Italianen in Twente: dansen of staken DANSSCHOOL T. GRIEK Anneke van Tetering maakte haar televisiedebuut Tussen de twee wereldoorlogen, en nu.... DOOR DR. R. VAN ECMOND iISJe iFS* Als aan hun eis niet wordt voldaan gaan zij naar Italië teru g Zwijgzame minister Luns naar de V.S. vertrokken Ton Lutz verlaat in '62 Rotterdams Toneel Jerome Kilty twist met Cocteau over auteurschap Expositie in Adventskerk tot 14 sept. verlengd MARSWEDSTRIJDEN AAN DE DREEF sr;:'vi:r HBl' WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 7 Zijlweg 49 - Telefoon 14441 - Haarlem Deelneming van zestien korpsen en drumbands Pleidooi voor Nederlandse toneelschrijvers •V t.r mt' 't.ïruOF'*' H'Wi yih&M. Y'. tl •V"-4"A FILM EN FILMWERELD De radio geeft donderdag elevisieprogramma Verboden toegang voor Italianen. In het „Internationale Centrum", dat ten behoeve van de ongeveer duizend in En schede werkzame Italiaanse en Spaanse arbeidskrachten is ingericht in de kantine van de Gemeentelijke Reinigingsdienst, zijn besprekingen gevoerd tussen de Ita liaanse consul, de heer G. Contarini, en de Spaanse consul, de heer Miguel Sainz de Llanos, en vertegenwoordigers van het be drijfsleven en de politie. Doel van deze be sprekingen was de gemoederen, die na vechtpartijen in de nacht van zondag op maandag zijn ontstaan, tot rust te brengen. De beraadslagingen hebben tot dusverre weinig resultaat opgeleverd. De beide con suls zullen nog met vertegenwoordigers van Italiaanse en Spaanse arbeiders over leggen. De buitenlandse werkkrachten hebben in middels verklaard, dat zij de garantie wil len hebben, dat zij veilig naar hun werk kunnen gaan, en veilig naar huis kunnen terugkeren. Indien deze garantie niet kan worden gegeven dan zullen zij zo spoedig mogelijk naar Italië terugkeren. Ook eisen zij loon over de periode, dat er gestaakt wordt. Een en ander moet niet worden beschouwd als een actie tegen de bedrijven, maar tegen de onprettige houding, die zij naar zij zeggen hebben on dervonden van politie en andere groepen van de Nederlandse bevolking. De Italianen In Enschede en Oldenzaal zijn moei lijkheden gerezen met de Italianen en Spanjaarden, die daar in de textiel industrie werken. De feitelijke oor zaak is dat de Italianen en Spanjaar den niet in de plaatselijke dansgele genheden werden toegelaten. Gisteren hebben zij hun bezwaren kenbaar ge maakt aan de Italiaanse consul. Een der Italianen liet zijn kwetsuren zien, die hij bij een vechtpartij had opgelopen. hebben voorts te kennen gegeven, dat, in dien hun eisen niet worden ingewilligd, zij een oproep zullen richten tot alle in Ne derland werkzame Italianen om naar huis terug te keren. Zij zijn vooral ontstemd over het feit, dat zij zaterdagavonds en zondags niet in de drie dansgelegenheden in Oldenzaal worden toegelaten. De exploi tanten hebben verklaard, dat alle nette meisjes wegblijven, als er Italianen en Spanjaarden in dfeze gelegenheden komen. In Oldenzaal is hierover in het gemeen tehuis een bespreking gehouden, waaraan onder meer hebben deelgenomen de bur gemeester, de korpschef van de gemeente politie, enkele vakbondsbestuurders en de exploitanten van drie dansgelegenheden. Het doel van deze bespreking was een ge dragslijn vast te stellen ten opzichte van de Italianen, die graag willen dansen. Men is overeengekomen en de drie exploitanten van deze gelegenheden hebben zich daar mee akkoord verklaard om in het ver volg de Italianen op beperkte schaal toe te laten. Indien blijkt, dat op hun gedrag geen aanmerkingen kunnen worden ge maakt, zullen alle Italianen