Boete van f 20.000 geëist tegen zeevishandel en groothandelaar Ford Taunus 17 M Regeneratieplan bepleit voor Amsterdams binnenstad AGENDA KREMER en Monteur handelde in gestolen wasmachines Antilliaanse arbeiders komen naar Nederland Ruim 1300 Ambonezen willen weer terug K.V.P.-verklaring over de internationale toestand Scheuren in pilaren van Rijksmuseum Nog meer buien WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 Economische strafkamer in Haarlem Vondst op zolder N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE Duitsers gepakt wegens poging tot aanranding Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Weerzien De „Maas" na aanvaring op de Maas gezonken De „Friesland" beschadigd Proefneming Vragen over uitlating van minister Luns voor Britse tv Minister De Pous bespreekt Oostenrijkse problemen Faillissementen De meervoudige economische strafkamer in Haarlem heeft dinsdagmiddag besteed aan de behandeling van een uitgebreide aanklacht tegen een IJmuidense zeevishan del en een 48-jarige groothandelaar in vis, eveneens uit IJmuiden. Zowel de vennoot schap als de groothandelaar, die dinsdag middag in zijn functie als firmant tevens de bovengenoemde zeevishandel vertegen woordigde, werd ervan beschuldigd bui ten de afslag in IJmuiden om vis te hebben betrokken van een 54-jarige visweger, ter wijl zjj bovendien in december 1960 duizen den kilogrammen vis uit Duitsland zouden hebben ingevoerd zonder daartoe de ver eiste vergunning te bezitten van het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten. De officier van Justitie achtte behoudens 1 punt van de dagvaarding alles be wezen en eiste in totaal 20.000 boete, waarbij hij tegen de groothandelaar nog eens subsidiair vijf maanden hechtenis vorderde. De strafkamer hield zich eerst bezig met het feit dat de firma en de groothandelaar buiten de afslag om vis hadden betrokken van een visweger die, zonder door Den Haag als handelaar te zijn erkend, vis ver kocht bij welke transacties beide verdach ten voor veertigduizend gulden zouden zijn betrokken. Deze handel speelde zich af in het jaar 1959 maar uit de getuigeverkla- ringen van ambtenaren van de Algemene Inspectie Dienst bleek dat beide verdach ten reeds in 1953 contact met elkaar had den. De groothandelaar verklaarde „dat hij niet had geweten dat de visweger geen erkenning als handelaar bezat". Zoodje vis Er bleek echter op deze rechtzitting nog meer. Na een discussie over de minimum en- maximum dagprijzen, waarbij vast kwam te staan dat de groothandelaar zelf de prijs bepaalde van de door hem gekoch te vis en dat deze prijs in het algemeen beneden de minimum dagprijs lag, ver telde de visweger de president dat hij de vis betrok van onder meer amateurvissers, buitenlandse schepen, hulpkrachten en vislossers. Officier van Justitie, rechtbank en verdediging (verdachte werd bijgestaan door mr. J. W. Crefeld >hielden zich hierop lange tijd bezig met het spreken over de verstrekking van het zogenoemde „zoodje vis", dat een legale basis heeft in artikel 6 van de Visaanvoer en afzetverordening. De groothandelaar noemde het een „onzalige verordening" en mr. Crefeld wees er in zijn pleidooi op dat er hier een taak ligt voor het produktschap om de verwarrende situatie op dit gebied in het Staatsvissershavenbedrijf onder ogen te zien. Want aldus mr. Crefeld ondanks de veilplicht geeft dit artikel aan de rederijen volop gelegenheid vis aan de veiling te onttrekken. Verdachte heeft in een jaar ongeveer 26.000 kilogram vis buiten de afslag om gekocht maar de legaal uitgereikte zoodvis zou dit getal ver te boven gaan. Mr. Cre feld vroeg na zijn lang pleidooi dan ook vrijspraak, waarbij hij er op wees dat er tot nu toe geen verbod bestond om zoodvis Advertentie ,,'t Zattn in de kieren van de planken vloer. Nooit goed schoon te krijgen. 