Laatste eer aan Greet Koemans HENSEN HOORTOESTELLEN I PANTER Goedkope slaapzakken gevuld met eerder gebruikt dons? OP EN OM HET BINNENHOF SENORITAS OVERALLS Nieuwe uitgaven Belgische Rijn-reders tegen nieuw plan voor de Rijn-Scheldeverbinding Deskundigen beschuldigd van partijdigheid Verzending van zeepost DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1961 4 v- v.l natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Boodschap van Paus Joannes Prinses Beatrix naar première van de film „Exodus" Neanderthaler gevonden in Israel BONTEKOE Heemstede SpoorpEein 4 Onbetwist de meest gerookte SENORITAS in deze prijsklasse! 12 a ct. ECONOMISCHE POLITIERECHTER Dr E. van Raalte NYLONJASSEN 3V Velen hebben woensdag een laatste groet gebracht aan de vrijdagnacht op 54-jarige leeftijd overleden operazangeres Greet Koeman wier stoffelijk overschot stond op gebaard in de tot chapelle ardente inge richte hal van de Amsterdamse stads schouwburg. Naast de baar was de doden wacht betrokken door vier zangers van de Nederlandse Opera, Chris Reumer, Cor Olthuis, Frans Vroons en Johannes den Hertog. Rond de baar lagen talrijke kran sen en bloemstukken, o.m. van het Holland Festival, het Nederlands theater centrum, de Vara, en van collega's en vrienden. Langs de baar defileerden onder meer so listen en koorleden van de opera, de oud directeur van de schouwburg, de heer Joh. Bendien, Gré van Swol-Brouwenstein, Ger- rit Sterneberg en Willem Andreissen.- Rond de peristyle van de schouwburg stond een talrijk publiek toen om één uur de kist werd uitgedragen. Namens het gemeente bestuur van de hoofdstad hechtte de wet houder voor de kunstzaken, mr. A. de Roos, een grote krans aan de baar. Naast de lijkauto liepen als slippendra- gers de vier zangers die de dodenwacht hadden betrokken en Theo Baylé, mevr. Jo van der Meent, Henk Angenent, Jan Voogt, mevr. Carla Sondaar namens het koor, en Louis Delachaux namens het or kest. Talrijke kunstenaars en vrienden volgden de lijkauto tot de Nassaukade waar de stoet werd ontbonden. De auto's reden vandaar naar de begraafplaats Zorgvlied. Op de begraafplaats was een grote scha re belangstellenden tezamen gekomen om Greet Koeman de laatste eer te bewijzen. In de aula zong het koor van de opera enkele fragmenten uit de opera „Orfeo" van Gluck. Als eefste sprak mr. Evert Cornelus, intendant van de Nederlandse Advertentie in sterke keper en jeans kwaliteiten „SANFOR" dus voorgekrompen blauw - khaki - wit vanaf 11.95 Voor al uw bedrijfskleding Bij de onlangs opgerichte Uitgevers maatschappij Jacob van Maerlant te Over- veen zal binnenkort een nieuw voorlich tend overzicht verschijnen, dat van speciaal belang geacht moet worden voor beleggers in aandelen van Beleggings maatschappijen of in participaties in beleggingsdepots. Het overzicht wordt gepubliceerd onder de naam „De Investo- meter" en beoogt beleggers op eenvoudige wijze inzicht te verschaffen in de werke lijke resultaten van beleggingsmij en en beleggingsdepóts. (15 Nederlandse en twintig buitenlandse), zoals deze in het koersverloop en in de uitkeringen tot uitdrukking komen, door de resultaten maandelijks onderling te vergelijken. Bijna alle te Amsterdam genoteerde beleggings fondsen komen op het overzicht voor. Om een juister inzicht te krijgen, zijn de koersen gecorrigeerd voor stockdividen den, bonussen en claims. Ook is de bere kening zodanig, dat verschillen in uit- keringspolitiek worden geneutraliseerd. De zo gecorrigeerde koersreeksen worden, om de vergelijkbaarheid te vergemakke lijken, telkens omgerekend op basis van de gecorrigeerde koers van een jaar geleden, die op 100 wordt gesteld. Voorts zal het overzicht het algemeen koersgemiddelde voor Nederlandse aan delen A.N.P./C.B.S. en de Dow Jones in dustrie-index op de zelfde wijze gecorri geerd voor het jaarlijks rendement, zoals dit gebeurt met de uitkeringen van be leggingsfondsen. vermelden. Naar de initiatiefnemer tot de uitgave van dit nieuwe voorlichtingsorgaan voor de effectenbezitter, de heer C. P. Nonne- kes, ons