de gelegenheid krijgen weer met Oldenzaalse meisjes te dansen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is gistermiddag met de „Staten dam" van Rotterdam naar New York ver trokken om de algemene vergadering van de Verenigde Naties bij te wonen, die op 19 september wordt geopend. Hij wenste geen enkele verklaring af te leggen over een eventueel door Nederland te nemen initiatief met betrekking tot een mogelijke internationalisering van het beheer over Nieuw-Guinea. Zelfs de vraag welke mogendheid in aan merking zou komen om als „bevriende mogendheid" van ons land eventueel het initiatief te nemen tot het in discussie brengen van dit delicate onderwerp, wenste mr. Luns niet te be antwoorden. Hij bleef erbij, ditmaal geen enkele verklaring te willen afleggen, ook niet over recente publikaties omtrent vraagstukken, die met het Nieuw-Guinea- probleem annex zijn. Desgevraagd zeide hij wel, dat Neder land op de conferentie in Belgrado geen waarnemer heeft gehad om contact met Indonesië mogelijk te maken. Ton Lutz zal per 31 augustus 1962 aftre den als artistiek directeur van het Rotter dams Toneel. Hij heeft die functie dan ze ven jaar vervuld. Aanleiding voor zijn be sluit is het feit dat het stichtingsbestuur van het gezelschap de besprekingen met de heren Rob de Vries, Richard Flink en M. Kip, die vanaf 1 september 1962 de nieuwe directie zullen voeren, geheel bui ten de heer Lutz om heeft gehouden. Eerst de dag na de benoeming van de toekomstige directie werd de huidige artis tiek directeur daarvan in kennis gesteld. Het stichtingsbestuur zou hem overigens graag mede-directeur hebben gemaakt in de nieuwe leiding. In antwoord op de vraag waarom hij buiten het overleg werd gehouden, werd de heer Lutz medegedeeld dat men dit be ter achtte. Lutz vindt dit onbegrijpelijk, zo men hem werkelijk in zijn positie in Rotterdam wilde behouden. Hij begrijpt evenmin, zo commentarieerde hij desge vraagd, dat zijn Arnhemse collega Rob de Vries eerst na de benoeming met hem in contact is getreden en blijkbaar dus het maandenlange stilzwijgen heeft goedge keurd. „Zo is de basis voor een vanzelfspre kende samenwerking door beleidsfouten van het bestuur en gebrek aan openhartig heid van de heer Rob de Vries onmoge lijk gemaakt", zei hij spijtig. Het contract van de heer Lutz loopt per 31 augustus 1962 af. Hij heeft nog geen plannen voor de toekomst gemaakt. „Er ligt nog een heel seizoen voor ons. Daar heb ik voorlopig al mijn energie voor no dig." De Franse dramaturg Jean Cocteau zal door de Amerikaanse toneelschrijver en acteur Jerome Kilty, die het stuk „Dear liar" op de planken heeft gebracht, in rechte worden aangesproken. „Dear liar" is gebaseerd op liefdesbrieven gewisseld tussen George Bernhard Shaw en de ac trice mrs. Patrick Campbell. Jerome Kilty wil de aanspraak van Coc teau op het auteurschap van „Dear liar" betwisten en een eis van 75.000 gulden schadevergoeding tegen Cocteau instellen. Volgens Kilty had Cocteau opdracht ge kregen om „Dear liar" in het Frans te vertalen. Het stuk oogstte groot succes in Parijs. Bij de première en daarna heeft Kilty klaarblijkelijk de grootste eer voor het stuk ontvangen. Op de avond van de 150ste opvoering echter heeft Cocteau, volgens Kilty, in een radio-uitzending ge zegd dat hij, Cocteau, de brieven gerang schikt had en een toneelstuk daarop had gemaakt. Hierna volgde een „open-brie- ven-oorlog" tussen hem en Cocteau in de Franse pers. Aangezien Cocteau lid van de Franse academie is, kan Kilty hem niet zonder zijn toestemming voor het gerecht dagen. Cocteau zou inmiddels Kilty die toestem ming verleend hebben. Naar wij vernemen wordt de expositie van schilderijen, beeldhouwwerken, teke ningen en grafiek van Bob Buys, Poppe Damave, Nico Jonk en F. Verpoorten in de Adventskerk te Aerdenhout, die tot 9 september zou duren, verlengd tot don derdag 14 september. Advertentie Aanmelden van nieuwe leerlingen dagelijks. - Clubs voor beginners, gevor derden en gehuwden. - Speciale cursus voor Z.