1 1 Stofnesten en bakteriehaar- denvan jewelste. Mijnvrien- din gaf goede raad. 'n Fikse 1 scheut Glorine in het water. Ideaal!" Juist, Glorine des- 1 infecteert, reinigt diep, en 1 neemt onaangename geur- tjes weg! 23 cent per fles. iiiiiiiiiiniiiiimimi te verkopen en tevens verklaarde dat er door de uitbreiding van de vloot en toe name van het personeel steeds meer en grotere „zoodjes vis" werden uitgereikt, die bovendien vaak golden als betaling in natura. Interessant is in dit licht een op merking van de groothandelaar die ver klaarde dat men in hun boekhouding alles als „contant vis" kon boeken; zelfs zoals hij vertelde „een gift aan het Leger des Heils". Zweedse vis Het tweede gedeelte van de dagvaarding betrof de beschuldiging dat de firma en de groothandelaar allerlei soorten vis uit West-Duitsland hadden geïmporteerd ron der een vergunning van het Produktschap. Zij hadden het zelfs doen voorkomen alsof de vis uit Zweden kwam en daartoe onjuis te gegevens opgegeven. De groothandelaar verklaarde dat hij in de mening verkeerde dat Zweedse vis, in Duitsland aangevoerd, Zweedse vis bleef. De 49-jarige chef van de afdeling in- en export van het Produkt schap hielp verdachte echter uit de droom en vertelde dat zodra de vis, aangevoerd door een Zweedse kotter, een Duitse vei ling passeerde deze vis Duits was en op dat tijdstip, december 1960, dus niet inge voerd mocht worden in Nederland. Na een uitvoerige discussie, waarbij verdachte nog zei dat het Produktschap hem op deze manier van handeldrijven zo tussen neus en lippen door zou hebben gewezen eiste de officier zowel tegen de firma als tegen de groothandelaar een boete van vierduizend gulden, waarbij voor de groot handelaar nog eens subsidiair twee maan den hechtenis kwamen. In zijn requisitoir stelde hij dat verdf.'i- te opzettelijk op deze wijze handel had gedreven, waarbij in een maand tijd ruim 80.000 D.M. was gemoeid. In zijn laatste woord bestreed verdachte dat hij dit met opzet had gedaan. De pre sident bepaalde de uitspraak op 19 sep tember, des morgens om half tien. Advertentie vanaf 7765.incl. kachel Werkplaats en kantoor: Jansweg 915 Showroom Houtplein 24 Haarlem Telefoon 1.4.1.2.5 De politie van het Duitse grensplaatsje Geldern heeft drie 25-jarige Duitsers aan gehouden. Het drietal heeft in de nacht van donderdag op vrijdag gepoogd twee meisjes uit Venlo aan te randen. De bei de meisjes 18 en 22 jaar oud, waren in Herungen bij Venlo naar de kermis ge weest. Tegen middernacht bood een van de Duitsers, met wie zij de avond hadden doorgebracht, aan hen met zijn auto naar Venlo te rijden. De meisjes gingen op zijn voorstel in en twee andere vrienden reden ook mee. Vlak voor de grenspost Herun gen sloeg de bestuurder een landweg in en stopte even later midden in de bossen. Daar poogden de Duitsers de meisjes aan te randen. De oudste wist te ontvluchten en holde naar de grenspost. Op het hulp geroep van de jongste waren reeds doua niers komen aanlopen. De aanranders na men ijlings de vlucht. Een van de meisjes wist zich de letters van het nummerbord te herinneren en aan de hand daarvan heeft men de daders kunnen opsporen. De Amsterdamse Raad voor de Steden bouw heeft een rapport inzake de binnen stad samengesteld. Deze Raad adviseert het gemeentebestuur ten spoedigste stap pen te doen om een regeneratieplan tot stand te brengen. In de inleiding tot zijn rapport zegt de raad, dat de Amsterdam