LANGS SLUIZEN EN HAVENS i 'i Utmmmm SPORT IN DE IJMOND Perée Storm vogels-vetera nen winnen VVIJ-toernooi Kentucky's best! Douwe Egberts D-E soepel en vers tot de Van stoom- en motor trawler naar de hektrawler VOOR AUTORIJLES 't IS WEER STUKKEN VOORDELIGER BIJ 't Is lekker roken van ZWARE SHAG „Speelgoed op zolder" voor Kunstkring Vereniging voor crematie is sterk gegroeid Vijf N.Ph.O.-concerten in Beverwijk Havenberichten IJmond verenigingen vandaag en morgen Adjudant N. Verduit begraven Hoe de duiven vlogen Gasgeisers en Gasfornuizen Altijd 1 WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 A. J. v. LENT's Automobielbedrijven BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Wethouder R. Verbeek zal Gildentunnel openen v STOFZUIGERS LOENDERSLOOT HAARD- BANKJES VERENDE MATRAS C 20 49.00 69.00 compleet met kussens compleet in chroom-suwide 375.00 OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Kerkelijk nieuws in handige plastic tabakszak! laatste draad! - ULO-school geopend t ZOALS GEMELD werd de vorige week bij de Scheepsbouwwerf „De Dageraad" te Woubrugge een hektrawler te water ge laten, die de naam Rijnmond 1 KW. 15 heeft gekregen. Dit schip zal de eerste Nderlandse hektrawler zijn met hydrauli sche hekgalg, zoals de Britse „Universal Star" dat heeft. Wat bouw betreft wijkt de nieuwe „Rijnmond 1" af van de beide IJmuidendse hektrawlers Maria Elizabeth IJm. 5 en Julie Streiff IJm. 25. Als het schip over enkele maanden van Woubrug- be in IJmuiden arriveert zullen we zeer zeker weer aan dit type moeten wennen. De ruim 45 meter lange trawler heeft veel weg van een sleepboot met een lang bak- dek en een kort werkdek. Zo hebben dan enkele schepen van een geheel nieuw type hun intrede gedaan in de Nederlandse visserij; kapitale schepen die in geen enkel opzicht te vergelijken zijn met de vissersvaartuigen van voor heen en ook niet met die welke gedurende de laatste jaren zijn gebouwd. We moeten bewondering hebben vobr de rederijen die het met dergelijke nieuwe schepen aan durven omdat het in het visserijbedrijf nooit meevalt wat nieuws er in te bren gen. Enkele voorbeelden? Toen in 1865 de eerste logger haar in- trede deed in de Nederlandse visserij werd dit scheepstype ook niet bepaald met ge juich ontvangen. Aanvankelijk kon men er geen bemanning voor krijgen maar toen het vaartuig eindelijk in bedrijf was bleek het uitstekend te voldoen. Door de komst van de logger werden de scheepstypen van voorheen overbodig. Wat de bomschuit be treft dit scheepstype heeft men nog trach ten te redden door de invoering van de z.g. loggerbom maar dat is vergeefse moei te geweest. De logger was er en de logger bleef er al is er aan dit scheepstype heel wat veranderd. Aanvankelijk geschiedde het uitzetten en inhalen van de netten met de hand en toen in 1876 de eerste stoomspil in de Maassluise logger „Kin derdijk" werd geplaatst, haalden velen die op dat gebied de toon aangaven glim lachend de schouders op. Vijf en twintig jaren zijn er mee heen gegaan voordat de gehele vloot van een stoomspil was voorzien. Intussen versche nen de ijzeren loggers en naarmate de tijd verstreek werd de mogelijkheid onder ogen gezien om de zeilloggers tot motor- loggers te verbouwen. De Vereniging ter bevordering van de Nederlandse visserij heeft op 26 mei 1906 in Hotel Nummer Eén in IJmuiden bijna een gehele dag verga derd over de voor- en de nadelen van de motor en eerst twintig jaar later werden de loggers bij tientallen van een motor voorzien. Toen de eerste stoomtrawler tegen het Advertentie Wijk aan Zeeërweg 107 - IJmuiden Tel 4360 - 8210 Vondellaan 5 - Beverwijk Tel. 3223 - 5052 f02510) De eerste voorstelling van de Velser Kunstkring „Voor Allen" zal op maandag 11 september om acht uur in de Stads schouwburg te Haarlem worden gegeven. De Toneelgroep Theater zal dan onder regie van Robert de Vries een uitvoering geven van „Speelgoed op zolder" van Ly- lian Hellman. Op dinsdag 18 september zal Enny Mols- de Leeuwe „Bloemen voor Ada Harris" van Paul Gallico, in de vertaling van Hans Roest, voordragen. De aanvangstijd is acht uur in het City Theater te IJmuiden. Abonnementen voor deze laatste serie van in IJmuiden te geven voorstellihgen zijn nog verkrijgbaar bij het Cultureel Bureau, Moerbergplantsoen 22 te IJm-'iden. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 27 augustus tot en met 2 september zijn in de hoofdstedelijke ha ven aangekomen 163 schepen (330.576) brt) en vertrokken 165 schepen (405.440 brt). GEBOREN: Elisabeth A., d. van J. M. M. Wassenberg en van A. M. Bouwmeester; Maria A. d. van W. P. Kuyper en van H. Hoeve; Hendrik M. z. van C. J. Zuider vaart en van Th. Kokkelkoren; Jiska, d. van J. Steigstra en van H. Morriën; Ge- rardus P., z. van R. A. Maas en van G. C. van Zutphen; Meta, d. van C. G. Heinen en van J. M. Six; Reinilda C. M„ d. van D. Grootjes en van G. Tames te Beverwijk; Allegonda E., d. van J. Ph. Hommersen en van A. E. Singeling; Marja J., d. van J. H. Leek en van A. M. Raat; René, z. van J. H. Regeling en van A. E. Jansen; Janke, d. van W. Poot en van J. Dijkstra; Anct, d. van R. Hummel en van D. G. van der Molen; Philippus F. M., z. van E. G. van Gooi en van C. M. Bleyendaal; te Bever wijk; Antonius J. H., z. van M. Rijke en van A. Beemsterboer; Reinoud G., z. van G. Baarsma en van D. A. Brouwer te Cas- tricum; Richard A. L., z. van A. S. Boersen en van C. M. F. Wiering; Anna J. E„ d. van H. J. Gooyer en van E. J. van Gel deren. einde van de vorige eeuw in gebruik ge nomen werd bracht dit een ware revolu- teweeg. Met de visserij zou het weldra ge daan zijn en de bestaande rederijen in ons land hadden hoegenaamd geen interesse voor dat kolen stokende vaartuig en het is IJmuiden geweest, waar de stoomtrawler in ons land tot ontwikkeling is gekomen. De periode van dit scheepstype ligt ook al weer achter ons; de motortrawler is er voor in de plaats gekomen en thans doet de hektrawler zijn intrede. Het schip op de foto is de logger KW. 15, genaamd Rijnmond IV, welk schip in de Haringhaven is opgelegd. Kort voor de oorlog werd deze logger door de Rederij Parlevliet gekocht van G. Komaat in Vlaardingen. Het in 1904 te Slikkerveer gebouwde vaartuig heette toen Apollo VL. 155 en kreeg in Katwijk de naam Rijn mond IV KW. 15. Later werd het verlengd en de oorspronkelijke motor vervangen door een 200 pk.-Industrie motor. Het vorig jaar heeft deze logger voor het laatst aan de haringvisse/ij deelgenomen. Arie van der Veer Een oudje: de KW 15. In het gebouw van Het Witte Kruis te Beverwijk heeft dinsdagavond voorzitter B. Roschar van de Vereniging voor Cre matie A.V.V.L., afdeling Beverwijk, tij dens een slecht bezochte jaarvergadering gezegd dat een groot aantal leden de ver eniging meer beschouwt als een verzeke ringsinstituut dan als instantie ter ver breiding van de crematiegedaehte. Als afgevaardigden voor de op 14 en 15 oktober in Scheveningen te houden 21ste Algemene Vergadering werden benoemd de heren J. van der Linden en J. Spaans. De heer L. Klaver zal als lid van de com missie voor geschillen de vergadering ambtshalvè bijwonen. Bij de bestuursver kiezing werd de heer Klaver gekozen in de vacature van Mevrouw Mooijman. Het ledental van de afdeling steeg van 356 in 1958 tot 560 op dit ogenblik. In deze drie jaar behoefden slechts drie personen te worden afgevoerd wegens overlijden. Wethouder R. Verbeek zal op 15 sep tember om 7 uur 's avonds de voetgan gerstunnel tussen de Duinvlietstraat en de Schulpweg, de „Gilden-tunnel", officieel openen. Daarvoor zullen de r.k. harmonie „St. Caecilia" en het drumbandkorps „Schul- pen-Meerweiden" een rondgang door „De Gilden" en „Schulpen" maken. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton. AEG. Electrolux, Philips, Erres. Hoover. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Het Noord Hollands Philharmonisch Or kest geeft het komende .seizoen vijf con certen in Beverwijk. Het eerste vindt plaats op 11 oktober Onder leiding van Henri Arends worden uitgevoerd; Serenade voor strijkers, opus 22 van Dvorak, Roemeense rhapsodie no 1 van Enesco en Pianoconcert nr. 2 van Chopin. Soliste is Branka Musulin, piano. Op 22 november dirigeert Marinus Adam: een concerto grosso van Handel, Viool concert van Beethoven en Symfonie nr. 5 van Tschaikowsky. Soliste is op deze avond Elise Cserfalvi, viool. Aan het op 22 december te geven concert werkt mee het Toonkunstkoor. Uitgevoerd wordt de Messiah van Handel. Als solisten treden op: Annette de la Bije, sopraan; Diet Kloos, alt; Arjan Blanken, tenor; en Herman Schey, bas. De dirigent van het concert op 24 janu ari is Henri Arends. Uitgevoerd worden Symfonie fantastique van Berlioz, piano concert v .n Mendelssohn en Dansen uit Prins Igor van Borodin, Soliste is Janine Dacosta, piano. Het laatste concert van dit seizoen vindt plaats op 28 februari. Dirigent Stanislaw Wislocki, soliste Cora Canqe Meyer, mez zo-alt. Uitgevoerd worden: Petite suite concertante vin Lutoslawski; El amor brujo van De Falla en Aria uit Ariadne auf Naxos en Symfonie no. 88. beide van Haydn. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Pekin van Antwerpen: Salina E. Nusrat, Marmagoa; Cyprian Coast, Londen; Peregrine, Londen; Contact, Ha- mina; Elda, Vlissingen; Sont, Rotterdam; Pacific, Antwerpen, ledig IJmuiden; Trim, Londen; Se- tas, Karlsvik; Eljo, Liverpool, bijlegger IJmuiden; O. T. Tonnevold, Rotterdam; Tuko, Leningrad; Alk, Kotka; Plato, Kotka; Wartena, Numansdorp; Mathilda, Rotterdam; Montferland, Bahia. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Lelie gracht van Mantyluoto, hout lossen Zaandam; Dapa, Great Yarmouth, ledig IJmuiden; Marie, Hamina; Martha Ahrens, Hamburg; Colette, Ant werpen, ledig IJmuiden; Westfalia, Wabana, erts lossen Hoogovens; Esso Windsor, Swansea; Elets, Igarka. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Brinio naar IJstadt, kunstmest van IJmuiden; Aurora, Capel- le a d IJssel; Nautic, Gothenburg; Zaanstroom, Dagenham: Antilope, Londen; Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; August Thys- sen, Lulea; Mercuera, Gion, walsmateriaal van IJmuiden; Spes Major. Waterford; Harlingen, Dompsö, bijlegger IJmuiden; Eljo, Hamburg, bij legger IJmuiden; Frema, Londen; Beninkust, Antwerpen; Gerd, Londen; Borculo, Bridgewater, bijlegger IJmuiden; Medon, Hamburg; Harrogate, Goole; Eboe, Rotterdam; Biri, Oslo; Hinde, Lon den; Thaletas, Rotterdam; Rijnstroom, Londen; Maartje, Rouaan, walsmateriaal van IJmuiden; Julia Mary, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Statenlaan naar Workington, blokvormen van IJmuiden; Grebbestroom, Hull; Eemstroom, Leith; Patricia. Hamburg; African Lady, Antwerpen; Clangula, Liverpool; Magas, Hamburg; Waverstroom, Sho- reham (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). WOENSDAG 6 SEPTEMBER Grapy, Moensplein, 20 uur: Eerste