Wim van Est animator in de Grote Prijs van Brasschaat Atleet Bob Murrow is boos Halfweg en Zwanenburg huldigden Henk Nijdam en Mik Snijders Veel medailles voor Nederlandse ploeg bij de zesde Maccabia Donner remise met Fischer Wereldkampioenschap dames in Emmen Fred Neville dodelijk verongelukt op Man Dope gevonden bij Zwitserse renners Pentathlon in Finland schoolt zijn atleten Europees record voor Kolesnikov In klassement op de vierde plaats Charnley versloeg Len Matthews Drie Judoka's naar titelstrijd Antwerpen Best betalende Theo Messidor is kampioen WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 13 Roemeense waterpoloërs te sterk voor Polen Verrassingen bij Ameri kaanse tennistitelstrijd Bokswedstrijden in Rotterdam Dan Waern weer geschorst De Engelse league Schaken Van de partijen uit de derde ronde van het internationale schaaktoernooi in Bied is slechts één ontmoeting direct beslist, namelijk die tussen de Hongaar Portisch en de Joegoslaaf Bertok. De partij eindigde in remise. Alle andere, waaronder de ont moeting tussen onze landgenoot Donner en de jonge Amerikaan Fischer, werden afgebroken. De Nederlander heeft een licht winstvoordeel. Ook Tal staat er in zijn partij tegen de IJslander Olafsson goed voor. De afgebroken partij uit de tweede ron de tussen Berton en de Tsjech Pachman werd remise. Later op de avond werden nog ver scheidene partijen uit de derde ronde uit gespeeld. De resultaten waren: Trifunovic (J.sl.)Pachman (Tsj.sl.) 10; Donner (Ned.)Fischer (V.S.) remise; Tal (Rusl.) Olafsson (IJsland) 10; Ivkov (J.sl.)Gel- Ier (Rusl.) 01; Germek (J.sl.)Udovcic (J.sl.) remise; Bisguier (V.S.)Keres (Rusl.) 10; Darga (W.-Dld.)Petrosian (Rusl.) remise. Na drie ronden heeft de Nederlander Donner IV2 pnt. Voor het toernooi om het wereldkam pioenschap schaken voor damesteams, elk bestaande uit twee speelsters en een re serve, welk toernooi van 18 september tot en met 6 oktober in Emmen wordt gehou den, hebben tot nu toe 13 landen inge schreven, t.w. Rusland (Valentina Rosen- ko, Kira Zvorzkina en als reserve Nonna Gaprindashrili), Amerika. Joegoslavië, Hongarije,Roemenië, Oost-Duitsland, West- Duitsland, Polen, Engeland, Finland, Dene marken, Schotland en Nederland (mevr. Heemskerk, mevr. Vreeken en als reserve mevr. Timmer). Als wedstrijdleider zal op treden de Westduitser L. Rellstab. Fred Neville, een 26-jarige Britse han delaar in motorrijwielen, is dodelijk ver ongelukt op 30 mijl van het eindpunt van en de overwinning in de junior grand prix motorrace van Man. Neville was een van Engelands veelbelovende clubrijders. De wedstrijd, op het bekende t.t.-circuit, zou over zes ronden gaan. Met een tijd van 26 minuten 34.6 sec. en een gemiddel de van 85.22 mijl per uur, had Neville in de vijfde ronde de snelste tijd gemaakt. Tijdens regen en wind slipte Neville in de laatste ronde, toen hij de leiding had. Per auto werd hij naar een ziekenhuis ge bracht, maar bij aankomst daar bleek hij reeds overleden. De wedstrijd voor Britse clubrijders op 350 c.c.