Feijenoord startte met 3-0 score in toernooi om Europese beker Goals na periode van geducht overwicht van Gothenburg P.K P.K Visa voetballers geweigerd na overleg met bondgenoten Invitatie-toernooi Bloem endaal staat op hoog (tennis)niveau Pieters Graafland weerstond de Zweedse stormlopen I Real Madrid op 2-0 tegen Vasas Feijenoord op de thuisreis in Jutland gestrand Niemand met „alles goed" in toto Bekerwedstrijden in afvalsysteem Symbool van Kwaliteit Beslissing betreurd in FIFA-kringen Dertien spelers voor centrale hockey training Henk Scholte won op alle fronten Meedoen o.a. Karamoy,Herok, Okker, DominicusScholtz en Kuypers De Seinhuis wachter en DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1961 19 Noodvlag De Europese beker Goals Spelers willen voortaan niet meer in vliegtuig Ver schot Strijd gestreden 1 De Engelse league r - i I 11*1*1 Feijenoord heeft zich woensdagavond voor slechts 5400 toeschouwers in het Ullevi-stadion in Gothenburg nagenoeg verzekerd van een plaats in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen door een overwinning met 3—0 op IFK Gothenburg. Een overwinning, aie weliswaar de glans miste van een perfect spelend elftal, maar die overtuigend genoeg is om verdiend te zijn. In feite werd de strijd in een kwartier beslist, toen in de 32ste minuut van de eerste helft Bouwmeester de basis legde voor de zege, nadat aanvankelijk de Zweden de toon hadden aangegeven en dadelijk daarna Ben- naars de stand op 0—2 bracht. Nog voor de Deense scheidsrechter Einer Poulsen het rustsignaal blies, had Temming Feijenoord aan een alleszins veilige voor sprong van 3—0 geholpen, welke de Rotterdammers na de rust met succes hebben verdedigd. De overwinning die Henk van der Grift in het wereldkampioenschap schaatsenrij den op de ijspiste van hetzelfde stadion I bevocht, mocht van grotere allure zijn ge weest, de Feijenoorders konden toch het door de regen doorweekte veld met ere verlaten. Het eerste werkelijke gevaar doemde I echter op voor het doel van Pieters Graaf- land, toen de snelle Bengt Berndtsson, Gothenburgs record-international, op rechts doorbrak en een hoge voorzet af gaf, waaronder Owe Ohlsson het hoofd I plaatste. Onder de lat bezwoer de vuist van Pieters Graafland het gevaar. Hoek schop en weer een hoog aangegeven bal van Berndtsson, waaronder voor de tweede maal Ohlsson het hoofd zette. Laag nu zocht Ohlsson het doel. maar Pieters Graafland bleek niet voor één gat te van gen. Deze aanvalsactie leidde een lange reeks van aanvallen in, waar de Rotterdammers niets tegenover wisten te stellen, behou dens een enkele individuele poging, die bij voorbaat reeds tot mislukken was ge doemd door de onvoldoende steun, die Feijenoord's aanvallers elkaar gaven. On machtig tot het maken van een vuist zoch- ten zij het in plaagstootjes, die geen enkel effect hadden tegen de resoluut ingrijpen de Zweedse verdedigers. Bouwmeester: maakte de eerste goal. van Berndtsson en vier minuten later moest Nils Johansson bij een ver schot ondervinden, dat met onze nationale doel man niet viel te spotten. In de volgende minuut kreeg Berndtsson Pieters Graaf land wél op de knieën en werd het zelfs heel benauwd voor de Rotterdammer, toen hij de bal niet vast kon krijgen. Hij herstelde zich echter met een snelle reac tie voortreffelijk en voor de voeten van de aanstormende linksbinnen Bertil Jo hansson griste hü de bal weg. Het tam spelende Feijenoord was op dat moment maar een vage afspiegeling van het kampioenselftal en kon de Zweden geenszins imponeren. In de 17de minuut scheen dan eindelijk het eerste Zweedse De snelle Zweden, die vanuit hun mid- i --- - tr,mpn tnpo denlinie het spel voortreffelijk opbouwden, vrije positie de bal deden