se binnenstad de best bewaarde en in oorspronkelijke aanleg en bebouwing de belangrijkste stadskern ter wereld is en bovendien een der grootste. De instand houding van het in de historie gegroeide karakter der oude stad rechtvaardigt gro te offers en inspanning. De raad verklaart geen redelijke grond te zien voor „herhaaldelijk gebleken de faitisme dat de karakteristieke schoonheid van de binnenstad aan de praktische eisen van onze tijd ten offer zou moeten val len". Hij meent dat het mogelijk en daar om noodzakelijk is deze binnenstad het gezond levend hart van Nederlands hoofd stad te doen zijn en blijven. De ontwikkeling van de binnenstad be hoort tot het leven van de Amsterdamse gemeenschap en tot de verantwoordelijk heid van de gehele Amsterdamse burgerij. De taak van het gemeentebestuur is lei ding te geven aan deze ontwikkeling. Het gemeentebestuur dient deze taak te ver vullen door o.m. het verzamelen van ge gevens en het vaststellen van grondsla gen voor de regeneratie van de binnenstad en de daaruit voortvloeiende detailplannen. Het moet, aldus de raad, van nationale betekenis worden geacht de architectonische en stedebouwkundige waarde van de binnenstad voor de toe komst te verzekeren in een gezond levend stadshart. Het is daarom gerechtvaardigd hiervoor een beroep te doen op de bijzon- c Grote Kerk: Donderdag 15 u: orgelcon cert door Piet Post. Werken van Swee- linck, Buxtehude, J. S. Bach, Couperin, Langlais, Jan Koetsier en Piet Post. BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 19 en 21.15u.: „Pyg malion", a.l. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 uur, „Suzanne", 18 j. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Beat Girl", 18 j. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „De 4D man", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Doorbraak", 18 j. Minerva Theater: 20.14 u.: „Gaslicht", 18 j. Rembrandt Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Kapo", 18 j. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u.: „De slavin, van Haróea", 14 j. Studio Theater: 14.15, 19 en 21.15 u.: „Brief encounter", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): 20 u.: „Het meisje zonder pyama", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal (Grote Kerk): Tot 17 sept. ex positie „Van Spin tot Spoetnik". Dagelijks 13—17 en 20—22.30 u„ zaterdag 10.3022.30 (zondag gesloten). Kunstcentrum „De Ark" (N. Heiligland) Tot 1 okt. expositie van werken van J. J. Doeser, 9—17 u. ma., wo. en vr. ook 18— 20 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 16 sept. expositie van aquarel len en tekeningen van Van Looy en tijd genoten 1017 u„ zondag 14—17 u. Kunstzaal In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tot 1 okt. expositie van te keningen van Poppe Damave. Dagelijks 10—22 u. (ook zondags). Adventskerk (Aerdenhout)Tot 10 sept. expositie van schilderijen, beeldhouwwer ken, tekeningen en grafiek van Bob Buys Poppe Damave, Nico Jonk en F. Verpoor ten. Dagelijks 10—17 en 19—21 u„ zondag 14—17 u. DIVERSEN Grote Markt: Voorstellingen reisbios coop: 13, 14, 16, 17, 20, 21 en 22 u. (tot 7 sept.). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem van 1 sept.). WOENSDAG 6 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Rilling". Rex Theater, 20 u.: „Salem Aleikum". DONDERDAG 7 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Rose Marie". Rex Theater, 20 u.: „Salem Aleikum". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30. WOENSDAG 6 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De miljonairsdochter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The big country". DONDERDAG 7 SEPTEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The big country". dere steun van de rijksoverheid. Voordien zal echter een regeneratieplan een vaste en overtuigende vorm gekregen moeten hebben. Het onderzoek van de vraagstukken en de discussies daarover zijn in de nota samengevat in een reeks stellingen over de cityvorming, het verkeer, de sanerings- en wederopbouwplannen en de incidentele vernieuwing. Wat de city-vorming betreft wordt het accent gelegd op het streven naar evenwicht tussen de vorm (architec tuur) en de functionele eisen van de be drijven die zich sterk aan het centrum verbonden voelen. Meer dan een voortdu rende benadering kan, aldus de raad, niet worden bereikt. Voorts wordt gesteld, dat doorgaand verkeer voor de city niet nood zakelijk is en daarom moet worden ge weerd. Het drukke toeristenverkeer is geen noodzakelijke functie van de city. Toch zal zij aan deze functie moeten vol doen. Het verkeersprobleem met inbegrip van het parkeren, het voetgangersverkeer het openbaar vervoer e.d. zal gegevens en denkbeelden vragen die met de city vorming samenhangen. Bij de vraagstukken, die met sanering, wederopbouw en vernieuwing verband houden, wordt in het bijzonder de nadruk gelegd op de betekenis van de omvang van het gebruiksoppervlak van de binnen stad. De samenhang tussen dat oppervlak en de omvang van het city-verkeer dwingt tot beperking van de totale vloeropper vlakte in de binnenstad. In een aan de nota toegevoegde bijlage wordt een over zicht gegeven van de wettelijke bevoegd heden van het gemeentebestuur ten aan zien van de binnenstad. De officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft anderhalf jaar ge vangenisstraf geëist tegen een 32-jarige monteur die bekende gedurende de laat ste twee jaar 19 wasmachines en 3 koel kasten van zijn werkgever te hebben ge stolen. De monteur was daartoe gekomen nadat hij zich in de schuld had gestoken voor de aankoop van een huis. Telkens als hij voor zijn werkgever een voorraad wasmachines of koelkasten uit de opslag plaats in Muiderberg moest halen nam hij één of twee machines extra mee, die hij zelf verkocht. De wasmachines verkocht hij meestal voor de helft van de verkoop waarde. Als tussenpersonen bij de verkopen fun geerden buren van de monteur. Voor de rechtbank ontkenden zij, iets te hebben geweten van de herkomst van de machi nes. De officier achtte echter schuldhe- ling bewezen en eiste tegen ieder van hen een boete van 150 gulden en een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 weken Advertentie De 58-jarige mevrouw F. Schuitema ker uit Utrecht heeft in Londen de vroe gere parachutistensergeant Keith Banwell ontmoet aan wie zij in de oorlog een schuil plaats had geboden. Mevrouw Schuitema ker logeert vier dagen in Engeland. De Duitsers namen Banwell gevangen op Kreta, in Tobroek, in Italië en bij Arn hem. Telkens slaagde hij erin te ontsnap pen. Na zijn gevangenneming in Arnhem werd hij naar Frankfort overgebracht en toen hij ook daar was ontsnapt, verborg mevrouw Schuitemaker hem op haar boer derij, die later als vergeldingsmaatregel in as werd gelegd. Toen Banwell in het Nederlandse verzet werkte, werd hij op nieuw gevangen genomen en ter dood ver oordeeld. De voltrekking van dit vonnis werd echter opgeschort. Hij ging naar een kamp voor krijgsgevangenen, waar hij gedurende de rest van de oorlog bleef. Op de Maas bij Boxmeer zijn twee sche pen met elkaar in botsing gekomen, waar bij één schip is gezonken. Het 500 ton me tende schip „Maas" uit Rotterdam kwam midscheeps in aanvaring met het Franse schip „Papin" van een