-Amerikaanse dansen. - Privé- les op elk gewenst uur. Voor inlicht, en inschrijving de gehele dag geopend. Advertentie CHt»" Op zaterdag 9 september zullen evenals in voorgaande jaren, ter afsluiting van het zomerseizoen, de gemeentelijke marswed strijden worden gehouden. Zestien muziek korpsen en drumbands uit Haarlem en om geving zullen hieraan deelnemen. De inzet voor deze marswedstrijden wordt gevormd door een aantal wisselbekers, voor de diverse afdelingen beschikbaar ge steld. De beoordeling geschiedt door een jury, bestaande uit de heren Jos de Klerk, Gerard Boudijn en Meindert Boekei. Be halve deze wisselbekers worden medailles en andere prijzen toegekend voor de beste prestaties in de verschillende afdelingen en voor de beste tambour-maitre. Naast de vakkundige beoordeling door de jury zul len drie plaatselijke journalisten, die met minder kritische oren zullen luisteren, het korps aanwijzen dat naar hun mening de erepalm moet wegdragen. Ook voor deze beoordeling wordt een prijs beschikbaar gesteld. Ht programma voor de wedstrijden is als volgt: Van 19 tot 20 uur wedstrijden voor de tamboerskorpsen van de door de gemeente gesubsidieerde verenigingen. Om 20 uur begin van de wedstrijden der harmonie-en fanfarekorpsen. Na afloop van de wedstrijden om onge veer 22 uur marcheren alle korpsen met muziek via de Grote Houtstraat naar het Krelagehuis aan de Leidsevaart, waar de bekendmaking en uitreiking van de prijzen zal geschieden. Aan de Dreef zullen twee tribunes wor den opgesteld waarvoor een beperkt aantal plaatsen beschikbaar wordt gesteld. Kaar ten hiervoor zijn in voorverkoop te ver krijgen tij het verkeersbureau „Haarlems Bloei", Stationsplein 1. Het bestuur van de vereniging van Ne derlandse toneelschrijvers heeft er, zo deelt het in een communique mee, bij de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen tegen geprotesteerd, dat de ge subsidieerde toneelgezelschappen zich naar de mening van het bestuur in het algemeen niet houden aan de bij het ver lenen van de subsidie gestelde voorwaar de, dat tenminste een maal per jaar een Nederlands toneelstuk moet worden op gevoerd. Tevens verzocht het bestuur de minister die maatregelen te nemen die er toe zullen leiden, dat de Nederlandse auteur in voldoende mate bij de Neder' landse televisie wordt ingeschakeld om aldus te voorkomen dat de Nederlandse auteur verdrongen wordt door het vele buitenlandse materiaal, dat aan de tele visie wordt aangeboden. Het is eigenlijk door AVRO's televi- sie-omroepster Elisa beth Mooy gekomen, dat u dinsdagavond via uw beeldbuis An neke van Tetering in uw huiskamer hebt ontmoet. Anneke, een charmante lichtblon de 23-jarige Haar lemse, die in het KRO-programma haar debuut als om- roepster maakte en onder meer Robert Bresson's film „Dag boek van een dorps pastoor" bij de kij kers inleidde. „Dat is echt iets voor jou," had Elisa beth Mooy nu bijna een jaar geleden op het kantoor van de Bovema in Heemste de tegen Anneke ge zegd, toen de VARA een televisie-omroep- ster zocht, die de plaats van Karin Kraaykamp zou kun nen innnemen. An neke heeft er lang over na