in de Rotterdamse defensie de noodvlag hijsen. Met scherpe passes werd de Rotterdamse verdediging ontwricht en onze landgenoten dankten het aan nie mand anders dan aan Eddy Pieters Graaf land, dat het Zweedse geschut, dat soms van grof kaliber was, geen succes boekte. Zo dook Pieters Graafland in de 10de minuut prachtig in de baan van een schot Pieters Graafland, de steunpilaar waarop Feijenoord in het moeilijke begin rustte. Voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker is woensdag voor 80.000 toeschouwers in Boedapest de onl moeting Vasa-Real Madrid gespeeld. De Spanjaarden wonnen met 20. Beide doel punten werden in de eerste helft gescoord. In de zesde minuut opende de rechtsbui ten Tejada van Real Madrid de score na een fout van de Hongaarse linksback Sa- rosi. Tejada zwenkte naar binnen en schoot van dichtbij onhoudbaar in. De Spanjaarden begonnen het spel te beheer sen daar de Hongaren niet voldoende sa menspeelden. Vooral de twee Spaanse bui tenspelers, Gento en Ruiz waren zeer ge vaarlijk. Tejada maakte in de 27ste minuut het tweede doelpunt toen hij Sarosi voorbij- snelde en van 18 meter afstand de bal in het net kogelde. De enige werkelijke kans voor de Hon garen deed zich voor in de 38ste minuut toen de bal van een doelpaal terugket ste, maar Machos schoot van drie meter echter gekeerd. De wedstrijd ontaardde doelman. Na de rust bleven de Spanjaarden over heersen. In de 52ste minuut scoorden zij bijna hun derde doelpunt toen Gento twee verdedigers omspeelde. Zijn schot werd echter gekeerd- De wedstrijd ontaardde daarna in ruw spel. De wedstrijd voor de Europese beker tussen Servette (Genève) en Hibernian (Malta), die woensdag in Genève werd ge speeld, eindigde in een 50 zege voor Ser vette. Bij de rust hadden de Zwitsers reeds een 30 voorsprong. De uitslagen van de voetbalwedstrijden gespeeld voor de eerste ronde van de Europese beker (landskampioenen) luiden verder: in Sofia: CDNA Sofia-Dukla Praag 44 (ruststand 1—2); in Luik: Standaard Luik-Frederikstad 2—1 (ruststand 1—0). voor de voet kreeg. Echter zijn verkeer de.uit de linkervoet kwam slechts een haif-zacht rollertje, dat niemand kon ver ontrusten. Maar de Zweden'bleven komen Een vliegend schot van Ohlsson zou het dan toch doen, maar weer was het de m grootse stijl zijn doel verdedigende Pie ters Graafland die ingreep. Inmiddels was er bijna een half uur ge speeld en juist toen iedereen zich afvroeg waar Feijenoord bleef, gaf dat plotseling op ondubbelzinnige wijze van zijn aanwe zigheid blijk. Het begon in de 30ste mi nuut met een mooie combinatie Temming- Bouwmeester, waarbij laatstgenoemde tot heel dicht bij het Zweedse doel door drong. Met enig geluk bleef doelman Gun- ro Lindberg meester van de situatie. Twee minuten later echter moest hij capituleren voor een hoog schot van Bouwmeester uit een vrije schop, die de Nederlanders was toegekend wegens obstructie tegen Ben- naars (0-1). Nauwelijks bekomen van de schrik die dit doelpunt, dat als een donderslag bij heldere hemel wa> gevallen, had veroor zaakt, lag de bal in de volgende minuut de tweede maal in het net achter Lindberg, toen Bennaars volgens de Zweden in buitenspelpositie, wat misschien niet geheel onjuist was een pass naar de naar rechts afgezwenkte Moulijn af rondde met een voltreffer: 0-2. De regen, die in de 24 uur tevoren reeds overdadig was gevallen, kwam deze om mekeer in de wedstrijd op overvloedige wijze besproeien. De Rotterdammers ble ken tegen de abominabele weersomstan digheden en het gladde veld beter opge wassen te zijn dan de Zweden. Nq trok ken zij het spel tot zich en de druk op de Gothenburgse defensie werd sterker. Feijenoord's eerste elftal, om elf uur gis teravond in Gothenburg