nog mededeelde, ligt het in zijn bedoeling het werkterrein van „De In vestometer" nog verder uit te breiden. De lijkstoet by het verlaten van de Stadsschouwburg. Als slippendragers fungeerden rechts Frans Vroons, Karla Sondaar, Chris Reumer, Cor Olthuis en Jan Voogt. Links Johannes den Hertog, mevr. Jo v. d. Meent, Henk Angenent, Theo Bayle en Louis Delachaux. Opera, namens het bestuur en directie. Namens de collega's van de Nederland se Opera sprak Chris Reumer: „Greet Koeman bezat de mooiste deugd die een mens kan bezitten, de eenvoud". Toen de kist werd uitgedragen, speelde het orgel een koraal van Bach. VATICAANSTAD Paus Joannes zal zondagmiddag over de radio een bood schap over de wereldvrede uitspreken na het lezen van een mis voor de vrede in zijn zomerverblijf te Castelgandolfo. De rede zal door radio-Vaticana worden uitgezonden en door buitenlandse sations worden gerelayeerd, waaraan volgens een woordvoerder van de Vaticaanse radio Nederland, België, Ierland en Spanje reeds hebben toegezegd te zullen deelne men. De Italiaanse omroep zal er een tele visie-uitzending aan wijden. (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Unie van Belgische Rijn reders kan niet instemmen met het nieuwe plan, omdat de voorgestelde weg onnodig lang wordt gehouden, omdat de nieuwe op lossing de duurste is als gevolg van de kosten van de kunstwerken en van de on derhoudswerken en omdat zij geen voorde len biedt welke zouden opwegen tegen een beperking van de Belgische inspanningen voor het behoud van het Rijnverkeer. Dat heeft gisteren de Unie van Belgische Rijn reders bekend gemaakt in een communi qué waarin zij stelling neemt tegen het nieuwe plan van de Kamers van Koophan del van Rotterdam en van Antwerpen voor een kortere verbinding tussen de Schelde en de Rijn. De Unie zegt dat de voorgestelde oplos sing van zo weinig realisme getuigt, dat zij sterk twijfelt aan de juistheid van hetgeen thans over het plan is uitgelekt. Zij stelt tevens vast dat „hooggeplaatste Neder landse personen" veel gunstiger oplossin gen hebben voorgesteld. Zij meent te we ten dat de onderhandelingen tussen rege ringsafgevaardigden in die zin evolueer den, en zij drukt de wens uit dat beide regeringen hun inspanningen zullen voort zetten om de beste weg voor de grote vaart tot stand te brengen. Wanneer het tracé, zo besluit het communiqué, van de ze weg nauwkeurig bepaald zal zijn, en het aantal, de afmetingen en de overige tech nische bijzonderheden van de kunstwerken bekend zullen zijn, zal het mogelijk zijn te oordelen in hoeverre er voor België aanlei ding bestaat de omvang te herzien van haar steun aan het Rijn-transitoverkeer zonder dit in gevaar te brengen. Prinses Beatrix heeft het voornemen op donderdag 14 september de première bij te wonen van de film „Exodus" in het theater Tuschinski te Amsterdam. JERUZALEM (UPI) Een Japanse ex peditie heeft in Israel in de omgeving van Galilei een Neanderthalmens gevonden, die daar waarschijnlijk 100,000 jaar gele den geleefd moet hebben. De leider van de expeditie, professor Hisasji Soezoeki, heeft op een persconfe rentie te Jeruzalem verklaard, dat het skelet dat van een ongeveer dertig jaar oude man is. Het Israëlische departement van oudheidkunde heeft de Japanners toe stemming gegeven hun vondst mee naar huis te nemen, waar zij het skelet gedu rende twee jaar mogen bestuderen. Daar na moet het aan Israel worden terugge geven. Advertentie DE NIEUWSTE TYPEN uit voorraad leverbaar AUDIUM - SIEMENS - WIDEX - OTICON - PHILIPS - QUALITONE e.a. (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3, halte station Heemstede Telefoon 38099 Advertentie IN HET BEKENDE RODE BLIK ..'