gedacht en tenslotte toch maar een sollicitatiebrief geschreven. „Ik durf de eigenlijk niet goed, die brief schrijven nog wel, maar het vooruitzicht misschien te moeten omroe pen vertelt ze nu in een gezellige kamer in haar ouderlijk huis aan het Frans Halsplein. Ze werd opgeroepen voor een test, ze kwam er door heen. Een maand later, zo omstreeks de kerstdagen vorig jaar, volgde een tweede test. Een soort finale met vier overgebleven kandidaten van de vijfhon derd, die hadden gereflecteerd. „Enfin, Jetta van Leeuwen is televisie-omroepster bij de VARA geworden en ik heb er ver- 'fv W v-Wii '■■«•.v..- A' *cV. 't* y. ki De keuzecommissie van het internatio nale filmfestival te Edinburgh heeft de Nederlandse film „Het Mes" en „Het huis" elk een diploma van verdienste toegekend. Van de 135 films uit 34 landen kregen in totaal vijftien een dergelijk diploma. In menig opzicht herinnert de tijd van nu aan die tussen de twee wereldoorlogen, en zij die deze parallel trekken, vragen zich gewoonlijk met een zekere angst in het hart af, of ook nu een nieuwe we reldoorlog een einde zal ma ken aan een tijdvak van kort stondige vrede. Tussen de eerste en de tweede wereld oorlog kwam de wereld nau welijks tot rust en ook deze tijd van koude oorlog kent nu eens incidenten hier, dan daar zodat ook nu de rust meestal ver te zoeken is. Toch zijn er ook grote en ingrijpende ver schillen tussen onze eigen tijd en die welke de Fransen noe men „l'entre deux guerres" en misschien zijn die verschil len wel groot genoeg om ons te helpen behoeden voor een nieuwe en zonder twijfel nog meer afzichtelijke ramp dan de beide wereldoorlogen van deze eeuw voor een groot deel van het mensdom al wa ren. Ook vanwege deze ver schillen, die enige hoop kun nen geven, mogen wij ons niet laten meeslepen in een fata listisch aanvaarden van een derde wereldoorlog als een weldra opdoemende onvermij delijkheid. Niet dat wij, met destijds de jammerlijke mi nister-president De Geer, zou den moeten zeggen: „doe ge woon, en dan gaat het ook gewoon", en dus de kop in het zand steken. Wij .weten im mers al te goed dat heel kort na die ministeriële woorden van sussende strekking de Duitse gevechtsvliegtuigen over Nederland gierden, en ook dat het land nóg slechter voorbereid was op de vrese lijke gebeurtenissen welke snel op elkaar volgden na die drieste overval, dan nodig zou zijn geweest. Neen, het moet een werken voor de vrede zijn, een hardnekkige poging om zelf tot bezinning te ko men en zoveel mogelijk ande ren, aan weerszijden van de barrière, tot bezinning te bren gen. Professor Röling (wiens geestverwant op politiek ge bied wij overigens geenszins zijn) heeft gepleit voor de aktieve beoefening van een vredeswetenschap in een tijd waarin zoveel wordt geofferd voor oorlogsvoorbereiding, en zo goed als onze geleerden in de vredeswetenschap een taak kunnen vinden, zo goed ligt er voor gewone staatsburgers en staatsburgeressen, met een open verstand en een onbe zwaard gemoed, een taak om te denken, en om te waar schuwen. In de periode tussen de bei de wereldoorlogen was het economisch evenwicht volko men zoek; na zeer korte jaren van grote opleving in Ameri ka en in mindere mate ook Europa was er bijna overal op de planeet een groot over schot aan werkende mensen. Ook de betrekkelijk welvaren de landen, zoals het onze toen, kenden legers werklozen die leefden op de rand van de nooddruft en die (wat mis schien nog erger was) geeste lijk werden ondermijnd door het ellendige gevoel van te veel te zijn. In de arme landen (die landen, welke