rederij, die een bijkantoor heeft in Luik. De „Maas" zonk tengevolge van deze aanvaring. Het schip was met steenkool op weg van Stein naar Rotterdam. De onderzeebootjager „Friesland" is gistermiddag bij het ontmeren in de nieu we haven van Den Helder met de achter steven tegen de steiger gevaren en licht beschadigd. In ieder geval zal de „Fries land", aldus de Marinevoorlichtingsdienst, in het komende weekeinde in Antwerpen aanwezig zijn bij de Benelux-vlootdagen. Er wordt hard gewerkt aan de realize- ring van eer plan tot tewerkstelling in Nederland van en zestigtal Antilliaanse ar beiders. De kosten voor het Nederlandse bedrijfsleven zouden hetzelfde zijn als voor de in ons land tewerkgestelde Italiaanse of Spaanse arbeiders. Deze groep Antilliaanse werknemers spreekt de Nederlandse taal; ook het Spaans en het Engels worden be heerst. Gehoopt wordt een en ander voor het najaar te kunnen verwezenlijken. Gedacht wordt aan tewerkstelling in middelgrote en kleine steden. Wann er de „proef" slaagt, ligt het in de bedoeling meer Antilliaanse arbeiders naar ons land te laten overkomen. Dit deelde mr. F. J. F. M. van Thiel, voor zitter van de Nederlandse missie die in maart een bezoek aan de Antillen heeft gebracht, mee tijdens een in Den Haag ge houden persconferentie ter gelegenheid van de openbaarmaking van het rapport, dat de missie naar aanleiding van haar be zoek heeft uitgebracht. In dit rapport concludeert de missie het belangrijk te vinden, na te gaan of jonge, ongehuwde Antilliaanse arbeidskrachten niet tijdelijk in Nederland tewerk kunnen worden gesteld. (Voor gehuwde werk nemers lijk4- het de missie gezien het hoge loonniveau op de Antillen niet wel mogelijk een bevredigend, goed functione rend systeem uit te werken). Om de hoge reiskosten te matigen, acht de missie aldus het rapport een oplossing voor dis cussie vatbaar, waarbij de Antilliaanse regering, de Nederlandse overheid en de betrokken werkgever ieder een derde van deze kosten voor hun rekening nemen onder voorbehoud, dat de Antilliaanse werknemer zich verplicht ten minste twee jaar in het betreffende bedrijf werkzaam te zijn. Het lid van de Tweede Kamer de' heer Van der Goes van Naters (P.v.d.A.), heeft de minister van Buitenlandse Zaken vra gen gesteld omtrent diens optreden voor de Britse commerciële televisie. De heer Van der Goes van Naters vraagt de minis ter, waarom deze het opportuun heeft ge acht aan het Britse publiek voor te houden, dat het Verenigd Koninkrijk voor de toe treding tot de E.E.G. zijn voorwaarden zal moeten stellen. Voorts vraagt hij of de minister niet be vreesd is, dat deze bezorgdheid voor de Engelse positie misverstand kan wekken. Mocht de minister het zo niet bedoeld hebben, zo zegt de heer Van der Goes van Naters in zijn vragen, wat is dan wel de zin van de mededeling geweest? Er zijn thans 98 Ambonezen uit Neder land naar Indonesië teruggekeerd. Het aantal Ambonezen, dat nog wenst terug te keren kan op het ogenblik gesteld worden op 1300 tot 1500. Dit heeft mej. Klompé, minister van Maatschappelijk Werk, mee gedeeld in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Scheps (P.v.d.A.) Aangenomen mag worden, zo wordt in het antwoord gezegd, dat de inmiddels naar Indonesië teruggekeerde Ambonezen na hun aankomst aldaar eerst zijn onder gebracht in een militair doorgangskamp te Tjaiwan. Daarna zouden zij zijn over gebracht naar de gebouwen van de jeugd gevangenis te Tangerang. Er is geen re den, het verblijf in Tarjgerang als een vorm van internering of gevangenschap aan te merken. Het is waarschijnlijk dat het lange verblijf op Java verband houdt met