-motoren werd gewonnen door de 27-jarige motorhandelaar Francis Rey nolds, die de 226.38 mijl aflegde in 2:47:08.6 en met een gemiddelde van 81.28 mijl per uur. Reynolds bereed een A.J.S. Een groot aantal van de 102 deelnemers gaf op wegens kramp als gevolg van het slechte weer. Tijdens de zwemwedstrijd tussen de dames- en herenploegen van Roemenië en Polen, die in Boekarest werd gehouden, heeft de Roemeense waterpoloploeg met 80 van zijn Poolse tegenstanders gewon nen. De Poolse heren zegevierden in totaal met 8048 punten terwijl de Roemeense dames met 4137 punten juist de meer dere bleven van het Poolse damesteam. Opnieuw is in het toernooi om het inter nationale tenniskampioenschap van Ame rika, dat in Forest Hills wordt gespeeld, een prominente speler uitgeschakeld. Ver loor maandag de Davis Cup-speler Chuck McKinley van de niet-geplaatste Whitney Reed, dinsdagavond was het toernooi ten einde voor Frank Froelingh. Donald Dell had 2V2 uur nodig om zijn tegenstander te verslaan. De cijfers waren 119, 108, 6—1. Niet wereldkampioen Rik van Looy, en ook niet zijn grote tegenstander Rik van Steenbergen hebben de wegwedstrijd over 190 km., die in de omgeving van Bras schaat werd verreden en als de revanche voor het wereldkampioenschap was aan gekondigd, op hun naam geschreven. In- W ielrennen tegendeel, Rik van Looy beperkte zich er toe Rik van Steenbergen, die in het be gin was weggesprongen, te achterhalen. Daarna kwam het gehele peloton weer bjj en was het de Belg Aerenhoudts die 500 meter voor de eindstreep in een lange spurt zegevierde. Hij maakte een tijd van 2 uur 58 min. 17 sec. en bleef slechts tien centimeter voor een andere Belg: Verachtert. Van de Nederlanders was de oude rot Wim van Est de beste. Hij eindigde op de achtste plaats en is in deze race de grote anima tor geweest. Want ondanks twee lekke banden, waardoor hij telkens van fiets moest verwisselen en achterstand opliep wist de Nederlander steeds weer terug te komen tot groot genoegen van het talrijke publiek. Een wedstrijd over 45 km. werd een zege voor de Belg Planckaert in de zeer goede tijd van 1 uur 05 min. 49,4 sec. Peter Post eindigde als zesde met een achterstand van ongeveer vier minuten op de winnaar. De Nederlander was niet erg fortuinlijk want reeds in de eerste ronde had hij met pech te kampen. De uitslagen waren: 45 km. race: 1. Planckaert (B) 1.05.49,4; 2. Proost (Belg) 1.07.35,4; 3. Oellibrandt (Belg) 1.08.19; 4. Trepp (Zwitserl) 1.08.57,2; 5. Suarez (Spanje) 1.09.13,2; 6. Peter Post (Ned) 1.09.45,2; 7. Rudi Altig (Did) 1.10.10. Grote prijs van Brasschaat over 190 km.: 1. Aerenhoudts (Belg) 2.58.17; 2. Verachtert (Belg) op 10 cm.; 3. Vlayen (Belg); 4. Van Looveren (Belg); 5. Desmet (Belg); 6. Daems (Belg); 7. Van Looy (Belg); 8. Wim van Est (Ned), 9. ex aequo De Haan (Ned), De Roo (Ned), Wout Wagtmans e. a. Rik van Steenbregen werd 26e, Steenvoorden 30ste en Maliepaard 32ste. Bob Murrow, die in Mel bourne drie gouden Olym pische medailles won, stelt de Amerikaanse Atletiek- bond aan de kaak als „in ternationale lifters", die er de oorzaak van zijn dat de wereldfaam der Amerika nen op het gebied van de atletiek aan het tanen is". Murrow, de briljante sprin ter van de Spelen in Mel bourne, waar de Verenigde Staten voor het eerst voor bij werden gestreefd, be weert dat de atletiekbond bijzonder onbillijk handelt. Hij zegt dat de sportlieden worden gedwongen bijna platzak te leven, terwijl de gratis-reizende officials het geld met handen vol uit geven. „Nog steeds dring ik aan op een parlementair onderzoek, want ik wil wel eens zien waar het geld blijft dat door het publiek wordt gedoneerd", zegt de atleet uit Texas. De verontwaardiging der atleten kwam aan de grote