-i Voor de Economische politierechter in Haarlem is gisteren heftig strijd geleverd tussen de officier van justitie en twee ge tuigen deskundigen enerzijds en mr. F. G. M. van Schijndel, als vertegenwoordiger van een terecht staande Rotterdamse fir ma, anderzijds, over de vraag of de slaapzakken die de firma op de markt brengt, geheel of gedeeltelijk gevuld zijn met dons dat al eerder als vulling voor dergelijke doeleinden heeft dienst ge daan. Ja, meenden de deskundigen en op grond van hun rapporten was de officier overgegaan tot vervolging van de firma, bij wier Haarlems filiaal een winkel in sportartikelen in de binnenstad een partij slaapzakken in beslag was geno men. Artikel 1 van het vulselbesluit ver biedt namelijk het gebruik maken van vul ling die al eerder als zodanig heeft dienst gedaan. Nee, zei de vertegenwoordiger en raadsman van de firma, in de slaapzak ken is door een Belgisch bedrijf geleverd dons verwerkt dat nooit eerder is gebruikt maar dat, doordat het in balen stijf op een geperst heeft gezeten of bij verre transporten heeft geleden, dezelfde indruk kan maken als beslapen dons. Evenals dit laatste heeft het een gedeelte van zijn veerkracht verloren, het is „dood". Hij achtte het onmogelijk dat de deskundigen hebben kunnen vaststellen, dat de minde re kwaliteit van het buitenlandse dons haar oorzaak vindt in vroeger gebruik daarvan. Bovendien sprak hij zijn twijfel uit aan de onpartijdigheid van de vier des kundigen, die allen nauw betrokken zijn bij de handel in dons en aanverwante artikelen, welke handel naar zijn zeggen er naar streeft het goedkope buitenlandse produkt van de Nederlandse markt te we ren. De economische politierechter achtte dit een vér gaande beschuldiging en een verontwaardigde officier van Justitie noemde het een laag bij de grondse be schuldiging van meineed. Mr. van Schijn del ontkende -de getuigen van meineed te beschuldigen, maar gewaagde van beden kelijke vormen van slimmigheidjes die in de handel, met zijn venijnige concur rentiestrijd, naar zijn oordeel helaas op geld doen. Mr. van Schijndel begon met er aan te herinneren dat de firma die hij vertegen woordigt, het vorig jaar veroordeeld is wegens hetzelfde feit als waarvoor zij nu terecht staat. De Belgische firma was er toen niet van op de hoogte dat het gebruik van beslapen dons, dat als het goed ge reinigd en geregenereerd is, in het buiten land als deugdelijk geldt, in Nederland verboden is. Sindsdien levert deze firma voor de Nederlandse slaapzakken uitslui tend ongebruikt dons. Deze nieuwe ver volging is daarom voor mijn cliënt als een volkomen onverwachte en onaangename verrassing gekomen, aldus mr. Van Schijndel. Deskundigen De eerste getuige, een 66-jarige direc teur van een kapok-, dons- en bedveren- bereidingsbedrijf, verklcirde dat de mon sters die hij had onderzocht bestonden uit vulsel dat reeds eerder had dienst gedaan. Deze omschrijving was voor hem niet een „vertaling" geweest van het begrip tou- Nederlands zelfbeschikkingsrecht Sinds vrij geruime tijd reeds heeft men het, door een aanmerkelijke meerderheid in de Kamer tot dusverre gesteunde, re geringsbeleid inzake Nieuw-Guinea aan erkenning van het zelfbeschikkingsrectit der Papoeas vastgeklonken. Er bestaat echter nog een gans ander zelfbeschikkingsrecht, dat meer dan ooit bijzondere aandacht verdient. In de eer ste plaats is op een gegeven ogenblik na de Ronde Tafelconferentie van 1949 van Nederlandse zijde tot uitoefening van een zelfbeschikkingsrecht overgegaan, in de vorm van eigenrichting. Op genoemde conferentie was tussen Nederland en In donesië overeengekomen, dat binnen een jaar na 30 december 1949, de staatkundi ge status van Nieuw-Guinea door onder handelingen zou worden bepaald. Die on derhandelingen leverden echter geen re sultaat op, met het gevolg dat de stand punten van beide partijen omtrent Nieuw- Guinea in geschil bleven. Toen heeft Ne derland op eigen houtje beschikt, dat Nieuw-Guinea nu verder Nederlands bleef. Zeker, de wederpartij heeft, wat hande len in strijd met het volkenrecht betreft, op haar beurt evenzeer boter op het hootd doordat zij uitmaakte dat Nieuw-Guinea gewoonweg een deel vormde van Indone sië. Over en weer is er dus m.i. duchtig tegen het internationale recht gezondigd. Beider houding was strijdig met inhoud en opzet van de desbetreffende overeen komst van 1949. Intussen nam en neemt de Nederlandse