de geringe reismogelijkheden naar de Molukken. De volgorde van het vertrek van groe pen en gezinnen wordt door tussenkomst van de Indonesische legatie in Brussel be paald door de afdeling immigratie van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Dja karta. In antwoord op de vraag van de heer Scheps, welk bedrag aan de overtocht van de groepen Ambonezen reeds is uitge geven wordt gezegd, dat hiermee een be drag van bijna 120.000,- is gemoeid. Minister Klompé zegt van mening te zijn, dat zolang de beslissing tot terug keer in vrijheid wordt genomen en de In donesische regering de betrokkenen wil toelaten, er geen aanleiding bestaat om medewerking te weigeren aan de terug keer naar Indonesië van Ambonezen, die dit wensen. De minister van Economische Zaken, drs. J. W. de Pous, heeft gisteren te We nen met de Oostenrijkse minister dr. Bock de economische betrekkingen tussen Ne derland en Oostenrijk en actuele kwesties die met de Europese integratie samenhan gen, besproken. De Oostenrijkse minister zette uitvoerig het Oostenrijkse standpunt ten aanzien van de integratiekwestie uit een. Zoals bekend strpeft Oostenrijk naar een oplossing, waarbij men zich voorlopig be perkt tot de handelspolitiek en de politie ke aspecten buiten beschouwing laat. Oos tenrijk wil samengaan met de beide ande re neutrale staten, Zwitserland en Zweden Minister De Pous beloofde als vertegen woordiger van zijn land in de raad van ministers der E.E.G. bij komende bespre kingen over het scheppen van een grote re Europese markt er voor te pleiten, dat rekening wordt gehouden met de bijzonde re positie van Oostenrijk. Het bestuur van de Katholieke Volks partij heeft in de internationale toestand aanleiding gevonden een verklaring te pu bliceren, waarin onder meer de noodzaak' wordt erkend, ddt 'dè Westerse mogend heden niet voor communistische druk en dreigementen mogen wijken. Met voldoening constateert het KVP-be- stuur dat de westerse wereld in eenheid en vastberadenheid zich verzekerd weet van de gezamenlijke wil om de vrije we reld, waarvan ook het vrije Berlijn deel uitmaakt, te verdedigen. Het KVP-be- stuur juicht die onderhandelingen toe die langs de normale weg en op normale wij ze worden tot stand gebracht en welke ertoe kunnen dienen de spanningen tussen oostm en west te verminderen. 12.000 verduisterd. De Amsterdamse politie heeft een 47-jarige boekhouder aangehouden wegens verduistering van ongeveer 12.000 ten nadele van het ga ragebedrijf waar hij sinds een half jaar werkzaam was. Witte spatborden. Evenals in het na jaar van 1960 zal het Verbond voor Veilig Verkeer de komende maanden extra aan dacht besteden aan de achterspatborden van fietsen en bromfietsen. Fiets- en bromfietsbezitters worden in de gelegen heid gesteld de achterspatborden gratis van een nieuwe witte laklaag te laten voorzien. Drie verfploegen trekken daartoe door Ne derland. Deze landelijke actie is reeds in Brunssum begonnen. Sneltikken. Op 23 september zullen voor de elfde keer in Den Haag nationale wedstrijden in machineschrijven om het kampioenschap van Nederland gehouden worden. De kampioene van vorig jaar, mej. Trix Weevers uit Roterdam (516 aanslagen per minuut) doet weer mee, evenals de kampioenen van Nieuw Zeeland, Engeland en Duitsland. De roos wordt wel genoemd de koningin onder de bloemen. Na jarenlange proefnemingen is de Oostenrijkse bloemkweker Heinrich Starkl er in ge slaagd een roos te kweken die wat kleur en weerstand betreft onder de rozen haar gelijke niet heeft. De kweker noemde deze schoonheid „Super Star". Het bericht vermeldt niet hoe de kleur van deze super roos