klok als gevolg van een re cente wedstrijd tussen Rus land en Amerika in Moskou, waaraan sterren als Parry O'Brien, Dallas Lonig, Al Oerter, Ronnie Morris, Otis Davis en Harold Connolly weigerden mee te doen. Stellend dat de 15 dollar 'per dag verhoogd dienden te worden tot tenminste 25 dollar, oefent Murrow kri tiek op de „gierige hou ding" van de bond. „Waar om moesten een oude man als Dan Ferris en een niets presterende official als Pin- cus Sober twee weken voor de wedstrijd naar Moskou worden gestuurd? Wat ter wereld kunnen zij doen? De bond zou er beter aan doen als men mannen als Bob Mathias of Bob Richards stuurde om met de jonge mensen te praten en de Verenigde Staten goed te doen", aldus Murrow. „In 1958 vroeg het minis terie mij een reis door Zuid-Amerika te maken. Het ministerie betaalt voor zulk een reis 500 dollar per maand, maar de bond be sliste dat ik het geld niet kon aanvaarden, hoewel de bank waar ik werkte de bond liet weten dat tijdens mijn afwezigheid mijn sa laris niet zou worden door betaald, Ik ging toch, om dat ik meende dat ik er mijn land mee hielp, maar ik moest er geld bijleggen". Volgens Murrow is het met de kennis van Olym pische coaches maar matig gesteld en hij beweert dat hij door de bond is „mis bruikt" in de periode vóór de Spelen in Rome. „Ik was reserve door een spierver- rekking. Men vertelde me dat ik de laatste drie weken van wedstrijden en training naar Californië moest ko men. Men zei van mening te zijn dat ik in de ploeg zou worden opgenomen. In de laatste wedstrijd, won ik zelfs van Dave Sime, rpaar, zonder verdere toelichting, deelde men mij botweg mee dat ik niet naar Rome zou gaan. Ik werd eenvou dig misbruikt als een extra attractie". Murrow, nu 25 jaar, zegt dat hij er als gevolg van die behandeling de brui aan gaf, hoewel hij nog twee jaar had voor hij zijn top zou bereiken. Sedert hij de sintelbaan de rug heeft toe gekeerd, is hij directeur van een fabriek in Texas geworden, die „spiervoed- sel" voor meer uithoudings vermogen in de handel brengt. „Maar ik gebruik mijn grieven niet voor reclame. Ik probeer te bereiken d„t er een onderzoek komt naar profiteurs. Men zou daarbij aan de top moeten begin nen met Avery Brundage (voorzitter van het I.O.C.) en allen eruit zetten", aldus Murrow. De Zwitserse gezondheidsdienst van het kanton Zürich heeft bekendgemaakt aan zienlijke hoeveelheden stimulerende mid delen gevonden te hebben in de kastjes die de Zwitserse wielrenners te hunner be schikking hadden tijdens de nationale weg- kampioenschappen op 22 juli. In één kastje werden alleen al 192 verschillende soorten medicijnen aangetroffen. Een soortgelijk onderzoek is ingesteld tijdens de wereldkampioenschappen op de Oerlikon baan in Zürich, waarvan de re sultaten echter nog niet bekend zijn ge maakt. De politie en agenten van het instituut voor gerechtelijke geneeskunde hebben ;n juli de kastjes doorzocht van de renners en hun verzorgers. Een reryier had 77 ta bletten van verschillende stimulerende mid delen in zijn bezit, 100 caffeine pillen, twee ampullen met vitamine injecties, 10 slaappillen en 3 pijnstillende tabletten. Zijn verzorger had drie injectiespuiten met 10 verschillende naalden. In de kastjes van andere renners werden soortgelijke midde len aangetroffen. Halfweg en Zwanenburg hebben gister avond hun aandeel geleverd in de huldi ging van de