Systeembouw staat er niet zo best voor in Nederland Papoea's willen zelf beslissen over de toekomst van hun land Gaat U dit jaar een nieuure haard kopen? SPECULAAS-CAMPAGNE No. 1 B. PIET GROTE VERWARMING-SHOW 1961 Uw bakker chauffeur Woensdag volksfeesten in Heemskerk Vreemde situatie in de hoofdstad Dr. ir. A. H. W. Hacke overleden De „Geeststroom" is gelicht WINKEL'S GROTE BEGINT WEER en 35 correcte verkopers en 40 wederverkopers Adverteert in dit blad DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961 6 Aflopende continu-contracten worden niet door overeenkomstige opdrachten gevolgd LEDEN VAN NIEUW-G Ongevallen met brom fietsen Fietsendiefstal op schip „Lucas Bols II" had aanvaring G.G.D. zou kliniek negeren die nog bedden beschik baar heeft A.A.A. richt zich tot Kennedy en Macmillan Oudpapieractie „Voorwaarts" DEZE SHOW WORDT AANGEBODEN DOOR G II 6 T ITI30dOI13ld De slag om de beste kwaliteit tegen de laagste prijs te leveren is weer ontbrand. Deze week een vlotte start. Voor de zeer lage prijs van 54 cent per 250 gram de lekkerste speculaas die er gebakken wordt. Profiteer nu en smul weer van BAKKER WINKEL's overheerlijke SPECULAAS. Wrjkerstraatweg - Velsen-Noord - Telefoon 02510-3557 Zeeweg 227 - IJmuiden - Telefoon 4297 Evertsenstraat 16 - IJmuiden - Telefoon 5463 MODELSLAGERIJ SIRENESTRAAT 14 bij de Visserijschool Telefoon 5615 v. d. KOLK Zoekt U »n hondje om vei v (Van onze reportageredacteur) Het panelensysteem van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten heeft de ratio-bouwkeur verworven, hetgeen be tekent dat de gemeentelijke overheden het voortaan met een gerust hart in afwijking van hun plaatselijke bouw voorschriften mogen toelaten. De eerste e- BG-systeemwoning werd vijf jaar g< leden in Peize (Groningen) in één dag emonteerd. Sindsdien werden er vijf- onderd geplaatst, werden de eerste BG-woningen naar Munster in West- falen geëxporteerd en is een campagne gaande om het zelf bouwen van systeem woningen te bevorderen. Dat succes voor het bouwfonds wil ech ter nog lang niet zeggen dat de systeem bouw in het algemeen in Nederland er zo best voorstaat. Het tegendeel is veeleer het geval. Met name de grote systeem bouwers. die verleden jaar nog twaalf per cent van de woningproduktie voor hun re kening namen, en dit jaar de honderddui zendste systeemwoning zullen afleveren, gaan moeilijke maarden tegemoet. Hun continu-contracten met een paar grote ge meentelijke opdrachtgevers lopen af en de acquisitie" van nieuwe objecten gaat niet zo vlot als met het oog op een onon derbroken serieproduktie gewenst is. Remmende traditie Het heeft de systeembouw nooit erg meegezeten in Nederland. De mislukte experimenten uit de beginperiode toen er meer dan vijfhonderd systemen aan hangig werden gemaakt zijn lang in de herinnering blijven hangen en die nega tieve publiciteit treft ook de 21 systemen welke de toets der kritiek van ratiobouw niet alleen ruimschoots konden doorstaan maar zelfs in bepaalde opzichten beter zijn dan de traditionele constructies. Tradities hebben een lang leven en dat zeker in het zo ambachtelijk gebleven bouwvak. Datzelfde kan ook gezegd wor den van de grote middengroep der archi tecten, die daarom in de systeembouw een der factoren zien van de centralistische tendenzen die hun vrije beroep bedreigen. Heel wat systemen zijn niet van de grond gekomen omdat in hun toepassing geen di rect zakelijk voordeel werd gezien, ook al uit de vaak gehoorde overweging dat systeembouw een noodzakelijk kwaad is, dat slechts bestaat bij de gratie van een enorme woningbehoefte en een krappe arbeidsmarkt. Nu zouden in een land als het onze deze gevoelsargumenten waarschijnlijk snel verstomd zijn wanneer de systeembouw onmiddellijk aantoonbaar goedkoper zou zijn geweest dan de traditionele. In vele gevallen "won een vérgaand gestandaardi seerde traditionele aannemer het bij de aanbestedingen van de systeembouwers. Dat