na de eerste Europa Cup-wedstrijd in het vliegtuig gestapt voor de thuisreis, is in de Deense stad Aalborg in de kop van Jutland gestrand. Het vliegtuig, een gecharterde Dakota van Fairways, de Rotterdamse Luchtvaartexpeditie Maatschappij N.V. kreeg toen men al een dik uur op weg was motorstoring en gezagvoerder Beek, een Noorse piloot, die de Scandinavi sche vliegroutes op zijn duimpje kent, besloot terug te keren naar het vlieg veldje van Aalborg, waar bij wijze van spreken iedereen al naar huis was, en één man present was om het vliegtuig behouden binnen te loodsen. Motorproeven wezen uit, dat het euvel midden in de nacht niet meteen ver holpen kon worden, en dat betekende wachten in de koude, kale lokalen van het kleine luchthaventje. Uiteindelijk werd na uitgebreide telefonades met Rotterdam, besloten te wachten op een mecanicien, die uit Kopenhagen moest komen. Het elftal kreeg onderdak in een hotel, de zeven Nederlandse journalis ten kwamen terecht in het zeemanshuis van Aalborg. In de loop van vanmorgen hoopte men het toestel weer vliegklaar te hebben Dat alles was min of meer koren op de molen van een aantal spelers, die al op de heenreis een soort „opstand" hadden ontketend, en dure eden hebben gezwo ren nooit meer in een vliegtuig te stappen. In Gothenburg hadden ze de trein al wil len nemen, maar uiteraard was daarvan niets gekomen. Maar toen het toestel een „tussenlanding" geen noodlanding in Aalborg moest maken, hadden ze weer volop stof om van hun vliegangst te vertellen en te bezweren verder met de trein te gaan. Bouwmeester, Moulijn, Veldhoen, Temming en op den duur bijna het hele elftal komen er rond voor uit net zo lief niet in het buitenland te spelen als er voor gevlogen moet worden. Ze willen voortaan met de trein. En daarbij hebben ze de steun van trainer Frans Fuchs, die ook vindt zijn elftal per trein in een betere conditie te kunnen overbrengen. Heel veel Feijenoorders hebben last van luchtziekte en vliegangst, die aan de conditie geen goed doen, zei hij. Het duurt tenminste 24 uur voor ze weer helemaal de oude zijn, dat is medisch aangetoond, aldus Fuchs, die zelf trou wens ook niet graag vliegt. Al met al zit het bestuur van Feijenoord nu met de problemen. Intertoto en Europa-cup zijn juist op vliegvervoer gebaseerd. Nadat Temming een mooie schietkans on benut had gelaten - zijn schot ging hoog en meters ver naast - bewees hij in de 42ste minuut het ook beter te kunnen. Toen Bouwmeester hem de bal voor de voeten speelde, bedacht hij zich geen moment en met een ver schot bouwde hij de voor sprong uit tot 0-3. Bij het begin van de tweede helft, terwijl de regen nog steeds gestadig neerplens- de, ontspon zich een fel duel om de heer schappij, waarbij beide partijen met gro te overgave streden. Aanvankelijk sche nen de Zweden in hun opzet te slagen. Zij wonnen terrein, maar telkens zo weinig dat de Rotterdamse defensie iedere keer weer de gelegenheid kreeg zich te herstel len. Het spel van IFK Gothenburg bleef mooi van opzet en verscheidene spelers loochenden hun capaciteiten niet, maar het spel miste het raffinement om de ge routineerde Feijenoord-verdedigers te kun nen verrassen. Bovendien schenen de schut ters, na zo duidelijk te zijn geconfron teerd met de talenten van Pieters Graaf land, angst te hebben gekregen een schot te lossen. De oogst, die de veldmeerderheid Go thenburg opleverde, was dan ook schraal Daarbij kwam, dat de Zweden geen mo ment hun defensieve taak konden ver waarlozen, want de lange passes uit de Rotterdamse verdediging bleven gevaar lijk, ofschoon de speerpunten als Moulijn, Bergholtz en de voor de geblesseerde Cor van der Gijp (dijbeenblessure) spelende Temming hiervan onvoldoende profijt trok