amateur-wereldkampioen der achtervolgers Henk Nijdam, lid van de Halfwegse rennersvereniging „De Bataaf" Maar ook diens clubgenoot Mik Snijder viel een enthousiast eerbetoon ten deel, dit nog naar aanleiding van zijn zege in Olympia's Toer door Nederland van dit jaar. Enkele duizenden mensen hebben de beide wielrenners op het Kastanjeplein in Halfweg uitbundig toegejuicht en een rij van sprekers bracht de dank en trots van de Halfweg-Zwanenburgse gemeenschap onder woorden. Begeleid door de harmonie „Eensge zindheid" maakten Henk Nijdam en Mik Snijder, vergezeld van resp. hun verloof de en echtgenote, eerst in een open auto een triomftocht door het dorp. De muziek tent op het Kastanjeplein was daarna het middelpunt van de feestvreugde. Daar Dit is Henk Nijdam die zijn verloofde Lidy Weijers het eretricot van een wereldkampioen, de regenboogtrui, laat zien. Dat gebeurde bij zijn terugkeer in Nederland op Schiphol. hadden onder meer plaats genomen de burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, J. F. M. baron van Hövell tot Westerflier, en zijn ambtgenoot van de gemeente Haarlemmermeer, mr. G. C. v. der Willigen. De voorzitter van „De Ba taaf", de heer P. Wilderom, zei in zijn wel komstwoord o.m. dat Halfweg op Henk Nijdam even trots is als diens geboorte dorp Eelderwolde, waar de wereldkam pioen deze week ook nog een huldiging te wachten staat. Veel lof zwaaide spreker ook Mik Snijder toe, die in Halfweg-Zwa- nenburg een grote populariteit geniet. De heer Wilderom stelde beide renners op het eerstvolgende jaarfeest van „De Bataaf een geschenk in het vooruitzicht. Burge meester baron Van Hövell tot Westerflier memoreerde de successen van Henk Nij dam, die in het behalen van de wereldtitel in de achtervolging hun bekroning hebben gekregen. Namens het gemeentebestuur van Haarlemmerliede en Spaarnwoude bood de burgemeester ieder van de renners een stel fietsbanden aan als blijk van waardering. „Wie het geluk heeft bur gemeester van Haarlemmermeer te zijn kan kampioenen aan de lopende band hul digen," aldus burgemeester Van der Wil ligen in zijn toespraak. Daarna hebben nog verscheidene sprekers het woord tot Henk Nijdam en Mik Snijder gericht o.a. de heer Wijman, consul van de KNWU, en dr. Nan- ninga uit Hoofddorp namens het Haarlem- mermeer-Caterham-comité. Bob dg Leeuw oprichter van de Mik Snijder-fanclub, bood zijn idool een grote fruitmand aan en Henk Nijdam bloemen. Biljarten Een school voor lopers? Dat klinkt wat vreemd voor Finland, het land van Paa- vo Nurmi en anderen die voor wereld records geen ontzag hadden. Maar er moest iets gebeuren, wilde de Finse mid- denafstandloop iets van zijn oude glorie heroveren. De „school" werd tijdens de vorige win ter opgericht in Turku, het centrum van de Finse atletiek, door nijvere supporters die zich zorgen maakten om de slechte resultaten op nummers die eens Fins monopolie waren. De school wordt bezocht door 42 jongens van 14 tot en met 17 jaar, die een spe ciale training krijgen welke drie jaar zal duren. De oorspronkelijk 90 gega digden moesten toestemming van hun ouders hebben en moesten een goed schoolrapport bezitten. „We hebben de jongens zorgvuldig gese lecteerd en hebben daarbij ook veel aan dacht besteed aan hun prestaties wat het leren betreft", vertelde Denis Johans son, een vroegere Finse middenafstand- loper van internationaal niveau, die