is ook niet Zo verwonderlijk. Steen, zand en grint zi.m zeer goedkope materia len, die voor de oorlog ongeveer driekwart van de bouwkosten besloegen. Nu staat men voor de noodzaak omvangrijke inves teringen te doen om het aandeel arbeid, dat slechts één kwart van de kosten uit maakte, te gaan vervangen. Toch houden de systeembouwers vol, dat zij op de lange duur door het repeti tie-element goedkoper zullen werken dan hun traditionele collega's. Daartoe is het echter nodig, dat er ook systeem komt in het woningbouwbeleid van de regering. Men wil over een aantal jaren weten waar men, vooral met de contingenten voor de Woningwetbouw, aan toe is, opdat men daar z'n produktie op kan afstemmen. Maar ook andere aannemers vragen zich meer en meer af waarom in alle bedrijfs takken een regelmatige produktie moge lijk en zelfs een economische voorwaarde is, en alleen in de bouwnijverheid niet. De systeembouw heeft die broodnodige continuïteit gedurende vijf jaar gekend Dat was de dit jaar aflopende periode van de continu-contracten, waarbij zowel de gemeentelijke opdrachtgever als de sys teembouwer zeker waren van de regelma tige oplevering van grote aantallen wo ningen. In Dordrecht bijvoorbeeld, waar duizen den woningen vclgens het systeem-korrel- beton werden gebouwd, kon men geruime tijd elke week op een vaste dag de huis sleutels overhandigen aan zestien gelukki ge gezinshoofden Op het bouwprogram ma werd bovendien e n jaar ingelopen. Bij de continu-contracten werd voorts uitgegaan van een bepaalde aanneemsom De jaarlijkse volksfeesten van Heems kerk nemen woensdag 6 september een aanvang. 's Morgens om kwart voor negen vindt de keuring plaats van versierde karretjes, autopeds, fietsen en van groepen in ver schillende kostumering. Om kwart voor tien begint de optocht die eindigt op het Raadhuisplein waar burgemeester H. Nielen de feesten officieel zal openen. Op de verschillende scholen worden de kinderen getracteerd en vinden volksspelen op diverse punten in het dorp plaats. Ook aan de volwassenen is gedacht, 's Middags om drie uur is er ringsteken aan de C. Groenlandstraat. Op de tweede dag wordt het feest ge opend met een muzikale rondgang van het fanfarekorps „St. Caecilia". Nadat 's morgens nog kinderspelen zijn gehouden wordt het hoogtepunt gehouden donder dagmiddag. Dan volgt de kortebaandra- verij op de Marquettelaan. Als inzet geldt hiervoor het kampioenschap van Noord holland. Beide dagen zullen diverse kermisattrac ties in het dorp opgesteld zijn. De exploi tanten hebben standplaats gekozen in de Kerkweg, A. de Renessestraat, Deutz- straat, Kerkplein en Raadhuisplein. Voor de draverij zijn 22 paarden inge schreven en wel: Vuurgoudhaantje S. Wil liam Axkit, Y Kitty's zoon, Xylon S, Union, Wachter P, X Parisien Bond, Truax Scott, Type Erebus, Klingsor, Yon Brewer, Zon nestraaltje, Vaut Mieux K. Zanella, Wala, Yvonne Henny, Trabant, William V Tar- zan, Hannover, Radbout, W H Hollandia en U N Gamin. welke achteraf gecorrigeerd zal worden door het aandeel dat de gemeente heeft in de overwinst welke de aannemer als gevolg van de systematische bouw zou maken. Hoewel het accountantsonderzoek nog gaande is, is de verwachting gerecht vaardigd, dat dat extraatje voor sommige gemeenten in de miljoenen zal lopen. Extra woningen De minister van Volkshuisvesting gaf echter de voorkeur aan de openbare aan besteding boven de continucontracten en keerde terug naar een al vroeger gehan teerde aanmoedigingspremie voor gemeen tebesturen die het met de systeembouw willen wagen: een extra contingent wo ningen. De thans geldende regeling is ech ter lang niet zo aantrekkelijk als die van voor 1955. Toen mocht een gemeente bij toepassing van systeembouw op elke drie toegewezen woningen een vierde bouwen. Nu bedraagt de aanmoedigingspremie één extra woning op elke vijf van het contin gent. Dat zet niet veel zoden aan de dijk. De in de afgelopen