con tactavond NVV-Vrouwenbond. Heemskerk, volksfeesten. DONDERDAG 7 SEPTEMBER Heemskerk, volksfeesten en hardraverij (aanvang 13.30 uur). Om 19.00 uur cabaret dansavond in het Hervormd Jeugdgebouw, Ten Catestraat. Advertentie 80 cm 120 cm MARKTPLEIN UKUTDEa Atletiek De IJmuidenaar Ton Blok (Suomi), die zaterdag bij de scholieren wedstrijd Bel giëNederland weer een snelle tijd maak te, is gekozen voor de jeugdlandenwed strijd tussen West-Duitsland en Neder land, die op 8 oktober in Remscheid wordt gehouden. Hij start op de 1500 meter bij de junioren A. Bridge „Sans Atout" te Beverwijk heeft de zomercompetitie beëindigd. Bij de laatste wedstrijd was de uitslag: Noord-Zuid: 1. C. SpruitPh. Bakker; 2. C. en B. Hoogeboom; 3. G. de Boer D. Hoogeboom. Oost-West: 1. D. Bibenmevrouw Ta bak; 2. A. TandG. Zoontjes; 3. dames ReymersTabak. Voetbal DEM is optimistisch. Dat bleek gisteren op de jaarvergadering (n café Sport. Men heeft enkele goed bekende spelers terug, en voorzitter Stelder verwacht dan ook niet alleen betere resultaten op het veld maar ook financieel. Er is een nieuwe geestelijke adviseur, kqpelaan P. N. Obdam. De voorzitter deel de mede, dat het bestuur een onderhoud heeft gehad met de wethouder van sport zaken en zijn ambtenaar met het oog op de nieuwe terreinen, die moeten worden gemaakt in verband met het in uitzicht gestelde Bosplan. Beverwijk is met een jong elftad naar Nibbixwoud getrokken. Men kreeg tegen SEW een ruime voorsprong, maar deze werd weer te niet gedaan. Het was de dag van junior Gerrits, die alle drie doelpunten voor zijn rekening nam. Beverwijk keek al snel tegen een achterstand op toen doel man Van Rijswijk totaal verrast werd door een hard schot van de midvoor. Gerrits scoorde echter spoedig raak en hij wist nog voor rust de stand op 13 voor Be verwijk te brengen. SEW begon na rust Advertentie KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Onder zeer grote belangstelling is dins dagmorgen het stoffelijk overschot van de zo plotseling overleden adjudant van poli tie, de heer N.J. Verduit, op de r.k. be graafplaats in de Peperstraat ter aarde besteld. Na een Réquiemmis in de Agathakérk aan de Breestraat, opgedragen door kape laan H. A. Hak, vertrok de stoet naar het kerkhof. De baar was bedekt met kransen en werd gedragen door acht politieagen ten. Onder de belangstellenden waren hoofd inspecteur L. H. Molenaar, enkele inspec teurs, hoofd-agenten en agenten waarvan de diensttijd toeliet de plechtigheid te vol gen. Ook waren enkele gepensioneerde po litieagenten aanwezig, die met de heer Verduit jaren lang hadden samengewerkt. Verschillende vereniging hadden deputa ties gezonden. Op het kerkhof brachten enkele honderden belangstellenden een laatste groet. overrompelend. De Beverwijkers kwamen in het nauw. Een strafschop zorgde voor 23 en wat later ging een vrije trap via de benen van spil Van Watering in het doel. Beverwijk kreeg nog een kans op de overwinning, maar een strafschop werd overgeschoten. Schaken en dammen De dam- en schaakclub Oosterwijk gaat een open toernooi houden voor schakers en dammers, waarin gespeeld wordt in de groepen beginners, gevorderden en ge- oefenden. Er zijn mooie prijzen beschik baar voor deze wedstrijd waaraan ook huisspelers kunnen deelnemen. Het toernooi wordt gespeeld op 23 en 24 september, aanvang 1 uur, in het Ge meentelijk Verenigingsgebouw aan de Dommelsingel. Men kan zich tot 19 sep tember opgeven bij de heren Dirksen, Lek straat 34, tel. 5436 (na 6 uur), Blansjaar, IJsselstraat 45, en Boone, Europaplein 23, administratiekosten 0,25 per deelnemer. Handbal Bij de