de hoofdonderwijzer is. „We beweren niet, dat deze jongens over drie jaar Olympisch kampioen worden of wereldrecords breken. Ons doel is al leen de jongens de juiste techniek bij Je brengen en training te geven. Hun eigen energie zal beslissen hoe goed ze zullen worden". De lichamelijke toestand van de leerlingen wordt door doktoren gecontroleerd. Bij regelmatige tussenpozen worden zij on derzocht op het instituut voor lichamelij ke opvoeding in Turku. Er worden car- diogrammen gemaakt en bloedproeven genomen. Ook controleert de coach de polsslag van de jongens na elke training. De school heeft drie klassen, naar de leeftijd der jongens, met een coach voor iedere klas. De training is gegrondvest op fysiologie. Het eerste jaar is het voornaamste doel de stofwisseling en de bloedsomloop të verbeteren. Om dit te bereiken, omvat het programma van de training twee fundamentele methodes lopen in één tempo gedurende acht minuten en op volle snelheid lopen gedurende dertig seconden. De jongens hebben enorme vorderingen getoond tijdens de eerste maanden dat de school bestond. Een jongen, die aan het begin in acht minuten 1.800 meter kon afleggen, brengt het nu in dezelfde tijd tot 2.300 meter. „Tot dusverre was onze enige zorg de con ditie van de jongens op te bouwen en hun een perfecte stijl van lopen te le ren", vertelde Johansson, „Spoedig zul len we langer gaan trainen en onze leer lingen in groepen splitsen op grond van hun conditie en de afstanden voor welke zij aanleg tonen". De school drijft uitsluitend op donaties en op coaches die gratis medewerking ver lenen. Het instituut voor lichaamsopvoe ding en in het bijzonder ook zijn direc teur, professor Hartiala, bieden grote steun. In het internationale pentathlon biljart- toernooi in Antwerpen, waarin Nederland vertegenwoordigd wordt door Henk Schol- te, heeft de Belg Vervest dinsdag met 9-1 gewonnen van de Fransman Grivaud. De Belg zegevierde in het bandstoten, li- bre, kader 47/2- en 71/2, in het drieban den spel moest Vervest Grivaud een pun tenverdeling toestaan. De tweede wedstrijd van dinsdag, die tussen de Fransman Grivaud en de Belg Van Hassel, eindigde in een 8-2 overwin ning van Van Hassel. De Belg won het bandstoten, het driebanden, en de ontmoe ting kader 47/2 en 71/2. De enige winst punten voor Grivaud vormde zijn overwin ning in het libre. Zwemmen De Russische zwemmer Leonid Kolesni kov verbeterde tijdens de Russische kam pioenschappen,' die in Lvov worden ge houden, het Europese record 200 meter schoolslag met een tijd van 2 min. 35.6 sec., dat is 1.7 sec. sneller dan zijn oude record van 2 min. 37.3 sec. dat hij op 25 juni van dit jaar in Moskou vestigde. De Zweedse middenafstandloper Dan Waern, die er van wordt verdacht de ama teurbepalingen te hebben overtreden, is door de internationale amateur-atletiek federatie geschorst voor internationale wedstrijden. De federatie had aan de Zweedse atle tiekbond verzocht niet later dan het afge lopen weekeinde rapport over Dan Waern uit te brengen. De Zweedse bond gaf aan dat verzoek geen gevolg en de internatio nale federatie nam toen het besluit van schorsing. Dat was een klap voor de Zweedse bond die gehoopt had Waern te „redden" voor de interland tussen Zwe den en Finland in het komende weekeinde. Insiders geloven dat Waern gedurende de laatste paar jaar jaarlijks 100.000 kroon „onder tafel" kreeg