jaren moeizaam bereikte continuïteit wordt nu door een schadelijke discontinuïteit gevolgd: fabrieken, mallen en kranen moeten over een veel geringere produktie worden afgeschreven dan waar op hun capaciteit is berekend. Bovendien raken de op halve kracht werkende bedrij ven hun geoefend personeel kwijt. Om toch maar in de markt te blijven worden ook veel te kleine complexen aanvaard. Export bevorderd Het ontbreken van een contingenterings- beleid op lange termijn is tevens een struikelblok voor die ondernemers die zich toeleggen op de bouw van houtrijke wo ningen. Dat is ook een vorm van geïndus trialiseerde bouw, (waartoe dus ook het genoemde B.G.-systeem behoort), welke vooral van belang is voor de meer lande lijke gemeenten, waar het ééngezinshuis nog niet door de etagewoning is verdron gen. De veel te kleine en steeds wisselende contingenten welke aan die gemeenten worden toegewezen zijn er samen met de in dat soort plaatsen vaak heersende weerstand tegen de houtrijke woning de oorzaak van dat de fabrieken welke dat type vervaardigen niet hun hele pro duktie in Nederland kunnen afzetten. Dat heeft tot een aardige export geleid naar die landen waar de woningzoekende vol doende armslag heeft om op een voor hem aantrekkelijke manier in zijn huisvesting te voorzien. (Van onze speciale verslaggever) In de afgelopen dagen hebben wij de ge legenheid gehad, te spreken met de thans in Nederland vertoevende tien leden van de Nieuw-Guinearaad. Zij vertegenwoordi gen de grootst mogelijke territoriaal ver spreide bevolking (zij komen ui Hollandia, Japen, Waropen, Manokwari, Mappi, Sa- rini, Nimboran, Fak-Fak, het Asmatge- bied en Sorong). Al hebben zij dan geen mandaat om in Nederland namens de Nieuw-Guinearaad te spreken, het is toch wel bijzonder interessant om kennis te ne men welke de standpunten zijn van deze tien mensen ten aanzien van het zelfbe schikkingsrecht en andere problemen, die Nieuw-Guinea betreffen. De delegatieleden voor zichzelf spre kend brengen zonder uitzondering naar voren, dat zij het zelfbeschikkingsrecht, zoals dat bij herhaling van de zijde van de Nederlandse regering is erkend en dat zij ook verankerd achten in het Handvest van de Verenigde Naties, voor hen een onvervreemdbaar recht achten. Zij zijn van mening dat het volk van Nieuw-Gui nea in volle vrijheid moet kunnen beslis sen wanneer en op welke wijze het dit recht verwezenlijkt wenst te zien. Zij wij zen aanspraken van derden op Nieuw- Guinea uitdrukkelijk af en willen dat het volk van Nieuw-Guinea te zijner tijd zelt zal beslissen over zijn politieke toekomst. „Wij wensen" aldus de delegatieleden „in vrede te leven met allen, in het bijzonder met onze naaste buren. Wij zijn dankbaar voor hetgeen Nederland met veel opofferingen voor ons heeft gedaan en nog doet. Ons volk zou er zeker de voorkeur aan geven, indien Nederland de op zich genomen taak van opvoeding tot zelfbestuur zou kunnen voortzetten en be ëindigen". Het noemen van een termijn, waarbin nen het zelfbeschikkingsrecht zal dienen te worden verwerkelijkt, wordt over het algemeen voorbarig geacht. De Nieuw- Guinearaad zal zich hierover nog nader dienen te beraden. De delegatieleden hebben er met klem op aangedrongen, dat de Nederlandse re gering naar wegen en middelen zoekt om het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea veilig te stellen in de Verenigde Naties. Een delegatie uit de V.N. zal in Neder lands Nieuw-Guinea welkom zijn, opdat zij zich op de hoogte kan stellen van de omstandigheden en van de vorderingen van de ontwikkelingen op politiek, econo misch, sociaal en cultureel terrein, als mede van de politieke wensen en verlan gens van de bevolking. Bovendien leeft de wens goodwi'l-missies uit te zenden, be staande uit Papoea's, naar diverse, in het bijzonder Aziatische en Afrikaanse landen, opdat de stem van de Papoea gehoord zal worden over de inzichten van het volk van Nieuw-Guinea