regering een ander standpunt in. Volgens haar had zij wel degelijk het recht om, gelijk zij deed, tenslotte eigenmachtig over Nieuw-Guinea te beslissen en te be schikken. De uitoefening van dat stuk ..zelfbeschikkingsrecht" had tengevolge, dat West-Irian thans het laatste, maar ook trieste overblijfsel is van Nederlands koloniale heerschappij van weleer. Nu is het, om mij nog even te bepalen tot de theoretische kant van wat het zelf beschikkingsrecht zo al kan omvatten, bui ten kijf dat een koloniale mogendheid rechtens alleszins bevoegd is om, wan neer zij daartoe het ogenblik aangebroken acht, de band met een kolonie geheel en al te staken. Ongetwijfeld kan Nederland dus op het moment, waarop is uitgemaakt dat de inheemse bewoners van Nieuw-Gui nea zelf zullen mogen en kunnen be slissen wat er met hun gebied dient te gebeuren, zijnerzijds besluiten dit gebied geen deel meer te laten uitmaken van het Koninkrijk. Anders uitgedrukt: niet alleen de Papoea-bevolking, maar evenzeer de Nederlandse burgerij deze laatste in het bijzonder door middel van de dames en heren op het Binnenhof kan aan spraak maken op toepassing van zelfbe schikkingsrecht. Daardoor alleen reeds be staat er voor de Papoea's geenszins een onbeperkt zelfbeschikkingsrecht. Neder land is immers bevoegd zelf te beslissen, dat de bewoner ginds zich niet, tegen de wens van de Nederlanders, aan hen als „land-of Rijksgenoten" kunnen opdringen. Praktische consequenties Als men zich dan verder even reken schap geeft van de gevoelens, die er in derdaad bij de overgrote meerderheid van het Nederlandse volk leven, behoeft het geen betoog dat degenen, die op het Bin nenhof dat volk vertegenwoordigen, ten spoedigste zouden moeten uitspreken tot een kiezen door de Papoea's vóór een voort zetting van enige staatkundig of staats rechtelijke band met Nederland uitgeslo ten is. Dit niet ronduit te verklaren ware alleen maar onoprecht. Maar als men zich dit voor ogen houdt, kan het moeilijk an ders of men moet tot de slotsom komen dat derhalve het enige juiste zou zijn, lie ver vandaag dan morgen definitief een einde te maken aan het tegenwoordige beleid inzake Nieuw-Guinea. Te meer ré den bestaat hiervoor, aangezien heel het gescherm met het zelfbeschikkingsrecnt der Papoea's, zeker voor nog wel een hal ve eeuw, op een volslagen irrealiteit be rust. Irreëel toch is het, zichzelf of an deren wijs te willen maken, dat die be volking in de eerste vijftig jaar in staat zou zijn tot een weloverwogen besluit te komen omtrent de meest gewenste eigen staatkundige structuur. Precies hetzelfde geldt met betrekking tot de Nieuw-Guinea- raad, welk college immers, zo men eer lijk wil zijn, in de verste verte niet te be schouwen valt als „representatief" voor ...de staatkundige en staatsrechtelijke zienswijzen van de Papoea's. Het enige juiste ware mijns inziens ge weest, indien in 1949 meteen ook de sou- vereiniteit over Nieuw-Guinea aan Indone sië ware overgedragen. Al wat daarna ten opzichte van dat gebiedsdeel is gedaan, dus mede heel het gescherm met het zelf beschikkingsrecht, was er naast. Intussen zijn er heel wat andersdenkenden, onder meer op het Binnenhof, die daarin wél iets gezien hebben en zelfs de indruk wekten met dat denkbeeld inzake het zelf beschikkingsrecht weg te lopen. Nu ware het denkbaar, dat het veel Kamerleden moeilijker zou vallen, daarmee thans op eens te breken en zich te troosten met de gedachte in mijn ogen een fopspeen dat er toch ook van zelfbeschikkingsrecht nog sprake zou zijn, wanneer de Papoea bevolking zou mogen kiezen tussen volko men onafhankelijkheid, vorming van een Melanesisch staatsverband of aansluiting bij Indonesië, terwijl dan „alleen" uitge sloten zou zijn te kiezen voor een band met Nederland. Op de keper beschouwd zou dat toch, zo men al gelooft in de mo gelijkheid dat de Papoea's binnen afzien bare tijd een werkelijk zelfbeschikkings recht kunnen breiken, een illusie zijn. Overigens meen ik reeds bespeurd te heb ben, dat het in de Kamer aan voldoende lust in deze „fopspeen" ontbreekt, maar dat die afgevaardigden, die zich eindelijk waren gaan afvragen of het regeringsbe leid op het stuk in kwestie niet wat al te „immobiel" was, nu wél bevrediging zien in een wat groter schijnende bereidheid van het kabinet-De Quay om de weg van „internationalisatie van het vraagstua Nieuw-Guinea" in te slaan. Te laat Inmiddels heeft echter de ontwikkeling der gebeurtenissen wel duidelijk gemaakt dat men met zulk een stap, zo die mis schien in een vroeger stadium nog enige kans op een uitweg had geboden, thans te veel achter de feiten zou aankomen. Het is te laat geworden. Indonesië wil nu beslist niets (meer) van een dergelijke uitweg weten. Dat moge men de Indone siërs kwalijk willen nemen, doch aldus is nu eenmaal de werkelijkheid. Dit zal dan ook vrijwel zeker tot gevolg hebben, dat in de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties niet de voor een dusdanig besluit vereiste meerderheid van 2/3 bereik baar zal zijn, zodat het daarom waar schijnlijk niet eens zal komen tot de in diening van een ontwerp-resolutie met een strekking als bovenbedoeld. Zou daarentegen de Algemene Vergade ring weten dat zij vrijelijk, dat wil zeg gen zonder dat Nederland zich daartegen zou verzetten, kenbaar zou kunnen ma ken dat Nieuw-Guinea onder de souve- reiniteit van Indonesië hoort te staan, dan is, dunkt me, de kans groot dat zich daar voor wél een meerderheid van twee-der den zou uitspreken, zelfs al mocht Indo nesië het standpunt innemen dat de hele zaak de Verenigde Naties niet eens aan gaat. Daarom rest er mijns inziens voor Ne derland slechts één van werkelijkheidszin getuigende weg in te slaan. Namelijk, die van bereidverklaring om zich bij zulk een vrije beslissing van de Verenigde Naties neer te leggen. Ten bewijze overigens van de wens om een steentje tot de verdere ontwikkeling, economisch en anderszins, van de bevolking van Nieuw-Guinea bij te dragen, zou Nederland er goed aan doen met, in aansluiting bij zulk een beslissing, te verklaren dat het zijnerzijds volgaarne in internationaal verband wil blijven me dewerken aan de bevordering der ontwik keling van de Papoea's. 1 De positie van het kabinet Natuurlijk kan men zich afvragen, of het kabinet-De Quay in zijn tegenwoordige samenstelling een beleid als hier aanbe volen voor zijn rekening zou kunnen en willen nemen. Dit is een vraag, die mijns inziens door de leden van de regerings ploeg zelf zou dienen te worden uitge maakt. Met andere woorden, het zou be slist de voorkeur verdienen als men op het Binnenhof het hele geval Nieuw-Gui nea zou willen en kunnen behandelen zon der ook maar de indruk te doen postvat te, alsof het om een aanslag op het poli tieke leven van het kabinet zou gaan. Niet in de laatste plaats zou ook de „oppositie" dus in het bijzonder de P.v.d.A., wijs han delen door van deze aangelegenheid geen politiek strijdmiddel te maken. Of dit al les echter bereikbaar zal zijn? Hier, vrees ik, is vermoedelijk wel meer dan één vraagteken op zijn plaats- Het Kamervoorzitterschap De berichten omtrent een, naar ver luidt. slechts kort verblijf van dr. Korten- horst, de voorzitter van de Tweede Kamer in een ziekenhuis ter volbrenging van een dieetkuur, schijnen de verwachting te rechtvaardigen da hij op de derde dins dag van september weer op zijn post zal kunnen zijn. Zonder twijfel zal men zich hierover alom verheugen. Intussen is het begrijpelijk dat men zich inmiddels hier en daar heeft afgevraagd, hoe het zal moeten gaan wanneer in 1963 of mogelijk toch nog wat eerder, dr. Kor- tenhorst er de voorkeur aan zou geven, de waarlijk niet lichte taak van het voor zitterschap neer te leggen. Men zou dat uit de aard der zaak betreueren, doch an derzijds volkomen kunnen billijken. Uit de kring van de K.V.P.