ken. De samenhang in de Feijenoord-aan val was soms heel ver te zoeken en de rag Voor de sporttoto van zondag zijn geen meldingen binnengekomen van deelnemers die dertien uitslagen goed hadden. De eer ste prijs wordt derhalve gevoegd bij de tweede. De veertig personen die tot twaalf goede voorspellingen zijn gekomen zullen nu 171.122 gulden delen. Zij ontvangen dus 4278 gulden, uitgezonderd de ene deelne mer met twee rijtjes van twaalf goede uitslagen, die uiteraard 8556 gulden zal ontvangen. Voor de extra-prijs van de vijf gelijke spelen zijn 367 meldingen binnengekomen. De kandidaten voor deze prijs zullen ruim 82 gulden per persoon ontvangen. Naar wij vernemen heeft het KNVB-be- stuur besloten ook dit seizoen weer een toernooi om de KNVB-beker te houden. Aan deze bekercompetitie, die volgens af valsysteem zal worden gespeeld, zullen al le semi-profclubs deelnemen, en daarnaast de kampioenen van de eerste klas ama teurvoetbal 1960-'61. Deze kampioenen zijn HFC, Xerxes, Velocitas, en Sportclub Em ma. In de eerste ronde, die op zaterdag 30 september zal worden gespeeld, komen naast de kampioenen van de amateurs al le ploegen uit de tweede divisie uit. De winnaars van deze ronden worden samen gevoegd met de clubs uit de eerste divisie en deze zullen op zaterdag 21 oktober te gen elkaar uitkomen. De derde ronde wordt gespeeld op zondag 31 december en hierin komen uit de winnaars van de twee de ronde met alle ploegen uit de ere-divi sie. Carnavalszondag. 4 maart, zal er een tussenronde worden vastgesteld, terwijl woensdag 9 mei de vierde ronde plaats vindt. Daarna volgen op woensdag 16 mei de kwart-finales en op woensdag 23 mei de halve, finales. De finale zal op een nader vast te stellen datum worden gespeeld. In de eerste drie ronden zullen de clubs zo veel mogelijk regionaal tegen elkaar uit komen. Advertentie verantwoordelijk werk vereist concentratie Dag en nacht denderen treinen over wissels en overgangen! Veilig geloodsd door de feilloze handelingen van de seinhuiswachter! In zijn handen rust de verantwoordelijkheid van duizenden reizigers. Verantwoordelijk werk vereist concentratie! De seinhuiswachter weet uit ervaring dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste che». wing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! PK-N-4-61 fijne combinaties, die zo menige tegenpar tij tot wanhoop hebben gebracht, bleven een illusie. Na een half uur in de tweede helft was de strijd gestreden, maar de Zweden ble ven komen om tenminste nog de eer te kunnen redden. De machteloosheid van hun aanval demonstreerden zij echter het duidelijkst in de 37ste minuut, toen bij een pass van Berndtsson achtereenvolgens Owe Ohlsson en Bertil Johansson hope loos faalden bij de finishing touch. Het woord was hierna nog eenmaal aan Feijenoord. Moulijn, geprikkeld door een iets te harde charge van rechtsachter Kenny Karlsson, werd op de valreep nog agressief en sleepte hierin zijn medespe lers mee. Een kopbal van Temming kon doelman Lindberg slechts ternauwernood keren en enige breed opgezette aanvallen smoorden in de Zweedse defensie. Feijenoord, dat door deze overwinning een grote stap verder is gekomen naar de tweede ronde immers, IFK Gothen burg moet met een verschil van meer dan drie doelpunten in Rotterdam (13 septem ber) winnen om de Feijenoorders nog te kunnen overvleugelen kan tevreden zijn met dit, onder moeilijke omstandigheden behaalde resultaat. De opstellingen van beide elftallen luidden: Feijenoord: Pieters Graafland; Kerkum en Veldhoen; Kreyermaat, Kraay en Klaas- sens; Bergholtz, Bennaars, Temming, Bouwmeester en Moulijn. IFK Gothenburg: Lindberg; Karlson en Johnsson; Gustafsson, Nilsson en Nils Johansson; Bengt Berndtsson, Ohlsson, Rolf