men thans „onderontwikkeld" noemt), hadden de lage prijzen voor grondstoffen en granen ge- riode tussen de beide wereld oorlogen misschien te somber, maar wij geloven niettemin stellig dat het in wezen niet onjuist of vervormd is. En een vergelijking van de euvels van die tijd met die van de onze kan ons bepaald wel een hart onder de riem steken. Nemen wij eerst weer de economische verhoudingen, met de daaruit voortvloeien de maatschappelijke toestand. In het algemeen is het her stel van Europa bijzonder voorspoedig verlopen en ook sedertdien is de graad van be drijvigheid er hoog, het aan tal werklozen behalve in Italië zeer laag. Van de overzeese landen kan dit niet zonder meer worden gezegd; met name de ontwikkelde lan den zoals de Verenigde Sta ten, Canada en Australië heb ben een zekere onbenutte pro- duktie-capaciteit met daar mee gepaard gaande werk loosheid. In de overige over zeese landen (merendeels de van het Westen zou aantasten of ook maar bedreigen. Op economisch zo goed als op po litiek gebied moet men spre ken van twee rivaliserende werelden, en in economisch opzicht is zonder twijfel de wereld van het Westen de sterkste. De politieke tegen stellingen geven ook in onze tijd de grootste zorgen, maar het is tot dusverre bepaald niet zo als de Marxisten van het Oosten gedacht hadden dat het zou worden: het Westen, instortend onder een zware economische crisis en tot een enorme ontreddering komend waarin de massa tot het com munisme zou overgaan. De massa hangt misschien veel minder aan de wat abstracte vrijheden dan haar leiders in het Westen graag zouden zien, maar zij toont zich wel uiter mate ge-teld op economische vooruitgang en heeft daarna meer en meer haar deel. Ner gens wordt dit beter gedemon streerd dan op de grens tus- leid tot een ellende zonder uit zicht voor grote delen van de bevolking. Elk land trachtte zich te verweren tegen alle andere en sloot zijn grenzen zo goed mogelijk af voor an dermans produkten, door ta rieven. contingenten, devalua ties en valuta-beperkingen. Onder die omstandigheden schrompelde de wereldhandel ineen en dreigde de werkloos heid chronisch te worden. Nog erger dan dit alles, en zeker niet zonder samenhang met deze grote nood, was de opkomst van de meest per verse „ideologie" die onze wereld ooit gekend heeft, die van het nazisme. Wie niet ziende blind is, die kan reeds in 't vroege nazisme duidelijk de kiemen zien van wat een aantal jaren daarna kwam, de tweede wereldoorlog Voor wie graag terughun keren naar vervlogen goede tijden is dit beeld van de pe- arme landen van vroeger) wordt met man en macht ge werkt aan verheffing van het peil der bevolking, en dit is een taak waarvoor in groeien de mate wordt bijgedragen door de ontwikkelde landen. Deze economische hulpverle ning kan, net als destijds de Marshallhulp, ook de werk gelegenheid van het gevende land ten goede komen, omdat de onderontwikkelde landen grote behoefte hebben aan machines, voertuigen en aller lei mechanische hulpmidde len welke zij zelf niet kunnen vervaardigen. Op zichzelf is de ontwikkeling van deze in ternationale solidariteit ver heugend. Min of meer naast dit alles staat de eveneens krachtige economische ontwikkeling in de communistische landen; deze is echter alsnog niet van dien aard dat zij de econo mische positie van de landen sen Oost- en West-Duitsland. Er is gelukkig ook nergens sprake geweest van een op laaien van een grote nieuwe oorlogszuchtige beweging zo als het nazisme was; ook in dit opzicht is onze tijd een gelukkigere dan de periode tussen de