepunt van het amateurvoetbal in de IJmond: Graman schoot Velsen in de wedstrijd tegen NFC na rust opnieuw naar een voor sprong. Het doelpunt ontketende stormen van vreugde, want de promo tie werd er door ingeluid. Met veel belangstelling zal men het nieuwe seizoen vooral uitzien naar de pres taties van Velsen, de nieuwe tweede klas ser, die vorig jaar de IJmond-eer zo hoog hield. En in deze sportkrabbels zult u re gelmatig wat kunnen lezen over top-ont- moeüngen van onze IJmond-clubs en over hun spelers. Deze week is uw sportkrabbelaar maar weer eens bij Stormvogels gaan kijken, welke ploeg onder moeilijke omstandighe den heeft moeten starten. Het zit de Vo gels ook beslist niet mee, want ook nu weer werd men slachtoffer van een eigen doelpunt. Het was een harde wedstrijd van de kant van Veendam, maar daar stond wat tegenover. Want we zagen, hoe een Veendamspeler de bal buiten de lijnen zond, toen een Stormvogelsspeler even ge blesseerd was, hoewel deze speler niet eens op de grond lag en we zagen hoe de rechtshalf Siem de Graaf een hand gaf na zijn prachtig doelpunt. Dat zijn altijd pret tige dingen om te noteren, juist zoals het ook genoegen doet te constateren, dat men nu op Schoonenberg zulke gezellige mu ziek draait in de rust, Voor IEV is de competitie niet daverend begonnen tegen de stoere ploeg van het Haarlemse DIO. In de strijd zat aan beide kanten weinig vaart. Beide aanvallen misten kansen, zelfs voor open doel. De DIO-achterhoede voorkwam doelpun ten door stug verdedigen. Ook na de her vatting bleef het spelbeeld een kwartier lang gehandhaafd, maar daarna schoot de DIO-linksbuiten uit een scherpe voorzet in (0-1). Nu kwam IEV tot betere combina ties waaóuit Beentjes onhoudbaar scoorde (1-1). De thuisclub bleef nu iets sterker. Na 35 minuten schoot linksbuiten Smit kei hard via de paal in (2-1). Wel probeerde DIO vaak met hard spel gelijk te maken maar Buur c.s. bleven de situatie mees ter. Een minuut voor het einde had DIO ge luk, toen de bal bij een hoekschop ver keerd werd beoordeeld (2-2). Advertentie DOBBELWANN, LEKKER MANS a

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 10