omtrent zijn politieke toekomst. Tenslotte verklaarden de delegatieleden zich ernstig teleurgesteld en gegriefd te voelen, dat laatste tijd personen en groeperingen in Nederland bij herhaling en met aandrang pleiten voor overdracht van Nederlands Nieuw-Guinea aan Indonesië. „Nederland heeft steeds gegolden als de bakermat van het recht, in het bijzonder van het internationale recht. Het is daarom onbegrijpelijk, hoe personen en groeperingen naar eer en naar geweten kunnen pleiten voor overdracht van de Pa poea's aan een land, waar dictatuur en chaos heersen en geen eerbied bestaat Omstreeks kwart voor vijf maandagmid dag is op de Zuider Kanaaldijk in IJmui- den een bromfietser tegen een voor hem rijdende scooter gereden. Er volgde een valpartij, als gevolg waarvan de scooter berijder uit I.Jmuiden kniewonden opliep. Ongeveer op hetzelfde tijdstip is een bromfietser uit IJmuiden gevallen over een voetbal. De man haalde zijn pantalon open en zijn bromfiets werd beschadigd. Twee damesfietsen en een herenfiets zijn in de nacht van zondag op maandag ont vreemd van een in het Spuikanaal te IJmuiden liggend binnenschip. De schip per kwam gisteren aangifte doen bij de politie. Later op de dag werden de fietsen op de brug nabij de cementfabriek terug gevonden. De Nederlandse kustvaarder „Lucas Bols II" is zondag in het Noordoostzee kanaal in aanvaring gekomen met het Poolsche schip „Puck" (1166 br.reg.ton) dat op weg was van Rotterdam naar Gdingen. Beide schepen werden beschadigd, maar konden de reis voortzetten. voor de menselijke rechten", zo zeggen de leden van de Nieuw-Guinearaad. „Het Ko ninkrijk der Nederlanden heeft bij de on dertekening van het Handvest der Ver enigde Naties ingevolge artikel 73 plech tig beloofd in Nederlands Nieuw-Guinea zelfbestuur te ontwikkelen, de politieke as piraties van het volk van Nieuw-Guinea behoorlijk in aanmerking te'nemen, en het bij te staan in de geleidelijke ontwikkeling van zijn vrije politieke instellingen, over eenkomstig de bijzondere omstandigheden van het gebied en zijn volk en de ver schillende stadia van ontwikkeling", aldus de delegatieleden, die verklaarden het vol ste vertrouwen te hebben dat de Neder landse regering, de Nederlandse Staten generaal en het Nederlandse volk deze plechtige belofte gestand zullen doen. Terwijl het herhaaldelijk voorkomt, dat het opnamebureau van de Amsterdamse G.G.D. ernstige patiënten naar soms ver af gelegen ziekenhuizen in het land moet sturen en er een zeer lange wachtlijst be staat van patiënten, die dringend moeten worden opgenomen zijn er nu al maanden achtereen 10 ziekenhuisbedden vrij in de Pieter van Foreestkliniek. Deze inrichting, die 80 bedden telt, waar voorheen wel pa tiënten van het opnamebureau van de G.G.D. werden opgenomen, heeft nu al maanden van dit bureau geen zieken meer toegewezen gekregen. Deze ontdekking heeft in Amsterdam een gevoel van on behagen gewekt. Tussen de directie van de kliniek en het gemeentebestuur bestaat namelijk een controverse over de ontrui ming van de gebouwen, die plaats moe ten maken voor de bouw van het nieuwe kantoor van de Nederlandsche Bank. De directeur, prof. dr. G. A. Lindeboom kreeg destijds opdracht de gebouwen van de kli niek vóór 1 september 1960 te ontruimen. Hij verzette zich hiertegen, omdat de ge meente geen vervangende ruimte aan bood en de kliniek dus zou moeten wor den opgeheven. Tijdens een gerechtelijke procedure gaf de kantonrechter uitstel van ontruiming tot 1 september 1961. Tegen deze uitspraak gingen beide partijen in beroep en nog deze maand zal de recht bank zich hierover beraden. Inmiddels laat prof. Lindeboom een nieuwe kliniek bouwen in tuinstad Buitenveldert. Dit ge bouw zal in juli 1962 worden opgeleverd. Op het terrein, waar de Nederlandsche Bank moet verrijzen, is de oude galerij vrijwel geheel afgebroken. De panden van de Pieter van Foreestkliniek staan er nog op enkele tientallen