beide wereldoor logen. Er is daarentegen wel grote vrees over en weer voor een uitbarsting van een con flict. En wat nodig is, is dat die verlammende vrees plaats maakt voor actie actie voor de vrede, culminerend in een kundig beleid dat erop uit is, de vreedzame samenleving in de wereld in de eerste plaats die tussen de grote ri valiserende blokken moge lij te maken. Een moeilijke taak, maar geen hopeloze. En bovenal een noodzakelijke taak het alternatief, oorlog, is immers volmaakt uit den boze. Wanneer èn het Westen èn het Oosten hun overtollige energie, die thans grotendeels wordt opgebruikt in een zin ledige wedloop naar bewape ning, konden gaan aanwenden om werkelijk het levenspeil overal op de planeet een stuk te verbeteren, dan zou deze gehele actie ook een positieve inhoud verkrijgen; dan was het niet meer alleen een zaak van elkaar in bedwang hou den, elkaar vrees aanjagen. Dan zou er ook weinig reden zijn om zich te verontrusten over eikaars successen, of het nu betreft de hulpverlening aan achtergebleven gebieden of de ruimtevaart. Intussen klinkt dit alles, in het jaar van de zoveelste ernstige internationale crisis, wel enigermate utopistisch. En in de tijd die nu verstrijkt, zonder dat een actie voor de vrede nog doorwerkt, is het alleen te hopen dat aan weers zijden het gezond verstand het zal blijven winnen. Ook de neutralen, die nu in Belgrado bijeenkomen, kunnen, en zul len waarschijnlijk, hun ge wicht in de schaal leggen om de twee grootste kemphanen in de internationale arena te weerhouden van roekeloze da den welke moeten leiden tot de meest heilloze gevolgen. Ook dit streven is derhalve in deze tijd van grote spanning welkom. Tenslotte is er nog één gun stige omstandigheid, welke met bestond tussen de beide we reldoorlogen. De Verenigde Naties zijn thans veel belang rijker dan de Volkenbond ooit was; het is te betreuren dat China er nog van is buiten gesloten maar op deze be langrijke omissie na is de organisatie vrijwel universeel en haar gezag is, ook in de communistische landen, gro ter dan dat waarop de Vol kenbond zelfs in zijn beste dagen heeft kunnen bogen. En ook al is het geluid dat van de Verenigde Naties komt lang niet steeds welluidend voor onze Westerse oren, ook dit geluid mag niet worden veronachtzaamd Want ten slotte is het hoofddoel van de Verenigde Naties onmisken baar vrede, en wie zal ont kennen dat vrede hetgeen is waaraan onze wereld de meest dringende behoefte heeft? der nooit meer iets van gehoord",vertelt ze. „Totdat enige dagen geieden Fred Bred- schneyder van het KRO-televisieprogram- ma aan de telefoon kwam en maar meteen zei, waar het op stond: „Je moet dinsdag avond omroepen, een film aankondigen en het internationaal agrarisch nieuws, de teksten zullen we je wel toezenden." Anneke van Tetering was reserve-om- roepster bij de KRO-televisie geworden, met de ervaring van twee tests en eerlijk gezegd nu toch ook met een dosis moed. „Ik heb er na die tests echt zin in ge kregen en ik hoop, dat het lukt" zegt ze, even voordat de trein haar al 's middags naar Bussum zal brengen. Want het leven van een televisie-omroepster is niet be perkt tot die uren, waarin Bussum uw kijkkast gevuld houdt, maar vraagt een stevige voorbereiding, die een vroege aan wezigheid in de televisiestudio vereist: de juiste belichting moet worden ingesteld, een passend decortje gezocht bij de blouse („beslist niet zwart of wit"), die de om- roepster aan heeft, enzovoort. Anneke van Tetering heeft beslist niet kunnen dromen, dat zij nog eens televisie omroepster zou