geschoven van de organisatoren van Zweedse atletiek wedstrijden. Op 15 juli van dit jaar werd Waern „vrijgesproken" door de Zweedse bond. „Waarom zouden we onze ster moe ten schorsen als atletiekcracks overal ter wereld geld onder tafel ontvangen?", zei den Zweedse officials toen. De Zweedse loper had in het begin van dit jaar in een artikel in een tijdschrift openlijk verklaard voor elke start een aanzienlijk geldbedrag te ontvangen en tevens gezegd dat hij daardoor geen ama teur meer was. Naar aanleiding hiervan schorste de Zweedse bond Waern, doch hief later dit startverbod weer op. De inter nationale federatie heeft Waern na het uitblijven van de gevraagde verklaring op nieuw geschorst. De uit 35 sportlieden bestaande Neder landse ploeg, die deelnam aan de zesde Maccabia-Spelen in Tel Aviv, heeft tot nu toe zes gouden en negen zilveren me dailles veroverd. Hiervan nam de Amsterdamse gym nast Joost Blitz het leeuwedeel voor zijn rekening. Twee gouden en vijf zilveren medailles werden hem uitgereikt. De gouden eretekenen ontving hij door zijn eerste plaats bij de vrije oefeningen en in het paard-voltigeren, zijn tweede plaatsen in het persoonlijke eindklasse ment en op de onderdelen ringen, .rek, brug en paardspringen brachten hem de vijf zilveren. De vier overige gouden plakken wer den gewonnen door de atlete Selma Hey- stek (80 meter horden), de wielrenner Rob Raedeker (100 km wegwedstrijd), de bokser Maurits Gans (middengewicht) en de schermster Mary Meyer. Raedeker veroverde eveneens een zil veren medaille voor de Nederlandse ploeg door in de tijdrit over 1 km als tweede te eindigen. Martin Ovresta (boksen: mid- Boksen De Europese lichtgewichtkampioen, de Brit Dave Charnley, zegevierde dinsdag avond in Londen op punten over de Ame rikaan Len Matthews. Het was een kei hard gevecht met in het begin een over wicht van de Amerikaan, maar vooral in de eindfase een verwoed stotende Charn ley. Len Matthews, die zich aanvankelijk goed verdedigde, stond de laatste twee ron den groggy in de ring en mocht blij zijn de laatste gongslag staande aan te horen. Het volledige programma van de wed strijden tussen Nederlandse en Belgische boksers, die maandag 18 september in de Rivièrahal in Rotterdam worden gehouden, luidt: eerste hoofdpartij halfzwaargewicht: Jansen (Ned.)Carmeliet (Belg.) 10 ronden; tweede hoofdpartij middengewicht: Schuurmans (N)Kindermans (B) 8 ron den; weltergewicht: Kok (N)Van Ouden hoven (B) 6 ronden; halfzwaargewicht: Duivenbode (N)Mahau (B) 6 ronden; amateurpartijen weltergewicht: Aad Jan sen (N)Germain (B); halfzwaargewicht: Villerius (N)Keteb (B); lichtwelterge- wicht: Schaay (N)Palzem (B). Judo Drie Nederlandse judoka's, namelijk de Utrechter Anton Geesink, Henk Essink (Eindhoven) en Jan van Ierland (Tilburg) zijn door het bestuur van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond, aangewezen ons land te vertegenwoordigen bij het wereld kampioenschap judo, dat op 2 en 3 de cember in Parijs wordt gehouden. Bij het wereldkampioenschap staat slechts één titel op het spel en wordt er slechts in één categorie gestreden. In verband met de voorbereidingen zal de Japanner Haku Michigami (7e dan), die in oktober naar Nederland komt, de trai ningen leiden. Het is de derde maal dat er een wereld kampioenschap judo wordt gehouden en de eerste keer dat het buiten Japan zal plaats