meters afstand van de bouwput. Prof. Lindeboom meent, dat deze panden in een later stadium afge broken kunnen worden, omdat op deze plaats geen nieuw gebouw, maar een plantsoenen een wegverbreding zijn ge projecteerd De gemeente houdt echter voet bij stuk. Inmiddels heeft het gemeen tebestuur een ruimte voor 80 bedden in het Binnengasthuis als tijdelijke vervan ging aangeboden. Prof. Lindeboom heeft dit aanbod geweigerd, omdat daar de noodzakelijke accommodatie ontbreekt. De Pieter van Foreestkliniek heeft niet alleen constant bedden beschikbaar, maar beschikt ook over voldoende verplegend personeel. Op de leeftijd van 68 jaar is te Putten (Gld.) overleden dr. ir. A. H. W. Hacke, oud-directeur-generaal van de Arbeid. De crematie geschiedt woensdag in het cre matorium te Dieren. De heer Hacke werd 10 mei 1893 te Amsterdam geboren. Hij studeerde in Zürich en Delft en behaalde in 1920 het diploma van elektrotechnisch ingenieur. In 1921 werd hij adjunct-inspec teur van de Arbeid in Utrecht, in 1929 hoofdinspecteur van de Arbeid in Gronin gen en in 1932 directeur-generaal van de Arbeid. In 1931 promoveerde hij op een proefschrift getiteld „De sociaal-economi sche betekenis der Arbeidswet." Vóór de oorlog was ir. Hacke algemeen secretaris van het Werkfonds 1934 en re geringsvertegenwoordiger bij de n.v. Waarborg- en Trust Mij. Ook is hij direc teur van het Rijksbureau voor Diamant ge weest. Na de bevrijding werd hij regeringscom missaris voor de verenigingen van werk gevers en werknemers. Dr. ir. Hacke was voorts onder meer lid van de Hoge Raad van Arbeid, van de Economische Raad, van de Rijkscommis sie voor Werkverruiming, van de Commis sie voor Toegepast Natuurwetenschappe lijk Onderzoek, van het Carnegie Helden fonds, van de Centrale Commissie voor de Statistiek en voorzitter van de Commissie Beroeps-Bedrijfs- en Woningtelling en van de Rijkscommissie tot Zuivering Af valwater. In 1949 werd dr. ir. Hacke die gedurende de jaren 1946-1948 lid is geweest van de Tweede Kamer voor de Partij van de Vrijheid, benoemd tot voorzitter van de Ziekenfondsraad. Hij is mede-oprichter ge weest van de Stichting van de Arbeid. Het bestuur van de stichting Anti Atoom bom Actie heeft zich tot de president van Amerika, J. Kennedy en tot de prime mi nister van Engeland, H. Macmillan ge wend met het volgende telegram: „Verzoeken met klem het recente voor stel van Amerika en Engeland aan Rus land tot verbod van kernexplosies in de dampkring uit te breiden tot verbod van ondergrondse proefexplosies. Ondergrondse proefexplosies zijn even zeer gevaarlijk voor de mensheid. Uw be lofte deze eveneens te staken, zal er ten zeerste toe bijdragen toekomstige onder handelingen te vergemakkelijken. De Anti Atoombom Actie is van mening, dat door het niet eveneens verbieden van ondergrondse kernexplosies, het gevaar blijft bestaan, dat juist deze misbruikt worden voor het perfectioneren van tacti- De kustvaarder „Geeststroom", die een week geleden na een aanvaring met de Noorse tanker „Jaranda" bij Poortershaven zonk. is gisteravond gelicht. De bokken „Arend" en „Colossus" van W. A. van den Taks bergingsbedrijf trokken het scheepje boven water en zetten het aan de zuid zijde van de Waterweg aan de grond Thans wordt het zand. dat door de stromingen in het ruim is gespoeld, weggezogen. Dit werk zal morgen voltooid zijn. Het ligt in de bedoeling de „Geeststroom". hangend in de takels van de bokken, naar Vlaardingen te slepen. Het trommelkorps „Voorwaarts" heeft toestemming van het gemeentebestuur ge kregen een oudpapieractie te gaan voeren. Men wil met de opbrengst van dit oud papier nieuwe uniformen aanschaffen. Vandaag komt men oude kranten op halen in Duinwijk. Morgen is de Rivieren buurt aan de beurt, donderdag de Bomen- buurt. Zaterdag gaat men oud papier in zamelen ten noorden van de Kennemer- laan. VEILING CASTRICUM Maandag gaven, op de veiling van Ons Belang te