Ekloef, Bertil Johansson en Ingvar Svensson. Feijenoord's binnenspeler Bennaars belaagt de Zweedse doelman Lindberg. (Telefoto) Naar aanleiding van het besluit van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Oost-Duitsland inreis-visa te weigeren deelt een woordvoerder van dit ministerie mede, dat de grote mogendheden, die bij zondere verantwoordelijkheid hebben met betrekking tot Berlijn, besloten hebben het reizigersverkeer uit Oost-Duitsland aan beperkingen te onderwerpen. In bondge nootschappelijk overleg heeft Nederland besloten gelijksoortige beperkingen in te stellen. In antwoord op een verdere vraag zei de woordvoerder nog, dat deze beperkingen thans scherper in acht worden genomen in verband met de Oostduitse maatregelen in Berlijn. Het ANP heeft zich voorts gewend tot Ernst Thommen en dr. H. Kaeser, respec tievelijk voorzitter van het organisatie- Nu het interlandseizoen voor het Neder lands hockeyelftal reeds op zaterdag 21 oktober begint met een wedstrijd tegen Engeland in Brighton, wordt ook de cen trale training vroeg ingezet. De elftal commissie heeft voor de eerste trainings bijeenkomst op 15 september in het Olym pisch Stadion de volgende 13 spelers uit genodigd: Achterspelers: J. P. Fokker (Laren), Th. Terlingen (Be Fair) en J. Leemhuis (SCHC); middenspelers: T. van Dijck (Kampong), G. Overdijkink (DSHC), F. Fiolet (HDM) en J. van Gooswilligen (SCHC); voorspelers: L. Krol (Leiden), Th. van Vroonhoven (Tilburg), F. van Buchem (Union), P. van de Rovaart (HDM), T. de Lanoy Meyer (Laren) en J. Voigt (Hurley). Kandidaten voor de plaats onder de lat zijn dus nog niet aangewezen. Voorts valt op dat J. W. van Erven Dorens ditmaal niet van de partij is. Nu Hans Kraay van zijn nieuwe ver eniging Feijenoord geen toestemming heeft gekregen de conditietraining van onze nationale hockeyploeg te leiden, wordt naar een andere CIOS-man uitgekeken. Verwacht mag worden dat de huidige coach van het elftal, Jan Anjema, die zich wegens drukke werkzaamheden heeft moe ten terugtrekken, op de algemene vergade ring van 30 september zal worden opge volgd door de (eveneens) oud-intematio nal Piet Bromberg. Tot dat tijdstip zal de heer Anjema nog de supervisie over de training hebben. comité van het toernooi om het wereld kampioenschap en secretaris-generaal van de internationale voetbalfederatie in Zürich. Beide voetbal-autoriteiten wensten geen commentaar te geven omdat de mo gelijkheid bestaat, dat de FIFA zowel door Nederland als door Oost-Duitsland zal worden aangezocht om bemiddeling in deze kwestie te verlenen. Wel wordt in FIFA-kringen in Zürich algemeen betreurd, dat politieke tegenstel lingen van invloed zijn op de afwikkeling van de voorronden van het titel-toernooi, vooral nadat de eerste ontmoeting tussen beide landen (op 14 mei jl in Leipzig) zon der moeilijkheden is verlopen. Het Oostduitse persbureau ADN noemde nadat bekend werd dat het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken de in reis-visa van de Oostduitse voetballers had geweigerd deze maatregel een flagrante inbreuk op dregels van de internationale sportbetrekkingen. Het gaat hier tenslotte om een kwalificatiewedstrijd tussen Neder land en Oost-Duitsland voor het wereld kampioenschap voetbal, aldus ADN. Nader vernemen wjj van het bondsbe- stuur, dat de KNVB onder de huidige om standigheden geen pogingen zal onder nemen om de wedstrijd NederlandOost Duitsland alsnog doorgang te laten vinden. Wel wordt overwogen, hiervoor in de plaats, tot een andere interlandwedstrijd te komen. De internationale biljart-vijfkamp in Antwerpen is voortgezet met het treffen tussen Henk Scholte en de Duitser Spiel- man. Scholte was in alle vijf onderdelen de sterkste en won