worden. Beslist niet in de jaren, waarin zij de r.k. middelbare school voor meisjes „Sancta Maria" aan de Dreef bezocht. Want de ambitie ging in een andere richting: secretaresse worden en een half jaar naar Engeland om de taal te leren. Dat het toch naast haar dagelijkse werkkring omroepen bij de televisie is ge worden is meer een gevolg van de con tacten, die bij de Bovema in Heemstede zijn gelegd, waar mej. Van Tetering, doch ter van een Haarlemse huisarts, nu ruim drie jaar secretaresse van de programma leiding is en waar ze Elisabeth Mooy ont moette. Haar woorden: „Dat is echt iets voor jouhebben grote gevolgen. Anneke van Tetering is nu een van de vier televisie-omroepsters, over wie de KRO voor de representatie van haar pro gramma's beschikt. A A nnOtiDIGltiGEfl en BESCHOUW!ft GEti HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9 35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje. 11.15 Zangrecital. 11.35 Gram 11.45 De kleren maken de vrouw, lezing. 12.00 Milit. ork. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Beursber. 13.30 Amus.muz. 14.00 Kamermuz. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Pia norecital. 15.30 Dieren in en rondom het huis, lezing. 16.10 Hammondorgelspel. 16.25 Voordracht. 16.45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief. 19 00 Discolaria 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Radiofilharm.ork. en solist. (In de pauze: 21.00-2110 Vijf hindernissen, lezing). 22 05 Mu ziek kent geen grenzen: internat, muziekprogr. 22 30 Nieuws. 22 45 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Jazz muziek. 23.30 Amus.muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14 00—24 00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8 00 Nieuws 8.18 Gram 8 50 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 1100 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12 00 Middagklok noodklok. 12 04 Gram 12.25 Voor de boeren. 12 35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Garm 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13 15 Zonnewijzer. 13.20 Pianospel. 13.40 Zang en gitaar. NCRV: 14.00 Lichte muziek. 14.30 Noordhollands Filharm.ork. en soliste. 15.15 Gram. 15 40 Idem. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Oude muz. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber 17.45 Kamerork. en solist. 18 15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18 50 Sociaal perspectief, praatje. 19 00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 19 50 Polit lezing 20 00 Promenade-ork. en solist. 20 30 Dek blad eerste soort, hoorsp. 21 15 Pianorecital 21 30 Gram. 22 00 Orgelconc. 22.30 Nieuws en S O S ber 22.40 Avondoverdenking 22 55 Boekbespr 23 00 Gram 23 30 Boekbespr. 23 55—24 00 Nieuws BRUSSEL. 324 m 12 00 Nieuws 12.02 Amus.ork. 12.30 Weerber 12.35 Gram 1250 Beursber. 13.00 Nieuws 13 15 Kamermuz. 14 00 Othello, opera 16 00 Beursber. 16.06 Othello, opera (voortz.) 16.40 Gram. 17 00 Nieuws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Amus.muz 18 00 Kamermuz. 18 20 Voor de soldaten. 18 50 Gram 19 00 Nieuws. 19 40 Gram. 19.50 Lezing 20 00 Der ?-0™nJ?avaUer' operette (In de pauze Nieuws). 23.00 Einde VOOR WOENSDAG K?°;™I()0„Ve',lg verkeer 17 05-17 30 Voorde kind NTS: 20 00 Journ en weeroverz VARA: 20 20 Progr -overz. voor. het komende winter seizoen. 20.40 Pianorecital. 20 55 TV-film 2120 Operettemuz VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journ KRO: 20 20 Kunstkron. 20.50 Het Chinese landhuis. TV-spel.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 7