Castricum, de snijbonen vooral een goede notering te zien. Voor de to maten bleek een grote animo te bestaan. Het vrij milde weer trekt nog geen lief hebbers voor prei en hoewel voor enkele partijtjes tot 23 cent werd betaald, bleek hiervoor toch de interesse nog niet aan wezig te zijn. Spinazie kwam wat meer in trek en de sperziebonen liepen op tot 78 cent. Bospeen kwam tot een vrij goede notering maar het was dan ook een mooi bosje dat onder de klok doorging. De noteringen van maandag waren: spi nazie 30, prei 23, komkommers 921, sper ziebonen 3178, snijbonen 3246, pronk- bonen 1720, tomaten 8082, bospeen 32. sche kernwapenen, terwijl tevens de be smetting van het grondwater een bron kan vormen voor de verspreiding van radio activiteit. Daar in de onderhandelingen te Genève de ondergrondse proefexplosies het kern punt van de verwikkelingen in de bespre kingen zijn geworden, zou het getuigen van de goede wil van het Westen, als men het huidige aanbod tot verbod van proef explosies in de dampkring zou uitbreiden tot de ondergrondse proefexplosies. De Anti Atoombom Actie beschouwt deze ma terie op dit moment van zulk een door slaggevend belang dat zij zich recht streeks tot de Amerikaanse en Engelse re geringsleiders heeft gewend. En wilt U niet het risico lopen tot de vele teleurgestelde huisvrou wen te gaan behoren, die voor hun honderden guldens een slechte haard geleverd kregen, waarover zij steeds klachten hebben? Wees dan verstandig en wacht met het kopen van een nieuwe haard. Volg het voorbeeld van tienduizenden huisvrouwen en gt juist nu - voor de aanvang van het nieuwe stookseizoen - eerst naar de EXPOSITIE VAN DE NIEUWSTE MODELLEN KOLEN-CONVECTORS EN OLIEHAARDENl Daar maakt kennfk met Nederlands meest gevraagde kolen-convector, de Hoenson van (428,-. Stel zelf vast waarom wel in de Hoenson maar niet in alle kolen-convectors de veel goedkopere nootjes 5 ge stookt kunnen worden, die zo'n 50 tot 100 gulden aan brandstofkosten besparen. Voor een goede kolencon- vector hoeft U dus geen 500 gulden of meer te betalen. De interessante lezingen toegelicht met lichtbeelden over het actuele onderwerp „WEET U WERKELIJK ALLES OVER GOEDE EN ZUINIGE VERWARMING?", vangen aan 's middags om 2 uur en om 4 uur en 's avonds om 7 uur en om 9 uur precies.Wij verzoeken U beleefd tijdig aanwezig te willen zijn.lNoteert U even de datums? Het is In Uw eigen belang om een bezoek te brengen aan de Grote Verwarming-Show 19611 Diir krijgt U door vakmensen, die zich op het gebied der moderne verwarming terdege hebben gespeciali seerd, een deskundige voorlichting zowel over kolen- convectors als oliehaarden. Wie hun eerlijk advies opvolgt, is er zeker van dat hij voor zijn honderden guldens een haard zal kopen, waar hij jaren plezier van zal hebben zonder reparaties of defecten. Diir kunt U de Hoenson oliehaard met hetzelfde ge zellige roodgloeiende kolenvuur als een kolenhaard i zién en vooral ook voélen branden. En zelf vaststellen, waarom alleen Hoenson zwart op wit kan garanderen, dat U géén last hebt van koude voeten en geen sterke roetvorming. En waarom U met géén andere warmte- 1 bron zo zuinig stookt als Hoenson. Slechts 3 dagen, 6, 7 en 8 sept, in de TUINZAAL- FOYER van het CONCERTGEBOUW te Haarlem De lezingen vangen aan 's middags 2 en 4 uur en 's avonds 7 en 9 uur precies. ZIJLSTRAAT 56 - HAARLEM Bcdclccc Winkel WOENSDAG GROTE GEHAKTDAG 1 pond gehakt van rund- en varkenslappen gedraaid van 1.80 p p voor 1.55 1 pond gehakt half om half van 1.25 p.p. voor 1.00 1 pond kalfs- en varkensgehakt van 1 60 p p v 1.40 1 pond heerlijke gekruide saucijsjes 1.60 M pond heerlijke malse biefstuk v. 1.75 voor 1.50 VOOR DE BOTERHAM V» pond metworst en pd leverworst samen i on Varkenskarbonade klein beentje p. p. 1.90 HEDEN VOLOP LAMSVLEES EEN NETTE ERVAREN voor trailer gevraagd (binnenland). FRANS HALSSTRAAT 30 IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 6