vinden. Voetbal Manchester United en manager Matt Busby zijn van plan van de United de best betalende club in het Britse voetbal te maken, zo meldt de Daily Express. Vol gens het door Busby opgestelde plan zul len de spelers hun salaris van 35 pond per week krijgen, plus: 10 pond presenta- tiegeld, een toeslag van 1 pond per dui zend toeschouwers tussen de 37.000 en 45.000 (bij thuiswedstrijden) en een toe slag van 2 pond per duizend boven de 45.000, een overwinningspremie van 4 pond, een aansporingspremie van 5 pond voor een plaats onder de eerste vijf teams in de competitie. De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Bumley- Leister City 20; Ipswich TownBlackburn Rovers Rovers 21. Tweede divisie: Brighton and Hove AlbionStoke City 21; Scunthorpe UnitedBristol Rovers 21. VOETBAL. In de eerste ronde om de Europese beker voor landskampioenen zegevierde in Monte Carlo de Schotse kampioen Glasgow Rangers met 32 (rust stand 20) over Monaco. Een van de gelegenheden dat een Nederlandse deelnemer aan de Mac cabia (de Joodse Olympische Spelen) op de hoogste trede van het „ere- schavot" stond. Het is Mary Meyer- Van der Sluis uit Rotterdam die de overwinning behaalde bij het scher men. Naast haar links Vivienne Sokol uit New York en rechts de Italiaanse Vera Mantovani, die derde werd. dengewicht) en Kitty Wagenaar (zwem men: 100 en 200 meter rugslag) brach ten het totaal aan zilveren medailles voor Nederland op negen. Het grootste aantal medailles tijdens de zesde Maccabia-Spelen in Tel Aviv, die nu zijn geëindigd, ging naar de Verenig de Staten. De Amerikanen veroverden 58 gouden, 29 zilveren en 24 bronzen plak ken. Israel bezet de tweede, Zuid-Afrika de derde en Groot-Brittannië de vierde plaats in dit „medaille-klassement". De Nederlandse ploeg staat met zijn zes gou den en negen zilveren medailles als vijf de geklasseerd. Koersen in Hilversum De uitslagen van de koersen in Hilversum lui den: Aliskoprijs (1400 m.): 1. Exkit Hollandia 1.31.2; 2. Agfa: 3. Alhambra. Winn. 1.50; pl. 1.30, 3.30; cov. 5.00; kop. 6.90. Aline B-prijs (2400 m.): 1. Zalkestis van 3 1.28.1; 2. Young Faune; 3. Zilvervos. Winn. ƒ3.30; pl. 1.40. 1.5Ó0, 150; cov. 7.60; kop. 7.20. Allegheny VS-prijs (2020 m.): 1. Winnifred Hol landia 1.25.2; 2 Wise Guy; 3. Xema S. Winn. 5.70; pl. 2.80. 2.00, 3.30; cov. 5.70; kop. 9.20. Alie Casindra D-prijs (2040 m.) eerste afdeling: 1. Zus Hanover 1.31 2; 2. Zelda the Saint; 3. Zei- ma Dear. Winn. 3.30; pl. 1.50, 1.50, 1.60; cov. 4.60; kop. 2.70. Kampioenschap Nederlandse paarden (2440 m.) met autostart: 1 Theo Messidor (buiten wedden schappen) 1.22 4; 2 Vrbdag; 3 Quicksilver S. Winn. 1.60; pl 1.10, 1.10; cov. 2 60; kop. 3.20. Alkestis van F,-prijs (eerste afdeling) (2000 m.). met autostart: 1. Zefa 1.23.5; 2. Y Norton; 3. Vic tor Maire. Winn. 2.10; pl. 1.30, 1.50, 2.00; cov. 3.70; kop. 4.10. Tweede afdeling: 1. Ysvogel S 1.25.2; 2. Yata ghan Hanover; 3 X Ologie M. Winn. 4.30; pl. 1.30. 1.30, 3.80; cov. 6.10; kop. 3.70. Alie Casindra D-prijs (2040 m.) tweede afde ling: 1. Zelda's Happiness 1.29.9; 2. Zilla; 3. Yec. Winn. 5.50; pl. 1.50, 1.50, 3.80; cov. 3.90; kop. 10.10 Allard Con Diosprijs (2020 m): 1. Yssel 1.27.4; 2. Yolanda van Oranje; 3. Yellowbird van Mira- mus. Winn. 2 50; pl. 1.60, 6.00; cov. 10.60; kop 26 20. Totalisator-omzet: f 122.478.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 13