is. Wel dat de „Super Stars" op het ogenblik naar alle windstreken wor den geëxporteerd. Misschien kunnen we dus binnenkort ook van de kwali teiten van 's werelds mooiste roos genieten. (Van onze Amsterdamse redacteur) De restauratie van het Rijksmuseum in Amsterdam heeft enige vertraging onder vonden door de ontdekking van scheuren in de kolommen van de poort, die dwars door het 70-meter diepe gebouw loopt. De poort zal voor het uitvoeren van de extra werkzaamheden tot het voorjaar van 1962 gesloten blijven. De scheuren in de pilaren zijn geen alarmerend verschijnsel Als men op de slappe Amsterdamse bodem zo'n enorm gebouw plaatst, kan men na verloop van tijd dergelijke verzakkingen verwachten. In verband met de scheuren zijn door het gehele gebouw opmetingen verricht, die hebben uitgewezen dat het zware verkeer van de Stadhouderskade niet, zoals aan vankelijk werd vermoed, de scheuren heeft veroorzaakt. De museumpoort is voor de Amsterdammers altijd een ver binding geweest van de Concertgebouw- buurt naar de binnenstad. In het najaar van 1960 is de poort reeds voor een alge hele restauratie gesloten. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag failliet verklaard: K. Ris, opperman, Dorpsstraat 986, Assendelft. Rechter-com- missaris mr. J. Ph. Muilemeister en cura tor mr. J. A. M. Thijssen, Westzijde 144, Zaandam. In het faillissement van H. R. Kriege te Haarlem werd tot curator benoemd in de plaats van mr. B. E. F. 't Hart, rfir. J. D. A. Viskil. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiliilliiiiiiiiilliiliiiiiiiiiiiiiiiiiim Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer is nu geheel onder invloed gekomen van een depressie, waarvan de kern bij de noordkust van Schotland ligt. Het front van deze depressie bereikte vanmorgen met regen ons land. Na het passeren van het front zal met westelijke winden vrij koude lucht worden aange voerd, waarin naast opklaringen ook buien voorkomen. De kern van de depressie zal waarschijnlijk naar het zuidoostelijk deel van de Noordzee trekken, waardoor de buiigheid morgen zal toenemen. WEERRAPPORTEN «e Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. -0*2 d <- Neerslag: laatste 24 uur. o £12 S a 'zS Den Helder regen wzw 19 12 Ypenburg regen zzw 20 0.5 Vlissingen regen z 19 9 Eelde regen z 21 1.7 De Bilt regen z 20 6 Twente zwaar bew zzw 21 1 Eindhoven regen z 21 4 Zd-Limburg regen zzw 20 0.2 Helsinki zwaar bew. O 12 0 Stockholm geheel bew zo 14 0 Oslo regen ozo 17 27 Kopenhagen mist zw 17 16 Aberdeen zwaar bew windst. 14 8 Londen zwaar bew wzw 21 3 Amsterdam regen z 20 1 Brussel regen z 22 6 Luxemburg zwaar bew. z 20 2 Parijs regen zzw 16 0.4 Bordeaux regenbui zw 24 1 Grenoble zwaar bew windst. 19 2 Nice onbewolkt nnw 23 29 Berlijn zwaar bew zw 27 0 Frankfort zwaar bew. z 22 7 München regen zzw 23 7 Zürich zwaar bew. o 24 14 Genève zwaar bew. windst. 19 1 Locarno regen windst. 22 55 Wenen zwaar bew w 30 0 Innsbruck zwaar bew windst. 25 0 Belgrado licht bew. wzw 31 0 Athene onbewolkt nw 28 0 Rome half bew. zo 30 7 Ajaccio licht bew. o 29 0 Madrid half bew. n 29 0 Mallorca licht bew. windst. 30 0 Lissabon onbewolkt nnw 24 Donderdag 7 september Zon op 6.00 uur, onder 19.15 uur. Maan op 3.05 uur, onder 18.14 uur. Maanstanden 10 sept. 03.50 uur nieuwe maan. 17 sept. 21.24 uur eerste kwartier. 24 sept. 12.34 uur volle maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 6 september Hoog water 1.19 uur en 13.54 uur. Laag water 9.09 uur en 21.33 uur. Donderdag 7 september Hoog water 2.13 uur en 14.38 uur. Laag water 10.08 uur en 22.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 2