dus met 10—0. De tweede ontmoeting van woensdag, waarin de Duitser Spielmann en de Frans man Grivaud tegen elkaar uitkwamen, eindigde in een 64 overwinning voor Grivaud. De Fransman bleef zijn tegen stander in het libre, het bandstoten en het driebandenspel de baas. Spielmann zege vierde in de kaderspelen 47/2 en 71/2. De spannendste partij was ongetwijfeld die tussen de Belgen Van Hassel en Ver- vest. Het werd een gelijkspel: 55. Vervest won het bandstoten en het kader 71/2, terwijl van Hassel het 47/2 en het driebanden op zijn naam schreef. De librepartij eindigde gelijk. Beiden hadden in twee beurten de 200 caramboles ge maakt. Vervest had een serie van 198 en Van Hassel een serie van 194 punten. De uitslagen van dé woensdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Cardiff CityChelsea 52; EvertonManchester City 02; FulhamBolton Wanderers 22; West Bromwich AlbionBirmingham City 00. Tweede divisie: Derby CountySwansea Town 63; Norwich CityLeeds United 20; SouthamptonWalsall 11. Het invitatie A-toernooi van de LTC-Bloe- mendaai, dat zaterdag en zondag op de banen van het tennispark „Duinwijck" aan de Joh. Verhulstweg in Bloemendaal plaatsvindt, mag zich verheugen in de be langstelling van meer dan een dozijn vooraanstaande spelers en speelsters. Tot de gasten behoort Lex Karamoy, die zijn activiteit dit seizoen voornamelijk buiten onze grenzen ontplooide en die zaterdag morgen om elf uur tegen de populaire Am sterdammer Theo Kramer, die op Duin wijck nimmer ontbreekt, het toernooi opent. Om elf uur speelt ook Jan Hayer de kampioen van de oudere jeugd, tegen Rob Kuypers, die deel uit maakte van de Nederlandse ploeg tegen Duitsland en in de nationale kampioenschappen de kwart- eindstrijden bereikte. Pim Dominicus ontmoet om een uur Pe ter Scholtz, van de Hilv. LTC, die op het ogenblik in blakende vorm verkeert en tot de kandidaten voor een finaleplaats gere kend wordt. Om twee uur speelt Tom Ok ker, pas van zijn tennisvakantie uit Ame rika teruggekeerd, tegen de Rotterdam mer Hans Herok die onlangs Willem Maris versloeg. Wint Tom Okker zijn single dan zal de Haarlemmer zondagmorgen om tien uur in de halve-eindstrijd de degens moe ten kruisen met Lex Karamoy, die naar wij verwachten Kramer wel de baas zal blijven. Dames Bij de dames is een zestal ranglijst- speeisters van de partij waaronder Made leine Weurman, nationaal kampioene 1960 en Jenny Seven, die met Madeleine de dub- belspeltitel prolongeerde. Voorts Henriette van Ruinen, Hennie van Rijn, Els Spruijt en mevr. Thung. Voor de dames luidt de eerste ronde; mej. Weurman-Yvonne Harms; mej. Van Ruinen-Toos Schoutefi; Maud Gaus-mej. Spruijt; mej. Seven-mevr. Thung. Gemengd-dubbelspel. Naast de enkelspelen wordt een belang wekkend dubbelspeltoernooi (uitsluitend gemengd) gehouden, waarvan wij willen noemen de dubbels mej. Seven/Karamoy, mej. Spruijt/Okker, mej. Weurman/Herok mevr. Thun/Kuipers en mej. Van Rijn/ Karamoy, een van de topspelers in het invitatie-toernooi van Bloemendaal. Kramer. De eerste ronde wordt zaterdag om vier en vijf uur afgewerkt. Het schema voor de eindstrijden die dus zondag gespeeld zullen worden luidt als volgt; halve-eindstrijden enkelspel 10 en 11 uur, finale D.E. 2 uur, H.E. 3 uur. Gemengddubbelspel; Halve-eindstrijden 12 uur, eindstrijd 4 uur. Rond het centre-court zullen tribunes geplaatst worden. TENNIS. De tennisscheidsrechter Aad Bruining uit Den Haag heeft de commissie rechtspraak van de KNLTB verzocht hem te willen afvoeren van de lijst van inter nationale scheidsrechters. Voorts zal de heer Bruining zijn functie neerleggen als voorzitter van de commissie rechtspraak district Den Haag. ".'y&Vv

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 19