elftalcommissie van „Full Speed" hebben wij de samenstelling vorige week niet volledig gegeven. Lid zijn ook me juffrouw L. Apeldoorn en mejuffrouw J. Orsel. Korfbal Bij de Christelijke korfbalvereniging DKV heeft men weer gestreden om het clubkampioenschap. Was in 1960 Jannie Zwaan de beste, nu zegevierde Wim Zwaan met 3677V2 punt voor Ellie Winter met 3635 en Henk Pul met 3555. Bij de ju nioren won Jan Oosterveen met 5250 punt, bij de aspiranten Rina van Alfen met 4250. De vijfkamp telde als onderdelen één minuut vrij doelen, hoogspringen, bal ver werpen, 80 meter sprint en korfschieten van 4 en 7 meter stip. Wat is er te doen Vanavond houdt DCIJ in Kennemerhof de jaarvergadering. Het nieuwe materiaal zal worden overgedragen en daarna zal Piet Roozenburg simultaan spelen. Morgenmiddag wordt in Heemskerk een internationale kortebaandraverij gehou den. De voetbalvereniging IJmuiden houdt morgenavond om 8 uur de jaarvergade ring in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. De Bonte Duif De Bonte Duif nam deel aan de wedvlucsht van Vilvoorde af (170 km.. Gelost om 14 uur. Eerste prijsduif van H, Verduin om 16.48 uur, laatste prijsduif om 17.07 uur. Uitslag; H. Ver duin 12 4; A. Ulehake 3 12; G. v. Zutphen 5 16 17; J. Swart 6; Sj. Heis 7; J. Kaldenbach 8 11 13 14 18; E. Klinge 9; A. Donkersloot 10 15 19 20. De Luchtpost Van de Castncumse duivensportver. De Lucht post hebben 145 duiven deelgenomen aan de wed vlucht van Vilvoorde af. Vanwege de mist werd laat gelost n.l. om 14 uur. Eerste prijsduif van combinatie Tromp/Lust om 16.55.16 uur,laatste prijsduif van J. Vonk die er bijna een uur langer over deed. (182 km.). Uitslag: 1. G.Tromp/J. Lust 16.55.16; 2. J. Zentveld 16.59.16; 3. K. Gort 16.59.28; 4. H. Jaspers 17.04.04; 5. H. Sanders 16.59.43; 6, N. Hollenberg 17.03.45; 7. P. Verdonk 17.07.29; 8. P. Kappers 17.11.08; 9. G. Aardenburg 17.12.06; 10. A. Metselaar 17 12.02; 11. J. Steenman 17.12.23; 12. 5. Kos 17.12.48; 13. J. onk 17.41.37. Het Atoom Van de postduivenhoudersver. Het Atoom te Velsen-Noord namen 115 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde (België) af (173 km.) Gelost tijdens vrijwel windstil weer om 14 uur Eerste duif van W. A. Schouten om 16.47.15 uur, laatste prijsduif om 17.02.41 uur. De zwoele wind stille lucht bleek van invloed op de snelheid van de vogels, die gemiddeld tot een uursnelheid kwamen van bijna 62 kilometer Hoewel de lief hebbers Schouten met vier vogels en Timmer met twee ingebrachte dieren respectievelijk als eerste en tweede werden genoteerd, waren L. Veldt met zeven en D. v. d. Linde met zes vogels de meest gelukkige „vliegers" die beiden vier vogels in de prijzen kregen. De heer Van 't Hof „zat" uitstekend, maar zijn prijsvlieger werd od- geschrikt door een kraai en vloog daardoor het hok mis. Uitslag; W. A. Schouten 1; K. Timmer 2; L. Veldt 3 4 9 16; D. v. d. Linde 5 6 7 8; Ph. F. Martinus 10; P. Schoone 11; A. F. de Roos 12 14; M. van 't Hof 13 15 18; B. Schoo 17; J. Schoo 19 22; J Ulehake 20 23; J. Stijnman 21. IJmuiden Van de postduivenhoudersver. IJmuiden te IJmuiden namen 58 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af (170 km.). Gelost om 14 uur. Eerste prijsduif van J. Waal. om 16.44.15 uur, laatste prijsduif om 16.53.59 uur. Uitslag: J. Waal 1; J. Opbergen 2 5 8 9 10; v. d. Strijk 3 12; P. Hoekstra 4 6; L. de Waard 7; J. Eelsing 11. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Geref. Kerken Aangenomen naar Bergentheim J. J, Kuiper, kand. te Sassenheim, die bedankte voor Abcoude, Asperen en voor Zaltbom- mei. Bedankt voor Arnhem (vac. F. A Hofman), voor Hoofddorp en voor Nijkerk (vac. W. Griffioen) J. Vlaardingerbroek te Grijpskerke (Zld.). Gisteren waren ze er op het Waterloo complex, al die mensen, die de oude voet balglorie van Velsen nog eens aan het werk wilden zien. Honderden toeschou wcrs verdrongen zich langs de lijnen om geen moment te missen van de spannen de finale, waarin de Stormvogels- en \SV- veteranen elkaar het kampioenschap van het VVIJ-veteranentoernooi betwistten. Ze hebben dan ook waar voor hun geld gehad, want de finale, die uiteindelijk een 21-zege voor Stormvogels opleverde, was verreweg de beste wedstrijd, die er in dit toernooi is gespeeld. De ploegen gingen volkomen gelijk op, en mocht VSV dan doorlopend een wat ver zorgder spelletje op de grasmat toveren, daar stond tegenover, dat Stormvogels een belangrijke troef achter de hand had: Jan Luppens. Deze nieuwe veteraan heeft zoveel mo gelijk zijn best gedaan niet te sterk te do mineren. In andere wedstrijden in dit toer nooi heeft hij nog al verbazing gewekt Advertentie by. doordat hij zoals tegen het raadhuis door bleëf strijden alsof er een contract te verdienen viel. Dat deed hij gisteren niet. Hij buitte zijn snelheid niet uit, en daar door bleef het spannend. Tot hij tien mi nuten voor tijd vond, dat het nu wel kon. Hij trok een scherpe sprint, legde de VSV-verdedigmg in de luren en doelpunt te onhoudbaar. De strijd begon sensationeel. Reeds na twee minuten kopte Kunst een bal langs zijn eigen doelman. Stormvogels bleef daarna wat sterker, vooral als Van Opber gen de bal langs de linkervleugel op bracht, ontstond er gevaar. Maar gaande weg wierp het stoere werk van Kunst vruchten af. Hij onderbrak alle aanval len, en naarmate de strijd vorderde teken de zich een lichte VSV-meerderheid af. Produktief was de voorhoede echter niet, maar toch werd het vlak voor rust gelijk, toen uit een scrimmage de bal ineens bij de vrijstaande Balvers kwam, die beheerst inschoot. Na rust was VSV ook weer een tikje sterker, maar doordat er aan beide zijden vaak slordig werd geplaatst kwamen er weinig doelrijpe kansen voor een van bei de partijen. Zo nu en dan zag men briljan te staaltjes, maar dit gebeurde dan altijd op een flinke afstand van het doel. Een maal kreeg VSV een prachtige kans. Mi chel bediende Balvers op maat, maar de ze schoot huizenhoog over. Toen achtte Luppens zijn tijd gekomen. Hij profiteer de van het opdringen van VSV, en scoor de op zijn gemak. VSV maakte nog gelijk. Want toen er een bal naar het midden werd gespeeld, liep Michel door. De bal kwam van de Stormvogelsspil voor de voeten van Mi chel, die doorliep en via de paal inschoot. Maar aangezien de scheidsrechter al voor buitenspel had gefloten werd het doelpunt geannuleerd, overigens tegen de mening van vele VSV-ers in. Stormvogels won dus de beker en daar kop men vrede mee hebben. Tenslotte moet er één winnen, en de groenen had den nu eenmaal een speler, die het alleen kon doen. IJmuiden werd derde, door met tien man met 30 van de Terrasvogels-ne gen te winnen. De opening van de r.-k. uloschool aan de Karshoffstraat te Heemskerk is zonder enig uiterlijk vertoon geschied. De officiële opening vindt plaats wan neer men met de bouw van de gymnastiek zaal gereed is gekomen. Voor het hoofd van de school, de heer J. A. Floor, zijn echtgenote en het overige onderwijzend personeel was het daarom een verrassing dat zij werden uitgenodigd te komen naar het jeugdgebouw „De Scha kel". De leerlingen hadden hier een feest avond georganiseerd die zeer goed is ge slaagd. Er werd een quiz gehouden en muziek gemaakt.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4