-fractie nu drong kort geleden tot mij door, dat men er zich ter dege van bewust is, over weinig geschik te krachten voor de functie van Kamer voorzitter te beschikken. Daarom, zo werd opgemerkt, zal het bij de eerstkomende Kamerverkiezing zeker zaak zijn, bij de vaststelling van de candidatenlijsten van de K.V.P. ook uit te zien naar mensen aan wie men met een gerust hart de voorzit tershamer zou kunnen toevertrouwen. ché, dat in de internationale donshandel wordt gebruikt als aanduiding voor een mindere kwaliteit samengedrukt zittend dons. Op de vraag van de politierechter hoe hij dit had geconstateerd, moest de getui ge een exact antwoord schuldig blijven. Veertig jaar vakkennis maken het moge lijk dat men zoiets vaststelt, zei hij, maar hoe men dat doet is niet uit te leggen, evenmin als een wijnproever kan om schrijven hoe hij tot zijn oordelen komt. Het was geen nieuw dons geweest, oor deelde hij, en waarschijnlijk reeds vroe ger gebruikt in beddegoed. Vervolgens ontspon zich tussen mr. Van Schijndel en de getuige een langdurige gedachtenwisse- ling, over wat deze laatste precies bedoel de met gebruikt dons. Helemaal duidelijk werd het niet want de getuige veronder stelde dat hij een monster van door een hakmachine gedraaid en onder hoge druk samengeperst materiaal niet als nieuw dons, doch als gebruikt, zou betitelen. De volgende getuige had in zijn rapport de vraag of de monsters beslapen dons of touché bevatten, met ja beantwoord. On der touché verstond hij vulling die reeds eerder had dienst gedaan en beslapen was geweest. Op de vraag van mr. Van Schijn del hoe hij kon zien of het samengedrukt zitten van het materiaal te wijten is aan vroeger gebruik of aan de invloed van een hoge drukpers, antwoordde de getuige dat hij nooit ander dan nieuw of oud dons had gezien. Hij was er van op de hoogte dat uit China dons in geperste balen wordfr ingevoerd, doch had deze balen nooit ge zien. Wel kon hij aan het dons uit deze balen vaststellen of het oud of gebruikt was, verklaarde hij. Requisitoir In zijn requisitoir merkte de officier van Justitie op dat de keurmeesters in de la ge prijs van 52,50 van de slaapzakken, aanleiding hadden gezien de vulling aan een onderzoek te onderwerpen. Omdat alle vier deskundigen van mening waren dat men hier te maken had met vulsel dat reeds eerder als zodanig had dienst gedaan, achtte hij het ten laste gelegde bewezen. De Nederlandse firma achtte hij aansprakelijk. Gewaarschuwd door vroege re ervaringen had zij de verzekering van haar Belgische leverancier dat het hier ongebruikt dons betrof, zelf op haar juist heid moeten laten onderzoeken. Hij eiste een geldboete van 250 en verbeurdver klaring van de in beslag genomen slaap zakken. De verdediger, mr. Van Schijndel, was in zijn pleidooi van oordeel dat allerminst bewezen was dat de gewraakte vulling reeds eerder als zodanig had dienst ge daan. Hij meende dat de getuigen-deskun- digen te lichtvaardig het dons, dat door langdurige opslag of andere oorzaken, niet meer van eerste kwaliteit was, hadden be stempeld als gebruikt dons. De economische politierechter achtte het onderzoek nog niet gesloten 'en besliste dat de behandeling van de zaak op 27 september zal worden voortgezet. Dan zul len de twee andere getuigen-deskundigen worden gehoord en zal de verdediger in staat worden gesteld andere getuigen te laten verschijnen. Advertentie voor Dames en Heren v.a 29.75 Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Tel. 54679 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss „Nieuw Amster dam" (10 sept.), ms .Heina" (11 sept.) en ss „Noordam" (14 sepL). Argentinië: ss „Libertad" (13 sept.). Australië: ss „Aagtekerk" (12 sept.). Brazilië: ms „Cap Palmas" (12 septj en ms „Cap Finisterre (14 sept.). Brits-Oost-Afrika: ms „Gange" (14 sept.). Canada: ss „Arkadia" (10 sept.) en ms „Pr. Margriet" (14 sept.). Chili: ms. „Baarn" (13 sept.) en ms Worms" (14 sept.). Indonesië: mr „Braunschweig" (10 sept.). Ned. Antillen: ms „Medon" (12 sept.). Ned. Nw.-Guinea: ss „Peleus" (11 sept.). Nieuw-Zeeland: ss „Kirribilli" (11 sept.). Suriname: ms „Willemstad" (13 sept Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms Jagersfontein" (12 sept.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren.

IJmuider Courant | 1961 | | pagina 4